Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Hipnoza


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
87 komentarjev na to temo

#76 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 18. februar 2008, 16:26

1 ura alpha, ... stanja = 4 ure spanja.
Preverjeno iz lastne prakse. )

#77 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 18. februar 2008, 16:29

1 ura alpha, ... stanja = 4 ure spanja.
Preverjeno iz lastne prakse. )

men je pol ure alfa v avtu dost. za nekaj ur.....nkol pa nisem štopal...k me zagrab spanec pač to nardim in gremo dalje...

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#78 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 18. februar 2008, 16:30

men je pol ure alfa v avtu dost. za nekaj ur.....nkol pa nisem štopal...k me zagrab spanec pač to nardim in gremo dalje...

saj to ne misliš med vožnjo, a ne? x:o)x
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#79 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 18. februar 2008, 16:34

Zadnje pol leta sem povprečno na noč 2 - 4 ure v "preklopu".
Od tega v "sarvangasani - polsveči" od 20 minut - do 40 minut (meditacija).
To je vse.
Redno "nelucidno" normalno spanje počasi ukinjam. Zguba časa zame. )

#80 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 18. februar 2008, 20:54

saj to ne misliš med vožnjo, a ne? x:o)x


ha ha ...ne na park placu

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#81 carpenoctem

carpenoctem
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 21. februar 2008, 09:40

nisi mi pa odgovoril, kaj te sili v to, da moraš to probat....če je to zaradi določene konkretne zadeve probaj in boš videl kako je to...če te pa samo firbec matra ti pa priporočam, da najprej predelaš kako literaturo okoli podzavesti, nezavednega stanja nše psihe, okrog miselnih vzorcev, okrog zapisovanja vzorcev v različne globine nezavednega, okrog pretvorb v kvantne informacije, tudi okrog back upov naše podzavesti.....okrog funkcije zavednega stanja..........šele takrat boš lahko tudi v resnici ugotovil, kaj je hipnoza in kako sploh deluje...


Predvsem me zanima. Sem oboževalec Derrena Browna. Ne zato, da bi kaj zlorabljal, ampak mi je fascinantno opazovat, kako funkcionira človek. Npr. v pogovoru, ko/če se uspem distancirat in kakšen trik iz Interneta uporabit. NLP in hipnoza sta precej praktična pristopa, ki ju lahko uporabljaš; pa ne le na drugih, tudi na sebi.

Da bi sam probal hipnozo mi je zanimivo iz mnogih razlogov. Npr. zato, ker baje dosegaš zelo globoko sprostitev v zelo kratkem času. Pa za odpravo stresa in preusmeritev jeze, ki se je nabrala v meni zaradi nekih osebnih problemov. Za usmeritev pozornosti v tiste zadeve, ki so bolj pomembne oz. za motivacijo (ali če hočeš, odpravo lenobe xrolleyesx ). Za izboljšanje športnih rezultatov. Za večjo koncentracijo, ki jo od mene zahteva šiht.

Ne pričakujem neke revolucije, razen samega občutka globoke relaksacije. Ne mislim, da bom doživel Nirvano in da je to nek eliksir samozavedanja ter samozadostnosti. Po drugi strani pa z delom lahko s hipnozo dosežeš veliko. Nekateri z meditacijo, drugi s sufizmom, tretji z Dr. Philom in Oprah. Mene pa hipnoza zanima že vrsto let in me je v zadnjem času spet močno zagrabila. Lahko, da je samo izguba časa, bi pa vseeno rad probal.

Tako da - menda imaš opravljen tečaj hipnoze, tomazslo? Tudi tebe je očitno nekoč toliko zanimalo, da si to opravil?

#82 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 21. februar 2008, 12:01

Predvsem me zanima. Sem oboževalec Derrena Browna. Ne zato, da bi kaj zlorabljal, ampak mi je fascinantno opazovat, kako funkcionira človek. Npr. v pogovoru, ko/če se uspem distancirat in kakšen trik iz Interneta uporabit. NLP in hipnoza sta precej praktična pristopa, ki ju lahko uporabljaš; pa ne le na drugih, tudi na sebi.

