Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Življenje po življenju?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
51 komentarjev na to temo

#26 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

quote:
:) Navezala bi se na večnost/minljivost... Obstaja v trenutku, kot v vsakem trenutku obstajajo vsi svetovi, ki so kdajkoli obstajali in ki bodo kdajkoli obstajali. Vse skupaj je tako ogromno, da je nepredstavljivo. Meni je to najlažje predstavljivo kot nic... ;)



zakaj se ubadati s tem "kaksni" so drugi svetovi, kaksno je zivljenje po zivljenju, če pa imamo tukaj na naši zemlji "dokaz", da taksen kot si TI v taksni luči se ti svet kaze...(če si dober, posten, iskren, prijazen, ne-jezen boš tudi ta nas svet dozivljal tako in bo svet za TEBE taksen kot si ti sam)

Torej TI si pomemben in ne svet, bi jaz rekel.


LP

#27 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 4. oktober 2002, 01:00

quote:

quote:
:) Navezala bi se na večnost/minljivost... Obstaja v trenutku, kot v vsakem trenutku obstajajo vsi svetovi, ki so kdajkoli obstajali in ki bodo kdajkoli obstajali. Vse skupaj je tako ogromno, da je nepredstavljivo. Meni je to najlažje predstavljivo kot nic... ;)



zakaj se ubadati s tem "kaksni" so drugi svetovi, kaksno je zivljenje po zivljenju, če pa imamo tukaj na naši zemlji "dokaz", da taksen kot si TI v taksni luči se ti svet kaze...(če si dober, posten, iskren, prijazen, ne-jezen boš tudi ta nas svet dozivljal tako in bo svet za TEBE taksen kot si ti sam)

Torej TI si pomemben in ne svet, bi jaz rekel.



Se ne ubadam z vprašanjem, kakšni so drugi svetovi. Izhajam iz čisto praktičnega vidika - dogajajo se mi stvari, ki jih jaz želim razumeti. Razumeti oz. vsaj dojeti toliko, da so meni jasna. Toliko, v tolikšni meri, da me ne morijo, temveč mi dajo zalet.
Drugi svetovi obstajajo. Pač... Naj! :)

Sem pa vsekakor sebi najpomembnejša jaz sama. Imam pa poleg tega v sebi že, odkar pomnim, željo po "biti v oporo ljudem". Tudi ostali ljudje so mi pomembni. Vkolikor imam (z)možnost nekomu podati roko, da lažje prečka reko, potem bom to naredila - vkolikor čutim, da je prav, da to storim.

Se pač učim, da bi 24 ur na dan in brez prestanka poslušala Tisti glasek v sebi... Se učim! :)))

Cmoka!

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#28 a2309j

a2309j
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 18. november 2002, 01:00

najprej vsem en lep pozdravcek..zivljenje po zivljenju?[?]...upaM da obstaja...sploh si ne znam predstavlat da se potem ko umremo nic vec ne dogaja..a lahko en na preprost nacin pove..a je zivljenje po tem zivljenju?..kako si predstavlate da izgleda? ...Objavljena slika...najbolj je pa tezko, da je eden izmed tvojih najblizjih zdaj tam..nemores verjet..skos sta bila skupaj..zdaj je pa tam..za kar se ti sprasujes, kar tebe najbolj zanima...vsakemu se lahko zgodi neverjetno hitro..p izve kako je..sploh si ne znam razlagat kako je..ce sploh je..ko razmisljam ne pridem do zaklucka..lahko pomagate?..Objavljena slika..lep dan vsem..v upanju na izcrpen odgovor..LP

aNja jUrKo

#29 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 19. november 2002, 01:00

quote:
?..kako si predstavlate da izgleda? ......najbolj je pa tezko, da je eden izmed tvojih najblizjih zdaj tam..nemores verjet..skos sta bila skupaj..zdaj je pa tam..


anja, zakaj pa bi bil nekdo izmed bližnjih TAM, zakaj pa ne TUKAJ...?

torej na tem našem svetu ?

reinkarnacija ? nevem, mogoče....

drug svet ? pomoje je svet eden...

