Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Življenje po življenju?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
51 komentarjev na to temo

#1 Zvezdica24

Zvezdica24
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 28. september 2002, 01:00

Kaj za vas pomeni ta beseda?

Je imel že kdo izkušnjo, ali pobližje spoznal kraje onkraj naših MEJA zaznav?


Obstaja drugačno življenje kot je tu! Verjamem,d a ko umremo gremo tja kamor si želimo, edino, kar me veseli, je to, da bom nekoč spoznala, koliko pravih prijateljev sem imela in jih imam. Vsi so Tam in tukaj!

Kaj pa to, da se odločimo ali gremo naprej proti svetlobi ali ostanemo , se vrnemo nazaj v naša življenja? Kaj pravite na to? Kdo ima pri tem največjo vlogo odločanja?



Simsi

#2 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. september 2002, 01:00

pomeni: prvo sem pomislil, da najprej zacnem ziveti tu in sedaj.
jas je nisem mel.
verjetno, pomoje obstaja.
zakaj - koliko pravih priajteljev sem imela? zakaj te zanima?
a niso vsi pravi? kaj je pravi prijatelj?
ne razuem - kam proti svetlobi ali vrnemo??
verjetno se odlocamo sami?

#3 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 29. september 2002, 01:00

QQQQQQ
...Obstaja drugačno življenje kot je tu! Verjamem,d a ko umremo gremo tja kamor si želimo, ...
QQQQQQQ

ja, ampak ni pomoje tako "preprosto"

nekaj si je želeti....nekaj drugega pa je bit tisto, kar si zelis

torej pomoje ne gremo tja kamor si zelimo, ampak "pristanemo" tam glede na to kaksni smo v resnici (s smilslu da, je od nas samih odvisno kam bomo sli)....pa cetudi je to ponovno rojstvo na zelmlji

prav tako je v "tem" zivljenju...verjamem,da hodimo po poti, ki si jo SAMI ustvarjamo

in pomembno se mi zdi predvsem, da imamo SAMI moznost odlocanja, tako v tem zivljenju kot v morebitnih "drugih" oz. "drugacnih" oz."ponovnih"...

Torej v bistvu niti ni tako pomembno ali se reainkarniramo, ali gremo npr. kam "drugam", ampak je pomembno KAKSNI SMO MI. In le z ZAVEDANJEM tega lahko postanes "boljsi".
Seveda ima smisel, da se sprasujes , kaj JE po smrti, ampak kot ze receno karkoli ze je, v "sedanjem" zivljenju se "odlocamo", kam bomo sli oz. kje "pristali".



LP

#4 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. september 2002, 01:00

drugacno zivljenje: kako ves?

preprosto: zakaj da ni preprosto?

zeleti: res.
(morda ze, ce zelimo, pridemo blizje, ker zelja
so lahko morda tudi sanje in sanje ni za vmret)?.

poti: morda res vecina, verjetno ne vsi.

moznost odlocanja: a jo res imamo? zakaj?

odlocamo pristati: kako ves?

#5 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

free: slutim da prvo vprasanje ni bilo namenjeno meni

quote:
preprosto: zakaj da ni preprosto?


mislil sem seveda, da ni tako preprosto, kot je zvezdica dejala,(( ""Obstaja drugačno življenje kot je tu! Verjamem,d a ko umremo gremo tja kamor si želimo..."")),namrec potem bi bilo dovolj "le zeleti si" , s cemer se zagotovo ne morem strinjat



quote:
moznost odlocanja: a jo res imamo? zakaj?


a se žival lahko odloca ? a ima zavest ?
torej zavestno se lahko odlocamo, seveda pa se tukaj pojavi dvoje vprasanj :

ali je nasa zavest "predispozicionirana" ? ... v smislu, ali je od cesa je odvisna....mogoce prejsnjega zivljenja ?, karme ? tvojih dejanj ?

in drugo vprasanje je, kdo smo sploh MI ki se zavestno odolocamo ?.... v smislu kaj pa ce se sploh NE ?

