Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Smiselna obrazložitev astrologije ?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 2 x ocenjeno
368 komentarjev na to temo

#101 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 24. september 2008, 10:38

Bi pa rekla glede tega, da ljudje jemljejo astrologijo za samoumevno to: Morda res marsikdo jemlje astrologijo za samoumevno, vendar pa bi močno poudarila, da jo vsakdo, ki se zelo poglobi vanjo in jo dalj časa tudi prakticira jemlje predvsem kot IZKUSTVENO vedo. To pomeni, da je astrologija predvsem stvar izkušnje in ne vere. Še mene kot precejšnjega previdneža je nemalokrat dobesedno presunilo kako skladna je simbolika nebesnih teles z notranjimi in zunanjimi dogajanji.

Dobra poanta. :palec:



Po drugi strani pa astrologija tudi ni stvar vere, ker že ima znanstvene dokaze in to ne samo s strani Gauquelina. Teh sicer ni veliko, kar pa je v precejšnji meri stvar same specifike astrološke simbolike - tematika je zelo kompleksna. Sama se s tem precej ukvarjam in upam da mi bo enkrat v prihodnje uspelo ustvariti celovit pregled te tematike tudi za slovenske bralce. Na ta način bo morda marsikaka nejasnost manj konfuzna.

No, ravno takega duha večinoma manjka pri astrologiji in tud drugih "mejnih" vedah - mal več raziskovalnega duha, sistematizacije, jasnosti... Lepo, da se tega lotevaš na tak način. :palec:


Hm, jest bi pa tole prašov.Sam sem v svojem lajufu naletel na par ljudi, ki se intenzivno bavijo z astrologijo in trdijo, da so teli zimzeleni programi ala Astro.com,JANUS, Kepler..itd za računanje natalne karte napačni, ker naj bi te podatke dala Nasa z svojimi izračuni ozvezdij glede na lego Zemlje določen čas in so neka rutina.Tako tudi trdi nš Atanta.Ljudje z kateri sem se pogovarjov in so jim naredili novo "natančnejšo" natalno karto so rekli da so bli presenečeni ker je pač večja točnost.Torej mi da mislt da je morda res.Kdo kej več ve od tega in se je tega celo posluževal :irs:

Možno, da gre tuki za vprašanje upoštevanja precesije - velika večina izračunov po našem zahodnem (tropičnem) sistemu je ne upošteva. Kaki bolj natančni programi pa mogoče jo... Tud indijski sistem jo upošteva, zato so takšne razlike, tud za en znak zamika...
Lahko pa je tud kej drugega xnckrivx

#102 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 24. september 2008, 10:54

Možno, da gre tuki za vprašanje upoštevanja precesije - velika večina izračunov po našem zahodnem (tropičnem) sistemu je ne upošteva. Kaki bolj natančni programi pa mogoče jo... Tud indijski sistem jo upošteva, zato so takšne razlike, tud za en znak zamika...
Lahko pa je tud kej drugega xnckrivx


Le kot zanimivost naj povem, da je imel, kt sem že povedal, v mojem primeru Gerkmanov program, ki verjetno precesije ne upošteva, neverjetne konkretne zadetke, nekih napovedi glede mene pa se je lotila tudi neka oseba, ki se ukvarja z djotišem (pri nas znano ime), pa so ven padli v glavnem streli v prazno.
Seveda pa to ne pomeni, da trdim, da je djotiš slabši od klasične astrologije.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#103 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 24. september 2008, 11:10

Podobno se na astrologijo spravljajo tudi marsikateri znanstveniki in ob tem zanemarjajo načelo znanstvene nepristranskosti - postanejo pravi dogmatiki. Očitno se astrologije bojijo, zato tako odreagirajo. Tudi nekateri prof. na oddelku za psihologijo imajo takšne reakcije. Vehementno se zgovarjajo na študije, ki astrologijo zavračajo, nevedoč, da te študije temeljijo na butastih hipotezah (ker seveda o astrologiji nič ne vedo) in da predstavljajo statističen primer: "Garbage in - Garbage out.


