Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Shizofrenija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
134 komentarjev na to temo

#101 Gost_Sandi:(_*

Gost_Sandi:(_*
  • Gost

Objavljeno: 9. maj 2007, 18:40

Halo??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#102 Gost_Sandi:(_*

Gost_Sandi:(_*
  • Gost

Objavljeno: 9. maj 2007, 19:01

Ali mi kdo zaupa svoj msn naslov?

I'm so sad, becouse my life sucks. :inocent: :inocent:

:(:(:(:( : ( : (

To temo je popravil/a Sandi:(: 9. maj 2007, 19:01


#103 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 9. maj 2007, 19:37

Hoj, Sandi, nimam še msn-ja, lahko pa tukaj kaj razpleteva, če ti je prav. LAhko greva pa v kakšno drugo temo ali pa narediva novo za pogovor.

Kako si zdajle? Jaz sem vse bolje. Sem prebral nekaj vzpodbudnih besed in sem se spomnil, da sem spet vse pozabil.

Kaj boš kaj počel jutri? Jaz še ne vem točno, se bom jutri odločil. ;) Ti bom jutri povedal, kaj je bilo novega.

Se slišiva, kolega.

#104 Gost_Sandi:(_*

Gost_Sandi:(_*
  • Gost

Objavljeno: 9. maj 2007, 19:42

Sebastjan, živijo.

Bolj tako sem.

Ja, kar ustvari temo.

#105 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 9. maj 2007, 19:51

Sandi, predlagam, da v forumu Lunine čvekarije ustvariš temo Sandijev dnevnik ali pa Pogovori s Sandijem ali kakor ti je najbolj všeč. Ta tema je namenjena bolj shizofreniji, o njej pa ne znam nič povedati. Potem pa se bodo v tisti temi lahko vsi, ki se bodo hoteli, pogovarjali s tabo, z mano vred. Mislim, da bo kar zanimivo! MIslim, da si imava še veliko za povedat. ;) Se slišiva jutri, zdajle pa se počasi odpravljam k počitku. Lahko noč, Sandi! x:)x

#106 Gost_Sandi:(_*

Gost_Sandi:(_*
  • Gost

Objavljeno: 10. maj 2007, 05:54

Bem mu mamico, tistemu, zaradi katere/katerih se mi je lansko leto poslabšalo, da sem potem skoraj storil samomor.

Sebastjan, tudi jaz mislim, da si imava veliko za povedati.

Upam, da si se naspal, jaz sem spal od 22.00 do 6.00.

To temo je popravil/a Sandi:(: 10. maj 2007, 05:55


#107 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 10. maj 2007, 13:14

Ej sandi pa res misliš, da so te zjebali. Mislm a misliš, da so prav tebe hoteli zjebati...
Brez podpisa

#108 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 10. maj 2007, 17:21

Ej, Sandi, videl sem, da so ti zaklenili novo temo. Saj se lahko tudi tukaj pogovarjamo. Res nisem vedel, da si odpiral še druge teme. No, saj je vseeno.

Zdajle mi ni do pogovora, sem malce utrujen, ker sem bolj pozno prišel domov pa tudi nisem najboljše volje. Morda drugič.

#109 optimistka

optimistka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 82

Objavljeno: 26. marec 2010, 14:29

No pa začnimo....

Pišite vsi, ki nam želite pokloniti svoje življenjske izkušnje o tej bolezni, shizofreniji namreč, in kako se spoprijemate z njo?
:8):


Dovolite mi, dame imamo prednost. Ne vem, kje začeti. Na nek način mi trenutno ni do izpovedovanja, vendar se bom potrudila in vam opisala svojo življenjsko izkušnjo. Začelo se je v 1. letniku srednje šole - najprej sem bila anksiozna, nato depresivna, nakar je na mojem zdravstvenem kartonu pisalo, da imam shizofrenijo. To dejstvo sem sprejela še le ta teden (katatonska).
Bojim se ,da bom dobila privide, saj enkrat sem jih zares - takrat sem pojedla 33 leponexa (po 100 mg) in videla hudiča. To je trajalo en dan.Imam tudi prisluhe. Pol leta bo, ko se pogovarjam z triletno punčko, to naj bi bil moj otrok, čeprav nimam otrok. Moški glas mi vedno govori, kako rad me ima, to naj bi bil moj partner. Čutim precej močno spolno slo, ki jo tudi zares čutim, kot bi čutila pravi spolni odnos, vendar zaenkrat ni tako močno inteziven. Imela sem idejo da sem jezuz. To izjava sem odvrgla in postala sem bog. Ne vem al naj se smejim ali jokam. Skratka po moji teoriji obstajata dve vrsti ljudi - dobri in slabi. Moja naloga je bila, da pomagam dobrim in kaznujem slabim. Nekoč 1 leto od tega sem vstopila v sobo in zagledala oranžno barvo oz. plamen. Zelo me je strah.
Vendar vem ,da bom zmogla. In vi tudi. Ne vem kaj naj vam povem. Radi bi vam položila nekaj na dušo, govorite, mislite in delajte samo tisto kar želite, kar ste, kar občutite. Izpovejte se, pripovedujte, olajšajte se. Ne spreminjajte se za druge, bodite vi, ker ste enkratni moji prijatelji, moji sotrpini. Zmaga nam takorekoč leži na dlani. Če koga sovražite mu enostavno oprostite, ni vredno, da vas sovraštvo gloda. Bodite univerzalni in originalni, kajti mi "nekoč bolniki" danes veliki ljudje smo steber, smo simpatični, zreli in odgovorni....