vendar kakorkoli obrnes stvar mislim , da je prav ta nasa "cloveska" sposobnost tista, ki nas lahko pripelje proti cilju (seveda mi ni cisto jasno kaj bi lahko nas cilj bil....mogoce , da postanemo svobodni ?, da se zdruzimo z bogom,? ljubeznijo, ? vesoljem,? visjim JAZOM, ? kaj pa vem...ampak se mi zdi oz. sem preprican, da je cilj nekje v smeri "postati DOBER" oz. v smeri "ljubezen" , ker samo te stvari te delajo resnicno zadovoljnega in srecnega)

ampak poanta je, da brez zavedanja tega ne bi mogel ugotoviti, si razjasniti , bil bi zival ali stvar

no, sedaj se mi vprasanja kar sama pojavljajo....cemu mi je zavest sploh potrebna ?....zakaj ne bi mogel tako kot zival bit tudi jaz "dober" , "ljubezniv"...bit taksen...torej brez zavedanja..?

iz tega lahko mogoce sklepam, da "dober", "ljubezniv" ni moj CILJ ?....da mi je moznost odlocanja (zavest) dana z nekim drugim razlogom ?
hmmm., nevem..., res ne vem....

ampak jaz bom vseeno imel ta svoj cilj, ker ČUTIM ?!, da je pravi...

...hmm, tukaj se mi zdaj postavljajo vprasanja, o povezavi "custva-zavest"...pa naj bo dovolj zdaj...


LP

#6 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

Na poti v službo sem prijateljico, katera je šla z menoj, vprašala, če se boji smrti.
Nobena od naju se je ne. A svoje mnenje bo mogoče kdaj povedala sama, jaz se bom zaustavila pri svojem...

Še vedno nekje v meni, nekje globoko tli želja po smrti. Odrešenje od tega nelogičnega sveta. Po eni strani.
Po drugi strani pa si želim potegniti čim več iz dejstva, da sem tukaj in sedaj točno tu, kjer sem, točno taka, kakršna sem.

Verjamem, da moja smrt ne bo smrt mene kot "celote", temveč bo umrlo moje telo. Vem, da bom le zamenjala okolje, če se lahko tako izrazim. Ne bom šla ne v pekel, niti v nebesa.

Najbližje mi je reči:

"...grem domov..."

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#7 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

Ni zagarantirano. Chlanek chez par dni na http://www.escribe.com/theory/puck t8@puck.dhs.oig
Definitivni ni zagarantirano, pa se da narest nekaj
z to neskonchnostjo.

#8 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 30. september 2002, 01:00

quote:
Še vedno nekje v meni, nekje globoko tli želja po smrti. Odrešenje od tega nelogičnega sveta.


meni se zdi nelogicen, prav zaradi tega, ker še nisem "popoln", ce se lahko tako izrazim.

Ampak jaz si predstavljam, da "okolje, ki ga zamenjam" kot ga ti imenujes , se prilagaja in je odvisen nekako od mene samega, v smislu
taksen kot si, taksno se ti bo okolje "kazalo"....ce me razumes, kaj hocem povedat....

torej zdi se mi , da je vse odvisno samo od mene in zato si smrt predstavljam kot pac neko "nujo" , ki me bo enkrat doletela...bi rekel da se je niti ne bojim niti je nimam rad .

zavedam se pac, da sem "zdaj tukaj" in da lahko "zdaj tukaj" nekaj spremenim - na sebi seveda v pozitivnem smislu, zato bi celo rekel da smrti nocem.



LP

#9 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

quote:

free: slutim da prvo vprasanje ni bilo namenjeno meni
quote:
preprosto: zakaj da ni preprosto?

mislil sem seveda, da ni tako preprosto, kot je zvezdica dejala,(( ""Obstaja drugačno življenje kot je tu! Verjamem,d a ko umremo gremo tja kamor si želimo..."")),namrec potem bi bilo dovolj "le zeleti si" , s cemer se zagotovo ne morem strinjat
quote:
moznost odlocanja: a jo res imamo? zakaj?

