Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Piknik


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
8 komentarjev na to temo

#1 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 18. maj 2007, 11:44

Začenja se čas piknikov in na meni je v kratkem organizacija enega družinskega ...
mesa imamo vedno preveč, pa nam ne paše več toliko.

Zbiram ideje za piknik prilogice ... z nasveti na plan ... :)

Ena ideja:

Polento skuhaš prejčnji dan in jo na dan piknika narežeš na 2 cm debele rezine. Popčeš eno stran na žaru, obrneš in obložiš z mozzarelo. Mmmm.
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#2 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 18. maj 2007, 12:33

zelenjvna nabodala...pražena zelenjava, kake salatke, pač vklopiš domišlijo :palec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#3 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 18. maj 2007, 13:45

Tudi jaz sem navdušena nad zelenjavnimi nabodali.
Daš gor vse mogoče; več vrst paprike, bučke, malancani, paradižnik, gobice, čebula ali por...mesojedci seveda vmes dajo kakšno meso, ampak tudi zelenjavne so same po sebi odlične x:px Nekje sem prebrala, da so fajn začinjeni z rožmarinom. Sama tega nisem poskusila.

Potem sem našla še recepte z jajčevci, ki zvenijo slastno :yumy:


Jajčevci na žaru


Sestavine

1 kg podolgovatih, tenkih in trdih jajčevcev
2 žlici sojine ali worchester omake
sol in poper po okusu
hren po okusu

Jajčevce spečemo na mreži na žaru. Pečemo jih tako dolgo, da postanejo mehki. Nekoliko jih ohladimo in olupimo (olupke zavržemo). V lončku zmešamo sol, poper, hren in sojino omako ter prelijemo po jajčevcih. Nato jih ohladimo v hladilniku.

Čeprav jaz jih najraje jem tople.


Jajčevec z mozzarelo

večji jajčevec, pribl. 45 dag
olivno olje za mazanje
22 dag mocarele
2 večja paradižnika
sol in poper
šopek bazilike

Jajčevcu odrežemo pecelj, dobro ga operemo in osušimo ter vzdolžno prerežemo na 8 rezin, debelih pol centimetra. Rezine jajčevca z obeh strani premažemo olivnim oljem. Sir in opran paradižnik narežemo na 8 rezin.
Na srednje vročem žaru pečemo rezine jajčevca samo na eni strani, dokler se ne zmehčajo (okoli 3 minute), nato jih preložimo na večji krožnik s popečeno stranjo navzgor. Solimo in popramo. Na sredo vsake rezine položimo rezino mocarele, nanjo rezino paradižnika, na paradižnik pa listek bazilike. Čez preganemo oba konca jajčevca in spnemo z zobotrebcem, ki smo ga prej namakali v vodi. Zavitke jajčevca nato zopet položimo na žar in spečemo do konca, enkrat jih obrnemo.
Preden nadevane jajčevce ponudimo, jih okrasimo s lističi bazilike.


***

Pa naprimer paradižnik z mocarelo...ga narežeš, daš na žar, položiš gor mocarelo, začiniš z baziliko in to je to. Preprosto, pa dobro.

Meni je všeč tudi krompir na žaru, čeprav mi je bolje, če je prej kuhan...


Pri prilogah mi najprej pride na misel krompirjeva solata, makaronova solata, francoska solata...samo to sama "težka" hrana :o|o: Jaz sem pristašica kumarčine solate :yumy:

Polenta je ful dobra ideja, lahko daš vmes mocarelo (spet)...jaz sem jo nazadnje z gorgonzolo...začuda sem pojedla...

Potem pa kakšne sadne solate...za posladek....

Ma tolko je tega x:)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#4 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 18. maj 2007, 14:19

Če bi ga našel v trgovini, bi poskusil zadnje čase tako hvaljeni Olimski sir za žar. x:Ix

Zanimivo, kako imate nekateri radi jajčevce. Meni se pa obrača... Oh, kako smo si različni. x:Dx

#5 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 18. maj 2007, 14:24

Če bi ga našel v trgovini, bi poskusil zadnje čase tako hvaljeni Olimski sir za žar. x:Ix

Zanimivo, kako imate nekateri radi jajčevce. Meni se pa obrača... Oh, kako smo si različni. x:Dx

ma js jajčevce niti povoham ne....mam rajš bučke x:px
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#6 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 18. maj 2007, 14:26

No, kokrkoli že, se jajčevce da zamenjat z veliko drugimi zelenjavnimi poslasticami x;)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#7 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 21. maj 2007, 06:14

Mmmmmmmmmmmm :yumy:
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#8 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 21. maj 2007, 13:34

ma jst mam zmer solato v kombinaciji s testeninami: not namečem, poleg svedrčkov, obvezno koruzo, feta sir, olive, paradižnik, popečene bučke, včas dodam še papriko (kareokoli barve), popečene jajčevce, Rio Mare (kadar ni mesa) tunino. Nabrizgam čez mal balzamičnega kisa, mal sol.cveta, buč.olja (če ni tune) in to je to. Paše povsod zraven, edin vilice pa morš met, pa koržnik skor da tut :vio:

če ni druzga je dobra za prilogo tudi Lutenica (kt ajvar, sam da ni ajvar) pa bel kruh, pa je :vio:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. maj 2007, 13:52

No, kokrkoli že, se jajčevce da zamenjat z veliko drugimi zelenjavnimi poslasticami x;)x

Melancane so boljše :inocent:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0