Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nihalo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
156 komentarjev na to temo

#76 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 23. maj 2004, 13:02

Tomaž,
a ti si poskušal čutit energije brez nihala?
Zase bi rekla, da  lahko čutim energije, vendar to pride do mene v totalno kaotičnem stanju.Ne znam jih prebrat/razbrat.

Takole ti bom rekel.
Čutim kadar nekdo telepatsko komunicira z mano (lahko tudi univerzum), čeprav ne vem kdo, tudi kadar me nekdo pokliče po telefonu to čutim preje kot telefon zazvoni, skratka to vem in sprejemam. Nikoli pa ne čutim razliko prehajanja iz enega v drugo energetsko polje, tudi na raznih energetskih točkah še nikoli nisem ničesar začutil, vsi ostali so. Velikokrat tudi dobim neko informacijo (noskov feler), ki me na kaj opozori in takrat pač to nagonsko naredim in vsakič je to v pravem času na pravem mestu.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#77 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. maj 2004, 13:13

Tomaž,
a ti si poskušal čutit energije brez nihala?
Zase bi rekla, da  lahko čutim energije, vendar to pride do mene v totalno kaotičnem stanju.Ne znam jih prebrat/razbrat.

Takole ti bom rekel.
Čutim kadar nekdo telepatsko komunicira z mano (lahko tudi univerzum), čeprav ne vem kdo, tudi kadar me nekdo pokliče po telefonu to čutim preje kot telefon zazvoni, skratka to vem in sprejemam. Nikoli pa ne čutim razliko prehajanja iz enega v drugo energetsko polje, tudi na raznih energetskih točkah še nikoli nisem ničesar začutil, vsi ostali so. Velikokrat tudi dobim neko informacijo (noskov feler), ki me na kaj opozori in takrat pač to nagonsko naredim in vsakič je to v pravem času na pravem mestu.

Tomaž, sedaj mi pa po pravici povej, koliko kalorij in soli zaužiješ dnevno :8):
lahko le oceniš

#78 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 23. maj 2004, 13:14

za foro sem enkrat uporabila nihalo, tisto prstan na nitki... hm, najprej smo šli če je odg. da krži če ne miruj... potem v krogu črke in moram priznat, da me je kr majčkeno rezultat prestrašil... že dolgo nisem probala izpostaviti komunikacije z meni zelo drago osebo xsrcx

#79 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 23. maj 2004, 13:31

Sstane, resnično ne vem, pač ne razmišlajm o tem, če ni dosti slano posolim, nikoli pa ne pretiravam, v primerjavi z ostalimi, nekako normalno, sin ima pa raje malo bolj slano hrano....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#80 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. maj 2004, 14:16

Sstane, resnično ne vem, pač ne razmišlajm o tem, če ni dosti slano posolim, nikoli pa ne pretiravam, v primerjavi z ostalimi, nekako normalno, sin ima pa raje malo bolj slano hrano....

Tomaž, k vprašanju me je vzpodbudila tvoja izjava, da ne čutiš nobenih učinkov zemeljskih energetskih točk, kar pomeni, da si dovolj ozemljen, ali po domače, da nisi podsoljen. Si torej verjetno na povprečni porabi okoli 15 do 20gr soli dnevno, ti na spodnji meji, tvoj sin pa na zgornji, če soli več kot ti.
Sedaj mi pa povej, kakšno sol uporabljaš :8):

#81 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 23. maj 2004, 14:29

čak grem vprašat.......morska...

Sstane prav nobenih problemov nimam z zdravjem, ne z prebavo ali čem drugim.....zaradi tega o tem tudi ne premišljujem

jem takrat ko sem lačen, ne izbiram hrane, velikokrat se potepam po svetu in jem pač kar mi je tam na razpolago, in resnično zaenkrat nimam nobenih problemov

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#82 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. maj 2004, 14:43

sem si kupil nihalo,je iz kristala in verižce(Ag) pa nevme kaj naj rečem, čash se mi zdi, da kaj res samo miga˝pa sj sm pri miru, pa mislim tut ustrezno, mam neka navodila za tabele..samo še vedno nisem prepričan vase.Zanima pa me, ali naj roko držim v zraku al komolec na mizi morda? Kaj je prav in kaj ni? Kakšne napake so pogoste, znane?