a se žival lahko odloca ? a ima zavest ?
torej zavestno se lahko odlocamo, seveda pa se tukaj pojavi dvoje vprasanj :
ali je nasa zavest "predispozicionirana" ? ... v smislu, ali je od cesa je odvisna....mogoce prejsnjega zivljenja ?, karme ? tvojih dejanj ?
in drugo vprasanje je, kdo smo sploh MI ki se zavestno odolocamo ?.... v smislu kaj pa ce se sploh NE ?
vendar kakorkoli obrnes stvar mislim , da je prav ta nasa "cloveska" sposobnost tista, ki nas lahko pripelje proti cilju (seveda mi ni cisto jasno kaj bi lahko nas cilj bil....mogoce , da postanemo svobodni ?, da se zdruzimo z bogom,? ljubeznijo, ? vesoljem,? visjim JAZOM, ? kaj pa vem...ampak se mi zdi oz. sem preprican, da je cilj nekje v smeri "postati DOBER" oz. v smeri "ljubezen" , ker samo te stvari te delajo resnicno zadovoljnega in srecnega)
ampak poanta je, da brez zavedanja tega ne bi mogel ugotoviti, si razjasniti , bil bi zival ali stvar
no, sedaj se mi vprasanja kar sama pojavljajo....cemu mi je zavest sploh potrebna ?....zakaj ne bi mogel tako kot zival bit tudi jaz "dober" , "ljubezniv"...bit taksen...torej brez zavedanja..?
iz tega lahko mogoce sklepam, da "dober", "ljubezniv" ni moj CILJ ?....da mi je moznost odlocanja (zavest) dana z nekim drugim razlogom ?
hmmm., nevem..., res ne vem....
ampak jaz bom vseeno imel ta svoj cilj, ker ČUTIM ?!, da je pravi...
...hmm, tukaj se mi zdaj postavljajo vprasanja, o povezavi "custva-zavest"...pa naj bo dovolj zdaj...
LP


ja, tebi je bilo namenjeno.

zakaj se ne mores strinjati z tem, da si le zelimo?
saj zeleti si je tudi energija? morda tudi tam se ucimo
naprej, morda tudi tam ni pavze?? ;)

kakor sem te razumel, naj bi bili taksni in drugacni kot
'pogoj' za iti tja v dolocene smeri, mesta, prostore, luknje,
place, svetisca, vesolja, planete, sfere, dimenzije... ??
torej, ce: potemtakem KDO ustvarja pogoje? sami?

zivali in rastline imajo menda skupno zavest, clovek posamezno??
toda kljub posamezni zavesti menim, da le ta ni odvisna le od
nas. zakaj: ker vplivajo na naso zavest tudi druga bitja;
-(cloveska, za druge ne trdim, ker jih nisem videl ;)

ja, fajn :) namen mi je bil, da razmisljas ;) in dobra vprasanja
si postavil tudi zame. Hvala!

kaj custva - zavest?
kaj pa inteligenca? kako je povezana z obojim in temo?

danes sem poslusal statisticne podatke o posmrtnem zivljenju
pacientov, ki so imeli vecinoma pozitivne izkusnje- kot stanja,
ki so bila ugodna. celo slepi (ki niso nikoli videli), so tam videli.
Zanimivo je tudi, da ko se spomnimo sanj, so te povprecno le redko
zelo vtisnejo v spomin ali jih pozabimo takoj, ko odpremo oci;
pri posmrtnem zivljenju pa je spomin na posmrtno ziv. menda mnogo
mnogo mocnejsi!? hkrati pa govorijo tudi o vecji spremembi zavesti
pri posamezniku, ki je dozivel posmrtno zivljenje?! kar pri
obicajnem sanjanju menda ni prav pogosto?!
Nivoje zavesti je opredelil takole:
*cista zavest; *nadzavest; *obicajna zavest; *podzavest; *nezavest ??

#10 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

quote:
ja, tebi je bilo namenjeno.


torej je bilo meni namenjeno vprasanje o drugacnem zivljenju in kako vem...
ja, saj ne vem, to je zvezdica dejala, da verjame v drugacno zivljenje....jaz sem samo rekel, da CETUDI je drugacno ali kakrsnokoli ze , je le-to odvisno od nas samih (v najvecji meri)

quote:
zakaj se ne mores strinjati z tem, da si le zelimo?
saj zeleti si je tudi energija? morda tudi tam se ucimo
naprej, morda tudi tam ni pavze?? ;)





free, strinjam se da želeti si nekaj , je pogoj (lahko tud energija), vendar me je ZIVLJENJE naucilo, da to ni dovolj. SAMO zeleti si je zame enako, kot nic narediti. Lahko si celo zivljenje tukaj na zemlji zelis, da bi prisel kaj pa vem v "nebesa" ? (predpostavimo , da nebesa so). Bos prisel tja ? Bo ta energija (kot sama) dovolj ?
Jaz mislim da ne, od sebe je treba dat vse enrgije, ki se jih zavedas od fizicne do psihicne. Torej nekak se mi zdi, da je zelja le CILJ, CILJ ki ga nikdar ne dosezes ce si ga samo zelis.
No seveda so tud zelje lahko razlicne....in seveda, da je zeljo "dober avto, hisa, punca" lazje uresnicit, kot zeljo "dober JAZ"



