Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Oddaljene zvezde in njihov pomen


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
103 komentarjev na to temo

#76 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 4. januar 2006, 13:07

Če potegneva črto, zate Regulus ni nič kaj kraljevski. Žal. :sori:



xrolleyesx Hvala Astrotalisman, to sonce in regulus ima naš ta "mladi". Jaz imam na regulusu DESC. xrolleyesx

#77 puhica

puhica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 140

Objavljeno: 4. januar 2006, 15:11

Hmm, Regulus je pa pri mojem marsu, 1 orbisa v 2. hiši x?x
Regul je podoben jupitru in marsu, v moji karti pa imam konjunkcijo teh dveh planetkov in n. node. Če prav razumem, to ni fajn.
When inner situation is not made conscious,
it happens outside as fate!
C.G. Jung

#78 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 4. januar 2006, 22:14

Hmm, Regulus je pa pri mojem marsu, 1 orbisa v 2. hiši x?x
Regul je podoben jupitru in marsu, v moji karti pa imam konjunkcijo teh dveh planetkov in n. node. Če prav razumem, to ni fajn.


Nič ni narobe s tem. Omenil sem že, da so pomembne konjunkcije in opozicije zvezd s svetiloma in s koti. Če je v konjunciji z Marsom in Jupitrom zvezda njune narave, je povečan pomen teh dveh planetov. Glede na to, kar si omenila, domnevam, da niti Mars niti Jupiter nista vladarja Asc ali MC in tako njun pomen ni tako velik.
Kot vedno je to samo izsek iz cele karte, ki bi lahko pokazala čisto nekaj drugega. x:)x
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#79 puhica

puhica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 140

Objavljeno: 5. januar 2006, 09:42

Mars je vladar mojega mc, ki je v ovnu, in tvorita trigon. Na mc imam Baten Kaitos ki ima podoben vpliv kot saturn, na soncu pa je Hamal ki je podoben marsu in saturnu.
Ja, vse so samo koščki ki se počasi sestavljajo xegox
When inner situation is not made conscious,
it happens outside as fate!
C.G. Jung

#80 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 1. avgust 2006, 06:57

Hvala da ste izbrisali moje vprašanje in komentar v tej temi! Kolikor sem uspela poklikati ostale poste (mimogrede sem porabila celih 20 minut v tej kači brez konca) ni bilo še nič podobnega napisanega, zato ne razumem zakaj sem dobila cenzuro!

So vsaj tisti ostali, ki vsebujejo 10 smajlijev in tri besede, a ne?

Vidim pa tudi, da tisti, ki so imeli veliko znanja zapustili ta forum, kar jim samo čestitam.

Tako, da grem tudi jaz po štirih letih od tu, nima smisla več kaj pisat...

#81 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 1. avgust 2006, 07:50

No jz mam pa kr eno najnesrečnejših zvezd - Unukalhai na mojem Soncu. Slišala sem, da ti da ful moči potem te pa sesuje...ker zelo malo vem o tem bi mi vsako vaše mnenje prov prišlo...

Lp x:px
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#82 alkimistka

alkimistka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 54

Objavljeno: 1. avgust 2006, 08:14

Pinka,

Moje vprasanje in odgovor je blo tud zbrisano :(

#83 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 1. avgust 2006, 08:20

alkimistka vdrl so jim v bazo podatkov in jim zbrisal za ene štiri mesce..poglej pod temo vdor v bazo

Lp
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#84 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 2. avgust 2006, 18:54

No jz mam pa kr eno najnesrečnejših zvezd - Unukalhai na mojem Soncu. Slišala sem, da ti da ful moči potem te pa sesuje...ker zelo malo vem o tem bi mi vsako vaše mnenje prov prišlo...

Lp x:px

...jaz jo mam pa na asc. in uranu... kaj ces... mi tle dol zal ne talamo kart... :xx!: :xx!: :xx!:
...sej ta zvezda ni tko zlo slaba... ce jo produktivno uporabis je lahko zelo pozitivna-predvsem ce gre za zdravitelce... gre za glavo kace... kundalini... pogleg tega tudi Franz Bardon za to inteligenco na 21. sco-Šaluač pravi, da je zlo podobna Kofanu(20.Sco) in da osebi pomaga, da izpolni svoje želje, kolikor je to le kozmično mogoče, poleg tega pa lahko najde ustrezno zdravilo za vsako bolezen...
..tko da tale zvezda je slaba samo če zlorabis kundalini...

