Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kabala


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
157 komentarjev na to temo

#76 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 2. november 2005, 19:13

Kabala je kombinacija pisanega in ustnega izročila. Svoje sedanje ime je dobila v zgodnjem srednjem veku, a prej je imela različna drugačna imena (merkava, tradicija berešit, rabinska tradicija ipd.).
V srednjem veku se je kabala razširila izven judaizma. Posebno latinski prevod Zoharja je izvor množice okultnih in hermetičnih smeri zahoda in tudi ta Kabala se je spremenila, saj ni več pot osebnostne rasti, temveč zgolj simbolni sistem.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#77 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 2. november 2005, 21:25

Kabalist x;)x
Ravno pri branju knjige Kabal od Zev ben Šimon Halevi-ja, pa sem naletel na tole temo. Ni mi bilo jasno zakaj dosti omenja srednji vek, ko bi jo pa sam brez skrbi uvrstil v čas Zaratustre (Kabalo namreč). Sedaj mi je pa malo bolj jasno. Ob tekstu je veliko kratkih misli in vse so iz srednjega veka. No, tale mi je še posebej pri srcu:

Pri iskanju modrosti je prva stopnja
molčanje, druga poslušanje, tretja
zapominjanje, četrta delovanje in peta poučevanje.
Rabin Salomon ibn Gabirol. Španija 11. st.

... ...
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#78 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 3. november 2005, 11:52

Se strinjam. Zev ben Simon Halevi je pripadnik toledske kabalistične šole, ki je nastala v Toledu v srednjem veku in obstaja še danes. Njegove knjige so lahko razumljive in namenjene vsem, ki želijo spoznati Kabalo kot sistem osebnostne rasti. V knjigi The way of Kabbalah postavi jasno ločnico med Kabalo kot simbolnim sistemom zahoda in kabalo kot potjo osebnostne rasti. Sam pripadam veji Kabale, ki se je razvijala ustno iz roda v rod in je vsrkavala znanje vseh aktualnih kabalističnih šol. Naj omenim, da je bil moj kabalistični mojstrski izpit napisati knjižico, ki aktualno tradicijo očisti balasta. Sodobna kabala je neverjetno polna različnih komaj razumljivih intepretacij in podvajanj. Verjamem, da je težko brati že internetne prispevke zgolj ene same šole (prevladujejo šole, ki temeljijo na Luriji ali Hasidizmu, oz. so splet obojega) in še težje najti kakšne praktične napotke.
Izbral si lep verz.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#79 astroMATRIX

astroMATRIX
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 5. november 2005, 08:48

Talismane Venere izdejemo lahko ko je Venera v Ophiucus ali Scutum kot vsake zime. http://www.lulu.com/content/173403
True Zodiac http://www.lulu.com/zodiac True Ascendant

#80 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 5. november 2005, 12:36

http://www.lulu.com/content/173403

x:o)x Še en EPP x:Dx
Talismanov planetov nekateri kabalisti ne uporabljamo, saj lahko do teh energij pridemo enostavneje. Seveda to ne pomeni, da je kaj narobe z njimi. Vendar je za izdelavo talsimanov treba vedeti še kaj več, kot piše v popularnih priročnikih, ki se valjajo po spletnih knjigarnah. Ni pomembna samo tehnika izdelave, temveč predvsem raven duhovnega razvoja izdelovalca. Talisman dobro služi samo tistemu, ki ga izdela in posveti. V kabalistični 8in vsaki drugi) magiji je največ vredno tisto, kar sam narediš. To velja za orodja, kot ostale rekvizite.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#81 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 5. november 2005, 12:38

Če tako gledaš potem je najbolje da namest talismana uporabiš kakšen kristal.

In se tako izogneš vsem morebitnim težavam....

#82 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. november 2005, 16:09

. Ni pomembna samo tehnika izdelave, temveč predvsem raven duhovnega razvoja izdelovalca. Talisman dobro služi samo tistemu, ki ga izdela in posveti. V kabalistični 8in vsaki drugi) magiji je največ vredno tisto, kar sam narediš. To velja za orodja, kot ostale rekvizite.