quote:
kakor sem te razumel, naj bi bili taksni in drugacni kot
'pogoj' za iti tja v dolocene smeri, mesta, prostore, luknje,
place, svetisca, vesolja, planete, sfere, dimenzije... ??
torej, ce: potemtakem KDO ustvarja pogoje? sami?




jaz pravim takole : taksen kot si pac si...in na podlagi tega kaksen si, taksen se ti bo svet kazal....pa ali je to tukaj-sedaj na zemlji, ali kasneje v vesolju, luknji, vesolju....

torej okolje JE kakrsno pac JE in samo od TEBE bo odvisno kako ga bos dozivljal....lahko ti je na zemlji lepo, lahko ne....enako po smrti....kaksen SI...taksno si bos okolje predstavljal.

kdo torej postavlja pogoje ?
Lahko se seveda vprasam, kaksen bi NAJ bil, da se bom pocutil kar se da "odlicno" in odgovor najdem "pri sebi".Zelim si bit TAKSEN, ker cutim , da je tako prav. Zelim bit "DOBER". Ta pojem meni predstavlja taksnega "mene" , kot si zelim bit. In vecina ljudi zeli biti "dobri" in tud kot otroci smo "dobri" in taksen torej jaz hocem bit. Lahko si sedaj recem, da je to torej POGOJ "biti dober" za zdruzitev z vesoljem,osvoboditev,....Nekdo je torej "zahteval" pogoj "bit dober". KDO ? nevem, vem pa da taksni smo v zacetku-kot otroci...in cutim da je to nas pravi cilj.
Seveda o "biti dober" bi se tud dalo debatirat ampak kot ze receno mislim da imamo vsi to v sebi...to teznjo...po "biti dober"....nekateri se je pac "zavedajo" , nekateri ne.

Torej ne morem ti odgovorit kdo postavlja pogoje....kdo je odlocil, da morem bit "dober" vem samo, da jaz hocem bit.

Ta pogoj je torej misljen kot MOJ CILJ. KAj bo potem, nevem. Pomoje, ko ta cilj dosezes ni vec pomembno al se reinkarniras na zemlji, se zdruzis z bogom, vesoljem...ker to so samo okolja, v katerih se bos TI kot "dober" lepo pocutil.Vseeno mi je torej kje bom, ker vem da mi bo lepo, ce bom ta cilj dosegel. (seveda vem, da ga ne bom v celoti dosegel, se pa vsaj trudim , da bi ga)

#11 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Reply to Someone:

Nič ni belo in nič ni črno za vse...

Moj pogled na svet se je spremenil in odkar se Življenja in vsega, povezanega z njim, ne bojim več (oz. ne več v tolikšni meri), Živim drugače.

Vem in zavedam se, da sem jaz tista, ki bo neko stvar "označila, etiketirala". In, če jo že moram, bom našla nekaj "pozitivnega" v njej. Ne hrepenim po negativizmu. Ne hrepenim po pozitivizmu. Hrepenim po občutenju Sebe...

Moj problem s sprejemanjem realnosti tukaj in sedaj so bila pričakovanja - verjela sem, da je tisti raj, katerega spomin živi v meni, realnost tukaj in sedaj. Saj sem se rodila v raj! Le pravila igre so malček drugačna in moram "spremeniti" sebe do te mere, da bom lahko Jaz.

Nekako tako...

