Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Mlade in stare duše


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
100 komentarjev na to temo

#76 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. november 2005, 13:28

Hudo kabalist!! x8Dx :palec:

ja, tud jaz se vecih svojih sanj spomnim se danes v nulo.
ja, tud sanje znotraj sanj al pa realne sanje, ki so se do potankosti v RL manifestirale, dobesedno, vse....

se strinjam, men se tud nikol ni dal na tak nacin se ukvarjat s sanjami - halo??? posaturnit neptuna? x:o)x to pa ne gre... xyesx x;)x

jaz tud ze desetletja nimam vec mor..
kot majhna sem imela to, so me razni tipi preganjal (no saj pol so me res, tud v RL).... pa 1x sem imela blazno alergijo (tahudo, sluznica pa to, mi je grlo oteklo), pa sem sanjala, da sem cebelo pojedla. :)

Atlantide nisem sanjala, pac pa sem okol nase trznice zelo velikokrat sanjala prostore - spodaj, v nekaksnih kleteh...
zdaj ko imam vec znanja in podob, stekam, da je blo tko (zelo velikokrat), kot prisostvovanje na kaksnem zboru kake lozhe.
ogromnokrat sanjala ljubljano, kakrsna naj bi bila... al pa je kje identicno mesto na svetu..
prav tkole gor od trznice in je blo vse cist drugac. ampak vsakic isto...
Prav tale 'krog' - presernov spomenik, pa recimo del trubarjeve, mroda do resljeve, ampak bolj nekak... 'not', *vmes*....
pa kolkrat!!!!! sem to sanjala.
Moram najdt kartice stare, ljubljanske. :)
al pa kako buklo s fotkami.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#77 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. november 2005, 14:22

Sanjski svet je izjemno bogat. Večkrat sem sanjal različne slutnje o prihajajočih dogodkih. Ko se je nekaj zgodilo, sem se spomnil, da sem to sanjal. Sanje so pač izjemen motor zavesti. Znanost se premalo posveča resnemu študiju sanj.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#78 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. november 2005, 14:42

a ne? cist premal raziskanega, pa sam neka...... instant simbolika, v glavnem, tko splosno.... cist premal tezhe se daje...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#79 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. november 2005, 20:49

Ja, prav imaš. S sanjami se bolj ukvarja vraževerje, kot pa resna znanost.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#80 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. november 2005, 00:40

skrajni cas da zacnete! x:Dx :vio:

#81 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. november 2005, 00:42

cak da izumim tale stroj, pol bo pa druga pesem se zarolala... x;)x x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#82 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. november 2005, 01:02

ce bi ga res hotla, bi ti zih sou pomagat! pa verjetno bi kmalu nasla se veliko sponzojrev in oseb, ki bi bile v pomoc.
sicer pa, morda pa ze obstaja :eek: xrolleyesx

#83 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. november 2005, 01:05

po mojem se ne, bo pa - se za mojga casa, mroda. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#84 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. november 2005, 01:13

kwa? a kdo dela na tem? :inocent:

#85 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. november 2005, 01:21

ne vem, tko se mi zdi, da se vse hitro vrti...
karkoli sem se *izumila* (recimo da bi blo fajn, da bi kaj tacga blo), se je nekak... 'pojavilo'....

sam po drugi strani pa je kar grozljivo... lohk bi ble blazne manipulacije pol... si rpedstavljas, da bi se dal snemat sanje, torej tud misli, pac tele procese?
a mislis, da bi jih sam zato razvijal, da bi newagevci se mal zabaval?
ce bi jih se ufural izumt, bi to blo z namenom nekaksnim, se bojim, manipulacije, nadzora ipd.

hm hm.....

morda sem sam rpevec utrujena za vodit misli dalje, sam zdajle mam blokado, nenadoma se mi zdi cist nemogoce snemat sanje. :)
morda pa je prav tako...
da je itak to catch neptuna - meglenje... ne zabrisanje, pac pa, da si tik pred ujetjem, pa ti zbezhi... kot sanje...
in mroda je tud pri ujetju tega pol pac tko... da se zato ne da, ne bo dal...

