Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Alkohol


  • Prijavi se, če želiš komentirati
157 komentarjev na to temo

#26 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 2. avgust 2002, 01:00

Ja se strinjam z zgornjim predlogom, da je bolje če ženska dopusti moškemu ljubico, kot pa steklenico. Samo bi pa rekla, če pride tako daleč, naj svojo "staro" zamenja za tisto "novo" pa noben ne bo trpel.
Če imata partnerja otroke potem je potreben nov predlog!
LP ! Vanja !

#27 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 29. oktober 2014, 22:48


Katera faza je to, ko se en vsak dan koma nalije in nekam udari z glavo? Koliko časa sploh telo to prenese, preden te ne pobere? Če se prej ne ubiješ.

#28 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. oktober 2014, 08:37

Za zasvojenost z alkoholom ni bistvena niti količina popitega, niti pogostost opijanja. Gre za to, da človeka nekaj notranjega žene v popivanje in gre za to, kaj to povzroči v človeku in njegovi bližnji okolici. Odvisnik se ne odziva več normalno na življenjske okoliščine, ampak v svojem čustvovanju, vedenju, odzivanju niha glede na to, v kateri fazi opitosti oz. pomanjkanja alkohola je. To nihanje je za bližnje očitno tudi pri tistih, ki jih le redki od zunanjih opazovalcev prepoznajo kot alkoholike, ker ne pijejo dnevno, nekateri le na par tednov ali pa se ne opijajo do amena in ne delajo štale. Ampak to čustveno nihanje, to odzivanje glede na notranje frke, vnaša v odnose z bližnjimi kaos, neprestano napetost, nezaupanje ... in zato je življenje z alkoholkom tako razdiralno, tega nihanja se otroci nalezejo, partnerka/partner se odziva na to nihanje, ker drugače ne zna, ne zmore,ali pa zato, ker je bila tega nihanja navajena že iz domače familije in ga sploh ne prepozna kot nekaj, česar se ne da normalno prenašat ... In potem cela familija niha na tej peklenski gugalnici... Zato je treba celo familijo zdravit, ne pa zato, ker je žena kriva, da moški pije. 



#29 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 30. oktober 2014, 08:49

Katera faza je to, ko se en vsak dan koma nalije in nekam udari z glavo? Koliko časa sploh telo to prenese, preden te ne pobere? Če se prej ne ubiješ.

 

Če počne tko kt si napisala in če to počne od, recimo, 20 leta in če nima že v rani mladosti kake hude bolezni, ma zlo velike šanse, da ga pr 50 pobere.

številka 50 je kr prelomna. Prej se čudiš, mislm, faaak kva vse telo prenese, ampak, ko pridejo do 50, cepajo en za drugim. Prou zanimiv. Redko prej in redko kasneje.

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#30 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. oktober 2014, 08:56

Je pa res, da se z alkoholiki (podobno tudi z drugimi zasvojenimi) pogosto povežejo partnerke (ali obratno, če je ženska zasvojenka), ki imajo tudi ene napetosti v sebi ali ene "skripte" za igranje neke vloge - npr. potrebujejo vlogo reševalke, da se dobro počutijo, rabijo čustvena nihanja in drame, da izživijo svoje notranje napetosti itn. Potem se razvijejo t.i. igre, ki ljudi držijo skupaj v za zunanjega opazovalca nemogočih, destruktivnih odnosih. V tem primeru partner/ka zagotovo ima svojo vlogo v vsej zadevi. Iz takega odnosa partnerka največkrat sploh ne more in ne zna, dokler ne pogrunta, da je tudi z njo nekaj hudo narobe in se ne posveti sebi in svojemu zdravljenju, ne glede na moža. Šele potem mu je sposobna postavit resen ultimat za zdravljenje ali pa odit iz odnosa. 