Insert iz moje knjige Holistična radiestezija I.:

DEJAVNIKI, KI VPLIVAJO NA KOREKTNOST RADIESTEZIJSKEGA
DELA


Nekateri avtorji so prepričani, da je najboljše, da smo pri radiestezijskem delu obrnjeni s hrbtom proti severu. Osebno dvomim, da je to zares pomembno, sem pa veliko razmišljal o tem, od kod takšno prepričanje. Morda gre za ostanek nekaterih poganskih verovanj, da naj bi slabi vidiki življenja prihajali s severa, morda pa radiestezisti menijo, da s tem, ko severu obrnejo hrbet, ublažijo vpliv zemeljskega magnetnega polja na nihalo. Večkrat sem že omenil, da je dejanski instrument zaznave človek, tako da mi razmišljanja o nevtralizaciji vplivov na nihalo, z izjemo vpliva vetra in čustveno-mentalne energije ljudi, ki radiestezista pri delu opazujejo, niso blizu. Celo bolj verjetno, kot da bi nas pri delu motilo naravno zemeljsko magnetno polje, se mi zdi, da bi lahko na odzivanje nihala nekoliko vplivala energija naših čaker, če bi nihalo držali neposredno pred telesom.
Pazimo predvsem na pravilno držo nihala. Vrvico nihala držimo s tremi prsti – palcem, kazalcem in prstancem v oddajni roki, ki naj bo v zapestju rahlo usločena.
Kadar delamo sede, roke ne naslanjamo na mizo in jih ne podpirajmo z drugo roko, pa četudi se nam roka trese. Tresenje rok je lahko znak, da smo na sevanja zelo dovzetni.
Pomembno je tudi, da poskrbimo za to, da delamo v mirnih okoliščinah. Kadar se nam mudi, pa npr. ne najdemo ključev in smo zato nervozni, skorajda nimamo možnosti, da bi jih našli s pomočjo radiestezijskega nihala.
Načeloma naj sicer naša komunikacija z nihalom poteka tako, da zastavljamo vprašanja ali postavljamo trditve in ob tem opazujemo reakcijo nihala. Vsak odgovor, ki ga dobimo na neko vprašanje, vedno preverimo z ustrezno trditvijo. Pazimo na to, da so vprašanja formirana tako, da ne dopuščajo dvoumnih odgovorov. Biti morajo torej povsem kratka in jasna. Kljub temu, da vsako vprašanje, ki ga zastavimo, preverimo s trditvijo, bomo opazili, da so odgovori, ki jih včasih dobimo, nepravilni. To se dogaja praviloma v primerih, ko zastavljamo vprašanja, katerih odgovori so nepomembni za naš osebnostni razvoj in s tem za razvoj kozmosa. Zato ni pričakovati, da bomo dobili pravilne odgovore na vprašanja, kot so npr. kateri konj bo zmagal na naslednji dirki, ali kadar skušamo iz gole radovednosti izvedeti »pikantne« podrobnosti iz življenja neke osebe.
Pri delu z nihalom se je treba izogniti še dvema dejavnikoma - vnaprejšnjemu sklepanju o odgovoru na neko vprašanje in demonstracijam. Znan je primer, ko so testirali skupino radiestezistov in jim dejali, da bodo na nekem mestu, kjer škodljivih sevanj sicer ni bilo, takšna sevanja našli. Dejansko so potem škodljiva mesta vsi »našli«. Največja težava pri radiesteziji je dejansko predvsem to, da z nihalom najdemo tudi tisto, kar pričakujemo, da bomo našli in ne le neko realno stanje. Najdemo preprosto nekaj, kar je konstrukt naših misli, prav tako pa nas lahko zmotijo tuje misli, zato so lahko različne radiestezijske demonstracije zelo problematične. Zato je pomembno, da se lotimo radiesteziranja popolnoma sproščeni, v stanju »brez misli in želja o tem, kakšen naj bi bil rezultat radiestezijske raziskave«.
Pomemben faktor za uspešno delo je tudi to, da se radiesteziranja lotimo le tedaj, ko smo za to zares razpoloženi. Prav tako pazimo na to, da v začetku ne radiesteziramo dlje, kot približno 15 minut, saj je lahko za nekatere delo z nihalom zelo utrujajoče. Načeloma z delom prenehamo tedaj, ko začutimo, da nismo več sproščeni.
Dogaja se tudi, da se nihalo iz tega ali onega razloga dlje časa ne premakne in ga »poženemo« s podzavestnim gibom roke. To se lahko zgodi zaradi napetosti ob pričakovanju odgovora, ko izgubimo stik z univerzalnim informacijskim poljem, včasih pa se to zgodi tudi kadar delamo drug za drugim več radiestezijskih raziskav in je nihalo enostavno »nabito« z različnimi impulzi in zato ne reagira. Omenil sem že, da ga razelektrimo, če z njim udarimo npr. v leseno mizo.
Znano je tudi, da je nihalo odzivnejše, če ga pred delom segrejemo – damo ga za nekaj časa v vročo vodo. To pomaga zlasti takrat, ko delamo z nihalom, ki je za nas pretežko.

