Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Hrana, ki vzpodbuja rast


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
8 komentarjev na to temo

#1 edie5

edie5
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 29. september 2006, 14:49

Imam sina, starega 13 let (športnik, nogomet). Visok je 164 cm in tehta 39 kg. Ker je že na videz zelo suhljat (kost in koža) bi potreboval kakšen kg mišične mase več. Sicer kar precej je, vendar samo take proizvode, ki mu ne pomagajo dosti (čokolino, razne čokoladne kroglice z mlekom, nutelo ipd.). Kaj mi svetujete za rast, hrano ali kakšne preparate? Še nekaj: ker je zelo hiter in eksploziven ne bi želel, da bi ta svojstva s pretiravanjem (težo) izgubil! x:)x

#2 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 29. september 2006, 16:33

hm... moja mala je pri 13 letih visoka 168, tehta 54 kg in je športnica, katera ne mara mesa in zelenjave. trenutno se spopada z bolečino ene mišice ter slabokrvnostjo. pa sva se dogovorili - je tisto kar ji dam na krožnik, večkrat na dan je. Je dekle, ki veliko moči izgubi ob menstruaciji (da ne omenim krvi)... je hitra in močna, kar je pri rokometu nuja... sprijaznila se je s tem da ne bo ravno suhica (niti ni konstrukcije takšne da bi imela drobčkeno postavo). men kot mami je pa pomembnejše zdravje moje hčere kot hitrost pri teh letih. Bile sva tik pred tem, da razvije motnjo pri prehranjevanju, hvala bogu, sem to opazila pravi čas. V teh letih je pomembna pravilna in uravnotežena prehrana, ne samo tisto, kar rada je.
upam, da bosta s sinom našla skupni jezik in pravo pot. xsrcx
aja pa še mala moja ;) zelene stabilke - darilo Katje Kurent

#3 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 30. september 2006, 00:27

Kako močen kosti ima sin (velikost noge, zapestje)? Itak bo pridobil par kilogramov ko se mu bo rat ustavila.
Sem takšen, ker sem živ.

#4 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 30. september 2006, 13:11

Imam sina, starega 13 let (športnik, nogomet). Visok je 164 cm in tehta 39 kg. Ker je že na videz zelo suhljat (kost in koža) bi potreboval kakšen kg mišične mase več. Sicer kar precej je, vendar samo take proizvode, ki mu ne pomagajo dosti (čokolino, razne čokoladne kroglice z mlekom, nutelo ipd.). Kaj mi svetujete za rast, hrano ali kakšne preparate? Še nekaj: ker je zelo hiter in eksploziven ne bi želel, da bi ta svojstva s pretiravanjem (težo) izgubil! x:)x