Tako da - menda imaš opravljen tečaj hipnoze, tomazslo? Tudi tebe je očitno nekoč toliko zanimalo, da si to opravil?


Derren se ukvarja z odrsko hipnozo in to je čisto nekaj drugega, kjer ni samo hipnoza ampak še cel kup trikov, tko, da okol tega sploh nima smisla kaj dosti pisariti, so pač drugačna pravila igre, predvsem pa v naprej pripravljeni tereni z lastnimi pomočniki....

Ja se strinjam, da te nekaj vleče v to in zato sem te tudi vprašal kaj...nič slabega misleč.....

Sam sem v to zabredel, ker se ljubiteljsko ukvarjam z učenjem o delovanju možganov, z miselnimi vzorci in informacijskim funkcioniranjem nas samih. Sem pač rabil na tej poti določene podatke, moral sem se tud na tem področju malo izobraziti, da sem lahko razumel tudi ostale zadeve okol mojega hobija.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#83 carpenoctem

carpenoctem
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 21. februar 2008, 12:30

tomazslo,

ti pa ne hipnotiziraš drugih, ka-li? xredx

#84 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 21. februar 2008, 13:18

tomazslo,
ti pa ne hipnotiziraš drugih, ka-li? xredx

ne...ker sam smatram, da s tem naredimo več škode, kot koristi
nisem proti hipnozi tam, kjer je nekdo tok v "kurcu", da mu moramo nekako omogočiti tisti minimalni nivo, da se lahko začne pobirati, vse ostalo j pa nepotrebno, ker je cel kup avtosugestivnih metod, k pripeljejo do tiste informacije, ki jo nekdo v svoji nalogi mora pridobiti in obdelati.
Predvsem moraš najprej poznati, kaj se ti v resnici v podzavesti dogaja in zakaj, nato moraš to zavestno obdelati, nikakor pa ne moreš nekaj zapreti, če izvlečeš in ozavestiš nekaj, kar je del celote, naša pot je pa vedno celota.......naprimer, če se ti nekaj vleče iz otroštva in si to potlačil v podzavest, ni hipnoza tista, ki te reši....ti moraš preko svojih dejanj in rasti v svojem jazu priti dio vzroka, ker samo ozaveščanje nekega dogodka ne prinese rezultata, samo pod nogami se ti manj valja, problem pa ostane....

poznam kar nekaj primerov, ko je bilo tako in so namesto, da bi rešili problem samo omilili blokado, sama motnja iz mladosti jih pa še naprej spremlja in nikakor ne morejo zlezti iz tega kroga....

glede sproščanja in ostalih zadev pa ni hipnoza tista, k to naredi...razna stanja, k so bila že tu omenjena so veliko bolj učinkovita, ker je to nenasilni poseg (napr alfa), hipnoza je pa vedno nasilni poseg....seveda z odobritvijo zaradi nekega namena.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#85 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. februar 2008, 14:02

Si bral, da Američani razvijajo robote, v katere boš lahko prenesel svojo dušo in postal nesmrten?
Razen, če bo štroma zmanjkalo, potem boš pa na istem kot sedaj v svojem mesenem telesu x;)x

#86 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 21. februar 2008, 15:15

Si bral, da Američani razvijajo robote, v katere boš lahko prenesel svojo dušo in postal nesmrten?
Razen, če bo štroma zmanjkalo, potem boš pa na istem kot sedaj v svojem mesenem telesu x;)x



ha ha stane....to bomo pa še n čas...midva za gotovo ...

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#87 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. februar 2008, 16:42

ha ha stane....to bomo pa še n čas...midva za gotovo ...

Ampak, tehnično je pa to res mogoče, če odkrijejo, kako delujejo možgani, kaj praviš?

#88 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 21. februar 2008, 20:08

Ampak, tehnično je pa to res mogoče, če odkrijejo, kako delujejo možgani, kaj praviš?

saj to j več al manj že dost poznano, samo tehnike še ni, k bi to omogočala...se pa zelo hitro bliža...tud tvoja sol ma fejst velik pomen pr tem...ne govorijo zastonj o "soli v glavi".

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0