Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Samorazvoj

samorazvoj

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
182 komentarjev na to temo

#51 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 21. september 2013, 19:47

 laugh.png  laugh.png  laugh.png  laugh.png

 

 Krišna in samorazvoj je postala zadevšna slišna.

Si bom sposodil mal Mlakarja..

 

če dolgo pada dež 

prilezejo iz zemlje gliste

ne moreš stopit mimo da ne bi s kašne nardu polpet

tko prilezejo v duhovnost kreature iste

tam kjer je eden jih je najmanjš še pet 

ma ne morš falit

ne morš jim utečt

eden po eden pried tku klapa vsa 

in vsak ima kej pametnega za reč

da se ti v glavi meša ulalalaaaaa


prenos.jpg


#52 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 22. september 2013, 09:29

Luštno, zdej pa še povej, kako se odpusti.

V teoriji naj bi šlo nekako tako - da oprostiš, se s tem pomiriš. Da ne kriviš več. Sprejmeš, kot je bilo. Ker je/si takrat naredil najbolje, kar je/si mogel in znal.

 

V praksi pa....

 

(Spet se očitno odpira neka pandorina skrinjica, stvari, ki naj bi bile že urejene. Ahhhhh.mellow.png)


Life begins at the end of your comfort zone. 


#53 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 22. september 2013, 09:52

Ja, to je zakaj - da imaš mir (da te ne boli več)

Vprašanje je pa, kako  wink.png

 

Saj ne pričakujem odgovora pravzaprav... in postavljam vprašanje predvsem zato, da se morda kdo od teh, ki opletajo brezglavo naokoli z odpuščanjem, ljubeznijo ipd vpraša, če sploh resnično ve, o čem govori (in če ve, potem zna tudi tako razložit, da bo vsak bimbo razumel).

 


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#54 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 22. september 2013, 20:52

Odpuščanje je meni en tak precej čuden pojem. Dokler se ukvarjaš s tem, kako odpustiti, v resnici sploh ne moreš zares odpustiti. Ko enkrat dojameš, da sploh ni kaj zameriti, pa odpuščanje postane brezpredmetno.wink.png Z drugimi besedami: ne znam ti povedat, kako odpustiti, mogoče pa bi znala komu pomagat dojet, da ni kaj zamerit. 



#55 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 22. september 2013, 21:36

Odpuščanje je meni en tak precej čuden pojem. Dokler se ukvarjaš s tem, kako odpustiti, v resnici sploh ne moreš zares odpustiti. Ko enkrat dojameš, da sploh ni kaj zameriti, pa odpuščanje postane brezpredmetno.wink.png Z drugimi besedami: ne znam ti povedat, kako odpustiti, mogoče pa bi znala komu pomagat dojet, da ni kaj zamerit. 

 

klele je men neki zelo fascinantnega, kar se odpuščanja tiče.

velikokrat, no, usaj zdi se mi tko, kolkor vidim okol sebe in kot razumem... je marsikdo, recimo oseba A, pripravljena ali sposobna komu drugemu (osebi B) kej odpustit šele, ko oseba A misli, da je bila oseba B že od česa worenk štrafana. npr, da zboli, ali se mu sesuje življenje, ali kej tacga.

hm... razložil, kaj sem mislil, sem pa tut k en pejdurt. inno.gif


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#56 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 23. september 2013, 08:45

Tisto icon_smesko.gif Janko  ..  kar si napisal ... to je pa bolj zadoščenje . Nekako tako... evo, zdaj si pa tudi ti trpel in zdaj razumeš, kako je to ... biti prizadet, razočaran...ne vem kaj .  

 

A si gledal "Severna obzorja" . Tam ena ... od fanta na čevelj dan bejba na zadnjem, poslovilnem randiju  naredi takole. Popusti ročno zavoro in avto svojega , sedaj bivšega,  spusti po bregu navzdol... v prepad ... rekoč nekak tko icon1_thumbup.gif

           Na tem svetu je vse v ravnovesju ... trpim jaz, zato trpi tudi ti  icon_smile_big.gif

no pa sej to je tist, kar je zajebanega v človeku. da brez zadoščenja ni niti odpuščanja.

