Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Veganstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 1 x ocenjeno
1257 komentarjev na to temo

#1151 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. februar 2017, 13:10

Težko verjamem, da bi samo pomanjkanje vitamina B kompleks povzročalo vse to...verjetno je bilo tudi pomanjaknje mikro in makro elementov v prehrani....tongue.png

 

Po drugi strani pa lahko take simptome povzroči tudi prihajanje podzavestnih vzorcev na površino...plus stvari povezane s tem...tongue.png biggrin.png

 

Jah prav gotovo marsikaj.

Hotela pa sem povedat to, da za masrikakšno motnjo, ki jo na prvi pogled zdravniki obelodanjajo kot big bolezen srca, vida, lalala- je lahko kriva ena osnovna reč pomanjkanja v telesu Tokrat se mi je z vnosom B vitamina v organizem vse to popravilo ...

Torej vsekakor je bil vzrok tudi pomanjkanje B vitaminov. (Za del težav....za ostalo pa vprašaj še s čim vse je povezava )

 

 

Domoljubka, s čim pa se ti strinjaš (in mogoče ne strinjaš) s tistim kar Gary pravi v iztočnem videu? Kaj si pravzaprav hotla sporočit/dosežt s tistim videom? In, ali si ti vegetarijanka primarno zarad zdravja ali?

 

Ne nisem vegetarijanka zaradi zdravja Mgd...

Vegetarijanka sem jaz zaradi načela ahimshe - že dolgo.

 

Zdravstvene težave pa so žal nastale vmes .

Če bom le mogla bom vegetarijanka ostala do poslednjega daha .

Sam razlagam pa, da pa v lajfu nimamo vsi sreče morda ostat vege....lej ne vem še.

Napr. če je neka bolezen dedna in izbruhne rabiš ti v svoj organizem veliko večje vnose nekaterih elementov.

(napr. D vitamina. Morda v 1000 x več enotah....in tu moraš potem zelo razmišljat s čim boš vse to lahko nadomestil.

Zaenkrat se držim prehranskih dopolnil .Razen Omg 3 imam vse na veganski bazi... Ne vem pa kam me bo še kakšna situacija vmes "prisilila "- ker proti zdravju pa ni pametno delovat ....

 

Samo razmišljam na glas...če in ko smile.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1152 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. februar 2017, 13:14

Jah prav gotovo marsikaj.

Hotela pa sem povedat to, da za masrikakšno motnjo, ki jo na prvi pogled zdravniki obeladanjajo kot big bolezen srca, vida, lalalla- je lahko kriva ena osnovna reč pomanjkanja v telesu Tokrat s mi je z vnosom B vitamina v organizem vse to popravilo ...

Torej vsekakor je bil vzrok tudi pomanjkanje B vitaminov. (Za del težav....za ostalo pa vprašaj še s čim vse je povezava )

 

Ko oseba pride doktrorju ta smatra, da se prehranjuje "normalno"...torej se ne bo poglabljal v prehrano...če pa mu osebek reče, da je vegan, presnojedec, ipd. bo pa mogoče posumil na pomanjkanje vitaminov in mineralov...Drugače bo šel običajno proceduro- neznani dejavniki, tabletke, kontrola čez xxx časa...

 

Po drugi strani pa nekateri ljudje full dajejo poudarka vitaminom, maščobam in ne vem še čemu, zanemarjajo pa mikro in makro elemente...

 

http://www.primorske...rani-ljudi.aspx


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1153 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. februar 2017, 13:24

Ko oseba pride doktrorju ta smatra, da se prehranjuje "normalno"...torej se ne bo poglabljal v prehrano...če pa mu osebek reče, da je vegan, presnojedec, ipd. bo pa mogoče posuzmil na pomanjkanje vitaminov in mineralov...Drugače bo šerl običajno proceduro- neznani dejavniki, tabletke, kontrola čez xxx časa...

 

Po drugi strani pa nekateri ljudje full dajejo poudarka vitaminom, maščobam in ne vem še čemu, zanemarjajo pa mikro in makro elemente...

