Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Moje znamenje se nikakor ne ujema z mojo osebnostjo?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
29 komentarjev na to temo

#1 yanine

yanine
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 11. avgust 2008, 19:24

Že odkar se zanimam za astrologijo in podobne stvari, mi ni šlo v glavo, zakaj se v svojem znamenju niti malo ne najdem. Sem rojena v znamenju rib in če bi se rodila 2 dni kasneje bi spadala pod znamenje ovna. Poleg vsega sem oven tudi po luni. Zadnjič sem reševala nek psihološki test, kjer lahko potem tudi ugotoviš s katerim astrološkim znamenjem se osebnostno najbolj ujemaš. In glej ga zlomka; od vseh mi je na kožo pisan znak ovna, ribi pa dejansko najmanj. In sedaj sem odkrito rečeno, precej zmedena. Imam dve opciji: za astrologijo rečem, da je en velik lari fari, ali pa imam res tak močan vpliv ovna po luni, da je brezveze da se še sploh zanimam za znamenje rib oz ga kar ignoriram.
Ima kdo podobno izkušnjo?

#2 ratamahata

ratamahata
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 96

Objavljeno: 11. avgust 2008, 20:47

Tu se vidi, kako kompleksen je vsak izmed nas. Misty, zate sem bila sigurna, da si škorpijon, glede na kozoroga v tebi se mi nikoli nisi zdela depresivna, impulzivna pa sigurno. V pravem času na pravem mestu :palec: Mogoče je pa tudi to znamenje, da je nekaj kozoroga v tebi, ker so kozorogi (kakor jih poznam jaz) ful praktični in hitro najdejo izhod in nek logičen odgovor na večino stvari.
Yanine, za ribi pa ne vem. Jaz nekatere ribe hitro razkrijem predvsem po tem, ko so v družbi pogosto v ozadju, ne iščejo konfliktov, ampak so skrivnostne in jih glih zato ne moreš spregledat. Prijazne pa "ne kradejo energije". Sem pa tut že velikokrat slišala, da ribe spadajo med šibkejša znamenja v smislu, da kadar ima riba v soncu močno luno ali ascendent (npr. lev, kozorog, oven, bik), se njene lastnosti podredijo tistim, ki imajo bolj agresiven značaj.
Jest mam precej podoben primer. Jaz imam sonce v dvojčku, ascendent v tehtnici (2x neodločnost, 2x zanimanje za stvari, ki ti v življenju prav nikjer ne pridejo prav x:Dx ), mam pa luno v biku in se mi zdi, da se mi ta ful pozna. Ful sem trmasta, vse živo si zapomnim (tut tisto, kar si nočem), ful mam rada gozd pa ritje po zemlji, pa vsako čustvo v meni zori 100 let. Ko pa dozori, je pa trma za svoj prav spet ful potencirana. No ja, mogoče je pozitivna lastnost ta, da stvari naredim do konca, ker kot pravijo za dvojčke je to njim španska vas :o|o: .

#3 yanine

yanine
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 11. avgust 2008, 20:59

No, pri meni pa teh lastnosti rib ni... nisem skrivnostna, mirna, emocionalna, ne predajam se sanjarjenjem, nisem pretirano sočutna in romantična in vsekakor nisem duhoven človek... dejansko vse kar sem do zdaj prebrala o ribah, ne drži zame. Mogoče imaš prav in je oven v luni res podredil ribi, ampak pri meni je to že potem res pretirano.

#4 ratamahata

ratamahata
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 96

Objavljeno: 11. avgust 2008, 21:09

No, pri meni pa teh lastnosti rib ni... nisem skrivnostna, mirna, emocionalna, ne predajam se sanjarjenjem, nisem pretirano sočutna in romantična in vsekakor nisem duhoven človek... dejansko vse kar sem do zdaj prebrala o ribah, ne drži zame. Mogoče imaš prav in je oven v luni res podredil ribi, ampak pri meni je to že potem res pretirano.