Eden od razlogov za zavračanje zna biti pričevanje splošni fasciniranosti z astrologijo kot fetišem, kar je razumljivo,
a za znanstvenika neupravičljivo, resda.
V absolutnem smislu se niti obstoja "pošasti" ich Loch Ness-a ne da zanikati, ne dokazati (ker, mogoče je npr. že mrtva),
prav tako z obstojem raznoraznih bogov in božanstev.
A z znanstvenega stališča niti ne bi smelo iti za dokazovanje lažnosti astrologije,
temveč za:
1. Preverjanje njene pristnosti s študijem le-te
2. Preverjanje podatkov oz. t.i. dokazov, ki govorijo astrologiji v prid

Bi pa rekla glede tega, da ljudje jemljejo astrologijo za samoumevno to: Morda res marsikdo jemlje astrologijo za samoumevno, vendar pa bi močno poudarila, da jo vsakdo, ki se zelo poglobi vanjo in jo dalj časa tudi prakticira jemlje predvsem kot IZKUSTVENO vedo. To pomeni, da je astrologija predvsem stvar izkušnje in ne vere. Še mene kot precejšnjega previdneža je nemalokrat dobesedno presunilo kako skladna je simbolika nebesnih teles z notranjimi in zunanjimi dogajanji.


Nikakor ne dvomim, da astrologija deluje (niti ne dvomim, da ne deluje),
vprašanje je le, kako in predvsem kaj je najmočnejši faktor tega delovanja.

Nekaj ugovorov, čisto zavoljo objektivnosti:

-Simbolika nebesnih teles je definirana s strani človeka (ker je on te simbole ustvaril)
in kot takšna sovpada z njegovim sistemom razmišljanja in posledično s procesom samospoznaje.
Iz tega sledi sklep, da je sinhronost (katero nekateri jemljejo kot samoumevno potrditev, da nekaj deluje in da je nekaj pristno)
zgolj in predvsem posledica dejstva, da sta oba pola, ki sta v sinhroniji, ustvarjena s strani človeka
in zaradi tega niti ne more biti drugače, kot da sta v sinhroniji.
Prav tako, kot primer, se da notranje procese "razložiti" z npr. runami ali prebiranjem sporočil iz kavne usedline,
ali iz poljubnih dogodkov v naravi, kot je npr. let ptic.

-Izkušnja je vedno osebna in kot takšna omejena z osebnostjo in še bolj, z interpretacijo te osebe, ki neko izkušnjo ima.
Fascinantno na nas, ljudeh, je med drugim to, da v svetu okoli sebe konstantno iščemo ujemanja z nami samimi.
To pripelje do takšnih ekstremov, kot so vraže itd..
Na mnogih področjih (eno izmed teh je tudi magija) se človek torej sooča z izzivom varanja samega sebe.
Če nekaj našemu sistemu verovanja ne ustreza, to sistemu prilagodimo (oz. prilagodimo sistem, a to je druga zgodba).
Dober primer temu je Marsin primer: Če ti astrolog reče, da je bila tvoja mati pretirano dominantna, pa mu ti rečeš, da ne,
da v bistvu je bila pretirano ustrežljiva, ti bo rekel, da ja, saj to je eno in isto, ki se manifestira na drug način,
da posledice so pa konec koncev enake (mimogrede: posledice so dotlej, jasno, znane).
A to je, milo rečeno, jasen primer obračanja besed v lastno prid -samoprevara.

( teh primerov ne skušam posplošiti, ker nisem vseveden in ker ohranjam možnost,
da astrologija dejansko je znanost oz. funkcionalna veda in da nekoč nekje dejansko obstaja (ali je ali bo) astrolog,
vreden svojega naziva).

Po drugi strani pa astrologija tudi ni stvar vere, ker že ima znanstvene dokaze in to ne samo s strani Gauquelina. Teh sicer ni veliko, kar pa je v precejšnji meri stvar same specifike astrološke simbolike - tematika je zelo kompleksna. Sama se s tem precej ukvarjam in upam da mi bo enkrat v prihodnje uspelo ustvariti celovit pregled te tematike tudi za slovenske bralce. Na ta način bo morda marsikaka nejasnost manj konfuzna.


Če ti uspe, bo to vsekakor zanimiva pridobitev za ljudi.

Hvala za jasnost !

Astrologija je hecna zadeva. Po eni strani strani marsikatero lastnost človeka zadene, po drugi strani pa je tako splošna, da bi lahko veljala za kogarkoli na tem planetu, ne glede na to, kdaj in kje se rodi. Sem že večkrat bral čisto druge horoskope ljudem, ki ti horoskopi niso bili narejeni zanje, in neverjetno: vsi so mi pritrjevali, kako so kar precej točni. Pa tudi ko sem sam bral razlage aspektov: tako splošni so, da bi se zlahka prepoznal v njih, če bi le hotel.


Zanimiva poanta, predvsem ta s tvojim preiskusom. Odlična ideja :palec: , res.
To je eden izmed kočljivejših elementov na teh področjih...
ljudje tako zelo radi vidimo stvari na način, kot bi jih radi videli
in to nas pripelje tako daleč, da... ups, kaj pišem ?... popravek:
in to nas je pripeljalo tako "daleč" x:Dx .

