Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Transcendentalna meditacija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
22 komentarjev na to temo

#1 predrzen

predrzen
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 11. oktober 2005, 21:28

Zanima me, ali ima kdo negativne izkušnje s prakticiranjem tehnike TM?


Sem eden od bivših praktikantov te tehnike in lahko rečem da mi je zelo žal da sem se vključil. Tehnika ne pomaga vsem, nekateri smo imeli z njo ogromno problemov. Pojavilo se je veliko strani, ki TM označujejo kot prevaro. Pod vplivom učiteljev jim sprva nisem verjel ali hotel verjeti. Ko pa pogledaš resnici v oči, vidiš da vse ni tako lepo kot piše na mamljivih predstavitvah zagovornikov TM.


Povezava:
Padec v TM luknjo



iskalec resnice

#2 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 11. oktober 2005, 21:37

V spodnji temi se je o tem že debatiralo:

Druga stran transcendentalne meditacije

#3 predrzen

predrzen
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 11. oktober 2005, 22:08

Res je da se je komentiralo, ampak zelo nasplošno in malo povprek.

Vprašanje je postavljeno konkretno za tiste, ki imajo negativne izkušnje.


hvala

To temo je popravil/a Marsa: 12. oktober 2005, 15:20


#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. oktober 2005, 09:36

Ojla! :palec:

Hm, saj 'druga stran' nekako tud obravnava kaj tacga, bi tkole lohk sodili...
ampak sem sla pogledat, pa se je res v mal drugacne smeri zapeljala debata, kot si si ti predstavljal, predrzen....

Tko da naj pa bo posebej, prav tkole, negativno.. res da je tecno, da je prav tko postavljeno, vendar, koristno, najbrz, ce obstaja, zakaj ne bi se s tem seznanjali.


Coccinellin link pa pustim, kar naj bo povezano (Hvala Cocci :vio:). :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 sedna

sedna
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 338

Objavljeno: 12. oktober 2005, 11:24

No, zdaj si nacel temo. Bi prosim, se zdelil z nami te svoje negativne izkusnje?
Podal si samo link, ki namiguje na to, da je TM, ki jo siri tocno dolocen clovek, prevara ali bolje receno manipulacija.
Bi mogoce pisali kaj o verouku? Ob to se noben ne obregne.
Kje je oce nas? Res v nebesih?

No, resno, povej, predrzen, kako so te brainwashnili?

#6 predrzen

predrzen
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 12. oktober 2005, 18:15

<{POST_SNAPBACK}>
No, resno, povej, predrzen, kako so te brainwashnili?


No takole so me brainwashnili: x:Dx

No zdej se vsemu skupi smejem, samo zadeva pa drugače ni bila sploh nič smešna. Večkrat sm si reku da raje pustim to stvar pri miru, jo pozabim in ne drezam v žerjavico po nepotrebnem, samo mi ne da miru in moram povedat svoje mnenje in izkušnje ter morda opozorit na probleme.

Zgoraj je link od omenjene teme (druga stran transcendentalne meditacije) ki jo je odprl watter, kjer je bilo že veliko napisanega o tem in tudi moji posti so zajeti notr. Bom pa povzel par stvari še enkrat.

Moje mnenje na podlagi izkušenj in preštudirane določene literature:
(Kako poteka ta brainwashing si lahko preberete v angleščini zgoraj- padec v TM luknjo)):

1. TM pomaga ljudem, ampak ne vsem

2. Dejansko gre za določeno vrsto prevare, ker na začetku skrivajo vse probleme ki se začnejo dogajat kasneje. To pravijo da delajo v naše dobro in korist. No če smo pošteni to počne vsak, ki prodaja kakšen izdelek. Prav zaradi vseh problemov se te enostavne tehnike ne moreš naučit iz knjig (čeprav bi se jo načeloma lahko v petih minutah), ker ti mora nekdo vseskozi prat možgane.

3. TM v glavnem nasedejo ljudje ki so dovzetni za sugestijo in hitro priznajo avtoriteto ki je nujno potrebna za ta postopek.