če pa malo razmisliš oz. se posvetiš pojmu "časa" boš spoznala, da je čas samo subjektivni človeški produkt in da nima ničesar skupnega z "objektivno resnico"...

in ko to spoznaš potem vprašanja kot so "kje pa je umrli sedaj ? " izgubijo smisel, saj je v tem vprašanju vklučen pojem "časa", ki pa kot boš ugotovila ni takšen kot ga mi vidimo oz. cutimo oz. si ga predstavljamo...

torej če verjameš v "življenje po življenju" se v bistvu spet zapletaš s pojmom časa....

življenje pomoje preprosto JE...preprosto OBSTAJA....in se nikoli ne konča oz preide v drugo življenje....torej preprosto pač JE

da ti bo to nekoliko lazje razumljivo ti podajam en link,(ki ga je eden od forumovcev...zirozi?....podal v eni temi), kjer je "življenje" zelo "posrečeno" predstavljeno


http://www.geocities...t/k_svoboda.htm


LP

#30 a2309j

a2309j
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 19. november 2002, 01:00

someone...
.....torej pravis da zivljenje po zivljenju obstaja, samo v drugem času?...d ljudje, ki so odsli zivijo v drugem casu, ki je nam neznan?...zakaj so bliznji TAM ne TUKAJ?..zato ker so umrli?..s teM sem mislila to povedat:),..uglavnem me je samo to zanimalo, ce sploh je zivljenje,..ker bi bilo grozno da se vse to konca. To me zanima predvsem zato, ker se s prijateljico vedno prepirava, saj jaz deloma verjamem v posmrtnost, ona pa niti malo NE![V], HvaLa ti za prijazen odgovor, lpo se mej se naprej!Objavljena slika

#31 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 19. november 2002, 01:00

Življenja po življenju ni!
Že sama misel o življenju po življenju je paradoksalna - če je smrt konec življenja, potem življenja po smrti ne more biti; če pa je življenje tudi po smrti, potem smrti ni - torej je vse skupaj eano samo življenje in nam sploh ni moč umreti).

Po moje tisti, ki govorijo o življenju po življenju preveč mešajo; zdi se mi, da preprosto ne vedo, kaj je življenje, ali pa zavestno prodajajo meglo (drugi sevet, drugi svet gremo živet na drugi svet -bi reku Pero).




Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#32 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 19. november 2002, 01:00

quote:
torej pravis da zivljenje po zivljenju obstaja, samo v drugem času?...d ljudje, ki so odsli zivijo v drugem casu, ki je nam neznan?...



anja, jaz ne pravim, da obstaja "življenje po življenju" ampak pravim tole:

quote:
če pa malo razmisliš oz. se posvetiš pojmu "časa" boš spoznala, da je čas samo subjektivni človeški produkt in da nima ničesar skupnega z "objektivno resnico"...

in ko to spoznaš potem vprašanja kot so "kje pa je umrli sedaj ? " izgubijo smisel, saj je v tem vprašanju vklučen pojem "časa", ki pa kot boš ugotovila ni takšen kot ga mi vidimo oz. cutimo oz. si ga predstavljamo...

torej če verjameš v "življenje po življenju" se v bistvu spet zapletaš s pojmom časa....

