Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Veganstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 1 x ocenjeno
1257 komentarjev na to temo

#1101 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 583

Objavljeno: 6. februar 2017, 18:04

Vegan.si

Seznam restavracij ; Vodič po restavracijah in kavarnah

http://www.vegan.si/...a/restavracije/


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1102 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. februar 2017, 18:45

Veganske restavracije imajo tudi "veganske" cene...kar v prevodu pomeni 2-3x dražje...

 

Indijske restavracije imajo pač več prakse s pripravo vegi jedi. in ker so pač indijske je nekako logično, da bodo uporabljali tudi indijske začimbe. In kdor se tam prehranjuje še ne pomeni da je indijski osel. Ker po tej logiki bi morali biti ljudje, ki papcajo v McDonaldsu jenkijski osli. Po drugi strani je pa tudi repa in krompir veganska hrana in še kao tradicionalna slovenska jed...pa še cheap varianta...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1103 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 583

Objavljeno: 6. februar 2017, 18:46

Ja sej Shamann sam moraš vzet v obzir, da se nekateri seznanjajo z mantrami čist iz drugačnih vzgibov....

Ni vse sam želja po elitni drugačnosti....tu se tudi ne smemo posploševati zato, ker sami  pač tako ne mislimo.....

(Jaz osebno začutim zase kdaj eno kdaj kaj drugega - in pri tem se ne čutim nobenemu, ki ga ne zanima dolžna razlagati zakaj tako)...

Imam svoje izkušnje, ki so pomembne samo zame.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1104 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 411

Objavljeno: 6. februar 2017, 18:47

laugh.png

 

...Ja ampak sej...a kdo lahko reče, da tega ni enako intenzivno v zagovoru mesojedcev, da tega zgoraj v bistvu ne slišimo skoraj vsak dan kot nestrpno izrečene argumente mesne elite ???...

 

sicer pa,

Nina Osenar, Boris Cavazza, Branko Đurić – Đuro, Jadranka Juras, Rok Terkaj, Nataša Tič Ralijan in Alen Kobilica, Jasmina Kandorfer in še mnogi krasni, strpni člani "veganske elite " ... clover.gif

Ena od članic te "veganske elite" ni ravno strpna.

Imena ne bo omenjal, mogoče se je bo kdo spomnil iz njenih javnih(TV) nastopov.

Drugače se pa strinjam s Šamanom - koji kurac so oni...  e015.gif

 

 

Sem že napisal kaj je moje 99% veganstvo in zakaj.

Ostali argumenti me ne zanimajo, kot tudi ne katera znana osebnost je vegan.

Kot da je to pomembno...  k010.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1105 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 583

Objavljeno: 6. februar 2017, 18:54

Jadranka Juras je čist fajn baba biggrin.png ...ima pač tak nastop, da reče bobu -bob....


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1106 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 583

Objavljeno: 6. februar 2017, 19:24

Jah sej ne gre za indijsko kolerabo.

Zdaj, če si pretežno doma ...imaš vrt doma in takšno zvezdniško življenje v katerem si pač lahko konstanstno privoščiš, da ješ doma ...

Zmeraj in povsod najboljše je tudi zame lokalno.

 

Če pa si v mestu in imaš enourno pauzo- potem pa izbiraš, če si vegetarijanec ali vegan med tem kaj sploh in kje lahko poješ.

Ker mesna vibra je tako prevladujoča, da res s težavo najdeš svoj način prehranjevanja v restavracijih v katerih skoraj nimajo drugačne ponudbe.

Še zlasti, če morda daš tudi veliko na to, da okrog sebe pri hranjenju ne gledaš in ne vonjaš meso...

 

Zato pač greš v indijsko restavrcaijo ali vegansko, vegetarijansko ...če sploh je kakšna v bližini.

Če ne pa tako kot sem povedala....

Ti si v neki mešani restavraciji lahko naročiš napr. tudi zelje in repo.....sam se pri sosedovi mizi cedi tud pečenica....

Zdaj odvisno v koliki meri te to lahko moti....?!

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

No ravno včeraj popoldan bila v Ljubljani in v Loving Hutu, ki je veganska restavracija nasproti avtobusne postaje, pa pojedla krasen in okusen vebab.

