Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako se obnašat do najinih otrok?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
140 komentarjev na to temo

#101 Sasha3

Sasha3
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 392

Objavljeno: 6. maj 2009, 16:33

zakaj ubijate svoje otroke da ne morejo bit to kar so ? ker se vam neda njihovih cot prat usak dan zarad vašga zamorjenga življenja ? če bi vsakiga pustil pr mir bi vsakiga zanimal use , tisočkrat več stvari bi znal

PA DA NEBI KDO OD VAS MI REKO DA NE KRADE SVOJMU OTROKU SVOBODE PA VOLJE DO ŽIVLJENJA



x:px :vragec: x:Dx moja dva sta ves čas umazana, pa ful svinjarija dasta v usta.
Sam verjetno bi ti mal bolj specifično razložil-a , kako si predstavljaš pustit otroka pr mir... iz svojih izkušenj, seveda, če misliš teoretizirat, se morva žal poslovit.

#102 krog

krog
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 71

Objavljeno: 6. maj 2009, 18:51

tak da jima pustiš de bota sama vidla de to ni za v uste kadar vidiš de to delata , ne pa de jima ti pamet soliš pa nebota nikol zrastla s svojo pametjo , pa tebe sem sam za primer uporabo pa ne zdej se razburjat , sej nevem kak je pr teb

#103 krog

krog
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 71

Objavljeno: 6. maj 2009, 19:41

bi radi vidl nekoč svoje otroke polne življenja in odgovorne zase pa še za druge povrh , pametne ? potem jim pa pustte da v to zrastejo , to je v njihovi naravi če je nebi oviral , zdej morjo dat vse skos , SAMI , poznej bo prepozn ku jim bote dokončno vcepl v ego ta pokvarjen nesvobodn sistem brezsmiselnega življenja

#104 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 6. maj 2009, 21:19

nihče od vas nima licence da bi sodil o tem kakšen naj bo vaš otrok , zato ker to počnete pa zrastejo iz njih neumni egoisti , NAJVEČ kar lahko storiš za otroka je to da mu daš njegov jaz , da ga pustiš da se uči ne pa da ubijaš njegovo voljo z vsiljevanjem , to pomeni da ga pustiš pr mir , sevede se teb kretenu ne zdi prav de otrok leta okrog pa broža po dreku , njemu pa se utrga ko mu to prepoveš , use življenje spiješ z njega kot en krvoses , a je to smisel da se otrok zapira v sebe pred tabo ker maš svoj ponos pa bojo drugi rekl kak je tvoj otrok umazan pa razposajen ? zakaj ubijate svoje otroke da ne morejo bit to kar so ? ker se vam neda njihovih cot prat usak dan zarad vašga zamorjenga življenja ? če bi vsakiga pustil pr mir bi vsakiga zanimal use , tisočkrat več stvari bi znal

PA DA NEBI KDO OD VAS MI REKO DA NE KRADE SVOJMU OTROKU SVOBODE PA VOLJE DO ŽIVLJENJA

LOL LOL LOL
Teoretiki na delu. LOL
Bi te rad vidu, teoretičar jedan, kako boš funkcioniral, če boš mel otroke kdaj slučajno.
Se rajš prišpari, pa boš takrat kej napisal.
LOL

#105 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 7. maj 2009, 06:30

Lunca živjo


Al si pa mrbit mislila, da naj ugotovi, zakaj jo eno vedenje tko razkur in predela vzroke? Samo, v tem primeru je ravnodušnost /pravzaprav ne ravnodušnost ampak razumevanje/ že njeno naravno stanje, tko da se ji ni treba niti delat niti mislt na to v odnosu do otroka.