življenje pomoje preprosto JE...preprosto OBSTAJA....in se nikoli ne konča oz preide v drugo življenje....torej preprosto pač JE



nikjer nisem govoril o kakšnem "drugem času" ali kaj podobnega, le to da "časa" NI, in torej "življenja PO življenju " NI, temveč je samo ŽIVLJENJE.


quote:
zakaj so bliznji TAM ne TUKAJ?..zato ker so umrli?..s teM sem mislila to povedat:),..


kje TAM ? govoriš kot,da je nekje nek drug svet in ko tukaj končas se potem nekje drugje spet pojavis....

jaz mislim da je svet EDEN ! in da ga sploh ne končas ampak ga samo živiš ....

smrt torej ne obstaja....živis dalje...reinkarnacija ? življenje v nefizični obliki ? res nevem....dejstvo pa ostaja še vedno enako: živiš dalje



LP

#33 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 19. november 2002, 01:00

naj dodam še nekaj besed v zvezi z časom:

torej čas je preprosto naš "izum", in kot takšen sploh ne obstaja...obstaja samo sedanjost...samo zdaj...vsak trenutek je ZDAJ

in zato ko rečes "življenje PO življenju" tega preprosto ne mores razumeti, ker ne razumeš pojma časa...ker je nam nepredstavljiv in ga z našimi čutili dojemamo takšnega kot ga pač...in če tega ne verjameš poskušaj poiskati odgovor na vprašanje "kdaj se je čas začel?"

torej časa pomoje sploh NI....in tako tudi "življenja PO življenju" ni temveč je samo življenje...


LP

#34 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 19. november 2002, 01:00

Shaman postane anorgansko bitje in hiti v druge dimenzije ali pa kar ostane v mejah 360 inteligencij okoli tega planeta
eni vedski surferji so shli chez luno naprej. Mozhno je iti do zvezd, pa je nekakor Uran zhe dalech za najboljshe. Seveda se normalen chlovek kar raspade. Luch in finte
v pseudosmrti katere reportirajo so seveda poslednja iluzija.

Reinkarnacija ni nekaj za vse. Pravzaprav anorganska bitja to ostajajo. Zakaj se spreminjati v zhabo? Ni logike. Sevda shamani se lahko spreminjajo v karkoli v dnevnem snu ali pri
zvisahni vibraciji.

Chlovek ki se ne znajde okoli vogala teshko ali nikakor najde pot v devahane (rajske planete). Astrologija naj
bi se vkvarjala tudi z astralnemi planetami. Yogananda
je dober primer (oziroma Yoganandin guru).

news:alt.yogananda news:alt.dreams.toltec news:alt.drerams.lucid news:alt.dreams.castaneda
http://puck.dhs.org http://www.escribe.com/theory/puck

#35 a2309j

a2309j
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 19. november 2002, 01:00

Objavljena slika..eHhh zdj p sploh vec nc nvemmm! cist ste me zmesal:)..mybe je ta tema res se prevec za mene:)..sploh nc nrazumem:)))Objavljena slika...se vidmo pr kaki drugi temi...papap:***

aNja jUrKo

#36 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 13. november 2012, 22:42

Kaj za vas pomeni ta beseda?

Je imel že kdo izkušnjo, ali pobližje spoznal kraje onkraj naših MEJA zaznav?


Obstaja drugačno življenje kot je tu! Verjamem,d a ko umremo gremo tja kamor si želimo, edino, kar me veseli, je to, da bom nekoč spoznala, koliko pravih prijateljev sem imela in jih imam. Vsi so Tam in tukaj!

Kaj pa to, da se odločimo ali gremo naprej proti svetlobi ali ostanemo , se vrnemo nazaj v naša življenja? Kaj pravite na to? Kdo ima pri tem največjo vlogo odločanja?



Simsi


Po Tem kratkem preizkusnem Življenju , kamor Smo Bili Poslani v Inkarnacijo z našimi Dušami, ( no, nekateri tudi v Reinkarnacijo ) , se naše telo zopet povrne v prah - v materijo tega Planeta , od koder je bilo vzeto, naše Duše pa Stvarnikovi Angeli vodijo Naprej po Duhovni Poti k Cilju .

Torej, Je ta stari SvetoPisemski Rek Potrebno Razumeti na Duhoven način, in Nikakor Ne na materijalen način :

V prah ki predstavlja materijo tega Planeta se povrne le naše telo , ki je tudi sestavljeno iz prahu + iz Vode .