 

http://www.primorske...rani-ljudi.aspx

 

Pa sej človek se lahko prehranjujeje normalno ampak živila morda niso kvalitetna- poglej samo naše trgovine danes od kje vse pride ta zelenjava in sadje . Zato pa pravim, da je danes zvezdnik tisti, ki ima svoj vrt ali pa ima možnost prehranjevanja z lokalno hrano.

To slednje- oskrbo z lokalnimi živili, sem pač bolj pospešila  po tem, ko sem odkrila vse te anomalije.

In zdravnik bi moral raziskati kaj je vzrok.

 

Recimo jaz se zdaj trudim  pri prehrani - ampak vzrok pa je lahko v sami zasnovi avtoimune .

Lahko se trudim z vnosi - vse to pa poniči xyz zadeva.

Tako mi sicer tudi razlagajo- sam se nisem tu ustavila in brčklam po povezavah naprej .....

 

Seveda imaš prav tudi pri pomisleku mikro in makro elementov, maščobah...in še malo morje zadev je tu....


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1154 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. februar 2017, 14:15

Ne nisem vegetarijanka zaradi zdravja Mgd...

Vegetarijanka sem jaz zaradi načela ahimshe - že dolgo.

 

Zdravstvene težave pa so žal nastale vmes .

Če bom le mogla bom vegetarijanka ostala do poslednjega daha .

Sam razlagam pa, da pa v lajfu nimamo vsi sreče morda ostat vege....lej ne vem še.

Napr. če je neka bolezen dedna in izbruhne rabiš ti v svoj organizem veliko večje vnose nekaterih elementov.

(napr. D vitamina. Morda v 1000 x več enotah....in tu moraš potem zelo razmišljat s čim boš vse to lahko nadomestil.

Zaenkrat se držim prehranskih dopolnil .Razen Omg 3 imam vse na veganski bazi... Ne vem pa kam me bo še kakšna situacija vmes "prisilila "- ker proti zdravju pa ni pametno delovat ....

 

Samo razmišljam na glas...če in ko smile.png

 

Ok. Kaj pa imaš od ahimse? In kaj od zdravja? In če že potrebno, kero je boljše žrtvovat za drugo?



#1155 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. februar 2017, 14:26

Ok. Kaj pa imaš od ahimse? In kaj od zdravja? In če že potrebno, kero je boljše žrtvovat za drugo?

 

smile.png

...ja ja vem Mgd kam ciljaš in kam se me trudiš usmerit....

...Odnos do Boga je pomemben....zaupat moram, se obrnit pač nanj in bom vse izvedela ter poštimala...

Se mi pač zgleda še kaj na tem nivoju dogaja, a ne ?

Inkubacija ter občasne sinkope pač..

 in čisto do konca to kdaj ne gre, ker imam izvorna vprašanja...( jbg, ki se meni zdijo logična, sploh ker budno spremljam pojave in vsakdan....in ne znam generalno samo verjet v nekaj )

 

p.s,

čeprav mi občasno ratuje - nisem tudi brez te prakse


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1156 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. februar 2017, 14:36

smile.png

...ja ja vem Mgd kam ciljaš in kam se me trudiš usmerit....

...Odnos do Boga je pomemben....zaupat moram, se obrnit pač nanj in bom vse izvedela ter poštimala...

Se mi pač zgleda še kaj na tem nivoju dogaja, a ne ?

Inkubacija ter občasne sinkope pač..

 in čisto do konca to kdaj ne gre, ker imam izvorna vprašanja...( jbg, ki se meni zdijo logična, sploh ker budno spremljam pojave in vsakdan....in ne znam generalno samo verjet v nekaj )

 

p.s,

čeprav mi občasno ratuje - nisem tudi brez te prakse

 

Ne, čist resno sem te vprašu kaj imaš od ahimse in kaj od zdravja in če že, kaj je boljše žrtvovat zavoljo drugega?

