Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

sveta Foška


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
28 komentarjev na to temo

#1 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 1. december 2005, 10:18

Zanima me, če kdo kaj ve o sveti Foški?
Jo je že kdo obiskal?
Trdijo, da ima kraj zdravilne učinke.....


Prosim za kakšno informacijo.
Hvala, LP!

Scio mi nihil scire

#2 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 1. december 2005, 10:43

Zanima me, če kdo kaj ve o sveti Foški?
Jo je že kdo obiskal?
Trdijo, da ima kraj zdravilne učinke.....


Prosim za kakšno informacijo.
Hvala, LP!


Živjo,

jaz sem tam bila, a ne na molitvah. Bil je to bolj obisk v smislu 'moram na ta kraj'. Po mojih občutkih izjemen prostor. Čutila sem ljubezen in čutila sem ločenost od cerkve v smislu religije. Ves čas mi se mi je ponavljala misel: "To ni krščanska cerkev. Ta cerkev nima nobene veze z kako religijo". Čeprav je krščanska. Kot da bi bil to tisti občutek enosti. Ne znam pojasniti z besedami.

Mislim, da so jo zgradili v 5. stoletju n.š. in je ostala skoraj taka, kot je bila takrat. Noter so namesto ogromnih molitvenih klopi majhne stare pručke. še oltar ni glumazen. Jaz sem se tam res domače počutila.

Sicer pa naj bi se v tej cerkvi dogajali čudeži in duhovnik naj bi levitiral. Več informacij je na Sveta Foška

Vsekakor se splača iti tja vsaj na izlet, saj gre za zelo prijeten kotiček našega planeta.

lp, Urša
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#3 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 1. december 2005, 10:46

Urša, najlepša hvala za odgovor.
Na netu sem tudi že gledala, vendar sem iskala kakšen oseben odgovor od nekoga, ki je bil tam, zato sem še tukaj povprašala. x:)x
Tudi sama bi šla le tako na izlet tja, ne na mašo.
Baje so vrata cerkvice odprta le ob nedeljah. Kdaj pa si bila ti tam?

Me pa prav zanima kakšni občutki me bodo preplavili...
Scio mi nihil scire

#4 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 1. december 2005, 10:49

:inocent: vzami uteži s seboj...menda jih dvigne pod strop x:o)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#5 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 1. december 2005, 10:52

:inocent: vzami uteži s seboj...menda jih dvigne pod strop x:o)x

x:Dx x;)x Lia... a ti si bila tam? :inocent:
Scio mi nihil scire

#6 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 1. december 2005, 10:54

Tudi jaz sem bila v nedeljo.

Bilo nas je pet in vsak je doživljal čisto svoje občutke. Vsem pa nam je bilo lepo. A saj veš, vsak doživlja stvari po svoje. Če te vleče tja, si ne obotavljaj, če pa ne, pa pusti času čas, morda te nekega dne potegne.

Uf, tale zadnji stavek bi si pa jaz morala obesit na čelo, ko vedno vse tako tehtam kaj bi, pa kaj ne bi... x:Dx
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#7 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 1. december 2005, 10:55

Tudi jaz sem bila v nedeljo.

... ok, pol bo pa nedelja padla za izlet...
x;)x
Scio mi nihil scire

#8 child

child
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 553

Objavljeno: 1. december 2005, 11:14

No,ja o utežeh sicer nevem.

Se pa začuti blazno veliko energije, bolj ko se bližaš cerkvici.Odvisno,kolk ste za energije odprti.
Ko vstopiš,začutiš mir v obliki neke napetosti,nevem ne znam razložit,tko en pritisk,te čist prežema.

Ob maši se ljudje posedejo,kjer je pač prostor,sedijo ležijo,nič nenavadnega ni če vidiš koga,da leži in se vala po tleh,dejansko so nekateri v težkem transu,se zibljejo,mrmrajo.
Dobro je, če se sezuješ.Po parih minutah,ko odmakneš noge iz prvotnega položaja lahko opaziš,da si se na mestu,kjer si stal zelo spotiš,čeprav so tla kamnita, zato tudi hladna,te ne zebe,mrazi pa te in kocine se ti postavijo pokonci.nekako je to mesto čisščenja aure in telesa. meni so začele teči solze po obrazu,sprva sploh opazila nisem,kot,da telo odvaja vse nepotrebno.