Naša Duša pa to njeno odložitev telesa preživi, in sicer je odpeljana naprej v Duhovni Svet , Svet Onkraj naših zazanav .

No, razen pri samomorilcih, kjer Duša iz težav pride v Huuuuude Bolečine + Trpljenje, o katerem se ji niti ne sanja ne prej, preden to stori .

Zato Nikoli Niti ne pomislite na kak samomor, Ker si boste šele Potem nakopali nepredstavljive Huuude Težave .

Največjo Vlogo Odločanja za nas pa imamo - Mi , kajti Stvarnik nam je dal Svobodno Voljo za Odločanje .

Živali jo recimo skoraj Nimajo ( pa še to le nekatere , tiste ki so Inteligentne - ki imajo svojo Notranjo Govorico )

Lp + #

#37 sarah1224

sarah1224
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 73

Objavljeno: 14. november 2012, 14:34

Življenja po življenju NI. Objavljena slika
(¯`v´¯)
`*.¸.*´
¸.•´ ¸.•*¨)¸.•*¨)
(¸.•´(¸.• (¸.•´¸¸.•¨¯`•.¸¸.♥SarahMichelle♥

#38 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 14. november 2012, 21:11

x:o)x

Jaz sem podobno razmišljala. Halo, še enkrat živet, v tem brezbrižnem svetu, polnem bolečine, sovraštva in takega, na-a Objavljena slika

Potem mi je nekdo rekel, da to je verjetno res moja zadnja inkarnacija tule in sem pomislila - kaj? Nemogoče... da ne bi nikoli več videla sončnega vzhoda, čutila vetra na svoji koži, se nikoli več družila s prijetnimi ljudmi in nikoli več uživala še nešteto drugih lepot?
I want more :vio: xcivx x8Dx (je pa res, da je precej odvisno od tega, kje pristaneš x;)x )



p.s. to niti nima veze s samo temo, samo Candle me je spomnila na tole... kako lahko hitro drugače zagledaš svet

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#39 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 14. november 2012, 22:36

Življenja po življenju NI. Objavljena slika


so z ultrazvokom snemal dvojčka... še u maternici... k sta se pogovarjala...
pa praw eden ta drugmu:
ti... a misliš, da je življenje po rojstvu?

(mau sem predelu uvod u eno knjigo)
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#40 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 14. november 2012, 22:43

Življenja po življenju NI. Objavljena slika


Seveda - Ker neveš zanj, ker ti Manjka Teh Podatkov , ... in pol, si rečeš kot recimo: noj : če nevem (ne vidim, ko tkole držim glavo zarito v pesek), pol enostavno - "ni" x:Dx xDDx x:Dx x:)x ...:o|o:

Na Srečo Je Resnica - Drugačna x^x xcivx x^x

#41 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 14. november 2012, 22:48

No, pol pa še dobr x:o)x
Kdo se ima pa voljo ubadat še enkrat z lakoto, vojnami, nesrečo in boleznimi v nedogled xrolleyesx.


No, v nedogled - Nikoli Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika

Pač pa Toliko časa, dokler se ne doseže nek spodoben Duhovni Napredek .

No, to sicer lahko traja tudi več deset tisoč let . :O: :eek: :sori: :eek: :O:

Lahko pa je Nadvse Zelo - Kratko xDDx xsrcx xDDx

Odvisno od pripravljenosti sodelovanja naše Duše , torej, kolikor se pustimo poboljšati .:8):

No, jaz sem za Krajšo Varianto , ki pa gre po Poti Ljubezni xsrcx xsrcx xsrcx

Lp + #

so z ultrazvokom snemal dvojčka... še u maternici... k sta se pogovarjala...
pa praw eden ta drugmu:
ti... a misliš, da je življenje po rojstvu?

