Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Svetovno prvenstvo v košarki 2010


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
51 komentarjev na to temo

#26 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 30. avgust 2010, 22:20

Reci mi Jugonostalgik...

Toda tile Američani ej, tehničnega znanja, izdelanega šuta, totalna nula..
Ko se samo spomnim včasih ameriških bekov ala Stockton, Dennis Johnson, pa Larrya Birda, Magic Johnsona, Michael Jordana ajejajejjjjj
res je da jim manjka cela 12orica najboljših NBA igralcev toda tudi tile imajo zavidanja vredne statistike.
Če bi včeraj namest Slovenije stala kaka brezobrazna kompletna ekipa Špancev, grkov ali Srbov, bi Američani s tako igro izpušili kot žuti.

Seveda imam prav.. Hrvati imajo dva dobra igralca Tomića in Bogdanovića, ostali so pa čist presrani, proti Iranu jim je en iranski center pohapsal vse žoge v obrambi in v napadu.
res da je sodniški kriterij bil porazen in bi bilo vredno razmisliti da se Litovcu Brazauskasu prepove nadaljnje sojenje(enako čuden kriterij je imel na tekmi Slovenija Tunis) toda Iran pojma nima o basketu, morda dva igralca.
Slovenija igra bolje in čeprav po imenih nima boljše klopi od Hrvatov so naši rezervisti pokazali bistveno več.
Edina nevarnost Sloveniji preti, če se bekovski liniji na kateri so izraziti tricaši odpre..
sam še zmer mislim, da imamo beke kvalitetnejše.


Dobri so bli naši. x:)x V okviru svojih zmožnosti so odigrali super tekmo. Nachbar je car,..že lani je bil najboljši, ko je blo treba in tudi zdaj dviguje formo v pravem trenutku,..izkušen, zna naredit pravo stvar. Dragič super, ker skače v obrambi, ful opazuje, kako lahko pomaga ekipi. Danes so neverjetno padale trice z obeh strani. Vidmar soliden,..zgleda da še bo neki od njega. :palec:

Brazilci skoraj premagali američane. Američani presrani,..in če ne bi imeli sojenja malenkost na svoji strani in če bi Brazilci odigrali vsaj povprečno zadnjo četrtino - Barbosa talal svojim NBA kolegom žoge kar eno za drugo,.potem bi ZDa pušnila danes). Ma res upam, da ne zmagajo letos Američani,..bi blo to prav žalostno za basket. Brazilci so močnejši pod košem, malo počasni v obrambi na bekovskih položajih za američane. Mi jih lahko premagamo,..samo bodo morali naši dobro odigrat odzunaj, da jih malo razvozijo in raztegnejo..in jih čimbolj zapret v skoku. Dragič jim lahko naredi dosti težav,.samo vprašanje, če ga Memi vidi tudi na dvojki letos. Jaz bi probal Jaleta na enki in Dragiča na dvojki proti Brazilcem.

#27 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 31. avgust 2010, 20:33

Dobro se igra na prvenstvu. Turki imajo najmočnejšo ekipo pod košem: Erden, Ilyasova, Turkoglu, Asik. Se sploh nisem zavedal kako so močni,..potencial mogoče celo zmaga. Grki so z njimi izgubili, vseeno pa zmeraj nevarni. Mogoče še dvignejo formo. Litva:Španija...Litva sploh ni igrala slabo, pa so Španci vseeno fuuul močni. S tako igro prvi favoriti.

Torej, medalje se bi lahko razdelile med: Španijo, ZDA, Turčijo, Brazilijo, potem pa so tu še Grčija, Srbija, Argentina. Naši lahko koga od teh presenetijo, realno bi jih dal pa med potencialna presenečenja.

#28 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 31. avgust 2010, 21:10

Dobro se igra na prvenstvu. Turki imajo najmočnejšo ekipo pod košem: Erden, Ilyasova, Turkoglu, Asik. Se sploh nisem zavedal kako so močni,..potencial mogoče celo zmaga. Grki so z njimi izgubili, vseeno pa zmeraj nevarni. Mogoče še dvignejo formo. Litva:Španija...Litva sploh ni igrala slabo, pa so Španci vseeno fuuul močni. S tako igro prvi favoriti.

Torej, medalje se bi lahko razdelile med: Španijo, ZDA, Turčijo, Brazilijo, potem pa so tu še Grčija, Srbija, Argentina. Naši lahko koga od teh presenetijo, realno bi jih dal pa med potencialna presenečenja.