To je popečena recmo kao lepinja, v njej pa popečen seitan in tafu v koščkih, zelenjava čist slovenska ;

Zeleno zelje, rdeče zelje, solata, paradižnik, rezana kumara in vegansko narejena majoneza ....

Odlično za hitri obrok ....Stane pa okrog 4 €.....

 

Sicer pa ponudba poleg tega bila še včeraj okrog 18h ; Polnjene veganske paprike, špinačno-korenčkova  lazanja, prebranec, špageti s sojinem drobljencem v omaki, pečen krompir, popečena mešana zelenjava, bučkina juha, razne vrste solate (Korenčkova, pesina, zelena solata, radič, rdeče zelje itd )

Sladica;  ajdova palačnka ali s sadjem ali s čokolado itd....

 

No pa naj kdo reče, da ne bi zase kaj slovenskega tu našel. ?...

 

Zelo rada pa grem, če imam možnost tudi v Govindas...tam je pa na voljo morda še kakšen okus več...love3.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1107 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 583

Objavljeno: 6. februar 2017, 19:31

Enim zadiši, enim pač kontra, a ne ?

No jaz sama ne kompliciram. Okrog mene preveč mesojedcev in ne morem gledati na to s tega vidika ločevanja.

Je pa res, da me neke konkretne zadeve pa lahko kdaj odvrnejo...

 

Čeprav ne moti toliko samo vonj... kot sam namen zakaj sem vege...sicer pa v vsakdanu ne kompliciram.

 

Če imam možnost pa izbiram.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1108 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. februar 2017, 19:46

Loving hut nasproti LJ postaje je ena izmed restavracij, ki se po mojem mnenju ne zdi glih pretirano draga. Je pa tam v bližini še Abi falafel, ki ima tudi nekaj vegi jedi kao v arabskem stilu, ne indijskih...Ko se človeček naveliča raznih fast foodov, sendvičev, ipd., mu malo spremembe s čim drugačnim al pa kakšnim obiskom menze s toplo hrano ala kosilo pač ne more glih škoditi... 

 

Govindas je pa za moje pojme tako tako...imajo bolj krišnovske pladnje in tam so porcije bolj od oka...se pa lahko za recimo 5-10 € dobi različne stvari s katerim bi se nek povprečni človečežk lahko najedel za nekaj časa. Kakšni ki potrebujejo malo več pa ne glih. Glede okusa pa meni ne pašejo glih vse njihove jedi. Mogoče nisem glih navajen indijske hrane na njihov način. 

 

Drugače pa vsi neki vegi polpeti, klobase in ne vem kaj temeljijo večinoma na sojini, žitni (samo določena žita) ali krompirjevi osnovi. In kmalu se človeček tudi tega naveliča oz. ne more glih vsak dan jesti to...Tako da vse v nekih mejah "normale"...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1109 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. februar 2017, 19:49

z mesnimi vonjavami je tako : lahko ti pašejo ali pa ti lahko tudi smrdijo po dolgem času, ko se odvadiš mesa ...

 

Potem imam pa sigurno zamašen nos al sem pa bolan, ker se ne najdem ne pri enem ne pri drugem...al pa obstaja še kakšna xxx opcija...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1110 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 583

Objavljeno: 6. februar 2017, 19:55

Loving hut nasproti LJ postaje je ena izmed restavracij, ki se po mojem mnenju ne zdi glih pretirano draga. Je pa tam v bližini še Abi falafel, ki ima tudi nekaj vegi jedi kao v arabskem stilu, ne indijskih...Ko se človeček naveliča raznih fast foodov, sendvičev, ipd., mu malo spremembe s čim drugačnim al pa kakšnim obiskom menze s toplo hrano ala kosilo pač ne more glih škoditi... 

 

Govindas je pa za moje pojme tako tako...imajo bolj krišnovske pladnje in tam so porcije bolj od oka...se pa lahko za recimo 5-10 € dobi različne stvari s katerim bi se nek povprečni človečežk lahko najedel za nekaj časa. Kakšni ki potrebujejo malo več pa ne glih. Glede okusa pa meni ne pašejo glih vse njihove jedi. Mogoče nisem glih navajen indijske hrane na njihov način. 

