Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Koristni NASVETI za gospodinjstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
825 komentarjev na to temo

#76 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. december 2003, 10:40

O, Boris. :)

Jaz sem se tudi necesa spomnila (morda pa je ze kje); ko kuhamo jajce, dodajmo ful soli, pa je manj verjetnosti, da bo lupina pocila. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#77 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 10. december 2003, 10:53

Marsa haj!

Glede tele tvoje izkušnje, že možno, ampak, če jih daš v mrzlo vodo takoj, se skoraj zagotovo ne razpoči, no na uro je le treba gledati.....glede trdo ali mehko kuhane.
Sicer, pa tele jajce iz kurjih farm.....še dobro, da se držijo brez kuhanja(imajo tanko lupino, že same po sebi!)!

Lep dan, če boš kaj dobrega skuhala pa dober tek :palec:


#78 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 10. december 2003, 16:13

O, Boris. :)

Jaz sem se tudi necesa spomnila (morda pa je ze kje); ko kuhamo jajce, dodajmo ful soli, pa je manj verjetnosti, da bo lupina pocila.  :palec:

Ja Marsa, samo ne dajati ful soli, ko kuhaš jajca za pirhe, ker sol razžre glazuro lupine in se pol ne prime barva gor....
Jaz sem dala enkrat ful soli in kisa.... pirhi so zgledali kot bi bli iz marmorja x:Dx x:Dx x:Dx lisasti....
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#79 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 10. december 2003, 16:17

Klobase v mrzlo mleko...... bom probala sigurno.
Kar zaboli me pri srcu, ko dam peči krvavice (njami) in pol, ko jih hočem vzeti iz pečice se mi na široko smejijo in vsa ta dobra fila se razleze po pekaču......
Drugače pa jih malo prepikam s konico noža, samo ne pomaga zmeraj...

KRVAVICE IN KISLA REPA :palec:
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#80 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. december 2003, 16:19

O, hvala, Boris in Naky.
Naky, res thanx, potem so zato moji pirhi vedno lisasti! :xx!:
x:o)x xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#81 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 10. december 2003, 19:03

Kako odtegneš sol preveč slanim jedem x?x

Čez lonec pogrni prtič in natresi vanj pest moke.V nekaj minutah bo jed premalo slana.Isto dosežeš, če vržeš v jed "čisto" gobico(umito!), jo čez nekaj časa potegneš ven in postopek ponoviš. xDDx :palec:

#82 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 10. december 2003, 21:08

Zakaj se gumbi tako hitro odtrgajo x?x

Zato, ker so navadno pretrdo zašiti, to se pravi, da je sukanec pretrdo zategnjen.
x:)x

Borism, naj te malo popravim. x:Ix
Če so gumbi pretrdo zašiti (brez vrata pod gumbom), odpadejo skupaj s koščkom blaga pod njim - ker se strže blago, kjer je gumb prišit. Običajno pa industrijsko prišiti gumbi odpadejo, ker so prišiti strojno, po možnosti s samo eno nitko, ki ni nič zatrjena (zavozljana), in potem... frrrrr....... :xx!:

#83 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 10. december 2003, 21:13

Likalnik najbolje očistite s kisom in soljo.
Čisto malo ga segrejte, da se tista črna umatanija malo zmehča, potem pa pomočite krpico v kis in nato še v sol, in zdrgnite umazanijo z likalnika. Na koncu pa bele lise, ki ostanejo od soli, obrišete s krpo, pomočeno samo v kis.

(Šiviljskih fint pa poznam cel kup, sam brez veze, da jih zdaj tukaj pišem, ker vas najbrž ni ravno veliko, ki šivate. Če pa koga kaj zanima, me lahko vpraša. x:)x )

#84 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 10. december 2003, 21:15

Ok, Tamara, naj ti bo, ker vem iz kakšne stroke izhajaš, pa še izkušnje naredijo svoje.....lep večer :palec:


Kako spoznaš, če je mleko mešano z vodo?
Kani kapljico mleka na noht.Če ostane kapljica cela je mleko pristno, če razpade, je mleko mešano.


#85 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 10. december 2003, 21:32

Da olje ne postane žarko!
Pomaga, če mu prideneš včasih nekaj zrn soli.


