Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

zapestnica


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2 komentarjev na to temo

#1 emmzi

emmzi
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 708

Objavljeno: 24. december 2007, 15:18

No takole, vceraj mi je zopet prisla pod roke med pospravljanjem...

nekaj let nazaj smo se odpravili na podrobno raziskovanje Tunizije...in v eni oazi v majhnem mestecu smo naleteli na starinarnico. Medtem ko sem brskala po raznorazni šari sem našla zapestnico. Zanjo sem odštela kakšnega pol evra. Bila je vsa rjava in zapackana, prodajalec mi je rekel naj jo očistim z limono. In res se je lepo očistila. Pravl lepe srebrne barve je. No, spomnim se, da sem nekaj časa zasledia nekaj o enih simbolih pa da naj bi nekaj pomenilo. Na zapestnici so kamela, dlan in delfin. A bi mogoče kdo vedu, če to kej posebnega pomeni?


Pa hvala za odgovore:P xsrcx
"Remember when I told you how my
Kin is different in some ways?
And how you should not fall in love
With someone like me, anyway...
Between the lines, people see signs
When they feel the sear, every day's fear...
And one night their torches
Find the girl without a name...
And the one who has her
Love is no more safe..."

#2 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 24. december 2007, 16:44

No takole, vceraj mi je zopet prisla pod roke med pospravljanjem...

nekaj let nazaj smo se odpravili na podrobno raziskovanje Tunizije...in v eni oazi v majhnem mestecu smo naleteli na starinarnico. Medtem ko sem brskala po raznorazni šari sem našla zapestnico. Zanjo sem odštela kakšnega pol evra. Bila je vsa rjava in zapackana, prodajalec mi je rekel naj jo očistim z limono. In res se je lepo očistila. Pravl lepe srebrne barve je. No, spomnim se, da sem nekaj časa zasledia nekaj o enih simbolih pa da naj bi nekaj pomenilo. Na zapestnici so kamela, dlan in delfin. A bi mogoče kdo vedu, če to kej posebnega pomeni?
Pa hvala za odgovore:P xsrcx


Ne vem, kakšna je arabska interpretacija simbolike delfina in kamele, poznam pa simboliko dlani. V arabskem svetu velja lik dlani za amulet, ki varuje pred zlim pogledom. Temu simbolu pravijo Fatimina dlan. Prsti dlani pa simbolizirajo pet muslimanskih kreposti.

Še en simbol, poezan z roko uporabljajo - stisnjno pest z iztegnjenim mezincem in kazalcem. Temu pravijo hudičev rog in velja za znamenje strahovanja in varovanja. Nekoliko spominja na simbol Izidinega polmeseca.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#3 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 27. december 2007, 15:10

Kamela je simbol trgovine, potovanj in podobnega. O tem se da veliko pisati, a naj bodo omenjene misli dovolj.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0