BTW: jest pa tebe Pinka poznam... se vidimo, če se vidimo... x;)x
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#85 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 2. avgust 2006, 21:54

...jaz jo mam pa na asc. in uranu... kaj ces... mi tle dol zal ne talamo kart... :xx!: :xx!: :xx!:
...sej ta zvezda ni tko zlo slaba... ce jo produktivno uporabis je lahko zelo pozitivna-predvsem ce gre za zdravitelce... gre za glavo kace... kundalini... pogleg tega tudi Franz Bardon za to inteligenco na 21. sco-Šaluač pravi, da je zlo podobna Kofanu(20.Sco) in da osebi pomaga, da izpolni svoje želje, kolikor je to le kozmično mogoče, poleg tega pa lahko najde ustrezno zdravilo za vsako bolezen...
..tko da tale zvezda je slaba samo če zlorabis kundalini...

BTW: jest pa tebe Pinka poznam... se vidimo, če se vidimo... x;)x


BTW vem da me poznaš...sej ti si mi dal vedet, da mam tam to zvezdo zvezdico...joj kok te bom x;)x ha ha

...zdej mi pa še povej kje lah kej več zvem o Unukalhai, da ne bom tok prestrašena po svet hodila... :inocent: veš glede tistga Franckota te pa nisem nč razumela...kaj jo je imel on tud na soncu???
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#86 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 3. avgust 2006, 13:31

BTW vem da me poznaš...sej ti si mi dal vedet, da mam tam to zvezdo zvezdico...joj kok te bom x;)x ha ha

...zdej mi pa še povej kje lah kej več zvem o Unukalhai, da ne bom tok prestrašena po svet hodila... :inocent: veš glede tistga Franckota te pa nisem nč razumela...kaj jo je imel on tud na soncu???

..jaz koga prestrasil???eh ja... to je unukalhai kriv... zgleda, da je zvezda res sam hudich!! x;)x

...ne, ne ta Francek je se je ukvarjal z evokacijo... (no, pa se z marsicem drugim... v glavnem najvecji mag 20. stoletja... ...vecji od Crowleya... pa bistveno bolj skromen... ...predvsem pa vecji praktik in manjsi egotrip...) ... v glavnem on je za vseh 360 stopinj ekliptike skozi akaso (deloma pa tudi z evokacijo samo) dobil informacije o inteligencah, ki so tam locirane... in v svoji knjigici The practice of magical evocation tut vsako od teh inteligenc opise... informacije o teh inteligencah po Bardonu navaja tudi Imširagić v svoji knjigici Tajne stepena zodijaka, kjer pove tudi da clovek (ce ima npr. asc, SO ali MO na neki stopinji) inteligenco te stopinje v svojem zivljenju poudarjeno uporablja oz. z njo sodeluje... od tod ta analogija...

..drugace pa si preberi o Unukalhai-u tole:http://www.winshop.c.../new_page_1.htm

no pa se tole(dasiravno jemlji tole z veliko mere rezerve):http://www.lunin.net...icheva stopinja
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#87 alkimistka

alkimistka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 54

Objavljeno: 3. avgust 2006, 14:41

A se meni nekdo prosim zracuna? Vem samo za 6 zvezd, ki se pokazejo na Astrodienstu... Podatki 12.6.1980, 14.55, Jesenice..
Nimam nobenega astro programa zato prosim....

Pozdravček

#88 alkimistka

alkimistka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 54

Objavljeno: 3. avgust 2006, 14:41

A se meni nekdo prosim zracuna? Vem samo za 6 zvezd, ki se pokazejo na Astrodienstu... Podatki 12.6.1980, 14.55, Jesenice..
Nimam nobenega astro programa zato prosim....

Pozdravček

#89 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 3. avgust 2006, 20:54

Hvala Samson za info...pa veš, če se ta knjiga Tajne stepene zodijaka tuki v Slo kje dobi...

Lp
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#90 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 4. avgust 2006, 13:06

Hvala Samson za info...pa veš, če se ta knjiga Tajne stepene zodijaka tuki v Slo kje dobi...

Lp

...dobi(la) se (je) v konzorciju... samo zdaj so ugotovili, da je trg astrološke literature relativno nezanimiv in so zreduciral tovrstno ponudbo na minimum(tko da mal verjetno, da se se dobi)... lahk ti jo jest posodim... jeseni, ce se ne mudi... drgac jo pa lahko tut preko njegovga sajta narocis...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#91 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 4. avgust 2006, 14:03

Hvala da ste izbrisali moje vprašanje in komentar v tej temi! Kolikor sem uspela poklikati ostale poste (mimogrede sem porabila celih 20 minut v tej kači brez konca) ni bilo še nič podobnega napisanega, zato ne razumem zakaj sem dobila cenzuro!

