Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Priporočila za počitnice


  • Prijavi se, če želiš komentirati
97 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. julij 2002, 01:00

Fino bi bilo imeti na enem mestu tudi informacije o ugodnih in primernih mestih za dopustovanje.

Kje nam je bilo všeč in zakaj. Kje so primerne plaže, dobra smučišča, najboljše toplice, super hoteli, ful dobri apartmaji, sobe, bungalovi ..., dobra počitniška ponudba, ... po možnosti pa čimbolj konkretne podatke s telefonom (in naslovom, če ga imamo, ali celo mailom).

Morda imate sami (ali jo imajo vaši prijatelji ali sorodniki) prikolico ali morda vikend, ki ga oddajajo v času počitnic, ali poznate kakšnega barbo, ki vam v svojem zalivčku prijazno peče ravnokar nalovljene ribe...
Vsi kontakti so dobrodošli, mišljeni pa so predvsem konkretni kontakti in ne npr. samo mesta, ki so nas navdušila.

Ni se potrebno omejevati le na Slovenijo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. julij 2002, 01:00

Moram povedati, da gremo sami na morje vedno nekako "na blef".
To je pač edinokrat, ko si res lahko privoščimo popolno neplaniranje. ;>)
Tako ne poznam dosti tega oz. ne morem priporočati...
Vedno smo hoteli najti še kaj boljšega, primernejšega..
Tako si tudi ne upam sprejeti odgovornosti, da bi koga napotila nekam samo zaradi moje čustvene vpletenosti, ker je samo MENI tam bilo tako všeč.
Večinoma je npr. šlo za stare dalmatinske hiše, za katere so marsikatere Slovenke (sem jih slišala iz sobe) pri sebi godrnjale - kako je umazano...
Sama pa sem sicer to tudi opazila, vendar sem raje vse razkužila s kisom (ker pa sem imela s sabo samo balzamičen kis, ki sem ga sama pripravila, sem res klela, ko sem ga morala porabiti tako).
Vendar so bile pa cene zato kar smešne...
Moj predlog - pojdi v Portorož, pojdi v Dubrovnik v hotel A...
Če pa hočeš tisto vzdušje, se pa prepusti tistemu vzdušju.

Tako imam vseeno en kontakt, ki ga lahko priporočam.

To je otok Šćedro, ki leži streljaj od Hvara, pravzaprav pa med Hvarom in Korčulo.
Ko smo bili z našim dragim (ŽAL že pokojnim :C:) Tončijem, našim "gazdo" s Hvara na obisku pri njegovem sorodniku na tem otočku, smo preživeli fantastičen, domačen in tudi čustveno pozitivno nabit dan).
Otok nima elektrike, imajo pa par gostiln in celo apartmajev in lastniki imajo najbrž svoje agregate (tam je nekaj teh zalivov).
Pri njem, pri tem barbi, Danetu (izkazalo se je, da je rojen istega dne kot Mitja), smo jedli juho (iz rib, ki jih je tega dne nalovil sam), spekel nam je ribe (ki jih je tudi nalovil), zraven smo si obilo polivali z olivnim oljem (ki ga sam dela in je nekoliko trpko, to pa zato, ker je tam taka sorta oliv - Lastavica) in celo skupaj smo peli Dalmatinske pesmi - no, jaz sem samo malo blefirala besedilo, povzela predvsem zaradi tonsko barvne pestrosti)... Od njega sem tistega dne tudi kupila liter tega olja, zelenega, močnega, dišečega (potem se itak tudi mažem z njim).
Tam je svoj zalivček, po želji in potrebi pa te fura s čolničem ali ti tudi prinese zadeve, ki jih potrebuješ. Tudi kuha ti.
Cene pa so ob taki uslugi smešno nizke - mislim, da je bilo dve leti nazaj okoli 50 dem dnevno...
Vem, da je kul (čeprav sami naslednje leto nismo šli tja, ker gremo vedno drugam), smo pa svetovali dobrim znancem in so se vrnili zadovoljni in celo navdušeni.
Na Ščedru lahko vidite staro rimsko arhitekturo (ali še celo starejšo) in je zelo lep otok - mene malo spominja na Korčulo - po divjosti in bujnosti.