#86 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. december 2003, 09:29

Kako pa ugotovimo, ce je bucno (in tudi olivno) olje cisto (in ne mesano s soncnicnim, sojinim... oljem)?
Kapljica mora ostati cimbolj 'kompaktna', ne sme se razliti. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#87 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 11. december 2003, 18:34

Zeljne glave se ohranijo do spomladi, če jih položiš na rušo, tako, da je štor zgoraj in da se ne dotikajo druga druge. x:)x

#88 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 12. december 2003, 20:09

Kako spoznaš, če je črno vino umetno obarvano x?x

V vino pomoči mrvico kruha, vzemi jo ven ter jo vrzi v kozarec, v katerem je na dnu nekaj čiste vode.Če je vino umetno barvano, postane voda takoj vijolična, če pa ima vino naravno barvo, traja ¼ ure, preden se voda pobarva. x:)x :palec:

#89 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. april 2004, 17:58

http://rhv.rutka.net/lekarna.html

http://www.kmetzav-m...ip/akcija1.html
:8): :palec:

#90 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 23. september 2004, 10:44

Ali ima kdo od forumovcev kaj izkušenj z likalniki na paro. V mislih imam likalnike, z **zunanjim** kotličkom za vodo.
Če ga kdo ima ali ve za koga, ki ga uporablja, bi prosila za mnenja in pa katere blagovne znamke so. Toliko je ponudbe na tržišču, da se ne znam odločiti.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#91 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 23. september 2004, 10:49

Ali ima kdo od forumovcev kaj izkušenj z likalniki na paro. V mislih imam likalnike, z **zunanjim** kotličkom za vodo.
Če ga kdo ima ali ve za koga, ki ga uporablja, bi prosila za mnenja in pa katere blagovne znamke so. Toliko je ponudbe na tržišču, da se ne znam odločiti.

Ker si napisala forumovcev in ne forumovk, bom pa kar jaz odgovoril :vio:

Moj je taksen, kot si opisala. Na njem pise "SGR Professional K121"
Kupljen v Nemciji (lahko, da ga dobis tudi tukaj , ne vem), za borih 70EUR, znizas s 135EUR.

Dela ze dobro leto, brezhibno.

V bazi (kotlicek) je prostornine za nekako 0,8l , tako da kar dolgo drzi.Nad odprtino za dolivanje vode je gumb za jakost pare...jaz imam na minimumu, ce dam vec, me skoraj odpihne, res x;)x , na samem 'likalniku' (tisto kar drzis v roki) pa je gumb za uravnavanje temperature.
Pise sicer, da lahko uporabljas navadno vodo, jaz vseeno uporabljam destilirano, kupis 5l pa je mir za en cas.

Na kratko: jaz sem zadovoljen (z likalnikom, ne s tem, da si moram sam likati x:)x )

#92 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 23. september 2004, 10:53

Thx Kroko. Jaz vem, da so forumovci emancipirani in večinoma si likajo sami. Likanje ni več samo domena forumovk x;)x
Zveni zanimivo. Pa tudi cenovno skoraj za polovico manj, kot sem si jih ogledovala. Tale SGR xscratchx ne vem kako bom našla. Kje si jih pa videl pri nas?
Cene, ki sem jih jaz videla so bile okoli 50.000 sit.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#93 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 23. september 2004, 10:57

Nisem jih videl pri nas, saj sem napisal.Prebral sem tvoj post, pa sem sel pogledat, kar pise na njem.

Prejle pozabil napisati, ima pa se eno 'slabost' : ko ga vklopis, traja nekako 7min, preden zacne 'bruhati' paro (ima pa stikalo za vklop/izklop, tako da je lahko vticnica v vtikacu ves cas, ni treba ven vleci po koncanem delu).
No, mene to nekako ne moti, zjutraj, ko se zbudim, ga prizgem...tacas si pa ravno zobke umijem, pa je 'perajt' x:Dx

#94 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 23. september 2004, 10:59

oukej, bo treba do Munchna x:Dx ....bom vsem rekla, da si me poslal tja po peglezen x:Dx
Tenk ju veri mač, saj Munchen res ni tolk daleč, pa itaq grem kmalu tja.

**perajt** sem mislila da se piše berajt
lahko, pa seveda, da se motim
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#95 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 23. september 2004, 11:02

**perajt** sem mislila da se piše berajt

Pa kaj vedo svabi o nemscini x:Dx

#96 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 23. september 2004, 11:04

**perajt** sem mislila da se piše berajt

Pa kaj vedo svabi o nemscini x:Dx

Piši kao što govoriš x:Dx

No ampak, vseeno sem mislila, da se reče z -b in ne s -p. V slovenski, nemščini.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#97 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 23. september 2004, 11:06

To je v bistvu popacenka, nekje govorijo tako, nekje drgace...v vsakem primeru imas prav...oz. narobe x:Dx

perajt/berajt
pormasina/bormasina
.
.
pa se ena na b, bestek x:)x

#98 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 23. september 2004, 14:49

Še kdo? A sva samo jaz in krokodil gospodinje na lnf?
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#99 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. september 2004, 14:53

Evo še jaz imam en gospodinjski nasvet:

če želite sebi in svojemu gospodinjstvu dobro, nikar ne puščajte Pujse v okolico štedilnika
x:Dx x:o)x x;)x :palec:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#100 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 23. september 2004, 14:54

Kaj ti imaš potem prepoved, ojoj x:Dx .....Trudi, drži se x:Dx x:o)x x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0