Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Theta


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
122 komentarjev na to temo

#51 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. december 2009, 13:52

Hm, ko sem prebral nekatere poste, mi pa res ni več jasno. Zakaj naj bi bilo trganje vezi problematično,če recimo uporabiš mantro in Božje ime-namasmarana. Namasmarana je varovalka, ki prepreči da bi kaj zaj...in da se odnosi razrešijo v korist vseh in to na najboljši možni način. Ni pa nujno da se bo razrešil tako kot tisti osebek, ki to izvaja, pričakuje. x:Dx Če je bilo pa mišljeno na kakšne tehnike,ki se uporabljajo po delavnicah in brez pomoči od zgoraj, potem se pa strinjam s komentarji. Je pa seveda pomembno tudi kar je že Iknee omenila-razlog in namen tega početja.

O šamanih pa tudi jaz ne vem veliko. Vem samo da jih večina dela bolj na moči in manjši del na srcu. Skratka bolj je poudarka na astralu. O tem kar sem pa prebral o njih pa težko kaj rečem. So pa določene stvari podobne nekim zadevam ki so v magijski literaturi. Bi pa tudi mene malo zanimalo kako približno izvajajo te zadevce. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#52 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. december 2009, 21:19

A ja, pa še nekaj bi rekla: razlog in namen sta pri teh rečeš ful ful pomembna.


pri polni zawesti... (usaj upam x:Ix )...
če boš kdaj rabla kakšnga, da ti swečo drži al pa da te sklofta, da k seb prideš, al pa da te posluša ene četrt ure non stop...
loh probam...
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#53 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. december 2009, 00:05

Hm, sem malo prečekiral to o trganju vezi po forumu. Bom malo dopolnil svojo zgornjo izjavo. Mogoče trganje vezi glih ni dober izraz ker zvuči preveč nasilno. Mogoče bi bolje zvučilo OSVOBAJANJE ali ODSTRANJEVANJE vezi. Ampak zame je to vse eno in isto.

Kar se pa Barbare Brenan tiče so pa te stvari dobro razložene v njeni knjigici. Ne vem več kaj natančno piše v njih, ker sem jo čital že pred leti. Vem pa da določenih stvari tam ni bilo. In ker se zdravilci kao učijo po teh knjigicah tudi pravijo da ta način ni dober ipd. gluposti. Način kateri se oni učijo mogoče res ni dober za vsakega. In je treba potem zadevce malo poflikat.Pri mantrah so pa stvari drugačne. Jaz tudi ne vem veliko o mantrah, ampak zadnje čase šele spoznavam njihovo moč. In še zdaj mi ne gre iz glave stavek "zvok lahko ubije ali pozdravi človeka". Me pa zanima koliko zdravilcev sploh ve kaj o mantrah in njihovem učinku. V knjigah so pa itak napisane samo osnove. Tukaj je treba pa imet tudi duhovno znanje, ne poznat samo tehnike.

Skratka jaz sem šel čez te zadeve in to brez kakšnih vidnih posledic. Sem pa podoben poizkus naredil tudi pri kolegici in stvari so se full hitro odvrtele v pozitivni smeri. In ko jaz rečem trganje vezi pač mislim na tak način, ne na tist kar si večina zdravilcev predstavlja in kar učijo po delavnicah. Mantra pač prikliče tisto najvišjo silo in tista sila pač poštima zadeve tako da je prav. Dogaja se pa lahko svašta. To bi nekateri opisal kot vračanje delčkov duše, energij posameznika, celjenje avričnega polja....Skratka vse to in še več. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#54 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 30. december 2009, 07:24

Lepo pozravljen Brezo

Verjamem, da je tebi eno in isto..Če še enkrat prebereš kaj sem napisal nekje / ne vem na kateri strani te teme/ o razliki med "rezanjem vezi" in vračanje delčkov duš, ti bo bolj jasno za kaj gre. Gre v bistvu za dva povsem drugačna postopka in tudi rezultat je POPOLNOMA drugačen. In tudi seveda namen.

Kar se pa manter tiče, so zame osebno NADGRADNJA predhodnih znanj...to je moje mnenje, nekateri pa začnejo pri mantrah in mantrajo in so zadovoljni...Vse v redu...Zame mantre v bistvu potencirajo nekaj kar si že dosegel in ne obratno...Lahko so pa / v nekaterih praksah/ tudi edina pot..kakor za koga. Ali se kdaj vprašaš na katerem principu mantra sploh deluje? Ali na simbolizmu ali frekventno- zvok sam.

Astralno telo ?? Po Brenanovi je to nagradnja emocionalnega telesa, pravzaprav višja čustva. Interpretacije energijskih teles se tako razlikujejo, kolikr predstav ima vsak posasmeznik. Zame je astralno telo tisto, ki ga brenenova imenuje emocionalno telo...ona omenja nivoje, plasti itd...stvar njene analitike. Zame je astralno telo deljeno le na dva nivoja- višji in nižji- oboje pa vsebuja čustva, nižji nivo primarna, višji astral pa srce. In če greš na mental, se ne moreš ogniti višjemu astralu, ali pač? Tukaj se mi zdi da gre bolj za razumevanje, kot pa terminologijo. Ta se razlikuje, da se ven ne vidiš. Nikjer ne piše, da je razlaga Brennanove najboljša...je -v kontekstu njenega dela in razumevanja. Je pa zame preveč zakomplicirano Preveč teles, ravni itd...Če to človek potrebuje-v redu, vendar se pa moramo zavedati, da je ezoterika in kot taka / tudi glede raznoraznih meritev, raziskav, slikanj itd/ ima mnogo aspektov iz katerih lahko vse tole opredeluješ. Ali preko lastnih izkušenj / ki so seveda prav tako subjektivne/, ali iz psihološkega razumevanja evolucijske poti duše, ali pa se nasloniš na določenega avtorja in povzameš njegovo prepričanje.

Kar se pa tiče transformacijskih procesov in načinov "pošiljanja" škodljivih energij ali vzorcev itd...sem opisal le theta način, ne kar na splošno. Vsak se drži tistega, v kar je prepričan...Tudi klasična radiestezija- razne starejše bioenergijske metode uporabljajo tole pošiljanje v zemljo...Ne vem- zemlja vsebuje vse elemente , tudi ogenj, kot element prečiščevanja. Izraz sam po sebi ni po moje pomemben, morda bolj namen, občutenje, vizualizacija, kreativna zmožnost itd...Ali veš kaj je magija- obvladovanje naravnih elementov in operiranje z njimi v smislu konstrukcije ali pa destrukcije - vprašanje o čem govoriš...

