Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vaše izkušnje o hujšanju


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
20 komentarjev na to temo

#1 doc_zenith

doc_zenith
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 26. januar 2007, 23:45

Nešteto je pamfletov v stilu: Ko sem spoznala čudešni čaj xy sem shujšala 10 kg že ob nakupu sedaj se počutim super, otroci so pridni in perilo je bolj belo...
Ali pa prijateljica me je dala tablete bulšit, najprej nisem verjela potem pa sem že naslednji dan videla spremembo.
Dijeta west-bitch res deluje prej sem se 10 let matrala zdej pa vse pojem pa hujšam ...
in tako dalje in tako dalje...

Meni bi pa zelo pomagali in bil bi vam jasno zelo hvaležen, če bi mi napisali izkušnje, ki ste jih imeli s poskušanjem, vstrajanjem pri različnih dijetah pa se ni obneslo, ste obupali, kakšni so bili občutki, ste se počutili oguljofane?

Kdaj ste spoznali, neka zadeva nateg itd...

#2 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 27. januar 2007, 09:31

:inocent: ameriški psihiatri so naredili raziskavo na primeru tisoč debelušk.....

jedle so zato, da si jih nihče ne bi nikoli več poželel


:vio: razmisli, zakaj rabiš ščit pred stiki z ljudmi, brez veze je ves futer, diete in postopki, če lahko odpraviš miselni in psiho vzrok debelosti x:o)x

ješ zato da živiš, ne zato da bi jedel x^x

za probat je x;)x

***

vse diete so radikalni poseg v telo,spreminjanje ravnotežja in zmeraj pustijo posledice, če jih ne opaziš takoj se pozna čez leta, najpogosteje na ščitnici, slinavki, želodcu, zobeh, koži, laseh, .... in psihičnem neravnotežju x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#3 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. januar 2007, 11:40

vse diete so radikalni poseg v telo,spreminjanje ravnotežja in zmeraj pustijo posledice, če jih ne opaziš takoj se pozna čez leta, najpogosteje na ščitnici, slinavki, želodcu, zobeh, koži, laseh, .... in psihičnem neravnotežju x^x

Če v enem obroku ni dovolj soli, poješ dva, amen.
Vse je v glavi, tudi sol x:)x

#4 Lyassi

Lyassi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 227

Objavljeno: 27. januar 2007, 13:10

Nekateri so že po konstrukciji telesa bolj močni, res je dosti v glavi, vendar ne vse. Mislim da je zelo pomemben samonadzor. Tisto pa da so jedle da bi bile neprivlačne se mi zdi tko bedasto, da se lahko le smejem zdraven. x:o)x

Predvsem je treba vedet par stvari več:
Ali je v družini značilno da so malo bolj obilnejši?
Ali se to pojavlja že od otroštva?
....
Stane če hočem jest slano jem slane palčke, ne celega obroka.

Ni nujno prekomerno hranjenje znak zaprtosti pred drugimi.
Tista misel od jesti in živeti pa je iz knjige Jonatan Livingstone Galeb.

Nimajo vsi tko močne volje da se sami pošlihtajo psihološko. x:Ix

#5 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. januar 2007, 14:29

Stane če hočem jest slano jem slane palčke, ne celega obroka.

Če ti pašejo slane palčke je to najbolj enostaven izraz podsoljenosti tvoje običajne hrane.

#6 Lyassi

Lyassi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 227

Objavljeno: 27. januar 2007, 19:31

V bistvu jih ne jem pogosto, hotela sem le povedat da ne jem celega obroka zaradi soli, če jo lahko najdem na lažji način. Samo potem postanem tudi žejna, kar je logičen biološki proces. Se pa izogibam pretiranemu soljenju vsega. x:Ix

#7 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 27. januar 2007, 20:33

x:Dx x:Dx x:Dx pa smo spet na soli

***

ej itak da ni sam psihološko, valda je še kaj drugega treba ne x:o)x pri vsaki trajni rešitvi je treba spreminjat vse komponente x;)x

ej na debelosti sem postala docent, pa še malo čez maximum mi je bil 112 kg pol sem se pa nehala vagat x8Dx

pa sem težo prepolovila in zdaj ostaja že desetletje , tak da pričam ti to iz teoretičkih i praktičkih izkustava, nikad nije samo jedan problem, uvijek gde je đavo ima i malih đavova razmnožavajo se ko pacovi x;)x

***
ja shujšaš po raznih dietah, pol pa ostajajo kosti s povešenim tkivom, ker o mišicah težko govoriš, shiranost, utrujenost, zdravstvene težave raznih sort in oblik xrolleyesx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. januar 2007, 23:12