 

sewerna obzorja pa walda da sem gledu, kolkor je blo pač takrat cajta za televizijo, hahahhahahaha

če bi zdej to serijo mogu ocenit, bi reku tkole:

če ne zmoreš gledat flajšmana... oz. če zraven od smeha ne pokaš po šivih, pol u lajfu nisi nč naredu in nič dojel tongue.pnglaugh.png

 

pa una mi je bila huda, k sta šla un 16 letni indijanček in 61 letni vaški gostilničar skupej u gozd prebolevat krizo srednjih let laugh.png


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#57 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. september 2013, 10:19

Ko boste lahko meni odpustili za vse mogoče vrste nebuloz in gluposti- tiste, ki sem jih že napisal in tiste, ki jih še bom in da ne boste kritiziral potem bom pa res rekel, da znate odpuščat...Do takrat je pa pojem "odpuščanje" pravljica oz. bajke...In kot je rekel človeček Jezušček "Bože odpusti jim, saj ne vejo kaj delajo...." tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#58 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 23. september 2013, 10:23

Ja.......em45.gif ..............Dante je pa napisal : Lasciate ogni speranza o voi ch`entrate

 

Pa kaj.......scratchchin.gif



#59 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. september 2013, 10:46

Čakaj ...kdo pa si ti , da odločašwink.png biggrin.png kaj bo drugi delal.

 

Za sebe sem mini Bogec, za tebe pa gospodine Brezo...ali herr crnogorac...a ni logično...tongue.png

 

In v bistvu me prav boli đoko kaj kdo dela...baje pa da v družbi veljajo neka pravila...kao ne kradi, laži, itd...pa pravila oblačenja, obnašanja v določenih službah, poklicih, itd...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#60 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. september 2013, 11:15

Ne te ne Brezo..če bi te ..ne bi nonstop popravljal učil ..itd ...klasificiral..itd ...kaj je prav kaj ni ..tongue.png

 

V današnjem svetu vsi nekaj klasificirajo...recimo ti si ženska, jaz moški, to je že klasifikacija...lahko mi pa poveš nevtralen pojem, mogoče "ono"...Tudi ne govorim kaj je prav in kaj ne...Se pa lahko včasih malo pričkam, da vidim kako napreduje moja strpnost, potrpežljivost, ipd...kajti bakice so me učile vaja dela mojstra...tongue.png

 

Mi je glih danes ena napisala, da bi se moral malo zmigat, ker je celo gledala filmčke o meni... se migam že par let...ezoterično učenje in te scene...tako da učenje je del moje obljube tam gor oz. kao določen del v tem lifeu...To kar sem bluzio tukaj je samo bluzatorski uvod v tapravo učenje...In ne, tukaj nisem učil, sem samo nakazal določene osnove in stvari, ki jih v new age knjigah ni, ker lahko koristijo človeku pri hitrejšemu tempu...tongue.png

 

Na kratko povedano...kogar jaz kaj zares učim je to ob kavici, tudi praktično valjda...tukaj je pa samo bluzatorsko new age chatanje oz. blues...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#61 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. september 2013, 11:45

Nekaj konkretnega, da ne bojo samo nebuloze...od človečka M...ni v bukvicah...biggrin.png
 
MEDITACIJA ZA SREČANJE Z VODNIKOM
 
Meditacija je namenjena za dvig zavesti skozi čakre in srečanje s svojim vodnikom, s ciljem, da dobimo sporočila ali odgovore na določena vprašanja. Meditacijo delamo enkrat dnevno dalj časa, dokler ne začutimo, da smo prišli v stik z vodnikom. Da smo v stiku z vodnikom vemo tako, ker se nam le-ta pokaže v obliki podobe ali pa kot svetloba. Ko smo v stiku z vodnikom, čutimo močno energijo, toploto ali vidimo simbole ali podobe.
 
