Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Encimska terapija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
14 komentarjev na to temo

#1 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 16. avgust 2005, 16:23

Zna kdo kaj več povedat okoli te terapije? Zadnje čase se dosti zanimam okoli pomembnosti encimov in bi bilo super, če bi kdo kaj več povedal na to temo, morda celo izkušnje, čeprav se na netu veliko najde o tem.
Ta ženska si je s pomočjo encimske terapije pozdravila raka:
http://www.madware.si/zdravje/

#2 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 16. avgust 2005, 18:12

@Vrba, kaj nisi prebrala?

Citiram:
"Obrat se je začel, ko je poiskala pomoč pri komplementarni medicini. Ob zadnji ponovitvi bolezni je začutila, da ne bo več prenesla še ene kemoterapije in se je z vsemi silami posvetila pomoči komplementarne medicine. V tistem času sta ji pomagala bioenergetik Zdenko Domanančič v Kranjski Gori in encimska terapija komplementarnega zdravnika. Še danes ne ve, kaj je bilo bolj uspešno; verjetno kar kombinacija obojega. Zgodilo se je za medicino nekaj neverjetnega: diagnosticiran tumor je izginil še pred napovedanim zdravljenjem."


Mene zanima vse po vrsti, trenutno pa bi rad iz prve roke slišal kaj o encimski terapiji. Zelo zanimiva in pomembna zadeva, teli encimi!

Povezava na temo prebavnih encimov ipd.:
http://www.radianthe...s_allergies.htm

Povezave na temo encimske terapije:
http://www.health2us.com/enzyme.htm
http://library.think...me-therapy.html
http://www.dr-gonzal...eatment_txt.htm

#3 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 16. avgust 2005, 18:22

xsrcx Sebastjan, a veš da si 3 dni mlajši od najine hčerke?
Zakaj sem to napisala? Zanima me kaj te muči? Kaj iščeš? Ali te je tako močno strah? Ali pa te samo zanimajo te stvari? Saj to ni moja stvar, ampak vem da ste v bistvu odrasli ljudje in tudi moja hči je neverjetno razgledana in duhovno in na splošno. Na forum si dal že ogromno linkov. Tale recimo je res OK. xsrcx
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#4 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 16. avgust 2005, 20:46

Stvar me kar sama od sebe vleče noter, ne morem si pomagat. x:Dx Iščem resnico.

#5 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 16. avgust 2005, 21:49

Ja vtaknil so me, nesrečno dušo, v ta "gištel" pa navodil mi niso zraven dal. Zdej si jih bom pa sam sestavu x:Dx

#6 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 16. avgust 2005, 22:13

Ojc sebastjan x;)x
Lejga x:)x Encime, ce hocs lahk laicno proucujes z programom "Rasmol" neki o njem na http://www.umass.edu/microbio/rasmol/
drugace je pa o encimih se pa se netnih strani, vecina v anglescini samo najdit jih mors :xx!: na nekatere se mors pa tud registrirat... eno full dobro vem, pa se jo trenutno ne spomnim, takoj ko se jo pa bom, ti pa lahko sporocim... res ql stran! lahko poisces zeljeni encim, njegovo delovanje, substrate, katalizatorje...

po moje je ta encimska terapija "homeopatsko" usmerjena... na ta nacin, da verjetno bolezenske simptome vzamejo kot znak boja telesa proti bolezni in ne kot posledico te bolezniko (kt vsi ostali), saj kolkr sem razvidla (na hitro sem sla cez) o zenski, ki je prebolela raka s pomocjo te terapije... pri encimski terapiji, se mankajoci oz. neaktivni encim nadomesti z aktivnim (enako z enakim) x!x x:)x
velik uspeha pri iskanju "resnice" x;)x
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#7 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 16. avgust 2005, 22:29

Res bi te prosil za povezavo, superca. x:)x Kaj pa študiraš, da poznaš te zadeve?