Pa še to. Agresivnost in kazen ne futrata otroški ego, ampak povzročata strah, občutek manjvrednosti, občutek krivde, občutek nevrednosti v otroku.

xsrcx


:palec: Ja, na vsak način se strinjam, da je razumevanje najboljša pot do ravnodušnosti, kajti, če razumeš, da se ti otrok upira, postaja agresiven, tiči nekje vzrok. Pri tem velja povsem naraven zakon, tisto, kar ne razumeš, se ti dogaja. Večkrat sem opazila, da se to dogaja staršem, ki so bili preden so imeli sami otroke, dobesedno zgroženi, kako so nekateri lahko tako nevzgojeni, da se mečejo v trgovino ob tla in podobne fore. Mogoče je včasih vzrok pri prehodu določenega tranzita urana čez luno, sonce in takrat otrok občuti veliko mero nemira do mame, očeta, drugih, zato se obnaša " abnormalno" za tuje oči. Otrok razvija svojo voljo, vendar je žal v danem trenutku, času, žal napačno. Do spremembe na vsak način lahko pride samo, če vztrajajo pri normalni in pravilni vzgoji. Na vsak način ne smemo pokazat, da smo jezni, lahko povemo, da smo žalostni, vendar popuščati absolutno ne smemo, sicer lahko nastopi z otrokove strani manipulacija.

Včasih se otrok uči do 20 leta ojačat svoj EGO, potem pa, ko odraste, če želi biti srečen, se želi tega odučit.

#106 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 7. maj 2009, 07:53

Glih sem hotu mal pokomentirat, k sem dobil tale mail:

1.Moja mami me je naučila SPOŠTOVATI DOBRO OPRAVLJENO DELO:
"Če se mislite pobiti med sabo, naredite to zunaj, stanovanje sem pravkar počistila!"



2.Moja mami me je naučila RELIGIJE:
Zdaj pa moli, da bo to šlo ven iz preproge!"



3.Moja mami me je naučila OSNOV POTOVANJA V ČASU:
"Če ne boš sedel vzravnano, ti bom tako pripeljala, da te bo odneslo tri dni daleč!"



4.Moja mami me je naučila LOGIKE:
"Zakaj? Zato, ker sem jaz to rekla!"



5.Moja mami me je naučila ŠE VEČ O LOGIKI:
"Če boš padel iz gugalnice in si zlomil vrat, ne boš šel z mano v trgovino!"



6.Moja mami me je naučila PREVIDNOSTI:
"Nosi vedno čisto perilo, kaj če se ti zgodi nesreča!"



7.Moja mami me je naučila OSNOV IRONIJE:
"Če se boš še naprej drl, se boš imel zakaj dreti!"



8.Moja mami me je naučila OSNOV OSMOZE:
" Zapri usta in jej!"



9.Moja mami me je naučila EKSTREMNEGA ZVIJANJA TELESA:
"Samo poglej si to umazanijo na svojem vratu!"



10.Moja mami me je naučila POTRPLJENJA:
"Tukaj boš sedel, dokler špinača ne bo izginila!"



11.Moja mami me je naučila METEOROLOGOJE:
"Tvoja soba je takšna, kot bi skoznjo šel tornado!"



12.Moja mami me je naučila HINAVŠČINE:
"Če sem ti povedala enkrat, sem ti povedala milijonkrat. NE PRETIRAVAJ!"



13.Moja mami me je naučila PRIMERNEGA VEDENJA:
"Nehaj se obnašati kot oče!"



14.Moja mami me je naučila ZAVISTI:
"Na svetu je na milijone manj srečnih otrok, ki nimajo tako čudovitih staršev kot ti!"



15.Moja mami me je naučila PRIČAKOVATI:
"Samo počakaj, da pridemo domov!"



16.Moja mami me je naučila O SPREJEMANJU STVARI:
"Dobil jih boš, ko pridemo domov."



17.Moja mami me je naučila OSNOV MEDICINSKIH ZNANOSTI:
"Če ne boš nehal škiliti, ti bodo oči tako ostale!"



18.Moja mami me je naučila ŠPIJONAŽE:
"Obleci si pulover! Mar misliš da ne vem, kdaj ti je hladno?"



19.Moja mami me je naučila HUMORJA:
"Ko ti bo kosilnica porezala prste na nogah, nikar ne tekaj za mano!"



20.Moja mami me je naučila KAKO ODRASTEŠ:
"Če ne poješ zelenjave, ne boš nikoli zrastel!"



21.Moja mami me je naučila OSNOV GENETIKE:
"Prav tak si, kot oče."