Omenil pa sem tudi pomen odnosa do nihala. Pri radiestezijskem delu bomo zanesljivo uspešnejši, če bomo z nihalom ravnali kot z živim bitjem in ga hranili v primernem etuiju. Posamezniki, vešči mentalnih postopkov programiranja, v nihalo pogosto vtisnejo program, ki omogoča lastniku nihala čim čistejše energijske prenose, ki naj se odvijajo v skladu z najvišjo voljo in radiestezistovim duhovnim razvojem. Za takšno programiranje lahko uporabimo metode biorgonomije, opisane v poglavju o zdravljenju prostora ali pa metodo izmenjave energij, opisano med vajami za neposredno zaznavanje finoenergijskih struktur.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#83 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. maj 2004, 14:49

čak  grem vprašat.......morska...

Sstane prav nobenih problemov nimam z zdravjem, ne z prebavo ali čem drugim.....zaradi tega o tem tudi ne premišljujem

jem takrat ko sem lačen, ne izbiram hrane, velikokrat se potepam po svetu in jem pač kar mi je tam na razpolago, in resnično zaenkrat nimam nobenih problemov

Tomaž, pa kaj ti misliš, da jaz zalezujem tvojo bolezen kot uradna medicina, ki te hoče zdraviti tudi na silo :8): :xx!: x^x
Če pa ne veš, katero sol uporabljaš, uporabljaš pač tisto po priporočilih WHO , petkrat prejodirano.
Ti si pa misli zaradi mene kar hočeš :sori:

#84 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 23. maj 2004, 14:59

Pazimo predvsem na pravilno držo nihala. Vrvico nihala držimo s tremi prsti – palcem, kazalcem in prstancem v oddajni roki, ki naj bo v zapestju rahlo usločena.

hvala za ogromen odgovor x^x
ja, zakaj pa je sporen sredinec pri tem odčitavanju, če prav dominira na roki x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#85 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 23. maj 2004, 15:03

Nosorog :palec:

#86 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. maj 2004, 15:13

Pazimo predvsem na pravilno držo nihala. Vrvico nihala držimo s tremi prsti – palcem, kazalcem in prstancem v oddajni roki, ki naj bo v zapestju rahlo usločena.

hvala za ogromen odgovor x^x
ja, zakaj pa je sporen sredinec pri tem odčitavanju, če prav dominira na roki x:Dx

