Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Soodvisnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
32 komentarjev na to temo

#1 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 16. oktober 2002, 01:00

Me zanima, če ima kdo težave s soodvistnostjo. Če jih je kdo imel in jih je že rešil. V glavnem vse okoli tega. Objavljena slika

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#2 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 16. oktober 2002, 01:00

Po mojem je vsak malo odvisen od necesa.. ce drugega ne.. je ze sluzba.. denar in podobno tisto, kar nas na trenutke dela odvisne.. in posledicno smo vsi tudi soodvisni..

Kar vem o tem, je to, da nobena odvisnost ni dobra.. in kadar si na nekaj odvisen.. ali soodvisen.. nimas vec ti tistega v oblasti ampak tisto tebe..

Jaz sem na trenutke odvisen od foruma x:)x x:)x

Teja... sem zadel..?? A imas ti kaksno konkretno tezavo glede tega.. morda se bom spomnil se jaz svoje.. x:px
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#3 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 16. oktober 2002, 01:00

Ne vem, ali misliš soodvisnost ali odvisnost. To sta različna pojma.

Glede soodvisnosti. Ljudje smo socialna bitja in se soodvisnosti ne moremo znebiti, tudi ne verjamem da je slaba. Enostavno naša družba je soodvisna. Ne rečem, da se ne da bivati čisto neodvisno, vendar vemo kaj to pomeni. Robinson Cruse! Naše celo življenje je prepleteno z mnogimi ljudmi od katerih smo soodvisni kot tudi oni od nas.

Če pa misliš odvisnost, to je pa druga stvar. Če hočeš moje mnenjeObjavljena slika bi moral vedeti malo več, saj od česa odvisni.

No jaz sem odvisen od cigaret, pa še kaj bi se našlo!

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#4 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 16. oktober 2002, 01:00

mislim na soodvistnost. Jaz nimam konkretne težave, jih je pa več, ki jih imajo in čakam, da se pridružijo. Sem odprla na splošno. Zaenkrat ne konkretno. Mislim v smislu, če je v družini alkoholik, in se znaša na družino, družina pa ostaja, so soodvisni. Če gre on na AA, mora tudi družina, da se bolj štekajo . Če si soodvisen od staršev, npr. Če se sam ne znaš , ne moreš odločiti in iti od doma, iz gnezdeca. Pa strahovi so tukaj prisotni, pa vzorci iz maladosti. O tem govorim.
Pa ljubosumnost, je kaj drugega, kot to, ko hočeš imeti pod kontrolo drugega. Pa še se da naštevat.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#5 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 16. oktober 2002, 01:00

teja pravi:


Pa ljubosumnost, je kaj drugega, kot to, ko hočeš imeti pod kontrolo drugega.


x:px V bistvu je to vse en sam strah.. nimas se rad.., ce izgubljas svoj cas, za preverjanje drugega.. Nepotrebno!! Vse to.. kar je negativno...
se resi tako, da ljubis sebe.. potem bos pocel, tisto kar rad pocnes.. niti slucajno ne bo nihce izgubljal cas, za nekaj, kar ga v bistvu zamarja...

Soncki.. x:px
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#6 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 16. oktober 2002, 01:00

komaj sem se pred leti sprijaznil, da je človek družbeno bitje x:px
odvisen sem od svojega počutja,svojih nagonov,potrplenja,razmišljanja.
x:px
če sem soodvisen,hmm kaj ni to posredno biti vpleten v nekaj za kar nisi popolnoma odvisen sam od sebe x^x
sej človek mora bit odvisen vsaj zarad moralnih zadržkov x:px
x^x


Pokowc

#7 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 17. oktober 2002, 01:00

Pokowc


A sem jaz s tem se sprijaznil? Ne vem.. kako bi to ugotovil? V bistvu ja, ce obstaja ta druzba, takrat, ko si jo zelim, ce pa tezijo, ko hoces imeti mir.. se mi pa zdi, da ni druzbeno bitje.. Konec koncecv spet je.. ker ko druzbe ni.. jo hocmo spet imet..
Ma sej, vedno cloveski um, hoce tisto, kar nima... ceprav je ze vcasih imel.. odvisnost je blodnja uma..

Moralni zadrzki.. [?] .. bi bilo bolje reci... da zaradi omejitev ... druzbenih... ce so voditelji omejeni.. potem vecina je omejena.. ko voditelj spremeni mnenje.. spet vecina spremeni mnenje.. ljudje rabijo voditelje.. odvisni so od njih... zato pa lahko nabijajo davke.. kakor zelijo in drugi voditelji filajo ljudi z raznim grehom, peklom, in brezmadeznim spocetjem..

JAAAAAUUUUU!!

Bom se malo pocakal..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#8 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 17. oktober 2002, 01:00

Teja zadela si me...
Zelo sem - sva - odvisna...pa čeprav si bolj kot vse želim, da ne bi bila.

