Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Rokomet


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
44 komentarjev na to temo

Anketa: Raje gledate moške ali ženske igrati rokomet? (17 Skupaj glasov:)

Bolj mi je všeč če igrajo... (seveda rokomet)??

  1. moški (10 glasov [58.82%])

    Odstotek glasov: 58.82%

  2. ženske (1 glasov [5.88%])

    Odstotek glasov: 5.88%

  3. vseeno mi je (1 glasov [5.88%])

    Odstotek glasov: 5.88%

  4. rokomet mi je nezanimiv šport (2 glasov [11.76%])

    Odstotek glasov: 11.76%

  5. rokometa ne spremljam (3 glasov [17.65%])

    Odstotek glasov: 17.65%

Glasuj Gosti žal ne morete sodelovati v anketi

#26 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. februar 2008, 15:07

Naj ti bo čeprav te mam na sumu da se spoznaš zgolj na mali fuzbal kot Litijan:)

Ne bo držalo. Mali nogomet me sploh ne zanima. Vedno mi je bil prvi šport rokomet, dobro pa poznam tudi nekaj bivših vrhunskih rokometašev, zato iz rokometnih logov izvem tudi marsikaj, kar ne piše v cajtengih.

Kar se pivota tiče, nekoč je pivot bil pomemben, ko je igra bila statična vsaka žoga pa štartala od njega, ne vem če obstaja še to pravilo.. danes je v bistvu to bolj ko ne drog za preprečevanje šutov, previsokih srednjih zunanjih igralcev..še v cajtu ko sem se jaz potil na igrišču je njegova funkcija izgubljala na pomenu, je pa res da zna delati luknje v napadu če je dovolj pokreten..

Se absolutno ne strinjam. Pivot je že leta in leta tudi šibka točka celjanov, ne glede na to, da so bili evropski prvaki. Se spomniš, kaj nam je v Celju delal Noedelsbo? Ali kako je za Hrvate pomemben Vori? Dejstv je, da vrhunski pivot v napadu nase potegne dva igralca, na ta način pa majo seveda zunanji boljše možnosti za strel.

In ja Lubej je odličen pivotmen..

Imeli smo Rutenko in imamo Vugrinca kot zunanje šuterje, je pa res da nimamo dovolj visokih igralcev, ker jih mormo dajat mal v košarko, mal v odbojko, vaterpolo tko da za rokomet bolj mal ostane...

Rutenka in Zorman pa sta bla na prejšnjem svetovnem prvenstvu, ko smo imeli na papirju zares močno ekipo, glavna špil frderberja odnosov v ekipi. Že preden so šli na prvenstvo, mi je nekdo, ki je stalno z ekipo povedal, da je na treningih taka zajebancija, da na prvenstvu nikakor ne more "nič biti".
Slovenski trenerji obvladajo rokomet,sam karizme jim manjka..

BTW a se ti spomniš generacije, Mahne, Krivokapič, Miha in Vlado Bojovič, Čotar, Ban, Šumej, Gorinšek, Brglez na golu ne morem se spomnit kdo je igral pivota :)

Tud jst ne. Živo se spomnim le Krivokapiča, Bojovičev in Mahneta. Čotar je bil men se zdi mal mlajši; ne vem, če je bil v ekipi, ki je bila druga v Evropi. Šumej pa se je na cesti ubil tisti dan, ko je podpisal za nas (Litija oz. Šmartno).

http://bs.wikipedia....vaka_u_rukometu


http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#27 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. februar 2008, 15:24

Bil bil začenjal iz klopi še mladinec govorim o Čotarju, aja še Tominec je bil v tisti ekipi ja ja...

Pa če se ne motim Praznik - Aleš, foter od tega Praznika, ki igra sedaj za vas, jebene primorce x:o)x x:o)x x:o)x


Za Hrvate je pomembnih 202 cm Vorija, če bi namest Vorija dali 210cm Jetija bi imeli enak učinek


Jst te 'm kr ubou.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#28 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. februar 2008, 17:45

Trdim, najboljši slovenski igralec vseh časov Iztok Puc xcivx


Verjetno, čeprav se je sčasoma razvil v popolnoma drugačen tip iralca, kot je bil v začetku. Spomnim se ga, ko je bil star 16 let in je igral za Šoštanj. Že takrat dobr k svina in izjemno skočen. Potem pa js sčasoma postal "teček igralec".