Zame ni sporen; v desni roki absolutno ne, pa čeprav mu vlada element ogenj (palec-akaša, kazalec - zrak, prstanec - voda, torej sami "občutljivi" elementi, za razliko od ognja sredinca, ki to ni). Mnogi levičarji pa menijo, da je bolje, da pri drži nihala v levi roki vrvice s sredincem ne držimo. V sredincu je namreč meridian cirkulacije-reprodukcije, ki po mnenju nekaterih detekcijo z nihalom zelo moti.
Prijem palec, kazalec, prstanec je torej teoretično optimalen, čeprav večina vrvico drži s prijemom palec, kazalec, sredinec.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#87 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 23. maj 2004, 15:28

hja, sj levičar sm in tudi iz navade vedno nekak prve tri prste uporabiti za delikaten prijem.
bom probal se urit; hvala
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#88 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 23. maj 2004, 17:42

Sstane, narobe si me razumel...jaz enostavno o tem ne premišljujem, bom pa začel, če bom potreboval, zaenkrat to ni moja okupacija in solim toliko, da je dovolj slano, pa tudi slučajno v restavracijah in doma na mizi ne gledam kaka sol je. Samo to sem hotel reči, čeprav tvoje znanje zelo spoštujem, samo rabim še ne tega znanja....l.p.Tomaž

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#89 rok

rok
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 3. januar 2005, 22:05

pozdravljeni!
zanima me če ima gdo izkušnje z tem? Nihalo - Ametist

ali deluje?
kakšna so pravila?

lp

#90 Tommalimisek

Tommalimisek
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 4. januar 2005, 06:40

x!x x:Xx x:Xx
Pozdravljen ROK!
Če se resno misliš ukvarjat s tem, ti svetujem, da greš najprej na seminar! Sam imam 4 seminarje za radiestezijo, tako se reče vedi, ki raziskuje energije na iem planetu. Nekdaj so se s tem ukvarjali samo visoki egipčanski svečeniki. Od nekdaj so pa rašljarji predvsem iskali vodo, ki je pa bila in še bo klučnega pomena za preživetje. Nihalo še kako deluje!!! Vendar se je potrebno strogo držati ETIČNIH in MORALNIH principov! Nikakor ne zastavljati vprašanj zgolj iz radovednosti. Preberi prej kakšno knjigo. In še eno resno opozorilo:
[vsi neodgovorni in neresni radiestezisti so končali na psihiatriji ali pa jih več ni!


#91 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2005, 09:07

:palec:

Pozdravljena oba!

Ni tko hudo, Rok, kot pravi Tom, je pa res, da je nihalo najobcutljivejsi 'instrument' za vpogled in kot tak tudi vekcrat 'netocen' - sploh zacetnik torej lahko precej vpliva nanj, odtod pravilo cistosti v glavi.
Drugace pa je to kot s kartami ali astrologijo in vsem - jasno da je treba spostovat neka pravila, eticna...
Vendar osebno menim, da se pretirava s tem strahospostovanjem - kajti ucenec se uci na primerih, tako se jasno lahko v zacetku sprasuje tudi kaj brezveznega - kako bos pa sicer dobil kaj izkusenj in prakse. ...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#92 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. januar 2005, 10:35

<{POST_SNAPBACK}>:palec:

Vendar osebno menim, da se pretirava s tem strahospostovanjem - kajti ucenec se uci na primerih, tako se jasno lahko v zacetku sprasuje tudi kaj brezveznega - kako bos pa sicer dobil kaj izkusenj in prakse. ...


:palec: :palec: :palec:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#93 ariel

ariel
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 6. januar 2005, 18:52

rok, ti pa js povem da je ametist en najboljših kristalov, tudi najmočnejših, ampak ti nič ne pomaga, če ni spucan...
in pa- PREVIDNOST JE MATI MODROSTI, da ne kam zabredeš-namreč zadeva ni tako nedolžna kot zgleda, z vsem kar preverjaš,vedi da se zlivaš, koliko je pa to čista zadeva, presodi sam... vso srečo!

#94 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. januar 2005, 19:43

Meni pa kot nihalo dalec najbolj sede kamena strela lepo. x^x
Je tudi najbolj 'univerzalna'...

