Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Smiselna obrazložitev astrologije ?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 2 x ocenjeno
368 komentarjev na to temo

#326 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 8. december 2008, 17:48

Da ne filozofiramo in se ne oddaljujemo od teme - praktično neizvedljivo je, da se deset ali več ljudi
popolnoma usklajeno ukvarja z istim sklopom podatkov. Pri stroju je to lažje doseči.
Teoretično se pa strinjam s tabo a to razvojno točko bomo dosegli kasneje, kot pa bomo
naučili stroje misliti.


No, če že filozofiraš in se oddaljuješ od teme še naprej, potem bom pa še malo sodeloval, a ne.

V bistvu komunicira celotna človeška rasa medsebojno, z impulzi samimi, čeprav prevod sam resda ne snovi na istem sistemu,
vsaj navidezno ne. Po drugi strani pa si našo človeško realnost ustvarjamo prav na ta, skupen način.
Tudi stroji so produkt celotne človeške zavesti...
je pa popolnoma res, da se stroje da specializirati določenim nalogam primerno
in da imajo kot takšni izredno hitro odzivnost...
so pa vseeno omejeni z našo lastno, torej človeško kreativnostjo.

Na tej točki naj še dodam, da sta najini stališči v tej izven-temi dopolnjujoči se. Ti cepec x;)x xsrcx

#327 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 8. december 2008, 18:27

Ne, kot vidiš, je tale del citiranja še vedno popolnoma nerelevanten in moteč faktor v sami temi.
Če digitalno prelistaš strani nazaj, boš zasledil, da si se konstantno zapletal v tovrstne, nerelevantne pogovore,
med tem, ko sem jaz komuniciral o astrologiji iz različnih zornih kotov.
S teboj sem pač komuniciral na način, ki si ga omogočil ti sam. Sam si postavljaš meje. Tako preprosto je to.


No ja, saj jih. Malce se še lovim pri ugotavljanju tvojih a bo že šlo.
Komuniciranje o astrologiji sem pa namenoma prezrl, ker si postavil mejo že pri začetnih postih.
Z odnosom, kdo ni z mano je proti meni, seveda.



Ja, samo da seme JE rastlina in ne en del rastline. Tudi jaz lahko določim, da boš kakal in skakal, ker si človek,
a to ne pove prav nič o kompleksnosti transformacije, ki se bo odvijala skozi tvoje življenje.
A zahajava s teme... seveda se da marsikaj razbrati ob rojstvu, a ključ temu razbiranju ni sistem, kot je astrologija,
temveč bolj poznavanje psihofizičnih lastnosti, ki se zgodi z opazovanjem (podprtim z znanjem o lastnostih telesa ipd.).


Ni nujno, da je ključ takemu razbiranju astrologija, jasno. In če se ne motim, je tema smiselna obrazložitev astrologije,
ne pa človeški možgani ali psihologija itd. Astrologija pa ni omejena le na ukvarjanje s posameznikovimi blodnjami temveč
je širša zadeva in to je v bistvu točka kjer se razhajava že od začetka. Jaz govorim o orodju samem, če je že naslov teme takšen
kot je, ti pa o blodnjah tistih, ki delajo z orodjem.
Ti gumpec.
xsrcx
Norost je vcasih najvecja modrost…

#328 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 8. december 2008, 18:42

In če se ne motim, je tema smiselna obrazložitev astrologije,
ne pa človeški možgani ali psihologija itd.


Saj zato. Menim, da ravno psihologija smiselno obrazloži funkcionalnost astrologije.
Tema je pa "definicije lastnosti planetov", kjer spet ne moreš mimo psihologije/mitologije.

Jaz govorim o orodju samem, če je že naslov teme takšen
kot je, ti pa o blodnjah tistih, ki delajo z orodjem.


A orodje je izdelano s strani tistih, ki blodijo.

Ti gumpec.
xsrcx


x:Dx

#329 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 8. december 2008, 19:03

Saj zato. Menim, da ravno psihologija smiselno obrazloži funkcionalnost astrologije.
Tema je pa "definicije lastnosti planetov", kjer spet ne moreš mimo psihologije/mitologije.

Recimo, ja, smiselno obrazloži en aspekt astrologije. A to je le en del.
Aha torej je tema bolj o psihologiji, kot pa da ugotavljamo karkoli glede astrologije same.
V redu, pošteno. Bomo pa iz tega zornega kota.

A orodje je izdelano s strani tistih, ki blodijo.


