Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Koristni NASVETI za gospodinjstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
825 komentarjev na to temo

#26 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

quote:

Objavljena slikaBom pa še jaz malo dodal:
Objavljena slikaČe se poliješ s rdečim vinom, speri z belim in madež bo izginil.(žveploObjavljena slika)
Objavljena slikaČe se popackate z maščobo, je zelo dober odstranjevalec WD 40.
Objavljena slikaZa vodni kamen uporabite kis, za boljši učinek lahko dodate malo soli.
Objavljena slikaZa packe od kemičnega svinčnika uporabite čisti alkohol.
Objavljena slikaČe imate star avto, ga ugasnite z "zauhom" vedno vam bo vžgal v visoki vlagu in mrazu.
Objavljena slikaZa odstranjevanje katranastih pack iz avtomobilskega laka je dober WD 40.
Objavljena slikaPo uporabi avtomobilskih verig, jih našpricajte z WD 40
Objavljena slikaNasploh je WD 40Objavljena slika zadeva, splača se ga poizkusiti povsod kjer ste že obupali!
Objavljena slikaDa se vam ne bodo solzile oči pri rezanju čebule, pred rezanjem nož podržite pod curkom vode.
Objavljena slikaZa odpravo mravljinčje nadloge je izvrstna visoko koncentrirana raztopina soli
Objavljena slikaDa se vam ne usmradi voda dajte vanjo bakreno žičko, dobra je tudi modra galica. Baker uspešno uničuje mikroorganizme, miniorganizme.
Objavljena slikaNamesto moke lahko za zgostitev omak uporabite sir.

Lep pozdrav!

Kljuka


Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Objavljena slika Kljuka, ti si pa res Objavljena slika

Sploh nisem vedela, da je WD 4Objavljena slika tako uporaben.

Hvala!!!


Objavljena slika Elena Objavljena slika

Helena


#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. februar 2003, 01:00

Ja - WD 40 je zakon!
Meni je tudi nepogresljiv!

...............................................

Zelo rada zracim stvari - obleke ipd.
Nerada spravljam v omaro ze oblecene stvari, vendar pa se temu pri volnenih puloverjih (te enkrat do dvakrat na sezono operem v stroju pri manjsi temperaturi in na posebej za volnene stvari nastavljenem programu pranja) in npr. plascih, jaknah ipd. ne mores izogniti.

Tako spomladi in jeseni, ko so lepi in po moznosti vetrovni dnevi, prezracim vse plasce in jakne itd..
Ko jih dam nazaj v omaro, dam notri kaksno staro neuporabno nogavico (ali drug podoben kos blaga), ki jo nakapljam s sivkinim oljem.
Vcasih se pridem s palcko (ki pa mora biti sai baba ali darshan), pa malo notri v omaro pokrozim z njo.
Ne pomnim, kdaj smo imeli nazadnje molje.

Cevlje pa umijem (tudi podplate), dam za kaksen dan na balkon, potem pa dam vanje vatko s kapljico sivke in jih pospravim v omaro.

Kaj bodo disale moje cunje danes, ko jih zracim tamle... :)

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

..no ja, sam de mau obnovim temoObjavljena slika
.na trg so prišle nove šumeče tablete z okusom B-vitaminaObjavljena slika

P°k0w<


#29 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

Važen je okus, B-vitamin pa s frčoplanom mimo,...Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika


_________________________
Glej naprej,če se le da...
Glej naprej, če se le da,...

#30 Emilija

Emilija
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 27. marec 2003, 22:09

Jaz pa takole konzerviram peteršilj in liste zelene in dodam še nekaj listov luštreka.
Poberem na vrtu, operem, zelo drobno narežem.
V literski kozarec dam plast te zelenjave, posolim (kar precej), nato dam spet plast zelenjave, posolim in spet in spet..., dokler ni kozarec poln.
Taka moja vegeta lahko stoji v hladilniku kar celo sezono, ali zimo.
Ko gremo kampirat na morje vzamem kozarec s seboj, tam nimam hladilnika, pa se vseeno ves mesec ne pokvari. Poskusite, ne bo vam žal!
Skoraj sem pozabila, da mora biti zelenjava dobro potlačena, da je vmes čimmanj zraka!

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. marec 2003, 22:15

Dbest!
Emilija - res kul! :)
Kako dejavno si zastavila svojo udelezbo na forumu! :) :)
Take rabimo... B)
Potem pa se itak - petersilj (ki shizim)... :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. oktober 2003, 22:00

Limono pred ozemanjem dobro operem (ampak ful), potem pa jo z dlanjo povaljam v vse smeri - tako ima totalno vec soka! x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 6. oktober 2003, 22:10

..jaa, tut za to je tleba met mišice ,al pa res pravo limono kupt :palec:

#34 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 6. oktober 2003, 22:19

To najbrž že veste, pa vseeno - en nasvet za kadilce:

Sveča "pobira" cigaretni dim... Torej, ko kadite v zaprtem prostoru, imejte prižgano svečo. Ni treba, da je tista "anti-tabaco" - deluje tudi čisto navadna sveča.

