Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Če bi kdo rad koga kaj vprašal


  • Prijavi se, če želiš komentirati
1081 komentarjev na to temo

#976 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. oktober 2016, 11:08

Ja noo vidiš smile.png Z enakimi sredstvi. Samo to sem jaz dejansko naredila, se spustila na tisti nivo, ampak ti povem - da mi pač to pri sebi ni všeč in da na koncu si sama pri sebi mislim, da sem izpadla najslabše. :)Nema milosti ja... Ampak naredila sem škodo nekomu, mogoče. Po drugi strani pa, lahko da je taka oseba, da bo začel razmišljat in zaradi trme nekaj dokazat, pa bo naredil ravno tisto, na kar sem jaz imela kritiko tongue.png Pol sem vesela, da sem naredila tako.

 

Samozavst - no to je pa mal problem, ker je pa v kratkem času ne moreš popravit. Podobna stvar je tole kot trema - tremo imam pa jaz npr. na nastopih vedno hujšo. In a se lahko s kakimi tehnikami npr. v enem tednu znebiš treme? Če se ti bliža nastop npr? Jaz sem zato nehala igrat inštrument, ker sem se pač s tem potem cele dneve obremenjevala. Škoda je... Pa imam ponudbo, da bi spet.

 

S par besedami povedano vzorci vezani glede na "samoobsojanje"...

 

Treme se pa lahko "začasno"  znebiš v par minutah...čist simpl tehnika spiješ malo vinčka, perčka al pa štamperček malo jačeg in ko začne učinkovati...tralala...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#977 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 23. oktober 2016, 11:38

Ja noo vidiš smile.png Z enakimi sredstvi. Samo to sem jaz dejansko naredila, se spustila na tisti nivo, ampak ti povem - da mi pač to pri sebi ni všeč in da na koncu si sama pri sebi mislim, da sem izpadla najslabše. :)Nema milosti ja... Ampak naredila sem škodo nekomu, mogoče. Po drugi strani pa, lahko da je taka oseba, da bo začel razmišljat in zaradi trme nekaj dokazat, pa bo naredil ravno tisto, na kar sem jaz imela kritiko tongue.png Pol sem vesela, da sem naredila tako.

 

Samozavst - no to je pa mal problem, ker je pa v kratkem času ne moreš popravit. Podobna stvar je tole kot trema - tremo imam pa jaz npr. na nastopih vedno hujšo. In a se lahko s kakimi tehnikami npr. v enem tednu znebiš treme? Če se ti bliža nastop npr? Jaz sem zato nehala igrat inštrument, ker sem se pač s tem potem cele dneve obremenjevala. Škoda je... Pa imam ponudbo, da bi spet.

 

Mačky...ena od uspešnih tehnik, ki jo lahko izvajaš skoraj takoj in povsod je potrkavanje s prsti na določene točke telesa z afirmacijami na problematiko - 

imenovana EFT tehnika...

To tehniko obvladajo nekateri mojstri v Sloveniji zelo dobro...imajo celo delavnice in v večih krajih po Sloveniji aktivno delujejo...

Ne potrebuješ veliko časa, da jo osvojiš...

 

Nekaj povezav za predstavo...če te bo zanimalo - pa je tega na netu še veliko več.(youtube ipd. )

 

http://eft.si/

 

http://www.efttehnik...nt&view=article

 

http://www.efttehnik...=186&Itemid=109


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#978 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 23. oktober 2016, 19:12

S par besedami povedano vzorci vezani glede na "samoobsojanje"...

 

Treme se pa lahko "začasno"  znebiš v par minutah...čist simpl tehnika spiješ malo vinčka, perčka al pa štamperček malo jačeg in ko začne učinkovati...tralala...tongue.png

Spet smo tam - ko se spuščam na isti nivo nasprotnika, ker ga un tud rad šlukne, res bom mogla, da bova enakovredna, njemu to tolk ego nabije... ylflower.gif Mal heca.


Mačky...ena od uspešnih tehnik, ki jo lahko izvajaš skoraj takoj in povsod je potrkavanje s prsti na določene točke telesa z afirmacijami na problematiko - 

imenovana EFT tehnika...

