Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Javni potniški promet (JPP) in transport v Sloveniji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
61 komentarjev na to temo

#51 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. julij 2010, 14:42

jst sm za! x:Dx :palec: samo v zimi bi nekateri malce preklinjali
pa onemogli, stari in bolani bi malce tezje to izvajali ane x:o)x :sori:

Ah, tistih 200 al 300 tisočakov ki so jih dal za ta prikazovalnik...to ni nič v primerjavi s tistimi miljončki, ki jih zagonijo za druge še bolj glupe zadeve...kad se troši pare nek se troši na veliko...Objavljena slika

Ma jaz bi LPP kar ukinil, vsakemu dal kolo na račun države, pa se vozte...zgledujte se po kitajčkih...če se lahko tam bakice in čikoti vozijo z bicikli, ne vem zakaj se ne bi še pri nas tega navadil...Objavljena slika



#52 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. julij 2010, 15:00

jst sm za! Objavljena slika Objavljena slika samo v zimi bi nekateri malce preklinjali
pa onemogli, stari in bolani bi malce tezje to izvajali ane Objavljena slika Objavljena slika



Doktorji itak pravijo da se je treba tud pozimi gibat na svežem zraku...Objavljena slika

A si ti kdaj videl stare ljudi, ko se je začela akcija al pa razprodaje...znajo nekateri celo z berglam šibat hitreje kot kakšen dvajsetletnik...Objavljena slika Večina takih človečkov ima pa sigurno kakšne vnuke, otroke, sorodnike al pa kakšne druge osebe, ki bi kaj podedoval od njih v primeru smrti...pa naj jih tisti vozijo okol...rikša varianta...če je pa tud to prenaporen pa naj si nabavijo električno rikšo...po možnosti še s kakšnim ogrevanjem al pa klimo na baterije al pa akumulator...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#53 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. julij 2010, 18:22

bos povedu ko bos star pa zgaran (ce), kolk se ti bo dal z biciklom x;)x

#54 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. julij 2010, 22:23

bos povedu ko bos star pa zgaran (ce), kolk se ti bo dal z biciklom Objavljena slika



Men se že zdaj ne da...ko bom star in zgaran se mi pa še hodit ne bo dal...Objavljena slika

Bom pa imel kakšnega robotka za pomoč in postrežbo. Le kaj bi brez japončkov in njihovih zadevc, ki ličijo na "čudo tehnike"...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#55 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. julij 2010, 22:27

ja no, upam da bos kljub temu imel dobro penzijo oz. dovolj denarja, da bos lahko robota kupu x;)x

#56 DejanCare

DejanCare
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 20. julij 2010, 19:20

V Ljubljan mamo vredu tale LPP. Trole vozjo dokaj pogosto, tud klimo majo večina, so udobne ter hitre. pa še pocen je, vsj zame, k sm še študent manj kot 20 eur. Jz sm mel kolo, pa mi je blo kul, sam mi je vseen trola bolj priročna. Zdj me zanima kak bo zgledal, k montirajo tele table, ki kažejo prihode busov ter so prek GPS povezan. Edino tile zasloni ki samo reklame vrtijo- men to oglaševanje na vsakem koraku ni všeč. Razumem, da se tud tko financirajo, sam vseen....

#57 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. julij 2010, 19:54

bajdvej, se pogovarjal in kolegica pravi, da se je pozanimala glede klima naprav na onkologiji in menda ne gre montirat, ker je sama onkologija prestara in sedanje napeljave ne bi zdrzale. Da pa bi novo gradil, pa full stane.

xrolleyesx pod razno jasno tega ne rabimo.

Najprej berem v tvojem zgornjem postu: 'prikazovalniki itd.', pa mi ves čas sploh ni jasno, kaj naj bi bili oz. kaj naj bi prikazovali. x:o)x
Potem sem pa videla.
Najbrž bo komu čisto prav prišlo, ampak razuzde' v krizi se tole it, medtem ko imajo recimo na onkologiji 50 stopinj, legionele, poplave in druge schtraufenpachte! :angry:
Saj vem da so čisto drugi resorji, ampak prioritetne stvari bi pač morale bit v absolutnem prioritetne.