Dane Kordić (telefon je Splitski - stanuje namreč v Splitu, vse poletje pa je v glavnem na Ščedru): 00385 - 021/ 362 275
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. julij 2002, 01:00

V Sloveniji mi je všeč Piran, vendar nimam nobenega kontakta, ker nazadnje ko smo bili, se je spalo v spalnih vrečah pri cerkvi... ;>))

Všeč mi je bila tudi Fijesa, vendar pojma nimam, kaj in kako je zdaj tam.

Všeč mi je okolica Kranjske gor, gozd Martuljek, tam pa smo včasih bili prek kakšnih firm in podobnega, tako spet ne morem ničesar priporočati.

Toplic sicer ne maram, vendar so me pa zelo navdušile Atomske toplice, ki jih pa zares lahko priporočam.
Bila sem že trikrat in vsakič je bilo lepo.
Prav tako so tam zelo prijazni in uslužni. Voda v bazenu je čista (kar me je prvič nekako presenetilo)....
Za otroke je uživancija, pa tudi okolica je zelo prijetna in lahko vidiš kup zanimivih reči, kot je npr. Čarovniška dežela in/ali Tovarna čokolade. Blazno lep samostan. Konji, vinoteke, pivovarne, ... vse živo...
Res zelo lep konec....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 25. julij 2002, 01:00

Praviš Gozd Martuljek x?x Potem pa je možno da smo se kdaj videli, tam sem dostikrat za novo leto, pa hribolazim okoli, kolesarim. Samo ne mi reč't da se še poznamo. To bi bil za mene prevelik :O: x:Dx
Ja sam ka mali pao s lipe

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. julij 2002, 01:00

Hej - nič bat, po mojem se ne poznamo (sicer bi zagotovo vedela, no, vsaj ti ;>)
Pa tudi - to je bilo že zdavnaj - kakih 8 ali 10 let nazaj med počitnicami...
Samo pravim, kje v SLO mi je bilo všeč in tudi okej za dopust.
Vem pa, da hribolaziš - to sem si valjda zapomnila! ;>))

Če bi pa jaz kje s kakšnimi kolesi rila okoli, bi pa tudi najbrž vedel zame (sploh, če bi se srečala).. x:Dx x:o)x x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 25. julij 2002, 01:00

No če se kdaj in kje srečamo častim piče, x:)x.
Drugače za počitnice toplo priporočam rafting po Soči ali pa v Črni Gori po kanjonu reke Tare. Hribolazenje po Grmeču v BiH. Še pred vojno v BiH, sem vsako leto med poletjem odšel z očetom na ribolov na izvor reke Sane, ki jo ljubkovalno imenujejo Sanica. Slišal sem zopet da se je tam začel zopet množičen športni ribolov in da prihajajo ribiči iz vseh bivših Yu republik.
Kar se tiče Slovenije, pa takole. 15 km južno od Ljubljane se nahaja Iški Vintgar, tam se lahko gre tudi s kolesom ali pa greste po tem kanjonu za dva dni. Ne morem verjeti kako blizu Ljubljane imamo kanjon, ki je zelo redko obiskovan. Prej sem rad hodil na Kolpo v Kostelsko dolino, kjer so zanimivi kraji kot so sam Kostel, Žaga, Fara, Osilnica, Stari Trg, Banja Loka, Brod Na Kupi. Prijatelj je imel babico tik pod Kostelskim Gradom. Kako je bilo pravljično. No mi smo to pravljico radi pokvarili s kakšnimi čevapčiči in ražnjiči ter z obilo šnopca in vina x:Dx. Je pa res da na vseh teh naštetih lokacijah je ogromno število klopov. Zato toplo priporočam kreme in čim bolj daljše obleke. Tudi če je vročina :C:.
Ja sam ka mali pao s lipe