Ko se umirimo, zapremo oči in začnemo z ozaveščenim dihanjem. Zraven zraka vdihujemo svetlobo, energijo, jo vodimo do srca in pri izdihu širimo skozi telo kot občutek ljubezni in sprejemanje sebe takšnega kot smo. Odidemo do zlatega žitnega polja, na katerem so klasi poleženi v obliki spiral. V sredini se nahaja prazen prostor s planino. Na vrhu te planine vidimo močno belo svetlobo. 
ò
Stojimo pred vhodom v notranjost planine, kjer vodijo stopnice do vrha planine. Damo se v zlato ali srebrno MERKAVO. Ko smo v MERKAVI, nekaj časa vdihujemo svetlobo, ljubezen, radost, ter se pripravimo za vzpenjanje na vrh planine preko sedmih stopenj - čaker, kjer se nahaja višja raven zavesti.
ò
Vstopimo v prvi prostor, kjer sije rdeča svetloba. Vdihujemo rdečo svetlobo tako dolgo, dokler ta ne prežema celo telo. Postanemo rdeča svetloba. Začutimo kako smo s koreninami, ki so vraščene v cel planet,  povezani z zemljo. Naše telo je kot trodimenzionalni križ. Povezani smo navzgor – navzdol in horizontalno. Nekajkrat si povemo: CELOVIT/a SEM , NEODVISN/A IN ODGOVORNA OSEBA. Nekaj minut ponavljamo biđa mantro LAM, dokler celo telo ne vibrira v tej mantri.
ò
Dvignemo se višje v naslednji prostor, kjer sije oranžna svetloba. Vdihujemo oranžno svetlobo tako dolgo, dokler ta ne prežema celo telo. Postanemo oranžna svetloba. Začutimo kako smo postali voda, ki je lahko jezero, slap, reka, morje,… Voda je živa, z njo v sebi začutimo, kako se prebujamo, kako se porajajo ideje,… Nekajkrat si povemo: SPREJEMAM SEBE KOT SEKSUALNO IN KREATIVNO BITJE. Nekaj minut ponavljamo biđa mantro VAM, dokler celo telo ne vibrira v tej mantri.
ò
Dvignemo se višje v naslednji prostor, kjer sije rumena svetloba. Vdihujemo rumeno svetlobo tako dolgo, dokler ta ne prežema celo telo. Postanemo rumena svetloba. Začutimo kako smo postali ogenj, ki je lahko močna svetloba, večni ogenj, ogenj ki gori,… Voda v nas se segreva in se dviguje navzgor, opazujemo in se zavedamo tega kar se dogaja, brez kontrole. Nekajkrat si povemo: ODPIRAM SE DO SEBE IN SE VRAČAM PRVOBITNEMU ZNANJU. Nekaj minut ponavljamo biđa mantro RAM, dokler celo telo ne vibrira v tej mantri.
ò
Dvignemo se višje v naslednji prostor, kjer sije zelena svetloba. Vdihujemo zeleno svetlobo tako dolgo, dokler ta ne prežema celo telo. Postanemo zelena svetloba. Začutimo kako se širimo iz srca navzven in vse sprejemamo z ljubeznijo. Občutek ljubezni zajame celo bitje. Vse je prav. Nekajkrat si povemo: TO KAR DELAM SEBI, DELAM DRUGIM, TO KAR DAJEM SEBI, DAJEM DRUGIM. Nekaj minut ponavljamo biđa mantro YAM, dokler celo telo ne vibrira v tej mantri.