4. Na anti TM straneh pravijo da so raziskave po revijah plačane in tam tudi prikriti negativni učinki, saj si to njihov duhovni vodja to lahko privošči, ki ima miljardno imetje. Trenutna cena je 97.000 tolarjev. Nemško ministrstvo za zdravje je naredilo svojo neodvisno študijo (če je sploh katera neodvisna x:)x ) in ugotovilo ogromno pomanjkljivosti, ki so naštete spodaj.


Ministrstvo za zdravje v Nemčiji je naredilo obširno raziskavo
glavni povzetki:

76% of long-term meditators experience psychological disorders -- including 26% nervous breakdowns
63% experience serious physical complaints (sproščanje mišic itd)
70% recorded a worsening ability to concentrate
Researchers found a startling drop in honesty among long-term meditators
Plus a detailed examination of the history, culture, and secret teachings of the TM movement.

5. Problemi ki so se meni dogajali:

-disociacija (kot bi bila zavest v oblakih, čudn občutek)
-depersalizacija (spremeni se mišljenje totalno; operejo ti možgane in čist drugač začneš razmišlat)
-anksioznost (sm biu tok sramežljiv da se še po cest nism upau hodt)
-trzanje mišic (mišice so kar same od sebe trzale, roka predvsem)
-napetost v trebuhu (zelo moteča zadeva, ki še vedno ni povsem izginila)
-koncentracija zelo poslabšana
-povečana nervoza, ker nisem mogel nič pametnega naredit
-dobiu sm skoraj živčni zlom dvakrat vmes (prej s tem nism imeu probleme)
-izjemno nihanje počutja (v celem mesecu sem imeu recimo tri meditacije po katerih sem se dobro počutil)


6. Meditira se 2krat na dan po 20 minut. Vse naj bi se izboljšal, zdravje, koncentracija, ne vem kaj še vse. Nato kmalu začneš dobivat pošto o naprednejših programih (vikend paketi), ki stanejo še dodatno. Programi si sledijo edn za drugim. Eni so celo premoženje dal za to zadevo.


7. Pravijo da vsi problemi ki se pojavljajo, so posledica sproščanja stresa iz preteklosti da je to dobro in da je treba nadaljevat. Samo verjemte mi da ne mislm preživet mladosti v oblakih oz. z celonočnim trzanjem mišic, ki ni nerodna zadeva samo zame, ampak še za koga drugega poleg mene.

8. Vedno znova ko prebiram TM strani, naše ali tuje se sprašujem kako je možno da pa meni zadeva ne sede.
Ljudje smo različni, ponavadi verjamemo v tisto kar nam prija. Sam sem verjel v TM dokler niso bile izkušnje tako slabe, da sem prisluhnil nasprotni strani.

Če bi jaz prebral kakšen takle članek preden sem začel z meditacijo; bi najbrž vseeno poizkusil, a ko bi se začeli problemi bi vedel kaj se dogaja, jaz pa sem vseskozi mislil da je z mano nekaj narobe. Ko pa vidiš da je imelo kopico ljudi po svetu s tem ogromne probleme, da so delal celo samomore in tudi umore začneš malo drugače razmišljat. Hvala Bogu da imamo internet.

Ko sm že Boga omenjal; v procesih ki so potekali, je sodišče označilo TM za religijo. A to sm že povedal da moraš v procesu inicializacije pokleknt pred sliko Maharišija. Po izkušnjah učiteljev redkokateri ne poklekne x:Dx

Moje mnenje imate, upam da vam nisem opral možganov x:)x .
Svetujem vam da greste probat zadevo, reskirate teh 100jurjev, ki je mačji kašelj, probate 2 mesca, se vrnete na forum in poveste svoje mnenje. x:)x


Ful bi bil vesel, če bi v Sloveniji naredil neodvisno raziskavo izmed teh 5000 meditatorjev, dal karte na mizo, pa da vidmo kaj je na stvari.

