Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Rezanje karmičnih vezi.


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
184 komentarjev na to temo

#101 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 17. februar 2016, 21:31

EVOGA, DA NE BOM KAR POBEGNILA

KOT TO NAREDIM NAJRAJE

SE UČIM ARGUMENTIRATI

IN NE SAMO NAPADATI LJUDI, KI IMAJO DRUGAČNO MNENJE

ZATO SE ŠE ENKRAT LOTEVAM ARGUMENTACIJE

KER VEM, DA JE TUDI TO POMEMBNO

ZNATI ARGUMENTIRATI

SPODI SO ODGOVORI NA TVOJA MNENJA

IN PA JASEN ZAPIS, KO SI DVIGNIL SVOJO VERO NAD MOJO

 

 

 Ok, če nadaljujem v tvojem... ko se boš zbudila iz budističnega verovanja boš vidla da materialni elementi niso le projekcija tvojega uma in da so materialni sami po sebi, ne glede na tvojo percepcijo njih. 

 

NIKOLI NISEM REKLA, DA SO MATERIALNI ELEMENTI LE PROJEKCIJA MOJEGA UMA, REKLA SEM, DA DO NJIIH NE MOREM PRIDI NA NOBEN DRUGAČEN NAČIN, KOT S SVOJIM UMOM, TOREJ JIH SAME ZASE NE POZNAM... NE VEM KAKŠNI SO, ČE SO? VEM PA KAKO ME PREVARA UM V SANJAH... ZAKAJ ME NE BI PREVARAL V BUDNEM STANJU?
 

 

Spet tvoja neizkušenost. Ko sonce vzide ni več teme... ko spoznaš realnost tako kot je, prečistiš karmo. Ni en del in drug del in oboje potrebno.

TODA DA BI PRIŠEL DO TEGA DA SONCE VZIDE, NE MOREŠ, ČE JE TVOJ UM POVSEM UJET V TEŽJE KARMIČNE SVETOVE, KOLIKO SE JIH JE RAZSVETLILO V PEKLU... TOREJ RABIŠ IMETI NEKAJ DOBRE KARME, DA SPLOH LAHKO PRIDEŠ DO LUČI


  

 Kot sem reku, ne vodijo vse poti do istega cilja in budizem ti je lahko največ le nek vmesen korak do popolnega spoznanja resnice in s tem popolnega in za vselej odrešenja od karme. Lahko greš pa že zdej direkt na direktno pot do tega popolnega cilja, kar ti srčno predlagam. Vse kar lahko dobiš z budizmom in še kar ne moreš lahko s tem dosežeš hitreje in z manj težavami in pastmi. Jaz sem izkusu mir, hramonijo, praznino budizma. In več kot to, tudi neomejeno statično duhovno ekstazo, ki ti je budizem sam po seb ne more dat, tj. impersonalni aspekt Boga. In še več kot to, tudi dinamično neomejeno, vedno naraščajočo duhovno ekstazo večne ljubezni do Boga, Krišne. Po njegovi milosti greš lahko direkt na pot k temu cilju... in ji/mu ni nikol konca, z vedno novo in novo popolno izpolnitvijo. V resnic ti si od Krišne... in zate najboljš je da/ko si Zanj. Lahko ti dam tud degustacijo, da ti ne bi blo treba neki na slepo verjet smile.png Si pripravljena?

TU GLEJ SI OČITNO DAL VEDETI, DA JE TVOJA RESNICA BOLJŠA OD MOJE

PO MISLOSTI DRUGEGA BITJA BI PRIŠEL DO LASTNEGA RAZVOJA

VDANOST IN LJUBEZEN SVETEMU BITJU JE LAHKO EN DEL ZGODBE NE VSA ZGODBA

BREZ SPOSOBNOSTI ZA TRANSFORMACIJO

BREZKOMPROMISNE ISKRENOSTI DO TEGA KJE SI TA TRENUTEK

PREKO VSAKODNEVNEGA DELA NA LASTNEM UMU

SI NE PREDSTAVLJAM RAZVOJA

VERA JE POMEMBNA

SAMO ZNANJE NI NIČ MANJ POMEMBNO OD VERE



#102 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. februar 2016, 22:34

 

NIKOLI NISEM REKLA, DA SO MATERIALNI ELEMENTI LE PROJEKCIJA MOJEGA UMA, REKLA SEM, DA DO NJIIH NE MOREM PRIDI NA NOBEN DRUGAČEN NAČIN, KOT S SVOJIM UMOM, TOREJ JIH SAME ZASE NE POZNAM... NE VEM KAKŠNI SO, ČE SO? VEM PA KAKO ME PREVARA UM V SANJAH... ZAKAJ ME NE BI PREVARAL V BUDNEM STANJU?

 

Napisala si  : ker so elementi materialni zavojo tvojih zaznavnih sposobnosti, ne ker so sami zase. Na to sem ti napisu, da so materialni elementi materialni elementi taki sami zase, ne glede na tvojo percepcijo njih, kar lahko spoznaš z onkraj umsko percepcijo, kar ti budizem ne omogoča, kar sem ti tud napisu. Ja, um te vara (omejuje/popači sliko) tudi v budnem stanju in tudi v stanju budistične meditacije (ki ti ga stabilizira le, ne pa pelje onkraj). Materialni elementi so v resnic večno kategorično različni od tebe. 

 

 

Spet tvoja neizkušenost. Ko sonce vzide ni več teme... ko spoznaš realnost tako kot je, prečistiš karmo. Ni en del in drug del in oboje potrebno.

TODA DA BI PRIŠEL DO TEGA DA SONCE VZIDE, NE MOREŠ, ČE JE TVOJ UM POVSEM UJET V TEŽJE KARMIČNE SVETOVE, KOLIKO SE JIH JE RAZSVETLILO V PEKLU... TOREJ RABIŠ IMETI NEKAJ DOBRE KARME, DA SPLOH LAHKO PRIDEŠ DO LUČI

 

Sonce vzide po svoji volji in razprši vso temo, kar vidiš če si pred njim ne zatiskaš oči. Ne rabiš met dobre karme za sprejet luč. Sam sprejet jo morš smile.png V peklu se jih je razsvetlil tolk kokr jih je blo pripravljenih sprejet sonce, luč.

 

 Kot sem reku, ne vodijo vse poti do istega cilja in budizem ti je lahko največ le nek vmesen korak do popolnega spoznanja resnice in s tem popolnega in za vselej odrešenja od karme. Lahko greš pa že zdej direkt na direktno pot do tega popolnega cilja, kar ti srčno predlagam. Vse kar lahko dobiš z budizmom in še kar ne moreš lahko s tem dosežeš hitreje in z manj težavami in pastmi. Jaz sem izkusu mir, hramonijo, praznino budizma. In več kot to, tudi neomejeno statično duhovno ekstazo, ki ti je budizem sam po seb ne more dat, tj. impersonalni aspekt Boga. In še več kot to, tudi dinamično neomejeno, vedno naraščajočo duhovno ekstazo večne ljubezni do Boga, Krišne. Po njegovi milosti greš lahko direkt na pot k temu cilju... in ji/mu ni nikol konca, z vedno novo in novo popolno izpolnitvijo. V resnic ti si od Krišne... in zate najboljš je da/ko si Zanj. Lahko ti dam tud degustacijo, da ti ne bi blo treba neki na slepo verjet smile.png Si pripravljena?