Vsekakor je treba biti tu previden.
Ni pa to nujno nekakšen dokaz, da je astrologija ne bi mogla "delovati".

Planeti baje tako močno vplivajo na novorojenčka, da mu oblikujejo značajske lastnosti; a kako to, da ne vplivajo že prej? Ali je tako močno zaščiten v maternici? In kako to, da večina astrologov še vedno ne upošteva, da planeti niso več v tistih položajih, kot jih določa klasična astrologija, temveč je vse skupaj zamaknjeno, kar so čista znastvena astronomska merjenja? A še bolj zanimivo vprašanje: zakaj kljub temu, da so planeti v drugih znamenjih (mislim, da so pomanknjeni nekaj stopinj nazaj), ljudje, ki so rojeni ob tistem času, kažejo značajske lastnosti znamenj, kot če planeti ne bi bili v novem položaju?


Kolikor jaz vem, je na tej točki Jyotish eksakten. Naj me kdo popravi, če se motim.

#104 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 24. september 2008, 11:25

............................

še en, objektiven, ugovor, v bistvu precej pomemben faktor...

-sugestije:

ki lahko razloži marsikaj, od "šloganja" iz kave, do napovedovanja prihodnosti iz astrološke karte.
Torej, če je poslušalec oz. ta, katerega se napoved tiče, dovolj dovzeten za povedano
(med drugim je tudi praktično, če je po naravi bolj šibke volje),
bo to "prerokbo" uresničil kar on sam.
Od trenutka napovedi se je namreč naravnal na napovedan cilj.


#105 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 24. september 2008, 11:47

...............................


Nikakor ne dvomim, da astrologija deluje (niti ne dvomim, da ne deluje),
vprašanje je le, kako in predvsem kaj je najmočnejši faktor tega delovanja.


............................................
Hvala za jasnost !


Še enkrat.
Klasične znanstvene metode tukaj odpovedo, ker potrebuješ za
vedenje in razlago tako kompleksnega sistema kot je astrologija tudi
intuitivno zaznavanje in čutenje planetov.(ozvezdij, galaksij itd...) Torej brez spremembe, evolucije znanstvenega
pristopa, ne gre. Še posebej pa ne s čvekanjem po forumih in prebiranjem kvazi-znanstvene literature.
To je bil moj point, astrologija je veda, ki presega trenutne znastvene okvire.
Vse kar boš s svojim načinom dela ugotovil bo, da sem imel prav. Izvoli.
Pa veliko zabave! x:Dx :vragec:
Norost je vcasih najvecja modrost…

#106 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 24. september 2008, 11:55

Še enkrat.
Klasične znanstvene metode tukaj odpovedo, ker potrebuješ za
vedenje in razlago tako kompleksnega sistema kot je astrologija tudi
intuitivno zaznavanje in čutenje planetov.(ozvezdij, galaksij itd...)


Besedni sklop "intuitivno zaznavanje planetov" je grotesken,
to bi ti verjetno tudi vsak resen astrolog potrdil x;)x

A tu smo pri novi točki,
ki bi bila nekakšen ezoteričen ugovor astrologiji, namreč:

-videnje in napovedovanje prihodnosti zna biti, domnevno, tudi uspešno (kar lahko potrdim, v svoji subjektivnosti, tudi sam x;)x );
a kaj nam to pove ?
Nam to govori o tem, da so metode in pripomočki (astrologija je le eden od mnogih) tisti, ki delujejo
ali obstaja na tem področju nek popolnoma drug, od večine zanemarjen faktor,
ki nam ta vpogled v prihodnost omogoča ?


Torej brez spremembe, evolucije znanstvenega
pristopa, ne gre. Še posebej pa ne s čvekanjem po forumih in prebiranjem kvazi-znanstvene literature.
To je bil moj point, astrologija je veda, ki presega trenutne znastvene okvire.
Vse kar boš s svojim načinom dela ugotovil bo, da sem imel prav. Izvoli.
Pa veliko zabave! x:Dx :vragec:


Saj zato ravno gre, za poglabljanje znanosti.
Če ti sebe na tem področju ne vidiš kompetentnega, je to tvoja reč.
In glede na to, da v "čvekanju na forumih" ne vidiš koristi, čvekaš kar precej in obilno.

#107 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 24. september 2008, 11:56

Čudi me predvsem vrednotenje tretiranih nekaterih besed, vzetih pod drobnogled:
Ali bi prav tako želel smiselno obrazložitev, xyz, če bi preučevali namesto astrologije sebe, človeka, Boga, življenje, ljubezen, srce...?