Razumevanje ezoterike je- kot razumevanje življenja...vprašaj sto ljudi in dobil boš vsaj 50-70 različic.
Zavest kaj hočeš, kaj je tvoj namen, tvoja naloga ali pa drugače- kako naj se odvrti tvoj tukaj in sedaj življenski ciklus- je stvar posameznika...Njegove osebne svobodne volje...poleg ostalega, seveda. Nkedo brez razglabljanja o ezoteriki naredi mnogo več dobrega od cele gore raznoraznih duhovnih mojstrov in gurujev pa filozofov. Kultura srca je močnejša kot mental..tole pa le verjemi...Najmočnejša univerzalna sila je ljubezen..ne gola misel, pa naj pride še iz tako razvitega uma. Zato govorim o srcu...

Iknee - hvala za prispevek in mnenja xsrcbumx

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#55 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. december 2009, 10:32

Sem čist skapiral kaj si napisal glede trganja vezi. Hotel sem povedati, da zdravilec ali človeček s svojim znanjem zelo težko oceni kaj bi bilo za njega primerno. Mantra pa vključuje višje sile in te sile izberejo tist način ki je najboljši. Lahko je pa čisto treji način ki ga sploh ne poznamo.

Glede manter pa težko rečem kaj so. Po izkušnjah sodeč pa lahko določene energetske vaje ali vaje dihanja zelo potencirajo.Glej ti bom povedal par zadevic o mantri pa presodi sam. Tist ko mantra ponavadi uporablja japo ali pa ne. In včasih se zgodi da ga zmanjka in vidi svetlobo in sliši notranji zvok. Koliko globoko noter pade pa pitaj Boga. In ko spet pride malo k budnemu stanju in če ne ve pri katerem številu mantre je, pač nadaljuje od približne številke. Kar se tiče notranjih zvokov ipd. ti lahko o tem pove več nekdo ki se ukvarja z meditaciji na svetlobo in zvok. Jaz se s tem ne ukvarjam. Lahko pa povem da v višje področje ko greš večji je učinek zvoka na karmo in s tem posledično tudi na telo in vse ostalo. Tako da je tukaj težko ocenjevat na katerem področju deluje mantra. Dalje, če si človeček zraven mantranja predstavlja še tisto oblikico Boga,ki mu je všeč, avtomatsko privlači te lastnosti v svoje življenje. In ko se v umu združita podobica, zvok in misel sledi BUM-to kar nekateri opisujejo kot ekstaza ipd. Brez srca pa seveda tukaj ne gre. To so v bistvu čisto osnove duhovne prakse in marsikdo še tega ne pozna. O napakah ki jih delajo razni človečki pri mantraju pa raje ne bi govoril. Je podobno kot pri raznih kvazi zdravilcih, predavateljih,...Je pa mantranje samo vmesna stopnja dokler ne zaslišiš notranjega zvoka, besed, ipd. Tako si jaz zaenkrat razlagam te zadevce.

Kar se pa tiče subtilnih nivojev mi je pa najbližja ezoterična razlaga. Vsaka raven-fizična, eterična,...ima sedem podravni. Skratka 7. ravni in vsaka od teh ima 7. podravni.

O magiji pa glih zdaj nekaj študiram, pa moram priznat da mi že pol od tega ni glih najbolj všeč kar sem prebral. Čeprav poudarja dober namen, koristi za druge,...se mi zdi da preveč deluje na astralu. Zdaj sem pa šele pri elementalih kako jih ustvarjaš in kako jih potem uničiš, da se ne osamosvojijo in ne delajo škode. Zgleda da ne morem iti glih mimo magije in moje preteklosti. Mogoče mi bodo pa moje napake iz preteklih življenj tako bolj postale jasne in jih ne bom več ponavljal v tem lifeu. Zgleda, da glih zato ker sem počasi začel odpirati srce dobivam take informacije. Bomo videli kaj bo iz vse te čorbe ratalo. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#56 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. december 2009, 11:29

pri polni zawesti... (usaj upam x:Ix )...


polna zavest hmmm :inocent: vprašajne kdo in kolk časa je sploh pri polni zavesti :sleeping: :inlove:

če boš kdaj rabla kakšnga, da ti swečo drži al pa da te sklofta, da k seb prideš, al pa da te posluša ene četrt ure non stop...
loh probam...

Kakšen takle pomočnik zna prov prit! :palec: Velja, te pokličem! (za plačilo pa kakšna skrivnost gozda in pa pir seweda x:)x ) Upam sam, da boš zdržal četrt ure mojga nonstop govorjenja xcivx

#57 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. december 2009, 12:11

Kakšen takle pomočnik zna prov prit! :palec: Velja, te pokličem! (za plačilo pa kakšna skrivnost gozda in pa pir seweda x:)x ) Upam sam, da boš zdržal četrt ure mojga nonstop govorjenja xcivx


Za skrivnost gozda in pir bi pa še jaz prišel držat svečo. Zdržal bi pa tudi celo uro tvojega pričanja. Samo da ne bi imela potem ti preveč suha usta in bi morala še ti kaj poplaknit s pirom. Mogoče bi ti pa kakšna gozdna vila prinesla kakšen nektarček. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#58 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. december 2009, 13:10

U, kakšna fajna družba se mi obeta, Janko pa Brezo, pa gozdne vile pa še pir pa nektar! :D xwizardx Če ne bomo rešl sveta, se bomo pa vsaj nasmejal (v tem ali onem stanju zavesti) x:Dx

#59 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 30. december 2009, 14:09

Sem čist skapiral kaj si napisal glede trganja vezi. Hotel sem povedati, da zdravilec ali človeček s svojim znanjem zelo težko oceni kaj bi bilo za njega primerno. Mantra pa vključuje višje sile in te sile izberejo tist način ki je najboljši. Lahko je pa čisto treji način ki ga sploh ne poznamo.

. Zgleda, da glih zato ker sem počasi začel odpirati srce dobivam take informacije. Bomo videli kaj bo iz vse te čorbe ratalo. x:Dx

Zdravilec postaneš takrat, ko znaš oceniti kaj je za nekoga dobro oz da je prava doza vsega. Počasi, korak za korakom in pridobiš znanje in pravo mero ocenjevanja.

Ker si začel odpirati srce, pomeni da si na dobri poti, da lahko tudi ti začutuš kje so meje dovoljenega oz da znaš preceniti kaj je primerno.

U, kakšna fajna družba se mi obeta, Janko pa Brezo, pa gozdne vile pa še pir pa nektar! :D xwizardx Če ne bomo rešl sveta, se bomo pa vsaj nasmejal (v tem ali onem stanju zavesti) x:Dx

Pridem pomagat, da boste še v tem stanju zavesti x:Dx x:Dx x:Dx
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#60 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. december 2009, 15:04

Zdravilec postaneš takrat, ko znaš oceniti kaj je za nekoga dobro oz da je prava doza vsega. Počasi, korak za korakom in pridobiš znanje in pravo mero ocenjevanja.