#110 d-omen

d-omen
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 98

Objavljeno: 26. marec 2010, 14:51

ojla optimistka
no pa začnimo...
jaz sem star 26 let in imam shizofrenijo začelo se je okol starosti 20-21 in sicer začel sem sišati glasove katere jih drugi niso slišali mislil sem da bo pač minilo
a ni minilo;oče me je prepričal da sem šel k psihiatru un dobiu sem vse sorte tablet nato sem moral iti v pk polje za uvedbo leponexa in sicer jamlem 1.5 tableta ko ustanem 1.5 tableta opoldan in 2 tableta zvečer...zjutraj moram jemati še en anti depresiv asentra in pa še abilify;
imem sem pouhn prisluhov a sva s psihiatrom obdelala vse tze bedarije in sedaj jih skoraj več ni
pa pri vsaki bolezni se mora človek vprašat kaj ga uči bolezen ker bres veze sigurn ni bolezen nastala...
pomemben je tudi odnos do bolezni (ne da si revček bogi ampak da boš zmogla)
optimistično gledanje na življenje je pa tko al pa tko da best :-)
če te še kaj zanima mi pošli osebno sporočilo

Domen

#111 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 26. marec 2010, 18:12

Nedolgo nazaj sem si ogledala film Alice. V tem filmu že takoj na začetku Alice vpraša očeta: "a sem nora". In oče ji odvrne: "ja nora si, ampak vsi najboljši ljudje so nori." Pa tudi film Čudoviti um zelo lepo prikazuje genija s to boleznijo,.. ki je kljub temu uspel itd.

Ja, pa baje je tudi Nikola Tesla imel glasove in se z njimi pogovarjal, pa Sai Baba (o tem je bil tudi film), pa Devica Orleanska, pa tudi eni zdravilci jih imajo npr. Barbara Ann Brennan se pogovarja z duhovnim vodnikom, sam to je visok nivo,... potem pa še preberite kvantno fiziko,.... in njene zakonitosti in boste videli, da je vse kar doživljamo iluzija tako in tako, da je to, kar mislimo, da je resničnost, sploh ni resničnost,.. skratka,.... hudo paradoksalno. In da je dokazana, da je vseprisotno, torej, kar mislimo, da je preteklost ni preteklost,... ker vse poteka istočasno,...

Razlika med norostjo in normalnostjo je samo v tem, da se eni znajo kontrolirati, drugi pa ne. To je tudi iz ene knjige pobrano o parapsihologiji.

#112 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 26. marec 2010, 19:49

Još jedan psihič, pa ima nas mnogo... x:px ...Na kratko povedan, kar sem že omenil to je razcepljenost duše...psihiatri pa itak ne morejo dost pomagat kot da te zafiksajo z zdravili...Pravim da je priporočljiv vzet odmerek če je res hudo, ni pa to rešitev....rešitev je povezat te delčke duše med sabo, se notranje ojačat....Pri glasovih je pa treba biti previden...bi pa iz navedenega sklepal da je to bolj astral...tam ni pa ničesar za verjet. Oranžna barva plamena....2. čakra- spolnost je oranžna, mogoče je bilo kaj v zvezi s spolnostjo, seksualnimi občutki, hrepenenji.... x;)x

Sem se pa nekaj o psihiatriji in glasovih bolj razgovoril v temi...duhovni mediji x:Dx Pa še par psihiatričnih definicij sem dal, svašta, sem moral pa res biti mal zadet....s strani višjih sil namreč... xg:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#113 d-omen

d-omen
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 98

Objavljeno: 28. marec 2010, 16:08

kako to misliš razceplenost duše in telesa na dva dela al prou razceplenost v duši???