22.Moja mami me je naučila, DA SE ZAVEDAM SVOJIH KORENIN:
"Zapri vrata za sabo! Misliš, da imaš rep?"



23.Moja mami me je naučila MODROSTI:
"Ko boš star toliko kot jaz, boš že razumel."

:vio:
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#107 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 7. maj 2009, 12:18

x:Dx x:Dx x:Dx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#108 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 7. maj 2009, 13:49

x:Dx x:Dx x:Dx


Sam, a veš, tole sploh ni smešno. Je žalostno. Ker večina staršev deluje glih tko in še hujš in dejansko misljo, kako so dobri starši.

:sori:
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#109 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 7. maj 2009, 13:54

eh, si zategnjen danes; kaj pa pol popaš šale, če te moti, da se drugi smejemo tvoji šali :8):
kater nerazčiščen kompleks iz primarne družine pa se tebi ob tem oglaša :inocent:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#110 Sasha3

Sasha3
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 392

Objavljeno: 7. maj 2009, 16:01

1.Moja mami me je naučila
2.Moja mami me je naučila
3.Moja mami me je naučila
4.Moja mami me je naučila ........



Kaj je pa ati nauču? x:Dx ane butl, to je pravo vprašanje.

bi radi vidl nekoč svoje otroke polne življenja in odgovorne zase pa še za druge povrh , pametne ? potem jim pa pustte da v to zrastejo , to je v njihovi naravi če je nebi oviral , zdej morjo dat vse skos , SAMI , poznej bo prepozn ku jim bote dokončno vcepl v ego ta pokvarjen nesvobodn sistem brezsmiselnega življenja



verjemi, da ne veš o čem govoriš

#111 Dancerka

Dancerka
  • D član
  • Št. objav: 561

Objavljeno: 7. maj 2009, 16:36

He he butl, sam morš priznat, da pa je hecno... x:Dx x:Dx x:Dx

je marsikaj zvenelo enmal znano.. x:Dx

Glede na to, kolk so ga naši starši lomili (& ga še lomijo) pa kolk smo ga mi sami že kdaj lomili (vsaj js.. priznam.. tista o repu zveni znano..?!! pa še otrok nimam!! :)) je res vprašanje, kako nam oz. komu sploh še rata bit tolk normalni, kolkr smo..

sej ne, da bi bli glih normalni.. oz. baje sta v Sloveniji mogoč dva.. mogoč.. (al pa še tista 2 ne :))

drgač pa, neke zdrave meje morjo bit.. sm tud js včasih mela ideale, kako morjo otroci met svobodo in prostor, da lahko rastejo.. Že Rousseau se mi zdi je nekaj o tem fantaziral, potem pa svoje otroke dal vzgajat drugim ljudem-??! :eek:

otroci se tud bolj varni počutijo, če vejo, da je nek red... pa drgač bi se znali med seboj tud pobiti.. če ti en poriva drugega v reko, a boš pustil, da svobodno ugotovi posledice svojih dejanj?! :eek:

#112 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 8. maj 2009, 09:42

eh, si zategnjen danes; kaj pa pol popaš šale, če te moti, da se drugi smejemo tvoji šali :8):
kater nerazčiščen kompleks iz primarne družine pa se tebi ob tem oglaša :inocent:


:eek:
Kdo pa popa šale?

Kaj je pa ati nauču? x:Dx ane butl, to je pravo vprašanje.


Ni glih pravo vprašanje, je pa zagotovo enako pomembno. x:)x
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#113 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 8. maj 2009, 09:58

.. Že Rousseau se mi zdi je nekaj o tem fantaziral, potem pa svoje otroke dal vzgajat drugim ljudem-??! :eek:

------------------
Točno tako, dal jih je drugim ljudem za vzgajat in (da bi bila vsa zadeva še bolj absurdna :xx!: ), so ti vzgojitelji vzgajali njegove otroke v sirotišnici :sad: . Ampak teorija mu je pa laufala na polno xrolleyesx !