#31 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 30. oktober 2014, 09:10

Je pa res, da se z alkoholiki (podobno tudi z drugimi zasvojenimi) pogosto povežejo partnerke (ali obratno, če je ženska zasvojenka), ki imajo tudi ene napetosti v sebi ali ene "skripte" za igranje neke vloge - npr. potrebujejo vlogo reševalke, da se dobro počutijo, rabijo čustvena nihanja in drame, da izživijo svoje notranje napetosti itn. Potem se razvijejo t.i. igre, ki ljudi držijo skupaj v za zunanjega opazovalca nemogočih, destruktivnih odnosih. V tem primeru partner/ka zagotovo ima svojo vlogo v vsej zadevi. Iz takega odnosa partnerka največkrat sploh ne more in ne zna, dokler ne pogrunta, da je tudi z njo nekaj hudo narobe in se ne posveti sebi in svojemu zdravljenju, ne glede na moža. Šele potem mu je sposobna postavit resen ultimat za zdravljenje ali pa odit iz odnosa. 

 

To ni pogosto, Iknee. To je vedno.

 

Vedno dobiš partnerja, ki je v danem trenutku najboljši obet za razrešitev bolečih nepredelanih in nedokončanih, kaj, vzorcev, zadev... iz preteklosti.

 

Vedno.

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#32 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. oktober 2014, 09:17

Ja, to drži. Tisti, ki nimajo tega v sebi, se (potencialnim ali že "realiziranim") alkoholikom na daleč izognejo, jih sploh ne privlačijo, če pa se že zmotijo, pa to zmoto hitro ugotovijo in grejo po svoje.



#33 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. oktober 2014, 12:09

Jaz bi se izogibal besede "vedno", ker zmeraj obstajajo izjeme...kaj pa če se starši dogovorijo za poroko, ko so otroci še majhni al pa je ženska prisiljena v poroko...Kaj pa če je ženska ali eden od partnerjev na nivoju Bude...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#34 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 30. oktober 2014, 13:26

Za zasvojenost z alkoholom ni bistvena niti količina popitega, niti pogostost opijanja. Gre za to, da človeka nekaj notranjega žene v popivanje in gre za to, kaj to povzroči v človeku in njegovi bližnji okolici. Odvisnik se ne odziva več normalno na življenjske okoliščine, ampak v svojem čustvovanju, vedenju, odzivanju niha glede na to, v kateri fazi opitosti oz. pomanjkanja alkohola je. To nihanje je za bližnje očitno tudi pri tistih, ki jih le redki od zunanjih opazovalcev prepoznajo kot alkoholike, ker ne pijejo dnevno, nekateri le na par tednov ali pa se ne opijajo do amena in ne delajo štale. Ampak to čustveno nihanje, to odzivanje glede na notranje frke, vnaša v odnose z bližnjimi kaos, neprestano napetost, nezaupanje ... in zato je življenje z alkoholkom tako razdiralno, tega nihanja se otroci nalezejo, partnerka/partner se odziva na to nihanje, ker drugače ne zna, ne zmore,ali pa zato, ker je bila tega nihanja navajena že iz domače familije in ga sploh ne prepozna kot nekaj, česar se ne da normalno prenašat ... In potem cela familija niha na tej peklenski gugalnici... Zato je treba celo familijo zdravit, ne pa zato, ker je žena kriva, da moški pije. 

Na žalost tako zelo resnični, da se ti vzorci čustvenega nihanja, vlečejo še v življenja tedaj že odraslih otrok.

Včasih sem mislila, da sem pač temperamentna, oven, normalno da si al total v plusu, al total v minusu, življenje je ja en sam ups and downs...no, NI. Je blaga sinusoida/fluktuacija, brez ektremov. Je fajn, da se zaveš, kakšno prtljago človk vse privleče iz primarne familije, se lažje pol kontroliram. Rabim pa ful cajta in placa sam zase - ko so tisti dnevi.