To tehniko obvladajo nekateri mojstri v Sloveniji zelo dobro...imajo celo delavnice in v večih krajih po Sloveniji aktivno delujejo...

Ne potrebuješ veliko časa, da jo osvojiš...

 

Nekaj povezav za predstavo...če te bo zanimalo - pa je tega na netu še veliko več.(youtube ipd. )

 

http://eft.si/

 

http://www.efttehnik...nt&view=article

 

http://www.efttehnik...=186&Itemid=109

To sem pa že slišala in ko si omenila, mislim da bom pa res probala. Hvala ti za linke :)



#979 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 23. oktober 2016, 20:10

praktično se ni treba vedno spustit na nasprotnikov nivo ... dostikrat se je treba najprej povzpet na njegov nivo ... scratchchin.gif  biggrin.png  yes.gif  

Včasih je res tako, samo verjemi, tu ne...

 

Amapak imam pa eno vprašanje za razmišljanje. Z nekom sva se pogovarjala, da obstajajo plemena, kjer ženske, ko hočejo otroke, se zberejo v vrsto, v drgi moški, vsak si eno tako, po svoji želji zbere in pol... In zdaj to je po nekih njihovih družbenih merilih. Verjetno niso ravno zaljubljeni ko to delajo. In tudi npr. ko se gre za dogovorjene poroke - kar nekoga ti določijo. A nimajo te ženske nobenih travm, ker se jim to dogaja? Ker pač verjamejo v to, da je tako prav in mora bit?



#980 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 23. oktober 2016, 20:21

tudi pri nas ene nimajo travm glede tega ... tongue.png

Haha to ni isto, vseen si izbereš. Sam še vedno odločaš. Zdaj kako je pa to dobro v kaki situaciji, je pa drugo vprašanje. :P



#981 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 23. oktober 2016, 20:49

Včasih je res tako, samo verjemi, tu ne...

 

Amapak imam pa eno vprašanje za razmišljanje. Z nekom sva se pogovarjala, da obstajajo plemena, kjer ženske, ko hočejo otroke, se zberejo v vrsto, v drgi moški, vsak si eno tako, po svoji želji zbere in pol... In zdaj to je po nekih njihovih družbenih merilih. Verjetno niso ravno zaljubljeni ko to delajo. In tudi npr. ko se gre za dogovorjene poroke - kar nekoga ti določijo. A nimajo te ženske nobenih travm, ker se jim to dogaja? Ker pač verjamejo v to, da je tako prav in mora bit?

Luba preproščina heartpump.gif

Če misliš, da obstajajo duše dvojčice in enkratne, neponovljive in večne (holivudarske) ljubezni, se pač - motiš laugh.png

 

Milivojević, Gostečnik, Rozman (in verjetno še kdo) - to je antidot za to bolezen partyy.gif

Potem se hitro losaš vseh luzerjev/fičfiričev/delomrznežev/neprimernih oplojevalcev, o katerih razglabljaš ure, dneve in leta...najprej s prijateljicami, vedeževalkami, "astrologinjami" in nazadnje s socialnimi delavkami na območnem CSD.

 

******

drgač pa: dogovorjene poroke niso nič bolj "prfuknjene", kot ljubezen na prvi pogled flirt.gif

vse laufa na hormonih, pozabljenih in zakopanih najrosnejših izkušnjah z našimi starši (v prvi vrsti z materjo, v drugi z očetom). ko razrešiš to, pol si pa tahud jack hypnodisk.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#982 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 23. oktober 2016, 21:07

Luba preproščina heartpump.gif

Če misliš, da obstajajo duše dvojčice in enkratne, neponovljive in večne (holivudarske) ljubezni, se pač - motiš laugh.png

 

Milivojević, Gostečnik, Rozman (in verjetno še kdo) - to je antidot za to bolezen partyy.gif

Potem se hitro losaš vseh luzerjev/fičfiričev/delomrznežev/neprimernih oplojevalcev, o katerih razglabljaš ure, dneve in leta...najprej s prijateljicami, vedeževalkami, "astrologinjami" in nazadnje s socialnimi delavkami na območnem CSD.