Ker si začel odpirati srce, pomeni da si na dobri poti, da lahko tudi ti začutuš kje so meje dovoljenega oz da znaš preceniti kaj je primerno.

Zdravilec je lahko tisti ki pozna preteklo karmo človečka in kako ta vpliva na sedanjost + ostali detajli. Te človečki ki se pa imajo kao za zdravilce so pa po teh kriterijih čisti začetniki oz. vajenčki. Ampak dejstvo je da rabimo tudi take, drugače bi bilo še huje kot je. Do stopnje mojstra pa lahko samo predvidevaš kaj naj bi bilo za nekoga dobro. Če pa res padeš noter pa lahko celo vidiš slikce kaj vpliva na njega in kaj mu koristi ali pa slišiš kakšen glas ki ti pomaga pri odločitvah. Takšno je pač moje mnenje.

Jaz pa zaenkrat nisem zdravilec, imam pa to znanje in sposobnosti. In sem celo začel mislit v to smer. Sem šel celo vprašat na zbornico, pa sem pustil vse skupaj- preveč birokracije in ostalih zadev. Bom pa videl kako bo v bližnji prihodnosti, ker dobivam full informacij v tej smeri in tudi srečavam tak folk in seveda se tudi dogajajo "čudne" stvari. Mogoče pa bodo višje sile celo pospešile mojo odločitev. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#61 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 30. december 2009, 15:18

Zdravilec je lahko tisti ki pozna preteklo karmo človečka in kako ta vpliva na sedanjost + ostali detajli. Te človečki ki se pa imajo kao za zdravilce so pa po teh kriterijih čisti začetniki oz. vajenčki. Ampak dejstvo je da rabimo tudi take, drugače bi bilo še huje kot je. Do stopnje mojstra pa lahko samo predvidevaš kaj naj bi bilo za nekoga dobro. Če pa res padeš noter pa lahko celo vidiš slikce kaj vpliva na njega in kaj mu koristi ali pa slišiš kakšen glas ki ti pomaga pri odločitvah. Takšno je pač moje mnenje.

Jaz pa zaenkrat nisem zdravilec, imam pa to znanje in sposobnosti. In sem celo začel mislit v to smer. Sem šel celo vprašat na zbornico, pa sem pustil vse skupaj- preveč birokracije in ostalih zadev. Bom pa videl kako bo v bližnji prihodnosti, ker dobivam full informacij v tej smeri in tudi srečavam tak folk in seveda se tudi dogajajo "čudne" stvari. Mogoče pa bodo višje sile celo pospešile mojo odločitev. xDDx


x:o)x

Dokler pred sabo vidiš človečka in ne Človeka in dokler gledaš nanj zviška in ne s spoštovanjem.... boš moral še dooolg cajta gledat vase, da boš ugledal Sebe.

:vio:
xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#62 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. december 2009, 15:27

U, kakšna fajna družba se mi obeta, Janko pa Brezo, pa gozdne vile pa še pir pa nektar! :D xwizardx Če ne bomo rešl sveta, se bomo pa vsaj nasmejal (v tem ali onem stanju zavesti) x:Dx

Pa ne pozabi dodat zraven še belih duhcov, nekateri od njih so vedno v moji bližini. x:)x Lahko pa zaprosim tudi kakšne deve in škratke da bodo malo svirali na muziko. xbendx In če bo fešta zanimiva :^: se znajo pridružit še kakšni drugi gozdni duhci oz. prebivalci xppx (salamandri, gnomi,...).Drugače pa jaz in moji kompanjoni ne rabimo nobenega pira, jointov ali norih gob. Znamo biti zadeti tudi samo od energije srca xsrcbumx in kakšne magične besede. Stanje zavesti pa itak no problem, xyiyax samo da je nasmešek na obrazu. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#63 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 30. december 2009, 15:37

Dokler pred sabo vidiš človečka in ne Človeka in dokler gledaš nanj zviška in ne s spoštovanjem.... boš moral še dooolg cajta gledat vase, da boš ugledal Sebe.


Jaz pač uporabljam take izraze kot meni lepo zvučijo in seveda od trenutnega počutja. To pa še ne pomeni da gledam človečke z zviška, ampak jih imam nekak na enaki ravni kot sem jaz. Drugače pa moje misli so lahko drugačne kot to kar napišem. Nekaterih besed in odnosov se enostavno ne da opisat z besedami. Se pa da razložit s telepatijo. Tam samo pošlješ svoje misli in slikce-kot na computeru in stvar rešena. In prejemnik dobi tisto kar si mislil in kar si poslal. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#64 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 30. december 2009, 16:35

Velja, te pokličem!


ok.
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#65 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 31. december 2009, 06:29

Ker si začel odpirati srce, pomeni da si na dobri poti, da lahko tudi ti začutuš kje so meje dovoljenega oz da znaš preceniti kaj je primerno.


Tole sem že enkrat objavil v neki drugi temi pa je ne najdem...Takrat, ko so izpolnjeni vsi pogoji o čemer pišem, lahko šele razmišljaš kako nekomu pomagati, o zdravilstvu pa raje ne bi ....Če pa deluješ tako- izključno z umom, pa je bolj slabo...Predpogoj je sebe, ljudi in stvarstvo LJUBITI, ne pa razvijati miselne koncepte...



ZAPRTOST SRCA – USVARJANJE UMETNE SAMOZAVESTI
/ NOTRANJE MOČI/


Zaprtost srca, kot centra ljubezni, je umetno ustvarjanje notranje moči, je delovanje na principu prilagajanja vzorcem -je reakcija na negativne čustvene in mentalne vzorce. Biti trden, še ne pomeni biti realno osebnostno močan, v mnogo primerih ne gre za realno sliko osebnosti.
Za zaprtim srcem se vedno skrivajo strahovi, kjer so pa prisotni, se v bistvu vedno skriva nemoč-nezmožnost sprejemanja in dajanja ter prepustiti se svobodnim tokovom izmenjave na energijski, lahko bi dejali -čustveni ravni, se pravi- nezmožnost se odpreti.. Na mentalni navadno ni takšnih večjih problemov, tam pač delujemo skozi zavestni um...Praktično so ti strahovi blokada, ki je pogojena z strahom pred izgubo osebe, razočaranjem v ljubezni, slabo samopodobo, samoobtoževanjem, pomanjkanjem zaupanja, ki temelji na nezaupanju sebi, pred izgubo lastno ustvarjenega lažnega notranjega miru......Lahko samo pogledamo psihološki aspekt srca, kot centra ljubezni