Ker pri nas doma (oče namreč je alko, pa si ne bo priznal do amena) je bilo to nihanje samoumevno od prvega dne dalje. In tut pol ko sta se ločila, je bilo to nihanje stalno prisotno. Mat kot klasična hladna slovenska mati s cankarjanskimi izpadi skodelice kave vsake tolko. Ampak tut ona rabi najmanj eno črno ovco, ima neko napetost, ki jo mora dat iz sebe in črna ovca je najbolj primerna. Zdaj je sama, ima psičko. On tudi.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#35 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 30. oktober 2014, 15:07

pri nas je baba dedca nažirala

mlahav dec pa namesto, da bi zvočnik utišal, je raje natankal rit in šel spat

baba pa poleg spečega dedca po tri ure skup tulila in igrala žrtev

in take je zganjala do njegovega konca (53)

pri naslednjem dedcu pa se znala kulirat, le da je potem žolč zlivala na svoje otroke...

 

v več kot polovica primerov, je kriva žena ( baba, zmaj )

glede moških pijančkov pa je čist enostaven zaključek

so in bojo mlahavci

če nima jajc nardit red v bajti ( kar je z zmaji skoraj nemogoče ), obstaja možnost ločitve, selitve, pa naj se zmaj potem sam jebe dalje.. wink.png



#36 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 30. oktober 2014, 15:11

khmm, zmaj menda ne nastane sam od sebe?


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#37 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 30. oktober 2014, 15:19

khmm, zmaj menda ne nastane sam od sebe?

ko zmaj rodi zmaja.........



#38 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 30. oktober 2014, 15:34

Ah Gold, bluziš, jaz sem ziher babji zmaj, pa noben moj tip ni alkoholik ratal.

ne bluzim, sem imel možnost opazovat doolgo let

hvalabogu imam že kar nekaj let mir pred ( izraz ne obstaja ).............



#39 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. oktober 2014, 16:25

Tistim kateri ne vejo kako ravnati z zmajem priporočam...biggrin.png

 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#40 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 30. oktober 2014, 21:04

Hm kaj naj rečem, moški s katerim živim je veljal za alkoholika, pretepača in črno ovca v familiji, pri prvi ženi, pri drugi ženski, pri tretji ženski, ko sem ga spoznala je bil mrtvo pijan od vse bolečine ki jo je nosil v sebi.tudi jaz sem rekla da z alkohilikom ne bom nikoli....in tako mislim še zdaj...... Odkar je z mano ni spil niti enega kozarca....10let.....torej ali prej sploh ni bil alkoholik ali so ga samo drugi tako označili.....ali se je monumentalno lahko pozdravil....

 

kot pravim vsak primer je drugačen, zato je brezveze tupit nekaj kot da je prav.

čeprav jaz še vedno pravim da je pogovor in iskrenost na prvem mestu in prvi korak .......



#41 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. oktober 2014, 03:34

Mayita, tvoj tip je prenehal pit takrat, ko je bil še z mano še preden sem sploh zanosila s hčerko. Pit je nehal, ko enostavno njegovo telo ni več prenašalo alkohola, ko je po vsaki kaplji alkohola dobil neznosno srbeče mehurje po koži in občutek, da mu otekajo možgani. Potem je na veliko začel pohat - ja, še po tem, ko je bil že zdavnaj s tabo... Sicer pa kot sama dobro veš, pije 80procentov Indijancev, večina njegovih frendov je že pokojnih ... Pijejo iz drugih vzrokov, ne zaradi žen zmajevk. Alkoholizem je pa zelo povezan z razbitimi družinami in ranjenimi otroci. On je rabil svoj čas, rabil je toliko in toliko let swetlodgev, toliko bolečine je moral predat naprej, svojim družinam in otrokom in jo sprejet nazaj, preden je počasi, počasi dojel nekatere stvari... to je proces, ki traja. Vse to dobro veš. Zakaj to počneš Mayita, katero SVOJO rano bi rada ohladila tako, da napadaš ženske in zato uporabljaš njega? Na ta način ne moreš zaceliti svoje rane, niti izboljšati odnosa z njim. Vem, da ti je hudo, Mayita. In ne, nismo ženske tvoje sovražnice, čeprav imaš tako hudo izkušnjo s svojo mamo. Metanje krivde ni še nikoli rešilo ničesar, služi izključno prestavljanju svojega bolečinskega jedra na nekoga drugega. In bolečina se samo poglablja, in nič se ne reši... 



