Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Romi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
1521 komentarjev na to temo

#1 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 31. oktober 2006, 20:30

Nedavni "linč" kot ga nekateri imenujejo oz. isselitev Romov iz okolice Ambrusa še vedno odmeva.
Hanžek to imenuje konec pravne države.
Domačinom je bil nedavni incident - žrtev je še vedno v komi - zadnja kaplja čez rob.
Pravkar sem malo pogledal Piramido - govor je bil ravno o tem.

Vsakdo ima pač svoje človeške pravice, to drži.
Treba se je pa zavedati da ne samo Romi, tudi ostali jih imajo.
Nisem ne šovinist, ne nacionalist, ne nestrpnež.
Ampak živim v kraju kjer imam Rome skoraj pred vrati.
V pokrajini ki je polna romskih naselij.
V kraju kjer je ne dolgo tega prišlo do streljanja med Romi.
Lahko je govoriti o linču nekomu ki živi udobno in varno daleč od Romov.
Kako bi pa reagiral če bi mu postavili šotor na njegovi zemlji?
To se tu pri nas dogaja.
Sem za to da se Romom zagotovijo enake pravice kot ostalim.
Ampak ne na škodo drugim.

Dogodka v Ambrusu jaz ne vidim kot linč, ampak kot zadnje dejanje ogorčenih ljudi ki jim je bilo vsega dovolj.
Kako to vidite drugi?

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#2 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 31. oktober 2006, 20:54

¸jes pa mislim, da je edin problem, da mamo žandarje pa politiko brez jajc. lej...
demokracija- vsekakor ja. ampak istočasno tudi odgovornost
kle je pa isto. pravice romom- vsekakor ja. ampak, če grejo pa čez mejo dovoljenega, nej pa tud za njih velja isto k za use. če se zavedajo svojih pravic, prejemajo podpore, stanovanja...morjo vedet tud kwa se pač ne sme in kwa jih čaka če se tega ne drži. oni pa menda znajo čez mejo. kle pa pol oblast kiksa, ne vem za kwa???
sej jes se strinjam, da sistem ni popoln, pa da majo romi svojo kulturo pa način življenja. vse lepo in prou... sam kle pa skupi žvimo, pa mormo pravila iger se vsi držat... sej men tud ni use ušeč, sam če jes prot vetru ščijem sem poscan...
ne vem no. al pa na občino, se prepisat, počet kr hočeš, se na pravice vadit, kšno bombo fuknt, da se te mal bojijo, pa maš mir...
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#3 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 31. oktober 2006, 21:12

x:Dx x:Dx :vragec: :palec: :palec:
Za tisto "brez jajc" se strinjam 100% :vragec:
Odgovornost, točno.
Če želijo enake pravice naj imajo tudi enake dolžnosti in odgovornosti.
Že res da je bila zemlja na kateri so živeli last družine Strojan.
Čigavo je bilo pa vodno zajetje NAD katerim so živeli?
Tam nikakršna gradnja ni bila dovoljena!
Zraslo je pa en kup barak...
In smetišč...
Naj jim država omogoči nakup zemlje kjer bodo lahko živeli na svoj način, ali pa naj jim tako parcelo podari.
Naj jim omogoči šolanje, zdravstvo...
Naj pa tudi zagotovi da se bodo držali zakonov, kot ostali...

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#4 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 31. oktober 2006, 21:27

x:Dx x:Dx :vragec: :palec: :palec:
Za tisto "brez jajc" se strinjam 100% :vragec:
Odgovornost, točno.
Če želijo enake pravice naj imajo tudi enake dolžnosti in odgovornosti.
Že res da je bila zemlja na kateri so živeli last družine Strojan.
Čigavo je bilo pa vodno zajetje NAD katerim so živeli?
Tam nikakršna gradnja ni bila dovoljena!
Zraslo je pa en kup barak...
In smetišč...
Naj jim država omogoči nakup zemlje kjer bodo lahko živeli na svoj način, ali pa naj jim tako parcelo podari.
Naj jim omogoči šolanje, zdravstvo...
Naj pa tudi zagotovi da se bodo držali zakonov, kot ostali...