In pa zakaj je verovanje, vera, neizrekljivo... tretirano kot nekaj slabšalnega, manj od razuma, definiranosti in obrazložitev? Končnost znanosti ali neskončnost je po mojem zmeraj mistično... lahko se nekdo cel lajf ukvarja s tem, da bo primerno umrl, recimo ali bojevniško ali drugače predano, vsekakor pa jaz izpolnitev nečesa ne vidim zgolj kot šibko voljo. Prej nasprotno.

Voltaire: Common sense is not so common.
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#108 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 24. september 2008, 12:03

Besedni sklop "intuitivno zaznavanje planetov" je grotesken,
to bi ti verjetno tudi vsak resen astrolog potrdil x;)x

Hm, morda pa ni tako zelo grotesken, samo tebi ni čisto jasno kaj pomeni.
In to je težava, ja, pa ne samo pri tebi, pri marsikaterem "resnem astrologu". Omejevanje na
mentalno delo in ne-vedenje kaj je to intuitivno zaznavanje.

A tu smo pri novi točki,
ki bi bila nekakšen ezoteričen ugovor astrologiji, namreč:

-videnje in napovedovanje prihodnosti zna biti, domnevno, tudi uspešno (kar lahko potrdim, v svoji subjektivnosti, tudi sam x;)x );
a kaj nam to pove ?
Nam to govori o tem, da so metode in pripomočki (astrologija je le eden od mnogih) tisti, ki delujejo
ali obstaja na tem področju nek popolnoma drug, od večine zanemarjen faktor,
ki nam ta vpogled v prihodnost omogoča ?


Včasih ja, včasih ne, ampak spet ne boš štekal razlage. Stvari ki so se v prihodnosti že zgodile
lahko napoveš, tiste ki se še niso pa bolj težko. Enako velja za preteklost! x;)x
In preden poizkušaš popljuvati besedne sklope, ki ti očitno povzročajo težave poizkusi intuitivno zaznati
zgornjo trditev. Ne gre? Jasno da ne.....
Norost je vcasih najvecja modrost…

#109 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 24. september 2008, 12:11

Čudi me predvsem vrednotenje tretiranih nekaterih besed, vzetih pod drobnogled:
Ali bi prav tako želel smiselno obrazložitev, xyz, če bi bilo namesto astrologije človek, Bog, življenje, ljubezen, srce...?

In pa zakaj je verovanje, vera, neizrekljivo... tretirano kot nekaj slabšalnega, manj od razuma in definiranosti, obrazložitev? Končnost znanosti ali neskončnost je po mojem zmeraj mistika... lahko se nekdo cel lajf ukvarja s tem, da bo primerno umrl, recimo ali bojevniško ali drugače predano, vsekakor pa jaz izpolnitev nečesa ne vidim kot šibko voljo. Prej nasprotno.


Kot prvo, bi si želel smiselno obrazložitev večine tvojih pisanj x:Dx
Saj sicer verjamem, da si fajn punca, ampak beseda ni ravno tvoja moč,... roko na srce.

Verovanje je očitno nekaj, kar večina potrebuje, torej bo že za nekaj dobro.
Razum na nekih točkah ne le da zataji, temveč je dejansko odvečen,
kot npr. pri romantičnem trenutku, ko so kresničke vilinci in zvezde bogovi
ali pa pri ognjenem seksu :palec:

Po drugi strani, če se že nanašamo na razum (kot se v astrologiji očitno počne),
potem je modro, da postopke tudi preverimo, znova in znova
in
oplemenitimo oz. transformiramo oz. preuredimo
ali pa
zavržemo
oz.
zavržemo navlako.

Hm, morda pa ni tako zelo grotesken, samo tebi ni čisto jasno kaj pomeni.
In to je težava, ja, pa ne samo pri tebi, pri marsikaterem "resnem astrologu". Omejevanje na
mentalno delo in ne-vedenje kaj je to intuitivno zaznavanje.


Spet prepotenten sklep, kot očitno značilno (?) x;)x
Od kod ti ideja, da moja intuicija nima čiste poti ?

Za razliko od tebe jaz samo preverjam simbole, s katerimi si sam to intuicijo prevajam.
Intuicija je namreč onstran besed, astrolog pa z besedami operira !



Včasih ja, včasih ne, ampak spet ne boš štekal razlage. Stvari ki so se v prihodnosti že zgodile
lahko napoveš, tiste ki se še niso pa bolj težko. Enako velja za preteklost! x;)x
In preden poizkušaš popljuvati besedne sklope, ki ti očitno povzročajo težave poizkusi intuitivno zaznati
zgornjo trditev. Ne gre? Jasno da ne.....