 

Drugače pa vsi neki vegi polpeti, klobase in ne vem kaj temeljijo večinoma na sojini, žitni (samo določena žita) ali krompirjevi osnovi. In kmalu se človeček tudi tega naveliča oz. ne more glih vsak dan jesti to...Tako da vse v nekih mejah "normale"...biggrin.png

 

Jah sej tako se naveličaš tako soje kot lahko mesa....

Pač kombiniraš v lajfu - kar je odvisno od lastne domišljije....in znanja, da ne zboliš, če ješ enolično....se strinjam.

 

Govindas pladnji pa mene nažrejo- ne samo najejo....(ahahah- se moraš naučit naložit v predalčke )biggrin.png

Mi je pa všeč ambient.

Domače, urejeno, čisto...umirjeno...poslikava, mantre v ozadju ....

Edina restavracija, ko prideš in rečeš dober dan....da imaš pred pladnjem uveden red z vodo in milom...

Skratka men je v kompletu prijetno....

Če mi kakšen okus ne paše ....si ga pač ne izberem...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1111 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 6. februar 2017, 20:07

Jah sej ne gre za indijsko kolerabo.

Zdaj če si pretežno doma ...imaš vrt doma in takšno zvezdniško življenje v katerem si pač lahko konstanstno privoščiš, da ješ doma ...

Zmeraj in povsod najboljše je tudi zame lokalno.

 

Če pa si v mestu in imaš enourno pauzo- potem pa izbiraš, če si vegetarijanec ali vegan med tem kaj sploh in kje lahko poješ.

Ker mesna vibra je tako prevladujoča, da res s težavo najdeš svoj način prehranjevanja v restavracijih v katerih skoraj nimajo drugačne ponudbe.

Še zlasti, če morda daš tudi veliko na to, da okrog sebe pri hranjenju ne gledaš in ne vonjaš meso...

 

Zato pač greš v indijsko restavrcaijo ali vegansko, vegetarijansko ...če sploh je kakšna v bližini.

Če ne pa tako kot sem povedala....

Ti si v neki mešani restavraciji lahko naročiš napr. tudi zelje in repo.....sam se pri sosedovi mizi cedi tud pečenica....

Zdaj odvisno v koliki meri te to lahko moti....?!

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

No ravno včeraj popoldan bila v Ljubljani in v Loving Hutu, ki je veganska restavracija nasproti avtobusne postaje, pa pojedla krasen in okusen vebab.

To je popečena recmo kao lepinja, v njej pa popečen seitan in tafu v koščkih, zelenjava čist slovenska ;

Zeleno zelje, rdeče zelje, solata, paradižnik, rezana kumara in vegansko narejena majoneza ....

Odlično za hitri obrok ....Stane pa okrog 4 €.....

 

Sicer pa ponudba poleg tega bila še včeraj okrog 18h ; Polnjene veganske paprike, špinačno-korenčkova  lazanja, prebranec, špageti s sojinem drobljencem v omaki, pečen krompir, popečena mešana zelenjava, bučkina juha, razne vrste solate (Korenčkova, pesina, zelena solata, radič, rdeče zelje itd )

Sladica;  ajdova palačnka ali s sadjem ali s čokolado itd....

 

No pa naj kdo reče, da ne bi zase kaj slovenskega tu našel. ?...

 

Zelo rada pa grem, če imam možnost tudi v Govindas...tam je pa na voljo morda še kakšen okus več...love3.gif

 

Ja, dobra restavracija tale Hut. Včasih jaz vegi kebab vzamem na miklošičevi, mi namesto mesa da sir + malo morje zelenjave (kebab meso mi je preveč slano, sem potem žejn kot žolna).


Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg


#1112 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 583

Objavljeno: 6. februar 2017, 20:07

obstaja pa ena polmesna varianta : tantrično lizanje ... tongue.png

 

ahahah...sem enkrat prebrala kako so novinarji masirali s takšnim in podobnimi pogledi igralko in veganko Natašo Ralijan Tič ...našla tongue.png

 

Med Tičema nič več tako živahno- Igralka Nataša Tič Ralijan se zna pošaliti na svoj račun.