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. julij 2002, 01:00

Res je. V Iškem vintgarju smo zelo velikokrat, vendar v glavnem samo enodnevni izlet ali piknik.
Vendar se da tudi kopat, voda je sicer hladna (a meni je to všeč) in res je zelo lepo. Kot pravi Volk - neverjetno, da imamo tako blizu take place, pa jih 50% sploh ne ve zanje.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 5. avgust 2002, 01:00

Če hoče kdo miren dopust v vasici, priporočam Klenovico pri Crikvenici. Bili smo v apartmaju ob morju. 20 metrov do morja, 50 do obale. V vasici so ene tri trgovine, nekaj gostilnic, en lokalček s super ledeno kavo in banana splitom. Za apartma za pet oseb smo dali 60 evrov na dan. Imajo tudi sobo za tri , apartma za dva, tri in sedem oseb. Za tel. moram pa mamo vprašat.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#9 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

Jeees! No zdej se moram mal pohvalt! 15.8. šibam na Krf preko agencije Avantura. Prevoz do Trsta, ladja povratna, 7.dni v hotelu **, zajtrk 54 jurjev. Mislm da je to ceneje kot kakšen hotel na Hrvaškem.
Ja sam ka mali pao s lipe

#10 vila vetra

vila vetra
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 192

Objavljeno: 14. januar 2003, 01:00

Volkec, kako je bilo na Krfu?
Me mika odkrivat lepote Grčije letos...
Samo da pride cvetoči 01.05.03 :)
v.v.
Nikoli ne podcenjuj moč vetra
in moč strasti...!

#11 vila vetra

vila vetra
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 192

Objavljeno: 20. januar 2003, 01:00

Priporočam potepanje po Korziki! Čudoviti kraji, če se malo potrudiš najdeš samotne! obale s pisanimi kamenčki, črnimi, oranžkastimi, na sredi otoka hribčki, male vasice... Bili smo po kampih z malimi šotori res super! Oh kar s prvim vetrom bi odletela tu iz pisarne spet tja!
v.v.
Nikoli ne podcenjuj moč vetra
in moč strasti...!

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. januar 2003, 01:00

Dbest - hvala za tvoj komentar/priporocilo! :vio: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 20. januar 2003, 01:00

Korzika ful dobra!

morda ena ideja: Heviz na Madžarskem!
Meni -Štajerki paše da je lušna vinska cesta čisto blizu z vinskimi pokušinami npr.5x1deci za 300 HUF=300 SIT, dobri golaži, termalno jezero!, polno poceni apartmajev, dobrih hotelov,
super slaščičarnica, polno gostilnic, trgovinic
Paše, tak malo dat živčke na pašo...

In 10 km stran je večje mestece Keszthely=na obali Balatona.
Poceni, lušno, a opozarjam da prevladujejo starejši, ki hodijo na masaže in terapije in tisti, ki si zaželi malček miru.

Z možem sva Heviz našla čisto slučajno, ko sva po 3dnevni poroki s 120 svati hotela imet par dni zase in nama je en Slovenec, ki sva ga res HvalaBogu takrat srečala priporočal, da ne rineva na Balaton, ker se lahko =začetek oktobra 2000 kopava še v Hevizu zunaj v termalnem jezeru, v Balatonu pa se tačas več ne da...
menim, da je Heviz še dokaj neodkrit kot Korzika
Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. januar 2003, 01:00

Super - taksnole sem mislila (in na taksen nacin - se malo opisano in to)...
Me zelo veseli, da ste nekateri spet nasli tole temo in tudi vanjo podali svojo pozitivno izkusnjo! xDDx x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 20. januar 2003, 01:00

ali pa, da se podate čez Pohorje
Pot ni zahtevna, je zelo lepa npr. začnete pri Arehu in si vmes pogledate slap Šumik... Mi2 sva se eno lepo jesen od Areha namenila na pribl.3dnevno turo, a sva uspela priti le do Koče na Pesku, kjer sva jedla najboljšo gobovo juho, jahala konje, drugo jutro pa se je začela prava deževna doba in sva žal zaključila in šla do Rogle in v dežju odštopala domov... bo pa ideja uresničena enkrat v bodoče en podaljšan vikend
priporočam Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#16 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 20. januar 2003, 01:00