sam se bo dal, vseen, po mojem... :)

ma, bluzim ze... naglas razmisljam, vcas je kul, nas privede nekam, vcas je pa sam bluz - se bojim da je zdaj slednje. x;)x xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#86 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 8. november 2005, 16:06

Sanje so občutljiva tema. Snemanje sanj z današnjo tehnologijo najbrž še ni možno in še nekaj časa ne bo. Velika korist je od opazovanja in analiziranja lastnih sanj. Seveda ne govorim o "analizi" na osnovi sanjskih bukev, temveč iskanju povezav na osnovi lastnega življenja in izkušenj.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#87 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. november 2005, 16:14

ma saj to skoz govorim, da si jih sami pac najbolj lohk razlozimo, ker tocno sam mi vemo, s cim vse so lohk doloceni simboli v njih povezani.

enim je voda bad, men pa dbest... in tako dalje... :|||
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#88 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 8. november 2005, 16:26

Točno tako. Bsakdo ima poleg kolektivnega simbolnega sistema še svojega zasebnega in ta je tista začimba, ki iz sanj naredi to, kar so.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#89 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 13. november 2005, 01:32

X krat sem sanjala v angleščini.
In finta - mi je bilo popolnoma jasno o čem se gre v sanjah - angleščine nikdar učila, zgolj nemščino..vendar bolje govorim in pišem angleščino kot nemščino.
Naučila angl. mimogrede - brala pravljice itd..
Sem se kar odločila, da enkrat v prejšnjem lajfu bila v Angliji x:px

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#90 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 13. november 2005, 11:15

Samo res, kako nekdo ve, a je mlada al stara duša?



Jest mislm da takrat k velik stvari že veš sam od sebe brez da bi te kdo učil in ko te nobena stavar ne preseneča več toliko.To se mi zdijo eni znaki stare duše.Novih je dost sej konc koncev je blo v srednjem veku samo 100 miljonov ljudi na svetu, zdaj nas je pa 6 miljard.

#91 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 13. november 2005, 22:22

kwa pa ce so bli ostalih 6 milard dvozivke, al pa kaksni mehurcki, al pa kake ribe v morju, al pa rastile pa kaktusi ap zvezdice in netopercki, ap pikapolonice in dihurji, pa vijolice in orangutani al pa kobilice pa bogomolke... ?? xzobkox :madpro:

al pa smo zivel an drugem planetu... mogoce je bil podoben zemljinemu... al pa smo mel cist drugo obliko .. pamet, al pa pameti sploh nismo mel, kar se nam se dn dans pozna xzobkox

#92 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 14. november 2005, 10:47

Ljudeki, ne se obremenjevati s tem, kaj ste bili takrat, ko vas ni bilo! Raje se vzemite v roke in poskušajte biti to, kar v resnici ste in bodite to tukaj in sedaj. Tudi sam sem že sanjal daljno preteklost in jezik, katerega nisem nikoli prej in nikoli kasneje slišal. Pa kaj? Nekje sem pač ujel miselne slike, ki se vtisnejo v Astral (Olam Ha'Jecira). Sem zato živel pred tisočletji? Čemu bi? tega zverinjaka, ki se mu reče Modri planet, imam v enem življenju dovolj. Imam eno priložnost, da uresničim svoj neman. Čemu bi bil Bog tako neracionalen in me metal v norišnico življenje za življenjem? To bi bilo neumno. Skratka, sestopimo na zemljo in se ozrimo okoli sebe. Manj bo bolelo!
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#93 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 14. november 2005, 11:26

Manj bo bolelo!



Kdo pa prav da boli...

#94 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 14. november 2005, 11:38

Sklepam po tem, kako je veliko ljudi obremenjenih s tem, kako "stare" duše so in kaj so bili predern so živeli.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#95 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 14. november 2005, 11:47

Ljudeki, ne se obremenjevati s tem, kaj ste bili takrat, ko vas ni bilo! Raje se vzemite v roke in poskušajte biti to, kar v resnici ste in bodite to tukaj in sedaj. Tudi sam sem že sanjal daljno preteklost in jezik, katerega nisem nikoli prej in nikoli kasneje slišal. Pa kaj? Nekje sem pač ujel miselne slike, ki se vtisnejo v Astral (Olam Ha'Jecira). Sem zato živel pred tisočletji? Čemu bi? tega zverinjaka, ki se mu reče Modri planet, imam v enem življenju dovolj. Imam eno priložnost, da uresničim svoj neman. Čemu bi bil Bog tako neracionalen in me metal v norišnico življenje za življenjem? To bi bilo neumno. Skratka, sestopimo na zemljo in se ozrimo okoli sebe. Manj bo bolelo!