"Mrtvega mesa že dolgo nisem imela v ustih," je pred kratkim izdala igralka Nataša Tič Ralijan, zato smo jo malce podražili z vprašanjem, kako pogosto pa ima v ustih živo meso.

-"Veganka sem že več kot sedem let in ne jem niti smetane in masla. Stavek, ki ste ga omenili, je besedilo Ana Lize," je, čeprav smo upali na bolj mesen odgovor, razložila Nataša.


A smo vseeno vztrajali in jo še enkrat zaslišali, kako pogosto ima v ustih živo meso.

- "Ne, ne … sem pa že tako v letih, tik pred meno pavzo. Ni tako živahno kot včasih.

No je, saj imam doma kar tri Tiče," se je pošalila Nataša, ki ima z možem Gašperjem Tičem dva sinova … torej tri Tiče.

http://www.zurnal24....o-clanek-215445


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1113 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. februar 2017, 20:13

...Če mi kakšen okus ne paše ....si ga pač ne izberem...

 

Vse lepo in prav...obstaja samo ena caka...da lahko veš kakšen okus nekaj ima, moraš najprej probati...Nekdo ki je prvič ali samo občasno tam pač ne more glih vedeti kakšen okus ima nekaj dokler ne proba. To lahko vejo samo tisti, ki malo bolj zahajajo tja in so določene stvari že poskusili al so pa poskusili stvari kje drugje.

 

In ker se ti giblješ bolj v stilu krišnovcev in raznih svami folka, tebi to ne predstavlja takega problema kot meni ki sem bolj v krogu džankijev, kavbojcev in ljubiteljev dobrega meska...Ko jaz pred sabo vidim neko čudo od hrane, katerega imena ne znam prebrati, kaj šele da bi vedel kaj so sestavine, je treba najprej malo povprašat, degustirat, da sploh vidim, če je to po okusu mojega majavadi želodčka. Pa naj si bo to kakšna obična al pa fancy french, indijska al pa ne vem kakšna restavracija..tongue.png

 

Obstaja še en keč...mislim da o temu tudi ezoterika nekaj uči...energijska struktura vzhodnjakov in zahodnjakov je različna...in ravno zato ni nujno da bo nekemu zahodnjaku pasal vse kar paše vzhodnjaku...seveda velja tudi obratno...in to velja tako za hrano kot tudi druge stvari...Torej smo spet pri točki, ko mora človeček sam z opazovanjem in razločevanjem presoditi kaj mu paše in kaj ne...biggrin.png


obstaja pa ena polmesna varianta : tantrično lizanje ... tongue.png

 

Predpostavljam, da misliš na kakšne veganske sladolede...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1114 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 6. februar 2017, 20:17

Jezus Marija, ko bi vi za veganstvo bili tako motivirani, kot pisanje tule tongue.png



#1115 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 583

Objavljeno: 6. februar 2017, 20:21

biggrin.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1116 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 7. februar 2017, 09:19

Domoljubka,kaj če bi ti svoja sekta nardila, tko po trenutnem božanskem razpoloženju?

 

Ponavljam, človek je ustvarjen kot omnivor, ker v nasprotnem primeru ne bi preživel hudih zim ali hudih suš ali ostalih podnebnih tegob

Vegetarijanstvo pride v poštev kadar je dana možnost izbire, ko ni preživetvene stiske.

 

Veganstvo pa niti tkrat, čeprav bi lahko imelo z vidika neke ahimse verjetno pozitiven vpliv na človeštvo, če ne bi v praksi videli posledice takega prehranjevanja.


prenos.jpg


#1117 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 7. februar 2017, 10:15

...Ja ampak sej...a kdo lahko reče, da tega ni enako intenzivno v zagovoru mesojedcev, da tega zgoraj v bistvu ne slišimo skoraj vsak dan kot nestrpno izrečene argumente mesne elite ???...