TU GLEJ SI OČITNO DAL VEDETI, DA JE TVOJA RESNICA BOLJŠA OD MOJE

 

 

Če maš ti 50 eur in jaz 100 eur... a ni res da mam jaz več denarja? A se ti zdi to tolk nemogoče? Sej Buda ma tud več "dnarja" kot ti ne? In to je seveda tud preverljivo, nč na slepo vero.

 

PO MISLOSTI DRUGEGA BITJA BI PRIŠEL DO LASTNEGA RAZVOJA

VDANOST IN LJUBEZEN SVETEMU BITJU JE LAHKO EN DEL ZGODBE NE VSA ZGODBA

BREZ SPOSOBNOSTI ZA TRANSFORMACIJO

BREZKOMPROMISNE ISKRENOSTI DO TEGA KJE SI TA TRENUTEK

PREKO VSAKODNEVNEGA DELA NA LASTNEM UMU

SI NE PREDSTAVLJAM RAZVOJA

VERA JE POMEMBNA

SAMO ZNANJE NI NIČ MANJ POMEMBNO OD VERE

 

A nisi ti prišla po milosti Bude do procesa, ki ga trenutno izvajaš? In sama si rekla da na podlagi vere ker še nimaš izkustva, znanja. 

 

Kot sem reku, do cilja popolne osvoboditve od karme lahko prideš na dva načina, eno je po blagoslovu ("pomilostitvi"), drugo je po tvojem ustreznem trudu, tj. sledenju pravega postopka. Znotri pravega postopka maš lahko vmesne korake (kot je npr. budizem) in za dosego končnega (ki ni omejen) koraka morš sprejet direkten proces. Lahko pa že zdej direktnega, ker ta takoj direkten proces ti je zdaj na voljo po milosti Boga, ampak še zmeri morš ti sledit postopek, razen v primeru pomilostitve. Npr. brez da ti doktor predpiše taprava zdravila ne morš ozdravet ampak brez da jih ti jemlješ pa tud ne.

 

Vdanost Bogu (tj. sledenje njegovega nasveta) je transformacija, brezkompromisna iskrenost, vsakodnevno delo, ki te lahko popolno in za vselej osvobodi karme. 



#103 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 17. februar 2016, 23:12

:)



#104 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 17. februar 2016, 23:40

na kaj od tistega, kar sem rekla se to navezuje?

 

 

tongue.pngti ne bereš istih suter kot jaz, očitno

 

 

zopet ne bereš istih suter, kot jaz

ta moderen budizem s tradicionalnim nima nič skupnega

 

naj ti bo

krasna šola za ego

prepuščam ti tvoj prav

smile.png

 

Jaz sploh ne berem suter...prebral sem samo določene razlage ezoteričnega budizma, ki so povedane preprosto za zahodnega običnega človečka...vse to podkrepljeno z določenimi izkušnjami...tongue.png

 

Ego...malo pomeditiraj na to stvar...in ne delaj istih napak kot nekateri pred tabo...biggrin.png

 

 

ti slovarčki

imajo tako malo znanja

beri Šantidevo ... direktni tekst  bodisatve

beri sutre... direktno Budove besede

beri izvirnike in ne neke teoretične posplošitve

pa boš mal bolj razumel

 

Kaj ti pomagajo izvirniki brez tapravega prevoda in razlage...a ni bolje malo odmeditirat...in mogoče se na notranjih nivojih razkrijejo bolj pravilne in natančne informacije...Al se pa pokaže sam Buda in začne privat poučevanje...biggrin.png

 

Bom pa z veseljem prebral tekste kjer piše da je Gautama Buda uporabljal psihične moči, kako jih je uporabljal in proti komu...če mi poveš kje to piše...

 

By the way...to niso teoretične posplošitve, ampak je razlaga bolj namenjena zahodnjakom, ki ne poznajo sanskrtskih ali kakšnih drugih vzhodnjaških izrazov brez prevelikega filozofiranja...izvira pa iz znanja, ki je starejše od budizma...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#105 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 18. februar 2016, 00:18

Sem šel prav gledat izraz v SLO...

 

Bodisatva- dobesedno- ta, katerega zavest je postala modrost oz. "budi". Kdor potrebuje le še eno utelešenje, da bi postal popoln buda. 

Bodisatva v nekaterih ezoteričnih tekstih lahko pomeni tudi naziv za uraden položaj, ki ga trenutno zaseda xxx. Ta uraden položaj bi lahko imenovali tudi Učitelj Sveta. Bodisatva je vodja vseh verstev sveta ter Mojster Mojstrov in angelov...

 

Budi- Univerzalna Duša ali Um. Človekova duhovna duša (šesti princip) in zaradi tega vozilo Atme, Duha, ki predstavlja Sedmi Princip.

 

Tale definicija je zelo globoka kdor ve na kaj se nanaša...velike črke so napisane z namenom...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#106 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. februar 2016, 09:08

Brezo, morda malce neumestno vprašanje, toda kva je teb bl verodostojen vir.. recimo mal karikiram

o Džavolčičih? A je to  antična  Knjiga o Džavolih ki jo je pred desetimi tisočletji v satangariju napisal Lucifer Satanović, Satan I kategorije, al slovar slovenskega knjižnega jezika?


prenos.jpg


#107 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 18. februar 2016, 09:30

Najprej v redu definiraj oz. razloži kako se preveri verodostojnost vira...potem pa še kako se preveri verodostojnost informacij...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#108 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 18. februar 2016, 10:39

Domača naloga za Breziča: Kako guru in šaman Jezus pomaga ljudem, da si ne bi zaradi slabe karme nakopali še več slabe karme, ampak bil jo karseda učinkovito razrešili? (pri tem seveda ne mislim kakih Cerkvenih hokus pokusov z odpustki in podobnim) 



#109 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 18. februar 2016, 11:06

Domača naloga za Breziča: Kako guru in šaman Jezus pomaga ljudem, da si ne bi zaradi slabe karme nakopali še več slabe karme, ampak bil jo karseda učinkovito razrešili? (pri tem seveda ne mislim kakih Cerkvenih hokus pokusov z odpustki in podobnim) 

 

Na isti način kot Guruji...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#110 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 18. februar 2016, 11:11

Zemlja je okrogla. Amen! Hydrogen.gif



#111 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. februar 2016, 11:18

Najprej v redu definiraj oz. razloži kako se preveri verodostojnost vira...potem pa še kako se preveri verodostojnost informacij...biggrin.png

 

Vse  kar gre po principu

Što je babi milo to se babi snilo, a dvaput se joj snilo što donosi pare i jare"

 

Ni verodostojno...