Nisem pa prepričan, da je bil Puc tudi največji slovenski potencial vseh časov. V rokometnih krogih jih precej misli, da je bil to Karlo Špende. Kot mulca ga je k seb povabilo Celje, a so starši odhod tja preprečili. Kasneje je igral za Vrbas, Litijo, nekaj v Avstriji ... Nekajkrat je bil poklican v reprezentanco, a se pozivu ni odzval, oziroma je igro za reprezentanco pogojeval s tem, da dobi njegova žena, ki je iz Srbije, Slovensko državljanstvo. Zdaj ga menda ima, ne pa ne igra več.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#29 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. februar 2008, 18:37

Jaz sem počul, da sta Stanko Anderluh, Pa Jusuf Bala bila velika potenciala, sam se pa spomnim odličnih Ribniških mulcev, Takrat so močni centri bili poleg LJ in Celja, še Ribnica, Hrpelje, Ajdovščina..


Anderluh se mi glih ni zdel, v Ribnici pa je bil to gotovo Janez Ilc (zdaj se mi zdi, da za Ribnico igra njegov sin, ali celo dva). Ta je bil dober k prasica in če bi imel za sabo neko ustrezno rokometno šolo (npr. celjsko), bi gotovo ogromno dosegel.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#30 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. februar 2008, 18:57

Jaz sem počul, da sta Stanko Anderluh, Pa Jusuf Bala bila velika potenciala, sam se pa spomnim odličnih Ribniških mulcev, Takrat so močni centri bili poleg LJ in Celja, še Ribnica, Hrpelje, Ajdovščina..


Iz kle (Jadran) mi je bil pa včasih strašnovšeč Stojnič. Ta je tud prezgodaj nehal z rokometom in dosegel precej manj, kot je bil sposoben. Men se zdi, da zdj dela v Kozini na bencinski črpalki. Iz ajdovščine se pa res ne spomnim benga ekstrmno dobrga, bl pa so soliden ligaš.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#31 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 3. februar 2008, 18:58

Nekajkrat je bil poklican v reprezentanco, a se pozivu ni odzval, oziroma je igro za reprezentanco pogojeval s tem, da dobi njegova žena, ki je iz Srbije, Slovensko državljanstvo. Zdaj ga menda ima, ne pa ne igra več.

ne wem čej rekorder, ampak je pa puc špilou na treh olimpijadah, za tri različne reprezentance. x^x
saj če me spomin ni čist nategnu :o|o:
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#32 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. februar 2008, 19:32

Pa ne stoj pozabt Janija Likavca :vragec:


Uradno je res veljal za precej boljšega od Stojniča, a nisem bil nikoli njegov fan. :vragec:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#33 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. februar 2008, 19:46

Ti tale Špendetov Karel a ni on igral prav za tist vaš Litijsko Šmarčanski klub, ki se ne spomnim več kuko se je klical


Tudi (Usnjar, Inženiring Šarbek ...). Pa za Krško tudi. Na koncu karijere je pa dobil lep kupček keša za to, da je šel, praktično brez treninga, v Italijo odigrat le štiri tekme.

Verjetno je bil najboljši v obdobju, ko je igral za Vrbas. Oče njegove žene je namreč rokometni trener in je z njim veliko individualno delal. Ko je tri leta potem. ko je z iganjem za Vrbas nehal na povabilo kluba prišel tja, je ves folk v dvorani vstal in mu skandiral k prascu.
Mačkov Borut recimo (bivše krilo, enkrat je dal Mirku Bašiču 9 golov, danes trener, se mi zdi da trenutno v Kuvaitu, lani pa je bil italijanski pokalni zmagovalec) še danes pravi, da si je za njegove pojme Špende "izmisli"l rokomet. x:o)x Problem je bil bl to, ko večkrat ni štimalo z njegovo motivacijo, odnosi ...
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#34 janif

janif
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 367

Objavljeno: 3. februar 2008, 20:24

Uff, tuki sta se res dva poznavalca našla :palec:, no leta 1981 so tut men šle kocine pokonc :vio:, ko se je še v Ljubljani igral rokomet ..., vsi so zgubili v Ljubljani x:px, zdajle nč ne najdem, Steaua, CSKA, Magdeburg če se prav spomnem ...
Izvukao je na kraju svog izlaganja.