Center ljubezni
sočutje
predanost
zaupanje
sposobnost občutenja energij, tudi zdravljenja sebe in drugih
sposobnost izmenjave in izražanja resničnih čustev
sprejemanje in dajanje
odpuščanje
navdih
čustveni odziv na naše misli
notranja radost in občutek miru
pogum
potrpežljivost

Ti strahovi izvirajo iz otroštva in doraščanja, pa tudi že v kasnejši dobi pridobljenimi slabimi izkustvi. Včasih ti strahovi izvirajo povsem iz ustaljenih tirnic načina življenja- oziroma sprejemanja informacij, ki dajo potem sliko -ali je meni sploh namenjeno biti ljubljen in ljubiti, dano biti srečen, ali pa mi je dano le živeti skozi trdno ustvarjeno obrambo -pomeni živeti v samoobtoževanju -prevzemanju tujih krivd, v zrcalno ustvarjeni podobi – namenjen trpljenju, blokada srca je pa potem vsekakor nuja, ker s tem navidezno -začasno ali pa trajno presežemo bolečine v sebi, se izognemo ranljivosti in živimo praktično kot stroj, ujet v lupino samozaščite.
Tak človek težko funkcionira drugače, ker mora pač funkcionirati...ne zaveda se , da nam ni ravno dano trpeti ali pa živeti brez ljubezni do sebe in drugih, ker vse to vodi v občasno trpljenje, samo da je v večina primerih, kadar se blokada zruši ta travma zelo močna. In pušča sledove...
Te strahove je potrebno ozaveščati, si jih priznati in se obenem zavedati, da smo kot vsa bitja namenjeni sreči, ljubezni in miru. Notranja moč se izgradi šele , ko se srce odpre, ko smo pripravljeni sprejemati, dajati, se prepuščati, ko občutimo notranjo svobodo, ki je zgrajena na ljubezni in si dovoli biti to, kar smo. Odprto srce pomeni tudi to notranjo moč, ker smo presegli strahove in smo sposobni predelati stvari na čustvenem področju take kot so, osebnostna notranja moč pomeni sposobnost ljubiti sebe in druge, biti ljubljen, živeti v svobodnem svetu, ki je integriran z naravo, z univerzumom. Tu bi lahko dodal še sposobnost tudi odpuščanja -sebi in drugim.
Brez tega vsega ni resnične duhovne, ne čustvene moči človeka, s čemer se izgrajuje osebnost v konceptu integracije z univerzumom.. Zavedanje samega sebe, znati prisluhniti sebi, svojemu srcu in občutenju- intuiciji pomeni pot k takšni osebnostni moči, kjer ni pogojenosti in ujetosti v strahove negativnih čustvenih vzorce iz preteklosti. Tak človek, ki ima / si upa imeti/ odprto srce, šele lahko govori o svoji notranji moči. Vse ostalo je le manifestacija lažne moči, ki pa nas vodi po poti, ki nam v bistvu ni namenjena. Človek mora stremeti k svobodi srca in ta svoboda se izraža lahko le skozi odprto srce, skozi ljubezen in notranji mir. Znati prejemati in dajati , sposobnost odpuščanja sebi in drugim, predajati se življenju, kot ga začutimo v srcu, šele to nam da skozi srce izgradnjo notranje osebnostne moči. To je pot, ki nam je namenjena.... Nikakor ne sme temeljiti na blokadi s katero obremenimo in ojačamo um. Zavest je pogojena, če je pogojena z blokado povzročeno skozi trpljenja, žalost in strahove -to ni prava slika naših želja, je le izkrivljena -ko iščemo osvoboditev skozi umsko in fizično odvisnost. Pa je ni, vsaj v resnici ne, pa tudi notranje moči ne – ker je pač umetno izgrajena na temeljih potrebe preživetja, vendar so temelji pogojeni z zaprtostjo. Skozi ljubezen, notranji mir in razumevanje svojih resničnih želja in potreb si gradimo svojo srečo in svojo moč. Aroganca, ponosna drža telesa in vzvišen pogled ne pomenijo tega-ne pomenijo moči človeka. Tako kot so resnične zahteve naše duše skrite v srcu, tako je zunanja manifestacija le slepilo-sebi in drugim. Nič čutiti pomeni biti v resnici nemočen.

Lepo bodite xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#66 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 31. december 2009, 06:38

Sem čist skapiral kaj si napisal glede trganja vezi. Hotel sem povedati, da zdravilec ali človeček s svojim znanjem zelo težko oceni kaj bi bilo za njega primerno. Mantra pa vključuje višje sile in te sile izberejo tist način ki je najboljši. Lahko je pa čisto treji način ki ga sploh ne poznamo.



Poglej Brezo- najprej je potrebno mantro razumeti, jo čutiti in potem šele veš kaj lahko z njo storiš. Sam ne vključujem manter kar vsevprek, imajo določen namen in to ni le v smislu kot si napisal- mantra izbere način, ki je najboljši. To je nekaj podobnega, kot pri pasivnem reikiju- reiki izbere tisto pot, ki jo potrebuješ..ali jer res tako? Če bi bilo tako, bi lahko vsak mantral aum ali pa om in bi bilo vse pošlihtano...pa ni tako...Enkrat sem ti že napisal o omote pa mokkyo, vsebuje mantre- fukushu, nenriki in tudi ketsu-in. In to je koncept...Kot sem napisal za simbole-* če jih ne čutiš, imajo bolj malo rezultata....Ko že govoriš o zdravilcih- če k človeku ne pristopiš z ljubeznijo v srcu, ti vse možne ezoterično-tehnične sposobnoasti ne bodo pomagale, njemu pa še manj....Srce, ljubezen je temelj vsega, ne pa ne vem kaj tehničnega. Fajn je izvajat vse možne prakse, vendar jih je treba čutiti, tako kot boga, če ga nosiš v sebi ali pa bežiš od njega. Je vedno v tebi, v slabem in dobrem- le v srcu ga sprejmeš in to je to.

lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#67 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 31. december 2009, 16:04

Poglej Brezo- najprej je potrebno mantro razumeti, jo čutiti in potem šele veš kaj lahko z njo storiš. Sam ne vključujem manter kar vsevprek, imajo določen namen in to ni le v smislu kot si napisal- mantra izbere način, ki je najboljši. To je nekaj podobnega, kot pri pasivnem reikiju- reiki izbere tisto pot, ki jo potrebuješ..ali jer res tako? Če bi bilo tako, bi lahko vsak mantral aum ali pa om in bi bilo vse pošlihtano...pa ni tako...Enkrat sem ti že napisal o omote pa mokkyo, vsebuje mantre- fukushu, nenriki in tudi ketsu-in. In to je koncept...Kot sem napisal za simbole-* če jih ne čutiš, imajo bolj malo rezultata....Ko že govoriš o zdravilcih- če k človeku ne pristopiš z ljubeznijo v srcu, ti vse možne ezoterično-tehnične sposobnoasti ne bodo pomagale, njemu pa še manj....Srce, ljubezen je temelj vsega, ne pa ne vem kaj tehničnega. Fajn je izvajat vse možne prakse, vendar jih je treba čutiti, tako kot boga, če ga nosiš v sebi ali pa bežiš od njega. Je vedno v tebi, v slabem in dobrem- le v srcu ga sprejmeš in to je to.