Hja, tu pa tam kdo tudi ne blodi tako zelo in izdela kakšno v redu orodje.
Kaj pa potem ostali uporabniki počnejo z orodjem, je pa druga zgodba.

Res pa je, da je že skrajni čas, da kolektivno presežemo učenje skozi mitologijo
in ostale prispodobe. Da začnemo svet in sebe gledati in obravnavati na malce bolj zavesten način.
V tem smislu, je tole tvoje izvajanje prav dobrodošla svežina na tem forumu.
:palec:
Norost je vcasih najvecja modrost…

#330 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 8. december 2008, 19:34

Hja, tu pa tam kdo tudi ne blodi tako zelo in izdela kakšno v redu orodje.


Hm... groteskno je to, glede nas, primatov, da se trudimo izdelati napravo, ki bi izpljunila "ta najbl" okusno banano.

V tem smislu, je tole tvoje izvajanje prav dobrodošla svežina na tem forumu.
:palec:


No, sem se nadejal tvojemu objemu razsodnosti.
Zdaj pa še eno opravičilo in priklon (lahko priložiš posnetek) in tvoje nespodobne ravnanje ti bo oproščeno. x:Dx

#331 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 8. december 2008, 19:39

No, sem se nadejal tvojemu objemu razsodnosti.
Zdaj pa še eno opravičilo in priklon (lahko priložiš posnetek) in tvoje nespodobne ravnanje ti bo oproščeno. x:Dx

Morda sva se spet narobe razumela. Mislil sem na svežino, ne pa na tvojo nagnjenost h gurujstvu.
(mimogrede, ti gredo guruji kdaj na živce?). Takih imamo kar nekaj ....... x;)x
A naj ti bo. Tudi ti si pomiloščen. Zaenkrat.
Norost je vcasih najvecja modrost…

#332 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 8. december 2008, 23:30

Sugestija nastopi točno tam, kjer postuliramo, da smo statična, specifična osebnost, katero se da določiti.
To bi bila 1. simulacija. 2. simulacija je potem sáma aplikacija raznovrstnih lastnosti na to osebnost.
V tem smislu ne opisujemo osebnosti, ki je, temveč postajamo osebnost, katero opisujemo.


Postavlja se mi vprašanje ali že sama pozornost na določeno stvar sproži posledico (postajamo osebnost, katero opisujemo oz.kreiramo vse okoli sebe na ta način)? :inocent: Mogoče bi tukaj morali pogledati kaj pomeni ta pozornost.. kakšna bi morala biti, da do določenih sugestij ne bi prišlo (čeprav ne pravim, da je to slabo). Le raziskala bi rada če obstaja primer da do tega ne pride.

#333 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 8. december 2008, 23:57

Postavlja se mi vprašanje ali že sama pozornost na določeno stvar sproži posledico (postajamo osebnost, katero opisujemo oz.kreiramo vse okoli sebe na ta način)?


Bi rekel, da ja, saj je zaključena enota, na katero usmerjamo pozornost, plod predstave, ustvarjene v umu(=možganih).
Dejansko ni ločenosti, če stvarstvo (=/+samega sebe) opazujemo na molekularni ravni...
le naše definicije (pozornost) poiskuša/jo slediti fantomskim oblikam, ki začasno nastanejo v procesu transformacije
in jih (poiskuša/jo) dohiteti ter označiti.

Mogoče bi tukaj morali pogledati kaj pomeni ta pozornost.. kakšna bi morala biti, da do določenih sugestij ne bi prišlo (čeprav ne pravim, da je to slabo). Le raziskala bi rada če obstaja primer da do tega ne pride.


Onstran poimenovanega je sveta začetek,
v poimenovanem je pojav rojstvo.


(povzel iz tao te king-a) x:)x

#334 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 17. december 2008, 12:05

Sugestija nastopi točno tam, kjer postuliramo, da smo statična, specifična osebnost, katero se da določiti.
To bi bila 1. simulacija. 2. simulacija je potem sáma aplikacija raznovrstnih lastnosti na to osebnost.
V tem smislu ne opisujemo osebnosti, ki je, temveč postajamo osebnost, katero opisujemo.

Potem pa so to zelo močne sugestije!

Nekaj mi je precej zanimivo. Do astrologije pristopam previdno, pa vendar se je zgodilo, da imam največ prijateljev in znancev in se najbolje ujemam s tistimi ljudmi, ki so astroloških znamenj, ki naj bi se po astrologiji ujemala z mojim znamenjem. In to govorim o prijateljstvih in odnosih z ljudmi, ki so nastali, ko o astrologiji nisem imel pojma in me niti ni zanimala. Kako se je lahko to zgodilo? A smo bili tako močno sugerirani in opranih možganov, da smo se obnašali, kot so nam sugerirali ... kdo? Je to zgolj naključje?
Possible—but highly unlikely.