Po moje so razni rekviziti nepomembni.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#83 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 6. november 2005, 11:33

Če tako gledaš potem je najbolje da namest talismana uporabiš kakšen kristal.

Tudi kristali se uporabljajo. Vsaka misel, vsak simbol ima pripisan tudi ustrezen kristal. V knjigi 777 je Crowley objavil izjemno obširen nabor korespodenc.
V zahodni praksi se logodinami, talismani, kristali, dišave, oblačila, orodja, orožja ipd. uporablja tako, da se vsa čutila bombardirajo z asociacijami na željen rezultat vaje (obreda). Močnejši, kot je skupen vpliv na čutila, močnejši je učinek. V zahodni praksi se vse dela preko simbolov. Trdnejša, kot je tvoja vez s simbolnim sistemom, dramatičnejši so rezultati. Človeška zavest je neizmeren rezervoar moči.
Vzhodni sistemi so drugačni. Niso tako brutalni, kajti vzhodnjaki so bolj prefinjeni od nas, robatežev Zahoda. Ne moreš se iti zahodno prakso brez rekvizitov. Lahko poskusiš, a razen patetičnih samoprevar ne bo nobenega rezultata. Ne moreš delati kabalističnega križa in malgea pentagrama, če ne obvladaš vizualizacije, logodinamičnih formul, dihanja in nimaš v roki noža. Lahko poskusiš, a nič ne dosežeš. Da ne govorim o nadaljni praksi, kot so priklici raznih angelov, planetnih duhov ipd. Molitev je uporabna zgolj kot uvod v resno delo. Razširitev molitve zgolj s kontemplacijo in meditacijo prinesejo nekaj več, vendar še zdaleč ne vsega, kar je možno.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#84 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 9. november 2005, 15:10

Povezava med I AM in drevesom življenja.

V texte se nisem še tolko poglabljal, ker sem šele danes našel povezavo.
A bi mi lahko kdo razložil kaj ta konbinacija pomeni oz. pomen in povezave.

x:)x

#85 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 10. november 2005, 11:08

Hvala za povezavo.
Osnovne predpostavke so bolj ali manj neumnost. Bolj mi diši po prepotentnem hvalisanju, kot pa resnemu delu. Že sama uvodna stran pove, kam pes taco moli. Ljudek, ki si je stvar izmislil, o kabali nima veliko pojma. Meša vzhodne ideje z nečem, kar misli, da je kabala. Po nepotrebnem zapleta že zdavnaj dorečene stvari. Ne obstaja več kot 10 sefir. Ni potrebe. Tudi vsak normalen človek ima 10 prstov na rokah in 10 na nogah. Izmislil si je neke trivialne pojme za dodatne sefire, ki so tam zaradi lepšega. Takšnih "šol" se po internetu valja kot smeti. Nevarne postanejo takrat, kos e tovrstni duhovitneži odločijo delati terapevtsko prakso in s svojimi blodnjami škodujejo ljudem okoli sebe.
Seveda zapisano na strani deluje lepo in prav, vendar zavaja. navaja zgolj floskule, katere niso nič novega, so deja vu. Lahko bi se spotaknil ob vsako neumnost, a se ne bom, ker je škoda časa za kaj takšnega.
Žal ljudje danes raje nasedejo takšnim novodobnim izumom, ker mislijo, da gre za upor obstoječemu. Takšni izumitelji v svoje brezno vedno potegnejo naivneže. Svet je poln "gurujev" z mercedesi.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#86 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 10. november 2005, 11:30

Lahko poskusiš, a razen patetičnih samoprevar ne bo nobenega rezultata. Ne moreš delati kabalističnega križa in malgea pentagrama, če ne obvladaš vizualizacije, logodinamičnih formul, dihanja in nimaš v roki noža. Lahko poskusiš, a nič ne dosežeš. .


Dej Kabalist, NE ZAVAJAJ! :xx!:
Sploh NI RES, da brez noža (valda posvečenega) ne moreš dosegati željnih ciljev. :o|o:
Jaz ga nikol ne uporabljam, pa mi ZMERAJ deluje, tako pr križu, kt pentagramu, pa še kje dosegam zastavljene cilje!