lej, sej jes detajlou ne poznam, pa kar sm napisou, u bistvu velja za use. use pr nas in po svetu. jebi ga, u tem cajtu pa temu prostoru je zaenkrat tko. sej gre na bolš, sam ... za zdej je še tko
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#5 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 1. november 2006, 07:19

Pa še sorodna povezava Romi
Objavljena slika

#6 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 1. november 2006, 07:58

Recimo takole, Hanžek če ima kaj morale bi moral Romom iz Ambrusa dopustiti da postavijo svoje bivališče na njegovem vrtu, al pa vsaj v soseski v kateri biva, šele tedaj bo lahko iz prve roke videl in zvedel kako se počutijo prebivalci Ambrusa, očitno drugorazredni državljani v svoji lastni domovini.. Meni te pozitivne diskriminacije niso povšeči..
Kar se Romov tiče, pa nimam slabih izkušenj, čeprav jih imam v MB za sosede....


Kar se Hanžka tiče se mu ustavi že pri pameti, kje je še morala... :vragec:
Meni gre na bruhanje to nabiranje popularnost na račun tako občutljive teme.
Kao - bogi Romi, pregnali so jih z njihovih domov... :C: :vragec:
Bernarda Jeklin - Piramida včeraj... :xx!: :xx!: :vragec:
Saj jaz tudi nimam slabih izkušenj z njimi, še sodelavcev imam nekaj ki so Romi... :palec:
Ampak pravice imamo menda pa tud tisti ki nismo Romi!
Pozitivna diskriminacija, j*** Hanžka in druge ki romsko problematiko obravnavajo od daleč
Konec pravne države... :vragec:
Kako je pa s pravno državo ko Romi onesnažujejo pomembno vodno zajetje?

Pa še sorodna povezava Romi


Hvala x:Xx xsrcx xDDx
Bom prosil Marso naj združi... :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#7 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 1. november 2006, 09:27

Recimo takole, Hanžek če ima kaj morale bi moral Romom iz Ambrusa dopustiti da postavijo svoje bivališče na njegovem vrtu, al pa vsaj v soseski v kateri biva, šele tedaj bo lahko iz prve roke videl in zvedel kako se počutijo prebivalci Ambrusa, očitno drugorazredni državljani v svoji lastni domovini..

:palec:

Se strinjam s teboj Alef, sicer pa na Hanžkovo neprimernost in neobjektivnost opozarjam še iz časa obračunavanja z verniki RKC.
Pač še en kronično oboleli levičar, ki misli, da mu je Bog Marx poklonil moč nadrazuma in superiornosti nad vsemi ostalimi ljudmi, pa še reklamo ceneno si dela da bi prikril svoje nedelo za mastno plačilo..

:palec:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#8 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 1. november 2006, 09:38

¸jes pa mislim, da je edin problem, da mamo žandarje pa politiko brez jajc. lej...

Problem se je najbolj razširu, ker je policija tolerirala početje romov. Domačini niti niso upali prijavljati početja romov policiji, saj jim je postalo jasno, da se romom itak ne bo nič zgodilo, ampak bi se sam romi maščeval tistemu, ki bi jih prijavu. Tako so lahko mirno kradli po kmetih, pa koga še mal pretepl, če jim je hotu preprečit kraje. Po cesti so se pa vozil z nerigistriranimi avtomobili, na črpalkah pa tankali bencin, ne da bi plačeval. Toleranca policije do njih pa je bila politična odločitev levičarske vlade, ki nima odnosa do podeželsega prebivalstva.