Strinjam se, da je ametist mocen - ravno zato... je mocen 'v smeri', kamena strela pa je nekako... 'absolutna'...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#95 rok

rok
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 16. januar 2005, 14:16

Pozdravljeni

Zanima me če gdo uporablja nihala. oz ge je uporabljal...
zanimajo me vaše izkušnje

če res delujejo..itd

#96 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 16. januar 2005, 14:32

seveda delujejo, samo stvar je v tem, da lahko sam vplivaš na odgovor in je odgovor nihala potem takšen kot ga ti hočeš oz. se nekega odgovora bojiš in imaš to v mislih, nihalo pa že zaradi tega pokaže na ta odgovor.

Pomembno je predvsem da se naučiš osredotočit samo na vprašanje in ne misliš na to kakšen bo odgovor. Eni to dosežejo prej, drugi potrebujejo malo več vaje x:)x

#97 mihas

mihas
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 17. januar 2005, 03:21

Glede kroženja nihala:
Jaz se sam odločim, kaj je zame JA in kaj NE in mi to čisto dobro deluje.
Vsaka informacija ima svojo vibracijo; če pozitivne odgovore uskladimo s pozitivno vibracijo, ki naj bi bila desnosučna, je morda res smiselno izbrati desnosučno vrtenje za pozitivno smer.
Odgovori, ki nam jih da nihalo o smeri vrtenja je lahko drugačno od zgornjega, glede na našo lastno polarnost + , -.

Usklajenost z zemljo in nebom:
Da lastno magnetno polje poravnamo z zemljskim, torej v smeri S-J je vsakokor dobro.

Držanje nihala v roki:
Glede trditve palec, kazalec, prstanec --> Pri chi kungu uporabljamo tehniko meča in kljun, kjer se v resnici stikajo palec, kazalec ter prstanec. Nikoli sredinec. očitno so taosti že vedeli zakaj temu tako. Mogoče bi lahko potegnili kakšne vzporednice z nosorogovimi trditvami.

Glede simbolnih oblik nihal:
Jaz uporabljam varianto, ki je podobna Izis.

Dokler nisem prebral nosorogove izjave o pomenu simbolnih oblik nihal, temu nisem posvečal nobene pozornosti.

Sedaj sem s pomočjo drugega nihala (kristalni) ugotovil, da mi izis sploh ne ustreza, morda je res negativna energijska oblika? A lahko temu odgovoru zaupam.

Morda pa IZIS meni res ne ustreza, nekomu drugemu bi pa.
Je zato prav takšne trditve posploševati???

U glavnem, kljub najnovejšim ugotovitvam, sem s tem nihalom do sedaj delal z le malo težav (so bile, ampak u glavnem so bili odgovori vredu, v procentih bi to težko izrazil, ampak recimo v 3/4 primerov).
Ali težave, ki sem jih imel res lahko pripišem njegovi neprimerni obliki?

Ker sem dobil odgovor, da mi to nihalo ne ustreza in ker svojim odgovorom zaupam, bom raje od sedaj uporabljal druga nihala. HVALA Nosorog.

Glede poseganja v kolektivni spomin:
Če sebi ne moreš zaupati, komu pa boš, a ne? In na koncu koncev, dokler se ukvarjamo s problemi alla "tukaj in zdaj" in ne posegamo preko prostora in časa, bodo odgovori prihajali iz nas in ne iz izvora, zato je vprašljivost takšne komunikacije odveč. Oziroma ne gre več za povezavo z višjim bitji (angeli, demoni), temveč samo s samim seboj. Mar ni tako?


Bytheway:
Preveril sem tudi nihali tipa KARNAK in OZIRIS z branjem energijskega vzorca s pomočjo dlani (brez uporabe nihala) in nisem zaznal nobenih negativnih vibracij. Teoretično bi torej ti dve nihali jaz lahko uporabljal. Zopet se naslanjam na gornjo trditev. Je res prav posploševati, če tebi nekaj ne ustreza, da je s tem nekaj narobe!