#114 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 8. maj 2009, 10:03

:eek:
Kdo pa popa šale?

joj, butl, ne verjamem, da si že v letih, ko se ne bi spomnil včerajšnjega dne x:Ix
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#115 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 8. maj 2009, 10:26

joj, butl, ne verjamem, da si že v letih, ko se ne bi spomnil včerajšnjega dne x:Ix

x:Ix
zmanjkal bilobila zgleda

/sam, tist ni bla šala/
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#116 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 8. maj 2009, 12:21

Bult, sem tudi sama tako razmišljala, zato sem se izogibala kakršnikoli kazni. Tudi meni eluje to poniževalno. Poem pa sem zadevo sprejela drugače v smislu, kako jo izvedeva. Rečem ji, da naj neha z x vedenjem, ker je to boleče za bratca, recimo, sicer se bo šla shladit na stol. Če ponovi, jo primem in jo dam na stol, na hitro, ampak jeze ne stresam nanjo, ji povem, da bo tu počakala, da se shladi, da jo pridem iskat. Po navadi je to kratek čas. Manj kot minuto. Jo grem iskat, ona gre k meni v objem, skoraj vedno. Se stisne k meni in ji povem, da jo imam rada, vendar ji ne bom pustila, da to pa to počne.
Jaz boljšega načina do sedaj še nisem našla, da se tui jaz vmes ohladim. Če pa mene kaj bolj razkuri, kot bi me naj, pa se jaz umaknem in prepustim možu.


Butl, tu ti dajem link na intervju z enim starim, modrim gospodom,Hellinger Psihoterapevt sicer govori o marsičem, tudi o kazni, pa lahko še kako rečeva na to temo. Pa če hočeš, napiši, kako si ti to počel in tvoja soproga, ko sta bila v najinih kožah.

PRavi pa to:



Pa še to. Če sem flegma, vsaj kot si jaz predstavljam, pomeni, da se zavestno odločim, da ne bom dovolila, da reagiram iz tega kar čutim. Jaz jezo bom še vedno čutila, je ne bo potrebno čutiti moji hčerki namesto mene!! (Družine in kako v njih preživeti), ampak ji bom tudi pokazala, da se jezi ne prepuščam več. Pravzaprav to vidi že sedaj. Saj vidi, da sem jezna, jaz tega ne skrivam, vendar se jezi ne prepustim, ne grem v pretiravanja. In to je po mojem možno, vsaj pri meni, ko si v glavi postavim eno pririteto v razmišljanju.... kajti moja jeza ima korenine v mojem razlišljanju.... deležna sem bila kot otrok... "kdo misliš da si"..... in nekaj podobnega razmišljam jaz, oziroma sem razmišljala v svojih slabo energetsko opremljenih časih... torej.... tako pri meni, lunca bo povedala pa svoje.


Tole je Hellinger napisal:

Enkrat je bila pri meni svetovno znana psihoterapevtka, res čudovita ženska, svoje otroke je vzgajala z ljubeznijo. Njena hči je prišla dol po stopnicah in se obnašala zelo provokativno, nenavadno. Ko je prišla do mame, ji je mama prisolila eno okoli ušes. Prej ni tega še nikoli naredila. Hči je rekla je: »Mama, zdaj vem, da me ljubiš.«

Z vsem spoštovanjem do njega in kljub temu, da ve zakaj se gre /čeprav zlo okorno to predstavlja/, je tale primer postavljanja meja čist zgrešen, da ne rečem, škodljiv. Klofuta, udarec /eni temu ljubkovalno rečejo ena vzgojna/ ni nč druzga, kt nemoč starša, da bi otroku postavu mejo na otroku primeren način in je vedno škodljiva za otroka. Sicer deluje včasih in otrok neprimernega vedenja ne počne več, ampak ne zato, ker bi se zavedal neprimernosti svojega vedenja, pač pa zato, ker ga je strah nove klofute, novega udarca. Po klofuti je starš sprostu svoj naboj, v otroka pa zarisal vzorec, da je pretepanje šibkejšega primerno sredstvo za uveljavitev svoje volje, svojega prav. In bo to nasilje izvajal kasneje sam nad šibkejšimi in nad svojimi otroki, saj so to počeli tudi njegovi starši. Ker pa so starši za otroka več kt bog, pomen, da so ravnal pravilno.