Samo nisem si še prišla na jasno kako iz začaranega kroga. Ker to je.
Začaran krog.

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#9 Rajka

Rajka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 17. oktober 2002, 01:00

Živjo vsem!

Tud jest mislim, da sem mal odvisna - od odnosov. To sem začela bolj ugotavljati, ko sem prebrala knjigo Sanje Rozman - Zaljubljeni v sanje. Ne vem, kako nej se jo pozdravim. Ja, res se to kaže kot nek nadzor nad osebo - partnerjem in nezadovoljstvom s samim sabo. Pa tud občutek, da sploh nimaš partnerja zares rad, ampak si z njim zato, ker zadovoljuje neko tvojo notranjo potrebo.

#10 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 17. oktober 2002, 01:00

Če se misli na odvisnost v odnosih na partnerja, to ni glih prijetna zadeva. V ozadju je potem zmeraj ljubosumje.
Ja sam ka mali pao s lipe

#11 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. oktober 2002, 01:00

quote:
teja pravi:

Me zanima, če ima kdo težave s soodvistnostjo. Če jih je kdo imel in jih je že rešil. V glavnem vse okoli tega. Objavljena slika


ma jih! :)
ce hoces si predstavljaj, da sedaj, danes, pustis 'vse kar imas';
torej, npr.: sluzbo, prijatelje, partnerja, hobije, racunalnik,
slikanje, cd-je, knjige, ponev za jajca, etc... in da gres v tujino;
gres; imas sabo le nekaj manjsih predmetkov, ki te razveseljujejo ali
pa tudi te pustis, zazges, odstranis iz zivljenja, spomine, slike,
ostalo... in gres. ne ves kaj te caka, za sabo pustis vse!
kje se ustavi? kje se ustavis, ko pakiras? kaj ti je zal pustiti?
kaj lazje in kaj tezje odstranis? komu bi povedala za odhod?
s kom bi se popreje govorila, ga videla, si ga zabelezila v spomin?
in gledas in vidis kje je tezje.
kje se um upira pod pretvezo, da ima odgovornost?
kaj je odgovornost? komu si dolzna ne postopati kakor zelis?
... evo: Java Runtime environment se mi hoce sdaj nainstalirat :)

#12 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 26. oktober 2002, 01:00

Tjazy pravi:
JAAAAAUUUUU!! Se naj grem takoj ubit.. ali naj se malo pocakam..

Stari, ni problema! x:Dx :vragec:
Ja sam ka mali pao s lipe

#13 mawan

mawan
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 27. oktober 2002, 01:00

Kaj pa narediti, če vidš, da zarad take soodvisnosti izgubljas prijatelja? Da vids, da on/a izgublja sam/a sebe... Pa bi mu/ji rad pomagal, ampak te sploh (vec) ne spusti notr... Cedalje bl je dalec in cedalje manj upanja mas.

#14 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. oktober 2002, 01:00

quote:
mawan pravi:

Kaj pa narediti, če vidš, da zarad take soodvisnosti izgubljas prijatelja? Da vids, da on/a izgublja sam/a sebe... Pa bi mu/ji rad pomagal, ampak te sploh (vec) ne spusti notr... Cedalje bl je dalec in cedalje manj upanja mas.


ne razumem?

#15 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 25. februar 2003, 01:00

So že kakšne nove izkušnje okoli soodvistnosti?

Mogoče bi tukaj z izkušnjami komu olajšali življenje, ker primerov je preveč, samo težko je o tem spregovoriti, ne?

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#16 Rajka

Rajka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 22. november 2004, 09:23

Že dolg se niste dotaknil te teme. Jaz bi rada povedala, da se mi zdi, da imam izkušnje z odvisnostjo, a se je ne znam ozdravit.

A to pomeni, da ne moreš nekoga, ki te ima zares rad ljubit? Da ne čutiš veselja ob razdajanju, da te nekaj ovira. Da sploh ne veš, če je ta prav zate? Da oba trpita. Da se ne moreš odločit za fanta. Da šele ko postane bolj hudo in težko, lažje začutiš toplino do partnerja. Da ti je grozno samo pomisliti, da bi te partner lahko zapustil ali da bi ga ti moral, ker mogoče ni pravi zate in ga ne ljubiš. Ker sploh ne veš ali ga imaš rad. Ker ne veš, a je problem v tem, da sebe ne maraš in ne veš, kako bi vse to spremenil.