:vragec:

ja
che si mal hribouca, pol mash eno genjalno zadevo
P/P
planica/pokljuka
u glavnem samo vsake tolk oznachena lovska pot, ki gre od skakalnic v planici pod vsemi vrhovi julijcev (ni nobenega vrha) do pokljuke. Fantasdtichno!!!
obstoja celo nekakshen vodnichek po tej enkratni, samotni poti
PRIPOROCHAM

:vragec: ma vas rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. junij 2003, 13:06

Jo - a ima se kdo kaj priporocil?
Je Uma tamle sprasevala po kakem kampu na Jadranski obali...
Pa da ne bomo imeli teh pomembnih infotov raztresenih po vsem forumu...

Ker sem bila prepricana, da smo govorili tudi o teh kempih, pa pravijo, da je na Kamenjaku zelo kul. Pa eni so bili navduseni nad Silbo. Eni prisegajo na kemp na Cresu v Martinscici.

Mi ponavadi hodimo dlje, nujno moramo enkrat v Crno goro - lani smo si potem nekako premislili.
A pozna kdo kake dobre variante v Montenegro?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 10. junij 2003, 23:10

Jaz prisegam na moj camp Bijar pri Osorju na otoku Cresu...... (samo ne med 15.7. in 15.8. ker je gužva..)
Borovci, zalivček, senca, ....

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#19 Rastko

Rastko
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 38

Objavljeno: 13. junij 2003, 09:45

Otok SILBA ------THE BEST
otok leži med Zadrom in Pagom center srednjega Jadrana.....
med drugim je tudi Hrvaški naravni park kjer je najpopolnejša flora in favna na jJadranu.
Na otoku ni avtov pred 10 leti ni bilo niti elektrike ......
Pravi plac za astrologijo...
Vsako leto pride tudi skupina švabic ki se ukvarjajo z astrologijo....
Baje je Silba res nekaj posebnega za zvezdogledce......

Žalostno je edino to da se vsako leto bolj komercializira.......

Vsem skupaj pa želim super oddih, veliko lepih trenutkov in mirno morje...
*one love*
*one heart*
*one unity*

#20 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 15. junij 2003, 08:03

Hello,

jest sem pa hotla varianto Veli Iž , harmony delavnice, pa mi nekako zadnje dni ne potegne......(my instinkt).
Tole s Silbo.....kako zgleda?!


lp in ldan!

#21 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 15. junij 2003, 08:42

Jo - a ima se kdo kaj priporocil?
Je Uma tamle sprasevala po kakem kampu na Jadranski obali...
Pa da ne bomo imeli teh pomembnih infotov raztresenih po vsem forumu...

Ker sem bila prepricana, da smo govorili tudi o teh kempih, pa pravijo, da je na Kamenjaku zelo kul. Pa eni so bili navduseni nad Silbo. Eni prisegajo na kemp na Cresu v Martinscici.

Mi ponavadi hodimo dlje, nujno moramo enkrat v Crno goro - lani smo si potem nekako premislili.
A pozna kdo kake dobre variante v Montenegro?


Uf ja, mene tut neki v crno goro vlece?? sicer se nikol nisem bil, vlece pa me? zakva nek? x:Ix se dobi 7 dnevne termine v hotelu z avtobusom ze za 50-60.000 pribl. le da z avtobusom bi bilo uzas! trajekt, ipd :palec:
sicer pa tudi 50.000 ni malo, oz. prevec.
He v poneeljek grem v turisticno agencijo exotic torus , ki ima:
7x nocitev v apartma - korcula-prizba; apartma za 2-4 osebe SAMO 9.000 SIT ZA 7 DNI!! Exotic tours: 01/ 430 85 00 / Celovska 34, Lj.
-

#22 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 15. junij 2003, 09:14

kako potujete na Hvar? Trajekt je pasje drag, če greš iz Rijeke...