#35 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 3. februar 2008, 23:46

Slovana to misliš; Gorišek, Krivokapić and &...
Kasnej še en mal Prule "rulale" (dokler bil še cekin);
Pri ženskah pa Krim (Čotarjeva and &)...

#36 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 7. februar 2008, 13:23

Mislim da sem Nosoroga čist zafrustriral s svojim "zapanjujučim" poznavanjem rokometa, tako da se je bržkone zategadelj umaknil v osamo, kjer proučuje pravila kriketa, na Vishnuja kontemplirajoč


Šokiral si me pravzaprav le s priimkom rezervnega Slovanovega golmana. Ampak takšne stvari se da nedvomno najd't tud na internetu ...


la
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#37 colossus

colossus
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 12. februar 2008, 19:56

Verjetno, čeprav se je sčasoma razvil v popolnoma drugačen tip iralca, kot je bil v začetku. Spomnim se ga, ko je bil star 16 let in je igral za Šoštanj. Že takrat dobr k svina in izjemno skočen. Potem pa js sčasoma postal "teček igralec".


teček igralec? ne vem no, ce se je res spremenil v drugacn tip igralca. kaj pa sploh tocn mislis s tem?

#38 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. februar 2008, 23:35

teček igralec? ne vem no, ce se je res spremenil v drugacn tip igralca. kaj pa sploh tocn mislis s tem?


Zatipkal sem se. Hotel sem povedati, da je kasneje precej pridobil na kilaži, s čemer mu je padla skočnost in je delal stvari bolj iz tal.
Če me spomin ne vara, je pa kariero zaključil v Mariboru.

la

Aja, če se kdo spomni fantastičnega zunanjega igralca Patrika Čavarja - na koncu kariere, ko je fasal kakšno kilo viška, je igral kot pivot.

la No2
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#39 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 13. februar 2008, 00:09

:vragec:

sm prispeval k 13,33%
x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#40 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 13. februar 2008, 10:53

K smo pri Čavarju, zame je to, (do pojave vanzemaljca) bil najboljši hrvaški rokometaš, če si takole zaigram sedmorko, pa ne me zdej drkat zarad igralnih mest lahko rečem tkole

1. Bašić
2, Horvat
3. Smailagić
4. Čavar.
5. Jović
6. Balić
7. Saračević

pol pa mam not še Džombo, Serdarušića, Zovka, Jurino, Metličića, Pribanića , Golužo, Žagmeštra iz starinske reprezentance, Zorka na golu.

Puca ne štejem ker ga štejem med Slovence


Stari, sam to mi ni jasn, kako si sem uvrstil Horvata. Hrvoje Horvat že toliko časa ne igra, da se ga še jaz bolj slabo spomnim, pa sem starejši od tebe.


zmedeni Nosorog
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#41 colossus

colossus
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 13. februar 2008, 18:13

Zatipkal sem se. Hotel sem povedati, da je kasneje precej pridobil na kilaži, s čemer mu je padla skočnost in je delal stvari bolj iz tal.
Če me spomin ne vara, je pa kariero zaključil v Mariboru.

la

Aja, če se kdo spomni fantastičnega zunanjega igralca Patrika Čavarja - na koncu kariere, ko je fasal kakšno kilo viška, je igral kot pivot.

la No2


Ja v MB je zakljucu kariero, ce lahko temu sploh tko recemo - glede na to, da ni odigral nobene tekme za njih (kolikor vem)...
Kilaza pa logicno da gre gor, pri 16. letih se igralec res ne more primerjat s svojimi zrelejsimi leti :) je pa verjetno tudi nacrtno delal na kilazi, glede na to, da je bil kar precejsen "konj"? :D ponavadi vitka konstitucija ostane vitka konstitucija...