ò
Dvignemo se višje v naslednji prostor, kjer sije modra svetloba. Vdihujemo modro svetlobo tako dolgo, dokler ta ne prežema celo telo. Postanemo modra svetloba. Začutimo kako se širimo iz grla navzven in smo odprti za komunikacijo. V rezonanci smo s celotnim Vesoljem. Nekajkrat si povemo: SVOJO VOLJO PREPUŠČAM VIŠJI VOLJI. Nekaj minut ponavljamo biđa mantro HAM, dokler celo telo ne vibrira v tej mantri.
ò
Dvignemo se višje v naslednji prostor, kjer sije indigo svetloba. Vdihujemo indigo  svetlobo tako dolgo, dokler ta ne prežema celo telo. Postanemo indigo svetloba. Začutimo kako imamo vpogled v celotno vesolje. Nekajkrat si povemo: PREVZEMAM ODGOVORNOST ZA VSAKO IZBIRO.
ò
Dvignemo se višje v naslednji prostor, kjer sije bela, vijolična ali zlata svetloba. Vdihujemo belo svetlobo tako dolgo, dokler ta ne prežema celo telo. Postanemo bela  svetloba. Začutimo kako se odpiramo v neskončnost, čas je zdaj in kraj je tukaj. Nekajkrat si povemo: JAZ SEM SVETLOBA, MOJ UM JE ZA VEDNO OSVOBOJEN.
ò
Pred nami so vrata elipsaste oblike, skozi katera sije neskončna bela svetloba, kot zvezdna vrata.  Vrata se nahajajo v zlati MERKAVI. Z druge strani je druga dimenzija, v kateri se nahaja naš vodnik.
ò
Pred vrati obstanemo za nekaj časa in zaprosimo za popolno varnost in zaščito, ko bomo na drugi strani. Rečemo: varen sem da prestopim v drugo dimenzijo. Tu je tudi čas, da prosimo za ljubezen, ozdravitev ali postavimo vprašanja na katera želimo odgovor.
ò
Sedaj s svojim duhovnim telesom stopimo skozi vrata. Ko smo v drugi dimenziji, najdemo mesto ter udobno sedemo. Mirno sedimo in uživamo ter čutimo, kako raste naša vibracija. Vsa naša pozornost je v uživanju v situaciji, v kateri se nahajamo. Ko se počutimo zares dobro, pošljemo ta občutek ljubezni celi kreaciji. Edino, kar zares občutimo, je želja, da to isto občuti cela kreacija.
ò
V tem stanju ostanemo, dokler želimo. Včasih lahko srečanje z vodnikom doživimo tako, da vidimo simbole, podobe, slike, slišimo glasbo ali mantre. Na ta način bomo tudi drugič prepoznali vodnika. Prisluhnemo sporočilom vodnika. Sedaj je tudi čas za komunikacijo z vodnikom. Lahko ga vprašamo karkoli, ali pa ga zaprosimo za pomoč.
ò
Ko začutimo, da je dovolj, če si poprej čas meditacije nismo drugače določili, stopimo iz meditacije. To naredimo tako, da štejemo od 5 do 1 in nato odpremo oči. Po tem lahko zapišemo sporočila, ki smo jih dobili. Včasih lahko tudi v toku meditacije dobimo navodila, da nekaj zapišemo.
 