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. junij 2003, 09:36

Free - Na Korculi in v Prizbi je dbest!
Meni je Korcula najbolj vsec od otokov.
Sam te moram opozorit - ce nisi med nami, ki imamo raje hladnejse morje, ne rini na Korculo - morje je tam najhladnejse...

Mateja - nikoli ne gremo z reke - vcasih gremo s Splita, se veckrat pa kar na Drvenik - potujemo pa po notranjosti in ne po magistrali..
Sam je stresno; mi gremo vedno na blef, vedno delava recimo do 3h zjutraj (jaz se napisem kakih 8 napovedi, vse spedenava, narociva, kako se da gor xml, html in ostalo kakemu frendu, mimi peljemo na Krko....)...
Potem gremo za eno urico spat, potem pa na pot.... Potem pa ni sans, da bi prisli se v istem dnevu, da bi si ze nasli varianto, kje bomo...
Tako pridemo recimo na Hvar ob 22:30, pa si potem ubodemo katero od stevilnih zasilnih nocitev v Starem gradu... Zjutraj pa na lov za kaksnim dbest placem.

Na Korculi pa nimajo tako zrihtanega, so bolj komot, ob 21h ze nikjer vec nobene variante, da bi se dobilo za prenocit.
Tako smo prvo noc na Korculi prespali v avtu - na pokopaliscu - kar smo postekali zjutraj. :O:
Smo pa zato imeli vodo zraven in smo bili v gozdicku...

Iz Splita je zoprno, ker gre recimo en trajekt ob 7h (ali kdaj), in ce ga zamudis (kar je velika verjetnost, ali pa da ne prides gor, ker jer vrsta taka), je naslednji ob 15:30 ali 16h...

Veckrat smo se zato odlocili, kam sploh gremo; pademo v Split - kateri je prvi trajekt?
Vis?
OK - potem pa VIs - in se imamo dbest.

Imamo filozofijo, da gremo na morje in da je jasno, da bomo dobili plac.

In ko pademo 1. avgusta na Vis ali na Hvar ali na Korculo, kjer je 'vse zasedeno', nas vsi cukasto gledajo, kako si predstavljamo, da bomo kaj sploh dobili...
Socustvujejo z nami in vse...
Potem pa nas vidijo, ko se sprehajamo in recejo, neverjetno, res ste dobili plac... In to najboljse place, ki nas kar pocakajo...

ja, ja...
Kot letos... sploh ne vemo, ce, kdaj in kam bomo sli...
Je se softver, pa mimi, pa napovedi..... pa seveda cash... pa predno se vse poklopi...

In ko se vse poklopi, je CAS, da se spokamo. In ker je cas, da se spokamo, se pojavi temu primerno tudi plac. Just like that.

Ja, pot pa je dolga...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 22. junij 2004, 09:03

ali pa, da se podate čez Pohorje

:palec: Stanka
Nama je uspelo od Areha-Slovenj gradca. Čudovita pot in doživetja.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. junij 2004, 17:53

O, Cosma, kaj si nasla!! x^x x8Dx x:Xx :palec:

Sem pa ravno zadnjic tole iskala, samo jasno ni tukaj... :sori:
Namrec, z Ruby sva se nekje zgovarjali o Montenegro.
Ce slucajno tole opazis, Ruby, ali se lahko javis, namrec morda te potrebujem... :8):
Ne najdem namrec teme, kjer sva o tem govorili, mislim, da si mi ti priporocala in slikovito opisovala pocitnikovanje v CG, kar sem si se posebej zapomnila tudi zato, ker jo zelo sinfajo, ces da umazano in nikakvo, a vem pa, da si priporocala, kljub temu da si sama precej natancna in tko, in ce si ti bila zadovoljna, bom oz. bi ziher bila tudi jaz. x;)x :palec:
Torej - ce bos tole videla, bom zelo vesela tvojega javljanja. x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0