 

Glede izvornih vprašanj pa so ta logična, zaželjena in seveda nima smisla samo verjet v nekaj, ker s tem ne dobiš praktičnih odgovorov, ki bi pomirili srce. Z lastnim doživetjem izvora pa jih. 



#1157 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. februar 2017, 14:37

Ok. Kaj pa imaš od ahimse? In kaj od zdravja? In če že potrebno, kero je boljše žrtvovat za drugo?

 

Aja drgač pa dobro vprašanje mgd .

Tudi sama se to sprašujem.

Pred leti bi ti načelno rekla ahimsa.

Danes pa ob raznih težavah nisem tako prepičana...wink.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1158 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. februar 2017, 14:44

Aja drgač pa dobro vprašanje mgd .

Tudi sama se to sprašujem.

Pred leti bi ti načelno rekla ahimsa.

Danes pa ob raznih težavah nisem tako prepičana...wink.png

 

Lih zarad tega ker sem to opazu sem te vprašu. Se prav še nimaš odgovora, ki bi ti pomiril srce?



#1159 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. februar 2017, 14:55

Lih zarad tega ker sem to opazu sem te vprašu. Se prav še nimaš odgovora, ki bi ti pomiril srce?

 

Tako kot sem povedala.

Ahimsa je zame zelo pomebna.

Vmes so se pojavile zadeve, na katere nimam konkretnega odgovora, imam pa na to, da moram zdravje izboljševat.

Zaenkrat še lahko uporabljam in črpam možnosti na takšen način, da pri tem upoštevam ahimso.

Če pa bom prišla do točke, ko bom izčrpala to možnost, zdravje pa bo napr. še slabše - pa ne vem kater zdravniški nasvet bom uporabila potem.

Ja. Odgovor je - ne vem s čim bom stanje morala povezat.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1160 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. februar 2017, 14:57

Ahimsa je zame zelo pomebna.

 

Zakaj pa? Kaj imaš od nje?



#1161 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. februar 2017, 15:00

Pojem "ahimsa" se lahko tolmači na različne načine...odvisno koliko neka oseba dojame globino tega..spremeniti prehrano samo zaradi tega je pa pogosta napaka duhovnjakov...In tako se lahko zgodi, da danes full zagret vegi jutri postane še večji mesožderac...tongue.png

 

Kaj pa ahimsa nad samim seboj...avtoimunske bolezni imajo večinski vzrok ravno v podzavestni agresiji do samega sebe...Razen če se ne gre za dokazano poškodbo genov, kromosomov ali kakšne druge fizične poškodbe. V takih primerih ponavadi ni nobenega "mističnega" ozadja...Namig, ki je vreden razmisleka...icon_smesko.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1162 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. februar 2017, 15:07

Kaj pa ahimsa nad samim seboj...avtoimunske bolezni imajo večinski vzrok ravno v podzavestni agresiji do samega sebe...Razen če se ne gre za dokazano poškodbo genov, kromosomov ali kakšne druge fizične poškodbe. V takih primerih ponavadi ni nobenega "mističnega" ozadja...Namig, ki je vreden razmisleka...icon_smesko.gif

 

Ozadje so določena prejšnja delovanja, katerih posledica so te poškodbe.



#1163 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. februar 2017, 15:11

Zakaj pa? Kaj imaš od nje?

 

Sej to je jasno iz vsega kar sem do sedaj že pisala;

Zakaj je človek vegetarijanec po duši, zakaj čutim takšno ljubezen do bitij...kaj občutim pri množični morilski vzreji živali, zakolu, kako ohranjat naš planet  itd, ipd....Zakaj ahimsa ja .

Ok ...biggrin.png je pa treba priznat, da tu ahimsa do vseh ni še čist razvita in obstaja možnost, da se kdaj lotim prežvekovanja

-( Sds - ovcev in podobnih zdraharjev, izkoriščevalne- brezsramne elite in posameznikov  )....

