Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako zaceti?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
72 komentarjev na to temo

#1 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 11. junij 2002, 01:00

Rada bi se poglobila v astrologijo, vendar vem zelo malo. Kaksne knjige mi lahko svetujete, ki bi mi dale dober uvod in potem nadgradnjo, webstranice,...
Zelim tudi razumeti astrologijo kot tako, ne samo znati interpretirati njena sporocila.

Hvala!

Anatha

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. junij 2002, 01:00

Anatha - mislim, da sva bila na straneh Mala sola astrologije precej jasna in se mi zdi za začetek dovolj ali pač nekaj, s čimer se da začeti.
Prav tako si lahko prebereš -poleg opisov znamenj- tudi, kakšen pomen imajo določeni položaji (Sonce, Luna in Ascendent).
Texti, ki jih vidiš (in morda tudi poznaš), so nastali za najino prvo predavanje, namen tega predavanja pa je bilo ravno začetnikom predstaviti osnove - tako sva začela s Soncem, Luno in Ascendentom, besedila vključila v Lunin koledarček in kasneje na Lunin net.
Prepričana sem, da ko te najpreprostejše osnove prebereš tako, da se jim v resnici posvetiš, tudi nekako prideš do "nadgradnje" - na ta ali oni način...
Bodisi s pomočjo drugih, bodisi s svojim vse širšim in vse globljim vpogledom...

Svetujem ti knjigo Viktorja Gerkmana o Astrologiji (ime mi je zdajle žal ušlo iz glave) - tam se ne posveča razlagam v posameznih hišah, ni interpretacije v tem smislu, vendar zelo zelo dobro opisuje pomen, smisel in vpliv astrologije in zelo subtilno opisuje vplive planetov.
Prav tako je zanimiva (čeprav se zdi morda nekoliko passe') knjiga A. Crowleya (mislim, da je naslov Astrologija).
Dober in morda nekoliko drugačen pogled pa dajo tudi Gauquelinove Kozmične ure.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. junij 2002, 01:00

Anatha - še nečesa sem se spomnila (*namreč: knjig o astrologiji skorajda nimam več, vse sem jih nekam posodila, tako je tudi v primeru obeh zgoraj naštetih knjig, Gerkmana in Crowleya - zato tudi ne vem točno naslovov)...
Mi je pa še nekaj prišlo na misel...
Ena boljših knjig, ki mi je tedaj, ko sem hotela od astrologije malo več kot zgolj osnovne vplive, prišla v roke, je knjiga (morda ameriške) avtorice (katere imena se spet ne spomnim), vendar pa se spomnim naslova - "Spiritual approach to astrology"... Knjiga je v angleščini, formata penguin books (vendar mislim, da ne iz te zbirke), platnice so vijoličaste.
Ta knjiga mi je res bila všeč in to je bil tudi način obravnave, ki je meni blizu.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. junij 2002, 01:00

predlagam, da Popolno Analiziraš SVOJO NATALNO KARTO! res! tu vlagaj prvotno zainteresirano energijo. Potem, ko se boš naučila tekoče´brati simbole, šelem nato sproti analiziraj druge karte.
Preidi na mitsko področje imena planetov in znamenj,poišči njihov izvor; predusem pa Sledi svojim čutom, kaj iskati in kaj odkrivati, novega in privlačnejšega .

pokowc

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. junij 2002, 01:00

*
Anatha - naslov knjige Viktorja Gerkmana (ki sem ti jo priporočila), je Astrologija - veda o značaju in usodi.

Ne, nisem je dobila nazaj - včeraj sem ravno govorila z nekom o njej, pa me je spomnil.

Sicer se pa jasno strinjam s Pokowcem in pravzaprav je to nekako hotelo biti tudi bistvo mojega odgovora tamle... Da si naj namreč najprej vse skupaj dobro ogledamo.
In kje je seveda najprimerneje začeti?
Pri sebi.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 14. junij 2002, 01:00

Hvala obema!
Zaceti pri sebi je super ideja. Vendar bom najprej raje predelala filozofske in spiritualne vidike astrologije. Iz svoje intuicije navzven pa sem ze vedno rada iskala.