So vsaj tisti ostali, ki vsebujejo 10 smajlijev in tri besede, a ne?

Vidim pa tudi, da tisti, ki so imeli veliko znanja zapustili ta forum, kar jim samo čestitam.

Tako, da grem tudi jaz po štirih letih od tu, nima smisla več kaj pisat...

hm...če bi res tako sledila kaj se tle dogaja, bi ugotovila, da so creckerji skinili cel forum od 4.aprila dalje in ne sam tvoj.....in to s 3emi besedami in smajliji žal nima veze......vsi začenjamo skor na novo.....
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#92 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 4. avgust 2006, 15:58

A se meni nekdo prosim zracuna? Vem samo za 6 zvezd, ki se pokazejo na Astrodienstu... Podatki 12.6.1980, 14.55, Jesenice..
Nimam nobenega astro programa zato prosim....

Pozdravček



Tehle zvezd je za eno precej debelo knjigo x:Dx

Vtipkaj v iskalnik 'zvezde stalnice' ali pa 'fiksne zvezde' in voila :palec:


LP
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#93 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 5. avgust 2006, 09:28

Mene nekaj zanima glede astrologije in ker nočem neko novo temo odpirat, bom kar tule natrosil. Glede na to, da se zemljina os (nagnjena 23,5 stopinj na ekliptiko) giblje na način da pri celem krogu izriše navidezen stožec v 26000-ih letih, se tudi zodiakova znamenja spreminjajo, ne glede na kraj in kraj rojstva, temveč tudi v ciklih 26000-ih let. Za ponazoritev ena slikca:
[attachment=11140:attachment]

Iz tega sledi, da temeljijo današnji hororskopi na 4000 let starem Babilonskem sistemu. No, sledi kratek izsek teksta, ki se sicer ukvarja z astronomijo:

"This motion was first recorded by Hipparchus in 100 B.C.E. who noticed differences between ancient Babylonian observations and his own. When the Babylonians were the world power in 2000 B.C.E., the vernal equinox was in the constellation Aries and the star Thuban (in Draco) was the closest bright star to the NCP. At the time of Jesus Christ the vernal equinox had shifted to the constellation Pisces and the star Kochab (in the bowl of the Little Dipper) was the closest bright star to the NCP. Now the star Polaris is close to the NCP and the vernal equinox is close to the border between Pisces and Aquarius (in 2600 C.E. it will officially be in Aquarius) which is what a popular song of years ago refers to with the line ``this is the dawning of the Age of Aquarius''. In the year 10,000 C.E., the bright star in the tail of Cygnus, Deneb, will be the pole star and Vega (in Lyra) will get its turn by the year 14,000 C.E. Horoscopes today are still based on the 4,000-year old Babylonian system so even though the Sun is in Aries on my birthday, the zodiac sign used for my horoscope is Taurus. I guess it's hard to keep up with all of the changes in the modern world!"

Če bi celo hipotetično verjel v hororskop, potem sem verjetno tudi drugega znamenja, kot mi kažejo datumi at the first glance xnckrivx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#94 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 5. avgust 2006, 10:11

Mene nekaj zanima glede astrologije in ker nočem neko novo temo odpirat, bom kar tule natrosil. Glede na to, da se zemljina os (nagnjena 23,5 stopinj na ekliptiko) giblje na način da pri celem krogu izriše navidezen stožec v 26000-ih letih, se tudi zodiakova znamenja spreminjajo, ne glede na kraj in kraj rojstva, temveč tudi v ciklih 26000-ih let. Za ponazoritev ena slikca:
[attachment=11140:attachment]

Iz tega sledi, da temeljijo današnji hororskopi na 4000 let starem Babilonskem sistemu. No, sledi kratek izsek teksta, ki se sicer ukvarja z astronomijo:

"This motion was first recorded by Hipparchus in 100 B.C.E. who noticed differences between ancient Babylonian observations and his own. When the Babylonians were the world power in 2000 B.C.E., the vernal equinox was in the constellation Aries and the star Thuban (in Draco) was the closest bright star to the NCP. At the time of Jesus Christ the vernal equinox had shifted to the constellation Pisces and the star Kochab (in the bowl of the Little Dipper) was the closest bright star to the NCP. Now the star Polaris is close to the NCP and the vernal equinox is close to the border between Pisces and Aquarius (in 2600 C.E. it will officially be in Aquarius) which is what a popular song of years ago refers to with the line ``this is the dawning of the Age of Aquarius''. In the year 10,000 C.E., the bright star in the tail of Cygnus, Deneb, will be the pole star and Vega (in Lyra) will get its turn by the year 14,000 C.E. Horoscopes today are still based on the 4,000-year old Babylonian system so even though the Sun is in Aries on my birthday, the zodiac sign used for my horoscope is Taurus. I guess it's hard to keep up with all of the changes in the modern world!"