Gandhi pa res še nisem bila..in nisem še....tongue.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1164 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. februar 2017, 15:13

Ozadje so določena prejšnja delovanja, katerih posledica so te poškodbe.

 

Ni vse posledica karme oz. slabih dejanj...če ti ne znaš ločit med enim in drugim, bolje da ne govoriš neumnosti...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1165 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. februar 2017, 15:20

Sej to je jasno iz vsega kar sem do sedaj že pisala;

Zakaj je človek vegetarijanec po duši, zakaj čutim takšno ljubezen do bitij...kaj občutim pri množični morilski vzreji živali, zakolu, kako ohranjat naš planet  itd, ipd....Zakaj ahimsa ja .

 

A lohk še enkrat na kratk, konkretno zakaj oz. kaj imaš ti od ahimse?

 

Ok ...biggrin.png je pa treba priznat, da tu ahimsa do vseh ni še čist razvita in obstaja možnost, da se kdaj lotim prežvekovanja

-( Sds - ovcev in podobnih zdraharjev, izkoriščevalne- brezsramne elite in posameznikov  )....

Gandhi pa res še nisem bila..in nisem še....tongue.png

 

Zakaj pa ne?


Ni vse posledica karme oz. slabih dejanj...če ti ne znaš ločit med enim in drugim, bolje da ne govoriš neumnosti...tongue.png

 

Aja, kaj pa bi naj bil lahko drug vzrok?



#1166 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. februar 2017, 15:20

Bo dovolj mgd.

Sem jasno povedala kar sem imela za povedat zakaj ahimsa in valjda, da nato imam kaj od tega, če vem zakaj in se tega držim v tej meri kot se lahko..wink.png

In kaj zdaj tebi tu ni še jasno ?


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1167 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. februar 2017, 15:28

Aja, kaj pa bi naj bil lahko drug vzrok?

 

Vprašaj Bogeca...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1168 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. februar 2017, 15:33

L.p...moram it po svetu...a045.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1169 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. februar 2017, 15:44

Bo dovolj mgd.

Sem jasno povedala kar sem imela za povedat zakaj ahimsa in valjda, da nato imam kaj od tega, če vem zakaj in se tega držim v tej meri kot se lahko..wink.png

In kaj zdaj tebi tu ni še jasno ?

 

To kar sem te vprašu, zakaj ahimsa in kaj imaš od tega (vprašu sem te za na kratk, ker ne bi šel zdej vsega za nazaj brat kaj si pisala). 



#1170 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 8. februar 2017, 15:45

B12 ali miljon načinov kompliciranja ....

 

preprosto povedano pa, B12 se nahaja v fermentirani zelenjavi : kisle murke, kislo zelje, kisla repa ... in podobno ...

 

---------------

 

še ena možnost pa so kao prehranska dopolnila, še ena smer farmacije in veliki kšeft, ki se ga cuza od telebanov ... navali narod .... ampak te instant nesnage nihče ne rabi ...

Se nahaja, drži, ampak le v sledovih.

Če nisi prebral, še enkrat:

 

http://www.nutris.or...itamin-b12.html

 

Rastline same po sebi ne sintetizirajo vitamina B12. Proizvajajo ga bakterije. Lahko ga sicer najdemo v rastlinskih živilih, ki so bila podvržena bakterijski fermentaciji (npr. kislo zelje), a le v sledovih, zato teh živil ne štejemo med vire vitamina B12.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1171 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 8. februar 2017, 15:50

Vprašaj Bogeca...tongue.png

 

Vprašu sem tebe za razlago, ker ti si rekel da ni vse le posledica prejšnjih delovanj.

 

Boga mi tega ni treba spraševat ker je že povedal, da je vse posledica prejšnjih delovanj. Kar se mene tiče je neumnost neprevzemanje odgovornosti za svoja dejanja in prelaganje krivde na nekoga/nekaj drugega. 



#1172 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 8. februar 2017, 15:50

Fantje zgoraj jaz sem mislila, da smo tiste druge teme tu že premleli ???.

 

Ker z glavo skozi zid pa tudi ne moreš ...