Pa oče je bil tudi alkoholik in nikakor me ne privlačijo takšni moški, ki kažejo znake alkoholika ali kakšno drugo odvisnost ali iščejo kakšno omamo. Znam pa najti takšne, ki me imajo resnično radi, so dobri in razumevajoči. Nočem ga izgubiti, a v sebi čutim tudi nekakšen nemir, da ni prav, da sem z njim, če mu ne morem dat ljubezni. :sori:

Rajka

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. november 2004, 11:03

Zivjo Rajka, res te ze zelo dolgo ni bilo, se te pa spomnim (se tudi iz chata). :vio:
malo zalostno, da tako crnogledo razmisljas, hkrati pa kul, da si sposobna to videt in opazit pri sebi...
Imamo stevilne teme se o tem, samo te zdajle ne vem nanje napotiti, itak pa se mi zdi dbest, ko si nasla tole prav specificno temo in objavila prav sem. :palec:
(*jaz pa sem jo malo popravila, ker je bila popacena).

Kaj narediti, nic posebnega, se nauciti sprejemati, biti trden v sebi... Se nauciti sebe jemati kot celoto in ne zgolj kot polovico.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 22. november 2004, 14:15

Res bi se dalo ogromno napisat. Naj te "potolažim" Rajka, da je stanje v katerem si popolnoma naravno in vsak izmed nas je bil vsaj enkrat ( neštetokrat), v tej fazi.

Pomembno je da se začneš ceniti, da veš da si sama sebi največ vredna, da se sprejmeš točno taka kot si, ker točno tako te drugi ljubijo in vidijo. Začni se imeti rada. To bi bilo za začetek. Ful enostavno napisano, pa tako težko naredit :))

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#19 Rajka

Rajka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 22. november 2004, 15:06

Ojla!

Hvala obema za spodbudne besede! xDDx

Res se premalokrat spomnim, da moram sebe ceniti!

Gloda me en problem, ker nekako čutim, da bi bilo najbolje partnerja pustit, saj bi bilo tako mogoče bolje za oba, obenem pa tega nočem in se te rešitve zelo bojim, saj bi izgubila čudovitega fanta in bi bila zopet sama! :V:

Včasih imam občutek, da izberem ravno takšne fante, ki jih nimam dovolj rada, ampak me k njemu vleče nekaj drugega kot prava ljubezen (varnost, sprejetje, ne vem, kaj bi še lahko bilo).

Hvala za vse spodbudne odgovore!

Rajka

#20 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 22. november 2004, 22:38

Soodvisnost obstaja, odkar obstaja svet. Rastlina je odvisna od vode, zemlje, sonca, zraka... Prav vsako živo bitje je od nekoga ali nečesa odvisno. Celo planeti so v medsebojni odvisnosti, saj če bi prosto letali po vesolju, bi trčili in... adijo! :blackeye: x:o)x

Tudi ljudje smo odvisni drug od drugega, od kar obstajamo. Pa še od marsičesa drugega smo odvisni (od vode, zraka, hrane...), in s tem ni nič narobe. Vse je med seboj prepleteno, povezano.

Problem pa je, če smo od koga ali česa odvisni in nas hkrati to duši. V takem primeru pa je po mojem potrebno razčistiti pri sebi, koliko se splača biti odvisen in koliko se splača zaradi tega trpeti.

#21 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 23. november 2004, 07:56

Jaz sem tudi odvisna od odnosov. Ne znam si predstavljati življenja brez mojih otrok in brez moža...Ne znam drugače živeti. In tudi ne bi želela živeti brez njih. Misli, da bi izginili iz mojega življenja, me je strah. Pa ne mislim na življenje brez otrok potem, ko se bojo osamosvojili....temveč na to, da bi mi izginili iz življenja.
In življenje, ki ga živiva z možem je tako utečeno, da me zmrazi, če pomislim, da bi to izginilo... sem odvisnik ja.... :o|o: x:o)x

#22 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 2. december 2004, 21:58

Pa saj malo zdrave 'odvisnosti' od partnerja ne škodi.
Mene je tudi na nek način groza, da bi kar 'izginil', ampak zdaj, ko je, me je pa kakšen dan ali celon več dni čisto OK, če ne tičiva skupaj.

Pa naj še jaz vprašam ostale: se je komu zgodila kaka 'bolna' odvisnost od človeka, ki ni partner? Npr. od prijatelja?
Meni namreč se je in je v bistvu prav težka stvar rešiti se takšne obsedenosti. :xx!: Ampak mi je ratal! xDDx

kakšne so vaše izkušnje s pretiranimi navezanostmi na druge?
Zakaj se pravzaprav zgodijo?

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. december 2004, 22:05

oh ozadja so razlicna, imajo seveda pac nek splosni skupni imenovalec...
tolk si pac... si zelel nekomu pripadati (recimo nisi dobival dost ljubezni), da si cist se obesil pol na to, ko se je zgodilo... in podobno
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 2. december 2004, 22:09

Ma, ja. V bistvu je res tko.
Takrat sem ful rabla bit nekomu pomembna.

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. december 2004, 10:23

Mislim, da nas je itak zelo veliko, ki smo to na tak ali drugacen nacin dali ali dajali skozi. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0