Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Magnezit ali howlit


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
5 komentarjev na to temo

#1 korala

korala
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 37

Objavljeno: 29. december 2005, 15:20

Živjo!

Pred kratkim sem v Ahatu kupila tibetansko zapestnico. Na polici je pisalo, da je iz magnezita, na listku, ki ga dobiš zraven pa magnezit in howlit. Najprej sem mislila, da je magnezit bele barve, tiste črne žile pa so howlit. Potem sem pa na internetu gledala slike in nevem kaj je zdaj magnzit kaj pa howlit.

Moja zapestnica je iz takšnih kamenčkov: http://www.edelstein...ig/dsc01109.jpg

lp, Nadja

#2 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 29. december 2005, 15:37

Živjo!

Pred kratkim sem v Ahatu kupila tibetansko zapestnico. Na polici je pisalo, da je iz magnezita, na listku, ki ga dobiš zraven pa magnezit in howlit. Najprej sem mislila, da je magnezit bele barve, tiste črne žile pa so howlit. Potem sem pa na internetu gledala slike in nevem kaj je zdaj magnzit kaj pa howlit.

Moja zapestnica je iz takšnih kamenčkov: http://www.edelstein...ig/dsc01109.jpg

lp, Nadja


Na slikci je howlit. Ne vem, zakaj so ju na listku napisali skupaj, saj - razen da sta si lahko na oko do neke mere - nimata ničesar skupnega. Magnezit je namreč magnezijev karbonat, howlit pa je iz družine silikatov (kalcijev borosilikat).
Mimogrede - ravno zaradi primesi bora, howlit nwkoliko pomaga pri kožnih obolenjih (zlasti pri poškodbah kože z agresivnimi substancami) nekoliko pa tudi raztaplja različne blokade.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#3 korala

korala
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 37

Objavljeno: 29. december 2005, 16:26

Hvala za hiter odgovor. A mi lahko napišeš kaj več o howlitu (če veš), ker ga ni v Mali enciklopediji zdravilnih kamnov.
lp, Nadja

#4 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 29. december 2005, 17:24

Howlita nimam. Sem ga pa že imela v rokah. x:)x zelo prijeten blag kamen. meni je bil zelo všeč.

howlit se mi zdi pomirja ..že zaradi take lepe bele pa mal črne barve x:)x . zmanjšuje stres. pravijo tudi da blaži bolečino. regulira kalcij v telesu. zdravi zobe in zdravi kosti.

Nas pa tudi opogumlja da lažje izražamo svoje mnenje.

Nekateri mu pripisujejo, da nam pomaga pri kreativnosti, inspiraciji- navdih...



xsrcx

#5 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 29. december 2005, 17:47

Hvala za hiter odgovor. A mi lahko napišeš kaj več o howlitu (če veš), ker ga ni v Mali enciklopediji zdravilnih kamnov.
lp, Nadja


Nisem se mu nikoli kaj prida posvečal, zato le nekaj na hitro:

Howlit Ca2(BOOH)5SiO4 +Fe,Mn
Trdota 3,5

Je lahek in mehak mineral kredaste barve, v kateri opazimo rjave ali črne žile (zato je priljubljen kamen za ponarejevalce - pobarvajo ga modro in prodajajo kot turkiz). V velikih količinah so ga našli v Kaliforniji. Kljub mehkosti velja za dekorativni kamen in ga v ta namen polirajo.

Glede na sestavo sklepam, da zelo rad prevzema zunanje vibracije, zato ga lahko uspešno programirajo tudi začetniki (že s prepričanjem, da deluje-te vibracije howlit ujame). Glede na primes železa, deluje poživljujoče na krvni obtok, kalcij in mangan v sestavi pa nam povesta, da deluje poživljajoče na možgane, mišice, živce, na finejših ravneh stabilizira delovanje živcev ... Glede bora sem že povedal, SiO4 pa tudi govori o poživljajoči in transformacijski funkciji ("ognjena" kristalizacija oz. povezava kisikovih in silicijevih atomov).
Glede tradicionalne uporabe z glave ne vem žal nič.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#6 Branko_G

Branko_G
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 146

Objavljeno: 30. december 2005, 13:02

Tako pa izgleda:

LP
Branko G




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0