#335 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 17. december 2008, 13:53

Potem pa so to zelo močne sugestije!


To si zelo dobro povedal x;)x x:Dx Sugestije, ki delujejo, so vsekakor najmočnejše.

pa vendar se je zgodilo, da imam največ prijateljev in znancev in se najbolje ujemam s tistimi ljudmi, ki so astroloških znamenj, ki naj bi se po astrologiji ujemala z mojim znamenjem. In to govorim o prijateljstvih in odnosih z ljudmi, ki so nastali, ko o astrologiji nisem imel pojma in me niti ni zanimala. Kako se je lahko to zgodilo?


Ja, Alan, kaj pa vem... pri meni (in ne samo pri meni) ta fenomen npr. ni nastopil. Bova potemtakem zaključila, da astrologija pri tebi deluje, pri meni pa ne ? Sicer pa, kolikor mi je znano, preverjajo astrologi pozicije planetov (v tvojem primeru pozicije planetov pri tebi in tvojih prijateljih) in glede na to prihajajo do raznoraznih sklepov glede odnosov. Samo na osnovi astr. znamenj počno to bolj ljudje iz cenenih žurnalov.

A smo bili tako močno sugerirani in opranih možganov, da smo se obnašali, kot so nam sugerirali ... kdo?


O opranih možganih sicer ni bilo govora, je pa precej dojemljivo, da mama, ki verjame, da je njen sin indigo, vzgoji tega svojega otroka v indigo otroka, ki se dejansko obnaša temu primerno. Enako bi veljalo za npr. malega škorpiončka.

Je to zgolj naključje?


Naključje... kaj je to ? Odgovarjajoča konstelacija kombinacij, v tem primeru.
Vozniki bi nečemu podobnemu rekli zeleni val.
Voznik osebnega avtomobila lahko npr. zaključi, da je on osebno bogu posebno pri srcu, ker je le-ta zanj povsod vklopil zeleno luč na semaforju.

#336 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 17. december 2008, 14:13

Tudi jaz sem to ugotavljala oz.ugotovila.. in mislim, da je sigurno nekaj na tem začetnem horoskopu. x:)x

Mogoče gre tudi za neko mrežo vibracij in dva, ki se rodita (oz.sta) na isti vibracijski črti, se skupaj 'bolje' ujemata. Ne dvomim pa tudi o tem, da ta vibracija med njima ni samo vibracija znotraj tega življenja, temveč se poznata že od prej. Torej pravzaprav ne gre za ujemanje, temveč za nekaj globjega in skupnega.

just my explanation..

Na neki ravni se lahko ujameš z katerikolim človekom, ampak po 'notranji' duhovni ravni ne. Zdaj če gre res za misijo karmatičnega cikla v tem življenju, se mi zdi to logično. :inocent:

#337 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 17. december 2008, 14:21

Tudi jaz sem to ugotavljala oz.ugotovila.. in mislim, da je sigurno nekaj na tem začetnem horoskopu. x:)x

Mogoče gre tudi za neko mrežo vibracij in dva, ki se rodita (oz.sta) na isti vibracijski črti, se skupaj 'bolje' ujemata. Ne dvomim pa tudi o tem, da ta vibracija med njima ni samo vibracija znotraj tega življenja, temveč se poznata že od prej. Torej pravzaprav ne gre za ujemanje, temveč za nekaj globjega in skupnega.

just my explanation..

Na neki ravni se lahko ujameš z katerikolim človekom, ampak po 'notranji' duhovni ravni ne. Zdaj če gre res za misijo karmatičnega cikla v tem življenju, se mi zdi to logično. :inocent:


Se pravi bi po tvojem globja duhovna prijateljstva (karkoli že to je) lahko definirali že po letnih časih oz. mesecih ?

#338 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 17. december 2008, 14:24

Ja, Alan, kaj pa vem... pri meni (in ne samo pri meni) ta fenomen npr. ni nastopil. Bova potemtakem zaključila, da astrologija pri tebi deluje, pri meni pa ne ? Sicer pa, kolikor mi je znano, preverjajo astrologi pozicije planetov (v tvojem primeru pozicije planetov pri tebi in tvojih prijateljih) in glede na to prihajajo do raznoraznih sklepov glede odnosov. Samo na osnovi astr. znamenj počno to bolj ljudje iz cenenih žurnalov.