Pusti intuiciji intuicijo in se raje spoprimi z logiko, katera tvojemu vodenju dialoga manjka;
če bi rad bil razumljen, potem bodi jasen
in se ne umikaj v poiskus poniževanja z izjavami kot so "ne boš dojel" itd. itd.,
katere na zadnjih straneh tako zagrizeno ponavljaš.

...

Napoveš bolj težko, ja, prav zato se tega področja ne da posploševati.

P.S.

Povedal si svoje,
če bi mi rad dopovedal, da nimam pojma,
ti lahko povem, da se motiš,
lahko ti tudi povem, da imaš prav...
a namen,
s katerim si tukaj nastopil,
je popolnoma odvečen.

#110 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 24. september 2008, 12:16

Kot prvo, bi si želel smiselno obrazložitev večine tvojih pisanj x:Dx
Saj sicer verjamem, da si fajn punca, ampak beseda ni ravno tvoja moč,... roko na srce.

Verovanje je očitno nekaj, kar večina potrebuje, torej bo že za nekaj dobro.
Razum na nekih točkah ne le da zataji, temveč je dejansko odvečen,
kot npr. pri romantičnem trenutku, ko so kresničke vilinci in zvezde bogovi
ali pa pri ognjenem seksu :palec:

Po drugi strani, če se že nanašamo na razum (kot se v astrologiji očitno počne),
potem je modro, da postopke tudi preverimo, znova in znova
in
oplemenitimo oz. transformiramo oz. preuredimo
ali pa
zavržemo
oz.
zavržemo navlako.

Hm, kot prvo nisem punca. Tudi jaz verjamem da si fajn dečko ampak trenutno si verjetno v fazi
ko se imaš za bolj pametnega kot ti pritiče. In roko na srce, tudi tebe marsikateri politik
prekaša po jezikavosti.
V astrologiji se zanašajo na razum samo tisti, ki ne dojamejo širine tehnike. Verjetno bi jih lahko
označil za "resne astrologe". Podobne tebi.
S plašnicami na uhljih in mentalnimi akrobacijami kot ščitom.
Saj bo. Ti kar preučuj astrologijo......

.....................
in se ne umikaj v poiskus poniževanja z izjavami kot so "ne boš dojel" itd. itd.,
katere na zadnjih straneh tako zagrizeno ponavljaš.

...

Saj ni bil poizkus poniževanja. Na takšen način je pač zadeva nedojemljiva, nič drugega.
Norost je vcasih najvecja modrost…

#111 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 24. september 2008, 12:19

Hm, kot prvo nisem punca. Tudi jaz verjamem da si fajn dečko ampak trenutno si verjetno v fazi
ko se imaš za bolj pametnega kot ti pritiče. In roko na srce, tudi tebe marsikateri politik
prekaša po jezikavosti.
V astrologiji se zanašajo na razum samo tisti, ki ne dojamejo širine tehnike. Verjetno bi jih lahko
označil za "resne astrologe". Podobne tebi.
S plašnicami na uhljih in mentalnimi akrobacijami kot ščitom.
Saj bo. Ti kar preučuj astrologijo......


Mi je že jasno, da nisi punca, temveč mladenič v ognju svoje vere.

A, povej mi nekaj;
si torej tako zelo izkušen v astrologiji,
da ti je tu mesto govoriti,
kakšen je pravi
in kakšen nepravi pristop ?

Kakšni so tvoji dosežki
na področki astrologije ?

Misliš res, da govoriš tu v imenu astrologov,
ko posmehljivo zametuješ razum kot orodje, v astrologiji nekoristno ?


...

Meni se bolj zdi, da je tvoja namera gnana z agresijo.
V simboličnem jeziku forumov bi bil označen kot "trol".

Če temu ni tako, potem prispevaj k temi nekaj novega.
To, da nimam pojma, nam je sedaj že vsem jasno
in ne le enkrat x;)x

#112 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 24. september 2008, 12:26

Mi je že jasno, da nisi punca, temveč mladenič v ognju svoje vere.

A, povej mi nekaj;
si torej tako zelo izkušen v astrologiji,
da ti je tu mesto govoriti,
kakšen je pravi
in kakšen nepravi pristop ?

Kakšni so tvoji dosežki
na področki astrologije ?

Misliš res, da govoriš tu v imenu astrologov,
ko posmehljivo zametuješ razum kot orodje, v astrologiji nekoristno ?


...

Meni se bolj zdi, da je tvoja namera gnana z agresijo.
V simboličnem jeziku forumov bi bil označen kot "trol".

