Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Želodec me boli


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
121 komentarjev na to temo

#76 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. avgust 2010, 00:06

Smart move. Se pridružujem.

Prepozno, jutri pokličem direktorja založbe.
Upam, da si se pod prevod podpisal s pravim imenom.

#77 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. avgust 2010, 07:54

Podobno je bilo pri moji znanki.
Ko je obiskala koncno njeno zdravnico ji je po pregledu povedala da pije prevec vode (pa tudi premalo je jedla). Prevec vode ji je odplahnjevalo minerale iz organizma, ki jih pa ni dovolj dobro nadomescala.
Vsaj teorija je taksna. V praksi pa ...? Ko je pila manj vode in vec jedla, se je zadeva uredila.
Ne recem da je tako pri tvojem frendu, toda zdelo se mi je primerno napisat pac.

zanimivo.
a pa se da to kakorkoli prewerit, brez, da je treba k dohtarju?
imam prijatelja, starega 42 leti, bil vedno zdrav in fit. začel opažat, da občasno nima moči. ko pa se je zgodilo, da ni zmogel v 2 štuk peš, pa je bilo čez mero. (čez nekaj minut pa spet use uredu)
šel je k zdravniku in pregledali so menda vse možno in vse super, razen... so namignili, da je kandidat za transplantacijo srca, če se v nekaj mesecih stanje ne bo popravilo. nič diete, nič aktivnosti niso predpisali, samo neke tablete in da se vidi, kaj bo ratal. misliš, da bi blo tole možno in da dohtarji niso pomislili na to? in kako bi lahko preweril on sam?


ja, sej bi znal bit, glede na simptime ane? :inocent:

hvala kensei.
mu bom tole povedal.
ma hecno je res. zjebala ga je sapa. in u sekundah je znal bit čist preznojen. in pol, ko so ga na golnik, pa u KC, pa ne wem kam še po diagnostikah, so ugotovil neki na srcu, vse ostalo pa BP. nekako, da srce premalo iztisne. zaklopke uredu, sam mal visok pritisk. uglavnem še sami kao ne wejo nč točno.
a maš mogoče kakšen link, kjer bi se dal več prebrat o tem, kar si govoril? prosim x:)x



#78 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 3. julij 2015, 08:57

Bom kar tukaj...

 

Dragi moji vsevedni forumaši, kaj bi lahko bilo narobe z mano? Vsake toliko, kar je zadnje čase kar pogosto, prvič se je pa začelo pred dvema letoma v tem letnem času, se mi zgodi, da me po končanem obroku boli trebuh. Gre za bolečino, kot bi imela notri kepo lepila, kot da je vse "zapacano". Včasih zaboli, ko se sklonim, ko pač naredim kak gib, s katerim se premakne trebušna votlina. Bolečina je pod popkom, torej morda črevesje? A tega kljub stalnim problemom s prebavo doslej nisem imela. Včasih so prisotne tudi druge težave, driska ipd, ni pa nujno. 

 

Na hrano kar pazim, sploh kadar pride do teh problemov, a ni nujno, da pomaga. Ne vem niti, če bi lahko bil stres, razen izjemno zapoznelo delovanje? 

 

Vsakršne ideje dobrodošle. Hvala. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#79 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 3. julij 2015, 09:00

Bom kar tukaj...

 

Dragi moji vsevedni forumaši, kaj bi lahko bilo narobe z mano? Vsake toliko, kar je zadnje čase kar pogosto, prvič se je pa začelo pred dvema letoma v tem letnem času, se mi zgodi, da me po končanem obroku boli trebuh. Gre za bolečino, kot bi imela notri kepo lepila, kot da je vse "zapacano". Včasih zaboli, ko se sklonim, ko pač naredim kak gib, s katerim se premakne trebušna votlina. Bolečina je pod popkom, torej morda črevesje? A tega kljub stalnim problemom s prebavo doslej nisem imela. Včasih so prisotne tudi druge težave, driska ipd, ni pa nujno. 

 

Na hrano kar pazim, sploh kadar pride do teh problemov, a ni nujno, da pomaga. Ne vem niti, če bi lahko bil stres, razen izjemno zapoznelo delovanje? 

 

Vsakršne ideje dobrodošle. Hvala. 

 

Pejt h dohtarju

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#80 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. julij 2015, 09:08

ne bo vedel kaj ji je.. v najslebšem primeru jo bodo perforiral spred in zad... pa nč ugotovil

 

 kepa... občasno...

 

 neke hrane ne prebavljaš najbolje.. najprej spremljaj tole in vodi dnevnik, koker ga vodim jst za zbujanje tamale in sem ugotovil, da se zbuja samo k je mlada luna oziroma mladi polmesec.. medtem k je polna luna pa ne..