 

 

 kot drugo, verjetno poznaš pojem "avtentična razlaga"

Uporablja se pri razlagi zakona, kadar mora zakon razložit tisti ki je zakon neposredno sprejel

 

 Tko je s starimi spisi

 

 ko recimo ti manipuliraš z besedo karma, slednja ne more bit nč druzga kot to kar piše v vedskih spisih.

 

In ne to kar ti misliš da karma je ker si prebral pri  Blavecki al pr Ogorevci

 

 a se razumeva do tu?


prenos.jpg


#112 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. februar 2016, 11:19

karma.jpg

 

Sam s tem se ne morš rešit samega kroga karme v katerga si ujet. Lohk edin dosežeš uklenjenost v zlate namest srebrne ali bronaste okove, sam še zmeri si ujet. Da bi se lahko popolnoma in za vselej rešil kroga karme in bil svoboden, je samo en način, brezpogojna predaja Najvišjemu bitju, kar pomen po njegovih navodilih zavestno delovat Zanj. Ker smo od Njega večni služabniki in le v njegovem služenju nimamo nobenga problema in mamo popolno svobodo in popolno zadovoljstvo.



#113 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 18. februar 2016, 11:35

Vse  kar gre po principu

Što je babi milo to se babi snilo, a dvaput se joj snilo što donosi pare i jare"

 

Ni verodostojno...

 

 

 kot drugo, verjetno poznaš pojem "avtentična razlaga"

Uporablja se pri razlagi zakona, kadar mora zakon razložit tisti ki je zakon neposredno sprejel

 

 Tko je s starimi spisi

 

 ko recimo ti manipuliraš z besedo karma, slednja ne more bit nč druzga kot to kar piše v vedskih spisih.

 

In ne to kar ti misliš da karma je ker si prebral pri  Blavecki al pr Ogorevci

 

 a se razumeva do tu?

 

Razloži pojem "avtentičnost" pri "ljudsko" ala ljudskih zgodbicah, modrosti...icon1_question.gif Mene so v šoli učili, da avtor ni poznan in da je nastalo med narodom...

 

Če ti misliš, da se naslanjam samo na Blavatsko si falil toliko mimo da kar glava boli...ona je v tistem času prevedla določene stvari iz ezoteričnega budizma in določene stvari, ki so ji bile razložene iz strani visokih lam in kar ji je bilo "telepatsko" narekovano od nekega "mojstra"...Ogorevca pa sploh ne štejem v ta kontekst, ker ne ve kaj dosti o vzhodnjaških naukih...

 

Zdaj pa ti povej....komu bi bolj verjel- človečku pri katerem se prav čuti agresija oz. drugi neprijetni "feelingi" med samim branjem teksta ali človečku pri katerem se prav čuti ljubeč, nevtralen "ton" pri besedah oz. besednih zvezah v besedilu...icon1_question.gif

 

Kot drugo pa resno dvomim, da si ti kdaj bral vedske spise v originalu, da razumeš kaj šele znaš brati sanskrtski...kaj šele da bi znal tolmačiti skriti pomen in metafore, ki so v Vedskih spisih...torej se zanašaš na določena tolmačenja od drugih...In zdaj razloži po čem sklepaš da so oni to prav prevedli in pretolmačili...Potem pa lahko še razložiš zakaj imamo toliko različnih verzij Biblije...In po čem skepaš da se ni isto zgodilo tudi pri drugih religijah...icon1_question.gif biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#114 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. februar 2016, 12:43

Razloži pojem "avtentičnost" pri "ljudsko" ala ljudskih zgodbicah, modrosti...icon1_question.gif Mene so v šoli učili, da avtor ni poznan in da je nastalo med narodom...

 

Če ti misliš, da se naslanjam samo na Blavatsko si falil toliko mimo da kar glava boli...ona je v tistem času prevedla določene stvari iz ezoteričnega budizma in določene stvari, ki so ji bile razložene iz strani visokih lam in kar ji je bilo "telepatsko" narekovano od nekega "mojstra"...Ogorevca pa sploh ne štejem v ta kontekst, ker ne ve kaj dosti o vzhodnjaških naukih...

 

Zdaj pa ti povej....komu bi bolj verjel- človečku pri katerem se prav čuti agresija oz. drugi neprijetni "feelingi" med samim branjem teksta ali človečku pri katerem se prav čuti ljubeč, nevtralen "ton" pri besedah oz. besednih zvezah v besedilu...icon1_question.gif

 

Kot drugo pa resno dvomim, da si ti kdaj bral vedske spise v originalu, da razumeš kaj šele znaš brati sanskrtski...kaj šele da bi znal tolmačiti skriti pomen in metafore, ki so v Vedskih spisih...torej se zanašaš na določena tolmačenja od drugih...In zdaj razloži po čem sklepaš da so oni to prav prevedli in pretolmačili...Potem pa lahko še razložiš zakaj imamo toliko različnih verzij Biblije...In po čem skepaš da se ni isto zgodilo tudi pri drugih religijah...icon1_question.gif biggrin.png

 To si tko vprašal k da ti sanjaš v Sanskritu.. V bistvu verjamem čistemu bhakti.. razlagi čistega bhakte, ki izhaja iz duhovne tradicije parampare od Krishne dalje. Pri vseh teh zadevaj je pa itak tako al se predaš v celoti al pa nč od tebe, sej to najbolj sam veš iz prakse..


prenos.jpg


#115 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 18. februar 2016, 13:08

 To si tko vprašal k da ti sanjaš v Sanskritu.. V bistvu verjamem čistemu bhakti.. razlagi čistega bhakte, ki izhaja iz duhovne tradicije parampare od Krishne dalje. Pri vseh teh zadevaj je pa itak tako al se predaš v celoti al pa nč od tebe, sej to najbolj sam veš iz prakse..

 

Vprašal sem tako kot bi vprašal vsak ki uporablja "logiko"...tongue.png

 

Vprašal bom isto kot sem mgd...kje v Vedskih spisih je omenjen Krišna točno s tem imenom pred zgodbicami o njegovem rojstvu kar je bilo okoli 5000 let nazaj...icon1_question.gif

 

Kako veš kdo je čisti bhakta...a si jasnoviden...a znaš kako drugače to preveriti...kako veš ali je bitjece ki ga poznamo pod imenom Krišna res bil pred svojim rojstvom inkarniran pod drugim imenom in vse to kar mu krišnovci pripisujejo...icon1_question.gif

 

Sorry brate...če ti verjameš na lepe oči potem v redu...ampak že Gautama Buda je učlil, ne verjemite ničemur, tudi če sem jaz tako rekel, če se ne ujema z vašimi izkušnjami...