 

 Zadevo se pač omili s količino in intenziteto samoumevnih reklam za mesno industrijo s katerimi smo dobesedno marketinško in manipulativno zbombandirani- tako na vseen način, da se človek v vsakdanu niti ne zaveda več kaj je agresija....in to se potem hitro v kontra pripiše onemu drugemu veganskemu delu elite, ki pač tega kdaj v skrajnih primerih ignorance ne more tolerirat....

 

Skratka, da ponovim....posploševanje se mi ne zdi na mestu, ker manjka na splošno tiste prave mere samokritičnosti....

 

...In sama stojim za tem, ker nimam nobene agresivne izkušnje z vegani. Kot pravim že petnajst let scena pri nas na dolenjskem ni čisto nič v tem kontekstu...

Med seboj takvi in onakvi čisto lepo sodelujemo....

Je pa ta strpnost v bistvu lahkoda pogojena tudi s tem, ker tu nimamo nekega centra, še restavracije nobene ne, ne enega vebaba, ne falafla...

Smo še primorani, da si izmenjujemo izkušnje in prakso prek raznih društev, pa predavanj, delavnic...in smo zato nekako vsi veseli, da sploh kdaj kakšna možnost zaživi....

 

Najbržda pa je vse skupaj odvisno tudi od tega, kako se kdo tudi sam odziva in kaj ima kdo že za nestrpno debato.wink.png

( men različna izmenjava z argumenti v kateri se nujno ne strinjamo, če se lih ne spljuvamo, žalimo, podtikamo, postavljamo ...pač ni že agresija, prepir, naperjenost  itd )....

 

sicer pa,

Nina Osenar, Boris Cavazza, Branko Đurić – Đuro, Jadranka Juras, Rok Terkaj, Nataša Tič Ralijan in Alen Kobilica, Jasmina Kandorfer in še mnogi krasni, strpni člani "veganske elite " ... clover.gif

 

 

 Izrazitih mesojedcev kmetske sorte se je pač treba izogniti, ker sploh ne razumem, čemu bi mi duhovno razvitejši s tako sorto sploh debatiral, če že, o muziki in hrani nikakor, lhk pa o polharjenju, kdo je koga na gobec,dobr pofuku, rignu prdnu, harpu kemtrejlu in ploščati zemlji, sej en geografsko specifični specimen imate tut kle na forumu, tko da ni se treba spraševat kako to zgleda.. 

laugh.png

 

 

 

Spodaj navedene osebe, za njih ni niti v snu nadnujo da so krasni pa strpni tut ko kamera ugasne, vsaj za enega iz te liste vem, da je  iza odra nagnjen k polemiziranju in potlačeni jezi, čeprav aktiven član yidla..  Pa tut to je za  vegane značilno, da vedno kot dokaz neke pravilnosti njihove izbire, naštevajo neka znana veganska imena najraj iz sveta športa, kot protiutež trditvam mesojedcev da za mišice rab meso.. In ker glih nism iz župce prplavu, pa mal poznam tole nutricionistiko, ti lohka povem, da je ravno to k jih zabijem v podn z argumenti pol najpogostejši razlog skovikanja in besnih napadov name.

 

 

Pa za razmislek

 

str sm 48 let

38 let sem bil  v sekta jebiveter

4 leta v sekta yidl

 1 leto v Hare Krišna hare hare

 

 

 A lhk upravičeno zase rečem da sm Krišnov, al sm bl jebiveter

 

 

Madoniš, zakva ne uporabte statistiko tm kjer dejansk neki pove..


prenos.jpg


#1118 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 411

Objavljeno: 7. februar 2017, 10:20

Jadranka Juras je čist fajn baba biggrin.png ...ima pač tak nastop, da reče bobu -bob....

biggrin.png

Se mi je zdelo da boš vedela o kom govorim(pišem)

Je fajn baba, res... tongue.png

Ampak samo za gledat, od daleč... sing.gif

Drugače so mi pa njena stališča malo preveč radikalna in nestrpna.

 

saj to ... repa, krompir, fižol, zelje ... in celo koleraba biggrin.png ... vse to raste pri nas ...