Če bi celo hipotetično verjel v hororskop, potem sem verjetno tudi drugega znamenja, kot mi kažejo datumi at the first glance xnckrivx

...tropicni zodiak, ki ga uporablja zahodna astrologija, temelji na navidezni poti sonca okoli zemlje in tudi ce pogledas osnovne motivacijske mehanizme posameznih znamenj vidis da temeljijo na tem... tukaj gre bolj za kote sonca...
..sidericni zodiak, ki ga uporablja jotish oz. vedska astrologija pa temelji na polozaju zvezd... zvezde se sicer zelo pocasi spreminjajo-v 100 letih za cca. 1,5 stopinje... razlika med tropicnim in sidericnim je ajanamša-korekcija... trenutno je ta razlika cca. 24 stopinj(se pravi če imaš v tropičnem luno na 20 leva jo imaš v sideričnem na 26 raka)... vendar gre med obema zodiakoma itak za druga področja zivljenja... tropicni zasnovan na poti soncu, ki je energija nasega soncnega sistem, daje informacije bolj o interakciji z zunanjim svetom tega soncnega sistema... medtem ko sidericni daje informacije bolj o karmi in podobnem...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#95 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 6. avgust 2006, 19:53

Saj... 360/1,5=240*100=24000 ... torej obstajata dva sistema. No, me je toliko zanimalo če to upoštevate... o astrologiji ne vem veliko sicer x;)x
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#96 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 26. september 2006, 11:12

Mal sem čekirala spet te zvezde stalnice in sem pri lubiju ugotovila, da ma ALDEBARAN eksatno na Veneri v 12. hiši-po značaju naj bi bila podobna Marsu, ti daje moč. Kaj bi pa z Venero to pomenil? Nekje sem prebrala, da ti daje slavo v književnosti, ustvarjalnost in dobro za poroko in zdravje sam kaj pa pomeni v 12. hiši ter v opoziciji z ANTARESOM, ki pa je eksatno na Jupitru in Uranu v 6. hiši-po značaju je podoben Marsu in Jupitru, pohlep, svojeglavost, dvoličnost, laži, pretiravanje, več zakonov, nasilna smrt. Le kaj lahko razberete iz tega?
To še ni vse oz. najhuje ima še ALGOL eksatno na Kironu v 12. hiši? O ALGOLU pa nisem prebrala niti ene dobre stvari. Nesreče, nasilje, odvisnost od drog, težavna psihična stanja itd. Če ima kdo kakšno idejo kaj vse bi to pomenilo res najlepša hvala ne glede ali je dobro al slabo.

Lp
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#97 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 14. februar 2009, 20:38

A kdo ve, če zvezde stalnice vplivajo tudi na sekundarne progresije?
Moj progresirani Ascendent se nampreč približuje Algolu :wOOt: :OO!:

#98 dubhe

dubhe
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 77

Objavljeno: 15. februar 2009, 14:34

Mislim da nimajo vpliva. Jaz zvezde upoštevam le, če so kotne in v tesni konjunkciji z osebnim planetom ali vladarjem kotnih hiš.

#99 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 15. februar 2009, 15:01

Mislim da nimajo vpliva. Jaz zvezde upoštevam le, če so kotne in v tesni konjunkciji z osebnim planetom ali vladarjem kotnih hiš.


js imam Regulus konj luna....Antares konj neptn in s. zanka

luna je v 9. hiši...neptun ins zanka pa v 1 hiši :) oboje je v tesni konj
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#100 dubhe

dubhe
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 77

Objavljeno: 15. februar 2009, 15:51

js imam Regulus konj luna....Antares konj neptn in s. zanka

luna je v 9. hiši...neptun ins zanka pa v 1 hiši :) oboje je v tesni konj


Tu bi se verjetno že čutil kakšen vpliv na planet, kako se izraža luna?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0