 

Kot drugo...ni vse napisano v Vedskih spisih...tapravo znanje se je prenašalo iz ust do ust...ali pa s poučevanjem na notranjih nivojih...Vedski spisi so samo "pozunanjenje" tistega kar je "notranje" učenje...in še to je ubesedeno samo majhen del...tako so govorili Guruji, ki so se šetali po naši Zemljici od nastanka planetka dalje...

 

Obični človeček, bi se torej vprašal kaj in komu verjeti, ter zakaj...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#116 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. februar 2016, 13:58

Vprašal sem tako kot bi vprašal vsak ki uporablja "logiko"...tongue.png

 

Vprašal bom isto kot sem mgd...kje v Vedskih spisih je omenjen Krišna točno s tem imenom pred zgodbicami o njegovem rojstvu kar je bilo okoli 5000 let nazaj...icon1_question.gif

 

Kako veš kdo je čisti bhakta...a si jasnoviden...a znaš kako drugače to preveriti...kako veš ali je bitjece ki ga poznamo pod imenom Krišna res bil pred svojim rojstvom inkarniran pod drugim imenom in vse to kar mu krišnovci pripisujejo...icon1_question.gif

 

Sorry brate...če ti verjameš na lepe oči potem v redu...ampak že Gautama Buda je učlil, ne verjemite ničemur, tudi če sem jaz tako rekel, če se ne ujema z vašimi izkušnjami...

 

Kot drugo...ni vse napisano v Vedskih spisih...tapravo znanje se je prenašalo iz ust do ust...ali pa s poučevanjem na notranjih nivojih...Vedski spisi so samo "pozunanjenje" tistega kar je "notranje" učenje...in še to je ubesedeno samo majhen del...tako so govorili Guruji, ki so se šetali po naši Zemljici od nastanka planetka dalje...

 

Obični človeček, bi se torej vprašal kaj in komu verjeti, ter zakaj...biggrin.png

 Brezo

Najprej preberi vsaj en vedski spis, pa boš videl da se vsaj v temu pojavlja neštetokrat.. in ta vedski spis je del Mahabharate .. in teh vedskih spisov je malo morje miljon. edin kar nekaterim še ni jasn, odnos med Vishnujem in Krishno, kdo je kaj med tema dvema ki sta v biti eno in isto.

 

 To je kar se filozofije tiče

 

 kar se pa neposrednega izkustva tiče lahk rečem da ga tut že imam..

 

Gautama Buda je sicer rekel ne verjamite  ničemur če se ne ujema z vašimi izkušnjami, ne vem no če je to rekel, ampak če ti to pravš, 

Se prav da ti ne verjameš da ima droga kakršenkoli učinek na telo,če se nisi sam drogiral?

 

 Sej zastopm kar hočeš povedat,sam dejansko smo spet v tisti mayi o Shtojebabimilotosebabisnilo giti


prenos.jpg


#117 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 18. februar 2016, 15:35

Bodisatva je bitje, katerega um je udejanil bodičito

bodičita je motivacija, da se razsvetliš, za to da bi rešil vsa čuteča bitja iz Samsare, kajti dokler nisi popolno razsvetljen ne znaš popolno pomagati

ko je um udejanji bodičito, ko je zgoraj definirana motivacije tako prepletena z umom, kot mleko z vodo

Bodisatva se vrača... seveda je več bumijev, nivojem, vse do popolnega razsvetljenja

in skozi pomoč drugim puca tudi sebe in napreduje postopoma do popolnega razsvetljenja

brez slovarčkov

samo z veliko prebranih knjig in veliko dobrih učiteljev :)



#118 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. februar 2016, 15:36

Vprašal bom isto kot sem mgd...kje v Vedskih spisih je omenjen Krišna točno s tem imenom pred zgodbicami o njegovem rojstvu kar je bilo okoli 5000 let nazaj...icon1_question.gif

 

Npr. v Brahma samhiti 5.1. 
 

īśvaraḥ paramaḥ kṛṣṇaḥ
sac-cid-ānanda-vigrahaḥ
anādir ādir govindaḥ
sarva-kāraṇa-kāraṇam
Word for word: 
īśvaraḥ — the controller; paramaḥ — supreme; kṛṣṇaḥ — Lord Kṛṣṇa; sat — comprising eternal existence; cit — absolute knowledge; ānanda — and absolute bliss; vigrahaḥ — whose form; anādiḥ — without beginning; ādiḥ — the origin; govindaḥ — Lord Govinda; sarva-kāraṇa-kāraṇam — the cause of all causes.
Translation: 
Kṛṣṇa who is known as Govinda is the Supreme Godhead. He has an eternal blissful spiritual body. He is the origin of all. He has no other origin and He is the prime cause of all causes.

Kako veš kdo je čisti bhakta...a si jasnoviden...a znaš kako drugače to preveriti...

 

Po njegovi čisti bhakti, čisti ljubezni.

 

Ampak nekateri tud ne prepoznajo takoj, tako kot npr. ko mama otroka kopa se ta dere, ampak ko je skopan vid zakaj je blo to dobr zanj. Al pa če ga pelje k doktorju se tud dere al pa ko mu reče naj gre v šolo mu ni za it ampak ščasoma ugotovi zakaj je blo to dobr zanj in da je blo iz ljubezni, čeprav prej ni dojel in se upiral. Al pa recimo doktor, ki da injekcijo, se nekaterim pacientom zdi uh kolk je krut, ampak ko se pozdravjo vidjo zakaj je blo to potrebno in dobr. Al pa otrok, ki noče vzet zdravila in mu doktor reče ok, ti bom dal tole liziko če boš vzel zdravilo in tko je pripravljen in ko vzame, ščasoma dojame kaj je point zdravila.

 

kako veš ali je bitjece ki ga poznamo pod imenom Krišna res bil pred svojim rojstvom inkarniran pod drugim imenom in vse to kar mu krišnovci pripisujejo...icon1_question.gif

 

Krišna nikol ni bil "inkarniran", tj. v materialnem mesu. Njegova oblika je večna, iznad tega sveta in tudi ko pride v ta svet. In ima neomejeno večnih oblik in aktivnosti. Recimo če grem jaz danes v MB in en iz tam me danes prvič vidi, a to pomen, da mene prej ni blo? Na podoben način, Krišna je večen in ima svoje večno prebivališče onkraj te materialne kreacije, v katero se samo na vsake tolk časa spusti, za dobrobit vseh živih bitij. In ko se Krišna pojavi v kakšni drugi obliki, npr. kot Varaha, to ne pomen da je on ena druga oseba. On je večno on. In lahko ma več oblik hkrati in na večih mestih hkrati, v bistvu je vseprisoten. Je pač vsemogočen. Bog. Krišnovci Krišni nič ne pripisujejo, ampak le opisujejo njegova transcendentalna imena, oblike, lastnosti, spremljevalce, aktivnosti kot so razodeta v svetih spisih in kot so jih sami spoznal. 