Se pa izogibam pretiranemu soljenju vsega. x:Ix

Tudi jaz :palec:

#9 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 28. januar 2007, 09:16

ma jest tud mislim da je vse v glavi...sem se vec let bojevala z razlicnimi shujsevalnimi prijemi, pa sem dosegla le jojo efekt...ko sem v galvi spremenila svoj odnos do hrane in razcistila s stvarmi iz preteklosti, so se kilogrami kar topili (shujsala 10 kg) xokkx brez diete x;)x

#10 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 28. januar 2007, 11:39

Nekateri so že po konstrukciji telesa bolj močni, res je dosti v glavi, vendar ne vse. Mislim da je zelo pomemben samonadzor. Tisto pa da so jedle da bi bile neprivlačne se mi zdi tko bedasto, da se lahko le smejem zdraven. x:o)x

seveda je mnogo odvisno od genov, predispozicije , od bazičnega metabolizma - sam tle mislim res bazičnega - osnovnega , s katerim je človek rojen.
Samonadzor -zelo pomembno- se strinjam ..obenem pa se sprašujem kaj potem govori zadnji stavek tvojega poste...brez volje , se mi zdi - ni samonadzora.
Čemu se ti pa tisto zdi tko smešno ????Na tvojem mestu bi se smejal bolj zato, ker ne spadaš v to skupino ljudi, ki imajo tako samopodobo, ki jih tudi potlači še v večje samouničevanje.

Predvsem je treba vedet par stvari več:
Ali je v družini značilno da so malo bolj obilnejši?
Ali se to pojavlja že od otroštva?
....

To -ali so v družini debeli- je res pomembno, ker nekje tam je tudi tvoj program presnove.
Če se pa pojavlja v otroštvu , je pa nepomembno..v času odraščanje- od otroka, skozi adolecsenco, puberteto ..se metabolizem spreminja -zelo se spremeni - celo popolno odstopanje se lahko pojavi- od genetskih predispozicij in tudi od metabolizma v otroštvu- pogojeno je z aktivnostmi, z izločanjem hormonov, z raznimi psihičnimi in fizičnimi bolezni, pač psihofizičnimi pogoji v otroštvu in v dobi odraščanja.


Stane če hočem jest slano jem slane palčke, ne celega obroka.

Ni nujno prekomerno hranjenje znak zaprtosti pred drugimi.
Tista misel od jesti in živeti pa je iz knjige Jonatan Livingstone Galeb.

Nimajo vsi tko močne volje da se sami pošlihtajo psihološko. x:Ix




Ni nujno, je pa en od možnih vzrokov, tako kot jih je še mnogo ...Ustroj telesa in vse kar paše zraven je zelo kompleksna zadeva, tko da biti tle kaj preveč enosmerno pameten je zlo nehvaležna zadeva.se hitro zajebeš, pa tudi svoj jezik čez kakšnih par mesecev lahko požreš...vsak od nas...tko je to.


xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#11 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 28. januar 2007, 11:49

ma jest tud mislim da je vse v glavi...sem se vec let bojevala z razlicnimi shujsevalnimi prijemi, pa sem dosegla le jojo efekt...ko sem v galvi spremenila svoj odnos do hrane in razcistila s stvarmi iz preteklosti, so se kilogrami kar topili (shujsala 10 kg) xokkx brez diete x;)x


NI vse v glavi-če si take /ne/sreče, da moraš iz določenih vzrokov jemati kakšne tablete, ki povsem ustvljajo metabolizem, je glava zlo daleč od tle...
Pa če imaš genetsko zasnovo tako in se boš spomnil to spreminjat čez cca 40 let, boš tudi komolce pojedu, preden boš to dosegel...Glava je vsekakor prisotna, kot tudi naše telo z vsemi svojimi posebnostmi, boleznimi, prisilo v način življenja, vedenjam, pa še vse ostalo...
če te doleti duševna bolezen, ki te odžene v to stanje, sesuje se ti svet, nimaš več nadzora nad svojo "glavo " -pol pa ni več vprašanje spremenit odnos, temveč kako sploh priti do "svojih " misli.
Ni glih vedno tko enostavno kot zgleda...ne za vse, za nekatere je pa zelo , zelo težko.
xegox :palec:

x:Dx x:Dx x:Dx pa smo spet na soli

***

ej itak da ni sam psihološko, valda je še kaj drugega treba ne x:o)x pri vsaki trajni rešitvi je treba spreminjat vse komponente x;)x

ej na debelosti sem postala docent, pa še malo čez maximum mi je bil 112 kg pol sem se pa nehala vagat x8Dx

pa sem težo prepolovila in zdaj ostaja že desetletje , tak da pričam ti to iz teoretičkih i praktičkih izkustava, nikad nije samo jedan problem, uvijek gde je đavo ima i malih đavova razmnožavajo se ko pacovi x;)x