Anatha

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. junij 2002, 01:00

Anatha - našla sem avtorico knjige Spiritual approach to astrology -
Myrna Lofthus.

Ti skopiram ves podatek, ki sem ga odkrila na netu (v naših knjižnicah je očitno ni):

"Myrna Lofthus, "A Spiritual Approach to Astrology", *
(Sebastopol CA: CRCS Publications, 1983), 444p TPB
[A fine beginner's book: easy to read and thorough!]"


Poleg tega pa je zdaj odprta tudi tema:
zanimive astro www strani - pa boš še tam kaj našla.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 lena

lena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 29. april 2003, 12:07

Živijo! x?x
Marsa, ali pa seveda kdo drug, ki se ukvarja z astrologijo:lepo bi vas prosila, če mi lahko priporočite kakšno knjigo o astrologiji,kaj pomenijo vsi ti aspekti in hiše, ter kako se vse to interpretira. xrolleyesx
Lahko tudi kaj pametnega na internetu,... :o|o:
Hvala.

#9 BIBA1

BIBA1
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 29. april 2003, 12:13

xrolleyesx Živio Lena, jaz sem najprej začela z Veliko šolo astrologije od Parkerjeve, čeprav je mnogi ne pohvalijo in celo pravijo, da je slabo prevedena. Najboljše so pa srbske knjige, ki so izšle v več delih, izdala jih Založba iz Gornjega Milanovca, in jih lahko dobiš, vsaj včasih so se dobile v knjigarni na Čopovi. Potem je še ena knjiga od Zdenke Andrijič, ki je zelo dobra, pa še nekaj jih je, vendar so bolj ... Seveda v angleščini jih je veliko!
To so moje izkušnje glede knjig, seveda ti bo znal še kdo drug predlagati kaj več.

Lep pozdrav
Biba1 x:Dx

#10 lena

lena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 29. april 2003, 12:19

BIBA1 najlepše hvala-veš kaj me še zanima, ali si se ti na podlagi teh knjig naučila izračunavanja in iterpretacije?
No sej meni ni tak problem izračunati, večji problem predstavlja potem interpretacija, ki pa mi nekako ne gre preveč.
Kaj mi svetuješ?
Še enkrat hvala :palec:

#11 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 29. april 2003, 12:21

Mogoče boš tu našla kaj zanimivega :8):
http://www.lunin.net/horoskop/msa.asp
http://www.stella-ek.si/povezave.htm
Objavljena slika

#12 lena

lena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 29. april 2003, 12:48

Hvala vsem skupaa, upam da se bom kaj naučila iz vseh teh knjig in strani. x;)x

#13 BIBA1

BIBA1
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 29. april 2003, 12:56

BIBA1 najlepše hvala-veš kaj me še zanima, ali si se ti na podlagi teh knjig naučila izračunavanja in iterpretacije?
No sej meni ni tak problem izračunati, večji problem predstavlja potem interpretacija, ki pa mi nekako ne gre preveč.
Kaj mi svetuješ?
Še enkrat hvala :palec:

xrolleyesx Živio Lena, ja iz vseh teh knjig se da naučiti interpretacija, vendar moraš delati na tem in preko tega se boš največ naučila. Skratka opazovati moraš celo karto, kje in v kateri hiši je posamezen planet in to vse skupaj ti da neko celoto. No, da ne boš mislila, da jaz znam dobro interpretirati. Ne še, ker sem tudi bolj začetnik. In določene stvari se enostavno moraš naučiti na pamet.
Lep pozdravček
Biba1 x:)x

Tukaj bodo lahko tebi in meni pomagali stari mački, zato jih prosim tudi jaz za nasvet, kako začeti.