Sploh se ne sekiraj če ne najdeš teh povezav. Mogoče bo pa tvoja riba pogledala na plano kasnej v življenju, al pa že zdej mal kuka ven, pa ti ne veš. Sej že to tvoje zanimanje za astrologijo neki pomen. Ribe naj bi se ful zanimale za psihologijo in podobno xDDx

#5 yanine

yanine
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 11. avgust 2008, 21:12

Hehe mogoče pa res. x^x

#6 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 12. avgust 2008, 05:59

No, pri meni pa teh lastnosti rib ni... nisem skrivnostna, mirna, emocionalna, ne predajam se sanjarjenjem, nisem pretirano sočutna in romantična in vsekakor nisem duhoven človek... dejansko vse kar sem do zdaj prebrala o ribah, ne drži zame. Mogoče imaš prav in je oven v luni res podredil ribi, ampak pri meni je to že potem res pretirano.


Če na kratko opredelim sončno in lunino znamenje bi rekla, da sončno predstavlja ŽELJE IN STREMLJENJA lunino pa POTREBE IN NAVADE. Mnogo ljudi tekom življenja bolj skromno realizira svoje sončno znamenje in ga lahko doživlja tudi kot tuje - ravno zato pa je rojeno v njem.

Včasih se tudi zgodi, da nosilec konstelacije zanika določene lastnosti, okolica pa mu jih pripisuje. Za ribo je sploh značilen nekoliko nedoločen in konfuzen občutek lastne identitete.

Aspekti posamičnih planetov seveda tudi močno obarvajo samo znamenje planetov, zato jih je potrebno nujno vzeti v obzir. Če je tvoja riba npr. v močnem aspektu z Marsom ali Saturnom bo njena njena nežna narava precej modificirana, ob ovnovski luni pa je stvar še toliko drugačna.

Kot je rekla Mystica je časopisna astrologija lari fari in ravno ta povzroča takšne zmedene občutke pri ljudeh, zato bi že bil čas za njen konec saj resnično degradira astrologijo kot tako.

Prava astrologija je namreč izjemno kompleksna in zahtevna veda.

Lp

#7 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 12. avgust 2008, 06:08

No, pri meni pa teh lastnosti rib ni... nisem skrivnostna, mirna, emocionalna, ne predajam se sanjarjenjem, nisem pretirano sočutna in romantična in vsekakor nisem duhoven človek... dejansko vse kar sem do zdaj prebrala o ribah, ne drži zame. Mogoče imaš prav in je oven v luni res podredil ribi, ampak pri meni je to že potem res pretirano.

js mam stelij v škorpjonu(sonce, venera, mars) luno v devici, asc v strelcu..pa sem taka riba, da še ljudje s soncem v rbibh niso taki x:Dx x^x in zakaj...sonce v 12. hiši, ki je ribja hiša...vladar rib, neptun imam na ascententu..vladar hroskopa oz vladar 1 hiše je v ribih....
pri men ni duha ne sluha o sco x:o)x
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#8 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 12. avgust 2008, 07:36

Jaz pa se v svojih znamenjih kar vidim.Tehtnica,v ascendentu Bik,luna v Ribi.Sem res dokaj neodločna in nisem akter.Moja občutja,motivacijo itd. deligira kar precej okolica.V ljudi se kar precej vživljam,celo toliko da sem bila v najstniških letih prepričana,da točno vem kaj se v posamezniku dogaja.Sem pa res trmasta k hudič.In če kaj rečem,da bom izpeljala tudi dejansko bom to naredila.

Mi pa moji aspekti niso čisto jasni.Imam kar precej "močnih" aspektov,po katerih naj bi bila dokaj neusmiljena pri dosegu svojih ciljev.... :sori:
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#9 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 16. avgust 2008, 22:05

Dva sta znaka napake, torej $korpijon je v dejstvu Devica. Napaka namrech ni 1 znak, pach pa 2. Tlele je $e ohohooooo napak, razen DVA ZNAKA, tako da je res da ti ne rata.