***
ja shujšaš po raznih dietah, pol pa ostajajo kosti s povešenim tkivom, ker o mišicah težko govoriš, shiranost, utrujenost, zdravstvene težave raznih sort in oblik xrolleyesx


...i zato malo puno kucni u drvo, jer si na malo manje bolan način to rješila.I da bude još dalje u tom stilu.
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#12 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 28. januar 2007, 11:56

NI vse v glavi-če si take /ne/sreče, da moraš iz določenih vzrokov jemati kakšne tablete, ki povsem ustvljajo metabolizem, je glava zlo daleč od tle...
Pa če imaš genetsko zasnovo tako in se boš spomnil to spreminjat čez cca 40 let, boš tudi komolce pojedu, preden boš to dosegel...Glava je vsekakor prisotna, kot tudi naše telo z vsemi svojimi posebnostmi, boleznimi, prisilo v način življenja, vedenjam, pa še vse ostalo...
če te doleti duševna bolezen, ki te odžene v to stanje, sesuje se ti svet, nimaš več nadzora nad svojo "glavo " -pol pa ni več vprašanje spremenit odnos, temveč kako sploh priti do "svojih " misli.
Ni glih vedno tko enostavno kot zgleda...ne za vse, za nekatere je pa zelo , zelo težko.
xegox :palec:

ko sem jst neki podobnega omenila, sem dobila zanimivo mnenje o sebi....
v tem trenutku pri meni odpade vsak šport in vse kar lahko je to da sprejmem telo takšno kakršno je... na prehrano itak pazim že zato da nimam prehudih bolečin ter da dvigujem vrednost železa v krvi... ko bo čas bom pa za dušo ne za telo počela zopet tisto kar me veseli - tek, gore me kličejo, predvsem preživljanje časa v naravi...
zanimivo je da sem pred porodom lahko jedla kadarkoli karkoli brez pretiranega športa - pri 168 imela od 48 do 52 kg, ko pa sem zanosila se je ves sistem postavil na glavo...
ne ni enostavno, ampak včasih se vprašam zakaj ne sprejmem teh kg ... v čem je poanta? gibam se lahko, cunj mi ni težko dobit zase, vse kar je je to da tista podoba v ogledalu se ne ujema s tisto ki jo imam v glavi ;)

#13 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 28. januar 2007, 12:14

NI vse v glavi-če si take /ne/sreče, da moraš iz določenih vzrokov jemati kakšne tablete, ki povsem ustvljajo metabolizem, je glava zlo daleč od tle...
Pa če imaš genetsko zasnovo tako in se boš spomnil to spreminjat čez cca 40 let, boš tudi komolce pojedu, preden boš to dosegel...Glava je vsekakor prisotna, kot tudi naše telo z vsemi svojimi posebnostmi, boleznimi, prisilo v način življenja, vedenjam, pa še vse ostalo...
če te doleti duševna bolezen, ki te odžene v to stanje, sesuje se ti svet, nimaš več nadzora nad svojo "glavo " -pol pa ni več vprašanje spremenit odnos, temveč kako sploh priti do "svojih " misli.
Ni glih vedno tko enostavno kot zgleda...ne za vse, za nekatere je pa zelo , zelo težko.
xegox :palec:
...i zato malo puno kucni u drvo, jer si na malo manje bolan način to rješila.I da bude još dalje u tom stilu.
xegox :palec:



x^x brez veze, kucam ja drvo.....


da sem to napisala,je bil kriv sam trenutek slabosti

če ti misliš , da je z lahkoto pucat lastno psiho, pol si naiven x8Dx pa ne malo, kljub vsemu spoštovanju, ki ga čutim do tebe x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#14 Lyassi

Lyassi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 227

Objavljeno: 28. januar 2007, 12:18

Matjaž hvala za popravek, včasih se morm zares ujest v jezik. x;)x

Sama nism med suhimi, kakšne diete se nisem nikoli šla ker ni potrebe, se pa vedno pazim. Tako se že 5 let nisem zredila, oziroma sem se vmes za 3 kg zaradi ščitnice, sem pa zdaj na prvotni teži. V naši družini so vsi bolj okrogli, oziroma pri moči, zato če hočem obdržat svojo težo se morm vsak dan skregat z nono da ne bom jedla vsega kar ji pade na pamet, kljub temu da imam 19 let bi me ona hranila brez prestanka. x:Ix