Če temu ni tako, potem prispevaj k temi nekaj novega.
To, da nimam pojma, nam je sedaj že vsem jasno
in ne le enkrat x;)x

x:Dx lepo.....namesto zakrinkane vzvišenosti se znaš tudi pogovarjati! kul....
Prvič, ne govorim v imenu astrologov......in razum je lepo orodje, samo malce precenjeno.
Drugače pa, saj sem ti že povedal marsikaj novega pa sploh nisi slišal.
Ja, jebi ga.....
Norost je vcasih najvecja modrost…

#113 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 24. september 2008, 12:34

x:Dx lepo.....namesto zakrinkane vzvišenosti se znaš tudi pogovarjati! kul....
Prvič, ne govorim v imenu astrologov......in razum je lepo orodje, samo malce precenjeno.
Drugače pa, saj sem ti že povedal marsikaj novega pa sploh nisi slišal.
Ja, jebi ga.....


Ja, lepo. Lepo, da te veseli, da ti je uspelo pozornost speljati na osebni nivo,
ki se tematike ne tiče.
To je, mimogrede, trolov bistveni namen x;)x

A na moja skromna vprašanja vselej nisi odgovoril, Zerkalo, namreč:

Si izkušen v astrologiji, da lahko določaš, kakšen je pravi in kakšen nepravi pristop ?

Kakšni so tvoji dosežki na področki astrologije ?

Oz.

Predoči mi tvoje reference !


#114 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 24. september 2008, 13:28

Ja, lepo. Lepo, da te veseli, da ti je uspelo pozornost speljati na osebni nivo,
ki se tematike ne tiče.
To je, mimogrede, trolov bistveni namen x;)x

A na moja skromna vprašanja vselej nisi odgovoril, Zerkalo, namreč:

Si izkušen v astrologiji, da lahko določaš, kakšen je pravi in kakšen nepravi pristop ?

Kakšni so tvoji dosežki na področki astrologije ?

Oz.

Predoči mi tvoje reference !

ha, kar misli si. raje se nauči poslušat. in pa čutit.
če ti uspe si boš kar sam odgovoril na vsa ta vprašanja. in če se ti kaj
od te izjave ta trenutek ne sliši logično, ne skrbi...saj bo.
Ja, in odnos z vesoljem je oseben, prav imaš. A tukaj že
"normalna" logika odpove zato nima smisla da nadaljujem. Žal.
Norost je vcasih najvecja modrost…

#115 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 24. september 2008, 13:37

x:o)x
Kdor ve, zna tud povedat
:vio:
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#116 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 24. september 2008, 13:40

raje se nauči poslušat. in pa čutit.
če ti uspe si boš kar sam odgovoril na vsa ta vprašanja. in če se ti kaj
od te izjave ta trenutek ne sliši logično, ne skrbi...saj bo.
Ja, in odnos z vesoljem je oseben, prav imaš. A tukaj že
"normalna" logika odpove zato nima smisla da nadaljujem. Žal.


Ne !

Tu je govora o astrologiji in ne o goli intuiciji.
Astrolog se ne zanaša na intuicijo, temveč na izračune, torej na razum in logiko,
katere osnova SO predefinirane karakteristike. Dejstvo.
V nasprotnem bi bil cel sistem astrologije odvečen,
delovalo bi se le na podlagi intuicije.
Ker pa je sistem astrologije sistem, torej razumsko koncipiran,
si tudi zasluži biti na ta način obravnavan
in s "si zasluži" je tukaj mišljeno kot "je vreden spoštljive, premišljene obravnave".

Če bi rad govoril o čudežih intuicije, Zerkalo, si zgrešil temo. Tako preprosto je to.


ha, kar misli si.



Ko dialog postane konkreten, stisneš rep med noge, hm ?
Potem pridejo na dan pokroviteljske izjave v slogu:
"raje nauči se poslušati", "boš že videl, da imam prav", "tudi ti boš enkrat dojel", itn., itn., itn., ... .
Enega konkretnega odgovora pa nisi sposoben dati.

#117 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 24. september 2008, 14:18

XYZ... ocitno imas nek bad merkur x:Dx x:Dx x:Dx ... ko ti tolk seka tole..

Men je tud.. pred 5 leti..

Sam nc se sekirat.. samo ustvarjas pogoje.. da se bos cez cas za jezik vgriznil.. x:Dx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#118 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 24. september 2008, 14:24

xsmx

#119 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 24. september 2008, 14:26

Jaz se spomnim enga filmčka, ki je delal en test o astrologiji. Skupini so razdelili njihov astrološki opis in jim dali ocenjevalne liste, da ocenijo pravilnost. Seveda so mel gor vsi identično besedilo v stilu astroloških napovedi. Velika večina 90% se je strinjala z opisom.