Sploh mi greš na živce s tem pokroviteljskim atitudom, pa podajanjem "edine, prave in svete" Resnice, kabalizma. Mislm, lepo te prosim?!? :sick:


Osnovne predpostavke so bolj ali manj neumnost. Bolj mi diši po prepotentnem hvalisanju, kot pa resnemu delu. Že sama uvodna stran pove, kam pes taco moli. Ljudek, ki si je stvar izmislil, o kabali nima veliko pojma. Meša vzhodne ideje z nečem, kar misli, da je kabala. Po nepotrebnem zapleta že zdavnaj dorečene stvari. Ne obstaja več kot 10 sefir. Ni potrebe. Tudi vsak normalen človek ima 10 prstov na rokah in 10 na nogah. Izmislil si je neke trivialne pojme za dodatne sefire, ki so tam zaradi lepšega. Takšnih "šol" se po internetu valja kot smeti. Nevarne postanejo takrat, kos e tovrstni duhovitneži odločijo delati terapevtsko prakso in s svojimi blodnjami škodujejo ljudem okoli sebe.
Seveda zapisano na strani deluje lepo in prav, vendar zavaja. navaja zgolj floskule, katere niso nič novega, so deja vu. Lahko bi se spotaknil ob vsako neumnost, a se ne bom, ker je škoda časa za kaj takšnega.
Žal ljudje danes raje nasedejo takšnim novodobnim izumom, ker mislijo, da gre za upor obstoječemu. Takšni izumitelji v svoje brezno vedno potegnejo naivneže. Svet je poln "gurujev" z mercedesi.


Ja, Kabalist, upoštevaj kdaj pa kdaj lasten nasvet. :o|o:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#87 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 10. november 2005, 13:57

Ok ne jaz sem pa mislil da obstaja nekakšna povezava...

Bom še malo sam preštudiral .....

#88 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 10. november 2005, 15:16

Sploh mi greš na živce s tem pokroviteljskim atitudom, pa podajanjem "edine, prave in svete" Resnice, kabalizma. Mislm, lepo te prosim?!? sick.gif

Za maksmilani rezultat JE potrebno, kar sem zapisal. Saj sem tudi jaz bral navodila, kjer ne omenja magijskega noža ali kaj podobnega. Najbrž tudi deluje brez uporabe noža in še česa drugega. Pri vseh zahodnih ritualih je rezultat sorazmeren vloženemu trudu. Osebno se nikoli ne strinjam s polovičnimi rešitvami, dasiravno delujejo, ustrezno vložku. Tako je s tem. Lahko ti grem na živce, a to ne spremeni zakonitosti izvajanja kabalističnih ritualov. Ta pravila niso moj izum, temveč jih samo povzemam.
Glede tiste spletne strani sem dovolj siguren, da gre za neko duhovitniško mešanico, namenjeno duhovni tržnici. Seveda se lahko mnogi strinjate s tam iznesenim, nekateri zato, ker jaz trdim, da gre za večinoma neuporabno kramo. Takšnih strani se valja na spletu stotinja stotinj. Posebno v zadnjih letih je cel kup "inovatorjev" kabale, dasiravno ne znajo niti 20 hebrejskih besed. V vsaki stvari obstaja nek red in obstajajo osnove, na osnovi katerih se gradi. Vedno sem bil proti golažu, v katerem je vse zmešano z vsem.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#89 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 10. november 2005, 15:55

Za maksmilani rezultat JE potrebno, kar sem zapisal. Saj sem tudi jaz bral navodila, kjer ne omenja magijskega noža ali kaj podobnega. Najbrž tudi deluje brez uporabe noža in še česa drugega. .


Ne fantaziraj! Eno je branje, drugo pa trdo delo. Gram prakse je vreden več kot tona teorije.