 

******

drgač pa: dogovorjene poroke niso nič bolj "prfuknjene", kot ljubezen na prvi pogled flirt.gif

vse laufa na hormonih, pozabljenih in zakopanih najrosnejših izkušnjah z našimi starši (v prvi vrsti z materjo, v drugi z očetom). ko razrešiš to, pol si pa tahud jack hypnodisk.gif

Uh, saj men je jasno, da je kemija nekaj popolnoma nerealnega, ko včasih ko mine, te lahk kar mine... Sreča se na prvi pogled ne zaljubljam, pa še to kdaj ni bilo v redu. Bolj me je to zanimalo - kdaj je nekaj lahko travma. Npr. ponekod je incest nekaj normalnega oz. je v mal drugačnih ( se izogibam besedi bolj primitivnih, ker se mi zdi da je naša sodobna primitivna) družbah bil, ponekod je pa še. Pri nas to ni nekaj normalnega. In zato me zanima, če je to povezao z družbenimi normami...



#983 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. oktober 2016, 22:18

Včasih je res tako, samo verjemi, tu ne...

 

Amapak imam pa eno vprašanje za razmišljanje. Z nekom sva se pogovarjala, da obstajajo plemena, kjer ženske, ko hočejo otroke, se zberejo v vrsto, v drgi moški, vsak si eno tako, po svoji želji zbere in pol... In zdaj to je po nekih njihovih družbenih merilih. Verjetno niso ravno zaljubljeni ko to delajo. In tudi npr. ko se gre za dogovorjene poroke - kar nekoga ti določijo. A nimajo te ženske nobenih travm, ker se jim to dogaja? Ker pač verjamejo v to, da je tako prav in mora bit?

 

Travme imajo vsi, tudi tisti, ki tega ne prakticirajo. Če si dva želita otroka jih pač to kao veže, ostalo je pa lahko usput tudi seks na eks...Po drugi strani je pa spet vprašanje za kakšna plemena se gre in kdo vzgaja otroka- skupnost ali kao starša...Pri dogovorjenih porokah pa vsaj ni noben osamljen. Če mu pa partner ne ugaja si pa omislijo še ljubico ali ljubčka. Skratka obstajajo plusi in minusi...

 

Na kitajskem recimo riganje pri jedi pomeni, da je hrana dobra...pri nas pa khm khm...pač stvar kulture...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#984 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 24. oktober 2016, 05:39

Včasih je res tako, samo verjemi, tu ne...

 

Amapak imam pa eno vprašanje za razmišljanje. Z nekom sva se pogovarjala, da obstajajo plemena, kjer ženske, ko hočejo otroke, se zberejo v vrsto, v drgi moški, vsak si eno tako, po svoji želji zbere in pol... In zdaj to je po nekih njihovih družbenih merilih. Verjetno niso ravno zaljubljeni ko to delajo. In tudi npr. ko se gre za dogovorjene poroke - kar nekoga ti določijo. A nimajo te ženske nobenih travm, ker se jim to dogaja? Ker pač verjamejo v to, da je tako prav in mora bit?

 

Zakaj pa moraš za razmišljanje na drug konec sveta? Zanimivo je opazovati, s kakšnim zanikanjem se odzovejo ljudje, ko nekdo predstavi knjigo kot je Ogenj, rit in kače niso za igrače. Izpovedi ljudi o odraščanju, vzgoji, spolnosti na slovenskih tleh od začetka 20. st. naprej.  Mnogi ljudje so prosili, če se lahko njihove izpovedi objavijo šele po njihovi smrti. Ker bi jih lahko kdo prepoznal. 

 

Tudi tu ni bila spolnost odraz želje in potreb ženske. Plus s strani Cerkve prepovedano občutenje užitka. 

 

Predvsem pa: dostikrat so ljudje protestirali, da se to v njihovi vasi ni dogajalo. Na primer, ko je šlo za prikrite nosečnosti pred poroko in so ženske rodile v Trstu. In so bili recimo dokumentirani primeri prav iz vasi, kjer so trdili, da tega ni bilo, vsaj pri njih ne. 