(mau sem predelu uvod u eno knjigo)



x:)x :palec: xDDx x:Dx xDDx :palec: x:)x

#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. november 2012, 23:02

ne vidim, ko tkole držim glavo zarito v pesek

x:Dx x:Dx

tkole držim glavo in ne vidim. x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 14. november 2012, 23:12

x:Dx x:Dx

tkole držim glavo in ne vidim. x:Dx



Ja, saj, zatooo, ker jo tkole tiščiš v pesek zarito , ... no, kadar jo x:o)x :o|o: x;)x

Lp + x:)x

#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. november 2012, 23:19

ja ampak jaz je nikoli tkole ne tiščim... (ampak jo mal drugač x:Dx in ne v pesek xDDx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 14. november 2012, 23:26

x:Dx x:Dx

tkole držim glavo in ne vidim. x:Dx


kk tk to je gorenjsko narečje x:o)x črke šparajo x:Dx

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#46 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 15. november 2012, 12:15

kk tk to je gorenjsko narečje x:o)x črke šparajo x:Dx



Ja, gre manj tinte + elek3ke xDDx

... pa še hitrej' gre x8Dx

Lp + #

#47 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 19. november 2012, 13:23

Ja, gre manj tinte + elek3ke xDDx

... pa še hitrej' gre x8Dx

Lp + #


zmankal elektrike?

#48 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 19. november 2012, 23:14

zmankal elektrike?



Ne še, Ampak Bo jo pa začelo Zmanjkovati .Objavljena slika xcivx Objavljena slika

Je pa Draga - Že Zdaj :sori:

Lp + #

#49 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 5. januar 2013, 15:43

Enostavno vprašanje ter enostaven odgovor. Da.


dReAM

 

 

 


#50 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 17. januar 2013, 00:02

Iz biblijskih zapisov o vstajenju se veliko naučimo o vstajenju mrtvih v prihodnosti. Ljudje, ki so bili obujeni v življenje prav tukaj na zemlji, so bili znova skupaj s svojimi ljubljenimi. Tudi v prihodnosti bo podobno - a še veliko lepše. Kot smo spoznali v 3. poglavju, je Božji namen, da bo cela zemlja spremenjena v raj. Mrtvi torej ne bodo obujeni v svet, poln vojn, kriminala in bolezni. Imeli bodo priložnost živeti večno na zemlji v mirnem in srečnem okolju.

17 Kdo pa bo vstal od mrtvih? Jezus je rekel, da »bodo vsi, ki so v grobovih, slišali njegov [Jezusov] glas in prišli ven«. (Janez 5:28, 29) Podobno piše tudi v Razodetju 20:13: »Morje je dalo mrtve, ki so bili v njem, pa tudi smrt in had sta dala mrtve, ki so bili v njima.« »Had« pomeni splošni grob človeštva. (Glej dodatek.) Ta skupni grob bo izpraznjen. Vsi ljudje, ki v njem počivajo in jih je na milijarde, bodo ponovno živeli. Apostol Pavel je rekel: »Bo vstajenje pravičnih in nepravičnih.« (Apostolska dela 24:15) Kaj to pomeni?

18 Med 'pravične‘ spadajo mnogi, o katerih beremo v Bibliji in so živeli, preden je Jezus prišel na zemljo. Morda ob tem pomislite na Noeta, Abrahama, Saro, Mojzesa, Ruto, Estero in mnoge druge. Nekateri od teh vernih moških in žensk so omenjeni v 11. poglavju pisma Hebrejcem. Vendar med 'pravične‘ spadajo tudi Jehovovi služabniki, ki umrejo v našem času. Zaradi upanja na vstajenje smo lahko osvobojeni vsakršnega strahu pred smrtjo. (Hebrejcem 2:15)
Kaj pa bo z vsemi tistimi, ki niso služili Jehovu oziroma ga ubogali, ker zanj niso nikoli slišali? Te milijarde »nepravičnih« ne bodo pozabljene. Tudi oni bodo obujeni in bodo imeli na voljo dovolj časa, da bodo lahko spoznali pravega Boga in mu služili. V obdobju, ki bo trajalo tisoč let, bodo mrtvi obujeni in bodo dobili priložnost, da se zvestim ljudem na zemlji pridružijo pri služenju Jehovu. To bo čudovito obdobje. Biblija ga imenuje sodni dan.#