 

Kot drugo...ni vse napisano v Vedskih spisih...tapravo znanje se je prenašalo iz ust do ust...ali pa s poučevanjem na notranjih nivojih...Vedski spisi so samo "pozunanjenje" tistega kar je "notranje" učenje...in še to je ubesedeno samo majhen del...tako so govorili Guruji, ki so se šetali po naši Zemljici od nastanka planetka dalje...

 

Zakaj pa pol zgori zahtevaš napisano točno ime Krišne? :) Po temlem tud če ni napisano, to še zmeri ni dokaz, da ne obstaja. Prvo ustvarjeno živo bitje v materialni kreaciji je Brahma, oče Sanat-kumarja. Po milosti Krišne je dobil absolutno znanje, ga spoznal, postal prvi Guru in ga predal naprej. Tist citat zgoraj iz Brahma samhite je njegova realizacija.

 

Obični človeček, bi se torej vprašal kaj in komu verjeti, ter zakaj...biggrin.png

 

Vsak si hoče odstrant trpljenje in dobit večno zadovoljstvo, drgač ne bi jamru in bil jezen ko tega nima. Če vidim, da men še ni uspelo, nekomu pa je, kar lahko preverjam po tem ali pride pod vpliv jamranja in/ali jeze, se mu splača verjet in poslušat njegov nasvet in si pridobit lastno večno zadovoljstvo.  



#119 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 18. februar 2016, 15:45

 

 

Napisala si  : ker so elementi materialni zavojo tvojih zaznavnih sposobnosti, ne ker so sami zase. JA DANI SO TI IZKLJUČNO SKOZI TVOJ ZAZNAVNI APARAT IN RAZUM, AL SO TI MOGOČE DANI KAKO DRUGAČE? Na to sem ti napisu, da so materialni elementi materialni elementi taki sami zase, ne glede na tvojo percepcijo njih, kar lahko spoznaš z onkraj umsko percepcijo, kar ti budizem ne omogoča, kar sem ti tud napisu. Ja, um te vara (omejuje/popači sliko) tudi v budnem stanju in tudi v stanju budistične meditacije (ki ti ga stabilizira le, ne pa pelje onkraj). Materialni elementi so v resnic večno kategorično različni od tebe. 

 

 

 

Sonce vzide po svoji volji in razprši vso temo, kar vidiš če si pred njim ne zatiskaš oči. Ne rabiš met dobre karme za sprejet luč. Sam sprejet jo morš smile.png V peklu se jih je razsvetlil tolk kokr jih je blo pripravljenih sprejet sonce, luč. VIŠ TU SE NE BOVA NIKOL STRINJALA, ZATO BODVA PRIJATLA, KI IMATA DRUGAČEN POGLED NA ISTO BEJBO, TI PRAVIŠ DA JE PRESUHA, JAZ DA JE PREDEBELA.... NI POMEMBNO... PAČ NE ZNAM SI ZAMISLITI, DA BI NEKDO, KI USTVARJA SAMO TEMO OKROG SEVE LAHKO BIL PRIPRAVLJEN SPREJET LUČ ... NEKATERI NISO PRIPRAVLJENI SPREJETI NITI DNEVNIKA HVALEŽNOSTI :)

 

 

 

Če maš ti 50 eur in jaz 100 eur... a ni res da mam jaz več denarja? A se ti zdi to tolk nemogoče? Sej Buda ma tud več "dnarja" kot ti ne? In to je seveda tud preverljivo, nč na slepo vero.

IN KDO PRAVI, DA IMAŠ TI 100 EVROV IN JAZ 50? ME POZNAŠ? TI LAHKO OBJEKTIVNO PRIMERJAŠ TVOJO RELIGIJO Z MOJO. ČE TEBI NI SEDEL BUDA, TO ŠE NE POMENI, DA BUDIZEM ZAME NI BOLJŠI , KOT KAKA DRUGA RELIGIJA?

 

A nisi ti prišla po milosti Bude do procesa, ki ga trenutno izvajaš? In sama si rekla da na podlagi vere ker še nimaš izkustva, znanja.NE NISEM PRIŠLA PO MISLOSTI BUDE... PRIŠLA SEM S SVOJIMI POZITIVNIMI DEJANJI, DO ČLOVEŠKE REINKARNACIJE, IN S MOČNO POVEZAVO Z UČITELJEM DO BUDIZMA IN OD TU DALJE... PO SVOJI KARMI SEM PRIŠLA V STIK Z NJIMI, TODA JA STIK Z NJIMI, SPLOH Z VELIKO NAKLONJENOSTJO IN PREDANOSTJO MI OMOGOČA HITREJŠO RAST, KOT ČE GA NE BI BILO 

 

Kot sem reku, do cilja popolne osvoboditve od karme lahko prideš na dva načina, eno je po blagoslovu ("pomilostitvi"), drugo je po tvojem ustreznem trudu, tj. sledenju pravega postopka. Znotri pravega postopka maš lahko vmesne korake (kot je npr. budizem) in za dosego končnega (ki ni omejen) koraka morš sprejet direkten proces. Lahko pa že zdej direktnega, ker ta takoj direkten proces ti je zdaj na voljo po milosti Boga, ampak še zmeri morš ti sledit postopek, razen v primeru pomilostitve. Npr. brez da ti doktor predpiše taprava zdravila ne morš ozdravet ampak brez da jih ti jemlješ pa tud ne.

PRIZNAJVA SI, DA DRUGAČE RAZUMEVA STVARI... ZATE JE AVTO KI GA JAZ VOZIM SUPER VARČEN, ZAME JE GRDI JAJČEK.... NI POMEMBNO... KO GOVORIMO O RELIGIOZNIH STVARI, NI ZNANSTVENEGA DOKAZOVANJA...

 

Vdanost Bogu (tj. sledenje njegovega nasveta) je transformacija, brezkompromisna iskrenost, vsakodnevno delo, ki te lahko popolno in za vselej osvobodi karme. 

TI ŽELIM VSO SREČO PRI TEJ VDANOSTI, JAZ PA SEM NESKONČNO BOLJ SREČNA V ATEISTIČNEM SVETU... KDO BI TO RAZUMU, LAŽJE MI JE, ČE VEM, DA STVARI LAHKO SPREMENIM SAMA... IN DA ČE SE POTRUDIM, DA LAHKO DOBIM TUDI POMOČ TISTIH, KI SO ŽE VIŠJE NA POTI :)



#120 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. februar 2016, 15:56

Zanija, normalno je moje, boldano tvoje :

 

 

Če bi brala kaj sem pisu, bi lahko videla, da se zavedam da sem si svojimi dejanji skreiral težave in da si lahko tudi kaj lepega. Zavedam se tudi kdo sem jaz, večno obstoječi "kreator", zavestno bitje, s svobodo izbire glede delovanja in po naravi blažen. Nisem pa vseveden dobesedno.