#7 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 12. oktober 2005, 18:24

:o|o: tolk si napisov pa še zmeri ne vemo kake točno so ble tvoje negativne izkušnje....razn tega da ni blo rezultatov al kej :inocent: sm misnla da so ti bohveka nardil :eek: so te pa sam nategnli x:Dx dobar jutar x;)x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#8 predrzen

predrzen
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 12. oktober 2005, 18:43

Ja hvala lepa za konstruktivno mnenje. Nisem vedu da se tle lahko oglasš samo v primeu ko ti kdo kaj fizično odreže al pa kej nardi. No men so odrezal par let mladosti, za kar sem priznam sam kriv, ker sem se premal pozanimal. Še vedno mam probleme ki jih pred tem nisem imel. Sem pa tudi navedel te probleme zgoraj.

Jest se ponavat vtikam pa komentiram v zadeve katere dobr poznam;


hvala za razumevanje

#9 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 12. oktober 2005, 18:49

ja sori no.....a une probleme maš zdej al si jih mel predn si se lotu tega :inocent:
no moje mnenje res ni konstrunktivno, ajd, provzaprov sploh ni mnenje.....sam u takih zadevah res prčakuješ neki kao...kaj vem da nauš spet užalen, češ da podcenjujem tvoje težave :inocent: sam bl podrobno bi lohk napisal, kaj vem...sm šov tja pa tja in so mi nardil to pa to......al kej tajga....ker če ti napišeš da so ti odrezali par let mladosti, mi tle še zmeri ne vemo kaj zdej točn s tisto tvojo mladostjo....lohk bi bil tud v komi recimo....al pa v kaki kleti zaprt :o|o:

js se pa zlo rada vtikam v zadeve ki jih ne poznam....ker tist kar poznam, tk vem za kaj se gre in nima smisla da svoj nos not tišim x;)x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#10 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. oktober 2005, 19:25

<{POST_SNAPBACK}>

js se pa zlo rada vtikam v zadeve ki jih ne poznam....ker tist kar poznam, tk vem za kaj se gre in nima smisla da svoj nos not tišim x;)x

x:Dx :8): x:Dx

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. oktober 2005, 19:34

men je pa vsec tale prispevek. :palec:

saj ne gre za vodovodno instalacijo, ki al dela al pa ne dela... al pa kaj jaz vem....

je kar prav, da je tud tko.... in tud prav, da ni bolj srdito al pa kaj tacga... preprosto izkusnja, ki ni bila vzeta kot pozitivna....

cist ok. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 12. oktober 2005, 19:46

no js sm iz tega prispevka razbrala sam to da gre za neko nategancijo očitno....spet.....je pa tud men kul k ni kakega besa al zamere hude al kej tajga :palec: k ponavad folk peni pol res, češ kok so jih nategnli al kej....krivica grozna pa to....tko da je men tud kul drgač....sam sm tečna mal pa sm hotla kej bol konkretn izbezat......ker če je izkušnja, pol zihr je kej več kt en članek....

mam pa predrznega na sumu da je čist ok poba x;)x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. oktober 2005, 19:54

ja si hotla kaj bolj 'sochnega'. xDDx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 12. oktober 2005, 19:57

ja sej veš.....kake strašne pdrobnosti......ka vse so počeli z njihovimi umi.....pa telesi :wOOt:
tk si predstavljas....sploh ko prebereš kje recimo ka se dogaja po svetu v raznih te združenjih al skupinah al karkol so že....pol pa še z mojo domišljijo xrolleyesx
si kr mal razočaran k zveš da so enga u bistvu sam nategnli x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#15 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. oktober 2005, 20:37

Škoda, da ni audio posnetek x:Dx

#16 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 12. oktober 2005, 21:21

:wOOt: xg:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#17 predrzen

predrzen
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 13. oktober 2005, 01:02

Moram razočarat določene ženske osebke da pri TM ne gre za delanje kamikaz ali česa 'sochnemu' podobnega. Ne gre za kašna komiranja ali zapiranja v temačne kleti x:Dx No pri nekaterih so bili dejansko končni učinki podobni. Če boste pogledal pod Kropinski trial boste vedel o čem govorim.