 

Kar se tiče plemen: v kakšen sklop travmatizacije bi lahko uvrstili šele pohabljanje ženskih spolnih organov? 

 

Sicer je to samo en, najbolj skrajen vidik plemenskih kultur. Nekatere s svojo odprtostjo presegajo katerokoli civilizacijo. 



#985 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 24. oktober 2016, 16:08

hja...

zadnjič sem na tv ujel reklamo za kondome. mensezdi no, da je blo to.

skratka, pravijo, da se v slo. vsaka tretja nosečnost prekine s splavom. ma nisem ziher, da sem prou slišal, tko da ne me za jajca obest, če sem falil.

no kuerkoli...

seweda ma tut desc neki zraven pri zanositvi, ampak kljub usemu nisem tko ziher, da imate ženske (worenk posplošujem) glih use tko fajn pošlihtano razmerje med obema frizurama.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#986 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 25. oktober 2016, 08:11

hja...

zadnjič sem na tv ujel reklamo za kondome. mensezdi no, da je blo to.

skratka, pravijo, da se v slo. vsaka tretja nosečnost prekine s splavom. ma nisem ziher, da sem prou slišal, tko da ne me za jajca obest, če sem falil.

no kuerkoli...

seweda ma tut desc neki zraven pri zanositvi, ampak kljub usemu nisem tko ziher, da imate ženske (worenk posplošujem) glih use tko fajn pošlihtano razmerje med obema frizurama.

Ne morem verjet, da vsaka tretja in po drugi strani jih je precej, ki ne morejo imet otrok. Se mi pa zdi, da se tu vsa odgovornost prelaga na ženske, ker moški itak niste odgovorni (posplošujem). Obstaja tudi moška kontracepcija, vazektomija itd... Sicer pa pri tej stvari sta oba enako udeležena in odgovorna za situacijo, se men zdi... Drugo so spolne zlorabe oz. posilstva, pa še tu sem štejem sam tisto, ko te en res po naključju nek napade ko greš po cesti oblečen v čist normalna oblačila in tam ko se načeloma nič takega ne more zgodit. Tu res žrtev ni nič kriva.



#987 patricija1189

patricija1189
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 144

Objavljeno: 25. februar 2017, 15:23

Za vse: je kdo že kdaj bral interaktivno knjigo?



#988 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 25. februar 2017, 17:50

ne ... verjetno tudi ne bom ... imam raje klasično obliko ... naj bo za  razvedrilo  ali učenje in preverjanje znanja wink.png



#989 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 2. marec 2017, 10:38

Uh, saj men je jasno, da je kemija nekaj popolnoma nerealnega, ko včasih ko mine, te lahk kar mine... Sreča se na prvi pogled ne zaljubljam, pa še to kdaj ni bilo v redu. Bolj me je to zanimalo - kdaj je nekaj lahko travma. Npr. ponekod je incest nekaj normalnega oz. je v mal drugačnih ( se izogibam besedi bolj primitivnih, ker se mi zdi da je naša sodobna primitivna) družbah bil, ponekod je pa še. Pri nas to ni nekaj normalnega. In zato me zanima, če je to povezao z družbenimi normami...

 

Travma je vse, kar ti doživiš kt travmo. In to nima veze z družbo.

 

Če je nekej za družbo normalno, še ne pomen, da ni travmatično. Pomen samo to, da so člani dobr ukalupljeni, pregneteni, oprani, omejeni...skratka... niso v stiku s sabo.

 

icon25.gif 


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#990 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 5. marec 2017, 07:28

Se kdo spozna na radiatorje? Rada bi nov radiator, ki bi bil čim tanjši, seveda pa z enako učinkovito grelno funkcijo. Obstaja kakšna fajn spletna stran z nasveti za dom in obnovo? Malo sem googlala, vendar je veliko reklam in navlake... 



#991 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 6. marec 2017, 12:01

Travma je vse, kar ti doživiš kt travmo. In to nima veze z družbo.

 

Če je nekej za družbo normalno, še ne pomen, da ni travmatično. Pomen samo to, da so člani dobr ukalupljeni, pregneteni, oprani, omejeni...skratka... niso v stiku s sabo.