Imamo različne genetske /genske/ predispozicije, imamo tudi povsem različne razvojne stopnje glede telesa pri različnih osebah, razvoj kosti in vezja ni mus , da spremljajo tudi mišice itd... vse spada v normalo...Pri teh letih zanesljivo ne bi priporočal nikakršnih preparatov/ najprej je zdravje- pa tvoj sin je po letih še otrok/ razen kakšnih vitaminov, -multi serije- predvsem vitamin E in c ...lahko bi kot dodatek užival kakšno laneno olje po 3 žlice dnevno,ali pa omega 3, kakšen suh pivski kvas, polnomastno mleko -morda tudi v prahu, pa beljakovinsko tudi bogato prehrano- meso, ribe, jajca. Telesne aktivnosti ima bržkone dovolj. Sem pa mnenja, da verjetno njegova prehrana- količinsko- ne pokrije njegove energetske potrebe, tako da bi moral malce / verjetno/ biti bolj skrben- reden glede števila in količine obrokov. Kar se tiče prehrane same- tisto kar si naštel, je / morda ne naj , naj bolj zdravo/, zanesljivo pa je močno hranljivo- samo količine morajo biti zadostne. Pa povdarek bi moral biti- sklepam- na beljakovinah mesnega izvora- kar sem že prej naštel .
Pa po vsakem treningu bi moral OBVEZNO v najkrajšem času pojesti močan uravnotežen obrok- dovolj ogljikovih hidratov in beljakovin ...tole je pa vsekakor mus...ker tudi s prehrano/ ne glede na gene/ lahko vpliva na svoj telesni razvoj, predvsem, ker je trening/ dobesedno/ stres za telo in temu primerna mora biti tudi prehrana. Aja, pa nikoli naj ne pozabi piti veliko vode- malo manj- pred, veliko med in veliko pa- treningu. Dehidracija je zajebana reč. pušča posledice na zdravju.No - pa še to- verjetno bi moral imeti vsaj 5 obrokov dnevno + tistega po treningu.
Po mojem mnenju in tudi glede na izbiro športa , je še premlad/ povdarjam- moje mnenje/ za kakšno resno kvihtanje z ciljem pridobivanja na teži... glede eksplozivnosti je pa tako- telo- beri - mišice / vlekna/ se prilagajajo potrebam, tudi če preseže sedanjo težo, pa tudi nasploh obstaja cela vrsta vaj- treningov, kjer je povdarek na moči- kar je enako eksplozivnosti ..-vrsta mišičnih vlaken je pri moči in eksplozivnosti ista./
Pa vsekakor bi se moral posvetovati z nekom iz kluba, najbolje z kakšnim kondicijskim trenerjem, norda pa tudi s svojim zdravnikom.. nikakor pa mu ne dati, niti po nasvetu kakšnega trenerja -preparatov , niti beljakovinskih koncentratov, ne geinerjev, ne creatina, ne glutamina, nobenih zadev, ki spadajo v sfero športnih dodatkov za vrhunske športnike, ker lahko / potencijalno/ vsebujejo snovi, ki bi vplivale na njegove hormone in tole ni glih zadeva s katero bi se človek hecal.
Pa naj malce / nekdo - poklican/ preveri stopnjo njegovih treningov- težavnostno stopnjo, pogostost, ker tudi pri pretreniranosti prihaja lahko do nepravilnega metabolizma, predvsem pa se telo krepi- oz. pridobiva na masi mišic in sploh na teži med počitkom- ne med katabolnovzročno dejavnostjo- po domače- med napori.
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#5 Matej999

Matej999
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 14. januar 2007, 00:07

Lep pozdrav

Zanima če določene vrste hrane spodbujajo rast. Če je to sploh možno, me zanima kaj.

Hvala že vnaprej

#6 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 14. januar 2007, 01:25

Zakaj te pa zanima to? :)

Zaradi soli x:Dx

#7 RocK-St-R

RocK-St-R
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 14. januar 2007, 09:44

Emm..jaz ne ne vem katera hrana vzpodbuja rast.
Vem pa, da sem, ko sm bla mlajša, ful rada pila mleko (liter na dan) in zrasla 9 cm vsako leto. Dosti več kot moji vrstniki. Moj starši pa niso veliki. Zdaj se ne rastem več toliko, par cm na leto, se ustavlja rast, in sm visoka 181 cm. Mislim, da je mleko tudi pripomoglo k temu da sm tolko visoka.

To temo je popravil/a RocK-St-R: 14. januar 2007, 09:46

!!!!JUVENTUS 43w3r!!!! David T. LOwE yA!!!!
Fashion Is My PaSsIoN!

#8 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 14. januar 2007, 14:30

Je pa čist res kar je rekla mačka režalka :). Jst sem vegetarijanka in sem bila vedno zelo mala in suha potem pa sem kar naenkrat s športom dobila mišično maso pa potegnla sem se tko da sem zdej res že skoraj največja. Velik zelenjave je dobro za organizem, kaj je pa za rast dobro pa ne vem x;)x
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#9 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 14. januar 2007, 20:26

Beljakovine --> meso, mlečni izdelki

ob dovolj energijske hrane in solidnem zdravju je to edini recept
Sem takšen, ker sem živ.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0