Če je astrologija razlaga karakteristik in značilnosti človeka na podlagi nebesnih situacij.. potem v bistvu ne deluje astrologija tuki. Deluje le izračun pozicij nebesnih teles.

#339 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 17. december 2008, 14:27

Če je astrologija razlaga karakteristik in značilnosti človeka na podlagi nebesnih situacij.. potem v bistvu ne deluje astrologija tuki. Deluje le izračun pozicij nebesnih teles.


Ne sledim ti popolnoma. Deluje kako ? In kje "tuki" ?

#340 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 17. december 2008, 14:36

Ne sledim ti popolnoma. Deluje kako ? In kje "tuki" ?


K si vprašu, če pri Alanu deluje astrologija ali ne. V bistvu ne deluje tuki (tuki pomeni Alanovo vprašanje) astrologija, ker astrologija pomeni razlago človekovih značilnosti iz pozicij in točk..

po moje je to čista matematika.. :inocent:

#341 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 17. december 2008, 14:41

K si vprašu, če pri Alanu deluje astrologija ali ne. V bistvu ne deluje tuki (tuki pomeni Alanovo vprašanje) astrologija, ker astrologija pomeni razlago človekovih značilnosti iz pozicij in točk..


Aha, ok, hvala za odg..

Ja, to v bistvu nima veze z astrologijo... bolj s kombinacijo rojstnih dni glede na dvanajsterno razdelitev leta x:)x

#342 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 17. december 2008, 14:44

Se pravi bi po tvojem globja duhovna prijateljstva (karkoli že to je) lahko definirali že po letnih časih oz. mesecih ?


Za to ne bi vedla.. ampak začetna točka rojstva se mi zdi vsaj bolj blizu temu definiranju (čeprav je spet vprašanje kakšno definicijo želimo).

#343 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 14. julij 2009, 21:19

Sem nekaj razmišljal o astrologiji in sem se spomnil te teme. Imam vprašanje zate, XYZ.

To si zelo dobro povedal x;)x x:Dx Sugestije, ki delujejo, so vsekakor najmočnejše.

O opranih možganih sicer ni bilo govora, je pa precej dojemljivo, da mama, ki verjame, da je njen sin indigo, vzgoji tega svojega otroka v indigo otroka, ki se dejansko obnaša temu primerno. Enako bi veljalo za npr. malega škorpiončka.

Recimo, prišla sva do tega, da so to zelo močne sugestije (če so seveda sugestije, ampak dajva zdaj predpostavit, da so). Razumem, da mati, ki ima idejo, da je njen sin indigo in nekaj posebnega, bo na tak način vzgojila otroka. Praviš, da bi enako veljalo za malega škorpijončka ali katero koli drugo znamenje. Reciva, da starši nimajo pojma o zahodnem horoskopu, torej kakšne naj bi bile glavne karakteristike sončnega znamenja njunega otroka (vem sicer, da je po astrologiji v rojstni karti še več dejavnikov). Kako bi v tem primeru, po tvoje, delovala sugestija (torej, s tvojimi besedami, sáma aplikacija raznovrstnih lastnosti na [to] osebnost)?
Possible—but highly unlikely.

#344 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 14. julij 2009, 21:30

Recimo, prišla sva do tega, da so to zelo močne sugestije (če so seveda sugestije, ampak dajva zdaj predpostavit, da so). Razumem, da mati, ki ima idejo, da je njen sin indigo in nekaj posebnega, bo na tak način vzgojila otroka. Praviš, da bi enako veljalo za malega škorpiončka ali katero koli drugo znamenje. Reciva, da starši nimajo pojma o zahodnem horoskopu, torej kakšne naj bi bile glavne karakteristike sončnega znamenja njunega otroka (vem sicer, da je po astrologiji v rojstni karti še več dejavnikov). Kako bi v tem primeru, po tvoje, delovala sugestija (torej, s tvojimi besedami, sáma aplikacija raznovrstnih lastnosti na [to] osebnost)?