To ti misliš... partyy.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1173 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 8. februar 2017, 18:20

Še nekaj o vitaminu B12

 

http://www.cenim.se/...-b12-kobalamin/

 

Skupna količina vitamina B12 v telesu je med 2 in 5 mg (2000 do 5000 mcg), od tega ga je približno 60% do 80% shranjenega v jetrih, ostalo pa v mišicah. Dnevno se pri odraslem človeku preko žolča izloči približno 2 mcg, vendar se ga v tankem črevesju večji del zopet absorbira. Predvideva se, da je pri nizkem vnosu s hrano reabsorpcija večja. Če je absorpcija nemotena, v hrani pa ni vitamina B12 (striktni vegani), se zato pomanjkanje lahko razvije šele po 15 do 20 letih, če pride do motenj absorpcije pa že po 3 do 6 letih, neodvisno od količine v hrani.

 

Pri majhnih otrocih se lahko posledice pomanjkanja pojavijo hitreje, saj so njihove zaloge bistveno manjše ali jih sploh še nimajo.

 

Hrana

 

Največ vitamina B12 se nahaja v mesu, drobovini (predvsem v jetrih), školjkah, mlečnih izdelkih in jajcih, vendar pa jajca vsebujejo tudi snovi (beljak več kot rumenjak), ki zmanjšujejo absorpcijo tega vitamina v črevesju.

 

Nobena rastlinska hrana ne vsebuje vitamina B12, vključno z rastlinami in živili rastlinskega izvora, za katera nekateri trdijo, da ga, npr. razne alge (Nori, Spirulina, Klorela itd.), tempeh, tofu, rastline, gnojene z naravnimi gnojili itd.

 

Zastrupitev ali stranski učinki zaradi uživanja prehranskih dopolnil ali prehranskih virov vitamina B12 pri zdravih ljudeh so izredno redki, saj je absorpcija omejena, kar pomeni, da se tudi pri visokih zaužitih dozah absorbira le določena količina vitamina.

Stranski učinki so sicer zabeleženi, vendar ni gotovo, ali so bili dejansko posledica uživanja vitamina B12 ali pa so bili vzroki kje drugje. Možni stranski učinki so: lažja driska, napadi tesnobe in panike, težave z dihanjem, kožna srbečica in bolečine v prsih.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1174 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 8. februar 2017, 23:04

Veliko je veganov, ki so to zaradi identitete, a jim to ne pomaga kaj dosti, saj dvomijo vase in tudi niso še izstopili iz programov, ki jim jih je vstavila matrica..  Nato kompenzirajo to z dodatki in drugimi zadevami, a jim vseeno skozi kaj manjka v telesu..  Če telo tudi čutiš in če slediš vibri, lahko ješ živo hrano in použiješ dovolj žive vibre, da vsaka tvoja celica nato vibrira od življenja..

Spet malo nižje od tega so pa materialne želje in tudi upoštevanje materialnega nivoja, da še sam spregovori..  Ampak umetnost pa je prepoznavati razlike med tem kaj telo signalizira, da bi želelo, da se naj vnese vanj;  katere ideje kaj dati v usta se porodijo iz strani nerazrešenih čustev in drugih zasvojenosti; ali mentalna prepričanja, ki dirigirajo vnos, na podlagi zapovedi in strahu, kaj bo če se to ne vnaša..  itd

 

Kar se pa tiče B12, mesojedci so ravnotako shirani od njega kot vegani..  Ni več stika z zemljo, pa nasploh ni stika z ravnovesjem v sebi, da si vzameš čas in se sproti harmoniziraš..  Če pogledam recimo to debato recimo vidim toliko enega pokurjenega B12, tako da ne vem od kod boste vnesli, če ga z vsakim izbruhom nato le izgubljate..  wink.png   


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#1175 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. februar 2017, 00:16

Veliko je veganov, ki so to zaradi identitete, a jim to ne pomaga kaj dosti, saj dvomijo vase in tudi niso še izstopili iz programov, ki jim jih je vstavila matrica..  Nato kompenzirajo to z dodatki in drugimi zadevami, a jim vseeno skozi kaj manjka v telesu..  Če telo tudi čutiš in če slediš vibri, lahko ješ živo hrano in použiješ dovolj žive vibre, da vsaka tvoja celica nato vibrira od življenja..