Saj ne morem verjet, da sem zamudil zadnjo četrtino,..Litva zmagala!! To bi blo pa za videt. Celo tekmo Španci ful dobri,..saj tudi Litva,..vendar se nikakor niso mogli približat. Tole me pa prav veseli, ker se je videlo, da Litva dobro igra. Bravo!

#29 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 1. september 2010, 12:20

ja, si napovedal. slovenci smo komajda premagali hrvate. tekma se je lomila do zadnjih dveh minut, ko smo mi mel več sreče oz. hrvati probleme z osebnimi. hrvati so zelo močna ekipa, ne pa kar nekaj, kar mi lahko stresemo.
američani so tudi močni. ne vem, kaj ti razumeš pod košarko, ampak sem jih gledu proti hrvatom in proti nam in to je kontra napadm če ne kar coast-to-coast za evropskega klubskega prvaka. fizikalije - pa sej se pri košarki ne meditira x:Dx itak, da moraš biti fizično močen, kar pa ni nujno, da zglesaš napihnjen. primer je naš vidmar. na oko je šmarn-pajk, ampak ko se dec postav v raketo, je pa strah in trepet.
u glavnem, kolikor je men jasno, gasola ni pri špancih in napovedujem, da jih bodo američani stresli. bolj me skrbi, da so srbi zgubil z nemčijo. zdej, odvisno s katerim bomo igral. ampak, ker nemčija nima nowitzskega, zna bit, da srbi niso v formi, in da so nemci tut bolj slabi, kar pomeni straight way to halbfinale. če so pa nemci tolk dobr, da so stresl srbe... pol bo pa jeba. no, mal še počakajmo.
men je fajn dragiča gledat k je eksploziven ko raketa. branilci kar gledajo kaj se dogaja. o, da bi mel še vujačiča pa smodiša, to bi blo pa majka...

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#30 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 1. september 2010, 13:46

Aaa, točno. vidiš, zdele sm se spomnu. to pomen, da bojo srbi kmal zaigral na polno, med štiri bojo pa itak pršli. to je dober za nas. kolikor sem gledu znamo naletet na nemce pri izločilnih bojih. ma, da jih zmeljemo.
tekma slo:hrv je bla pa napeta. naši so prav grdo nihal in se je že nakazal popoln potop ladje, ko je pršu lakovič in vrgu balon za tri. pa še ene par pocarskih je blo. ampak to so sam pike. če gledaš tekmo dobiš pravi filing, ko vidiš kako so uigrani. so hrvati pritisnili na lakoviča je lahka podal samo brezcu, on je pa stal pa gledu naokol na konc rakete. sej pravim, fifti fifti je blo in po mojem je bla to zmaga za drugo mesto v skupini. ti dve ekipi sta izenačeni.
če bi bli pa mi kompletni, pol bi se mi pa zmešal. x:Dx
ne res, včas sem basket igrou, po mal kasnej sem ga sam spremlu, zdej pa sam še svetovna in evropska. to pa z veseljem. in čakam na odmeven uspeh naših, ker samo kvaliteto mamo že od skos. sem pa zadnjič razmišlu, če bi dal skupi igralce slo, hrv in srb, potem bi se spet borili za zlato tako kot že večkrat v 70ih in 80ih letih. sem bil mulo, ampak se spomnim, da smo tako navijali, da se je bajta tresla. xDDx
zanimivo, na tako majhnem prostoru, pa tako velika ljubezen, znanje itd. za ta šport.

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#31 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 1. september 2010, 17:24

men tut fajn igrajo. danes bo močna partija. če zmagamo mamo drugo mesto. :palec:

heh, zupan je dau prot hrvatom tut odločilno trojko. tut v enem takem krču, ko se ni vedlo na kero stran se bojo domine podrle.

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#32 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 1. september 2010, 20:17

Pa kaj si ja nor. To pa je košarka. Upam, da se nadlajuje tako tudi v 2. polčasu. Bravo naši,..Breza končno bolj agresivno, Nachbar me itak navdušuje, ker je vedno najboljši takrat ko je treba. Zaenkrat tudi ni preveč težav z osebnimi, tako da kar tako borbeno in agresivno v obrambi še naprej. Pa tega Varejaa je treba malo še pretepst. x;)x

#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. september 2010, 20:58

:palec: x8Dx x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. september 2010, 21:21

bravissimi! xsuperx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 1. september 2010, 21:43

Ma kaj je blo treba tistega padca. Čisto malo še, pa bi Brazilci takrat popustili. Kakorkoli, so pa le naši izvlekli na koncu, Jaka noro zadel.