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. oktober 2003, 22:25

Sveca res vlece nase dim.
Ko smo pa ze ravno pri temle (cigaretni dim)- poleg same svece je dbest disavna lucka.... med najucinkovitejsimi et. olji pa lemongrass.
Zelo mocno etericno olje!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 6. oktober 2003, 22:28

....Sveča "pobira" cigaretni dim... Torej, ko kadite v zaprtem prostoru, imejte prižgano svečo. Ni treba, da je tista "anti-tabaco" - deluje tudi čisto navadna sveča....

.ko pa svečo ugasnemo pa ima prostor vonj po dimu x:Dx

#37 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 6. oktober 2003, 22:31

.ko pa svečo ugasnemo pa ima prostor vonj po dimu x:Dx

Že, ampak ne toliko, kot po enih parih pokajenih cigaretah. x;)x

#38 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 23. oktober 2003, 16:50

Zadnjič gledala na TV...pa se mi je zdelo ful dobro... x^x ...in sem preizkusila... :palec:
V navadno pečico vstavimo na rešetko ploščo iz marmorja.Pečico vklopimo...in ploščo zagrejemo...nanjo damo peči pizzo...menda lahko tut ribe...in podobno...
Pizza je bila...kot iz krušne peči... :yumy: ..

Astra
Per aspera ad astra

#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2003, 16:53

Astra :hepko: the best, kaj si izbrskala!! x:)x x:)x x:)x
TO!
Ma - ti si ful 'v skladu z' - in to ravno pri gospodinjstvu si ze enkrat takole dobro ubodla! x^x x^x :palec:
Kul, kul... tega se ful rabi - fint in vsega - dajmo, finte, gospodinje! x:px x:px x:Xx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#40 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 23. oktober 2003, 17:11

Marsa...thanks... x^x

Sem pa že razmišljala...o izboljšavi...
Tole marmorno ploščo bom odnesla...da mi okol naredijo majhen rob..če bom pekla kaj drugega...kot pizzo...da bo maščoba lahko odtekala...v kanalček...in ne bo svinjala pečice...
Mah...tole bi blo za prodajat...tolk je dobro...

Astra
Per aspera ad astra

#41 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 23. oktober 2003, 17:14

Ma - ti si ful 'v skladu z' - in to ravno pri gospodinjstvu si ze enkrat takole dobro ubodla

Hja...starim babam...ki jih nihče več noče...pač ne preostane drugega...kot da so dobre ..v gospodinjstvu... x;)x

x:Dx x:Dx

Astra
Per aspera ad astra

#42 afna

afna
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 75

Objavljeno: 23. november 2003, 15:44

Marsa je v uvodu omenila nakupe...
Naj vam zaupam, kaj sem danes počela!

Sestavila sem spisek VSEH stvari, ki jih kupujem v nakupovalnem centru: živila, kozmetika, čistila...
Grozno se sliši, ampak, ko se sprehodiš skozi kuhinjo, kopalnico in še malo po stanovanju, vidiš, da zmeraj kupujemo eno in isto.

Spisek sem si natipkala in ga pomanjšala, tako, da sem na eno A4 stran dobila 4 spiske, sprintala, razrezala in zdaj čakajo na shopping. Pred nakupom si signirnim flomastrom na brzino označiš stvari, ki jih potrebuješ.

CILJ: pri nakupu ne bomo ničesar pozabili in x!x tako bomo skoncentrirani na svoj spisek, da se bomo lažje izognili nenačrtovanim nakupom (ne mi rečt, da vas ni že kdaj preslepila lepa embalaža, potem pa vam je bilo doma žal...).

@

#43 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 23. november 2003, 16:21

Bom Jaz še naprej spisek pisau, saj novitete sprot opazim. Spisek za tedenski nakup pa mi pomen neka prevetniva´,de mi ni treba it še enkrat do trgovine.

#44 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 23. november 2003, 18:53

Ne vem, če spada v pravo temo, no pa....gospodinjstvo....kuhinja, seveda spada.......en praktičen nasvet; v trgovino po večjo količino živil pojdite zmeraj SITI, boste zapravili MANJ, pa še nepotrebnih stvari ne boste nakupovali( mislim na prehrambene potrebščine!) x:)x

#45 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 23. november 2003, 18:59

:vragec:


he...
najmanj kupish,
che toshl pstish doma.... x:Dx


666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#46 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 23. november 2003, 21:34

....razen......če nimaš Masters Card s sabo........to šele zna biti katastrofa x:Dx

Borism......to sem tudi jaz nekje bral, ja.......čisto možno :palec: .....samo, ko sem jaz sit..... se mi sploh ne da v trgovino..... x:)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#47 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 23. november 2003, 22:00

:vragec:


hehe....mick x:Dx :palec:
japiji praujo:
dnar je sam pol zhivljenja,
ostala polovica je plastika...