Mnogi ne verjamejo, po tej izkušnji pa se vsakemu nekaj premakne v glavi,ne moreš ostati neobčutljiv,ker je preveč nenavadno,vsaj za tiste,ki ne poznajo občutka,kako ti energija teče po telesu.

V Pulo hodim na morje in je fajn,ker ni daleč in si kar hitro tam.
Priporočam vsakemu,da gre mal na klistir tja
Ne prosite toliko,rajši rečite hvala za tisto,kar imate.

#9 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 1. december 2005, 11:19

:eek: The best, Child.... :palec:
Ja, jz se morm it mal spucat... :o|o: Se je v zadnjih mesecih marsikaj nabralo....
Komaj čakam. x:)x
Scio mi nihil scire

#10 sedna

sedna
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 338

Objavljeno: 1. december 2005, 11:26

Samocistilno mesto, se dobro..Poleti kobilice velike kot banane.
Pri nas imas recimo, Primskovo, pa nesteto keltskih gradisc.

#11 Lejka

Lejka
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 437

Objavljeno: 1. december 2005, 12:03

Ok Tinal, zdej nas pa nč več ne ustav, ta al pa nasledn vikend se usedemo v avto, kot je bilo rečeno včeraj, pa se odpeljemo.
Komaj čakam!
It's a dog eat dog world

#12 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 1. december 2005, 13:15

Ok Tinal, zdej nas pa nč več ne ustav, ta al pa nasledn vikend se usedemo v avto, kot je bilo rečeno včeraj, pa se odpeljemo.
Komaj čakam!

Seveda!!! xsrcx x:Dx Pol pa na une ribe, al kwa??! :inocent:
Scio mi nihil scire

#13 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 1. december 2005, 13:17

:eek: v toto burjo....pa mraz xcivx sploh ne bosta čutle rok pa nog :8): heh prestavta na pomlad pa poletje da bosta v polnosti užile nebeško mano x:o)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#14 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 1. december 2005, 13:29

:eek: v toto burjo....pa mraz xcivx sploh ne bosta čutle rok pa nog :8): heh prestavta na pomlad pa poletje da bosta v polnosti užile nebeško mano x:o)x

hehehe x:o)x Bomo šle zdej, pa še spomlad. x;)x
Scio mi nihil scire

#15 Lejka

Lejka
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 437

Objavljeno: 1. december 2005, 14:57

:eek: v toto burjo....pa mraz xcivx sploh ne bosta čutle rok pa nog :8): heh prestavta na pomlad pa poletje da bosta v polnosti užile nebeško mano x:o)x

Mene nč ne ustav če kej hočm in jst hočv v Foško zdej :vragec: x;)x Jst ne morem na spomlad čakat, me bo pobral do takrat x:Dx
Dugač pa že cel življenje hodm v Peroj na dopust (od svojga 6leta), ki je 4 km oddaljen in me je sram, da še nikol nisem bila tam, ampak očitno takrat tega nisem potrebovala.


Seveda!!! xsrcx x:Dx Pol pa na une ribe, al kwa??! :inocent:

Ja valda v fažano po sveže sardele :yumy: , pa še vikend mal pogledat, pol pa dam
It's a dog eat dog world

#16 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 1. december 2005, 15:31

Ja valda v fažano po sveže sardele :yumy: , pa še vikend mal pogledat, pol pa dam

A jih boš ti pol pripravila? x:Dx njami x:px
Scio mi nihil scire

#17 Lejka

Lejka
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 437

Objavljeno: 1. december 2005, 17:32

x:Dx Ja itak sardelce ala Lea
It's a dog eat dog world

#18 Maya*

Maya*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 193

Objavljeno: 1. december 2005, 21:42

Jaz sem bila lani tam... Ampak ne v času, ko se izvajajo in odvijajo tam raznorazne zadeve. Bila sem na dopustu pred dopustom tam v bližini in smo šli pogledat. Na "srečo" so jo ravno takrat prenavljali, tako, da so nas delavci spustili noter.

Nič kaj od tega nisem (nismo) doživeli, kar poročajo mediji.... čutil se je dober pretok energije, posledično je bilo dobro počutje.... mislim pa, da če si doma v sobi vnašamo dnevno podobno miselno vibracijo (da nam "pomaga" pri zdravju stati v sobi pod nekim kotom), bo tudi tako delovalo...