V glavnem, zdaj še Iran, potem malo počitka in osmina finala. Kar je pomembno je to, da imajo naši zdaj dovolj samozavesti, da vejo, da lahko igrajo tudi proti najboljšim, hkrati so se v igri pokazale nekatere pomanjkljivosti. Me jezi, kako Bečirovič še vedno izgublja žoge, ko je pomembno,.pa tudi Jale. Nisem tako dobro opazoval, ker sem bil mal živčen,..ampak kaj se je zgodilo z igro v globino!? Ok, saj so igrali brazilci cono,..vendar naši so potem kar naenkrat igrali prepočasi in bojazljivo v napadu.

Zaenkrat se je nasploh Memi zelo izkazal, vendar glavno šele pride.

#36 Knez

Knez
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 198

Objavljeno: 2. september 2010, 09:52

Bravo naši, samo zadnja četrtina je bila painfarktna..

#37 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 5. september 2010, 19:29

Avstralija padla nepričakovano gladko, brez pravega odpora. Avstralci so pravzaprav igrali slabo, odličen je bil le Mills, sicer pa so jih naši odrezali. Torej, cilj je dosežen, četrtfinale je velik uspeh. Bravo!!! :palec: :palec:

Trenutno igrajo Turčija in Francija. pričakujem zmago Turčije, mogoče lahko Francija mal zateži, ker so izredni atleti. Če bodo igrali ful agresivno, potem mogoče do konca napeta tekma. Četrtfinale proti Turkom? Hm, kot sem že napisal, so Turki resni kandidati tudi za naslov, če naši želijo medaljo, je pač treba premagat tudi takšno ekipo. Bo pa to verjetno bolj fizična tekma kot proti Avstralcem, ampak naši to zmorejo,..so pokazali že proti Brazilcem. Komaj čakam tekmo,..bo treba organizirat kak skupen ogled s prjatli. x:)x

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. september 2010, 21:22

:palec: x^x x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 6. september 2010, 00:33

Avstralija padla nepričakovano gladko, brez pravega odpora. Avstralci so pravzaprav igrali slabo, odličen je bil le Mills, sicer pa so jih naši odrezali. Torej, cilj je dosežen, četrtfinale je velik uspeh. Bravo!!! :palec: :palec:


:palec:
meni se še poseben car zdi zupan.
pa tut memi, da ga je postavil u ekipo. :palec:
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#40 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 7. september 2010, 21:32

Odlična tekma med Brazilijo in Argentino. Sem držal pesti za Brazilce,..vseeno pa čestitke Argentini, ki je bila čist malenkost boljša. Sploh Scola,..kaj je tip delal!! Mislim, vsi so vedeli, da bo dal koš, pa ga vseeno niso mogli ustavit. Zdaj se le sprašujem, a bo Argentina tudi tako dobro izzvala ZDa kot jih je Brazilija. Ko bi vsaj imeli Huertasa iz brazilske ekipe v pomoč..

Jutri pa tekma tekem za naše!

#41 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 8. september 2010, 21:16

Kak so nas Turki nabili! :palec: Hja, ni kaj, res so dobri. Bodo pa še zanimive tekme,..da vidimo, kako se jim bodo po robu postavili Srbi. Realno gledano imajo bolj raznovrstne igralce in tudi individualno kvaliteto, zato mogoče bolj napeta tekma. Še vedno malo prednosti Turkom.

Drugo polfinale bi verjetno moralo biti ZDA:Argentina. Mah ne bom preveč ugibal, samo nekak se mi zdi, da bi naj bil finale Turčija : ZDA in na koncu prvaki Turki.

#42 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 8. september 2010, 21:20

Kak so nas Turki nabili! :palec: Hja, ni kaj, res so dobri. Bodo pa še zanimive tekme,..da vidimo, kako se jim bodo po robu postavili Srbi. Realno gledano imajo bolj raznovrstne igralce in tudi individualno kvaliteto, zato mogoče bolj napeta tekma. Še vedno malo prednosti Turkom.

Drugo polfinale bi verjetno moralo biti ZDA:Argentina. Mah ne bom preveč ugibal, samo nekak se mi zdi, da bi naj bil finale Turčija : ZDA in na koncu prvaki Turki.


jp. tut men se je zdel, da je bla to demonstracija, kako izgleda, če ti vse gre...
in na drugi strani, če ti nič ne gre...
samo, če bi blo bolj na tesno, tut turkom ne bi vse tko uspeval. bo najbrž držal, da je za dobro igro potrebna sproščenost
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#43 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 8. september 2010, 21:41

jp. tut men se je zdel, da je bla to demonstracija, kako izgleda, če ti vse gre...
in na drugi strani, če ti nič ne gre...
samo, če bi blo bolj na tesno, tut turkom ne bi vse tko uspeval. bo najbrž držal, da je za dobro igro potrebna sproščenost


Res jim je zelo šlo,.vendar ni to razlog, da jih tako visoko postavljam. Se strinjam, da bi bilo drugače, če bi bil razultat bolj tesen, vendar to je tudi kvaliteta, da znaš pravi čas na gas stopit in kontrolirat tekmo.