Itak so pa ti romi po moje eni navadni cigani :vragec:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#9 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 1. november 2006, 09:42

Se strinjam s teboj Alef, sicer pa na Hanžkovo neprimernost in neobjektivnost opozarjam še iz časa obračunavanja z verniki RKC.
Pač še en kronično oboleli levičar, ki misli, da mu je Bog Marx poklonil moč nadrazuma in superiornosti nad vsemi ostalimi ljudmi, pa še reklamo ceneno si dela da bi prikril svoje nedelo za mastno plačilo..
Jaz bi bil tud varuh človekovih pravic, mislim, da boljšega dobro plačanega in povsem brez kakršne odgovornosti delovnega mesta v RS ni


Saj ni samo Hanžek tak... :vragec:
Včeraj sem malo gledal Piramido, ko je bilo ravno o tem...
In so bili najbolj pametni tisti ki o tem najmanj vedo.
Bernarda Jeklin, katere edini dosežek je, kolikor je meni znano, da je revijo Jana pripeljala na nivo tabloida... :xx!: :xx!: :vragec:
Najbolj odmevno za lastno promocijo kao "človekoljuba" je seveda obesiti se na aktualni dogodek.
Ampak to se je nabiralo že leta in leta...
To zadnje je bila pač tista iskra ki je vžgala ogenj.
Kje so bili pa "borci za pravice Romov" prej?
Če bi se prej zbudil kdo od odgovornih do tega ne bi prišlo.
Kot sem že napisal, živim na področju kjer zadeve vidim in doživljam od blizu.
In NIKJER še niso Romov preganjali SAMO ZATO ker so Romi.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 1. november 2006, 09:51

Nedavni "linč" kot ga nekateri imenujejo oz. isselitev Romov iz okolice Ambrusa še vedno odmeva.
Hanžek to imenuje konec pravne države.
Domačinom je bil nedavni incident - žrtev je še vedno v komi - zadnja kaplja čez rob.

Lahko je govoriti o linču nekomu ki živi udobno in varno daleč od Romov.
Kako bi pa reagiral če bi mu postavili šotor na njegovi zemlji?

Dogodka v Ambrusu jaz ne vidim kot linč, ampak kot zadnje dejanje ogorčenih ljudi ki jim je bilo vsega dovolj.
Kako to vidite drugi?

Hanžek je levičarski fanatik. Nikakršne empatije nima do okoliških prebivalcev. A ko so pa romi delal sranja, in jih policija "ni mogla" spravit v red, pa so na črno gradil in jih je blo vedno več, a to je pa bila pravna država :xx!: ? Osebno mal vem, kakšno sranje so imel domačini, ker je moja svakinja doma v okolci Ambrusa.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#11 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 1. november 2006, 09:52

Klin se s klinom zbija.
Bo treba najet par romov, da prebutajo rome... x:Dx x:Dx x:Dx x;)x x:o)x x:px

#12 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 1. november 2006, 09:55

Saj ni samo Hanžek tak... :vragec:

Celotna levičarska ideologija in sociologija je taka!

Klin se s klinom zbija.
Bo treba najet par romov, da prebutajo rome... x:Dx x:Dx x:Dx x;)x x:o)x x:px

Recimo tiste iz prekmurja x:Dx
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#13 rokkiller

rokkiller
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 1. november 2006, 10:20

MEn je Uspel poklicat DEmona! Majke mi! x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

#14 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 1. november 2006, 10:27

xrolleyesx

Za to obstajajo institucija , pa menda pravna država pri nas. Torej če je šlo narobe kdo se počuti ogroženega kdor krši zakon ....naj organi poskrbijo za to.

to kar se pa sedaj dogaja .....je nedopustno oprostite. In če se to dopušča ....bodo tako dejanje s časoma postala praksa. Torej očistimo teritorij zalege ...pa bomo živeli v miru. :eek:

Samo .....a sedaj se bomo pa šli kavbojce in indijance al kako. Vsi tiste v rezarvat al pa pobit pa bo mir :vragec:

Samo toliko v tej temi moje mnenje.

Se ne strinjam...s tem kar počne država.

