Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako dolociti ASC


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
66 komentarjev na to temo

#1 finna

finna
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 12. november 2002, 01:00

Zanima me, ali je možen kakršen koli izračun (videnje), kje se nahaja Ascendent brez podatka o uri rojstva? Kaj je najbolj značilno za Asc. x?x (opis sem prebrala)

Hvala.

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. november 2002, 01:00

Zivjo, Fina in dobrodosla! :)

Ponavadi ga lahko "izracunamo" na priblizek, nadalje pa sklepamo - po opisih.
Npr. Za mojo mamo ne vemo ure rojstva; vendar pa je starejsa sestra povedala, da so sli k masi, po kosilu, pa so pol prisli nazaj itd.. ;>))) - skratka, da bi se porod moral zgoditi enkrat popoldne, nekako morda med 14. in 17., 18. uro... No, potem pa pogledas, kaj so opcije v tistem delu dneva - pri moji mami je to bilo - asc lev, devica, tehtnica. Tako smo potem "ugotovili", da je asc ravno devica (ce bi bila lev, bi se ful rihtala, nosila bi prstane, tudi masivne etc... ce bi bila tehtnica, bi bila manj odlocna in tudi v tem primeru bi se bolj rihtala... ker pa je taka skromna etc., tudi svetla, hodi na sprehode, je zdravo etc... smo ven dobili Devico - to ji zelo pase - tudi ona sama temu ne oporeka. :)

Druga moznost pa je, da (v primeru da nikakor ne mores postekati ure rojstva, niti ne mores kako drugace izvedeti za okoliscine, iz katerih bi lahko sklepal) vzames soncno znamenje za prvo hiso in potem izhajas kot iz vsake obravnave charta.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 finna

finna
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 12. november 2002, 01:00

Hvala Marsa. Svoje ure rojstva ne vem, staršev ni več, da bi jih vprašala, na rojstnem listu ni tega podatka, v bolnišnici (tam daleč) pa niso odgovorili na mojo prošnjo za ta podatek. Tako da...

Morda bi lahko sklepala, ampak ne vem točno kaj Asc. pomeni in ali morda ne prevladuje kakšen drug planet (morda Luna, Jupiter ali Saturn..)

Tudi tega ne razumem, kaj pomeni to, da izhajaš kot iz vsake obravnave charta.

#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. november 2002, 01:00

hoj, sam neki, pa ne bi šla pogledat tale list tam nekje daleč :8):

Pokowc

#5 finna

finna
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 12. november 2002, 01:00

Helo. Osebno bi šla, pa je reeeeeees malo daleč ta Australia. Someday pa definitivno.
LP

#6 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 15. november 2002, 01:00

Pozdravljena! :)

Če si se odločila ukvarjati z astrologijo boš slej ko prej našla svoj ASC.

Opazuj sebe in videla boš, kako se obnašaš, ko začneš nekaj novega (kot rojstvo). x:Xx


Elizabeta

#7 finna

finna
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 18. november 2002, 01:00

Tnx, Elizabeta. x:Ix Saj se zmeraj opazujem, pa se nekako ne morem pogruntat. Neka skupna značilnost obstaja, in sicer, da mi na koncu razmišljanja nič ni kaj dosti jasno x:Dx Pa zdi se mi, da želim delovati cool, na vsak način ne želim pokazat pravih čustev :V:, če me že kdo kao pogrunta, ne priznam.

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. november 2002, 01:00

Finna - kaj sem mislila tamle zgoraj s tem, da izhajas kot iz vsake obravnave Charta... Ce vzames Sonce kot izhodisce.
Takole:
Stopinjo soncevega znamenja (to ves, to je to, kar si po horoskopu) stejes kot stopinjo ASC - v tem sistemu je nek smisel - ce vzamemo, da ima Sonce podobno tezho v chartu kot asc - vsekakor najbolj med vsemi planeti kazhe naso pojavnost (v primeru, da ne poznamo ascendenta)...
Torej, ce imas Sonce na 15. Ovna, to stopinjo stejes kot "nadomestno" os prve hise., se pravi vrh hise. In tako dalje - ostale hise se razporedijo kot sicer - primerno polozaju prve.
Tako lahko nekako "simuliramo" Chart.