Meje so nujno potrebne za otroka, ker samo v prostoru, ki ima jasno postavljene in trdne meje, se otrok počuti varno. Ampak, meje se postavlja na drugačen način. Ne z vpitjem, še manj pa s tepežem.

Zakaj sem jst proti kaznovanju na kakršen koli način?
Zelo preprosto. Že sama uporaba izraza kaznovanje v odnosu starš otrok pomen povračilo, pomen maščevanje. Pomen dovoljenje za maščevanje. In to nad otrokom. Uporaba izraza postavitev meje pa pomen preprečit neprimerno delovanje al pa dopovedat otroku, da je njegovo delanje /pričakovanje/ neprimerno ob istočasnem spoštovanju otroka kot osebnosti. In tle je ogromna razlika med kaznovanjem in postavljanjem meje, pa čeprav gre za enako fizično dejanje /v tvojem primeru za ohlajanje na stolu/.
No, sej v citiranem postu si zdej razložila, kako zgleda to tvoje kaznovanje in zgleda blj kt postavljanje meje na za otroka primeren način.
Drug razlog, zakaj sem proti kaznovanju in ki je ravno tako pomemben ali pa še bolj, je pa sledeč. Zelo veliko staršev, ki ugotovijo, da vpitje, prošnje in pretepanje ne zaleže, spoznajo pa, kako je kaznovanje doseglo učinek /čeprav začasen, odvisen od jakosti ustrahovanja/, to metodo potem uporablja kot "ej, to je zdej to". Eno obliko uveljavljanja svoje moči so zamenjal za drugo. Keč je pa drugje.

Otrokovo vedenje je vedno posledica delovanja staršev. Namesto, da se starši zadovoljijo s kaznovanjem kot metodo, ki daje rezultate, bi se morali vedno vprašat, zakaj se otrok tako vede. Ne, narobe sem napisal. Če se bodo tko spraševali, ne bodo nikoli prišli do pravega odgovora.

Spraševati bi se morali:
Kaj počneva midva /starša/, da se najin otrok na najino vedenje odziva tako kot se odziva?
in
Zakaj počneva to kar počneva, da se najin otrok na najino vedenje odziva tako kot se odziva?
in
Od kod izvira najino vedenje?

Ko bodo starši odgovorili na ta tri vprašanja in spremenili svoje vedenje, se bo spremenilo tudi vedenje njihovih otrok. Brez kaznovanja.
Garantirano.

Zdej pa, da še mal pošpekuliram /ne zato, da bi ti solil pamet, ampak, da bi mrbit začela razmišljat v to smer/ glede na vtis, ki ga tvoje pisanje daje:

Ko tamala pizdi, te hoče zase, brca in grize, prtisne na tvoje podzavestne spomine, ko si ti sama bla taka mejhna pupa in si potrebovala mamino in očetovo pozornost, priznanje, besede, da te ma rada, pa tega nisi dobila. Ti spomini zbudijo hudo bolečino v teb, ki se izrazi kot jeza, kot jeza na tvojo mamo, ki ti ni znala al pa zmogla prisluhnit, te objet, te potolažit, ti rečt da te ma rada, da si dobra taka kt si, da si zanjo enkratna, si vzet cajt zate. Ti spomini zbudijo hudo bolečino v teb, ki se izrazi kot jeza, ker tvoj oče ni mel posluha zate, ker se je do tebe vedel kot tujec, ker te ni začutil, te ni zaščitil, ga ni blo, ko si ga potrebovala in, ker je tvoj mož isti kot tvoj oče.
Vso to silno jezo, namesto da bi jo stresla na tistga, ki jo je povzročil, to je na tvoje starše, streseš na tistga ki je zraven, na tvojo hčerko. Na otroka, ki ni nič kriv, ki se ne more braniti. Na edinga človeka /poleg njenega bratca/, ki te ima brezpogojno rad. In ko tamala kasira to tvojo jezo, ki je sploh ni povzročila, za katero sploh ni odgovorna, se vanjo zapisujejo enaki vzorci, kot so se vate, ko sta ti to isto počela tvoja starša.