No pa še zgodbica za lahko noč:

Nikol nisem imel občutka da bi mi karkoli kaj hudo manjkalo. Edina stvar k me je motila v življenju je bla ta , da sm se zjutri preveč ,zmatran' zbudu. No ni bla kašna poskočna punca kriva za moje tegobe x:)x . Lahko bi si prvošču kašno moderno postlo s prijetnim vzglavjem, a glejga zlomka vidim hudo reklamo na cerkveni TV3 za najboljšo zadevo na svetu: ja prav imate: gre za TM oz. transcendentalno meditacijo. Seveda naiven kakor sem mlad mulec bil takoj pot pod noge in na prvo predavanje. Tam je super prijetno relaksacijsko vzdušje. Vse lepo in prav, v mislih sem imel da bom v dveh letih vsaj doktor znanosti če ne še umetnosti zravn. Reku sm si 20 jurjev dam za to zadevo pa da vidmo kaj bo. Po predstavitvi je bla cena 50 jurjev in mal peveč za moj žep. Nato je minilo šest mesecev in glej ga predrznega ko je spet sedel na istem stolu v isti predavalnici. Tokrat je bil pripravljen plačat 50 jurjev in jih tudi je. Na iniciacijo ki poteka v soboto zjutraj je moral prinest s seboj še bel robec, šopek cvetja in plačano položnico. Občutek v sobici je bil še veliko bolj prijeten kot na predavanju. Prav poseben prijeten vonj in neko mrmranje učitelja. Vse lepo in prav dokler ti ne ukažejo da poklekneš pod neko sliko in ti povejo da je vse ok, ker da gre le za nedolžen ritual. Takrat sem se prvič vprašal iz kakšnega testa sem, oz. kateri religiji sploh pripadam. Hudo čudn občutek me je prevzel.
Ko sem začel z mantranjem (kasneje z matranjem) sem se počutil fantastično. Mantra ki sem jo dobil je delovala in res sem se videl že skoraj na mestu predsednika države, če bo vsak dan tak občutek superiornosti. x:Dx
No potem še parkrat prideš na ta srečanja, kaj več si lahko preberete na uradni tm strani za katero delam zdaj reklamo, kar je bil tudi moj osnovi namen x:)x

