Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Soodvisnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
32 komentarjev na to temo

#26 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 5. december 2004, 21:50

samo malo povežem teme, če bo komu v pomoč :palec:

Zdravljenje notranjega otroka

Soodvisnost, ples ranjenih duš, Robert Burney M.A.

#27 bela vrtnica

bela vrtnica
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 5. december 2004, 23:37

Jaz preveč ljubim neodvisnost, da bi sploh pomislila na soodvisnost,.... :fiju:
Non-cooperation with evil is a sacred duty.
Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.
Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.
Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.
Mahatma Gandhi

#28 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. december 2004, 23:40

ze, ampak celo beseda ne-odvisnost vsebuje oboje...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#29 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 6. december 2004, 08:21

Ja, in odvisno, kako interpretiraš besedo....jaz v svojem okolju ne poznam nikogar, ki ne bi bil soodvisen, razen tistih, ki si tega nočejo priznat... x;)x
Pa je tudi čisto vseeno za kakšno odvisnost gre...od prijateljev,od druženja, od staršev,od otrok, od partnerja....

Neodvisni so mogoče guruji, budisti (ne v našem okolju), asketi. Pri nas so še duhovniki odvisni.....
Moje skromno mnenje pač.. x:o)x

#30 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 6. december 2004, 19:14

<{POST_SNAPBACK}>Jaz preveč ljubim neodvisnost, da bi sploh pomislila na soodvisnost,....  :fiju:


Odvisna od neodvisnosti x;)x


Drugače pa, če pokomentiram dolores - valjda, da smo vsi odvisni od nečesa - ampak je verjetno razlika med zdravo odvisnostjo in obsedenostjo, ki ti dobesedno uničuje življenje.

#31 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 6. december 2004, 20:24

pika1000, se strinjam :palec:
Problem je samo v temu, da tisti, ki so res obsedeni z odnosi oz. popolnoma od njih odvisni, tega ne bodo priznali... x;)x

#32 bela vrtnica

bela vrtnica
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 6. december 2004, 20:51

<{POST_SNAPBACK}>pika1000, se strinjam :palec:
Problem je samo v temu, da tisti, ki so res obsedeni z odnosi oz. popolnoma od njih odvisni, tega ne bodo priznali... x;)x


Morda se pa tega ne zavedajo, ampak to pol ni več isto. Po mojem mnenju se gre za energetske zadeve, kar pa ni tako lahko spremenit, pa še znat moraš, drugače lahko storiš več škode kot koristi,...
Non-cooperation with evil is a sacred duty.
Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.
Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.
Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.
Mahatma Gandhi

#33 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 6. december 2004, 20:58

V bistvu se je težko res zavedat tega. Skriva se pod pojmom (napačno razumljenim - seveda) globoko prijateljstvo, prava ljubezen, ....

Meni se ja odvisnost kazala v dobesedni obsedenosti - neprestanim razmišljanjem o osebi, obremenjevanju z njenim počutjem, ....
Filingi, kadar sva bila skupaj pa kot neka zaljubljenost - totalni presežki energije, močno pogrešanje, kadar se ni spomnil name, ....

Skratka - normalne stvari v odnosu med prijateljema sem doživljala ful potencirane. Nisem mogla trezno razmišljat. šele, ko sem dojela, kaj se grem, sem se mukoma začela vleči iz tega :xx!:

Ampak sem se ful naučila iz tega - da nima smisla, da se, kadar imam težave v partnerskem odnosu 'drogiram' z nekim drugim odnosom. Bolje, če kaj naredim za odnos, ki mi je pomemben, a ni v tistem trenutku tak, kot bi rada.
Ostalo je bil le beg, dobesedna omama.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0