Zato je tako pomembno, da se sprašuješ, zakaj tako deluješ kot deluješ, zakaj tako čutiš kot čutiš in počistiš z vzorci iz preteklosti.
Ti si tista, ki lahko prekineš s prenašanjem vzorcev in daš svojim otrokom boljše, bolj zdrave.

Saša, ti si uredu. Ti že vidš, da nekaj ne štima in iščeš rešitve. Taki zmagate.

Pogumno in čimprej pocajtaj roko.

xsrcbumx xvrtcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#117 Dancerka

Dancerka
  • D član
  • Št. objav: 561

Objavljeno: 8. maj 2009, 20:47

Sasha, a ti recimo pohvališ tamalo, če je pridna, tačas ko recimo fotraš malega?

Recimo, "U, kak Tinka lepo sedi za mizo (pa riše)" ipd?
Tud če se ti zdi brezveze za tako stvar pohvalit al pa opazit-? Vsaka stvar, ki jo opaziš in komentiraš/pohvališ, znaš dobit še več tega!! :)

So ble fajn tud oddaje Mali vragci pa Varuške - se je marsikaj dalo naučit iz tega, kako so obravnavali določene stvari.. (čist z vsem se tud nism strinjala, sam velik je blo pa pozitivno!! :))

Varuške so recimo opisale njihova čustva (in poskušale uganiti vzrok): 'U, kako jezen si. A si jezen na ____?' ipd. (če se prav spomnim..)

Fajn knjiga je Kako se pogovarjamo z otroki in kako jih poslušamo (Faber, A., Mazlish, E.) - nekateri napotki fajn tudi za odrasle! :)

Pa recimo rečt, 'U, Tinka je pa že velika, pa lahko... Ažbe je pa še majhen, pa se mora še naučiti..'
(in jo recimo opisno pohvalit, da recimo sama je in lahko sama drži žlico.. seveda ne pretirano, pač primerno dosežku in čimbolj opisno.. kaj konkretno počne in je v redu..)

Se strinjam, da je fajn pogruntat 'kaj se dogaja in zakaj se to dogaja'... (recimo, če je ura dolgočasna ali se ne dogaja nič posebnega/ne dovolj strukturiranega, učenci skačejo po razredu ali zlezejo pod mizo..)

Saj mogoče pa to že delaš, pa se sploh ne zavedaš? al pa nisi bila doslej pozorna? :)

Drgač pa, vsem staršem, svaka čast!! :palec: Ste korajžni in vas res občudujem!

Vzgajati otroke v tem norem svetu res ni lahko!! :)

#118 Sasha3

Sasha3
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 392

Objavljeno: 9. maj 2009, 11:34

Sasha, a ti recimo pohvališ tamalo, če je pridna, tačas ko recimo fotraš malega?


pridna..... to je dolga debata

seveda jo potrjujem, njo

Zelo preprosto. Že sama uporaba izraza kaznovanje v odnosu starš otrok pomen povračilo, pomen maščevanje. Pomen dovoljenje za maščevanje.


butl, čez kašn mesec ti odgovorim
mam sam levo roko

#119 Dancerka

Dancerka
  • D član
  • Št. objav: 561

Objavljeno: 9. maj 2009, 15:32

pridna..... to je dolga debata

seveda jo potrjujem, njo

Okej, sm se mal trapasto izrazila... 'pridna' se men tud zdi problematičen naziv.. ne mislim, da ji to rečeš..

če se obnaša kul, da to opaziš, to mislim.. pa ne le da jo potrjuješ, ampak pač opaziš kul vedenje in jasno tud ona ve, da tud s kul vedenjem lahk dobi pozornost :)

tisto glede kazni itd, pa js rajši rečem 'posledice' - pozitivne posledice za kul dejanja, in kake tud ne glih želene za ne-kul dejanja.. recimo: 'Takoj ko je miza pospravljena, gremo jest' oz. če neki ne vrne v lepem stanju ali poškoduje, je drugič zaklenjeno/izven dosega..

pa to sploh ni kazn ampak logična posledica.. :)
/sledi lahk pa tud pogovor če to to to in to, pa se bo mogoče drugič lahko igrala s tem..'

res priporočam prebrat knjigo, ki sm jo prpopala gori, če je še nisi.. (so tud stripi x:Dx)

drgač pa na prehrano domnevam, da paziš? sladkarije in Eji=hiperaktivni otroci... :eek:

#120 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 9. maj 2009, 21:33

Največ kar lahko naredimo za svoje otroke je, da jih imamo radi in jih vzgajamo z lastnim vzgledom.