Ne govorim, da si vseveden, govorim da imaš potencial vsevednosti.

Če bi bil, ne bi mogu pridt v težave sploh. Nobeno živo, čuteče bitje si ne želi problemov in če bi vedu noben ne bi šel zavestno v nekaj kar bi mu jih povzročil.

to je logičen pomislek... ja res se ne ve, zakaj se je začelo ustvarjanje karme in kdaj. pri nas se reče da je od časov brez začetka. Tu razumem tvoj dvom.

In če bi bil vseveden bi se lahko v trenutku tud rešil ven.govorim o potencialni vsevednosti, ne o dejanski, ker so na našem umu zamračitve, um ne more dolovati v vseh svojih potencialih



Napisala si da se res ne ve zakaj se je začelo ustvarjanje karme in kdaj. To pomen da niti ti niti tvoji učitelji niste vsevedni, se prav v svojo in od drugih potencialno vsevednost le verjameš. In ker ne poznate vzroka karme, ga niti odpravt ne morte. Se prav ne morš trdit, da se da cilj odstranitve karme dosežt na več načinov, ker niti enga od teh ne poznaš, niti ne morš trdit da ni res, da se ga da lahko le na en način. Lahko le verjameš, za kar imaš seveda vso pravico. No, jaz pa po milosti vsevednega izkustveno vem kaj je vzrok karme in kater je en in edini način da se ga odprav. Nisi mi še odgovorila, če se lahko dobiva v živo, da ti lažje odgovorim glede popolnega Boga in "nepopolne kreacije", kjer bo vzrok karme in njegova odprava tudi jasno razvidna. 



#121 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 18. februar 2016, 15:58

 Brezo

Najprej preberi vsaj en vedski spis, pa boš videl da se vsaj v temu pojavlja neštetokrat.. in ta vedski spis je del Mahabharate .. in teh vedskih spisov je malo morje miljon. edin kar nekaterim še ni jasn, odnos med Vishnujem in Krishno, kdo je kaj med tema dvema ki sta v biti eno in isto.

 

 To je kar se filozofije tiče

 

 kar se pa neposrednega izkustva tiče lahk rečem da ga tut že imam..

 

Gautama Buda je sicer rekel ne verjamite  ničemur če se ne ujema z vašimi izkušnjami, ne vem no če je to rekel, ampak če ti to pravš, 

Se prav da ti ne verjameš da ima droga kakršenkoli učinek na telo,če se nisi sam drogiral?

 

 Sej zastopm kar hočeš povedat,sam dejansko smo spet v tisti mayi o Shtojebabimilotosebabisnilo giti

 

"Ničesar ne verjemite, ne glede na to, kje ste prebrali ali kdo je to
rekel – tudi če sem jaz to rekel – dokler se ne sklada z vašim
razmišljanjem in z vašim zdravim razumom."

To so Budove besede.

 

In te Budove besede pomagajo, da človek samo ne polni svoj um s
koncepti, copy paste od učitlja nase, ampak da jih preverja s svojim
razumom... s svojimi življenjskimi izkušnjami in tako dalje. Če ima
človek v svojemu razumu nove in nove koncepte, nove in nove predstave,
pa te niso dovolj razumljene in dojete skozi lastem um... ne pride do
tistih pravih notranjih sprememb, preobrazb.



#122 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 18. februar 2016, 16:04

Zanija, normalno je moje, boldano tvoje :

 

 



Napisala si da se res ne ve zakaj se je začelo ustvarjanje karme in kdaj. to je resTo pomen da niti ti niti tvoji učitelji niste vsevedni,tudi to je res, in to priznajo, zato jih imam še toliko bolj rada se prav v svojo in od drugih potencialno vsevednost le verjameš.ja to je predpostavka, in ne izkušnja... oziroma vera v besede tistih, ki jih spoštujem In ker ne poznate vzroka karme, ga niti odpravt ne morte.ne to ni res, nisem rekla, da ne poznamo vzrokov karme, ne poznamo kdaj se je to začelo.... vedo pa zakaj nastaja karma  Se prav ne morš trdit, da se da cilj odstranitve karme dosežt na več načinov, ker niti enga od teh ne poznaš, niti ne morš trdit da ni res, da se ga da lahko le na en način.napačna konkluzija, na podlagi predhodnje napačne ekvivalence med tem, da ne vemo kdaj se je začelo in da ne poznamo vzrokov zakaj nastane karma  Lahko le verjameš, za kar imaš seveda vso pravico. na žalost delovanje karme poznam nekoliko bolj skozi izkustvo, kot bi rada smile.pngNo, jaz pa po milosti vsevednega izkustveno vem kaj je vzrok karmeti je povedal, on osebno?  in kater je en in edini način da se ga odprav.tudi ti samo verjameš, nekomu, ki ga spoštuješ.  Nisi mi še odgovorila, če se lahko dobiva v živo, da ti lažje odgovorim glede popolnega Boga in "nepopolne kreacije", kjer bo vzrok karme in njegova odprava tudi jasno razvidna. lahko se dobiva v živo. Vedno se najde kak momentek za kafetku al čajček smile.png.



#123 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 18. februar 2016, 16:31

 Brezo

Najprej preberi vsaj en vedski spis, pa boš videl da se vsaj v temu pojavlja neštetokrat.. in ta vedski spis je del Mahabharate .. in teh vedskih spisov je malo morje miljon. edin kar nekaterim še ni jasn, odnos med Vishnujem in Krishno, kdo je kaj med tema dvema ki sta v biti eno in isto.

 

 To je kar se filozofije tiče

 

 kar se pa neposrednega izkustva tiče lahk rečem da ga tut že imam..

 

Gautama Buda je sicer rekel ne verjamite  ničemur če se ne ujema z vašimi izkušnjami, ne vem no če je to rekel, ampak če ti to pravš, 

Se prav da ti ne verjameš da ima droga kakršenkoli učinek na telo,če se nisi sam drogiral?

 

 Sej zastopm kar hočeš povedat,sam dejansko smo spet v tisti mayi o Shtojebabimilotosebabisnilo giti

 

Recimo v Ramajani se niti enkrat ne omeni ime Krišna...Vishnu naj bi bil pa ime funkcije, podobno kot "Buda"...tongue.png

 

Če vzamem tekste iz zelo stare tibetanske knjige, ki jo na zahodu poznamo kot "Book of dzyan", ki govori o Kozmogenezi...Krišna tudi ni omenjan...

 

Tole o štojebabi milo pa lahko komot preneseš na vse medije, znanstvene članke, raziskave, itd...biggrin.png

 

 

Npr. v Brahma samhiti 5.1. 
 