#114 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. marec 2010, 19:13

Več vrst osebnosti v telesu, ki se prepirajo kdo bo imel nadzor nad telesom...duša pa zaradi različnih vzrokov nima nadzora nad njimi... x:Dx

Osebnost
Človek na fizični ravni ali nižji jaz. 'Osebnost' je sestavljena iz treh delov:

  • Fizičnega telesa, ki vsebuje dvojni vidik
    (a)Etrskega ali vitalnega telesa
    (b)Gostega fizičnega telesa

  • Čustvenega ali astralnega telesa

  • Mentalnega telesa, ki vsebuje nižji ali konkretni um xDDx


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#115 d-omen

d-omen
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 98

Objavljeno: 29. marec 2010, 12:40

no hvala za razjasnitev...

lep pozdrav
Domen

#116 Dusanr

Dusanr
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 28. februar 2011, 22:02

Još jedan psihič, pa ima nas mnogo... x:px ...Na kratko povedan, kar sem že omenil to je razcepljenost duše...psihiatri pa itak ne morejo dost pomagat kot da te zafiksajo z zdravili...Pravim da je priporočljiv vzet odmerek če je res hudo, ni pa to rešitev....rešitev je povezat te delčke duše med sabo, se notranje ojačat....Pri glasovih je pa treba biti previden...bi pa iz navedenega sklepal da je to bolj astral...tam ni pa ničesar za verjet. Oranžna barva plamena....2. čakra- spolnost je oranžna, mogoče je bilo kaj v zvezi s spolnostjo, seksualnimi občutki, hrepenenji.... x;)x

Sem se pa nekaj o psihiatriji in glasovih bolj razgovoril v temi...duhovni mediji x:Dx Pa še par psihiatričnih definicij sem dal, svašta, sem moral pa res biti mal zadet....s strani višjih sil namreč... xg:Dx


Popolnoma napačna definicija shizofrenije, Shizofrenija ni razcepljena duševnost v nobenem pogledu, niti več osebnosti v enem telesu.

#117 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 28. februar 2011, 22:15

Shizofrenija
http://www.pfizer.si...asp?id=02.01.01
http://www.janssen-c...zophrenia_about
http://www.ezdravje....e/shizofrenija/
http://sl.wikipedia....ki/Shizofrenija

#118 Aleš.j

Aleš.j
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 19. avgust 2011, 21:32

Živjo mene je zelo strah , ker se bojim , da sem zbolel za to boleznijo. Zdravim se za depresijo 4 leta , jemal sem kvelux 300 mg zjutraj in zvečer . na začetku sem se družil z vrstniki toda zelo malo (sosed , soseda zelo dober kolega). Kar nisem mogel it vn družba me je odbijala . Veliko časa sem preživel doma za računalnikom , oče je alkoholik in je vedno vpil na celotno skupnost živim z očetom mamo , sestro . Meseca junija pa se je začelo . Zdravnica me je poslala na Rakitno. Tam gor sem se prvi dan družil z družbo ne najdem besede izraza . drugi dan sem se zadrževal zase v ločeni sobi. Teško sem se skoncentriral ko smo imeli pogovore teško sem kaj povedal bil sem bolj tiho (razgovori z skupino) . potem se ne spomnim kaj je bilo naprej minil je teden tja sem prišel v sredo 15 junij. čez vikend sem bil normalen normalo zaznavanje okolice glasov ljudi itd. Ko pa sem prišel v ponedeljek zopet nazaj sem bil čisto zmeden . Ko smo igrali nogomet sem teško dojemal kako naj igram. V torek pa se je začelo klical sem domov in sestra je prišla pome. Kio sem bil doma sem opazil , da slabo dojemem stvari. Prej je bilo vse drugače. na začetku je bilo samo to in blag občutek odsotnosti kot da ne dojemam sveta okrog sebe. Kakšen teden zatem pa so postali simptomi močnejši drugačno zazanavanje okolja , npr ko je vozilo šlo mimo naše hiše se mi je zdelo vseskupaj pridušeno . Kasneje pomilsleki da sem kar naekrkat prizadet. slabše zaznavanje razmišljanje. vse skupaj mi deluje kot da bi biv na drogi čeprav jo nikoli nisem poizkusil , nisem kadil nikoli. to zaznavanje je enkrat močnejše drugič slabše. vse je nekam zaprto pridušeno kot da ni realno. Prosim pomagajte . Star sem 24 let . in me je sterah nevem kako naprej psihologa nisem obiskal .že približno 2 meseca me je strah diagnoze ampak m islim da je to zgoraj navedeno . Upam da se bo dalo razbrat in hvala za pomoč.