Lia čestitam za uspeh. x:o)x

#15 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 28. januar 2007, 14:03

:o|o: kdaj bom jst nehala jezik stegvat tam k me treba ni

ma že dolg vem, da najbolj živije une tri opice, ki si zakrivajo oči, usta in ušesa

ne vidim, ne slišim in ne govorim

:opica: :opica: :opica: bodite v cvetju :flowers:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#16 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 28. januar 2007, 14:43

Kakšen nesmisel si naredila zdej lia:

Napisala si post čisto off topic v katerem si napisala da se ne boš več vtikala v ljudi z "napačno" resnico.

Ne moreš opice ignorirat če ji govoriš da jo ignoriraš.
Sem takšen, ker sem živ.

#17 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 28. januar 2007, 16:23

:o|o: kdaj je pa opica še kaj smiselnega povedala x:o)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#18 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 28. januar 2007, 16:27

:o|o: kdaj bom jst nehala jezik stegvat tam k me treba ni

ma že dolg vem, da najbolj živije une tri opice, ki si zakrivajo oči, usta in ušesa

ne vidim, ne slišim in ne govorim

:opica: :opica: :opica: bodite v cvetju :flowers:

to je najboljše ja - nič videti slišati in govoriti. :palec:
glede stegovanja jezika sem pa jst na slabšem kot ti ;)

#19 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 28. januar 2007, 20:48

x^x brez veze, kucam ja drvo.....
da sem to napisala,je bil kriv sam trenutek slabosti

če ti misliš , da je z lahkoto pucat lastno psiho, pol si naiven x8Dx pa ne malo, kljub vsemu spoštovanju, ki ga čutim do tebe x^x



NI vse v glavi-če si take /ne/sreče, da moraš iz določenih vzrokov jemati kakšne tablete, ki povsem ustvljajo metabolizem, je glava zlo daleč od tle...
Pa če imaš genetsko zasnovo tako in se boš spomnil to spreminjat čez cca 40 let, boš tudi komolce pojedu, preden boš to dosegel...Glava je vsekakor prisotna, kot tudi naše telo z vsemi svojimi posebnostmi, boleznimi, prisilo v način življenja, vedenjam, pa še vse ostalo...
če te doleti duševna bolezen, ki te odžene v to stanje, sesuje se ti svet, nimaš več nadzora nad svojo "glavo " -pol pa ni več vprašanje spremenit odnos, temveč kako sploh priti do "svojih " misli.
Ni glih vedno tko enostavno kot zgleda...ne za vse, za nekatere je pa zelo , zelo težko.

tle sem ti ponovil svoj post, ki si ga citirala pa ne vem kje sem dejal , da se z lahkoto puca svojo psiho??!!
Mislim, da sem, če malce pomislim, tukaj bil precej pesimist glede tega, oz. se dobro zavedam kaj to je, se vsakodnevno spopadam s tem - pri sebi in pri drugih in se dobro zavedam koliko moči in volje ter poznavanja določenih stvari je potrebno za takele zadeve.Pa tudi glede rezultatov ne bi preveč hvalil....
Osebno tudi jaz kar precej spoštujem tebe, sam tegale pa resnično nisem razumel...al pa nisi na pravega naslovila , ker jaz sem glih hotel povdariti vso težo teh procesov in spopadov s svojo podzavestjo itd...
no ja,tole bi bilo od mene tle vse....
fajn bodi
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#20 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 28. januar 2007, 21:03

x^x sam tist stavek, malo manje ...etc rešila



ego mi je vsekal ven...oprosti

sej veš de se vsak sam seb najbolj smili xcivx tist sem v tistem trenutku vzela kakor da podcenjuješ....

pisala sem pa zato, da bi mogoče kdo zamenjal percepcijo gledanja na hujšanje in bi se je lotil z druge strani in ne z dieto x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#21 Lyassi

Lyassi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 227

Objavljeno: 28. januar 2007, 21:45

Človek se ne sme smilit sam sebi!!!!!! Nikoli, poznam kar nekaj takih ljudi in Bog ne daj kšno energijo oddajajo. Preprosto povedano, sem se par let od tega smilila kar nekaj ljudem, sama sebi pa nikoli, mogoče enkrat. x:Ix Bit nesrečen ne pomeni da se smiliš sam sebi x!x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0