īśvaraḥ paramaḥ kṛṣṇaḥ
sac-cid-ānanda-vigrahaḥ
anādir ādir govindaḥ
sarva-kāraṇa-kāraṇam

 

To je bilo napisano po rojstvu Krišne...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#124 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. februar 2016, 16:43

Zanija, pišem z vijolično  

 

 

Napisala si  : ker so elementi materialni zavojo tvojih zaznavnih sposobnosti, ne ker so sami zase. JA DANI SO TI IZKLJUČNO SKOZI TVOJ ZAZNAVNI APARAT IN RAZUM, AL SO TI MOGOČE DANI KAKO DRUGAČE? Takoj tukaj naprej sem ti odgovoril. A spet ne bereš kaj jaz pišem? Glej rdeče : Na to sem ti napisu, da so materialni elementi materialni elementi taki sami zase, ne glede na tvojo percepcijo njih, kar lahko spoznaš z onkraj umsko percepcijo, kar ti budizem ne omogoča, kar sem ti tud napisu. Ja, um te vara (omejuje/popači sliko) tudi v budnem stanju in tudi v stanju budistične meditacije (ki ti ga stabilizira le, ne pa pelje onkraj). Materialni elementi so v resnic večno kategorično različni od tebe. Stvari lahko vidiš kakršne so, onkraj omejitev/popačitev čutil in razuma, z direktno večno percepcijo, tj. ko prostovoljno, zavestno sprejmeš milost Najvišjega bitja, Boga. Ponoč zarad teme ne vidiš stvari kakršne so in lahko tud zamenjaš vrv za kačo. Ampak ko sonce vzide in se tema razprši, če si ne zatiskaš oči, lahko vidiš sebe in vse kar je v pravilni perspektivi. Bog je "sonce", ki razprši vso temo/neznanje. Na nas pa je, a sprejmemo ali si še naprej zatiskamo oči in ostajamo v nezadovoljstvu.   

 

Sonce vzide po svoji volji in razprši vso temo, kar vidiš če si pred njim ne zatiskaš oči. Ne rabiš met dobre karme za sprejet luč. Sam sprejet jo morš smile.png V peklu se jih je razsvetlil tolk kokr jih je blo pripravljenih sprejet sonce, luč. VIŠ TU SE NE BOVA NIKOL STRINJALA, ZATO BODVA PRIJATLA, KI IMATA DRUGAČEN POGLED NA ISTO BEJBO, TI PRAVIŠ DA JE PRESUHA, JAZ DA JE PREDEBELA.... NI POMEMBNO... PAČ NE ZNAM SI ZAMISLITI, DA BI NEKDO, KI USTVARJA SAMO TEMO OKROG SEVE LAHKO BIL PRIPRAVLJEN SPREJET LUČ ... NEKATERI NISO PRIPRAVLJENI SPREJETI NITI DNEVNIKA HVALEŽNOSTI smile.png Takoj ko opaz dobrobit luči, jo lahko sprejme, tud če je nevemkolk v temi. Dnevnik hvaležnosti ni lih nevemkakšna luč, zato si tud ne znaš zamislit kako je k posvet taprava luč.  

 

 

 

Če maš ti 50 eur in jaz 100 eur... a ni res da mam jaz več denarja? A se ti zdi to tolk nemogoče? Sej Buda ma tud več "dnarja" kot ti ne? In to je seveda tud preverljivo, nč na slepo vero.

IN KDO PRAVI, DA IMAŠ TI 100 EVROV IN JAZ 50? ME POZNAŠ? TI LAHKO OBJEKTIVNO PRIMERJAŠ TVOJO RELIGIJO Z MOJO. ČE TEBI NI SEDEL BUDA, TO ŠE NE POMENI, DA BUDIZEM ZAME NI BOLJŠI , KOT KAKA DRUGA RELIGIJA? Sama si napisala, da nimaš izkustva in tud vidm po tvojih pisanjih in odzivih in omejitvah, katere si tud sama priznala. Tolk na forumu, sem se pa pripravljen tud v živo s tabo dobit. Nisem reku da mi ni sedu Buda, ampak sem izkusu tisto kar daje in šel naprej, tud na njegovo željo. Ob tem sem spoznal, da obstaja tudi direktna pot, ki omogoča da lahko vse to kar daje Buda plus še veliko več dosežeš v krajšem času in z manj težavami in pastmi, zato to tud drugim predlagam, ker ni nujno da morš najprej skoz budizem, z več časa, težavami in pastmi.  

 

A nisi ti prišla po milosti Bude do procesa, ki ga trenutno izvajaš? In sama si rekla da na podlagi vere ker še nimaš izkustva, znanja.NE NISEM PRIŠLA PO MISLOSTI BUDE... PRIŠLA SEM S SVOJIMI POZITIVNIMI DEJANJI, DO ČLOVEŠKE REINKARNACIJE, IN S MOČNO POVEZAVO Z UČITELJEM DO BUDIZMA IN OD TU DALJE... PO SVOJI KARMI SEM PRIŠLA V STIK Z NJIMI, TODA JA STIK Z NJIMI, SPLOH Z VELIKO NAKLONJENOSTJO IN PREDANOSTJO MI OMOGOČA HITREJŠO RAST, KOT ČE GA NE BI BILO. Do procesa budizma nisi prišla po milosti Bude, magar preko njegovih današnjih sledilcev in njegovih knjig? Če ti doktor ne bi dal zdravila, a bi jih ti lahko jemala? Na podoben način, do procesa popolne in za vselej odstranitve karme lahko prideš po milosti Boga, na teb pa je pol ali ga izvajaš ali ne. To je eden izmed načinov doseganja tega cilja, drug pa je kot sem že reku, pomilostitev, kar te ne naredi nezavestnega, ampak zavestnega v takojšnjo popolno odpravo napačnih dejanj in takojšnje popolno sprejetje pravih dejanj. 

 

Kot sem reku, do cilja popolne osvoboditve od karme lahko prideš na dva načina, eno je po blagoslovu ("pomilostitvi"), drugo je po tvojem ustreznem trudu, tj. sledenju pravega postopka. Znotri pravega postopka maš lahko vmesne korake (kot je npr. budizem) in za dosego končnega (ki ni omejen) koraka morš sprejet direkten proces. Lahko pa že zdej direktnega, ker ta takoj direkten proces ti je zdaj na voljo po milosti Boga, ampak še zmeri morš ti sledit postopek, razen v primeru pomilostitve. Npr. brez da ti doktor predpiše taprava zdravila ne morš ozdravet ampak brez da jih ti jemlješ pa tud ne.

