Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

Knjige, ki so nam vsec

• Prijavi se, če želiš komentirati
2107 komentarjev na to temo

#2101 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 17. oktober 2017, 13:32

Sem najprej mislila, da je govora o Esmeraldi biggrin.png . Bom prebrala, pravljice me pritegnejo. 

Jz trenutno "kaminam". Camineri so romarji, kot sem si zapomnila iz Ranljiva, Tjaši Artnik Knibbe. ylflower.gif

#2102 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 17. oktober 2017, 14:09

Kera Esmeralda vendar !! mad.gif wink.png 

* * *

Letošnjo Nobelovo nagrado za književnost je prejel tale  ... http://ars.rtvslo.si...et-kulture-547/

Čisto blizu sta bila zopet moja ljubljenka  ....  https://en.wikipedia...Margaret_Atwood

in pa še en moj favorit ... Haruki Murakami , avtor "1Q84"  ... https://en.wikipedia...Haruki_Murakami

#2103 Silvija

Silvija
  • Lunatik

Objavljeno: 17. oktober 2017, 15:12

azzangel.gif laugh.png

Lepo Silver. Lepo flirt.gif

#2104 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 488

Objavljeno: 21. oktober 2017, 09:30

Morda pozna kdo kakšno knjigo, po možnosti v slovenščini, kitajska in japonska poezija? Je sploh kdaj bilo kaj prevedeno v slovenščino?

To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)

#2105 Liriel

Liriel
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 303

Objavljeno: 24. oktober 2017, 12:42

ena dobra stran z res ogromno knjigami vseh mogočih zvrsti je knjigoteka.org. So pa knjige tam naložene večinoma v srbskem in hrvaškem jeziku. Imaš vse, kar ti srce poželi, tudi takšne knjige se najdejo, ki niti pri nas še niso prevedene.

Update :)  Knjigoteka več ne obstaja, je pa namesto nje zdaj nova stran www.knjige.club

Priporočam, če ste ljubitelji e-knjig in vas ne moti, če so le-te v hrvaškem/srbskem jeziku. biggrin.png

#2106 Silvija

Silvija
  • Lunatik

Objavljeno: 24. oktober 2017, 13:15

Morda pozna kdo kakšno knjigo, po možnosti v slovenščini, kitajska in japonska poezija? Je sploh kdaj bilo kaj prevedeno v slovenščino?

Jz lahko samo vprašam študenta kitajščine, če kaj ve. Ko ga bom videla. 

#2107 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 488

Objavljeno: 24. oktober 2017, 15:25

Jz lahko samo vprašam študenta kitajščine, če kaj ve. Ko ga bom videla. 

Bi ti bil zelo hvaleženicon_smesko.gif

To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)

#2108 U-poštevanka

U-poštevanka
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 572

Objavljeno: 27. oktober 2017, 20:47

Ne najdem taprave knjige. Vztrajam pri določeni samo zaradi spomina na to, kako fajn je prit do zadnje pike, tropičja. Al pa klicaja, vprašaja. Redko kdaj se zaključi z vejico. In berem zdaj Ameriške bogove ... ;) Sem se zelo nezainteresirano prebila do 400 strani. Ker baje je suspenz vrhunski ... drugače ne bi vztrajala. Nekako hladna in nezavzeta. Noben lik ni izdelan, zgodba je mlačno akcijska ... nimam pojma zakaj se jo hvali. Mogoče sem spregledala kaj.

Danes sem vzela Koristnost nekoristnega. Tole pa verjetno bom do konca. Ne samo zato ker je kratka ampak tudi zato, ker govori o smislu smisla osmišljeno smiselnega.:)

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 2 - Skriti člani: 0