#10 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 17. avgust 2008, 00:31

Dva sta znaka napake, torej $korpijon je v dejstvu Devica. Napaka namrech ni 1 znak, pach pa 2. Tlele je $e ohohooooo napak, razen DVA ZNAKA, tako da je res da ti ne rata.

kaj to pomeni, ananta...? da je sco v bistvu strelec ali celo kozorog....?...se v tem primeru vse skupaj zarotira za 1-2 hiši naprej?
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#11 yanine

yanine
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 17. avgust 2008, 00:33

vi pa res nekaj mimo sekate v tej temi :sleeping:

#12 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 19. avgust 2008, 11:28

No, pri meni pa teh lastnosti rib ni... nisem skrivnostna, mirna, emocionalna, ne predajam se sanjarjenjem, nisem pretirano sočutna in romantična in vsekakor nisem duhoven človek... dejansko vse kar sem do zdaj prebrala o ribah, ne drži zame. Mogoče imaš prav in je oven v luni res podredil ribi, ampak pri meni je to že potem res pretirano.


Oven v luni?? Hahahaha, luna v ovnu naredi svoje, pač pa močna progresivna karta, kjer sonce spremenil položaj, tudi naredi svoje. x;)x

#13 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 19. avgust 2008, 11:36

vi pa res nekaj mimo sekate v tej temi :sleeping:


Ja, tole je pa zelo premišljena izjava velikega poznavalca astrologije. Vsekakor ovnovska, ravno zato nekaj ribice ne bi škodovalo.

#14 lenora

lenora
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 40

Objavljeno: 19. avgust 2008, 11:44

Tud js te ne razumem najbolje antanta :?:

Sicr se pa js tud totalno ne najdem v škorpijonu, kar je hecno, ker mam Sonce, Merkur, Saturn in Pluton v Škorpjonu!
Ampak nisem maščevalna (čeprav težko odpuščam), kruta, hladna (prej mehka in strpna oz. imam strpnost kot vrednoto in k njej stremim), niti slučajno nisem agresivna ali celo temperamentna (mnogokrat so me označili za premirno, češ, zakaj se ne razkurim vsaj takrat, ko bi bilo treba), velikokrat se čutim neodločno itd. Sem pa bolj nagnjena k depresiji, samouničevalna, skrivnostna in (pre)močno ljubim (po drugi strani pa nikogar ne sovražim).

Luno imam v Biku, ascendenta pa v Strelcu.

Hiše mam tkole:

Astroloska hisa Znamenje
I. hisa - Ascendent (ASC) Strelec
II. hisa Kozorog
III. hisa Ribi
IV. hisa - Imum Coeli (IC) Oven
V. hisa Bik
VI. hisa Bik
VII. hisa - Descendent (DESC) Dvojcka
VIII. hisa Rak
IX. hisa Devica
X. hisa - Medium Coeli (MC) Tehtnica
XI. hisa Skorpijon
XII. hisa Skorpijon

Skratka js ne vem no xnckrivx Mogoče se še najbolj čutim strelca. Mam pa globoko zanimanje za vse skrivnostno, nerazumljivo in duhovno. To je menda tudi škorpijonsko... Najbl hecn pa je, da ko spoznam koga, ki je škorpijon (ponavadi bolj tipičen) mi TOTALNO ne paše! Pravzaprav so mi škorpijoni dostkrat zoprni heh x:o)x

Svašta :o|o:
... ker v meni je ptica, ne reži ji kril,
pusti, da naj sama leta in izpoje nemir.
Veš, da rada sem sama in rada s teboj,
vedno kot selivka se vrnem ti domov ...

#15 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 19. avgust 2008, 12:06

Moje sončno zamenje je Kozorog, a kot sem že večkrat tule poudarila, sem za Kozoroga:
1. preveč impulzivna
2. vihrava, ne znam se odločat med prioritetami
3. delam malo tu, malo tam
4. nimam ambicij
5. zanima me ful stvari, a sem bolj površne narave.

Za Kozoroga to sploh ne gre skupaj - kje so ambicije, resnost, trdo delo? Od Kozoroga sem podedovala le črnogledost in depresijo.

Če se malo bolj poglobiš v astrologijo (ki še zdaleč ni to, da se upošteval samo sončno znamenje), boš videla, da ima Luna še kako velik vpliv. In Ascendent.


