Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Koristni NASVETI za gospodinjstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
825 komentarjev na to temo

#726 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 22. marec 2011, 13:38

A se lase tudi lažje razčeše?

#727 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. marec 2011, 13:39

ja, pa taki voljni pa sijoči so. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#728 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. marec 2011, 13:42

... pa še, s kisom se kul vežejo tud eterična olja, pa lohk eksperimentirate pa si naredite svoj mehčalc/balzam/itd...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#729 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 22. marec 2011, 13:49

Super! xDDx

#730 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 22. marec 2011, 15:18

jap, kis ne pušča vonja. xyesx

je dbest tudi namest balzama za lase (k si ga -kisa- folk ravno zato ne daje, k bo kao vonj ostal. No, ne ostane)


zanimivo toleObjavljena slika, morm sprobatObjavljena slika pa verjetno je še ceneje kot ostali izdelki za laseObjavljena slika

#731 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 22. marec 2011, 15:26

japajde x:o)x
seveda, da kis pušča vonj na laseh!
Občasno uporabljam razredčen preliv (kis+voda; v razmerju en brizg jabolčnega kisa v posodo z mlačno vodo) in imajo lasje vonj po kisu. Ampka po tem, ko se lasje posušijo, se vonj po kisu porazgubi/izpuhti. Tko da, če si zvečer prelijem lase s kisovo mešanico, mi zjutraj lasje nič več ne smrdijo po kisu.
Se pravi, če se že pere lase s kisom, se isti dan ne gre na randi x;)x

za pranje perila s kisom (alko) pa ni problema. Garant ni vonja po kisu!

Sicer pa mam še zmer razštelano tole okol izdelave domačega praška. Sem se odločila, da najprej porabim čist vse, kar imam za pranje doma, predno izdelam domače; nimam nič cajta, pa kamot sem x8Dx
no, ko bo vsega zmanjkalo, bom pa naribala, zmešala, raztopila, segrela, zmešala, vlila in pretresala x^x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#732 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 22. marec 2011, 15:37

Cookie, se pa strinjam, da ne greš na date, če si lase opereš s kisomObjavljena slikaObjavljena slika

#733 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 22. marec 2011, 15:56

Limonin sok namesto kisa xcivx
pa daš brizg limoninega soka (precejenega, da ne brskaš pol iz las vse pečke pa pulpe) v mlačno vodo.
Verjetno bi se podobno obnesel tudi pomarančni sok (postopek kot pri limoni) :inocent:

Limonin sok posvetli (že tako blond) lase.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#734 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 22. marec 2011, 18:35

japajde x:o)x
seveda, da kis pušča vonj na laseh!
Občasno uporabljam razredčen preliv (kis+voda; v razmerju en brizg jabolčnega kisa v posodo z mlačno vodo) in imajo lasje vonj po kisu. Ampka po tem, ko se lasje posušijo, se vonj po kisu porazgubi/izpuhti. Tko da, če si zvečer prelijem lase s kisovo mešanico, mi zjutraj lasje nič več ne smrdijo po kisu.
Se pravi, če se že pere lase s kisom, se isti dan ne gre na randi x;)x

za pranje perila s kisom (alko) pa ni problema. Garant ni vonja po kisu!

Sicer pa mam še zmer razštelano tole okol izdelave domačega praška. Sem se odločila, da najprej porabim čist vse, kar imam za pranje doma, predno izdelam domače; nimam nič cajta, pa kamot sem x8Dx
no, ko bo vsega zmanjkalo, bom pa naribala, zmešala, raztopila, segrela, zmešala, vlila in pretresala x^x


komplikacije x:o)x ... jaz sam naribam marsejsko, stresem zraven sodo bikarbono in pol po eno ali dve žlici uporabljam za pranje belega .. sem pa tud čakala, da mi je Lune za belo zmanjkal, glih včeraj naredila tale mix, bo zdaj do nadaljnega, dokler me ne bo spet prijelo Lune kupit ...
za barvno pa kar pri Luni ostajam ....
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#735 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. marec 2011, 12:26

aja tole...