 

icon25.gif

 

Je še nekaj v zvezi s travmatičnostjo. Travmatiziranost je še toliko bolj povečana tam, kjer je določeno dejanje tabu, kjer mora tarča to skrivat, nosit v sebi in/ali pa je še dodatno šikanirana od okolja zaradi simptomov zlorabe, zato ker spregovori ali ker se ji naprti vso krivdo. Incest in spolna zloraba na grobo povedano, v naši družbi ne veljata za nekaj normalnega, se pa ravno tako dogajata kot v kakšni drugi kulturi, samo nasilje molka ali pa posledic razkritja je še veliko večje (počasi se to sicer spreminja). 

 

In nasilje stereotipov: tukaj berem, da tarča spolne zlorabe/posilstva ni nič kriva samo pod določenimi pogoji, Se pravi, pod nekimi drugimi neznanimi pogoji pa je kriva? Bravo lunatki, kar tako naprej - do prispevkov k še večjemu nasilju... 



#992 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 6. marec 2017, 14:24

Men so te oddaje res špica...icon25.gif

Upam, da ne težim, če namesto svojega posta prilimam raje pogovorno oddajo, ki se dotika te teme ?

Spolne zlorabe ;

 

https://www.youtube....h?v=3OyW1hcEtRw


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#993 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 6. marec 2017, 17:54

nasilje stereotipov: tukaj berem, da tarča spolne zlorabe/posilstva ni nič kriva samo pod določenimi pogoji, Se pravi, pod nekimi drugimi neznanimi pogoji pa je kriva? Bravo lunatki, kar tako naprej - do prispevkov k še večjemu nasilju... 

 

Jst tega nisem prebral /je pa res, da ne berem vseh prispevkov tle not/

 

Žrtev kakršnegakol nasilja, ne sam spolnega, ni kriva. Vedno je kriv tisti, ki nasilje izvaja. Vedno!!!

 

icon25.gif 


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#994 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 6. marec 2017, 22:26

Se kdo spozna na radiatorje? Rada bi nov radiator, ki bi bil čim tanjši, seveda pa z enako učinkovito grelno funkcijo. Obstaja kakšna fajn spletna stran z nasveti za dom in obnovo? Malo sem googlala, vendar je veliko reklam in navlake... 

najbolje, da greš v trgovino, ki ponuja največ wink.png

morda obisk sejma Dom

 

sama sem se nasankala pri nakupu preko spleta ... ne  za radiator ... dobro je videti" v živo"  kaj kupuješ

 

da vama uspe clover.gif

 

***

 

preletela ponudbo ... navdušena nad panelnimi radiatorji  hypnodisk.gif



#995 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 7. marec 2017, 09:59

najbolje, da greš v trgovino, ki ponuja največ wink.png

morda obisk sejma Dom

 

sama sem se nasankala pri nakupu preko spleta ... ne  za radiator ... dobro je videti" v živo"  kaj kupuješ

 

da vama uspe clover.gif

 

***

 

preletela ponudbo ... navdušena nad panelnimi radiatorji  hypnodisk.gif

Jaaa, sej, ne bi kupila preko neta, samo v raziskavo sem šla. Jp, obisk sejma Dom in pa poklicat proizvajalce, ena dva sem našla,  ki mi delujeta resna in kvalitetna. Gre za projekt "Nova kuhna", zaradi česar bom prestavila tudi radiator. Potrebujem asistenco Cookie, hallo Earth?! icon_smile_tongue.gif  Verjetno še ne bo letos, ker samo nova tla in gospod.aparate brez predračunov cenim na najmanj 3.000. In sem v dilemi: kupit kuhno na razprodaji, s kuhinjskimi aparati in potem po meri doštukat. To "štukanje" manjkajočih elementov spet ni poceni oz. za posamezne kose sorazmerno dražje kot cela kuhna. Ampak ok, počasi grem v zbiranje predračunov za  izdelavo po meri, potem pa v primerjavo.  