20 Ali to pomeni, da bo obujen vsak človek, ki je kdaj živel na zemlji? Ne. V Bibliji piše, da so nekateri mrtvi ljudje v 'geheni‘. (Luka 12:5) Gehena je ime dobila po smetišču, ki je ležalo zunaj staroveškega Jeruzalema. Tam so sežigali trupla in smeti. Mrtve, ki so jih vrgli na to smetišče, so Judje imeli za nevredne pokopa in vstajenja. Gehena tako ustrezno predstavlja trajno uničenje. Čeprav bo Jezus imel svojo vlogo pri sojenju živih in mrtvih, je končni sodnik Jehova. (Apostolska dela 10:42) Nikoli ne bo obudil tistih, za katere sodi, da so hudobni in da se ne želijo spremeniti.
Biblija omenja še eno vrsto vstajenja, pri katerem je človek obujen v nebesa kot duhovno bitje. (Razodetje 20:6) V Bibliji je zapisan samo en zgled tovrstnega vstajenja - vstajenje Jezusa Kristusa.

22 Zatem ko so Jezusa kot človeka usmrtili, Jehova ni dovolil, da bi njegov zvesti Sin ostal v grobu. (Psalm 16:10; Apostolska dela 13:34, 35) Bog ga je obudil, vendar ne kot človeka. Apostol Peter pojasnjuje, da je bil Kristus »usmrčen v mesu, oživljen pa v duhu«. (1. Petrovo 3:18) To je bil resnično velik čudež. Jezus je ponovno postal mogočno duhovno bitje! (1. Korinčanom 15:3-6) Bil je prvi, ki je bil obujen na ta veličastni način. (Janez 3:13) Vendar pa ni bil zadnji.

23 Jezus je vedel, da se bo kmalu vrnil v nebesa, zato je svojim zvestim sledilcem povedal, da jim bo tam 'pripravil prostor‘. (Janez 14:2) Za tiste, ki gredo v nebesa, je rekel, da so njegova »mala čreda«. (Luka 12:32) Koliko članov pa bo v tej sorazmerno majhni skupini zvestih kristjanov? Apostol Janez je v Razodetju 14:1 rekel: »Videl [sem], in glej: na gori Sion je stalo Jagnje [Jezus Kristus], z njim pa sto štiriinštirideset tisoč tistih, ki so imeli na čelu napisano njegovo ime in ime njegovega Očeta.«

24 Teh 144.000 kristjanov, med katerimi so tudi Jezusovi zvesti apostoli, je obujenih v življenje v nebesih. In kdaj naj bi bili obujeni? Apostol Pavel je napisal, da naj bi se to zgodilo med Kristusovo navzočnostjo. (1. Korinčanom 15:23) V 9. poglavju boste spoznali, da mi danes živimo v tem času. Torej so tisti maloštevilni, kar jih je še ostalo od 144.000 in ki umrejo v našem času, takoj obujeni v nebeško življenje. (1. Korinčanom 15:51-55) Veliki večini človeštva pa se obeta, da bo v prihodnosti obujena v življenje na rajski zemlji.
Da, Jehova bo našega sovražnika, smrt, zares odstranil, in to za vse večne čase! (Izaija 25:8) Vendar se morda sprašujete: 'Kaj bodo tisti, ki so obujeni v nebesa, tam delali?‘ Postali bodo del sijajne kraljestvene vlade v nebesih.


»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0