Jaz osebno imam pač tak pogled na to.... ma Sv.Foška je trenutno senzacija in meni ni žal, da sem bila tam in da sem videla, kaj in kje je to... prijetna cerkvica, odmaknjena od bučnega vsakdana.... moram pa reči, da imamo v Sloveniji tud nekaj "cerkvic", ki niso v dnevni uporabi in imajo tud neke posebne vibracije in "zdravilne učinke". 1x me je en prijatelj peljal ob eno takšno in čutila sem močnejši pretok energije, kot v Vodnjanu...

Torej, če gre kdo v Istro na oddih, al se pelje mimo po cesti, se le naj ustavi v Vodnjanu in pogleda cerkvico...


#19 Lejka

Lejka
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 437

Objavljeno: 2. december 2005, 20:30

A se mogoče spomniš imena kakšne take cerkvice pri nas, pa mogoče kje stoji???
It's a dog eat dog world

#20 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 2. december 2005, 20:50

Meni je tista na Kureščku simpatična...če bo pa kdo kaj "začutil" tam okoli naj pa pove. x:Dx Pa pazte na medvede... x;)x

#21 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 3. december 2005, 09:11

Ea xe fosca significa ceaxe no tropo LVX.

Fosca pOMeni temna. Taj jezik je venexianski in se vporablja na Primorskem.

http://neodruid.tk

#22 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 9. december 2005, 17:55

Lejka in jz greva jutri v Foško... bova poročale... x;)x
Scio mi nihil scire

#23 child

child
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 553

Objavljeno: 9. december 2005, 18:52

go babes go xsuperx xsmx
Ne prosite toliko,rajši rečite hvala za tisto,kar imate.

#24 Kumari

Kumari
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 38

Objavljeno: 9. december 2005, 19:41

Z možem sva bila tam prejšnjo nedeljo. Oba sva bila presenečena nad krajem, okoli je polno daljnovodov, pod njimi sva se neprijetno počutila, v krogu okrog cerkvice pa sva dobrodejne energije oba zelo močno čutila. Najmočneje sva čutila na diagonalah, ki se križajo pred oltarjem, na tem križišču pa so bili občutki sploh najmočnejši. Prijetno mravljinčenje, občutek "korenin" skozi stopala v zemljo in "žarka" z neba skozi teme navzdol proti nogam, če sva stala nekaj minut pri miru na eni od teh točk, nehoteno zibanje telesa, skratka zelo dobro.
Nobeden od naju ne veruje v takega Boga, kot ga predstavlja cerkev, ampak verujeva v neuničljivo energijo in ljubezen. Kljub temu sva počakala na mašo (ob 15. uri vsako prvo nedeljo v mesecu) in ostala do konca. Tega kraja nekako nisva hotela zapustiti prezgodaj.
In še nekaj: ko sva prišla, je pred cerkvijo zelo prijazen in zgovoren domačin prodajal domač ovčji sir in olivno olje. Zdelo se nama je, da ga poznava že od nekdaj, takoj smo našli kontakt in se zadebatirali, zraven pa sva zastonj pojedla skoraj pol hlebca sira. In ker je bil sir tako dober, sva nekaj seveda kupila tudi za domov. Tja se bova še vrnila, če ne po drugo, pa po sir in olivno olje.

#25 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 10. december 2005, 22:08

:eek: :inocent: :vio: Hmmmm... no, mogoče so bila pričakovanja prevelika, ne vem....
Mal je blo spooky, vsaj meni.
Prideva tja in nikjer žive duše, neki je cingljalo v vetru (pol sva našle na desni strani cerkvice en majhen "oltarček"- folk iz vseh vetrov nanosil tja vsega boga- med stvarmi še en vilinček, urezan v les- ne vem točno kateri, mislim pa da je bil Čudež), Lejkini psički se je pa čist zmešalo!!! Letela je sem in tja, kakor da bi kaj vohala, zaznavala, skoz naju je gledala v smislu "a vidve nič ne vidita al kaj?", al se je pa samo meni tako zdelo... Nč me ni mravljinčilo ali mrazilo- no, mogoče od vetra, mal zeblo, ker je bila grozna burja!... Drugač pa... občutki OK, samo nič pretresljivega. xsrcx
Je bilo pa kar malo grozno, ko sva z Lejko najprej zgrešili pot, potem pa nazaj grede, ko sva obrnili, zagledava tablo, ki jo še slep ne bi mogel spregledat! Ni nama blo jasno, kako je nisva videli... :eek: :OO!: Pa res velikaaa tabla.
V glavnem, mogoče bo Lejka še kaj dodala...
Slikce pa še sledijo...

x:)x
Scio mi nihil scire




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0