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#12 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

quote:
zivali in rastline imajo menda skupno zavest, clovek posamezno??
toda kljub posamezni zavesti menim, da le ta ni odvisna le od
nas. zakaj: ker vplivajo na naso zavest tudi druga bitja;
-(cloveska, za druge ne trdim, ker jih nisem videl ;)




hmm...torej predpostavima, da jaz naredim nekaj slabega TEBI, in še nekomu drugemu

ali je mozno, da bos Ti "jezen" oni drugi pa ne ?

od koga je torej odvisno, kako bo sam reagiral od MENE, ki sem ti nekaj naredil (okolje) ali od TEBE ? Zakaj pa oni drugi ni bil jezen, pa sta oba bila izpostavljena istemu okolju ?
Mislim, da je torej v veliko vecji meri od POSAMEZNIKA odvisno, kaksen bo in manj od okolja. Pa ne recem , da ta nima vpliva.

jaz se zavedam , da ce bi bil rojen v drugem okolju bi tudi sam bil drugacen...ampak to se ne pomeni da ima okolje odlocilen pomen....morda ima VPLIV ampak na koncu bo se vedno od TEBE odvisno kako , bos sprejel ta vpliv...se bos nekaj naucil iz tega vpliva npr...

INTELIGENCA ? nekdo z visjim IQ, se bo lazje ZAVEDAL pomoje

zakaj imam jaz nizji IQ kot nekdo drug ?

zakaj sem se jaz rodil v sloveniji nekdo drug pa v avganistanu med bombami ?

ne znam si drugace tega razlozit, kot z "mojim celotnim procesom zivljenja" , kjer je ta proces misljen kot moja pot do koncnega CILJA.
Torej vedno mi bo dano taksno okolje (iq, kraj rojstva) ,da se bom iz njega cim vec naucil oz. cim bolj priblizal CILJU


nevem...mam veliko vprasajev še, in nevem odgovora...ampak ZAVESTNO sem se odlocil, da bom sledil mojemu CILJU (za katerega pac cutim , da je pravi) ....in to me "nosi" naprej.




LP

#13 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

Življenje po življenju.

Kaj je življenje to sedaj ali tisto potem? Ali ni življenje vse?

To življenje je samo naša fizična manifestacija, fizična manifestacija boga, če hočete. In skozi to fizično manifestacijo lahko doživimo veliko čudovitih izkušenj. S fizisem dobimo telo in s telesmo dobimo vse čute in občutke, ki jih drugače ne bi mogli izskusiti. Kje so sedaj nebesa? Tukaj ali tam? Meni moje telo prinaša veliko veselja, včasih celo nebesa. Se pa vsekakor zavestno odločimo za nebesa tukaj ali tam!

andrej

#14 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

susi13:


in s tem ko se zavedas tega (tega kar si napisala, da moras spremenit sebe,svoja pricakovanja..itd..), se tudi ZAVEDAS, da svet ni nelogicen , da je v bistvu logicen, taksen torej, kot si ga sama ustvaris

in se povsem strinjam s tabo


LP

#15 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 1. oktober 2002, 01:00

quote:
Življenje po življenju.

Kaj je življenje to sedaj ali tisto potem? Ali ni življenje vse?

To življenje je samo naša fizična manifestacija, fizična manifestacija boga, če hočete. In skozi to fizično manifestacijo lahko doživimo veliko čudovitih izkušenj. S fizisem dobimo telo in s telesmo dobimo vse čute in občutke, ki jih drugače ne bi mogli izskusiti. Kje so sedaj nebesa? Tukaj ali tam? Meni moje telo prinaša veliko veselja, včasih celo nebesa. Se pa vsekakor zavestno odločimo za nebesa tukaj ali tam!

andrej



vsekakor je zivljenje vse, to sedaj in tisto kar se bo

nebesa ? lahko si jih seveda ustvaris tukaj, ampak ce psihopat ubija ljudi so lahko tud to njegova nebesa tukaj, ko pa bo umrl bo pa pomoje v "peklu" , ker se ne bo znal spojiti ,prilagoditi, zdruziti,.....z novim okoljem kakrsnokoli ze to je .

LP

#16 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. oktober 2002, 01:00

quote:

vsekakor je zivljenje vse, to sedaj in tisto kar se bo
nebesa ? lahko si jih seveda ustvaris tukaj, ampak ce psihopat ubija ljudi so lahko tud to njegova nebesa tukaj, ko pa bo umrl bo pa pomoje v "peklu" , ker se ne bo znal spojiti ,prilagoditi, zdruziti,.....z novim okoljem kakrsnokoli ze to je .
LP


morda res, toda ali res? jaz trditve ne morem trditi,
ker nimam tovrstnih zavestnih zaznav! torej lahko le
sklepam po tvojih besedah ali besedah drugih?
zato sem te spraseval, ce morda ti zavestno ves,
kako je tam, oz. si zavestno izkusil?
tvoje mnenje pa je seveda dobrodoslo!