In menim, da kdor se jezi na XYZ naj enostavno sprejme izziv. Odvrže astrologijo kot sistem opazovanja sveta/človeka in naredi korak naprej ter mal steče po čisti temi ...
Sem ziher,da bi to blo za skupno dobro več kot odlična poteza. Konce koncev se lahko vedno vrneš nazaj, ke nede ?
Brez podpisa

#120 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 24. september 2008, 14:41

Ne !

Tu je govora o astrologiji in ne o goli intuiciji.
Astrolog se ne zanaša na intuicijo, temveč na izračune, torej na razum in logiko,
katere osnova SO predefinirane karakteristike. Dejstvo.
V nasprotnem bi bil cel sistem astrologije odvečen,
delovalo bi se le na podlagi intuicije.


pa dejmo to mal bolj podrobno pogledat.. kako je prišlo do teh izračunov in karakteristik? Človek je na začetku moral najprej dati tem stvarem pozornost.. torej jih je začutil. Saj začutimo kdaj se moramo sleči, ker nam je vroče.. in na podlagi teh različnih izkustvenih občutenj je človek postavil neke hipoteze, ki še danes veljajo.. ker jih je potem še tisočkrat preveril, jim dajal pozonost, prilagajal sistemu, prilagajal lastnim občutkom..

vse izvira iz občutkov se mi zdi.. vsako človeško delo (tudi znanstveno) je njihova posledica..

#121 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 24. september 2008, 14:49

pa dejmo to mal bolj podrobno pogledat.. kako je prišlo do teh izračunov in karakteristik? Človek je na začetku moral najprej dati tem stvarem pozornost.. torej jih je začutil. Saj začutimo kdaj se moramo sleči, ker nam je vroče.. in na podlagi teh različnih izkustvenih občutenj je človek postavil neke hipoteze, ki še danes veljajo.. ker jih je potem še tisočkrat preveril, jim dajal pozonost, prilagajal sistemu, prilagajal lastnim občutkom..

vse izvira iz občutkov se mi zdi.. vsako človeško delo (tudi znanstveno) je njihova posledica..

:palec: :palec: :palec:
zraven so pa posamezniki še intuitivno, na šamanski način prihajali do znanja in to kombinirali
z matematiko in astronomijo.
In ustvarili lepo orodje kot v resnici je astrologija. Samo veda je tako globoka, da je "znanstven"
pristop v okviru srednješolske definicije znanosti za preučevanje same zadeve neprimeren.
Zato tudi nesmisel vprašanja.
Norost je vcasih najvecja modrost…

#122 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 24. september 2008, 14:54

Obstaja tudi veja psihoanalize, ki je povezana z astrologijo.

To pomeni, da ko vpliva na nekoga Merkur ne rečeš '' name je tud 5 let nazaj'' počak bo šlo mimo, se boš ugriznil za jezik. To samo pomeni, da kot prvi plan opazovanja predvsem lastnega sveta ( iz tega izvira opazovanje zunanjega ) ne povzameš astrologijo pa pač psihoanalizo. Torej prvi plan prepoznavanje lastnih mentalnih vzorcev, ki so na kratko kombinacije spominov. Šele nato pa astrologija. S tem človek dejansko pridobi spodobnost, da lahko prevzame odgovornost za lastna občutja, doživetja, emocije itd., skratka, da prevzame odgovornost za svoje življenje in se tega tudi zaveda.

Torej gre v principu za razmišljanje skozi kakšen notranji proces neka planetarna konstelacija vpliva name ? najprej je notranji proces šele zatem sledi planetarna konstelacija.

Kako pa vi gledate na to ?
A najprej rečete pizda tale Pluton me drka v glavo že 1 teden.
A rečete; hmm težak teden, ja vidim tlele so vzroki. Pluton mi je nekaj pokazal. Vem, da vzrok ni zgolj Pluton vzrok je ....
A gre tkole; hmm težak teden; ja ja sej vidim tole me spet pesti. Pizda lejga Pluton se fura na okoli - ja to je to ! x^x
Brez podpisa

#123 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 24. september 2008, 15:00

Obstaja tudi veja psihoanalize, ki je povezana z astrologijo.

To pomeni, da ko vpliva na nekoga Merkur ne rečeš '' name je tud 5 let nazaj'' počak bo šlo mimo, se boš ugriznil za jezik. To samo pomeni, da kot prvi plan opazovanja predvsem lastnega sveta ( iz tega izvira opazovanje zunanjega ) ne povzameš astrologijo pa pač psihoanalizo. Torej prvi plan prepoznavanje lastnih mentalnih vzorcev, ki so na kratko kombinacije spominov. Šele nato pa astrologija. S tem človek dejansko pridobi spodobnost, da lahko prevzame odgovornost za lastna občutja, doživetja, emocije itd., skratka, da prevzame odgovornost za svoje življenje in se tega tudi zaveda.