 

 v glavnem  neki ne prebavljaš najbolje

 

 tko na daljava bi rekel da pehtran sam sem še v fazi treninga


Drgač so pa te interne bolečine vedno povezane tudi s streso, resne zadeve, se ugotavljajo v blatu.. kri.. barva  vonj...


prenos.jpg


#81 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 3. julij 2015, 09:08

če so žolčni kamni, bo že vedu


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#82 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. julij 2015, 09:09

če so žolčni kamni, bo že vedu

 tut res


prenos.jpg


#83 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. julij 2015, 09:12

stres seveda, vse kar je tm okol je zraven tudi stres

 

 pa tut srečni ljudje so pod stresom

 

 ponotranjenim


prenos.jpg


#84 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 3. julij 2015, 09:15

scratchchin.gif Zanimivo je, da sem bila pred nekaj meseci pod bistveno večjim stresom, bolj na službenem kot osebnem področju, nič časa zase, za sprehod, ama ništa, a ni bilo tako hudo. Zdaj, ko se je vse bolj ali manj umirilo, pa tole. Oogle_anim.gif  

 

Kadar je bilo tako, zdravnica nič ni ugotovila. Tako da izključujem nekaj kroničnega, ker je bolj akutne narave. 

 

PS: Kupim kilo flegme. Ponudbe na ZS. icon_smile_wink.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#85 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 3. julij 2015, 09:23

Dvomim, da je stres...doktor vabi- gastroskopija, kolonoskopija, CT kolonografija...icon_smesko.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#86 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. julij 2015, 09:27

scratchchin.gif Zanimivo je, da sem bila pred nekaj meseci pod bistveno večjim stresom, bolj na službenem kot osebnem področju, nič časa zase, za sprehod, ama ništa, a ni bilo tako hudo. Zdaj, ko se je vse bolj ali manj umirilo, pa tole. Oogle_anim.gif  

 

Kadar je bilo tako, zdravnica nič ni ugotovila. Tako da izključujem nekaj kroničnega, ker je bolj akutne narave. 

 

PS: Kupim kilo flegme. Ponudbe na ZS. icon_smile_wink.gif

 

 te stvari pridejo vedno za nazaj z zakasnelim efektom....

ko se sprostiš privrejo na plano.. dokler si pod akutnim stresom si v bistvu imun pred boleznimi, ker telo proizvaja velik hormonov in protiteles skratka

 

 razstresujem, ponudbe na os


prenos.jpg


#87 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. julij 2015, 09:39

 tole o prebavi razumemo samo analni tipi po Frojdi..


prenos.jpg


#88 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 3. julij 2015, 11:46

Anne, po moje učinki stresa pridejo z zamudo. Rekla bi, da če je bolečina pod pod popkom, ni ravno ulkus (to sem imela sama), ampak nekaj drugega.

Pri meni je tudi nekaj prišlo z zamudo, ampak ne upam pisat javno, sam Pico me je mogu na zs prenašat. smile.png

bingo. Pa echo efekt (norih) familij. relejšnšipov tudi.

Mene je želodec bolel nad popkom. Karkoli sem jedla, ali ne, surovo, prekuhano, kombinirano, nima veze. Najmanj me je bolel, če sploh nisem jedla nič.

Men je (za nekaj časa, let) pomagala akupunktura (višek na jetrih, manjko na ledvicah, kasneje tudi vranici). Dolgoročno (in najbolj zazihr) pa samo še lobotomija.

Ko me zdej stisne, grem kar lepo na akupunkturo.

 

p.s.

verjetno si stara okoli 32, 33? Jaz sem bila, ko sem imela te težave. V mlajših letih sem vedno imela preveč želod.ksl, starejša kot sem, je pa imam (pre)malo.


p.p.s.

aja, v kolikor imaš možnost UZ abdomna (v kratkem, tp. do konca tega leta), pejt na UZ abdomna, pa glej da bo dober diagnostik to natančno pogledal, ne sam od daleč pa pošrek.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#89 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 3. julij 2015, 11:57

Haha, ja, malo stresa in familije, pa smo tamrolleyes.gif. Ampak to je res zapooooooozneli efekt, ker če bi, bi res pričakovala prej. 

 

Na aku sem hodila, celo pred kratkim, je malo pomagalo, a očitno ne dovolj. Se mi sicer zdi, da sem tam lost case (še ostale zadeve)mellow.png

 

A veš da sem že prav razmišljala it na samoplačniški UZ, ker imam dovolj tega šparanja v zdravstvu zdaj, vedno čakam eno uro v čakalnici, pa potem cincajo mincajo. Pa mi je drugače zdravnica OK, samo res nimam več toliko časa in živcev tam čakati. 