lepo bodi xvrtcx

Matjaž

Zame tehnika sploh ni pomembna, pomemben je trikotnik srce-glava-roke (srce-znanje-delovanje). Od manter je pa odvisno katero uporabiš. Obstajajo pač samo za določen namen in obstajajo univerzalne. Samo mantra OM bi pa mogla imeti učinek če je vključen tudi srce, če pa ni pa deluje samo na mental. Če pa uporabiš naprimer OM JEZUS KRISTUS pa s tem v bistvu prikličeš lastnosti ki jih je utelešal Jezus. To pa posledično vodi tudi do spremembe karakterja.Obstaja pa fora, tega pač ni sposoben izgovarjat kdor ne dela na srcu. Delo na srcu pa vključuje to kar že si opisal- ljubezen do vseh živih bitij. In to ne samo v umu,ampak tudi v praksi. Skratka uporabiš lahko tudi kakšno drugo ime, bistvo tega je da prikličeš energijo višjega Jaza ali Bogeca. In če ta dva ne vesta kaj je dobro za nekoga, potem res ne vem kdo bi še vedel. Mantre pa itak ne moreš v celoti razumet, ampak lahko razumeš samo delčke. Zlasti mantro OM ki je prazvok in je iz nje vse nastalo ali pa kakšno gajatri-mati vseh manter.

Če si vsaj malo bral svete spise, potem si sigurno zasledil da so rišiji-starodavni modreci uporabljal mantre da so oživeli mrtvega-priklical so njegovo dušo nazaj v telo, zdravil težko ranjene ljudi, zaplodil ženo brez spolnega odnosa,izničevali hudo karmo prebivalstva,......Skratka nobene posebne tehnike, samo namen, misel, mantra in seveda svetloba srca, pa mogoče kdaj še kakšna yajna-obred. xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#68 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 31. december 2009, 19:18

Le zakaj toliko navodil o življenju
brezpotnih poti in govora o cilju?
Če pa le in ko Vdihnem in izdihnem
Svojo misel uprizorim.

Dolg pomislek in zakaj ko še in bo
Negativno negativno negativno
Se spremenilo v meni ljubo stanje?
O ne Unis
Potem ni ljubega meni, ki v telesu ždim
in ko se in bom dobro počutil
Bom rekel raje Da Ono tam v meni prebiva.


Zaprem oči in vidim misli.
Da, res jih vidim.
V trebuhu nemir in mogoči scenariji
Kaj bo in ko bo če bo tako kot bi želel
da bi ne bilo in če bo kako bo če bo res tako kot čutim?
In potem ko če nekako se usmilim in stopim iz obroča vidim zopet kakor prej občutki
Vaša Ljubezen smer in pot, ki jo hodim in živim za mojo Ljubezen, pa čeprav nečakinja in jaz stric
to je moja pot in moja punca in moj ideal in moja misel in zakaj tako ne ko pa lahko tudi drugače se zgodi?
Ne.
vdihnem in izdihnem
in misel brez misli se rodi
na srečo mi še na pamet ne pride da bi odšel po poti prazne glave
protestno masturbira na marsino sliko.

#69 invincible

invincible
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 5. januar 2010, 01:18

Tudi sam sem že lep čas Theta healer in mi je tale debata prav smešna...vsak sicer hvali svojega konja, kar je razumljivo, je pa res, da največ štejejo rezultati, ki jih dosegaš s pomočjo Izvora pri ljudeh. Pozdravljene hude bolečine v križu po 1 seansi ali ozdravljena depresija po 2, seveda s soočanjem pacienta, to ni kar tako. In ja povežemo se s 7. nivojem obstoja, to je najvišji nivo bivanja, kvantni fiziki, ki so to stanje celo dokazali mu pravijo Enotno polje zavesti. S tega nivoja je mogoče vse in to v trenutku, ker ne veljajo omejitve in zakoni nižjih ravni, vse preprosto samo je, to je ta neomejeni absolutni, abstraktni potencial, ki je v bistvu v nas samih, samo odkriti ga moramo!! Kogar zanimajo seanse in resnični napredek v življenju me lahko kontaktira, spodaj še kratek sestavek.

Kot večina ostalih sem imel svoje težave, ki sem jih želel rešiti. Moje iskanje me je pripeljalo do Theta healinga, za moje pojme najučinkovitejše tehnike za menjavanje negativnih prepričanj, čustev, ki dejansko povzročajo bolezni, nezadovoljstvo in nesrečo v življenju.

Kot skorajšnji dr.med. imam zares željo pomagati tudi na ta način ljudem v težavah, saj se zavedam, da velikokrat samo uradna medicina ne reši vseh težav in se ljudje zato zatekajo po pomoč tudi drugam, ker ne dobijo celostne obravnave, ki si jo zaslužijo!

Tudi pot okoli sveta se začne s prvim korakom…naša pot do bogastva in sreče pa z ureditvijo naših misli. Kaj pa je resnično bogastvo? Resnično bogat ni tisti, ki ima veliko denarja, ampak tisti, ki sprejema življenje in živi tako, kot mu narekujejo njegove želje – ne pa stanje na bančnem računu, delodajalci, čas, družina…, ki ga silijo v kompromise ali celo odpovedovanje. Srečen je torej tisti, ki uspe zadržati radost v duši, mir v umu in ljubezen v srcu, ne glede na okoliščine!

Moja želja po radosti nekoga drugega je postala moj cilj, ki me osrečuje in izpolnjuje. Pomagal sem že mnogim in to je največje darilo, ki ga lahko dam sebi in drugim. Vem, da imamo v rokah izjemno tehniko o kateri se bo še veliko pisalo in govorilo!

Seanse opravljam v Ljubljani, po dogovoru možno tudi na vašem domu.

Prisrčno vabljeni vsi, ki si želite zares napredovati v življenju!

Prijave na seanse in informacije:
  • Gsm: 040 653 932
Lepo pozdravljeni!

#70 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. januar 2010, 05:49

Tudi sam sem že lep čas Theta healer in mi je tale debata prav smešna...vsak sicer hvali svojega konja, kar je razumljivo, je pa res, da največ štejejo rezultati, ki jih dosegaš s pomočjo Izvora pri ljudeh. Pozdravljene hude bolečine v križu po 1 seansi ali ozdravljena depresija po 2, seveda s soočanjem pacienta, to ni kar tako. In ja povežemo se s 7. nivojem obstoja, to je najvišji nivo bivanja, kvantni fiziki, ki so to stanje celo dokazali mu pravijo Enotno polje zavesti.