Torej gre v principu za razmišljanje skozi kakšen notranji proces neka planetarna konstelacija vpliva name ? najprej je notranji proces šele zatem sledi planetarna konstelacija.

Kako pa vi gledate na to ?
A najprej rečete pizda tale Pluton me drka v glavo že 1 teden.
A rečete; hmm težak teden, ja vidim tlele so vzroki. Pluton mi je nekaj pokazal. Vem, da vzrok ni Pluton vzrok je ....
A gre tkole; hmm težak teden; ja ja sej vidim tole me spet pesti. Pizda lejga Pluton se fura na okoli - ja to je to ! x^x

:palec:
Ja, oziroma je to dvoje hkratno soodvisno. Saj na ta način se da preučevati zadevo, skozi opazovanje kako ti deluješ
na tega tvojega "osebnega" Plutona. Zato pa že potrebuješ malo več širine kot pa golo logiko in izračune.
Astrologija je sistem ki je zmožen integrirati vse veje znanosti. Tudi tiste še nerazvite. Še posebej tiste. :D
Norost je vcasih najvecja modrost…

#124 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 24. september 2008, 15:05

pa dejmo to mal bolj podrobno pogledat.. kako je prišlo do teh izračunov in karakteristik? Človek je na začetku moral najprej dati tem stvarem pozornost.. torej jih je začutil. Saj začutimo kdaj se moramo sleči, ker nam je vroče.. in na podlagi teh različnih izkustvenih občutenj je človek postavil neke hipoteze, ki še danes veljajo.. ker jih je potem še tisočkrat preveril, jim dajal pozonost, prilagajal sistemu, prilagajal lastnim občutkom..

vse izvira iz občutkov se mi zdi.. vsako človeško delo (tudi znanstveno) je njihova posledica..


Čutila, Doorwoman, ne občutki.

Nekritičen človek deluje v principu tako, da objame tisto, kar mu laska, kar zadovoljuje njegove muhe,
torej dejansko sledi občutkom... posledice tega so nekaterim znane.

o.k. naj se posvetim tvoji predpostavki, ki pravi,
da je bil človek na planete pozoren (nisi napisala "planete", a sklepam, da je med drugim tudi to mišljeno), torej jih je začutil.
No, preprosto rečeno bi bilo -zagledal jih je, ja.
Kot nam je znano, so reakcije nekaterih ljudstev bile med drugim tudi te,
da so bili planeti kot posledica čaščena in strahospoštovana božanstva,
nekako podobno reakciji opice v Afriki, ki vidi ognjemet x:Dx
Iz tega nastane kult
in kult zna biti sčasoma upravičen z raznimi sistemi, katere se kultu prilagodi.

Ne pozabi namreč, da gre tu za nekaj drugega kot toploto sonca in nudistovo blaženost ob tem;
nate oz. na nas ne vplivajo silnice zgolj enega planeta na enkrat,
torej bi morala trditi,
da je bil nekakšen superman nekje v daljni preteklosti sposoben:

1. začutiti silnice vseh planetov hkrati
2. diferenciirati med njimi
3. jim pripisati značilnosti

...kar je sicer "zanimiva" teorija.

podobno poslušanju npr. 7 simfonij hkrati, razlikovanju med njimi in njih notnemu zapisu...
ja, ja, saj vem...
rišiji v pradavnini so bili res od sile xrolleyesx

dejansko bi bilo dosti bolj možno, da so do teh opažanj prišli na suh, znanstven način,
torej, z neskončnim primerjanjem rojstnih kart.

XYZ... ocitno imas nek bad merkur x:Dx x:Dx x:Dx ... ko ti tolk seka tole..

Men je tud.. pred 5 leti..

Sam nc se sekirat.. samo ustvarjas pogoje.. da se bos cez cas za jezik vgriznil.. x:Dx


kul stari ejga odklop :palec:

#125 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 24. september 2008, 15:12

kakšne silnice planetov? misliš da je možno da nate "delujejo" neke skrivnostne sile planetov
na katere delujejo prav tako skrivnostne sile ozvezdij? malo morgen, zadeva je povsem drugačna.
ozvezdje ki je oddaljeno toliko in toliko svetlobnih let name ne more nikakor delovati v tem trenutku,
pa kakršnekoli mentalne kolobocije da počneš, je že sama ideja otročje prismuknjena.
Pa vendar sem z vsakim ozvezdjem v stalni interakciji. Kako le?
Norost je vcasih najvecja modrost…




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0