Lunin Forum uses cookies. Read the Pogoji registracije in varstvo osebnih podatkov for more info. To remove this message, please click the button to the right:    I accept the use of cookies
Lunin net

Jump to content


Photo

Konzervirana zivila


  • Please log in to reply
- - - - -
3 replies to this topic

#1 amfora mm

amfora mm
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 6

Posted 21. May 2005, 09:19

Zivjo!
Pri kumaricah in olivah se mi naredi na povrsju bela smetana, nekaksna plesen. Najbrz to pomeni, da je zivilo izgubilo svojo vrednost in 'svezino', ali pa se jo da se uporabljati, ce zamenjam vodo (in dodam malo kisa, na primer). Okus se namrec ne spremeni. Hvala za vase izkusnje!

#2 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 21. May 2005, 09:29

Plesen na površini pomeni le to, da si za konzerviranje uporabila premalo soli, ali pa, da kumare in olive niso vse pod nivojem tekočine.

#3 amfora mm

amfora mm
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • posts 6

Posted 21. May 2005, 09:37

najbrz bo to drugo, ker so v bistvu kupljene. Ceprav se mi zdi, da so bile pod vodo. Bom pa vseeno bolj pazila. hvala.

#4 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Posted 21. May 2005, 09:46

<{POST_SNAPBACK}>najbrz bo to drugo, ker so v bistvu kupljene. Ceprav se mi zdi, da so bile pod vodo. Bom pa vseeno bolj pazila. hvala.

Če so bile konzervirane s pasterizacijo, jih moraš pred zaužitjem kodirati. Če še ne veš, kaj to je, klikni na salesalute in si tam preberi knjigo.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users