Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Od kje vse to astrološko znanje?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
17 komentarjev na to temo

#1 nataša

nataša
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 35

Objavljeno: 5. avgust 2002, 01:00

Tole bo verjetno zvenelo precej naivno ampak mene res zanima - ali ste si glavni razpravljalci foruma tole obsežno znanje nabirali sami (preko samostojnega poglobljenega študija astrološke literature)ali pa preko kake institicije, ki se s tem ukvarja (šolanje)? Ker jaz tudi nekaj vem o astrologiji ampak kar sem tule prebrala...ma nimam pojma o zadevi očitno!
Hvala za odgovore!

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. avgust 2002, 01:00

Hojla, Nataša, dobrodošla! :)
Najbrž si z "glavnimi razpravljalci Foruma" malo mislila tudi mene, pa bom kar začela.
V življenju sem samouk. Tako je na vseh področjih - glasba, slikarstvo in astrologija...
(Edini tečaj, ki ga imam, je filmski in mi ga je omogočil Škuc, ko sem tam delala).
Predvsem sem svoje znanje pilila z opazovanjem in primerjanjem.
Seveda sem uporabljala tudi "literaturo", s čimer pa težko označiš npr. Pavlihin horoskop, ki pa je imel blazno simpatične razlage sončevih znamenj in sodim, da več znanja dobiš iz takih življenjskih razlag, kot pa iz naštetih 3 ali 4 pojmov za znamenje (ali planet).
Obdelovali smo tudi Duporja, pa Majo Lončarič (ki pa je tudi delala po Duporjevem sistemu).
To je bilo približno vse, kar se je dalo tedaj dobiti.
Hkratno se je to "dogajalo" tako, da sem vsakega, ki sem ga poznala (in imela sem velik krog, ker sem se ukvarjala s takimi stvarmi, da mi je bilo to omogočeno), "obdelala" na astrološki način.
Potem sem imela v svoji bazi ogromno podatkov, ki sem jih potem med seboj primerjala in opazovala in prihajala do nadaljnjih ugotovitev.
Seveda mi je potem prišla v roke tudi ta in ona astrološka literatura, ki pa je v glavnem potrdila (ali pač ne) moja dotedanja ugotavljanja.
Nekaj literature sem že naštevala (morda v temi: Kako začeti? - ki je nekje na Forumu).

Predvsem sem se sama v bit posvetila energiji znakov in planetov (pa seveda aspektov...), in svoje raziskovanje usmerila v to in spravila v svojo bazo - v svoj računalnik v glavi - ki pa jo je potem obdeloval v nadaljnje, za druge razumljive analize in razlage.

Vse (to, da sem v vsem v življenju samouk) pa izvira iz tega, da nočem biti opeharjena za svoj način priti do znanja.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. avgust 2002, 01:00

menim, da ljudje, ki imajo vsaj kanček žilice,tisto željo, ki bi radi dominirali okultno in ali umetniško drugače, se pogovarjajo tako kot tu´, morda vsa znanja, ki so jih samoučno pridobivali z leti, s trmastim razvojem samosvojega, naučenega znanja preidejo v tisto razsvetljeno fazo ,ki želijo svoje znanje´ deliti naprej.
Vse to je v človeku, ki si želi napolniti vse prazne celice radovednosti, strastno vedoželjnosti;preprosto znanje te poišče Samo:)

pokowc

#4 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 10. avgust 2002, 01:00

Shumeranska astrologija seveda. Sumer, sumerani. Nibiru.

Ne obstaja nobena shola za astrologijo. Instituti kot
Kepler, londonska lozha i.t.n. sploh niso informirani
zhe 20 let o tem kaj se dogaja v podrochju astrologije
(astronomije). Ni shole za astrologijo. Morash pach
imati natalne aspekte v redu, to pa ne pridobish z
nobeno sholo;) ( razen, ... pa ne bova o tem ).

http://207.88.74.110/pucklist http://puck.dhs.org

Claudio Valentin Solis

#5 DR.G

DR.G
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 14. avgust 2002, 01:00

No ja no, da ni šol ???
Kolikor vem so v Sloveniji vsaj štiri astrološke šole.mogoče je najbiolj napreden Inštitut Matjaža Regovca.
Drugače pa se strinjam da so določeni astrološki položaji planetov in seveda aspekti odločilnega pomena za dobrega astrologa.

DR.G

#6 kr en

kr en
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 14. avgust 2002, 01:00

quote:

No ja no, da ni šol ???
Kolikor vem so v Sloveniji vsaj štiri astrološke šole.mogoče je najbiolj napreden Inštitut Matjaža Regovca.
Drugače pa se strinjam da so določeni astrološki položaji planetov in seveda aspekti odločilnega pomena za dobrega astrologa.

DR.G






Kateri pa so astrološki položaji planetov in aspekti, značilni za dobrega astrologa?