#42 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 13. februar 2008, 19:30

Laurea Honoris Causae

Če so ga imeli oni za najboljšega(do pojave vanzemaljca), pol bo žiher kej velau..


En podatek za tvoj rokometni arhiv. Ne dvomim da veš, da je šlo na OI 1972 za prvo veliko tekmovanje, na katerem so rokomet igrali na igrišču takšnih dimenzij, kot danes (prej so bila igrišča precej večja). Na teh OI je bila Jugoslavija v rokometu olimpijski zmagovalec. Dvomim pa, da veš, da je zeloooo smrdelo po tem, da bi bil v tej ekipi tudi en Slovenec. Priprave za te OI so bile velik del na Kodeljevem in skozi vse priprave je bil zraven Rudi Šturm - foter od Simone Šturm, ki je pred leti uspešno igrala za Krim in Slovenijo. Takratni selektor Vlado Štencl se glede ekipe za OI nikakor ni mogel odločiti med Šturmom in Fajfričem. Nazadnje je šel na OI Fajfrič. Šestnajst let kasneje pa sta bila Šturm in Nosorog skupaj v Libiji ( x:o)x x:o)x x:o)x ).


Kilaza pa logicno da gre gor, pri 16. letih se igralec res ne more primerjat s svojimi zrelejsimi leti :)


Tudi Lackovič je bil včasih star 16 let, pa je še vedno skočen, Puc je pa pač v tem elementu padel. To je vse.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#43 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 13. februar 2008, 20:05

Zoran Živković ,Abaz Arslanagić ,Miroslav Pribanić, Petar Fajfrić ,Milorad Karalić, Đoko Lavrnić, Slobodan Mišković ,Hrvoje Horvat, Branislav Pokrajac ,Zdravko Miljak, Milan Lazarević, Nebojša Popović, Zdenko Zorko, Albin Vidović

Je bila pa ekipa ki je osvojila zlato na OI 1972


Po imenih se seveda spomnim vseh. Pobarvani pa so tisti, katerih se spomnim direkt iz igrišča. Najbolj jasno se spomnim Lazareviča, Popoviča in Arslanagiča - kar se Arslanagiča tiče, celo načina, kako je ubranil eno sedemmetrovko.

Zanimivo, ampak Živkoviča se kot igralca ne morm spomnit, da ga jebeš.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#44 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 13. februar 2008, 21:01

Lagal bi da se jaz koga od ovih spomnim, se pa spomnim vseh teh

zlata medalja 1984 Los Angeles

Zlatan Arnautović
Momir Rnić
Veselin Vuković
Milan Kalina
Jovica Elezović
Zdravko Zovko
Pavle Jurina
Veselin Vujović
Slobodan Kuzmanovski
Mirko Bašić
Zdravko Rađenović
Mile Isaković
Branko Štrbac


Nimam čist pošlihtanih obdobij, ampak a ni bil v temle obdobju na sceni tud Cvetkovič iz Crvene zvezde, k je bil dober k prasica? Ne vem kako to, da ga ni blo zraven. Hm, al je pa mogoče vrhunec dosegel tik po telih OI.

negotovi Nosorog
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#45 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 13. februar 2008, 21:13

Ne bi si drznil podajati dezinformacij, toda če govoriva o 2m visokem zunanjem šuterju, Zvezde ki je imel za it v Metaloplastiko...
Ako me spomin ne vara, je imel težave s poškodbami.. Tako da nekega vrhunca ni nikoli dosegel, pa še Veselin Vujović je bil tam


Mogočega prestopa v Metaloplastiko se ne spomnim. Njega se pa spomnim kot izrednega igralca, a ker sem v tistem času več let hodil po svetu, ne vem točno, kako je bilo s poškodbami. Verjetno pa je res "trajal" bolj kratko obdobje in pav mogoče, da so bile razlog poškodbe.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0