 

36, samo izgledam mlajšaflirt.gif 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#90 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. julij 2015, 12:01

 sem za foro prečekiral in Anne je 26 tuk mi kaže


prenos.jpg


#91 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 3. julij 2015, 12:04

Sm tut jst tebe zej za foro prečekiral in ti je v bistvu pokazalo 16. Sam kr ji skoz neke storitve ponujaš, pa da ne boš izpadu mal pedofilčiča, si zej napisu 26. tongue.png



#92 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 3. julij 2015, 12:09

pri UZ abdomna je (bolj kot slika sama) pomembnejši res dober diagnostik. Tak(a), ki ve, kaj mora gledat, ne toliko kam. Če so sence, pejt po drugo sliko (včasih je kvaliteta slike slabša zarad dotrajanosti aparature) in second opinion.

Tasta so si mal podajali (samoplačniško), noben ga ni resno jemal, no danes ga že dobra tri leta ni več. Pa je bilo vse na UZ abdomna lepo vidno :/

sam to so "vidli" šele takrat, ko se je odločalo o obdukciji.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#93 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 3. julij 2015, 12:10

Sm tut jst tebe zej za foro prečekiral in ti je v bistvu pokazalo 16. Sam kr ji skoz neke storitve ponujaš, pa da ne boš izpadu mal pedofilčiča, si zej napisu 26. tongue.png

ma fora je v tem, da je 26 pa mlajš zgleda pa me je to zavedlo.. in to je bil tist trenutek negotovosti z božjo usklajenostjo..


prenos.jpg


#94 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 3. julij 2015, 12:13

hmm, za aku: moram priznati, da po CR (=carski rez) men tut aku ne pomaga tako hitro in v takem raznolikem obsegu, kot pred CR. Zdej, jaz si to razlagam tako, da so pač določene žice (meridiani) prerezani in no way, da komunikacija deluje na isti hitrostni povezavi. Ampak zaenkrat je povezava in hitrost delovanja zame še sprejemljiva, zato se je občasno poslužujem.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#95 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 3. julij 2015, 12:57

Shamannamo, mena pa ja menda niohmy.png! Kot ženske nam je pa dovoljeno biti tečne in napadalne vse dneve v ciklusupartyy.gif.

 

Kaj je torej verdict? Psihosomatski ali medicinski izvor problemov? 

 

Kaj pa pravite na prežganko v takšnih primerih? Včasih je bilo rečeno, da je dobra za te zadeve, a ker gre za moko, celo prežgano, hmmm? 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#96 Tomas de Torquemada

Tomas de Torquemada
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 3. julij 2015, 13:24

Podobne simptome je v svoji knjigi de cibis ferenda opisal cisterjanski  pater Bongustus Magris...Bolečina v tem predelu  uči Bongustus nakazuje da oboleli že dolgo ni bil pri spovedi..

Zatorej sestra namig je bil jasen..

 

 

amen


Mens sana in Inquisitio hispana
Gloria in excelsis Deo

Glória in excélsis Deo
Et in terra pax homínibus bonæ voluntátis.
Laudámus te, benedícimus te, adorámus te, glorificámus te,
Grátias ágimus tibi propter magnam glóriam tuam,
Dómine Deus, Rex cœléstis, Deus Pater omnípotens.
Dómine Fili Unigénite, Iesu Christe,
Dómine Deus, Agnus Dei, Fílius Patris:
Qui tollis peccáta mundi, miserére nobis;
Qui tollis peccáta mundi, súscipe deprecatiónem nostram,
Qui sedes ad déxteram Patris, miserére nobis.
Quóniam tu solus Sanctus, tu solus Dóminus, tu solus Altíssimus, Iesu Christe,
Cum Sancto Spíritu in glória Dei Patris. Amen.

#97 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 3. julij 2015, 14:05

Shamannamo, mena pa ja menda niohmy.png! Kot ženske nam je pa dovoljeno biti tečne in napadalne vse dneve v ciklusupartyy.gif.

 

Kaj je torej verdict? Psihosomatski ali medicinski izvor problemov? 

 

Kaj pa pravite na prežganko v takšnih primerih? Včasih je bilo rečeno, da je dobra za te zadeve, a ker gre za moko, celo prežgano, hmmm? 

probaj, pa boš pol vidla flirt.gif

 

(men ni pasala) mellow.png ampak men takrat NIČ ni pasalo jest. Super za hujšanje, tko kt granulom laugh.png


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#98 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 3. julij 2015, 15:25

Pa saj to mi pa ti lahko poveš, ko vse vešbiggrin.png icon_smile_wink.gif.

 

(Potem vsaj nekaj časa ne bom tečna in napadalna zaradi PMS in MMS ipdpartyy.gif)


Life begins at the end of your comfort zone. 


#99 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 3. julij 2015, 15:28

Ja pa saj znaš na daljavo! 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#100 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 3. julij 2015, 15:31

em119.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0