Vprašanje je kaj si ti predstavljaš pod pojmom enotno polje zavesti in 7. nivo obstoja. Sorry, ampak ta pojem je zame zelo dvoumen. Da se malo izrazim ezoterično. Kvantni fiziki niso dokazal niti astrala, nekaj so dokazal samo na eteričnem nivoju. So pa še daleč od tega,ker sploh nimajo primernih naprav oz. inštrumentov.

7. nivo pa niso dosegli niti razni močni jogiji, menihi,...ki te vsaj 1000x prekašajo. In če si malo prebral zadeve, potem veš da igra karma bistveno vlogo pri vsem tem. In da si ti sposoben videt preteklost pacienta-mogoče, ampak da znaš izničit njegovo karmo- I dont think so.

Kako veš da je to res resnično zdravljenje in ne simptomatsko x?x To so pa skoraj osnove ki bi jih moral vedet vsak healer. Na raznih delavnicah in tečajih pa dvomim da to učijo. Sama tehnika brez srca ni dosti vredna. Da pa odpreš srce moraš imeti pa duhovno znanje. Za duhovno znanje je pa potrebna sadhana- duhovna praksa.

Obstajajo ljudje ki imajo večje moči kot takoimenovani healerji pa se s temi zadevcami ne igrajo. Prav zaradi karme. Ker bi lahko naredili več škode kot koristi. Zato pa je pomembno tudi duhovno znanje ne samo teorija in par vaj iz raznih delavnic. xDDx

Me pa zanima ali imaš to prijavljen ali delaš bolj na črno. Veliko healerjev namreč deluje na črno. Pač ne izpolnjujejo niti približnih pogojev glede prostora in izobrazbe kakor si je izmislila država. Pa še polno je birokratskih ovir. x:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#71 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 5. januar 2010, 07:54

Vprašanje je kaj si ti predstavljaš pod pojmom enotno polje zavesti in 7. nivo obstoja. Sorry, ampak ta pojem je zame zelo dvoumen. Da se malo izrazim ezoterično. Kvantni fiziki niso dokazal niti astrala, nekaj so dokazal samo na eteričnem nivoju. So pa še daleč od tega,ker sploh nimajo primernih naprav oz. inštrumentov.

Verjetno je Dejan mislil kozmična zavest...dokazano ali ne (raziskav je malo morje), mnenja kvantnih fizikovo tem se več ali manj strinjajo, da obstaja nekaj kar je odgovorno za vse kar se dogaja, za izvor ustvarjalnosti.V bistvu je to nivo nirvane, simadhija ....Je nič in vse...jaz-a zanesljivo več ni...
In v Theta healingu naj bi deloval od tam. Seveda lahko, koliko pa je to v praksi izvedljivo, je stvar posameznika. Kar se pa tiče tistega kar tebe brezo žuli- je morda res tudi karmično vprašljivo. Gre v bistvu za nekaj drugega..
Večina ljudi, ki gre brez vsakršne poprejšnje bilo kakšne energijsko duhovne prakse na Theta delavnice, / če preskočim možne posledice/ nima niti najmanjšega razumevanja in vedenja o zavesti, karmi, dobi pač določeno znanje v parih dneh. Če pogledaš gre za primanjkljaj- transmutacije uma, direkten potencialno zmožnostni preskok v določeno stanje, oziroma ne gre za postopno osebnostno zavestno rast, ne za postopno prebujanje stonic duhovnega razvoja. Večina ljudi gre na Theto zaradi - TAKOJ- do zdravja, denarja, uspeha, osebne ljubezni, sprememb, imeti moč igrati boga itd...Zelo malo pa jih gre v smislu nadgradnje dotedanjega dela. In uspeh , oziroma realizacija je na dlani, kot tudi sposobnost ZAVEDANJA. Mislim, da je Theta healing primerna za človeka, ki ima določeno kilometrino zavedanja za seboj. Na srečo večina helerjev deluje iz 5 in 6 nivoja, tako da kakšne večje "karmične" škode ne more narediti...



7. nivo pa niso dosegli niti razni močni jogiji, menihi,...ki te vsaj 1000x prekašajo. In če si malo prebral zadeve, potem veš da igra karma bistveno vlogo pri vsem tem. In da si ti sposoben videt preteklost pacienta-mogoče, ampak da znaš izničit njegovo karmo- I dont think so.

Kako veš da je to res resnično zdravljenje in ne simptomatsko x?x To so pa skoraj osnove ki bi jih moral vedet vsak healer. Na raznih delavnicah in tečajih pa dvomim da to učijo. Sama tehnika brez srca ni dosti vredna. Da pa odpreš srce moraš imeti pa duhovno znanje. Za duhovno znanje je pa potrebna sadhana- duhovna praksa.

Tukaj si to lepo povedal. V bistvu je Vianna Stibal ravno POUDARILA, da je sedmi nivo nivo popolne brezpogojne ljubezni, tam se tudi osebno srce konča, koliko je pa to v moči posameznikovega razumevanja sprejemljivo in sploh ozaveščeno- je pa druga stvar. Tukaj je bil tvoj zadnji stavek v zgornjem poudarjenem citatu bistven. Žal pa ni tako. Na theta delavnice hodijo večinoma poslovneži, materialisti, ljudje, ki želijo v trenutku spremeniti svoje življenje, ki želijo preskakovati evolucijo osebnosti, seveda pa tudi ljudje, ki bi sami sebi in komu drugemu radi pomagali. Razmerje pa ne bi komentiral.


Obstajajo ljudje ki imajo večje moči kot takoimenovani healerji pa se s temi zadevcami ne igrajo. Prav zaradi karme. Ker bi lahko naredili več škode kot koristi. Zato pa je pomembno tudi duhovno znanje ne samo teorija in par vaj iz raznih delavnic. xDDx

Veš vsak ima svojo izbiro in svoj prav...kaj pa vem..verjetno je bog dal vsem podobne možnosti...Nekaj kar ti , jaz, Francelj in Ančka zvračamo, nekdo sprejme, je pač tako- izbira je svobodna...več ali manj sam plačuješ za svoja dejanja ali pa prejmeš plačilo...Tako da je nesmiselno nekoga obsojati ker nikoli nismo v koži drugega...včasih tudi smo, vendar je naša notranjost drugačna...sprejemanje, sočutje, ljubezen...to naj bi nekako bilo..po moje. Svet pa je pač narejen, da je tudi drugače...