promocija TM v sloveniji:
http://www.tm-drustvo.si/

No najpej se ti zdijo izkušnje super, ker so prav take in še boljše kot so v reklamah. Potem pa kar naenkrat stvar ni več tako fajn. Vedno več vprašanj ki jih poizkušaš sam razrešit, ker je težko vprašat učitelja, saj nima časa in ima bolj pametne stvari za počet. (ne moreš verjet samo tako sem razmišljal takrat)
Iščeš knjige po knižnicah in si pozoren na vsakega ki ti pove svoje izkušnje in jih lahko s svojimi primerjaš če se skladajo. Ker stvari ne grejo tako kot bi morale, probaš to mantro mislit na 1000 različnih načinov in si želiš dobit tistega ki bo sedel. Ob tem seveda veš da mora biti zadeva spontana, ampak še vseeno so v mislih nasveti učitelja, predvsem te tolaži dejstvo da vsaka meditacija ne bo dobra. No ko so dobre meditacije samo tri na mesec te začne žret. Vmes greš še na kakšen vikend seminar da bi čimveč zvedel o zadevi. Tam grejo stvari tako hitro da še vprašat ne moreš. Kar naprej meditacije in predavanja. Vse naspidirano. Pa povejo ti da se ne smeš pogovarjat med sabo preveč ker da ni dobro. potem greš še na preverjanje meditacijo kjer ti jo na pol zmanjšajo, jest sm jo pa še na pol ampak je še vedno počutje zelo zelo nihalo.
A veste kako žabo skuhaš? Daš jo v mrzlo vodo pa počasi segrevaš temperaturo. Žaba spoh ne opazi razlike in na koncu je kuhana. Isto je pri TM, stvar gre tako počasi na slabše da sploh ne opaziš več razlike. Nato sem naprimer za pol leta prenahal s TM in nato spet začel. Takrat sem šele opazil, kaj dejansko se mi dogaja. Meditiral sem tudi samo po 5 minut pa so ble že slabi rezultati. Probal sem vse živo in prišel do zaključkov da mi zadeva ne ustreza. Bil sem tudi pri zdravniku, kjer pa se jim ni sanjalo kaj naj bi pomenilo, da je um v oblakih oz. disociiran.
Seveda te opozorijo v TM organizaciji na te anti TM zadeve, ki da so slabe in da jih ne gledat. ko je šlo vse tako navzdol, da sem med izpitom ki je trajal 4 ure začel na glas 'klet' po dvorani ko se nisem mogel sploh skoncentrirat da bi rešil nalogo; takrat sem uvidel da je nekaj hudo narobe. Dvakrat sem imel tako hude depresije da sem kar 14 dni ležal doma in dobesedno bolščal v strop. Um je bil tako napet da ni bil sposoben ničesar pametnega. Tako sem bil sramežljiv da nisem upal nikogar v oči pogledat. Skratka lažje je bit v komi al pa v kleti zaprt kot pa živet s takim umom. Previdno sem začel brat te anti tm zadeve in ko sem naletel na anti TM strani ki so dejansko opisovale moj takratni položaj do potankosti, sem mislil da se mi bo odtrgalo. Bes o katerem ste prej govoril da ga zdaj ni zasledit je bil strašen. Imel sem ogromno idej in planov kaj vse bom naredil za antipropagando. Nato so me kolegi prepričal da je boljše ,za moje zdravje, če pozabim na vseskupaj in nadaljujem svoje življenje. Na vsake toliko časa spet vznikne ta želja da nekaj storim. Na zadnje me je vpozdbudil film Count of Monte Cristo. Eden najboljših filmov, ki opisuje kako otrok v moškem telesu odraste v moža in se maščuje za vse hudo ki se mu je storilo, ter nato nadaljujejo normalno življenje.
No skratka dogajala se je nekaj letna mora, ki sem jo prestajal v upanju na boljše čase. Vsakodnevne depresije, anksioznost, trzanje mišic, um v oblakih, čudno obnašanje, skorajšnja izguba prijateljev in problemi v družini ter še kaj so posledica na videz ,harmless' meditacije.

Pravijo da za vsako stvar katera si ti zgodi nosiš odgovornost sam.


Sean Stephenson: Človek na vozičku, pritlikave postave, ki ni nikoli shodil in je imel v otroštvu zaradi krhkih kosti preko 200 zlomov (je pa izjemen govornik in inspirator) pa pravi:
Ali svoje težave vzameš kot darilo ali kot breme?

Is it a gift or a burdon? Sean Stephenson

Vsaka žaba se ne pusti skuhat! predrzen xDDx

#18 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 13. oktober 2005, 05:04

:palec: :O:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#19 sedna

sedna
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 338

Objavljeno: 13. oktober 2005, 09:48

Predrzen, lepo si opisal tole..
Pravzaprav nic od tega ni tako nenavadno. Pojavi, ki jih opisujes, so tako kot so ti rekli, nekaj normalnega, ce zacnes drezati po svoji podzavesti in se po cem drugem. TM pac ni tehnika sproscanja, drugace se ji ne bi reklo transcendentalna.
Ucitelj, ki pa nima casa za ucenca..tukaj pa res, no coment.
Pa so vse TM sole iste? Kaj pa A.P.Kezele, njegova sola tudi prireja TM. Ali kdo pozna njih?
x:)x

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. oktober 2005, 10:10

wow.... pol pa fajn, da si tko pr seb kot si, tud - takle dolg prispevek, pa skoraj brez napak (no kolkor sem na prvo branje opazila), tud s smislom in vse...
stekam... to je na nek nacin se hujs kot ce bi blo 'bolj sochno', se nimas na kaj ujet, kot pravis, si bil pri dohtarjih - kaj pa naj jim nalozis v takem primeru in kako bodo to vzeli? x:o)x
Jah, se dobr pol, da si mel tolk moci, da ti je ratal ven iz tega se zbezat.