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. april 2003, 13:26

To smo ze nekajkrat pisali na forumu (a mi bo vec casa vzelo iskanje kot pa da se tukajle pridruzim).. ;)

Kot pravi BIba - zelo dobre knjige so knjige ameriskih avtoric, ki jih je idzdala zalozba iz G. Milanovca - vendar pojma nimam, ce se da to se dobiti.
Tega je sicer ful dobrega...
Na vsak nacin je najboljsi nasvet ta, da si vzames kolikor je le mogoce dobiti tega po knjiznicah.... VSE ti bo prislo prav.
Za zacetnika je vse dobrodoslo... Ne prehitevaj, ampak si osvoji energijo vsakega posameznega planeta, polozaja, hise, aspekta.
Ko bos prodrla v ta bistva, sploh ne bos rabila knjig pri interpretaciji - ker bos lahko potem medsebojno to prevajala na vsa razlicna podrocja...

Meni je bila npr. mega dobra knjizica neka mala zepna izdaja Antene, kjer so zelo duhovito opisovali lastnosti znamenj...
Hocem reci - ni potrebno, da se gremo nek 'profesionalen' pristop ali da gremo celo v sole (ceprav - to je za nekoga pac najboljsa pot).... glejmo okoli sebe z odprtimi ocmi...
Vsaka knjiga ti bo dala samo podlago - na katero pa bos ti tako risala kot tudi barvala in izpopolnjevala svoj mozaik...
VSE vsrkaj vase, vse informacije, cimvec podatkov - tezhi s tem, komur se te bo dalo prenasati - racunaj, opazuj, primerjaj...

Odvisno je, kaksen je ta 'zacetek', ki se ga bos lotila - navadno vsi kar preskocijo sonce in vse, ker MISLIJO, da o tem ze vse vejo... Point pa je ravno v tem, da si V NULO osvojis vsako posamezno znamenje (ucenje na pamet ne bo potrebno, ker itak gre samo za interpretacijo pac nekoga - bolje je vse preanalizirati in nato pri sebi sintetizirati - pa dobimo 'nas pogled')...

Skratka - vse ti bo prislo prav...

Zanimivo je pogledati tako Duporja (znani astrolog hrvaskega porekla Mile Dupor - pionir na temle obmocju), kot Gaucquelina (vkljucene so vsemogoce analize in statistike)...
V anglescini je izsla kul knjigica (Penguin books) : The astrologers handbook - Francis Sakoian&Louis S. Acker.
Najbolj pa mi je bila vsec knjiga Spiritual Approach to astrology, za katero pa se ne spomnim avtorice - vem pa, da smo to ze obdelovali nekje in sem potem tudi nasla avtorico in vse... (morda tema: kako zaceti? Katere knjige? - ali nekaj takega)... Knjiga pa je vijolicaste barve, se mi zdi... Je ze dolgo tega, kar sem si jo sposodila od prijateljice in ji jo tudi vrnila, vem pa, da se mi je zdel najboljsi nacin interpretacije - tudi zato morda, ker je bil pac najblizje mojemu.

Potem je koristno prebrati knjigo Viktorja Gerkmana (tudi to smo tam nasteli) - Astrologija - veda o značaju in usodi...
Tam pa ne bos nasla opisov posameznih polozajev, vendar pa zelo dobre analize posameznih planetarnih vplivov in simbolike.

Sicer pa - kot pravim - vse, kar ti pride pod roke, scasoma itak pridobis cut za locevanje dobrega od brezveznega in koristnega od neuporabnega oz. nekvalitetnega.

Ko bos vse to zacela osvojevati, bos postekavala nove in nove stvari, ki se ti bodo zacele med sabo usklajevati, dopolnjevati in nadgrajevati in tvoje obzorje se bo neverjetno razsirilo na tem podrocju - cesar pa ne bo, ce ne bos ze osnove si vcepila.