Maximalni rezultati se dosegajo (ni noben najbrž) tudi brez uporabe magijskega noža. In ja, "mam" prakso. Sicer imam magijski nož, ga pa do sedaj še nisem uporabila, ker za ta namen rajši uporabljam prst (oz. roko). Efekt zagotovljen :palec:

Mogoče pa ti za maximalni rezultat rajši uporabljaš nož, kar še ne pomeni, da ga mora(m)jo tudi drugi. In da je samo souporaba noža tista prava, sveta in edina.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#90 dejan

dejan
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 10. november 2005, 16:37

Maximalni rezultati se dosegajo (ni noben najbrž) tudi brez uporabe magijskega noža. In ja, "mam" prakso. Sicer imam magijski nož, ga pa do sedaj še nisem uporabila, ker za ta namen rajši uporabljam prst (oz. roko). Efekt zagotovljen

Gre preprosto zato, da bodalo, križ ali pa kristal, pomagajo pri koncentriranju energije. Ko boš mela precej let trdega dela za sabo, boš lahko delala enako dobro zgolj s svojim telesom.

Ko človek bere tvoje pisanje, je napadalno, na vsak način hočeš dokazati svoj prav, kot edino pravilno v tem kvadrantu vesolja...
Saj je pravilno, ampak le in samo zate...

Lej, povsod obstajajo pravila...
In globje greš, strožja so...


AOV
AOV

#91 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 10. november 2005, 18:38

Mogoče pa ti za maximalni rezultat rajši uporabljaš nož, kar še ne pomeni, da ga mora(m)jo tudi drugi. In da je samo souporaba noža tista prava, sveta in edina.

Saj ti imaš svoj način in deluje. Vem, da tudi prst deluje (takos em tudi sam začel). Smo pač različni. Sicer pa sta križ in mali pentagram samo uvodni vaji.

Ko človek bere tvoje pisanje, je napadalno, na vsak način hočeš dokazati svoj prav, kot edino pravilno v tem kvadrantu vesolja...

Glede izvajanja ritualov ne gonim svoj prav, ker so to, kot sem že omenil, pred mano napisali in ponavljali že mnogi. Zahodni sistem temelji na delu preko simbolov, s katerimi se želi bombardirati vsa čutila. Uporabljajo se magijska orodja, kristali, posebna tunika, obeski, sveče, kadilo ipd. Več in bolj zavzete, kot so priprave na nek obred in zatem sama izvedba, več lahko izvajalec pričakuje. Seveda lahko isto stvar počneš brez vseh rekvizitov in se izogneš včasih precej zahtevnim pripravam. Takrat pač za isti rezultat potrebuješ več časa. Vsa magija je v volji in ker je volja usmerjena energija, se njena moč povečuje z usmerjenim vložkom. Tudi tega stavka si nisem jaz izmislil, temveč ga samo prenašam.
Kabalistična magija, kakršno poznam, na veliko uporablja simbolne povezave z rezultati obredov.

In ja, "mam" prakso. Sicer imam magijski nož, ga pa do sedaj še nisem uporabila, ker za ta namen rajši uporabljam prst (oz. roko). Efekt zagotovljen

Torej sva že dva s prakso. Verjetno pripadava precej različnim šolam. Tudi sam poznam šolo, ki uporablja za ta obred (m. pentagram) samo prst. Nadalje poznam tri različne izvedbe kabalističnega križa. Kateri je pravi? Najbrž vsak v svojem kontekstu.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#92 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 11. november 2005, 13:02

Gre preprosto zato, da bodalo, križ ali pa kristal, pomagajo pri koncentriranju energije. Ko boš mela precej let trdega dela za sabo, boš lahko delala enako dobro zgolj s svojim telesom.

Ko človek bere tvoje pisanje, je napadalno, na vsak način hočeš dokazati svoj prav, kot edino pravilno v tem kvadrantu vesolja...
Saj je pravilno, ampak le in samo zate...

Lej, povsod obstajajo pravila...
In globje greš, strožja so...
AOV


Kako ti dojemaš moje mnenje, je to tvoj problem. Pokroviteljsko ne vbijam drugim kaj je, samo to in ničesar drugega, prav in kaj ne. Sploh pa se kabala razvija z vsakdnevno uporabo. Kar je bilo včeraj, ni nujno, da bo tudi danes tako. Kabala je živ organizem (mal neposrečen izraz za to, kar sem hotla povedat, ampak, trenutno ne najdem primernejšega izraza - pač, omejen jezik), ki se sproti razvija, raste, dopolnjuje in odlaga balast.

Od začetka uporabljam prst, ne potrebujem noža, čeprav ga imam (poleg vsega ostalega). Sploh pa mislim, da moramo biti kabalisti kritično do vseh "pravih in edinih" poti. Vsak ima svojo Pot.