#121 Tonks

Tonks
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 160

Objavljeno: 10. maj 2009, 09:15

Največ kar lahko naredimo za svoje otroke je, da jih imamo radi in jih vzgajamo z lastnim vzgledom.

tisto prvo ja; sam drugače bo pa moja čist nevzgojena x:px
se pa pravzaprav že majhna čist drugače obnaša kot jaz - jaz ljudi do par let nazaj sploh nisem "marala", nič zgovarjala, razen s prijatelji

mala pa že zdaj, ko še govorit ne zna, bi z vsakim neznancem pol ure čvekala; se mi kar fajn zdi

sicer pa, kako je s temi mejami, kdaj je treba kej postavit? Zdaj bo 9 mescev, do zdaj še nič meja
gore so fajn

#122 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 10. maj 2009, 09:39

Otroka je treba vzgajati že od samega začetka. Tudi pri 9 mesecih je potrebno postavljati meje in sicer v skladu s tem kar je dobro za otroka. Tudi dolgoročno gledano.
Pri tej starosti je bolj v ospredju postavljanje meja zaradi varnosti. Otrok raziskuje in si želi novih spoznanj, in izkušenj. In prav je tako. Saj se uči. Vendar je naša naloga da ga pri tem podpiramo, mu nudimo stimulativno okolje a mu postavimo tudi meje tam, kjer bi bilo ogroženo njegovo zdravje, življenje...
Naša naloga je, da otroka pripravimo na življenje. Da bo samostojno in odgovorno bitje. Otrok je zelo učljiv, le v pravo smer ga moramo voditi.
Kaj je pa prava smer, pa je odvisno od sistema vrednot posameznika.
Vzgajati z ljubeznijo, pomeni tudi reči NE. Otrok to potrebuje, drugače se počuti zmedenega. Potrebuje vzgled ustreznega in primernega obnašanja.

Veliko ljubezni, potrpežljivosti in ustvarjalnosti pri vzgoji!

#123 Sasha3

Sasha3
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 392

Objavljeno: 11. maj 2009, 21:24

koliko pričevanj, podobne mojim sem našla
mama zofa

#124 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 13. maj 2009, 15:37

groza, kaj to berem na unmu forumu :O:
pa v porodnišnico morš z mitraljezem it :mad2:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#125 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 14. maj 2009, 07:12

Mah čist preveč in po nepotrebnem se ukvarjate s tole deco, preveč prebirate razna mnenja strokovnjakov, ker ste babnce, seveda preveč in stalno tekmujete z drugimi babnicami, kako je moje derište pametno, pri dveh mesecih že zna reči gu, žiher bo Ajnštajn al pa vsaj pilot.
Jaz dolga leta opazujem tole sistematično uničevanje slovenske dece s strani staršev, ki so jim otroci ali krona kariere ali potešitev ali zapolnitev manjka, dolgčasa,ali reševanje zakona, ali upanje da bodo dosegli tisto kar mi nismo in nas na stara leta hranil k več penzij ne bo.
Skratka, gledam po drugi strani albansko deco, mlada mama, res da nemikavnega izgleda, 5 otrok, otroci zdravi k dren, igrivi, motorični, pogumni, samostojni, ne jočejo, ne cmizdrijo, nimajo materialnih potreb, pazijo eden na drugega in v igri in pod supervizorstvom staršev(obeh) vzpostavljajo red, ki ga bodo potem ohranil tudi kot odrasli, med tem ko se bo vsaj polovica teh razvajenih slovenskih derišt pri 14 že zapijalo in jebalo mater staršem.
Just my 50 cents.


:palec: Maš kr prov, se strinjam. Tudi starši starejše generacije so bili podobni albancem, ker so bili prisiljeni preživet, materialnih potreb ni bilo takih, dons pa noro, vse mamo in nič. x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0