kako ti je pa ratal, v bistvu? :8):
si moral kake 'anti-tehnike' si spomnit al je preprosto 'odslo' al kaj se je zgodil??

ful dobr si napisal tole, iskreno in vse. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 predrzen

predrzen
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 13. oktober 2005, 12:28

moram vam čestitat da se vam sploh da brat tele moje romane :palec:

No mal sem se narobe izrazu: Učitelji imajo čas za svoje učence; samo takrat sem jih imel za tako avtoriteto da nisem upal preveč težit. Sej greš enkrat, dvakrat tja po nasvet in na preverjanje meditacije. Moji simptomi so se jim zdeli čudni, oz je bil odgovor da preveč meditiram in se ukvarjam sam s sabo. Dejansko je blo zlo zoprno, ko si po jutranji meditaciji včasih bil še velik bolj utrujen in brezvoljen, kot takrat ko si ustal iz postelje. In pol je logično da se sprašuješ kaj zaboga delaš narobe da se tok slabo počutiš.
Možno je da ljudje po Sloveniji nimajo takih težav. 5000 ljudi ni tok velika številka, glede na število meditantov po svetu. Samo je pa dejstvo da so moji simptomi identični tistim, katere je odkrilo nemško ministrstvo za zdravje. (link nekaj ne dela, mam pa doma sprintano zadevo) Vseskozi sem pisal dnevnik, kjer je bilo zajeto tudi počutje. Kot jajce jajcu podobni izsledki. Doma nisem imel interneta in sem šel na faks ob štirih zjutraj in dva dni sedel za računalnikom. Nisem mogel verjet da sem bil tok naiven in sem se šel dejansko z glavo butat ob steno x:Dx in to ne enkrat. Se mi zdi da se še vedno pozna vboklina od moje glave v računalniški učilnici. x:Dx To je tut odgovor na vprašanje kako se izvlečeš iz tega. Brez čelade v steno, ponavlaj na 2ure in se boš spravil k pameti.
No problem je ker postaneš odvisen od meditacije in se včasih kar sama začne ko se usedeš na kavč in probaš zaspat sede. Kar še vedno ponavadi upaš da se bo pa mogoče odprlo in bo tak občutek prišel kot je bil na zaćetku. No jest sm rabu kašno leto da sm se čist odvadu. Kdaj sem še probal za foro a rezultati porazni. Tudi 2 dni sm rabu da sem bil spet popolnoma normalen.
TM drugače nima veze s kakšnim transom. No tako pravi gibanje. Um naj bi transcendiral (prehajal) v nižja stanja zavesti. Jaz pa sem dejansko večkrat imel občutek kot bi bil v nekem transu.
citat iz uradne strani: TM je preprosta, naravna in nenaporna miselna tehnika s katero omogočimo duhu in telesu zelo globok počitek, ki je temeljitejši kot pa celo počitek v najglobljem nočnem spancu.
No v glavnem pobral me ni od TM-a, fajn je če daš eno tako zadevo skoz. Prvi učinek je da nobenemu več ne verjameš. To te potem mine ko vidiš da ni vse tako črno, v končni fazi pa te zadeva osebnostno dvigne.
Samo kakšno prepričanje je treba spremenit. Sej veste: Če verjameš da je svet črn, potem tudi najdeš dokaze, ki podkrepijo to prepričanje. Enako velja na srečo tudi za nasprotno prepričanje.

pa srečno

#22 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 13. oktober 2005, 12:34

<{POST_SNAPBACK}>
Sej veste: Če verjameš da je svet črn, potem tudi najdeš dokaze, ki podkrepijo to prepričanje. Enako velja na srečo tudi za nasprotno prepričanje.

pa srečno


Se zelo strinjam :palec: Srečno tudi tebi! x:)x

#23 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 13. oktober 2005, 18:36

aja, pol ce si preprican, da sveta sploh ni, ga tut ni x:Dx
..ce se ze ''gremo'' skrajnosti no x:px
.dvojnost.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0