Saj ti imaš svoj način in deluje. Vem, da tudi prst deluje (takos em tudi sam začel). Smo pač različni. Sicer pa sta križ in mali pentagram samo uvodni vaji.

Glede izvajanja ritualov ne gonim svoj prav, ker so to, kot sem že omenil, pred mano napisali in ponavljali že mnogi. Zahodni sistem temelji na delu preko simbolov, s katerimi se želi bombardirati vsa čutila. Uporabljajo se magijska orodja, kristali, posebna tunika, obeski, sveče, kadilo ipd. Več in bolj zavzete, kot so priprave na nek obred in zatem sama izvedba, več lahko izvajalec pričakuje. Seveda lahko isto stvar počneš brez vseh rekvizitov in se izogneš včasih precej zahtevnim pripravam. Takrat pač za isti rezultat potrebuješ več časa. Vsa magija je v volji in ker je volja usmerjena energija, se njena moč povečuje z usmerjenim vložkom. Tudi tega stavka si nisem jaz izmislil, temveč ga samo prenašam.
Kabalistična magija, kakršno poznam, na veliko uporablja simbolne povezave z rezultati obredov.

Torej sva že dva s prakso. Verjetno pripadava precej različnim šolam. Tudi sam poznam šolo, ki uporablja za ta obred (m. pentagram) samo prst. Nadalje poznam tri različne izvedbe kabalističnega križa. Kateri je pravi? Najbrž vsak v svojem kontekstu.



No, tuki se pa strinjava :palec: (sicer verjetno spet vsak na svoj način, ampak hej, 100 ljudi, 100 čudi)
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#93 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 11. november 2005, 15:12

Sploh pa se kabala razvija z vsakdnevno uporabo. Kar je bilo včeraj, ni nujno, da bo tudi danes tako. Kabala je živ organizem (mal neposrečen izraz za to, kar sem hotla povedat, ampak, trenutno ne najdem primernejšega izraza - pač, omejen jezik), ki se sproti razvija, raste, dopolnjuje in odlaga balast.

Od začetka uporabljam prst, ne potrebujem noža, čeprav ga imam (poleg vsega ostalega). Sploh pa mislim, da moramo biti kabalisti kritično do vseh "pravih in edinih" poti. Vsak ima svojo Pot.

Tukaj se pa jaz strinjam s tabo. Vsekakor, vsakdo ima svoj način. Glede balasta pa bereš z mojih ustnic. Sam glede tega vlagam precej napora že zadnjih nekaj let. Tradicijo, katero sem dobil v roke, prečiščujem in odstranjujem podvajanja, nepotrebno zapletanje enostavnega ipd. Dela je res veliko. POsebno zapleteno je z razčiščevanjem simbolnega pomena hebrejskih črk. Crowley in podobni so na tej točki naredili izjemno zmedo, saj ne more nekdo, ki je izven hebrejščine določevati kaj je prav in kaj ni prav v Hebrejščini. V tem delu čistim samo to, kar so zbrali židovski kabalisti, a ostalega ne upoštevam (preštudiral sem vsaj tri različne okultne sheme in vse tri so polne nedoslednosti).
Moj mojster mi je dal jasno nalogo: "V hišo Kabale so do sedaj vsi samo nosili, a nihče ni ven ničesar vrgel. Sedaj zmeči vse iz hiše in pospravi nazaj samo to, kar je potrebno."
"Ni problema," sem si rekel in ugotovil, kako gorki sadež sem pogoltnil.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#94 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 13. november 2005, 11:42

Vsaka misel, vsak simbol ima pripisan tudi ustrezen kristal. V knjigi 777 je Crowley objavil izjemno obširen nabor korespodenc.