 

indijske restavracije pač pripravljajo indijske jedi ... in tistim, ki je všeč njihova hrana, pač naj papcajo tam ... recimo indijsko repo, indijsko krompir in fižol ecetera ... in naj plačajo 3x več svoj snobizem ... laugh.png

Eno od teh sestavin sem omenil v eni od tem o duhovnosti... laugh.png tongue.png

 

Indijska, kitajska, tajska in druge azijske kuhinje ni nujno da so ravno iz sestavin uvoženih od tam.

Lahko so sestavine pridelane pri nas in pripravljene na njihov(indijski, kitajski itd) način.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1119 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 411

Objavljeno: 7. februar 2017, 10:30

Veliko je izgovorov, da lahko nekdo fanatično širi svojo "edino pravo" religijo.. 

Klobase same po sebi ne obstajajo v naravi..  in če se vprašaš kako so lahko dobile tako obliko? Je odgovor, da so pač posnemale naravne oblik, ki so bile pred njimi..  So toraj kopije recimo: oblik kumar, zuchini bučk, pa korenčka in drugih naravnih oblik..  Toraj zelenjave..  Klobase kopirajo zelenjavo..  

Vse kar je v tej družbi umetno izdelano se večinoma vzgleduje po naravi, ki je bolj popolna..  helikopterji so kopije kačjih pastirjev, letala ptičev, roboti so kopije nas ali živali itd..  

 

Tako da ni fer da bi se kadarkoli reklo, da se lahko kopira klobaso, ker klobasa je itak že kopija..  To je podobno, kot če bi jaz zapel pesem od Jon Bovija in ko bi jo kdo še zapel za mano, bi jaz trdil da ta kopira mene in ne pravega izvajalca..   smile.png

Tudi ta razlaga zakaj veganske hrenovke, klobase itd. me ne prepriča.

Ostajam pri svojem stališču.

 

Tudi se ne strinjam da so klobase nastale z namenom posnemati naravne oblike - kumare, buče ipd.

V klobase so sprva dajali manj vredno meso, ostanke(obreznine ipd.) 

V taki obliki so jih potem prekajevali, sušili na zraku da so jim pdaljšali rok trajanja.

To je bil prvotni namen, klobase in salame raznih oblik in sestav so prišle pozneje.

 

Sicer pa - boljši je slab original kot še tako dobra kopija... partyy.gif ylflower.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1120 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 411

Objavljeno: 7. februar 2017, 10:47

Pa za razmislek

 

str sm 48 let

38 let sem bil  v sekta jebiveter

4 leta v sekta yidl

 1 leto v Hare Krišna hare hare

 

 

 A lhk upravičeno zase rečem da sm Krišnov, al sm bl jebiveter

 

 

Madoniš, zakva ne uporabte statistiko tm kjer dejansk neki pove..

Jebiveter, definitivno... wink.png

Ne glede na statistiko... biggrin.png

 

https://www.brainyqu...wain137872.html

https://www.brainyqu...wain128372.html

 

Dve misli Marka Twaina - o posploševaju in statistiki(ali lažeh)


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1121 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 583

Objavljeno: 7. februar 2017, 12:28

Domoljubka,kaj če bi ti svoja sekta nardila, tko po trenutnem božanskem razpoloženju?

 

Ponavljam, človek je ustvarjen kot omnivor, ker v nasprotnem primeru ne bi preživel hudih zim ali hudih suš ali ostalih podnebnih tegob

Vegetarijanstvo pride v poštev kadar je dana možnost izbire, ko ni preživetvene stiske.

 

Veganstvo pa niti tkrat, čeprav bi lahko imelo z vidika neke ahimse verjetno pozitiven vpliv na človeštvo, če ne bi v praksi videli posledice takega prehranjevanja.

 

Veš kuga ?

Ker nimam zdaj časa se zrazpisovat bom glede tega dala en zanimiv članek o tem, ki pogleda zadevo iz obeh stališč....pa zaključi tud tako, da je skoraj prav za vse ...in zajame večino naših polemik...

Sam ga je potrebna vsega prebrat - ne samo v delih, ker si šele proti koncu članka lahko o tem izoblikujemo zaključek in misli.... smile.png

 

Vegežerci; Egzotično pleme, nerazumljena subkultura ali zavedna manjšina ?

http://www.mladina.si/87122/vegezerci/


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1122 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 7. februar 2017, 12:40

Če se spomniš, mimogrede to sem že enkrat bral, sem bil med prvimi kle na forumu, ki je izključeval povezavo med veganstvom in podhranjenostjo oziroma sepso pri omenjenem otroku. 