Nekateri pa tudi vzamejo pac polnoc ali poldne, pa racunajo od tam (to pomeni, da ne pristejejo svojega casa rojstva) - to se mi zdi najmanj tocno.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 20. november 2002, 01:00

Trikrat se naredi horarna mapa za klijenta (ko pokliche) pa se pogrunta. To je zelo teshko in se gre za rektifikacijo.
Primarne direkcije po I.C. in Asc. Saj ne rabish hish;)
MArsikaj naredimo brez hish. Ponavadi horarne mape odkrijejo Asc ali pa M.C. http://puck.dhs.org Lahko tudi iz dogodkov;
nevarnost na morju (ko je klient bil mlad), shokantni dogodki, prva ljubezen; nekaj markantnega. Pa vseeno se gre za zelo zelo zahtevno zadevo. Jaz bi potreboval en teden za nekaj tazga, pa primeroma 'kdaj bojo poroke' izrachunam v 3 sekunde. Logicno (?) je vzet sunrise, sonce na ascendent, pa to niso natalne hishe, seveda. Strinjam se z Marso, hmmm, jaz
sem rektifikacijo delal kar z I Ching (preletel ascendent
::II::) pa se ne bi upal zdej. Veliko intuicije tudi porabish za ugotoviti ascendent. Delam veliko horarnih map, po 500 na dan, torej imam 'begrief', pa vseeno nasvetujem
previdnost! 'STIMULIRATI' chart verjetno zveni alijenski, pa je zelo dobar priblizhek, nekakor ga morasch 'pochutit'....

#10 finna

finna
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 20. november 2002, 01:00

Je tole ena zadeva, ki si je tudi sama ne bi upala zastopat, prav zaradi tega, ker je nekako na koncu vsake znanosti itak mistika - jo sprejmeš, al pa se ti utrga.

Sem se namreč vživljala v vse simbole zodiaka, nekako si najbolj srčno želim v sebi najti 'fantka ribico' - if that makes any sense.

Lep pozdrav in hvala vsem.
Finna.
S.

#11 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 21. november 2002, 01:00

sorodniki imajo v horodkopu podedovane točke naprimer sonce oče je moja luna itd.
vendar ni pri vseh enako v večina primerov so sunce luna AC in MC saturn in lunin vozel pomembna.

Druga varianta je da zberes vse datume vseh pomembne dogodke in nato popravis ure
to se da do pol ure - do 15 min je mal kompliiran ampak se da

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. november 2002, 01:00

Ali si ze poskusila pri sebi si ugotavljati karto z izhodiscem (ASC) Lev ali Kozorog?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 finna

finna
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 21. november 2002, 01:00

Marsa, ne bos verjela, sem kar vzela prav to za vzorec. Ampak meja Vodnar/Kozorog in eventuelno Rak/Lev, ki so si v opoziciji.
Ampak to je vse nekako povezano s familijo, npr.
Oče - Saturn - Rak,
Mati - Saturn - Lev.
Saturn zato, ker je to pač neka usoda, ki je nista mogla preseči, in zato sta me dala v rejo k babici.
Babica - Sonce - 21.01.1929 - Vodnar/Kozorog.

Kot sem že rekla, kar koli simuliram al pa stimuliram, se na koncu izkaže kot nek krog karmičnega (družinskega) značaja. Dalje ne pridem.

In hvala tudi Jupi.

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. november 2002, 01:00

Jaz sem te najprej zacutila kot leva, potem pa se vprasala, ce nista to tvoja luna in sonce... oz. kar imas tega ognjenega..
Ko pa sem podrobneje razmisljala, se mi je zazdelo, da bi asc lahko bil Kozorog - sovpada s samostojnim lajfom, ki si ga bila prisiljena sfurati, tezave in osamitvijo, locitvijo v otrostvu... Ipd.
Poskusi:
Chekiraj za leva ali kozoroga, pa poglej, ce ti v kaksnem primeru pade saturn v 4. hiso...
Ce je kaj od teh dveh znakov (ASC) in pride tako, je lahko ze velika verjetnost, da bi bilo to pravilno oz. priblizno pravilno.

Tvoja babica je po horoskopu Vodnar - leta 29 se je sonce v ta znak premaknilo ze 20.

aja, p.s.:
Ker pa si se omenila ribake, se mi je vse to se bolj potrdilo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 finna

finna
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 21. november 2002, 01:00

Ne znam chekirat, pa ugotavljat hiš in to. Tudi nimam razpredelnic, al kaj sploh moram imet. Kar zaznavam je zgolj intuitivno.