Me pa zanima ali imaš to prijavljen ali delaš bolj na črno. Veliko healerjev namreč deluje na črno. Pač ne izpolnjujejo niti približnih pogojev glede prostora in izobrazbe kakor si je izmislila država. Pa še polno je birokratskih ovir. x:Dx


Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#72 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. januar 2010, 11:01

Kakor sem jaz skapiral naj bi bilo UNIVERZALNO ENERGETSKO POLJE = BOG. Predpostavljam pa da je s pojmom "enotno polje zavesti" mišljeno isto. Sicer pa itak velja da osebki brez srca pridejo samo do določenega nivoja, potem jih pa določene sile kao kozmični čuvaji omejijo in ne spustijo naprej. Skratka naj se igrajo na nižjih nivojih in tam delajo škodo ali korist.

Ne kapiram pa o kakšnih nivojih govorijo. :inocent: Ta 7. nivo ni niti približno temu kar imam jaz v mislih. Sicer pa imam jaz svoj kriterij kdo je dober zdravilec in kdo ne. In poznam tudi ljudi ki so bili pri Barbari Brenan, potrošili na tisoče dolarjev za tečaje in ki niso niti blizu tem mojim kriterijem.

Skratka a mi zna kdo razložit te nivoje da jih jaz malo primerjam z mojimi. Skratka da jih primerjam s tabelco na linku Deve in ljudje xDDx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#73 invincible

invincible
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 5. januar 2010, 23:59

Ja to so vsi izrazi, ki pomenijo isto stvar, Enotno polje zavesti-Kozmična zavest-Bog-Izvor vsega kar je-Ustvarjalna sila, kakor koli to želiš imenovati...Glede nivojev..., 1. nivo so kamnine, minerali, 2. Rastline, tu deluje recimo Ayurveda, na 3. smo mi, na 4. potujejo duše umrlih, padli duhovi so ujeti med 3. in 4. ravnijo obstoja, na 5. so angeli, vodniki, mojstri in višje razvita bitja...s tega nivoja deluje recimo Reiki, 6. nivo so vsi univerzalni zakoni (zakon gravitacije, zakon sočutja, vzroka in posledice...) in 7. nivo je ta takoimenovani Izvor, katerega so če si kaj spremljal celo z matematično enačbo dokazali, da obstaja...Priporočam malo branja na spletni strani www.theta-healer.eu, Edmond ima precej dobro razloženo tudi z znanstvenega vidika...
Glede referenc pa ne bi sodil na pamet...Kljub mladosti že 13 let posvečeno delam na sebi, toliko časa tudi vadim transcendentalno meditacijo, ki mi je pri sami Theti zelo pomagala, da sem se lažje povezal. Res je, da večina ljudi, ki grejo na seminar potem ne naredi posebnega napredka, ker mogoče še niso pripravljeni, ampak tisti, ki se odloči, lahko s to metodo zelo hitro in varno napreduje. Pozabit je treba na neke omejitve in prepričanja, ki veljajo za zdravilce nižjih ravni, pri Theti tega ni, preprosto ni omejitev in je res vse mogoče!! Potrebno je zaupanje in predanost in resnična brezpogojna ljubezen, ki jo premoreš ali pa ne. Kot pa sem rekel rezultati pri ljudeh mi pomenijo več kot pa vsa brezplodna teoretiziranja. Mi pa pri zapovedih zelo pomaga tudi znanje uradne medicine. Vem da bom kasneje oba pristopa združil in dosegal lepe rezultate pri ljudeh.

Pa lep pozdrav! x;)x

#74 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 6. januar 2010, 06:46

Ja to so vsi izrazi, ki pomenijo isto stvar, Enotno polje zavesti-Kozmična zavest-Bog-Izvor vsega kar je-Ustvarjalna sila, kakor koli to želiš imenovati...Glede nivojev..., 1. nivo so kamnine, minerali, 2. Rastline, tu deluje recimo Ayurveda, na 3. smo mi, na 4. potujejo duše umrlih, padli duhovi so ujeti med 3. in 4. ravnijo obstoja, na 5. so angeli, vodniki, mojstri in višje razvita bitja...s tega nivoja deluje recimo Reiki, 6. nivo so vsi univerzalni zakoni (zakon gravitacije, zakon sočutja, vzroka in posledice...) in 7. nivo je ta takoimenovani Izvor, katerega so če si kaj spremljal celo z matematično enačbo dokazali, da obstaja...

Tule te pa Dejan, moram malce pokomentirat. Kako lahko opredeljuješ iz katerega nivoja ali ravni deluje kaj..recimo ayurveda, reiki, tantrične prakse, tibetansko budistične okultne prakse, kabalistični procesi, prakse kriya joge, biorgonomija, pa recimo poglobljene osredotočene krščanske molitve iz globine srca, ultra mind sisitem esp, okultna magija, ali pa povsem preprosta človekova želja -osredotočena in z ljubeznijo prepojena- čista ljubezen....Ali lahko opredeliš Jezusa, delovanje šamanov, ki so pri Theti določeni na 2 in 4 raven. Tako lahko govori le človek, ki teh praks in načinov enostavno ne pozna ali pa bistveno premalo. Koliko veš ti o teh stvareh, za Edmonda vem, ker ga malce poznam...

Priporočam malo branja na spletni strani www.theta-healer.eu, Edmond ima precej dobro razloženo tudi z znanstvenega vidika...
Glede referenc pa ne bi sodil na pamet...Kljub mladosti že 13 let posvečeno delam na sebi, toliko časa tudi vadim transcendentalno meditacijo, ki mi je pri sami Theti zelo pomagala, da sem se lažje povezal. Res je, da večina ljudi, ki grejo na seminar potem ne naredi posebnega napredka, ker mogoče še niso pripravljeni, ampak tisti, ki se odloči, lahko s to metodo zelo hitro in varno napreduje.

Odločitev sama je mnogo premalo. Odločitev lahko izvira iz mnogo različnih vzrokov- od sebičnih pa do ljubeče srčno iskrenih. Kaj je varno in kaj je napredek, je prav tako relativno. Pa še nekaj si pozabil- zelo, zelo pomembnega- odgovornost. Poglej, praktično 90 % ljudi pride na določene delavnice iz povsem sebičnih razlogov- popoln egocentrizem. S tem se srečujem tudi sam, ko mi po treh letih vodenja nekoga skozi določene načine spoznavanja sebe, sprejemanja in ljubezni, izjavijo pri npr. aktivni imaginaciji tale želje, da te lahko kap...In pri theti je povsem enako...Eno je kar instruktor govori, drugo pa je sprejemanje in obdelava podatkov. To je nekaj podobnega, kot tisto- če seme pade na plodna tla, bo nekaj zraslo, če opade na neplodna, navadno splesni, zgnije, se posuši itd...torej destruktivnost. In mnogo healerjev je natanko takšnih. Pa tudi nesmiselno je govoriti o neomejevanju, ker je to pogojeno. Koliko ljudi izreče- v splošno dobro, koliko ljudi- naj zgodi se tvoja volja...ne..pri theti gre za zapovedi -ZAPOVEDANO JE, ZAUKAZANO JE itd....In koliko ljudi se zaveda, da je manifestacija delo boga, ne pa njih samih. S theto se ukvarjam malce dlje kot ti, vendar sem v sistemu začutil , da nekaj manjka, oziroma je potrebno malce modifikacije...Pa da ne bi govoril o predhodnem poznavanju določenih stvari..Koliko ljudi ima pri theti odprto srce...Ali veš koliko healerjev jih pride samo k meni z mnogo večjimi problemi / da ne bi govoril o energijski sliki/ , kot pa jih ima povprečen človek, ki odgara svojih 8h, živi življenje brez kakše duhovnosti ali kaj podobnega ? Pa ne pridejo na kavo, a ne?