#996 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 8. marec 2017, 10:54

Cookie nima pojma o radiatorjih sad.png

Če te skrbi učinkovitost grelne funkcije in imaš obstoječi širši radiator in željo, da ga zamenjaš, bo novejši in tanjši (logično) večji/daljši. Ker rabi več površine, da oddaja enako količino/moč toplote. Če imaš fejst vidne radiatorske cevi - širše dovajajo (in oddajajo) več toplote, kot ožje (=logično).

Verjetno pa bo tvoja glavna omejitev finančna in prostorska. Tako da se ne obremenjuj preveč z grelnimi funkcijami, za en radiator pa sploh ne. Ti glej, da bo uporaben, da lahko na njem še kaj posušiš (npr. mokro kuh.krpo), pa da ti je všeč kolikor toliko. Sicer pa svetovat sušenje cunj na radiatorjih...a je treba posebej izpostavljat, da se tega ne dela, ker se ful zmanjša grelna funkcija?!? biggrin.png 

Takega izberi, da ga v tem življenju ne boš več menja(va)la.

Isto velja za kuhinjo; táko, da je funkcionalna, da ti je všeč in da je v tem življenju ne boš več menjala (obvezno pante BLUM znamke)


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#997 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 8. marec 2017, 11:25

Cookie nima pojma o radiatorjih sad.png

Če te skrbi učinkovitost grelne funkcije in imaš obstoječi širši radiator in željo, da ga zamenjaš, bo novejši in tanjši (logično) večji/daljši. Ker rabi več površine, da oddaja enako količino/moč toplote. Če imaš fejst vidne radiatorske cevi - širše dovajajo (in oddajajo) več toplote, kot ožje (=logično).

Verjetno pa bo tvoja glavna omejitev finančna in prostorska. Tako da se ne obremenjuj preveč z grelnimi funkcijami, za en radiator pa sploh ne. Ti glej, da bo uporaben, da lahko na njem še kaj posušiš (npr. mokro kuh.krpo), pa da ti je všeč kolikor toliko. Sicer pa svetovat sušenje cunj na radiatorjih...a je treba posebej izpostavljat, da se tega ne dela, ker se ful zmanjša grelna funkcija?!? biggrin.png

Takega izberi, da ga v tem življenju ne boš več menja(va)la.

Isto velja za kuhinjo; táko, da je funkcionalna, da ti je všeč in da je v tem življenju ne boš več menjala (obvezno pante BLUM znamke)

Bejba, imaš prav seveda, kot vedno. Glede na to, da je nova izolacija v fasadi, je prostor itak občutno toplejši pri enaki številki na termostatu kot lani, tako da, res ni panike. Sušim pa cot na radiatorju že dolgo dolgo ne, kvečjemu kako uporabljeno servieto, preden jo vržem v koš za pranje. Za pante si moram zapisat. Kuhna je zadnja, definitivno. Pole bo počasi že penzion Oogle_anim.gif . Zanima me, kako kuhno imaš ti - po meri ali trgovinsko? 



#998 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 8. marec 2017, 11:58

Tipski sestav, podoben Nobilia LUX, iz trgovine Il Ambienti, aparati Bosch (razen vgradnega hladilnika Gorenje in Gorenj.kuh.nape Ora Ito - da med kuhanjem ne butam z glavo med ovohavanjem kastrol)

http://www.ilambient...i/nobiliaa/419/

 

Please, podeste daj v mat sivi-srebrni. Jaz sem izbrala belo in se vidi vsak prahec, pajčevinca, madežek. Podest je un štokrle, kamor dajo omaro gor.

 

Sem pa zelo zadovoljna s storitvami Il Ambienti. Okej, res drago, ampak se nisem nič jajcala in kar smo rekli, je držalo, delo, kvaliteta, minutaža, montaža. Vredni svojega denarja.