Vsekakor pa se strinjam, da je egipčanska simbolika močna in velikokrat tudi bad, bad, bad in da jo je bolje pustiti na miru. Imam slabe izkušnje z ankhi. Atlantidskega prstana nočem niti probat, čeprav je to verjetno še najboljša (++)pridobitev egipta (kar se tiče magije). Mogoče bom nekoč zbral pogum da si ga nataknem na roge :)


ZA KONEC:
ZANIMA ME DELO Z LESENIMI NIHALI, MI LAHKO KDO POVE KAJ VEČ O TEM?

IN ŠE ENO VPR: zakaj in katerih nihal se ne sme uporabljati v določenih namenih radiestezije.

Bolj konkretno:
Katero nihalo lahko uporabljam za čiščenje prostorov in čaker (pošiljanje informacij)?

Katera za poizvedovanja (sprejemanje informacije)?

Nosorog, zanima me kje se da kupiti tvojo knjigo? HOČEM JO!
Sem pred meseci bral tvoje objave v zvezi s kristali in vem, da je to knjiga, ki ne sme manjkati na moji polici.

Lp in hvala, Mihas.

#98 mihas

mihas
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 17. januar 2005, 03:56

za nosoroga:
mater premal sem na forumu, zdele sem šele dojel...

Nosorog = Tadej Pretnar

Tvoja nova knjiga je Holistična radiestezija II. Nič čudnega da se veselim te knjige.

Pa brez zamere.

#99 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. januar 2005, 04:07

<{POST_SNAPBACK}>
Morda pa IZIS meni res ne ustreza, nekomu drugemu bi pa.
Je zato prav takšne trditve posploševati???


ZANIMA ME DELO Z LESENIMI NIHALI, MI LAHKO KDO POVE KAJ VEČ O TEM?

Nosorog, zanima me kje se da kupiti tvojo knjigo? HOČEM JO!
Sem pred meseci bral tvoje objave v zvezi s kristali in vem, da je to knjiga, ki ne sme manjkati na moji polici.

Lp in hvala, Mihas.



Na brzino ene par insertov iz knjige Holistična radiestezija I, ki ti bodo malo pomagali, da sam izbereš odgovore na vprašanja. Knjigo imajo v knjigarnah MK, Založbe Karantanija, lahko pa jo naročiš tudi pri meni in ti jo tresnem po pošti.

L.P.T.

Znane so štiri klasične oblike egiptovskih nihal, ki so bila v originalu iz ebenovine ali peščenjaka. Radiestezisti, ki menijo, da za evropskega človeka niso najbolj primerna, to utemeljujejo z njihovo obliko, ki ima nam neznan simboličen pomen. V starem Egiptu so bila uporabljana v postopkih energijsko zelo močne egipčanske magije. Te magije danes praktično nihče več ne pozna, vendar pa obstaja, preko oblike teh nihal, polne magijske simbolike, stalna subtilna energijska vez z energijskimi ostanki egipčanskega magijskega znanja. Zato se dogaja, da pritegnejo ljudje, ki uporabljajo tovrstna nihala, te neznane energije v svoje energijsko polje, kar lahko privede do težav na energijski in fizični ravni.


NIHALA IZ OKRASNIH KAMNOV


Trgovine z dragimi in okrasnimi kamni pogosto ponujajo radiestezijska nihala, izdelana iz različnih okrasnih kamnov. Glede na material, iz katerega so nihala izdelana, si lahko poiščemo specialna nihala, s katerimi lahko delamo z energijami posameznih energijskih elementov. To pomeni, da so uporabna pri radiestezijski polarizacijski izravnavi ali pa kot univerzalna nihala.
Oglejmo si povezavo med elementi, polarizacijo in nekaterimi okrasnimi kamni, iz katerih izdelujejo nihala:

- Ogenj – pozitivna polarizacija: citrin, karneol, sardoniks, rdeči ahat;
- Voda – negativna polarizacija: nefrit, serpentin;
- Zrak – negativna polarizacija: avanturin;
- Zemlja – pozitivna polarizacija: hematit, oker ahat;
- Akaša – nevtralno: okameneli les.