Kot sem že pisal, imajo najmočnejšo postavo pod košem, pa tudi krilni košarkarji (Ilyasova in Turkoglu) so čista špica - oba visoka, močna, odlična šuterja. Igrajo trdo košarko, imajo dobro obrambo in dominanten skok. Težko premagljivi. Jaz bom za njih navijal.

#44 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 10. september 2010, 18:38

Mah kva so se istrošil.Sej niso stare mame .

Tko kt sm že pred samim začetkom prvenstva reku je bil tale Bečirevičev Team bolj "družinsko podjetje" kot pa profi ekipa.Sej dokler se lepo igra je vse ok, ko pa se začnejo problemi (kar pa se itak zmerej) pa rabiš za trenerja "tirana" da vse to gor drži pa da od ekipe zna stisntn vse atome.Naši so jih stisnl marsikje sam ravno tle ne kjer bi najbolj mogl za preboj naprej.

Maradonski pristop žal ne pali...smo vidl ...rabmo Zdovce pa Sagadine ne pa prjalte igralcev x:o)x

#45 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. september 2010, 15:05

Slovenija turško zgodbo zaključila s porazom

...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. september 2010, 21:36

Mater kok dobra tekma in izenačeni ekipi - Srbija: Turčija. xokx
Tko bi moral naši s Turki igrat.

Infarkten konec tekme! :blackeye:

Žal so Srbi izgubil - za 1/2 koša! :sori:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 11. september 2010, 21:45

Mater kok dobra tekma in izenačeni ekipi - Srbija: Turčija. xokx
Tko bi moral naši s Turki igrat.

Infarkten konec tekme! :blackeye:

Pišuka, Srbi izgubil za 1/2 koša! :sori:


Aboslutno se strinjam z napisanim. Kakšna neverjetna tekma! Najbolj me jezi pa naslednje,..je blo na prvenstvu kar nekaj odličnih tekem, pa nekak so se ZDA izognile težkim končnicam. Najlažji žreb in so že v finalu. Jasno, Litva ni bila lahek nasprotnik, tu ni izgovorov za ZDA, vseeno pa je bil zgornji del tabele težji.

Vse kar si zdaj želim je to, da bi Turčija v finalu bila razpoložena.

Glavni adut ZDa agresivno pokrivanje takoj po prehodu v napadalno polovico, za Turčijo igra v globino, raznovrstnost, počasna igra. Jutri se ve kje sem ob 20.30. x:)x

#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. september 2010, 21:49

a ne, se strinjam! :palec:

Sej si že v enem prejšnjih komentarjev napisal in se strinjam oz. tud jaz za Turčijo navijam. Ampak dons sem pa za Srbe.
TO je košarka, kakršno rad pogledaš!
Sem bla čist živčna na koncu.
Skoz so bli izenačeni, Srbi dolg v majhnem vodstvu, kar ene trojke so dajal, da sem že mislila da bodo Turke zj* tko kot so oni nas, no pol so pa Turki izenačili oz. povedli.
Potem pa 5 sekund pred koncem ena minuta odmora! Jooj kakšno vzdušje!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 11. september 2010, 21:58

a ne, se strinjam! :palec:

Sej si že v enem prejšnjih komentarjev napisal in se strinjam oz. tud jaz za Turčijo navijam. Ampak dons sem pa za Srbe.


Danes v bistvu nisem za nobenga navijal,..samo da bi zmagal tisti, ki bo lažje premagal američane. x:Dx

Oboji so me navdušili,..Srbi pa so pravi carji. Totalno so navdušili na tem prvenstvu. Na začetku bolj skromne igre in uigravanje,..potem pa počasi gasa. Pa spet je nekaj igralcev, ki so zasijali in ki se bodo drago prodali v klube. Savanović, Kešelj,..

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. september 2010, 22:01

Danes v bistvu nisem za nobenga navijal,..samo da bi zmagal tisti, ki bo lažje premagal američane. x:Dx

x:px

... Oboji so me navdušili,..Srbi pa so pravi carji. Totalno so navdušili na tem prvenstvu. Na začetku bolj skromne igre in uigravanje,..potem pa počasi gasa. ...

xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0