 

Takrat sem se odločala med Sveo kuhinjami, tašča je sforsirala obisk Il Ambienti v MS. Takrat so bili samo v MS (zdej so že tudi v LJ). Kao, dobiš med svetovanjem kavo (whatever Whatever_anim.gif kaj me briga, itak bom izbrala Sveo, ampak ajde, pejmo gor na kafe). No, ko vstopiš v njihov razstavni prostor - je to druga dimenzija. Po dveh korakih opaziš, začutiš, zavohaš - teli pa obvladajo biznis. Delajo zato, da ustrežejo tebi - v max.smislu. Ostale izkušnje z nakupom kuhinj so bile; "guspa, tole pa tole največ prodamo, pa vsi zelo pohvalijo, tole pa RES morte imet,...pa čist poceni, akcija, ti sam dnar na mizo, pol bomo pa že kako."

V glavnem, tja sem šla (samo) na kafe, da mam mir pred tečno taščo, pa en fajn izlet naj bi bil (jaz pa noseča v 8ms), nazaj pa čist očarana nad Nobilio.

Edino pulte - tle sem pa sfalila, ker se mi ni dalo več odločat o podrobnostih in sem izbrala kar en ultrapas. Se še danes tolčem po glavi. Ampak tak (umetni) kamen, kot bi ga imela jaz...je stal skoraj polovico končne vrednosti kuhinje, zato pač ni prišel dlje od slurp, slurp icon_smile_tongue.gif

Dandanes mi je všeč en granit, polovico cenejši od onega kamna, sam...bi bilo treba razturat kuhinjo, stekleno kuh. oblogo, kar pa mi ni do tega.

 

BTW, za kuh. oblogo (prostor med pultom in visečimi elementi) odsvetujem ploščice, rajši daj steklo, se lažje čisti. Pa kako brezčasno nalepko (=da se ne naveličaš) med steno in steklom.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#999 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 8. marec 2017, 12:14

Pozabila napisat za korito - Blanco https://www.google.s...korita blanco&*

če imaš plac in možnost, vzemi oni model  kjer imaš vgrajen milnik in/ali koš za organske odpadke. Eni modeli imajo pri pipi vgrajen milnik-dozirnik ceta in vgradni košek (cev) za metanje odpadkov. Oboje zelo uporabno!

Pri nas ni šlo zaradi dimenzij, na žalost.

Pipe Blanco so pa zanič, ima jo tašča in je zarustala takoj, ko je mogla (v dveh letih, zelo težko se pipa obrača levo/desno).

Pipo imava midva eno bz znamko (ne vem na pamet, lahko pa pogledam), bistveno mi je bilo, da poleg brezhibnega delovanja, ima možnost izvleka pipe-cevi in možnost prhanja, ne samo normalnega vodnega curka. Včasih je treba pomit kak protvan, kjer se je zapekel štrudel in je težko s statično pipo splakovat v koritu, če pa izvlečem, brez težav splaknem protvan.

Prho rabim za spiranje riža in ostalih žit. Malo sicer šprica (ker gre močnejši vodni curk skozi ožje luknjice), ampak me ne moti tako zelo.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#1000 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 8. marec 2017, 12:47

Bejba, kje s ti na šihtu? Odpri svetovanje in posredovanje ipd, garantirano boš podjetnica leta. up.gif partyy.gif

 

Tele nasvete si zdaj kar sprintam. V glavnem, ja, kuhinjske obloge, jz bi steklo, pa na steklu nek vzorec,  oz. kot praviš, neko brezčasno slikco, odzadaj pa ledike in zvečer lepo osvetljeno... Moj pa blokira, da je to ful drago. Pipo imam tudi jaz s tušem, izvlečno, pa hudič po cca dveh letih že veselo toči in prehod iz curka na tuš se večkrat zahakla, da ne gre iz enega v drug položaj. Dedc ima sedaj že naštudirano, da ok, bova še tako pipo, ampak kaj da bo imela, da bo bolje. Nekateri dajo kot kuhinjsko oblogo tudi enak material kot je pult. Pri eni moji frendi prav super zgleda, ampak bab ima dober okus za kombinacije in je tudi z dodatki vse lepo napedenala. Okrog barve se tudi malo pogajava, on bi kaj svetlejšega, ala krem itd. Jz se bolj nagibam k topli barvi lesa.. Pa še krem, tu se bo najbrž še veliko bolj videl vsak flekec. 

 

Una reč, podest ali štokrle kot praviš, je pri nas po domače pa kar "cokl" inno.gif






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0