Skratka - kar pogumno - pa naspici oci in usesa in vse cute - vse ti bo prislo prav... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 lena

lena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 29. april 2003, 13:49

Marsa najlepše hvala za obširno razlago in pomoč-se bom potrudila po najboljših močeh, pa bomo videli, če bo kaj iz tega :eek:

#16 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 30. april 2003, 17:19

Derek Appleby: Horary Astrology. Lully. Ni jih veliko, morebiti she ena (650 strani) o primarni direkciji. Gre se morda za k vechjemu 5 knjig.
dodam, na Internet-u news:alt.astrology.marketplace (pa she alt.astrology.moderated) billmeridian.com (kairo, Johndro Jayne school, programmer, finantial, friend;) Bill Meridian, vsekakor. Ni velik astrologov
offline/online. Tehnichno O.K. Dr. Alois Treindl astro.ch. enega imamo na bavarskem... dva sta v Shvici she... (o tem sem zhe veliko...) Claudio

#17 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 9. maj 2003, 13:59

Najprej sem dobila knjigo Velika šola astrologije, po kateri sem se naučila računati in risati karte (zdaj so za to programi x;)x ), mislim, da je za začetnika kar dobra. Razlage so obširne, precej široko postavljene, a dobiš kakšno idejo za razglabljanje. Kasneje sem si kupila Enciklopedijo astrologije (Aubier) in Astrološki slovar(Andrijić). Mislim da lani pa še Iztočnice za interpretacijo horoskopa (ohlschleger), pogosto si izposodim tudi Astrologija - veda o značaju in usodi. Vse to kar sem naštela je v slovenščini.

Je pa tako, da samo s knjigami ne gre. Razlago položajev že najdeš, gledati pa je treba karto kot celoto, to pa je težje. Zato je res najbolje, da proučuješ svojo karto na sto in en način. Jaz imam svojo narejeno že ziher deset let, pa še vedno kaj novega pogruntam. Zdaj sem pozorna blj na vladarje posameznih hiš, znamenj ipd.
Je pa tudi tako, da včasih malo dozoriš, kaj novega spoznaš in potem isto vsebino, ki si jo bral pred leti, zdaj doživljaš drugače - z drugega zornega kota.
Pri meni je pa še to - Me vsake toliko časa prime to zanimanje za astro, pa malo popusti, pa čez čas spet ipd. - čisto strelčevsko x;)x !
strelka

#18 tinab

tinab
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 29. januar 2004, 23:27

Vsem prav lep pozdrav. x;)x
Še sama ne vem zakaj me je nenadoma pritegnila astrologija. Doma imam dva mala nadebudneža in enega velikega. Pa me je, za tamala dva, resno zamikalo izvedeti, kako so bile stvari na nebu, ko sta se rodila.
In ko sem malo brskala, sem najprej zasledila lunin.net, nato pa še ta forum. In takoj sem začutila prijetno energijo, ki kroži med sodelujočimi.
Ugotovila pa sem, da to niso heci in sedaj ne vem kje se lotiti. x?x
Kaj svetujete? Kakšno dobro knjigo, tečaj (v Novi Gorici), internet. Mika me seveda tudi, da bi dala pripraviti natalne karte za vse, pa zopet ne vem, kam se obrniti.
Vesela bom vaših mnenje in predlogov.
Tina xDDx


#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 23:35

Zivjo in dobrodosla, Tina! :)
Sicer imamo v parih temah napotke za 'zacetnike' ali nakljucno zainteresirane x;)x, a da te ne odzenemo. :)
Ali si si (za zacetek) ze izracunala svoje polozaje (in vseh, za katere te zanima) na Luninem netu (LN izracun horoskopa)?
(*tu najdes -poleg tocnega izracuna planetov in najpomembnejsih tock osebnega horoskopa- tudi razlago najosnovnejsih polozajev - kar je za zacetnika v prvi fazi cisto dovolj), poleg tega imas zraven tudi 'Malo solo astrologije', kjer je na poljuden nacin napisano malo o tem, da se zacetnik lahko seznani z vsem skupaj...
Potem pa te stvar zacne zanimati, pa pobrskas po kakih knjigah in si na netu (recimo na LN povezavah/Astro) najdes strani, ki obravnavajo astrologijo se podrobneje (vendar so v glavnem v anglescini). ... (tudi na LN pa sledi se vec).