Jaz imam enako kot ti Luno v Ovnu; zaradi tega reagiram impulzivno, čustveno, včasih pretirano. Prehitra v reakcijah, definitivno.
Ascendent imam v znamenju Dvojček in se mi zelo pozna - radovedna, zanima me ogromno stvari. Sem površna, rada imam družbo (vidiš, tu se spet ne sklada z znamenjem Kozorog, ker Kozorog je samotar).

Imam dva osebna planeta v 8. hiši, ki je Škorpijonova hiša, in sicer Sonce in Mars - zelo velik vpliv Škorpijona. Ne odpuščam, znam špikat. Pa še Venero imam v Škorpijonu. Moj Kozorog je torej stisnjen ... ni ga, ne diha. Torej, če bi se označila, bi bila prej Ovnovsko-Dvojčkovska. :)

Astrologija je zelo kompleksna in to, kar dobiš v časopisih, je en navaden lari fari.


Mysti to si super razložila. Če pogledam sebe sonce Škorpijon, asc Kozorog in luna v Biku. Po teh glavnih znamenjih sodeč bi lahko rekli, da sem zelo ambiciozna in vztrajna hkrati pa precej fiksna ampak ne bo držalo :xx!: . Sej si tega ful želim ampak nekako ne gre - vztrajnosti mislim. Fiksna sem v odnosih kar se pa mojih ciljev in zanimanj tiče - me pa zanima milijon stvari pa nobena prav dolgo. Le ena stvar, ki me povezuje s temi znamenji je pa sigurno trma - če bi obstajalo tekmovanje v trmarjenju bi sigurno zasedla 1. mesto :inocent: x:Dx

Astrologi, ki pišejo horoskope to delajo samo zaradi zaslužka.
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#16 yanine

yanine
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 19. avgust 2008, 14:51

Ja, tole je pa zelo premišljena izjava velikega poznavalca astrologije. Vsekakor ovnovska, ravno zato nekaj ribice ne bi škodovalo.

Očitno se bom mogla sama potopit v astrološko literaturo in nehat spraševat druge (ne vem potem v čem je sploh smisel forumov ampak ok). Sem mislila, da bom prišla do kakih bolj preprostih odgovorov, glede na to da o astrologiji res nimam pojma. Večinoma sem dobila samo nekaj v meni neznanem ''jeziku''... ravno zato tukaj nekaj slovenščine ne bi škodovalo.

#17 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 19. avgust 2008, 16:40

Če misliš, da je forum namenjen samo temu, da eni sprašujejo, drugi pa jim dajejo zastonj inštrukcije, se motiš. Če zadev ne razumeš, se pač poglobi v astrologijo. Razen Anante (zaradi jezikovnih ovir) so tukajle čisto vsi dovolj razumljivi, da se ve kaj hočejo povedati, seveda ob določenem predznanju s področja astrologije.

V astrologiji pa sicer res ni preprostih odgovorov. Včasih so jo proučevali samo nekateri najbolj razgledani ter ozaveščeni svečeniki in mojstri, zato za razumevanje le te ni dovolj samo ustrezen "klasičen IQ".

Če si natančno prebereš moj post o bistvu sončeve in lunine simbolike ti bo zagotovo vsaj nekaj jasno. Pa tudi iz drugih postov se kaj razbere. Sicer pa rabiš za približno razumevanje simbolike nebesnih teles vsaj nekaj let intenzivnega študija kvalitetne astrološke literature in pa tudi prakticiranja astrologije - to je risanja in analiziranja horoskopov in drugih analiz. Z nekaj talenta se lahko zadevo precej pospeši.

#18 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 20. avgust 2008, 08:50

yanine.....kolkor vem, je do zdej še vsak dobil odgovor na svoja vprašanja...je pa res, da le ta ni v obliki trilogije...kar se obsežnosti tiče...predvsem pa odgovori kapljajo skozi čas...in ne vse naenkrat...kot bi ovni radi.....zato malce potrpljenja nikoli ne škodi....pa kakšno stvar s strpnostjo in smislom za humor pogledat tud ne škodi......

samostojno brskanje po literaturi je vedno priporočljivo...za tisto kar bi rada na forumu dobila, pa kolikor vem obstajajo šole astrologije...tudi v sloveniji..... x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#19 lenora

lenora
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 40

Objavljeno: 20. avgust 2008, 12:06

lepo povedano amis x:)x :palec:
... ker v meni je ptica, ne reži ji kril,
pusti, da naj sama leta in izpoje nemir.
Veš, da rada sem sama in rada s teboj,
vedno kot selivka se vrnem ti domov ...