Zdaj že vsem na očeh, niti prikrivat se jim več ne da, brezsramno se grejo tele 'biznise'... Čim večji paketi čim večjih projektov, da se marsikaj in marsikoga še tkole vmes in okoli vtakne in popedena. :o|o:



#58 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. julij 2010, 12:36

Spoštovane potnice in spoštovani potniki,

Končano je poskusno (sedemdnevno) obratovanje prikazovalnikov na postajališčih mestnega potniškega prometa. Nameščenih in priklopljenih je vseh 25 prikazovalnikov.

Postajališča s 6 vrstičnimi prikazovalniki so:
Bavarski dvor -- Kora bar, Bavarski dvor -- Kozolec, Konzorcij, Razstavišče - smer center, Razstavišče - iz centra, Drama - iz centra, Hotel Lev, Tržnica Moste -- smer center, Kino Šiška - smer center, Kino Šiška - smer Vižmarje, Gornji trg -- smer center, Križanke -- iz centra, Tivoli - smer center, Tivoli - iz centra.

Postajališča z 2 vrstičnimi prikazovalniki so:
Kolodvor - smer Zaloška, Klinični center - smer center, Astra - smer center, Astra - iz centra, Stadion - smer center, Stadion - iz centra, Žale - smer center, Poljanska-smer center, Strelišče - smer center, Aškerčeva - smer center
Postajališče Pošta bo opremljeno naknadno zaradi specifične nadstrešnice postajališča. Prav tako bo zaradi tehničnih specifičnosti vklop prikazovalnika Tržnice Moste potekal kasneje.


Ugotovitve
Ob koncu testnega obdobja smo prišli do naslednjih ugotovitev:
. pri prikazovalnikih Konzorcij in Bavarski dvor -- obe smeri, bo potrebno uvesti manjše spremembe pri umestitvi v prostor za boljšo vidljivost
. natančnost podatkov je urejena, le sistem javljanja prihodov in odhodov avtobusov na dveh bolj prometnih postajališčih (Bavarski dvor, Konzorcij) se še nadgrajuje zaradi zagotavljanja točnosti napovedi

Bolje obveščeni potniki
Doslej so imeli uporabniki mestnih avtobusov na voljo napovedi prihodov avtobusov:
- na spletnem portalu, na katerega vstopajo preko mobilnih telefonov in preko spleta,
- na wap portalu mobi.lpp.si, s storitvijo LPP BUS INFO (sms po ceni 0,21EUR),
- po novem pa tudi na plačljivi telefonski številki 090 72 20 (cena klica je 1,09 EUR z ddv).
- Brezplačne informacije o prihodih avtobusov za osebe s posebnimi potrebami lahko dobijo potniki na: 01 58 22 455; vsak delavnik od 8.00 do 21.00 ure.


Namen prikazovalnikov informacij je čakajočim potnikom posredovati informacije o točnih prihodih avtobusov po posamezni liniji na avtobusno postajališče v realnem času ter druge dinamične informacije kot so obvestila o obvozih, spremenjenih potekih prog in podobno.

Nosilec projekta je Mestna občina Ljubljana, projekt pa je potekal v okviru CIVITAS ELAN-a, kjer so bili partnerji MOL, LPP in Telargo.

#59 ionex

ionex
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 24. julij 2010, 16:11

zakaj pa nimamo študentje in upokojenci zastojn trolo?

#60 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 24. julij 2010, 16:41

a mene prasas? :inocent:
lahko bi mel ja, mislm, fajn bi blo itaq.

#61 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 26. julij 2010, 07:41

zato, ker nič v življenju NI zastonj, vse mora nekdo plačat x;)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#62 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. julij 2010, 21:36

Mogoce v tvojem svetu, mojem ne! x^x
Ocena: 1




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0