Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Črne pike na zobeh


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
3 komentarjev na to temo

#1 _Hanch_

_Hanch_
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 6. oktober 2007, 21:49

Živjo!
Imam zdrave zobe, še nobene plombe in nič. Razen kar se mi zadnjih približno 2-3 let pojavljajo črne pike na zobeh. Baje to ni škodljivo, in baje nastane od sline (neka drugačna vrsta sline ali kaj?). Zanima me, kako bi to lahko odpravila na čim bolj zdrav način. Zobarca mi namreč te pike brusi dol s svedrom ampak bojim se, da se s tem poškoduje sklenina. Je še kakšen drug način za odpravo mojih težav?

Hvala za odgovore in LP, Hana

P.S. če ta tema že obstaja- sory!

#2 lora

lora
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 109

Objavljeno: 6. oktober 2007, 22:37

kolikor vem tako izgledajo luknjice na začetku. x:o)x mogoče se motim

dobro, da tako hitro opaziš! tudi mene bi zanimalo, kako za vekomaj rešiti težave z zobovjem.
sladkarije prepovedane, to vemo. je pa še kar nekaj stvari, vendar ne vem točno katere. mogoče podobna dieta, kot če se hočeš izogniti zakisanosti organizma :inocent:
slišala tudi, da nekateri jedo vse po vrsti in nimajo težav, drugi pa pazijo na prehrano in vse, pa ne pomaga. Bog ve, če je to res :o|o:
slina pa je baje dobra, za zobe ali celo boljša od česarkoli, menda bi naj bilo tako, da ko si umivamo zobe z zobno pasto ali ližemo bombone za zobe in žvečimo žvečilno, to spodbuja obilno izločanje sline in prav ta je tista, ki dobro deluje.
lp :)
bla... glp

#3 zali_

zali_
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 247

Objavljeno: 19. oktober 2007, 11:36

Živjo!

Nekje sem enkrat prebrala, da "stečkana jagoda", ki se jo da na zobno krtačo in z njo zdrgni zobe, odpravlja različne "madeže" na zobeh in deluje kot naravno belilo (sicer ne vem, če tudi črne pike, lahko pa probaš). Nikoli sicer tega nisem probala, ampak sem se zdaj spomnila tega nasveta, morda ti bo kaj pomagal.

Lp

#4 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 19. oktober 2007, 13:37

Hanch, to je navadni zobni kamen. Enim se nabira, drugim ne, je več načinov da se odpravlja, vse je pa samoplačniško, vem da je za odrasle. Se nič ne poškoduje sklenina, ko ti odstranjuje kamen, se mal poškoduje dlesen. To je vse.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0