#8 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 17. avgust 2005, 14:15

Vrbica tnx za popravilo x:Ix sem itak samo sklepala, da bi lahko bilo "homeopatkso" po tem, da se zdravi enako z enakim... te bimckam xsrcx x:)x

drugace pa mislim, da sebastajana zanima prav terapija encimska pri rakavih bolnikih (ko si na kaj tocn se naj omeji, da ne mislis knjige tle pisat x:Dx )

rakave celice majo sposobnost, da se obdajo in s tem skrijejo in jih imunski sistem ne more prepoznat. zato pa se dodajo encimi, ki topijo to beljakovinsko ovojnico in te rakavo celico "slecejo", s tem, jih pa obrambni mehanizem prepozna kot tujo celico in jo napade. pa s to terapijo, ki je vezana na raka, se tudi preprecujejo metastaze, pa se blazi stranske ucinke kemoterapije, da omilijo vnetja ali otekline...

netne strani se pa nikakor ne morm spomnt, bzzzzzzzzz.... niti ne po unih kaj je ze, aja asociacijah.... bzzzzzz (brezzzzvezzzzze) :xx!: x:)x
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#9 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 17. avgust 2005, 17:31

rakave celice majo sposobnost, da se obdajo in s tem skrijejo in jih imunski sistem ne more prepoznat. zato pa se dodajo encimi, ki topijo to beljakovinsko ovojnico in te rakavo celico "slecejo", s tem, jih pa obrambni mehanizem prepozna kot tujo celico in jo napade. pa s to terapijo, ki je vezana na raka, se tudi preprecujejo metastaze, pa se blazi stranske ucinke kemoterapije, da omilijo vnetja ali otekline...

No ta stvar pa zanima tudi mene. Sicer pri meni je sedaj vse OK. Določene posledice kemoterapije ostanejo, vendar glede na to da se telo obnavlja, je možno da se posledice s pomočjo naravnih stvari ublažijo oziroma sanirajo. xsrcx
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#10 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 17. avgust 2005, 17:32

<{POST_SNAPBACK}>:sori: saj jaz ne rabim linkov... x:)x
jaz sem te vprasala, zakaj rabis...
ker ne mislim pisati tle knjigo o encimih, ce ne poves na kaj naj omejim.
Spet niso vsi encimi za rakovo bolezen in vsak jih ne sme jemati in v samohodu je skoda 136 eurov za 100 tbl, drgac pa dobre izkusnje.
Hvala za citat, vendar Renata ni jemala samo to, kar pise na njeni spletni strani... x:)x


@Vrba, zanima me vse, vendar bi se za začetek omejil na prebavne encime? Bolj se boš razpisala, bolj bom vesel x;)x

#11 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 17. avgust 2005, 18:27

Še nekaj malega o encimih in prebavi:
http://www.healthyne.../scientific.htm

#12 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 18. avgust 2005, 15:47

Vrbica, kaj oz. kdo pa potem topi tisto ovojnico, ce ne dodani encimi :eek: ???
jeap se strinjam, da je odvsino od stanja, vrste in drugih razlogov :palec:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#13 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 21. september 2005, 19:29

Zadevo poznam iz prve roke. V tem primeru je Renata prejemala injekcije encimov, kasneje pa v večjih količinah uživala Wobemugos in Wobencym- oboje kar precej znan encimski proizvod, ki sa ga da kupit v inozemstvu v vsaki lekarni.
Seveda te tam opozorijo, da to ni zdravilo ampak le dopolnilo k prehrani.
Domača stran proizvajalca:

http://cms.mucos.de/...nzym_site&lid=2

Tudi sama sem potem poizkusila z uživanjem teh encimov in moram reči, da se mi je tako tumor kot tumorski marker v mesecu dni, ko sem to uživala (obenem sem bila tudi na postu) znižal, vendar je stvar zelo draga (močnejša varianta iz Nemčije... v Avstriji imajo bolj švoh varianto, ki je sicer cenejša) in ker nisem bila povsem prepričana v stvar (čakala pa me je operacija), k zdravilcu pa tudi nisem šla, ker je pa še bol božjastno drag !!!??!... je vse skupaj nekako zvodenelo.....

O wobemugosu še razmišljam, morda si bom šla boolj preventivno iskat tacenejšo varianto (manjša, "neudarna" vsebnost encima v tableti) in jih jemala kot dopolnilo k prehrani....

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#14 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 21. september 2005, 19:34

Kot vidim tule, wobemugosa sploh ni več moč dobiti, le-ta pa je bil tisti "ta udarni". Je treba prebrat zakaj.... še nisem prebrala
http://cms.mucos.de/...eenode=49&lid=1

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#15 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 22. september 2005, 21:01

Super @Daisy, da si se oglasila! Gospo Renato sem tudi jaz spraševal in mi je isto povedala.

Bom tudi sam preizkusil najcenejšo varianto (ko bo čas) - sveži sok mlade pšenične trave, pa tudi še kaj drugega. Baje je zelo učinkovit (znan predvsem po zaslugi Ann Wigmore). Na netu piše veliko o tem.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0