Najpogosteje pa naletimo na nihala iz kamene strele. Za univerzalno uporabo so zelo primerna, saj je kremen (kamena strela) nosilec univerzalne energije, in če imamo ozaveščeno še simboliko kamene strele (simbolizira duh in intelekt), jih lahko zelo uspešno uporabljamo pri radiestezijskih tehnikah duhovnega razvoja.




IZBIRA RADIESTEZIJKEGA NIHALA

Primerno nihalo izberemo v odvisnosti od vrste in namena radiestezijskega dela, ki se ga želimo lotiti. Za korektno radiestezijsko delo je pomembno predvsem to, da je utež, ki je obešena na vrvici, simetrična glede na navpično os. Ni slabo, če na konec vrvice privežemo primeren obroček. Pri radiestezijskem delu ga nataknemo na mezinec, kar preprečuje padec nihala iz roke. Če nas obroček moti, pa naj bo vrvica tako dolga, da jo lahko nekajkrat rahlo navijemo okoli mezinca. Na trgu najdemo tudi nihala, ki so namesto na vrvico pritrjena na primerno verižico.
Ob nakupu prvega nihala je priporočljivo preveriti, kakšna teža nihala nam bolj ustreza, saj za delo na odprtem prostoru zelo lahka nihala niso najbolj primerna, ker nanje vplivajo že najmanjše motnje, pa najsi izhajajo od vetra, hoje po terenu, … Radiestezisti pogosto uporabljajo dvoje nihal; težjega, za odkrivanje energijskih anomalij v prostoru, ter lažjega, za nekatere postopke teleradiestezije, kot je npr. določanje lokacije izgubljenih predmetov nad zemljevidom.
Tudi dolžina vrvice oziroma razdalja med prijemom vrvice in telesom nihala je pri posameznikih zelo različna. Sčasoma vsak najde optimalno razdaljo, ki mu omogoča korektno radiestezijsko delo. Zelo pomembno se mi zdi, da ob nakupu nihala poskrbimo za to, da je energijsko čisto, ustrezno polarizirano, in da vzpostavimo z njim primeren odnos. Nepomembna pa ni niti barva nihala. Barva medenine, iz katere so nihala najpogosteje, nam daje občutek miru in samozavesti, po drugi strani pa je barva aluminija simbol komunikacije. Zaradi negativne simbolike črnine pa mi nikakor niso pri srcu nihala črne barve.
Seveda ni vseeno niti, kakšna je oblika nihala. Načeloma simbolizira podolgovata oblika nihala aktivni, moški princip (prevlada pozitivne polarizacije), bolj hruškasta in okrogla pa ženski princip (prevlada negativne polarizacije). Vendar pa ni nikakršne potrebe, da bi stvar zapletli tako, da bi v želji po čim pravilneje polariziranem nihalu izbirali material, ki bi mu vladal ženski princip (npr. aluminij) in podolgovato obliko. Drži sicer, da imajo nihala, v odvisnosti od materiala, iz katerega so izdelana, večjo ali manjšo sposobnost »pomnjenja« okoliških vibracij, a dejstvo je, da ga lahko zelo enostavno razelektrimo z nekaj lahnimi udarci v les, pravilno polariziramo pa tako, da primemo vrhnji del nihala z desno, spodnji pa z levo roko.

http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#100 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. januar 2005, 04:10

<{POST_SNAPBACK}>za nosoroga:
mater premal sem na forumu, zdele sem šele dojel...

Nosorog = Tadej Pretnar

Tvoja nova knjiga je Holistična radiestezija II. Nič čudnega da se veselim te knjige.

Pa brez zamere.



Za Holistično radiestezijo II imam precej gradiva, ne bom pa je še izdal. Enostavno še ni pravi čas. Nova knjiga, ki je tik pred izidom, pa bo imela naslov "Mala enciklopedija zdravilnih kamnov."
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0