PRIZNAJVA SI, DA DRUGAČE RAZUMEVA STVARI... ZATE JE AVTO KI GA JAZ VOZIM SUPER VARČEN, ZAME JE GRDI JAJČEK.... NI POMEMBNO... KO GOVORIMO O RELIGIOZNIH STVARI, NI ZNANSTVENEGA DOKAZOVANJA... Znanstveno dokazovanje pomen da z določenim postopkom preko eksperimenta kdorkoli vedno doseže enak rezultat in tako lahko to potrdiš kot dejstvo. Pogovarjamo se o "rezanju" karme ali o odstranjevanju trpljenja in doseganju večnega zadovoljstva. Ti si napisala, da izkustva budističnega procesa nimaš in razvidno je da v ta cilj in cilj vsevednosti le verjameš. Jaz mam izkustvo budističnega procesa in tudi direktnega procesa kar se lahko opaz tudi po določenih eksternim vsem vidnih simptomih, ki sem jih že opisu. Jaz ti svoje izkušnje seveda ne morem dat, lahko pa ti dam proces s katerim boš preko eksperimenta lahko sama vidla a je to res ali ni. Inspiracijo za opravo eksperimenta lahko dobiš iz mojega pisanja, še bolj pa bi ga dobila če bi se srečala v živo, ni pa nujno da bi to lahko že takoj čutla, kot sem Brezu zgoraj opisval primere z mamo in otroci. In predno ne bi opravila tega eksperimenta, ostajaš zaenkrat na slepi veri, da je do cilja popolne odstranitve karme več različnih poti in ne le ena. 

 

 

Vdanost Bogu (tj. sledenje njegovega nasveta) je transformacija, brezkompromisna iskrenost, vsakodnevno delo, ki te lahko popolno in za vselej osvobodi karme. 

TI ŽELIM VSO SREČO PRI TEJ VDANOSTI, JAZ PA SEM NESKONČNO BOLJ SREČNA V ATEISTIČNEM SVETU... KDO BI TO RAZUMU, LAŽJE MI JE, ČE VEM, DA STVARI LAHKO SPREMENIM SAMA... IN DA ČE SE POTRUDIM, DA LAHKO DOBIM TUDI POMOČ TISTIH, KI SO ŽE VIŠJE NA POTI smile.png Jaz razumem, da pravega ali naprednejšega predstavnika Boga še nisi osebno srečala ali pa nisi še prepoznala njegove dobrobiti, kot sem opisval prej Brezu. In že nevemkaterič... prosim preberi... bom pisal z rdečo... jaz ne sledim nobenega procesa kjer stvari ne spremeniš sam (kot ti napačno razumeš krščanski proces in to napačno predstavo stalno poskušaš limat name, da bi opravičevala svojo cono udobja v budizmu. ker tud v krščanstvu morš spreminjat sam, ker drgač ne bi mel smisla da bi Jezus daju navodila kot je 10 zapovedi, kar seješ to žanješ, ne stori drugim kar ne želiš da bi drugi tebi... če ne bi blo nič na men za narest) ... ampak proces kjer sam zavestno slediš navodila vsevednega Boga. Si prebrala? Bodisi preko procesa bodisi preko pomilostitve, v obeh primerih zavestno deluješ, ampak v skladu z Njegovimi navodili. Primer. Recimo ti si bolna in ne veš kaj ti je in se ne morš pozdravt, kljub raznoraznim lastnim poskusom in navodilom drugim ljudi, ki ne vejo. Naposled greš k dobremu, izkušenemu doktorju, ki te pregleda in ugotovi vzrok tvoje bolezni in da pravo zdravilo. Brez da ti od njega dobiš to pravo zdravilo se ne morš pozdravt, ampak BREZ DA GA TI SAMA PROSTOVOLJNO, ZAVESTNO JEMLJEŠ PA TUD NE. Razen v primeru pomilostitve, ki pa te tud ne nardi nezavestnega kot sem že pisu.  

 

Kot si ti mene prej spraševala jaz zdaj tebe, kako pa ti objektivno veš, da je nekdo že višje na poti od tebe? Osebno poznaš Budo? In tud če je, to nujno še ne pomen, da je na cilju o katerem se pogovarjamo in da lahko teb pomaga do tega cilja, a ne?



#125 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 18. februar 2016, 16:51

Zanija, pišem z vijolčno

 


Napisala si da se res ne ve zakaj se je začelo ustvarjanje karme in kdaj. to je resTo pomen da niti ti niti tvoji učitelji niste vsevedni,tudi to je res, in to priznajo, zato jih imam še toliko bolj rada se prav v svojo in od drugih potencialno vsevednost le verjameš.ja to je predpostavka, in ne izkušnja... oziroma vera v besede tistih, ki jih spoštujem In ker ne poznate vzroka karme, ga niti odpravt ne morte.ne to ni res, nisem rekla, da ne poznamo vzrokov karme, ne poznamo kdaj se je to začelo.... vedo pa zakaj nastaja karma

 

Napisala si da se res ne ve ZAKAJ (kar je vzrok) se je začelo ustvarjanje karme in kdaj, kar si tud tukile potrdila z res je, zdaj pa pišeš da vedo ZAKAJ nastaja karma oz. da veste vzrok karme. Kaj je zdej? In tudi, če ne veste kdaj se je to začelo, kot zdej pišeš, spet niste vsevedni in le verjamete da to nekoč lahko boste.

 

  Se prav ne morš trdit, da se da cilj odstranitve karme dosežt na več načinov, ker niti enga od teh ne poznaš, niti ne morš trdit da ni res, da se ga da lahko le na en način.napačna konkluzija, na podlagi predhodnje napačne ekvivalence med tem, da ne vemo kdaj se je začelo in da ne poznamo vzrokov zakaj nastane karma

 

Ker si ti sama napisala in še enkrat potrdila, da ne veste ZAKAJ in pol to svojo izjavo in potrditev zdej ovrgla. In še enkrat, če ne veste KDAJ spet niste vsevedni in le verjamete, da to nekoč boste. In če ne veste kdaj, tud ne morte vedt zakaj, ker ste ene in iste osebe s pomanjkanjem znanja in s tem tud ne morte vedt KAKO odpravt, kar je tud razvidno iz tvojih pisanj in odzivov.

 

  Lahko le verjameš, za kar imaš seveda vso pravico. na žalost delovanje karme poznam nekoliko bolj skozi izkustvo, kot bi rada smile.pngNo, jaz pa po milosti vsevednega izkustveno vem kaj je vzrok karmeti je povedal, on osebno?

 

Ja, On osebno. Kar pa je podal tudi v svetih spisih in preko tistih, ki ga osebno poznajo. 

 

in kater je en in edini način da se ga odprav.tudi ti samo verjameš, nekomu, ki ga spoštuješ.

 

Ne da verjamem, izkustveno vem. 

 

Nisi mi še odgovorila, če se lahko dobiva v živo, da ti lažje odgovorim glede popolnega Boga in "nepopolne kreacije", kjer bo vzrok karme in njegova odprava tudi jasno razvidna. lahko se dobiva v živo. Vedno se najde kak momentek za kafetku al čajček smile.png.

 

Ok, se za detajle zmeniva preko Osebnega sporočila. 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0