Spet malo nižje od tega so pa materialne želje in tudi upoštevanje materialnega nivoja, da še sam spregovori..  Ampak umetnost pa je prepoznavati razlike med tem kaj telo signalizira, da bi želelo, da se naj vnese vanj;  katere ideje kaj dati v usta se porodijo iz strani nerazrešenih čustev in drugih zasvojenosti; ali mentalna prepričanja, ki dirigirajo vnos, na podlagi zapovedi in strahu, kaj bo če se to ne vnaša..  itd

 

Kar se pa tiče B12, mesojedci so ravnotako shirani od njega kot vegani..  Ni več stika z zemljo, pa nasploh ni stika z ravnovesjem v sebi, da si vzameš čas in se sproti harmoniziraš..  Če pogledam recimo to debato recimo vidim toliko enega pokurjenega B12, tako da ne vem od kod boste vnesli, če ga z vsakim izbruhom nato le izgubljate..  wink.png   

 

Glas zgornji post nisem čist razumela komu je namenjen in kaj si točno mislil s tem.

 

Skratka, če ga prav razumem bi te tu lahko spomnila še in dodala, da ne zboliš nujno samo zaradi napačne prehrane, ali zaradi dvomov pri izbiri prehrane in nerazrešenih čustev v zvezi s prehrano..

Recimo sama tu nimam nobenega dvoma glede tega zakaj sem se odločila tako prhranjevati ali pa se še bom tako ali drugače.

Resnična praksa našega vnosa živil- kar sem že omenjala v prejšnjih postih je tudi ta, da vnašamo živila, ki niso povsem živa  ( tudi zaradi osiromašene prsti, umetne predelave, dodanih strupov ) in tu seveda pride do momenta ja, ko nismo več v širšem stiku z zemljo in v sozvočju z naravo..

 

Seveda so tu še drugi faktorji, morda nerazrešena čustva na drugih področjih življenja in nivojih naših ostalih teles, zaradi česa organizem odreagira, se izčrpa itd ....in tu predvsem se mi zdi, da pride do tistega porušenega stanja celične vibre...

 

Skratka ja .

Bistvo zdravja je harmonija na vseh nivojih našega bitja.

Sem lih pred kratkim nekje povzela tudi zase- kako je potrebno vsak dan hraniti naših pet plasti energijskih teles

Naj jih še tu omenim;

 

1. - Fizično (kakšno hrano in vodo piješ - in seveda naj bi le izvrno, čisto, živo vodo in hrano )
2. - Plazmatsko telo ( koliko svetlobe, sonca, lune, zvezd- ognja, čistega zraka- energijskega načina dihanja na dan premoremo )
3.-  Hologramsko telo (hranimo ga z mislimi in čustvi- našimi in  tujimi ...Sem kar mislim.
Zato ne bi smeli razmišljat preveč o problemih, ki so del življenja in  jih ne bi smeli premlevati v nedogled. Ker so torej del življenja, jih sproti rešujemo.)
4 -  telo je Zavest, ki jo hranimo s cilji in voljo, ki sta v medsebojni vzročni povezavi. Če človek nima volje, nima ciljev in obratno. Center točke je v energijskem centru, ki se mu reče Hara.

5. Duša...to pa hranimo z radostjo in ljubeznijo .( Koliko si privoščimo dnevno prav tega, ker zna bit vzrok mnogih anomalij v različnih stanjih)

 

Če se vsak dan prečekiramo v zgornjem smislu - kje se zanemarjamo, kaj ignoriramo, nam niti ni tako težko odkriti zakaj vse lahko zbolimo in kje imamo porušeno to ravnovesje ....wink.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0