Kot drugo

 

Kva so to raziskave?

 

Raziskave so z dnarjem točno določenih lobijev, preučevanja točno določenega šta je babi milo to se babi snilo rezultata.

V kriminalistiki in analitiki je znan pojav, da se išče tist kar se hoče najt in spregleda tist kar se hoče spregledat..

 

 

Tako je recimo vsaj men smešna trditev, da so na vzorcu 100 veganov in 100 mesožderov, ugotovil da so prvi bl zdravi..

 

Kolk relevantnih parametrov je kle zmanjkal pri upoštevanju.

 

 Čist možn je da bo nekdo, ki je 50 let žrl žolca, ocvirke in kostn mozek, ratal nesorazmerno zdrav če bo nas+daljnih 10 let ratal zaprisežen vegi..

 

Dejmo najt nekoga ki je od rojstva vegi pa spremljat tole ene 50 let, potem bomo videl, približn kje smo in kva smo

 

 

 Men je ta človeška vrsta ratala ena taka smijurija da bi dejansk moral vsevišnji s sudarsano ene 6, 800  000 000 ljudi spremenit v pepel, da bi še kej upanja za zdrav razum ostalo.


prenos.jpg


#1123 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 583

Objavljeno: 7. februar 2017, 12:48

Če se spomniš, mimogrede to sem že enkrat bral, sem bil med prvimi kle na forumu, ki je izključeval povezavo med veganstvom in podhranjenostjo oziroma sepso pri omenjenem otroku. 

Kot drugo

 

Kva so to raziskave?

 

Raziskave so z dnarjem točno določenih lobijev, preučevanja točno določenega šta je babi milo to se babi snilo rezultata.

V kriminalistiki in analitiki je znan pojav, da se išče tist kar se hoče najt in spregleda tist kar se hoče spregledat..

 

Tako je recimo vsaj men smešna trditev, da so na vzorcu 100 veganov in 100 mesožderov, ugotovil da so prvi bl zdravi..

 

Kolk relevantnih parametrov je kle zmanjkal pri upoštevanju.

 

 Čist možn je da bo nekdo, ki je 50 let žrl žolca, ocvirke in kostn mozek, ratal nesorazmerno zdrav če bo nas+daljnih 10 let ratal zaprisežen vegi..

 

Dejmo najt nekoga ki je od rojstva vegi pa spremljat tole ene 50 let, potem bomo videl, približn kje smo in kva smo

 

 Men je ta človeška vrsta ratala ena taka smijurija da bi dejansk moral vsevišnji s sudarsano ene 6, 800  000 000 ljudi spremenit v pepel, da bi še kej upanja za zdrav razum ostalo.

 

Pico ne bit v naprej naravnan in naperjen.

Nisi prebral članka ....vsaj do konca, da bi dojel celoto ne. (Saj v nekaterih ugotovitvah se strinjamo ...pa vendar je še kaj več če gledaš zdaj tako, da vse zajemaš ....mal spremeni beton )

 

Ena od raziskav, ki je omenjena v članku je zajela 6000 ljudi za 20 let spremljajočih -strogo ločene na vege in vsejedce itd...

 

Pa še v tem primeru je v članku d. Orel bil kritičen do raziskave zaradi tega ali onega...

 

Preberi !

Vegežerci; Egzotično pleme, nerazumljena subkultura ali zavedna manjšina ?

http://www.mladina.si/87122/vegezerci/

 