wizard.gif
 

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#62 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. september 2013, 13:38

...v duhovnsoti tkole na forumih pa ..moraš bit to moraš bit ono ..če nisi tud si na stopnji osla npr...

ni problema tud ,če si osel...al pa mula ..slon antilopa ...

ampak oslu so ljudje spet eni pripisali definicjo , da je neumen ...žzdaj kako so do tega prišli ne vem ...

nič narobe ..če človek ne pozna pomena ..kaj je bit neumen ...

ker če ne pozna pomena kaj je biti neumen ..se s tem sploh ne obremenuje ..biggrin.png

 

No vidš tako nekako to gre ...

torej ..če bi vsi gledali v vsakem bitju enakovrednost ....bi blo velik lažje na svetu ...wink.png

 

tko pa mamo ...skoz ene lestvice ....ki svet deli ...

 

 

Vsi duhovnjaki po forumih so na nivoju človečka, razen če ni gor tudi kakšen duhec, živalca, rastlinca, mineralček, ki zna tipkat in se pisno sporazumevat...tongue.png

 

Razvojno stopnjo je pa pri človečku zelo težko ugotovit...ampak tudi če se al pa le približno, se to uporablja bolj z namenom, da se ve kakšen pristop pri njemu ubrat, kolikšne so njegove sposobnosti, potenciali, itd...upam da smo s tem že razčistil...Kdor pa to jemlje kot "slabšalnico", negativen prizvok...mi pa lahko komot poda bolj ustrezne izraze in če bodo razumljivo ustrezale večini ljudi potem jih lahko uporabimo, a ne...Do takrat pa uporabljamo izraze kot so nas naučili v šoli, se uporabljajo v družbi, itd...Ko bomo bili sposobni zavestno telepatsko komunicirat na nivoju duše in se tako tudi obnašat (izražat 100%), takrat pa mogoče klasifikacija ne bo potrebno...Dokler pa smo v materiji pa pač imamo tako kot imamo...tudi materija in duhovno je neke vrste klasifikacija...tongue.png

 

In ne lestvice in klasifikacije ne delijo, ampak omogočajo boljše komuniciranje v materiji dokler vsi ne postanemo razsvetljenci...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#63 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. september 2013, 14:11

Vse tole je res, predvsem če se z vsem tem identificiraš. Obstajajo pa tudi druge realnosti.

 

Če nekdo uporablja nekatere izraze ala višje- nižje, glup- pametan, osel- krava, to še ne pomeni, da je z njimi tudi identificiran...tongue.png 

 

Če bi se meni pokazal Jezus in mi začel tupiti bajke o ne vem čemu, bi pač moral uporabiti meni znane pojme, besede...drugače po veliki verjetnosti ne bi štekal nič...A se v drugih realnosti rabi sanjsko bukvico, numerologijo, astro bajke, setveni koledar, ipd...tongue.png ...In če že omenjaš pojem "druga realnost", tudi to je že neke vrste klasifikacija (to, ono; ta, tista; prva realnost, druga realnost)... biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#64 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. september 2013, 14:19

no saj ...kar rečem Brezo ne mislim direktno nate ...

ampak pišem na splošno ...čeprav ja govorim v prvi osebi ...to je tud res , pa se zna tako razumeti ...

 

še eno vprašanje ..kako t ti veš kar govoriš ...kako veš , da je to res ...

in kaj vodi človeka da postane razsvetljenec ...biggrin.png , čemu , zakaj ..kaj je tisto ...

če verjamemo , da smo vsa bitja enakovredna in da med nami ni razlik ...

 

 me mal zanima tole ...tongue.png

 

Pa kaj a ti ne čitaš duhovnih bukvic al pa gledaš duhovnih slikanic...enakovredni smo na nivoju duše...gledano iz nivoja duše...ali človek v materiji izraža 100% to kar je značilnost duše...NEIN...tongue.png

 

Razsvetljenje...dušica dobiva nadzor nad vozili...to ga vodi naprej...simpl...tongue.png

 

Jaz nič ne vem, da je resnica, jaz samo smatram da je...tongue.png...po domače rečeno "po feelingu", občutkih, fizičnih reakcijah...ista pravila kot veljajo v meditacijah in kar bluzijo duhovni učitelji- lastna izkušnja...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#65 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. september 2013, 15:16

ne če bi jih ..bi to info imela v glavi ..tko je pa nimam ..

pa vprašam ..biggrin.png

 

torej ...ne moreš reči da je to res ...

občutki so pa varljivi ...

 

npr. za enega je že dovolj trideset stopinj , da mu je vroče ..drugi rab najmanj 35 ...da se začne slačit ...huh.png

 

in čemu imeti nadzor ...a ni fora vseh teh duhovnih zadev ..da se naučiš prepuščat ...