#20 yanine

yanine
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 20. avgust 2008, 12:18

zato malce potrpljenja nikoli ne škodi....pa kakšno stvar s strpnostjo in smislom za humor pogledat tud ne škodi......

Tega pri meni skorajda ni... x;)x tako da raje ''sign off the topic'' preden povzročim (totalno nenamerno!) še komu kak živčni zlom.
Lp

#21 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 20. avgust 2008, 12:20

česa...humorja...al potrpljenja...?.. x:Dx x;)x ...za živčni zlom so pa tle vsi preveč skulirani.... xDDx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#22 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 20. avgust 2008, 12:59

Če misliš, da je forum namenjen samo temu, da eni sprašujejo, drugi pa jim dajejo zastonj inštrukcije, se motiš. Če zadev ne razumeš, se pač poglobi v astrologijo. Razen Anante (zaradi jezikovnih ovir) so tukajle čisto vsi dovolj razumljivi, da se ve kaj hočejo povedati, seveda ob določenem predznanju s področja astrologije.

V astrologiji pa sicer res ni preprostih odgovorov. Včasih so jo proučevali samo nekateri najbolj razgledani ter ozaveščeni svečeniki in mojstri, zato za razumevanje le te ni dovolj samo ustrezen "klasičen IQ".

Če si natančno prebereš moj post o bistvu sončeve in lunine simbolike ti bo zagotovo vsaj nekaj jasno. Pa tudi iz drugih postov se kaj razbere. Sicer pa rabiš za približno razumevanje simbolike nebesnih teles vsaj nekaj let intenzivnega študija kvalitetne astrološke literature in pa tudi prakticiranja astrologije - to je risanja in analiziranja horoskopov in drugih analiz. Z nekaj talenta se lahko zadevo precej pospeši.


:palec: x;)x
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#23 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 20. avgust 2008, 16:27

Tega pri meni skorajda ni... x;)x tako da raje ''sign off the topic'' preden povzročim (totalno nenamerno!) še komu kak živčni zlom.
Lp


Yanine, nihče ne bo dobil živčnega zloma, me pa je (brez zamere) malce pogrela tvoja "nehvaležnost". Postavila si vprašanje, dobila nekaj odgovorov in še najbolj bi se šikalo reči hvala, ne pa kritizirati, da sekamo mimo. Morda ti nisem povedala, kar sem hotla na primeren način.

Za znanje, ki si ga prejela v odgovorih je bilo vloženega gotovo kar nekaj truda, učenja poglabljanja in izkušenj. Jaz sem se morala npr. sama prebiti do takšnega razumevanja Lune in Sonca ter drugih nebesnih teles in simbolov kot ga imam danes. V precej knjigah nisem našla zadovoljivega odgovora, zato sem iskala dalje in naročala tudi literaturo iz tujine, spraševala znanca astrologa, sama razglabljala.

Sicer pa si z moje strani povsem dobrodošla in lahko mirno še kaj vprašaš.

Lp

#24 sanjala

sanjala
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 21. avgust 2008, 09:50

Mantis,jaz bi se kar strinjala s tvojo ugotovitvijo,da ima lunino znamenje pri ženskah močan vpliv.
Vsaj pri sebi to opažam. Luno imam v tehtnici,sonce pa v raku.
Mantis,še enkrat ti HVALA-ti že veš zakaj x;)x

Zanimajo me še komentarji drugih glede vpliva luninega znamenja pri ženskah.
Kaj pa moški-kateri planet pa na njih najbolj vpliva?

#25 sanjala

sanjala
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 21. avgust 2008, 10:19

Imela bi še eno vprašanje-rada bi se vpisala na tečaj astrologije in ker je tega na tržišču kar veliko,me zanima,če mi lahko kdo kaj svetuje glede teh tečajev oz.če se je kdo že kakšnega udeležil?

HVALA




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0