#15 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 1. november 2006, 11:13

Romi se v okolico Ambrusa niso naselili včeraj.
Tam so že več kot deset let.
Res preselitev ni najbolj civilizirano dejanje, res pa je tudi da je bilo prebivalcem Ambrusa in drugih naselij tam okoli dovolj ignorance.
Pravna država...
Kje je bila?
Nisem za zapiranje Romov v rezervate, sem zato da se jim omogoči tudi bivanje na njihov način.
Ampak ne tako da s tem ogrožajo in ovirajo druge.
Saj jaz tudi ne smem postavit hiše kjerkoli bi meni pasalo, nad nekim vodnim zajetjem, na primer...
Če jo pa kljub temu bom, mi jo bodo pa porušili...
Poznam precej Romov ki so se vključili v družbo, si našli zaposlitev in niso v breme družbi.
Pa ni problem v Romih, niti v Ambrušanih ki so jih "pregnali".
Problem je v "pravni državi" ki ne funkcionira.
In kot sem že napisal jaz in pa tudi Emanuel - če bi Romi na VAŠI zemlji postavili šotore, bi to mirno gledali?
V imenu civiliziranosti in človeških pravic?

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#16 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 1. november 2006, 11:30

ne morš dat parazitom enakih pravic kot slovencom, si ti zmešan, kaj še nea dost zgage delajo,hjaooo budale,

ova starka je zadnč denarnco kazala polno cankarjev, mamu ji vdiim, a JIH JE SAMA ZASLUŽILA??? V PENZIJI???
in ta drhal novinarska seveda ne premore strašne inteligence da bi tut to javno obelodanila kako se cigano financirajo, presneto, iz NAŠIH žepov!!!

in še pravice bi jim dali?

pa en model je kr direkt v kamero reko da najboljše da se enga ubije, da bo mir xcivx
halo?
a to pa se ne preganja?


Parazitom ne, tistim ki so si pripravljeni zslužit za kruh in streho nad glavo.
Sicer pa paraziti niso samo Romi.
Nekaj jih je bilo tudi včeraj v Piramidi za videt.
Pa v parlamentu... :vragec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#17 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 1. november 2006, 13:15

xrolleyesx

Za to obstajajo institucija , pa menda pravna država pri nas. Torej če je šlo narobe kdo se počuti ogroženega kdor krši zakon ....naj organi poskrbijo za to.

to kar se pa sedaj dogaja .....je nedopustno oprostite. In če se to dopušča ....bodo tako dejanje s časoma postala praksa. Torej očistimo teritorij zalege ...pa bomo živeli v miru.

Samo .....a sedaj se bomo pa šli kavbojce in indijance al kako. Vsi tiste v rezarvat al pa pobit pa bo mir :vragec:

Samo toliko v tej temi moje mnenje.

Se ne strinjam...s tem kar počne država.



Država bi morala ukrepati že zdavnaj! Problem je, da država ni že zdavnaj ukrepala. Nedopustno je to, kar se je dogajalo dolga leta, ko je država tolerirala rome; in pa to, kar počne Hanžek - prijavlja Slovenijo evropskim institucijam. Če nekdo nima vselitvenega dovoljenja, se ga pač izseli. In zakaj je problem, če gre za roma?
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#18 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 1. november 2006, 14:58

Zakaj x?x Ker Cigani upoštevajo edini zakon nad seboj, ki ima legitimno (legalne ne) oblast nad vso bitjo ... to je naravni zakon. Kot Židi... zob za zob... glavo za glavo...
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#19 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 1. november 2006, 16:09

In kaj predlagaš? Da naj ljudje zažgejo črno naseljo in spodijo cigane, če se ne pustijo spodt, pa naj jih linčajo, da bodo normalno živeli.
Vsekakor pa država, ki ni sposobna, oziroma sploh nima interesa spraviti cigane v red, po moje nima niti pravice vspostavljati represije nad ljudmi, ki hočejo sami obračunat s cigani! Kakšne pravice pa država zagotavlja ljudem, ki se morajo bati ciganov, ne smejo pa sami obračunat s cigoti, ki jim kradejo?
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#20 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 1. november 2006, 16:22

Kak si te ti prišo na to idejo, da bi to lohk nimbus predlagal? :inocent: K ga nisi bral? Al pač k je tebi bliz takšna rešitev?