#17 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 2. oktober 2002, 01:00

Zivljenje po zivljenju? Ja seveda.
Ja sam ka mali pao s lipe

#18 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 2. oktober 2002, 01:00

quote:
morda res, toda ali res? jaz trditve ne morem trditi,
ker nimam tovrstnih zavestnih zaznav! torej lahko le
sklepam po tvojih besedah ali besedah drugih?
zato sem te spraseval, ce morda ti zavestno ves,
kako je tam, oz. si zavestno izkusil?
tvoje mnenje pa je seveda dobrodoslo!



ja, moram reci, da seveda nisem imel zavestnih zaznav "zivljenja po zivljenju", sem pa zavestno (in tudi cutno) prisel do tega spoznanja v tem zivljenju

to se sedaj lahko slisi, kot da sam sebi macka v zaklju prodajam, ampak dejansko ni tako

z besedo "zavedanje" sem imel v mislih mojo zemeljsko sposobnost kot cloveka da zavestno razmisljam o stvareh.....no seveda pa vem, da bi pravi dokaz za "zivljenje po zivljenju" bil moja zavestna ZAZNAVA le-tega.

tega kar tukaj pisem ne jemljem kot "sveto resnico" ampak mi je samo pripomocek v zivljenju


zakaj se do pred kratkim (cca 1 leto)sploh nisem vedel kaj hocem, kdo sem , kam grem, kaj je moj cilj ?
no, seveda sem takrat mislil, da vem, sedaj pa vem da vem

lahko se zdaj vprasas kako sem pa lahko zdaj preprican da imam prav ?

odgovor je v moji ZAVESTI, mojem BIT-u, moje JAZ-u, mojem notranjem "feelingu", kakor hoces....dejstvo je, da se ga sedaj ZAVEDAM

tudi prej je seveda bil v meni ampak se ga nisem zavedal

in z zavestnim raziskovanjem SEBE (seveda so še drugi dejavniki vplivali) sem prisel do spoznanja kdo sem v resnici, kam grem, kaj hocem in kaj je moj CILJ.

no, sedaj se slisi kod da vse, vem in mi je vse jasno...seveda mi ni.

hocem samo povedat, nekako cutim, da JE "zivljenje po zivljenju" ravno zaradi tega, ker sem nasel SEBE v MENI, ce se lahko tako izrazim in nekako vem, da bo ON umrl JAZ pa bo ostal.


LP

#19 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 2. oktober 2002, 01:00

Seveda obstaja življenje po življenju, sicer teh zemeljskih "pet petkov" ne bi blo vredno živet.Če pa doživiš še kakšno tako izkušnjo ali ti jo pove umirajoči, potem verjameš.če ti je to dano.

#20 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 2. oktober 2002, 01:00

Biti onkraj meja zaznav?

Najprej je bila zaznava. Ne, najprej je bila beseda. Ne, najprej je bil logos!

Zaznava kot taka, naj bi pripadala oziroma naj bi bila del zavesti. In to ne zavesti sami po sebi (če kaj takega obstaja lahko obstaja samo potem).

Kraji onkraj naših meja zaznav zagotovo obstajajo. V logičnem smislu bi jih lahko imenovali možni svetovi, znanstvena fantastika bi jim rekla kraji na drugi strani črnih lukenj, različna verovanja pa nebesa in pekel oziroma onostranstvo (si morda kdaj opazila kako sladko namznajo različni lovci na duše prikazovati svoja nebesa in kako usrano nam prikažejo naše trenutno stanje).
Po moje si v svojem vprašanju imela v mislih kraje izven naših običajnih zaznav(to je zaznav naših čutil). Lahko pa bi pomislil tudi na meje našega jezika (filozof je rekel: "Meje našega jezika so meje našega sveta"-Wittgenstein). In tu se nas problem sele zacne: Kako s sredstvi tega sveta (lahko bi rekli tudi domene zdrave pameti oziroma večine) upisati nekaj, kar je za to mejo. Kraji torej so, obstajajo različni svetovi takšni in drugačni.

Toda življenje drugačno kot je tu ne more obstajati (vsaj sam si ga ne morem predstavljati), saj živimo le tu na tem skrivnostnem svetu in le za ta svet lahko rečemo, da smo živi.