V okviru tega, hipotetičnega primera, lahko govorim zgolj hipotetično, kar pomeni, da bi bilo treba odgovor kratkomalo stresti iz rokava. x:Dx
Anyway...
verovanje staršev ni edini faktor... recimo, da je v to hipotetično zasnovo vpleten nek astrolog.
On bo, če je "dober" astrolog, znal najti vzporednice z opisi, ki se nanašajo na dotikajoče se znamenje in osebnostjo, katero preučuje.
Nemški pregovor pravi "was nicht passend ist, wird passend gemacht", kar bi, grobo prevedeno, pomenilo,
da si človek tisto, kar ne ustreza, podredi na tak način, da ustreza. Upam, da veš, kaj menim, sicer lahko to morda bolj nadrobno napletem x:Dx

#345 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 14. julij 2009, 21:43

V okviru tega, hipotetičnega primera, lahko govorim zgolj hipotetično, kar pomeni, da bi bilo treba odgovor kratkomalo stresti iz rokava. x:Dx
Anyway...
verovanje staršev ni edini faktor... recimo, da je v to hipotetično zasnovo vpleten nek astrolog.
On bo, če je "dober" astrolog, znal najti vzporednice z opisi, ki se nanašajo na dotikajoče se znamenje in osebnostjo, katero preučuje.
Nemški pregovor pravi "was nicht passend ist, wird passend gemacht", kar bi, grobo prevedeno, pomenilo,
da si človek tisto, kar ne ustreza, podredi na tak način, da ustreza. Upam, da veš, kaj menim, sicer lahko to morda bolj nadrobno napletem x:Dx

Sej lahko še kaj strešeš, ne le rokav. x;)x

Sem razumel, kaj si napisal, hvala.

Sugestija nastopi točno tam, kjer postuliramo, da smo statična, specifična osebnost, katero se da določiti.
To bi bila 1. simulacija. 2. simulacija je potem sáma aplikacija raznovrstnih lastnosti na to osebnost.
V tem smislu ne opisujemo osebnosti, ki je, temveč postajamo osebnost, katero opisujemo.

Še enkrat se vračam k tej objavi. A meniš, da astrologija postulira, da smo statična, specifična osebnost, katero se da določiti? Tista vsakodnevna, trivialna morda res, ampak ko sem spoznaval astrologijo malo globlje (malo, ker več še nisem šel), nisem imel občutka, da bi to počela. Po mojem mnenju postulira veliko bolj psihologija, ki se ima za "znanost".
Possible—but highly unlikely.

#346 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 14. julij 2009, 21:51

Še enkrat se vračam k tej objavi. A meniš, da astrologija postulira, da smo statična, specifična osebnost, katero se da določiti? Tista vsakodnevna, trivialna morda res, ampak ko sem spoznaval astrologijo malo globlje (malo, ker več še nisem šel), nisem imel občutka, da bi to počela. Po mojem mnenju postulira veliko bolj psihologija, ki se ima za "znanost".


No, jaz nisem proti astrologiji "per se", saj astrologija ≠ astrologija.
Med drugim naj bi ta tema služila prav temu, da se morda nekdo, ki astrologijo dojema na, kot praviš, trivialen način,
zamisli nad tem sistemom verovanja in pristopi k tematiki z distanco in skepso...
menim, da je treba dovoliti sistemom verovanja, da se sesujejo, da smo sposobni iti globlje.
Sam nisem ekspert, kar se te teme tiče in npr. Erika mi je podala eno par zanimivih idej.

#347 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 15. julij 2009, 06:41

Hvala za odgovor. :palec:
Possible—but highly unlikely.

#348 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 15. julij 2009, 08:20

Z veseljem.

#349 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 19. julij 2009, 16:04

.........menim, da je treba dovoliti sistemom verovanja, da se sesujejo, da smo sposobni iti globlje.


Na koncu koncev sploh ni pomembno ali tem "sistemom verovanja" kaj dovoliš ali ne. Internet je že dosegel
stopnjo kompleksnosti, ko se sistem začne samoorganizirati, z drugimi besedami zavedel se bo samega sebe
v nekaj letih in s tem tudi planet na katerem se nahajaš. Pa boš namesto, da "veruješ" lahko preprosto vprašal.
In šel globlje....
Norost je vcasih najvecja modrost…

#350 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 19. julij 2009, 17:00

Na koncu koncev sploh ni pomembno ali tem "sistemom verovanja" kaj dovoliš ali ne. Internet je že dosegel
stopnjo kompleksnosti, ko se sistem začne samoorganizirati, z drugimi besedami zavedel se bo samega sebe
v nekaj letih in s tem tudi planet na katerem se nahajaš. Pa boš namesto, da "veruješ" lahko prepsrosto vprašal.
In šel globlje....


Ocenjevati razmerje kot ocenjevanje sebe v razmerju, najsi bo to zavedno ali ne,
no ja, konec koncev je iztošče premosorazmerno točnosti enakega, pa čeprav sporno s perspektive skeptične dvoumnosti.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0