#42 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. oktober 2014, 10:40

narobe si razumela moj point....

dostikrat stigmatiziramo ljudi in jih nevedoč pahnemo v slabo počutje in žalost.

In to kar se je dogajalo in se še dogaja z indijanci se bo zdaj preselilo sam, ker mladina nima nobene prihodnosti,ni služb,ne morejo si ustvariti prihodnosti in življenja,torej upam da ljudje ne bodo tudi naših mladostnikov zavrgli ampak jih poslušali in z njimi iskali rešitev.

ko si ti duševno slab in ranljiv in se počutiš nesposobnega,kaj hitro prideš do nekih poživilj ki ti daj vsaj malo občutka da si živ....

je pa zelo odvisno od okolice ali stoji osebku ob strani razume njihovo izgubljenost ali ga samo kritizira....in jih označevali z pijanci in narkomani....

ne svovražim žensk,vse moje prijateljice so ženskega spola....

.govorim iz izkušen,kot je moj oče pahnil mojo mamo v še večje pitje,ne boš mi rekla da ne more partner vplivat na pitje drugega,KER JA VPLIVA odvisno je seveda od primera do primera. In pol kako je njegova zadnja ga pahnila da je popival cele dneve....Nima veze ali je osebek šibek fora je v tem da se morata oba spremeniti če gre njun odnos k vragu...in zato so pogovori in iskrenost.....in to od ljudi ki ju obkrožajo,ne pa de se drugi odločijo da jima ni pomoči.....se lahko sam pol je smrt neizbežna.....



#43 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. oktober 2014, 11:37

jutri lahko praznujete vse svetnice in vsi svetniki biggrin.png



#44 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. oktober 2014, 11:42

največji problem pri pijančkih, je babji jezik yes.gifyes.gifyes.gifyes.gifyes.gif

pa naj bo to mamin, ženin, taščin ali od sosede,....



#45 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 31. oktober 2014, 13:32

Kako pa zunanji opazovalec presodi, da nekemu človeku nič ne manjka?


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#46 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. oktober 2014, 13:39

še zmer je bit bolš zunanji opazovalec, kot nortanji wink.png



#47 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 31. oktober 2014, 14:08

Materialno gledano, se dokaj strinjam. Drugače pa vsemu zlatu navkljub lahko človeku marsikaj manjka, zato me je to zmotilo.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#48 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. oktober 2014, 14:21

ja, nekateri dedci zamenjajo partnerko in so problemi rešeni wink.png

 

je kateri kaj znano ? scratchchin.gifscratchchin.gif



#49 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 31. oktober 2014, 14:42

v svojih cajtih, ko sem delal po terenu, sem na leto zamenjal okoli 30 bajt

videl in doživel marsikaj...

 

pa bili so tudi primeri, ko je žena držala jezik za zobmi, pa je dec vseeno pil in pretepal..

a, zaradi finančnega statusa dedca, ni nobena zbrala pogum za odhod...



#50 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 31. oktober 2014, 19:19

Kaj so pa zdaj vsega ženske krive? Razen zato, ker ponavadi moškim odnašajo rit. Po mojem mnenju so krive mame, ker moških ne naučijo odgovornosti, dovolijo, da pri 40 še živijo doma, v otroški sobi, plačujejo položnice, kuhajo... Tako je bilo pri mojem očetu isto je pri znancu. In je nekako logično da si ne more najt ženske. Če bi si jo, boga, res... Medtem ko za kolegico mi ni jasno, kako je padla v to, ker je vedno skrbela zase, ne drugi zanjo. Se zaveda in mi je zaupala, da bo poiskala pomoč, vesela zanjo... zdaj moramo nekak napeljat še znanca, da ugotovi, da je problem. Preden se zgodi karkoli.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0