Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Brušenje mineralov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1 komentarjev na to temo

#1 korala

korala
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 37

Objavljeno: 30. januar 2006, 15:59

Mene pa zanima na kakšen način brusijo minerale. Enkrat sem slišala, da je to nek vodni brus. Mogoče tudi, da sem s čim zamešala. Včeraj sem nekaj iskala ne netu in čisto slučajno našla en komplet s katerim naj bi sam doma lahko brusil minerale. Sedaj me pa zanima kaj več o tem.

Tole je pa slikca in link tega kompleta

Objavljena slika

GEMCraft

#2 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 30. januar 2006, 18:01

Mene pa zanima na kakšen način brusijo minerale. Enkrat sem slišala, da je to nek vodni brus. Mogoče tudi, da sem s čim zamešala. Včeraj sem nekaj iskala ne netu in čisto slučajno našla en komplet s katerim naj bi sam doma lahko brusil minerale. Sedaj me pa zanima kaj več o tem.

Tole je pa slikca in link tega kompleta

Objavljena slika

GEMCraft


Na slikci je miniaturni brusilni boben. VVanj damo minerale, ki jih hočemo obrusiti zraven pa so zrna korunda, ki so trša od minerala, ki ga brusimo. Tako dobimo nepravilno oblikovane kamenčke, kakršne prodajajo po štacunah. Prej jih le še spolirajo.

Zahtevnejše brušenje pa se izvaja z diamantnimi brusi (rezanje faset).

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0