#119 poletje09

poletje09
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 19. avgust 2011, 21:57

Mislim, da gre v tvojem primeru za derealizacijo/depersonalizacijo. Malo preberi na netu...

#120 Aleš.j

Aleš.j
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 19. avgust 2011, 22:00

Kaj pa jeto derealizacija hvala za odgovoreje ozdravljiva?

To temo je popravil/a Aleš.j: 19. avgust 2011, 22:02


#121 poletje09

poletje09
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 19. avgust 2011, 22:09

Žal se na to ne spoznam dosti, da bi zagotovo kaj trdila. Najbolše, da malo prebereš na internetu, mislim pa, da se kot vsako psihično stanje stabilizira s primernimi zdravili, psihoterapijami itd. Če imaš možnost, se s kom pogovori o tem.

lp

#122 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 19. avgust 2011, 22:40

A si kdaj pomislil na stranske učinke zdravil...Objavljena slika Zdravila, ki se jih uporablja na psihiatriji niso namenjena zdravljenju, ampak bolj za ublažitev stanja...skoraj vsa "psihiatrijska" zdravila delujejo na nevrotransmitorje in jih nekak nevtralizirajo oz. upočasnijo...pri miselnih procesih to pomeni da človek počasneje misli in dojema stvari...Objavljena slika

Na LNF se je že dosti govoril o shizofreniji...je pa par različnih tem na to temo...Tako da malo prečekiraj...so bile povedane že vse bistvene stvari in podano je bilo par dobrih linkov...In by the way ne preveč pričakovat od psihiatrov in uradne medicine...Skupinski razgovori so pa dobri, ker lahko vsak pove svoje izkušnje...Če je skupina dobro organizirana in jo vodi nekdo ki ima res izkušnje potem lahko služi kot podpora oz. preko pogovorov se lahko vzpodbudi človeka, da naredi nekaj zase...Povedano po domače večino dela boš moral opraviti sam...zlasti kar se tiče miselnosti in delovanja na nekaterih življenskih področjih...Objavljena slika

Določeni segmenti alternativne medicine imajo pa boljši pristop kar se psihe tiče...Tudi uradna psihiatrija počasi uvaja določene stvari iz alternative in joge...Počasi spoznavajo da to s tabletami nikamor ne vodi in je samo začasna rešitev...tralala...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#123 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 19. avgust 2011, 23:07

Živjo mene je zelo strah , ker se bojim , da sem zbolel za to boleznijo. Zdravim se za depresijo 4 leta , jemal sem kvelux 300 mg zjutraj in zvečer . na začetku sem se družil z vrstniki toda zelo malo (sosed , soseda zelo dober kolega). Kar nisem mogel it vn družba me je odbijala . Veliko časa sem preživel doma za računalnikom , oče je alkoholik in je vedno vpil na celotno skupnost živim z očetom mamo , sestro . Meseca junija pa se je začelo . Zdravnica me je poslala na Rakitno. Tam gor sem se prvi dan družil z družbo ne najdem besede izraza . drugi dan sem se zadrževal zase v ločeni sobi. Teško sem se skoncentriral ko smo imeli pogovore teško sem kaj povedal bil sem bolj tiho (razgovori z skupino) . potem se ne spomnim kaj je bilo naprej minil je teden tja sem prišel v sredo 15 junij. čez vikend sem bil normalen normalo zaznavanje okolice glasov ljudi itd. Ko pa sem prišel v ponedeljek zopet nazaj sem bil čisto zmeden . Ko smo igrali nogomet sem teško dojemal kako naj igram. V torek pa se je začelo klical sem domov in sestra je prišla pome. Kio sem bil doma sem opazil , da slabo dojemem stvari. Prej je bilo vse drugače. na začetku je bilo samo to in blag občutek odsotnosti kot da ne dojemam sveta okrog sebe. Kakšen teden zatem pa so postali simptomi močnejši drugačno zazanavanje okolja , npr ko je vozilo šlo mimo naše hiše se mi je zdelo vseskupaj pridušeno . Kasneje pomilsleki da sem kar naekrkat prizadet. slabše zaznavanje razmišljanje. vse skupaj mi deluje kot da bi biv na drogi čeprav jo nikoli nisem poizkusil , nisem kadil nikoli. to zaznavanje je enkrat močnejše drugič slabše. vse je nekam zaprto pridušeno kot da ni realno. Prosim pomagajte . Star sem 24 let . in me je sterah nevem kako naprej psihologa nisem obiskal .že približno 2 meseca me je strah diagnoze ampak m islim da je to zgoraj navedeno . Upam da se bo dalo razbrat in hvala za pomoč.