Pozabit je treba na neke omejitve in prepričanja, ki veljajo za zdravilce nižjih ravni, pri Theti tega ni, preprosto ni omejitev in je res vse mogoče!! Potrebno je zaupanje in predanost in resnična brezpogojna ljubezen, ki jo premoreš ali pa ne. Kot pa sem rekel rezultati pri ljudeh mi pomenijo več kot pa vsa brezplodna teoretiziranja. Mi pa pri zapovedih zelo pomaga tudi znanje uradne medicine. Vem da bom kasneje oba pristopa združil in dosegal lepe rezultate pri ljudeh.

Pa je ta brezpogojna ljubezen? Kaj pa , če je ne premoreš- kaj potem...Pa lep pozdrav! x;)x



Poglej, moje mnenje je takšno, da je theta lep in močan način zdravljenja in samozdravlnja skozi ali z LJUBEZNIJO, torej s srcem. Vendar je nadgradnja nečesa, ali ne ? Tudi astronavt verjetno prej vozi bicikl, pa avto, preden gre v usposabljanje. Theta delavnice- praktično proces usposabljanja bi moral potekati mnogo, mnogo več časa...In iti postopoma...Pa še to v malce drugačni obliki. Povem ti eno finto- človek, ki ima zaprto srce, ki nima ljubezni v sebi, -tega mu tudi theta NE BO DALA...In kakšen je potem rezultat takšnega theta terapevta? Finta je, da theto lahko povsem / do nekega nivoja/ izvajaš mentalno in ne skozi ljubezen..veš- je povsem izvedljivo...in tak healler - terapevt bo naredil kar nekaj škode- sebi in drugim...Karmične verjetno ne, lahko pa je zelo hudo...Tudi to pove praksa...Kar koli človek počne, naj pogleda iz večih aspektov, ne samo iz enega. Nekatere stvari / večina/ v življenju, ima dve plati- lepo in slabo. In to si je treba priznati in biti tudi malce samokritičen, predvsem pa odgovoren ter iskren do sebe in drugih. Krščanstvo je zelo lepa vera, pa so jo tudi kot institucijo pripeljali skozi zgodovino v malce čudne vode, a ne? Drugače me pa veseli, če si uspešen in pomagaš ljudem z ljubeznijo...To je največ, kar lahko narediš v lajfu...Bodi tak še naprej - ti želim... xsrcx


Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#75 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. januar 2010, 12:43

Ja to so vsi izrazi, ki pomenijo isto stvar, Enotno polje zavesti-Kozmična zavest-Bog-Izvor vsega kar je-Ustvarjalna sila, kakor koli to želiš imenovati...Glede nivojev..., 1. nivo so kamnine, minerali, 2. Rastline, tu deluje recimo Ayurveda, na 3. smo mi, na 4. potujejo duše umrlih, padli duhovi so ujeti med 3. in 4. ravnijo obstoja, na 5. so angeli, vodniki, mojstri in višje razvita bitja...s tega nivoja deluje recimo Reiki, 6. nivo so vsi univerzalni zakoni (zakon gravitacije, zakon sočutja, vzroka in posledice...) in 7. nivo je ta takoimenovani Izvor, katerega so če si kaj spremljal celo z matematično enačbo dokazali, da obstaja...

Sem malo prečekiral zadeve, pa mi ta tvoja razvrstitev ni glih všeč.

V ezoteriki je to drugače razloženo. Določene ravni so povezane tudi z višjimi ali nižjimi psihičnimi močmi in posledično tudi s čakrami. Glede na tist kar sem tam prebral je to skregano s tvojim opisom. Po tvojem bi mi bili sposobni oživljat rastline in živali, človeka pa še ne. To sposobnost je imel Jezus ki je bil nekak na polovici. In če so te stvari govorili rišiji in avatarji, bom bolj verjel njim kot tebi. In tako tudi dvomim da so kao z matematiko dokazal Boga. Mogoče so kaj drugega. Še rišiji in modreci niso skapiral Boga. x:Dx


raven - Ravni so stanja zavesti, so energije, ki vibrirajo z določenimi vibracijami. Te energije nam omogočajo zavedanje.


Je pa tvoja razdelitev bolj podobna razdelitvi kraljestev ( rastlinsko, živalsko, človeško, duhovno). S tem da so 5., 6., 7. raven nekako prepleteni med sabo. Zgornja dva sta pa itak nerazumljiva človeku.

Če bi se ti 50. let ukvarjal s transcendentalno meditacijo to meni ne pomeni nič, če ne odpreš srca. Služenje te pa itak popelje višje kot samo meditacija. Če si pa res kao tako dober v meditaciji bi pa začutil različne ovoje in ravni zavesti, slišal bi določene zvoke, mogoče bi imel tudi kakšno notranje učenje in bi se tega tudi spomnil in še druge stvari. Če mene vprašaš si se zapletel v slepila in iluzije- mental in astral. Tukaj se itak vsak zaplete. Potem je pa samo odvisno kako dobrega guruja imaš in kako hitro hočeš priti ven iz tega. Je pa užitka in zadovoljstva tukaj zelo veliko in večina sploh noče ven. In po mnogih življenjih če ima tak človeček srečo ga njegov guru malo zdrma. Če pa nimaš guruja pa sploh ne moreš bluzit po višjih nivojih. Obstajajo kozmični čuvarji in mimo njih brez dovoljenja ni mogoče. Predpostavljam pa da to že veš.

Kar se pa informacij ki jih dobivaš tiče, se pa čimprej nauči ločit pleve od semen. Ni vse tako kot pravijo. Taprave informacije pridejo z intuicijo ne z razumom.

BREZPOGOJNA LJUBEZEN- kAJ PA JE TO x?x O tem je pa mnogo teorije in nakladanja, v praksi pa zelo zelo redko koga srečaš, ki to tudi izraža. xDDx


Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0