LP

#7 nataša

nataša
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 35

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

Ja tudi mene zelo zanima kaj je največkrat v natalnih kartah "dobrih" oziroma nadarjenih astrologov?
Nataša

#8 DR.G

DR.G
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

No to pa je zelo težko vprašanje, saj dober astrolog mora biti tudi dober astronom, psiholog, psihoanalitik, socijolog, imeti mora pa še stik s podzavestjo-intuicijo; in pa še filozof, retorik...Še kej bi se našlo.
Gre za kombinacijo povezovalnih elementov ali v znamenjih, hišah ali aspektih.
Po duporju so dobri astrologi vodnarji, ker on izhaja iz teorije da smo se ljudje po evoluciji razvijali kot živali, prevladoval je instinkt.In če upoštevamo duporja je človek včasih imel razmnoževalno sezono maja in to je pomenilo da so se včasih rojevali pretežno vodnarji in napredek teh vodnarjev je naredil civilizacijo.
Za dobrega astrologa so najpomemnejši planeti (sonce;oven - išče že na ustaljenih normah, dvojček - hitro intelektualno dojemanje, škrpjon - karmično razumevanje, strelec -širok nazor filozofije, vodnar -odkrivanje, rušenje obstoječih norm,drugačna perspektiva, ribi-močna intuicija.Pomembna je luna (dobra luna je tudi v zemeljskih znamenjih).Ne prepotentni merkur(za merkur je dobro če ima čim več kvalitet drugih znamenj npr.(merkur vladar horoskopa v škrpjonu in 10 h).Mars ima tudi pomembno vlogo, če je preveč zaprt ni akcije od njega, se preveč zapira sam vase (retro v devici ali tehnici ni primeren)Zelo velik pomen je pa na transpersonalnih planetih(uran - ideje, neptun -iluzija, stik z onstranstvom, in pluton), seveda glede na hiše in z aspekti, tudi z težjimi aspekti.

DR.G

#9 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 17. avgust 2002, 01:00

Iskal sem naslov Viktor Gerkmana. A je na tem forumu?
Ema pravi da je nekjer na Begunjah. t8@puck.dhs.org http://207.88.74.110...eports/slovenia


Claudio Valentin Solis

#10 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 1. avgust 2003, 10:54

x:Dx . Tule moram dodati: sonce v strelcu, asc škorpijon,luna devica....merkur v strelcu....mars tehtnica( pa ni retrograden)....imam ja vse aspekte za astrologa x:Dx
Za ziher pa še merkur sekstil uran.

Pa še mars in uran v konjunkciji..

In še nekaj se moram strinjati. To mi je prav smešno...obe hčerki smo delali nekje aprila, maja.... in ratali sta intuitivna ribica in radovedna, svojevolna vodnarka.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#11 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 1. avgust 2003, 11:38

no ja, veliko uspeha zelim!! x:Xx
torej od hcera pa se bos tudi drugih zadev ucila ane!?

#12 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 1. avgust 2003, 18:33

Free hvala no¨!

Je pa res, da sem hitro zaštekala stvari.

Učila drugih reči....hmmm...učili sta me od kar sta se rodili..ali pa še prej. Ali da se popravim...učile smo se x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#13 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 2. avgust 2003, 15:15

:vragec:

hehe

a od kod vse o horo®skopih?
ja....iz neta:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#14 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 2. avgust 2003, 15:21

Iskal sem naslov Viktor Gerkmana. A je na tem forumu?
Ema pravi da je nekjer na Begunjah. t8@puck.dhs.org http://207.88.74.110...eports/slovenia


Claudio Valentin Solis

vem samo tale naslov:Viktor Gerkman,Črnivec 25A,Brezje

in telefonsko številko:04 5333 81 82
ali mobitel 041 213 058


do njegovega internetnega naslova se je,po vsej verjetnosti,teže"dokopati".

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#15 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. avgust 2003, 14:33

Hehe večinoma z iskušnjami, velja pohvalit tudi tale forum... ker samo z mojimi izkušnjami bi bolj blizu prišel....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#16 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 4. avgust 2003, 07:57

(Ni shole za astrologijo. Morash pach
imati natalne aspekte v redu, to pa ne pridobish z
nobeno sholo;) ( razen, ... pa ne bova o tem ).

:palec: :palec: No Intruder s to izjavo se popolnoma strinjam. Poznam veliko astrološko šolanih ljudi pa žal ne prodrejo prav globoko. No Viktor psihološko začuti človeka, verjetno ima nekaj od prej. V Begunjah sva bila soseda, sedaj pa stanuje na Brezjah, točno Črnivec 15.
Je pa kozorogovsko strog, natančen in kritično pravičen. Človeku pove tisto, kar noče slišati in mu s tem veliko pomaga.

#17 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 8. avgust 2003, 12:47

Hvala na chveku! O.K. Pavliha she izhaja? Madona to sem bral tudi jazt. Hahaha! Bolj sproscheni cajti!
http://www.nemrud.nl/en/frame4.html

Marsa pravi da ne marajo Gerkmana zeto kar je prevech "tehnichan". Madona, mene bi na Trnovu razpeli, potem :vragec:

#18 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 11. avgust 2003, 21:19

evo, zihr ga kontaktiram,potem se prepričem,mam možnost,zihr,hmmm,bližina radovednosti :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0