Logika: Dokler si živ si živ(poglej kaj zate obsega ta pojem v danem trenutku in mogoče vprašaj še koga drugega - vsekakor je to nekaj popolnoma drugega kot smrt)

Veliko vprašanje je tudi, če mi gremo nekam - glede na to, da nas materialen del (naš stroj, telo, kosti) ne kaže (vsaj za žive) nobenih znakov življenja, je vprašanje o tem kam gre naš jaz(mogoče se ego sliši bolje, ali pa z majhno vključitvijo psihoanalize naš super-ego; nad-jaz) sploh še pomembno. Mene do sedanji odgovori niso prepričali (veliko se govori o obsmrtnih doživetjih, katera se pogosto poskuša uporabiti kot dokaz za življenje po smrti)- mrtvi pač ne govorijo.

Vsekakor ostali svetovi so v vsakem trenutku tu pred nami in lahko jih obiščemo, vendar pa od tega miso niti boljši niti slabši. pač so drugačni.





N
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#21 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 3. oktober 2002, 01:00

quote:
Toda življenje drugačno kot je tu ne more obstajati (vsaj sam si ga ne morem predstavljati), saj živimo le tu na tem skrivnostnem svetu in le za ta svet lahko rečemo, da smo živi.




Kaksen pa je "ta svet" ?

Torej ta "nas svet" ?

Kaj pa ce v tem "našem svetu" obstaja zivljenje po zivljenju, kjer tudi lahko recemo, da smo živi ?

Eno je zivljenje po zivljenju v "istem svetu" nekaj drugega pa je zivljenje po zivljenju v "razlicnih svetovih"


in moje razmisljanje seveda izhaja "tega sveta" , za "druge svetove" pa nevem, se mi pa zdi , da ko bom umrl bom "pristal" v "tem svetu" , kjer bom lahko spet zivel...in moj JAZ bo ostal....in tudi zivel

sploh pa ce vse to kar, sem tukaj in zgoraj napisal NE DRZI kaj lahko izgubim ?



quote:
Vsekakor ostali svetovi so v vsakem trenutku tu pred nami in lahko jih obiščemo, vendar pa od tega miso niti boljši niti slabši. pač so drugačni.





Se popolnoma strinjam s tabo. Če je kaksen "drug svet" je vsekakor drugačen, ampak MI smo se vedno enaki.Če torej po smrti "pristanemo", v "istem svetu", kot smo sedaj ali pa v kaksnem "drugem svetu" se nam bo le-ta še vedno kazal v NAŠI luči.





LP

#22 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 3. oktober 2002, 01:00

..."""kot smo sedaj ali pa v kaksnem "drugem svetu" se nam bo le-ta še vedno kazal v NAŠI luči."""...

ja, zato pa je toliko različnih svetov, vsak ima svojega. Tudi tu na zemlji, drugače pa ne dvomim o življenju po življenju, čeprav je to zame samo eno življenje, kontinuirano, samo prehajamo iz ene frekvence v drugo, iz ene izkušnje v drugo, iz enega sveta v drugega, če hočete, čeprav je vse en svet, ki je nastal iz ene in edine snovi, ki pa je....


andrej

#23 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

torej je življenje po življenju, ko te ni več. in kje ta ´ni več´ je prisoten sedaj, pa ga ne vidmo in je viden nam takrat, ko nas ni več;
a se je vredno sedaj matrat´ da ga bi vidl´ .


pokowc

#24 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

:) Navezala bi se na večnost/minljivost... Obstaja v trenutku, kot v vsakem trenutku obstajajo vsi svetovi, ki so kdajkoli obstajali in ki bodo kdajkoli obstajali. Vse skupaj je tako ogromno, da je nepredstavljivo. Meni je to najlažje predstavljivo kot nic... ;)

V danem trenutku mi je tako! :)

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#25 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

quote:
torej je življenje po življenju, ko te ni več. in kje ta ´ni več´ je prisoten sedaj, pa ga ne vidmo in je viden nam takrat, ko nas ni več;
a se je vredno sedaj matrat´ da ga bi vidl´ .



prav imas, pokowc ni se vredno matrat da bi ga sedaj vidli....se je pa vredno matrat sedaj za sebe, kajti Ti bos tisti, ki ga bos "morda" kdaj videl, in iz tvojih "oči" se ti bo kazal


LP




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0