Te bolezni so zapletene in včasih so podobni znaki za različne bolezni tko da na osnovi tega odstavka se ne da reči kaj ti je oziroma tud sam boš težko odkril. Imam kolegico kjer sta celo dva psihologa različnega mnenja glede njenih težav.
Najbolj da se o tem kar opažaš pogovoriš s psihologom. Ne glede na diagnozo se boš verjetno bolje počutil, če boš vsaj vedel na čem si in si boš tudi bolje znal pomagati.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#124 Aleš.j

Aleš.j
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 20. avgust 2011, 07:22

Torej nekako sem uspel razumeti , da vi pravite ,da se mi je to zgodilo zaradi prevelike količine zdravil. Naj povem ,da je ta občutek zaznavanje enkrat močnejši drugič sem že bolj prizemljen.

#125 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 20. avgust 2011, 09:21

Torej nekako sem uspel razumeti , da vi pravite ,da se mi je to zgodilo zaradi prevelike količine zdravil. Naj povem ,da je ta občutek zaznavanje enkrat močnejši drugič sem že bolj prizemljen.



To ni samo zaradi zdravil. Zdravila pač predstavljajo določen odstotek poleg ostalega...na kratko povedano večji delež zavzema kao psihično-fizično neravnovesje...Pod ta pojem pa spada velik stvari- neprizemljenost, slaba samopodoba, manjvrednostni kompleks, kao razpršeni delčki duše, življenje na račun drugih in prevelika pričakovanja od njih...itd...skratka dobesedno cel lifestyle...

Glih zato pa ne gre posploševati takih zadev...pri psihiatrijskih diagnozah je namreč tako da če obstaja en simptom ali malo več kot drugje je že drugačna diagnoza...Zato tudi meni ni bilo jasno kako lahko psihiatri kao določijo točno diagnozo. To je le približno in prav zato lahko dva ali več psihiatrov postavijo različno diagnozo. Ko sem še delal v zdravstvu so me dosti moril s to psihiatrijo in sem moral celo malo bolj preštudirat kao najpogostejše psihiatrične bolezni. Valjda mi itak ni bilo nič jasno, ker je bilo vse podobno. Sem moral pa poznati samo osnove in mi vsaj z detajli niso moril...Videl sem način dela in glih zato pravim da je določena alternativa boljša. Ta pa pravi da je treba urejat razmere na vseh področjih življenja. Začne se pa ponavadi pri tistih, ki trenutno najbolj vplivajo na človeka...

To je že itak znano, da je na psihiatriji včasih nekomu dovolj že samo pogovor z nekom, ki razume bolnikove probleme...Tudi psihiatri namreč povprašajo po kratkem življenjepisu...V prvem postu si namreč izpostavil problem s strahci, depresijo, nezmožnost vključevanja v družbo...Skratka začetek kje je treba začet si že sam omenil...Če se boš na pravilni način lotil samo prva dva se bo tudi zaznavanje izboljšal...Kar se pa zdravil tiče bom pa rekel samo vprašaj doktorja in prečitaj tiste liste zraven zdravil, ki se jih dobi v škatlici al pa uradno farmacevtsko stran glede zdravil...Mene so pač učil da nimam kaj svetovat tudi če vem veliko, ker uradno nimam kompetenc...Objavljena slika

In na LNF se je omenjal tudi kako se znebiti strahcov, depresije...zato sem ti pa svetoval da si preberi tudi kaj o shizofreniji tukaj, so bili nekateri posti dovolj dobro napisani...V iskalnik pač vpišeš besedo in potem se znađi...To je namreč tudi neka lekcija, človek mora tudi sam nekaj narest in se informirat...Marsikateri psihiater namreč tudi ne razlaga, ampak samo pove bolniku kje najde podatke al mu da pa kakšno literaturo in neka uči...Povejo namreč samo določene osnove in tist kar jih uči farmacija...Ampak problem so vedno detajli...Pa ne pozabit na medicinski slovar, če se boš lotil malo branja detajlov, zlasti kaj kakšna beseda pomeni pri zdravilih al pa pri doktorskem govorjenju...

Zanimivo da se medicinski kader obnaša čisto drugače- bolj prijazno do tistih ki poznajo določene medicinske izraze v latinščini oz. so malo bolj seznanjeni kao s svojimi diagnozami al pa preiskavami...in ki so seveda malo bolje seznanjeni s svojimi pravicami in dolžnostmi medicinskega kadra...Ne velja samo za psihiatrijo, ampak skoraj za vse bolnice...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0