#16 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 21. november 2002, 01:00

finna che ti pomaga...

vedn vzamesh znak nazaj
torej ce je med vodnarjem in rib'cam je prav sigurno iskreno in zelo edino mozhno da je vodar

se pravi ne porivash, hmm, x:Ix ascendenta ali karkoli naprej
zato je dobro mal astronomije vedati, chist malo...

podobno, osebe imajo lahko sonca v skoraj exaktnem trigonu
120 stopinj +- nekaj stopinj
cheprav sta denimo rakec pa tehtnica!

astrologija je enostana veda pa nekaj rakse in ligike porabi
za reshevanje lastnih hudih problemov

kot zakaj hia izhajaocega sonca xii ima zachaj moksha-e to je zhe v redu pa hudi znachaj ...


Claudio Valentin Solis

#17 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 21. november 2002, 01:00

Finna a se gre za tvoj horoskop? Che imash kakshne pomembne dogodke in vesh kdaj so bli, lahko poskusimo kaj? http://puck.dhs.org /slovenija

Claudio Valentin Solis

#18 finna

finna
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 22. november 2002, 01:00

Intruder, jaz sem za. V kakšnem smislu pomembne dogodke imaš v mislih? Koliko so v duhovnem smislu vplivali name ali bolj zunanje spremembe, al kako?

Leta 1999 in 2000 sem si veliko dogodkov, ki so mi služili za raziskovanje, zapisovala, predvsem, kar se tiče pozicije Lune.

LP

Da pa vzameš ponavadi za nazaj, mi je znano, ker odkar sem slišala za tisti 13. simbol, ki vse ostale pomakne za enega nazaj, je to 'dejstvo' zmeraj prisotno.

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. februar 2004, 17:52

Tole sem izbrskala iz 'starih arhivov' danes, ker smo v zadnjem casu na tele nacine 'dolocili' kake tri 'primerke'.
:palec:

Poleg tega pa je zdaj vec delujocih, pa morda kdo kaj doda, ima kaksen sistemcek svoj ipd. :) :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 10. februar 2004, 17:56

No mene zanima en primerek 2.4.1926, oven, luna v devici... asc, pa mi ni jasno kaj bi bil k nevem ure... kaj morem vedet da lahko dolocim uro ?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#21 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 10. februar 2004, 18:20

.še živeče povprašaj za karakter˝navade, hobiji, zanimanja, ki je bil znan v okraju.....

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. februar 2004, 18:24

.še živeče ....

x!x
Zelo pameten predlog! x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 10. februar 2004, 22:46

8 let mrtu :sori: ka pa zdej, znanstvenik, morski biolog, 3 otroke, skorpijon, ovnica kozorog, porocen z devico, asc ma v levu se mi zdi, luno pa najbrz tud v devici, sobo je mel vedno razmetano, obožoval je ženske. posledicno ločen, vedno je opazil kako oprsje ima natakarca..., predvidevam njegov najljubsi konec zenskega telesa, bil je vzkipljiv, v drugi svetovni vojni v koncentracijskem taboriscu,... spori s cerkvijo, cerkev ga je pravzaprav spravila v kon. t. oziroma ni ga resila pa bi ga lahko pa ni mrdnila, ker nasi bojda da niso dovolj hodili k masi, (od takrat naprej ateizem na mamini strani druzine), uradno naj bi pripravljal odpor in so pri njemu odkrili orozje, mislim da pistolo, iskriv pogled, tud na stara leta, frizura, nazaj pocesana, nek tazga kt jst, sam mal krajse lase, ajd takrat je bla taka moda..., hm kaj se, ahja, umru zaradi kapi, nevem ce mozganske al srcne, ze prej je mel tezave zato je zadnjih 10 let se mi zdi, prezivel priklenjen na invalidski vozicek ali posteljo, hrom je imel levo roko in desno nogo, k je mel pred casom, tam okrog leta 90, kap, hm se kaj ?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#24 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 13. februar 2004, 20:07

Kako določiti ASC osebi, če ne veš, kdaj je rojena.
Imam par primerov, ampak enostavno se ne morem sprijazniti,da sonce dam v 1.hišo, ker vem, da ni tam, tolk vem da ni tam blizu MC-ja, kjer ga imajo znane osebnosti, mogoče bi lahko rotiral tako dolgo karto,da mi pride saturn v 3.hišo, ker ta oseba se ne zna voziti s kolesom niti nima vozniške....ima kdo še kakšen pameten in koristen predlog....bi bil zelo hvaležen :palec: x;)x


#25 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 13. februar 2004, 23:52

Hehe, men se zdi da ma moj deda ascendent v sco, tko kt jst, zato ker sva si blazno podobna, po nastopu, in takih majhnih rečeh, definitivno veliko podedval po njemu, :) pa še tak ženskar kt je bil, huh, hehe, hm le kje bi lahko mel ta ascendent, wierd ajd,
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0