Sem bral intervju v sobotni prilogi. Poul Coelho izjavi, da je bilo obdobje, ko se je ukvarjal z magijo in Crowleyem zelo slabo obdobje, ovinek stran od njegove poti.
Po obdobju uporništva se je (sevede) vrnu nazaj h krščanstvu. Kot je izjavu, je izvorno Jezusovo sporočilo veliko bolj odprto, kot si mislite (no ja, kakor kdo).
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#95 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 14. november 2005, 10:58

Bral sem ta intervju. Tudi sam sem imel obdobje Crowleya in to precej podrobnega. Crowleyeva magika je odlična izkušnja, vendar je samo postaja na poti. Crowleyeva magika je mešanica mnogih tradicij in mnogim (tudi meni) ne odgovarja. Vendar so mnoge ideje tega spornega moža izjemno napredne in vredne upoštevanja. Crowley je bil človek brez kompromisov. Tudi Jezus je bil sporen v svojem času. tako kot Jezus, je tudi Crowley šel preko meja tolerance svojega časa in želel vse. Vendar je Crowley zadnji veliki človek stare dobe prerokov. Ta mož je otrok viktorijanske imperialne logike. Saj poznamo ta obrazec: Prerok - njegova knjiga - njegova revolucija. Pač vzorec eona Zemlje.
Krščanstvo je na drugi strani enostavno. Ne zahteva posebnega napora. Simboli so jasni in odprti. Krščanstvo sodi v obdobje Kabale razodetij, a ot je bilo pred 2000 leti. od takrat do danes se je Kabala prehodila precej razvila, a Krščanstvo je tam, kjer je bilo ob Nikejskem koncilu.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#96 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 14. november 2005, 17:47

Krščanstvo sodi v obdobje Kabale razodetij, a ot je bilo pred 2000 leti. od takrat do danes se je Kabala prehodila precej razvila, a Krščanstvo je tam, kjer je bilo ob Nikejskem koncilu.


Preveč pozunanjeno gledaš.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#97 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 15. november 2005, 11:09

Preveč pozunanjeno gledaš.

Sorazmerno dobro poznam krščansko mistiko in krščansko alegorijo. Ne trdim na pamet, ker sem imel možnost temeljitega spoznavanja s sistemom Ignacije Loyole, ki je lep primer duhovnosti za množice, ki si želijo še kaj več od moraliziranja. Sistem je tako dober, da sem ga z nekaj korekcijami postavil v središče osnovne prakse Kabale Ognja Življenja in se odpovedal klasični začetni kabalistični praksi. Ravno zaradi tega ne bom nikoli nekritično obsojal delovanja Katoliške cerkve, ki je v duhovnem smislu svetlobna leta nad raznimi protestantskimi in kvazikrščanskimi sektami. S preveč različnimi misionarji različnih sekt sem imel opravka, da bi lahko trdil kaj drugega. Vsi samo nakladajo, a v bistvu so prestrašene ovce.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#98 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 15. november 2005, 17:28

Ravno zaradi tega ne bom nikoli nekritično obsojal delovanja Katoliške cerkve, ki je v duhovnem smislu svetlobna leta nad raznimi protestantskimi in kvazikrščanskimi sektami.

Dobra stran protenstatizma je, da je bil kritičen do zlorab, ki so se dogajale v rimo-katoliški cerkvi, to pa je seveda tud duhovnost. Polegtega pa so še pravoslavna cerkev in druge avtohtone krščanske cerkve, ki pa niso sekte, saj se niso odcepile od rimo-katoliške, ampak so samostojno nastale.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#99 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 16. november 2005, 00:07

Poznam to. Žal pa so protestantske cerkve pravzaprav satanistične sekte, saj so obsedene s Satanom. Saj ne trdim, da je Katoliška cerkev zlata ptička. ima kar nekaj masla na glavi, a nobena protestanstka cerkev nima nobene delujoče osebnostne ratsi. Zgolj frustracijo o satanu ipd. Nakladajo, blebetajo in masturbirajo o duhovnosti...
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#100 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 16. november 2005, 00:09

Poznam to. Žal pa so protestantske cerkve pravzaprav satanistične sekte, saj so obsedene s Satanom. Saj ne trdim, da je Katoliška cerkev zlata ptička. ima kar nekaj masla na glavi, a nobena protestanstka cerkev nima nobene delujoče osebnostne ratsi. Zgolj frustracijo o satanu ipd. Nakladajo, blebetajo in masturbirajo o duhovnosti...



:o|o: in kdo si ti, :8): da boš sodil :eek:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0