Ja, seveda, zlo pametno bi bilo pustiti, da sami ljudje obračunajo s cigani. Genialna ideja. Pol bodo se cigani maščeval, pa bo pač še par "civilov fasal"......pa tko dalje..... Super ideja, še jaz sem navdušen, res.... xcivx Najbolje, da kar vsi začnemo jemat pravico v svoje roke, ko menimo, da nam je storjena krivica. Toooo :palec: ......Pa orožje v vsak slovenski dom! Juhej......
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#21 Lenka:

Lenka:
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 1. november 2006, 16:28

Kak si te ti prišo na to idejo, da bi to lohk nimbus predlagal? :inocent: K ga nisi bral? Al pač k je tebi bliz takšna rešitev?

Ja, seveda, zlo pametno bi bilo pustiti, da sami ljudje obračunajo s cigani. Genialna ideja. Pol bodo se cigani maščeval, pa bo pač še par "civilov fasal"......pa tko dalje..... Super ideja, še jaz sem navdušen, res.... xcivx Najbolje, da kar vsi začnemo jemat pravico v svoje roke, ko menimo, da nam je storjena krivica. Toooo :palec: ......Pa orožje v vsak slovenski dom! Juhej......


še to rabmo pa smo v K....U

Nedavni "linč" kot ga nekateri imenujejo oz. isselitev Romov iz okolice Ambrusa še vedno odmeva.
Hanžek to imenuje konec pravne države.
Domačinom je bil nedavni incident - žrtev je še vedno v komi - zadnja kaplja čez rob.
Pravkar sem malo pogledal Piramido - govor je bil ravno o tem.

Vsakdo ima pač svoje človeške pravice, to drži.
Treba se je pa zavedati da ne samo Romi, tudi ostali jih imajo.
Nisem ne šovinist, ne nacionalist, ne nestrpnež.
Ampak živim v kraju kjer imam Rome skoraj pred vrati.
V pokrajini ki je polna romskih naselij.
V kraju kjer je ne dolgo tega prišlo do streljanja med Romi.
Lahko je govoriti o linču nekomu ki živi udobno in varno daleč od Romov.
Kako bi pa reagiral če bi mu postavili šotor na njegovi zemlji?
To se tu pri nas dogaja.
Sem za to da se Romom zagotovijo enake pravice kot ostalim.
Ampak ne na škodo drugim.

Dogodka v Ambrusu jaz ne vidim kot linč, ampak kot zadnje dejanje ogorčenih ljudi ki jim je bilo vsega dovolj.
Kako to vidite drugi?


se popolnoma strinjam

#22 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 1. november 2006, 17:53

Zakaj x?x Ker Cigani upoštevajo edini zakon nad seboj, ki ima legitimno (legalne ne) oblast nad vso bitjo ... to je naravni zakon. Kot Židi... zob za zob... glavo za glavo...



In kaj predlagaš? Da naj ljudje zažgejo črno naseljo in spodijo cigane, če se ne pustijo spodt, pa naj jih linčajo, da bodo normalno živeli.
Vsekakor pa država, ki ni sposobna, oziroma sploh nima interesa spraviti cigane v red, po moje nima niti pravice vspostavljati represije nad ljudmi, ki hočejo sami obračunat s cigani! Kakšne pravice pa država zagotavlja ljudem, ki se morajo bati ciganov, ne smejo pa sami obračunat s cigoti, ki jim kradejo?



Kak si te ti prišo na to idejo, da bi to lohk nimbus predlagal? :inocent: K ga nisi bral? Al pač k je tebi bliz takšna rešitev?