Prov zoprno, ampak se moram spet strinjat. xyesx

Sam pomoje smo večkrat v tej Modri ječi.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#96 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 14. november 2005, 13:05

Sam pomoje smo večkrat v tej Modri ječi.

Zakaj bi bilo življenje ječa? Življenje je priložnost, da Bog skozi posebno izkušnjo doživi del svojega razodetja. To pa je lepo...
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#97 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 14. november 2005, 14:17

Po nekaterih teorijah, je Zemlja ječa, kamor smo bili nasilno izgnani (implantacija, Tevtoni, okol Zemlje je energetska mreža-struktura, ki brani duši, da bi "ušla" nadzoru oz, da bi se osvobodila te ječe, zato je prisiljena v reinkarnacije. ipd.).
Baje naj bi jo (ječo namreč) lepo opisovali Tibetanska knjiga mrtvih, nekaj je celo v Egipčanski knjigi mrtvih. V glavnem, tibetanska knjiga opisuje kaj s z dušo dogaja po fizični smrti materialnega telesa po dnevih, kako se mora duša (če se želi izogniti nadaljnjim reikarnacijam na Zemlji ali kje drugod), izogniti svetlobnim/barvnim (blazno oduren izraz, sej vem, sam mamo jezik tko pošastno omejen, da je te stvari težko poimenovati s člo.jezikom oz. izrazom/besedo, ki bi nazorno pojasnila, kaj hočem povedat) postajam.

Če povzamem tole zmedo, vse skupaj je dost podobno ideji Matrice (film), sam da ni strojev (oz. nekih računalnikov, ki bi nas žrli ipd.); važna je ideja - da to, kar mi doživljamo kot realnost, v bistvu ni realna realnost (spet en pošasten izraz, no sej mogoče me kdo zastopi), ampak imaginarna, torej navidezna realnost. Če tole tezo mal razvijem, pomoje dosti sovpada z nauki (alegorijami) iz vseh ostalih verskih knjig o tukajšnjem, tuzemskem življenju. No, vsaj jst to tko vidim, morm pa rečt, da se "stvari" neverjetno poklapajo, če gledaš iz te zorne točke, pa alegorije (vse te verske knjige so v alegorijah) če kolikortolikor "zadaneš".

No, men je pač zanimivo, sam tok. Je pa ful težko razložit, kaj mislim, ker mi zmanjka besed/izrazov, s čimer bi točno poimenovala misli, pol jih morm pa opisovat (pa se mi ne da zmeraj), sploh se mi zdi, da je naš jezik (tukaj mislim člo.jezik) ful omejen. Člo.jezik smatram za jezik ljudi (katerihkoli na Zemlji), ne po slovenski, angleški, nemški, zulujski.. kategoriji.


Sej pravim, zoprno.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#98 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. november 2005, 15:57

Življenje je priložnost

xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#99 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 14. november 2005, 18:14

nisem brala vsega x:Ix , sam tk mi je pa na misu padlo: mlade, stare duse... kaj lahko to merimo po izkusnjah? cist nelogicno bi blo po letih, predvsem po cloveskih letih? ja, vec tezav, problemov starejsa dusa si, k mas tud vec podlage, da lahk breme nosis! tko, da politiki, podjetniki, predvsem tisti, ki so kr neki podedovali, so se zelo mlade, neizkusene duse... hehe, al pa je to le tolazba ubogim? eh ni, sj kdor se tega zaveda, se nima za "bogega"... :ermm: x:)x
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#100 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 14. november 2005, 18:33

Baje naj bi jo (ječo namreč) lepo opisovali Tibetanska knjiga mrtvih, nekaj je celo v Egipčanski knjigi mrtvih.


Po moje duhovne knjige opisjejo osvoboditev duše iz ječe mesenega telesa, materije. Govorijo o večnosti človeške duše. Eni pa to razlaga kot da je zemlja ječa, pa to.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0