Svetujem, da se najprej dodobra seznanis z najosnovnejsimi polozaji in potem nadgrajujes - astrologija je obsezna veda, ki ji ni konca; ce prevec hlastno zastavimo, se izgubimo ali nam od vseh podatkov in infota vse skupaj 'pade dol' in zato to ni vedno najbolj primeren pristop...
Zadeve, aspekte si namrec najlazje razlozimo tako, da si jih prevajamo v svoj lajf, kar pa se navadno ne zgodi takoj oz. tudi ce se, se mora to potrditi in vkalupiti v dolocen vzorec...

:palec:
Pa veselo in srecno! :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 29. januar 2004, 23:43

Vsem prav lep pozdrav. x;)x
Še sama ne vem zakaj me je nenadoma pritegnila astrologija. Doma imam dva mala nadebudneža in enega velikega. Pa me je, za tamala dva, resno zamikalo izvedeti, kako so bile stvari na nebu, ko sta se rodila.
In ko sem malo brskala, sem najprej zasledila lunin.net, nato pa še ta forum. In takoj sem začutila prijetno energijo, ki kroži med sodelujočimi.
Ugotovila pa sem, da to niso heci in sedaj ne vem kje se lotiti.  x?x
Kaj svetujete? Kakšno dobro knjigo, tečaj (v Novi Gorici), internet. Mika me seveda tudi, da bi dala pripraviti natalne karte za vse, pa zopet ne vem, kam se obrniti.
Vesela bom vaših mnenje in predlogov.
Tina xDDx

Pozdraljena Tina

Lepo, da takole naravnost in prijazno vprašaš.
No in si dobila tudi odgovor od naše ljube Marse.

Ko pa si zaželiš še drugačnih pogledov,
pa te vabim v svoj kotiček na Marsini strani
- podforum astrologije: Devetzvezdni KI.

Za začetek pa se lahko oglasiš na spletni strani,
link je pa spodaj.

Želim ti prijetno druženje na LNF, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 23:44

Vojko, vsec mi je tvoja zavzetost in ustrezljivost! :vio:
Azuren pa si tudi in si prav v ponos LNF! x^x x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 tinab

tinab
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 29. januar 2004, 23:49

Hvala!
Bom res morala umiriti konje. Najbrž res ni mogoče naštudirati zadev v instant varianti in si nato pripraviti natalno karto dolgo 100 strani. x:Ix
Me pa vseeno zanima, če se kdo na forumu ukvarja z izdelavo natalnih kart in koliko to stane. Ali pa če poznate koga, ki bi ga priporočili. V reviji Karma plus sem zasledila nekaj oglasov, pa se ne bi rada zavfrknila s kakim strokovnjakom mojega kova. Pa še kakšno dobro knjigo v slovenščini mi prosim priporočite.

Zdaj pa počasi v posteljo.
Lahko noč vsem. xcivx
Tina

#23 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 30. januar 2004, 00:00

Vojko, vsec mi je tvoja zavzetost in ustrezljivost! :vio:
Azuren pa si tudi in si prav v ponos LNF!  x^x  x8Dx  :palec:

Hvala, hvala x:Ix

Me kar prinese tja, kjer se kaj zgodi!

Pa tudi želim Lahko noč vsem!

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. januar 2004, 00:30

Seveda - kot te je prinselo - ti ze ves kam... x;)x x:Xx xokx
Jo, buonas noches... ker bom morala nehat s temle nabijanjem... xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. januar 2004, 00:39

Kako zaceti?

OK - to smo ze 'razcistili' xDDx x:o)x, samo je pa morda celo vprasanje: Kako koncati?? x?x
x;)x x:)x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0