Ja, seveda, zlo pametno bi bilo pustiti, da sami ljudje obračunajo s cigani. Genialna ideja. Pol bodo se cigani maščeval, pa bo pač še par "civilov fasal"......pa tko dalje..... Super ideja, še jaz sem navdušen, res.... xcivx Najbolje, da kar vsi začnemo jemat pravico v svoje roke, ko menimo, da nam je storjena krivica. Toooo :palec: ......Pa orožje v vsak slovenski dom! Juhej......



Zob za zob in orožje v vsak slovenski dom pa udri po ciganih seveda ni rešitev.
Žal pa ima tudi Nimbus prav, Romi ne priznavajo drugega zakona kot naravnega.
Žal je to res, ko so enega od preseljenih, Strojana ustavili in oglobili zaradi vožnje z neregistriranim avtomobilom ni razumel zakaj in je celo grozil policajem.(Slovenske Novice)
Ta isti Strojan ki naj bi bil lastnik zemlje na kateri so živeli.
Pa boga ti, če imamo zakone naj bodo za vse, tudi za Rome.
Če pa bo že prišlo do pravega linča si zasluge za to lahko pripiše država.
Ker na stori ničesar.
In ko ljudem enkrat "poči film" je pa to potem kršenje človekovih pravic in konec pravne države... :vragec:

Tu blizu mene(pri Ribnici) je romsko naselje.
Večina "hiš" ima elektriko priklopljeno na črno, brez števcev.
In jo seveda ne plačujejo.
Če npr. jaz ne bom plačal elektrike, mi jo bodo odklopili.
Tja si ne upajo iti odklapljat niti v spremstvu policije.
A je to enakopravnost?

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#23 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 1. november 2006, 19:16

Kak si te ti prišo na to idejo, da bi to lohk nimbus predlagal? :inocent: K ga nisi bral? Al pač k je tebi bliz takšna rešitev?

Nimbus navaja, da romi pač upoštevajo edino "naravni " zakon. Zato se rešitev ponuja sama :vragec:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#24 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 1. november 2006, 19:32

Ja, seveda, zlo pametno bi bilo pustiti, da sami ljudje obračunajo s cigani. Genialna ideja. Pol bodo se cigani maščeval, pa bo pač še par "civilov fasal"......pa tko dalje..... Super ideja, še jaz sem navdušen, res.... xcivx Najbolje, da kar vsi začnemo jemat pravico v svoje roke, ko menimo, da nam je storjena krivica. Toooo :palec: ......Pa orožje v vsak slovenski dom! Juhej......

Sam se bolj nagibam k temu, da bi morala država spravit rome v red, in jim pobrat neprijavljeno orožje. Sam eni zagovarjajo, da romi pač ne priznavajo zakonov, imajo pač svojo kulturo, in pač počno, kar se jim zljubi; da bodo delali in pošteno živeli, pa se potem ne more pričakovat od njih, če pa si lahko vzamejo, kar si hočjo. Bogatuni pa so tukaj itak veliko bolj zaščiteni, kot delovni ljudje, zato romi že vedo, kje lahko kradejo, da jih policija pusti pri miru :sori: :vragec: Vse skupaj gre pač v to smer, da si romi vse več dovolijo :sori:

Če pa država ni sposobna pobrat orožja romom, potem naj pa kar legalizira splošno pravico do nošenja orožja in pravico do samoobrambe.

Žal pa ima tudi Nimbus prav, Romi ne priznavajo drugega zakona kot naravnega.

V Sloveniji je to posledica politične odločitve Drnovškovih vlad, da se početje romov toleriralo, ke imajo pač kao svojo "kulturo"!!!

Navaden človek pa nima pravice niti romom reči cigani, kar pravzaprav so!
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#25 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 1. november 2006, 20:09

Pa boga ti, če imamo zakone naj bodo za vse, tudi za Rome.
Če pa bo že prišlo do pravega linča si zasluge za to lahko pripiše država.
Ker na stori ničesar.
In ko ljudem enkrat "poči film" je pa to potem kršenje človekovih pravic in konec pravne države... :vragec:

:palec:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (4)

Člani: 0 - Gosti: 4 - Skriti člani: 0