666 x:Xx -ou.......hmmm.............khm....ma kr eni x:Dx x:o)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#48 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 26. november 2003, 15:02

Ne vem, če spada v pravo temo, no pa....gospodinjstvo....kuhinja, seveda spada.......en praktičen nasvet; v trgovino po večjo količino živil pojdite zmeraj SITI, boste zapravili MANJ, pa še nepotrebnih stvari ne boste nakupovali( mislim na prehrambene potrebščine!) x:)x

Tale je taktična ja in obstaja cela filozofija kako morajo biti razstavljeni izdelki v trgovini, da je želja po nakupih čim večja.

Jaz si vedno napišem spisek, ker sem nekako finančno omejena, poleg tega pa pri nas na vasi ni možno kadarkoli iti v trgovino, tako da sta to 2 pajka na en mah x:Dx

#49 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 26. november 2003, 19:11

Da ne govorimo, o svetlobi, ki še izdelke naredi očem bolj ljubše, ampak doma se pa pri sončni svetlobi vidi realna slika xDDx

#50 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 26. november 2003, 21:32

Še jaz malo dodam:

ŽVEČILNI GUMI V OBLAČILIH: Z oblačilom v skrinjo za dve uri, zmrznjen žvečilni samo lepo odtrgaš z oblačila (nasvet za strastneže, hi, hi, hi....)

LEPA BELA KAD: Vse umazanije in kamen skadi odstranimo najbolje s pecilnim praškom, ki ga posujemo po kadi, počakamo 20 minut ter zdrgnemo in splaknemo kad (nasvet za malo bolj lenčkane x^x )

MADEŽI V NOTRANJOSTI POSODE TER JEDILNEM PRIBORU: Vzami en VELIK pisker po možnosti z madeži na steni, notri nareži kakšne dve tri limone, kakšen pecilni prašek in malce kisa. Notri daj posodo, pribor... kar si pač želiš očistiti in vse to malo pokuhaj, ko boš zares opazil razliko v čistoči, sijaju posode (kakšnih 20 minut vretja) je "jed" gotova! Če je kakšen madež ostal, ga še malo zdrgni....
PS za tiste čist čist najbl stare madeže ne odgovarjam, ha, ha, ha

HLADILNIK: Spucaj z mešanico kisa in vode (1/3 kisa). Mešanica odstrani madeže pa še vaš hladilnik se bo znebil neprijetnih vonjav.

JEDILNO OLJE - VONJ PO RIBAH: Po enem cvrtju vaših priljubljenih ribic, pa vam res ni treba olja vreči v smeti. Samo kos starega kruha ocvrite na tem olju, pa bo vonj izginil.

VELIKI MASTNI CINKI NA JUHAH, OMAKAH...: Tudi tu vam bo pomagal kos starega (ne posušenega) kruha, ki ga lepo pomakate v vroče, nagravžne cinke, le-ta ga bo pridno popil. Ko je kruh napit, ga samo obrnite in še z druge strani....

JEDILNI PRIBOR IN KOZARCI: bodo najbolj sijoči in bleščeči, če jih pustite v vroči vodi, da se ogrejejo, potem jih "vroče" (odvisno kaj je za koga vroče) zdrgnite s suho bombažno krpo. PS. lohk tud mal peče, toda vse bo brez madežev

GRUDICE oz. "mucki" NA PULOVERJIH: Obrite pulover z britvico (brivnik na žiletke). Ejga, mal je treba pazit, da ne zarežeš v pulover.

ARMATURA V AVTU NAJ SIJE: Jaz sem armaturo v avtu namazala kar z loščilom za tla. Ma se je šajnov par mesecev, pa še prah se ni gor nabiral... pa tapeto na vrath tud (beri: ne tekstilno)

.......... nič več mi ne pride na misel, ko se bom pa spomnila še kaj, pa napišem, a je prav?

Bi pa imela še eno vprašanje: Kako naj se znebim vonja v čevlju? Imam namreč usnene gležnarje, ki so znotraj oblečene v umetno krzno. To krzno je zgleda iz same plastike. Nosila sem jih namreč le enkrat samkrat, pa so se navzele groznega vonja, katerega se, v že enem mesecu, še nisem čisto znebila.
PS. noge si umivam redno, x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

x;)x x:)x pa lep pozdrav!
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0