pri meni ni smrdelo po kisu, no morda 1x ali 2x, če sem ga dala preveč oz. ga premalo razredčila.
(pa imam 'nos kot lovski pes', pravi frenda)
Morda je odvisno od tega, KATERI kis uporabiš.
Jaz sem vedno uporabljala kostanjeviškega od frenda, zame najboljši domači jabolčni kis ever.
Itak ga razredčiš - zavonja za nekaj trenutkov, potem pa se vonj porazgubi, če daš pa eterično olje, se pa itak veže in potem (a zelo blago) diši po eteričnem olju, ki si ga dodal. xyesx
Skoraj gotovo sem po kakem takem lasnem tretmaju že imela tud kakšen *dejt*, pa se ni nikol noben nč pritoževal oz. je kis deloval zelo gud. x;)x

Pri alkoholnem (za pranje) pa enako: če sem zapretiravala in ga dala preveč v posodico za mehčalc, so znale imeti cote vonj, ampak sem potem zmanjšala dozo in vonja ni bilo več. Itak se 80l al kolk vode prerola, se vse splahne.
Sam morš prec cote iz stroja pobrat, ko opere (in pač obesit).

Limona posvetli lase, ja, pa mal *posuši*, tko da meni se sama ni obnesla, če sem jo pa dodala v te obloge (še z medom in olivcem), pa ja.

Za fleke na belih cotah je limona zelo učinkovita: pokapljaš in daš na sonce --> flek izgine. xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#736 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 23. marec 2011, 13:08

Prosim za pomoč oz. nasvet, in sicer kako spravit ven madeže od rdečega vina? Imam en živo oranžen prt, ki ga na več kot 40C ne smem prat. Sem ga že namakala s praškom (pustila tekoči prašek na madežu par ur) pa kljub temu flekov ne spravim ven :o|o:
"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#737 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. marec 2011, 13:11

si probala z radensko? z mlekom? morda bi tud soda bikarbona bla okej (sam to v bistvu rajš ne, da ti ga ne posvetli).
samo ne vem kaako je s tem če je flek (za)star(an).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#738 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 23. marec 2011, 13:22

Z Radensko in mlekom še nisem probala. Fleke namočiš s tem za nekaj časa al kako?
"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#739 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. marec 2011, 13:25

ja mal poliješ gor, pustiš, pol pa sphlaneš z vodo najprej, pol daš prat.

(ne 'in', ampak 'ali/ali' oz. ne hkrati; najprej probaj z enim, kar pač maš, pa boš vidla)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#740 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 23. marec 2011, 13:35

x:Dx hehe no sej - to sem pa jaz in moj način izražanja x:px Mislila sem da ne enega, ne drugega nisem probala. Razumljivo, da ne daš obojega hkrati x:o)x

Bom probala x^x Najprej z enim, potem pa še z drugim če ne bo šlo. Hvala za info! x:)x
"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#741 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. marec 2011, 13:40

Ne ne, nč narobe s tabo, sem poštekala, pol sem bla natančna še zarad morebitnih drugih interesentov, pač da če že pišemo, da je tko kot je treba.
Pr kemiji je včas fajn bit mal natančen. x:o)x x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#742 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 23. marec 2011, 13:55

Ja sej - da mi ne bo (al pa komu drugmu) slučajno kuhinje razneslo x:px (če bi kej čudnega skup zmešala)
"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#743 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. marec 2011, 13:56

xokkx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#744 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 23. marec 2011, 16:05

no jaz pa grem po tem forumu po vrsti in sem že na drugi strani :)in si zapisujem vprašanja in jih bom na koncu postavila. Je pa meni ful ud forum, ker so res fajn nasvetki, pa spomnijo te na kaj pa tko.
If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#745 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 23. marec 2011, 16:17

Hmnja takrat takoj ni blo časa, če deluje tudi kasneje bom pa še preverla in sporočim če je ratalo x;)x
"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#746 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 28. marec 2011, 14:15

Vilinčica ti je uspelo spravt dol madež rdečega vinaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#747 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 28. marec 2011, 17:47

x:Ix nisem še probala, ni bilo časa.
.
.
Ma... bom kar zdaj - da ne bom spet odlašala x:px xcivx
"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#748 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 28. marec 2011, 17:58

ja najbolje, da kar probašObjavljena slika pa kar bo boObjavljena slika

#749 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 28. marec 2011, 18:47

Se že namaka v mehurčkih xcivx
"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#750 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 28. marec 2011, 19:02

no superObjavljena slikaObjavljena slika, upam, da bodo šli madeži dolObjavljena slikaObjavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0