Kitajska akademija za preventivno medicino ter univerzi Cornell iz
ZDA in Oxford iz Velike Britanije. Več kot 6000 Kitajcev iz več deset
provinc so na grobo razdelili na vsejedce in vegetarijance ter 20 let
spremljali njihovo zdravstveno stanje. »Ugotovili so, da se skupini v
večini parametrov, kot na primer v rasti in zdravju, ne razlikujeta, da
pa naj bi vegetarijanska skupina imela celo manjše tveganje za nastanek
nekaterih bolezni, kot so na primer srčno-žilne bolezni, povišan krvni
tlak in sladkorna bolezen,« pravi dr. Orel. To je seveda v skladu z
dolgo znanimi dejstvi, da je prehrana z velikimi količinami sadja in
zelenjave dobra za zdravje, zato, kot je v strokovnem mnenju zapisala
dr. Cirila Hlastan Ribič z Inštituta za varovanje zdravja, Kitajska
študija »s svojimi ugotovitvami ne pretresa znanih stališč zdravega
prehranjevanja, ki jih že najmanj desetletje promoviramo v Sloveniji in
Evropi«.

Orel ob tem še opozarja, da je treba nujno ločiti resnično raziskavo
od knjige, ki je nastala na podlagi te raziskave. Knjiga je namreč, kot
poudarja tudi dr. Simčič, napisana kot 'bestseler'. V njej so navedene
številne druge raziskave, ki nakazujejo, da je vegetarijanska prehrana
bolj zdrava od vsejede. »Knjiga je problematična, ker upošteva samo
nabor raziskav, ki gre v prid njeni hipotezi. Nikjer ni omenjenih drugih
raziskav, ki pa ne podpirajo njenih pogledov,« razlaga Orel. Kot dodaja
Hlastan Ribičeva, je bila večina raziskav izvedena na živalih, tako da
rezultatov ni mogoče neposredno aplicirati na ljudi.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1124 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 583

Objavljeno: 7. februar 2017, 13:06

Je pa glede raziskav, da je veganstvo oz vegetarijanstvo škodljivo za zdravje moč reči, da jih ni .

In  ravno v tem je keč, da se zdravniška stroka kdaj prehitro ali pa na podlagi lobijev mesne industrije neupravičeno opredeljuje, da je le ta način prehranjevanja škodljiv, čeprav za to nima podlage v raziskavah.

 

Tu pa se gre za eno raziskavo ja ;

Dejansko se za slovenske strokovnjake referenčno Evropsko združenje za
pediatrično gastroenterologijo, hepatologijo in prehrano

pri odsvetovanju veganstva opira na eno samo raziskavo, pa še ta je bila
izvedena na populaciji otrok na makrobiotični, ne pa na veganski dieti.

V zaključku študije celo piše, da na podlagi raziskave ni mogoče sklepati
o zdravstveni ustreznosti drugih vegetarijanskih diet.

 

Tako, da vse trditve da je veganstvo nujno škodljivo za zdravje izvira ravno iz vsakdanje nepreverjenih debat.

(tudi tisti primeri umiranja otrok veganov niso z zdravniško stroko potrjeni zaradi veganstva...temveč je bil vzrok smrti drugje. Recimo sepsa )


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1125 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 7. februar 2017, 13:14

Domy

 

Lej, ne morš delat raziskave na ljudeh in računat na kakršnokol relevantn zaključek.

Ni važn sam kaj ješ, ampak tut kolk, od kod, kdaj in kako..

In ne verjamem da je tiste Kitajčke kdo noč in dan spremljal pri pranojedstvi.

 

Se prav raziskava na nivoju šta je babi milo to se babi snilo, prinese što je babi milo to se babi snilo rezultate.

 

Jst sem mal bral raziskave obeh taborov in edin kar lahk rečem, da vsak na svoj mlin vodo napeljuje.

Resnica je pa, najverjetneje nekje vmes..

 

verjetn kr v navadni zmernosti..

 

 Noben relevanten dokaz ne govori v prid veganstvu ne mesojedstvu..

najbl starovečna ljudstva so na kefirju in ribah, sam ne ribah iz ribogojnic zraven pristanišč..

Predvsem pa ta ljudstva ki dolg živijo, ne poznavajo prežerancij in posledičnih shujševalnih kur.

ampak živijo nek zmern tempo lajfa in prehranjevanja..

 

 

Za to ni treba bit vegan in nihče ki je dosegel častitljivo starost ni bil vegan, še več

 

 hranil in žlampal so žganjice, česen (jojmene) in ostale rajas tamas zadevšne..

 

tko da...

 

 

kva!


prenos.jpg





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0