 

Uporabil sem izraze, ki se uporabljajo v javnosti...ali imaš dovolj podlage za tehnične detajle...Človek naj se ne bi zanašal na čustva sama, ampak se informacija lahko izrazi skozi čustvo...kapiš...signal iz višje sfere se lahko izrazi skozi astralno in nižjo raven...pa smo spet pri klasifikacijah...človek naj bi se sam naučil v kakšnih primerih velja Yes in No...podobno kot se je naučil ali je levičar ali desničar...tongue.png

 

Osnove...duša...različna vozila- mental, astral, fizis...intuicija deluje na mentalu, čustva se izražajo skozi astral...občutki so pa mešanica in niso samo čustva, ker je vpleten tudi fizis. Toplota, mrzlota, mravljinčenje, ipd. namreč ni definirano kot čustvo...tongue.png

 

Simpl primer...človeček A sreča človečka B prvič...

-čuti toploto na področju srca, kot da bi se mu nekaj odprlo, veselje, srečo...

-čuti odpor, trza mu nek del telesa, čuti pleksus, agresijo, po mislih mu hodi "zaj***te bo"...

 

Isto velja pa pri temu ali so informacije verodostojne oz. iz kakšnega vira prihaja...Seveda obstaja keč...najprej mora človek postati senzibilen, kar pa itak postane skozi meditacijo al pa kakšne druge duhovne zadevce...Razen če nima to lastnost že od rojstva...

 

A pri prepuščanju je pa dobro laično izrazoslovje, pri občutkih pa ne...matr smo dvoličneži...se hecam...tongue.png Prepuščat komu...icon1_question.gif ...Morju...a ti bi prepustila svojo jadrnico morskim tokovom, legnila na stol, noge v zrak in barkačica ajmo kuči...čpo vsej verjetnosti bi bil v bližini obale zaradi morskega prometa crash...ob obali pa čeri..pa še na odprtem morju ob nevihtah dvomim...mogoče imajo pa danes barkačice kakšen high tech new age avtopilot...biggrin.png

 

Tehnično gledano naj bi se človek prepustil duši oz. Višjemu Jazu...da je pa to možno mora pa ta pridobiti kontrolo nad vozili...in kot sem že nakladal obstajajo 3 življenske niti skozi katere se izraža duša...3 niti skozi katero človeček- dušica upravlja človečka- telo...kot lutkarji, lutka in špagice...simpl...basic stuff of esoteric...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#66 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. september 2013, 15:19

Jezus je govoril v prilikah in njegovo učenje je eden največjih virov modrostii na Zemlji.

 

Jezus je govoril svašta...eno verzijo za laično javnost, drugo za svoje učence, ki so bili iniciati določene stopnje...ampak zakaj govoriti o teh bajkah, če je pa javnosti to že kao znano...No ja, informacije so bile podane javnosti, kdo je to prebral in koliko kdo verjame, so pa druge štorije...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#67 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. september 2013, 15:42

In od kje tebi, da so bili učenci kakšni iniciantje? Ali on? Vse posvečence, pismouke in svečenike je zavračal.

 

Obstajajo duhovni trič trači in obstaja ezoterika...Bitjeca, ki spadajo pod pojem "duhovna hiearhija Zemlje" so te informacije v zadnjih ajde recimo 20 letih lepo predale človeštvu...in med njimi je trenutno tudi človeček po imenu Jezus...Samo treba je vedeti kakšne bajke brat (knjige, članki od par različnih človečkov)...tongue.png

 

O človečku Jezusu se je tukaj po forumu povedalo že dosti oz. podalo vse najbolj zanimive linke (ezoterika valjda)...Ta snov je že mimo, je že bila na šolskem programu...kdor je sledil v redu, kdor je pa prespal pa tudi...za končni izpit namreč ni toliko pomembna...tongue.png

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ali če povem malo drugače...duhovni trič trači so v stilu- imej se rad, misli pozitivno, ko boš odpustil, boš vesel, itd...ezoterika pa pove konkretne nasvete kako se lahko to doseže, teorijo za boljše razumevanje...kako se odpre pandorino skrinjico podzavesti in loti pospravljanja...šele potem lahko pride na vrsto tisto kar pričajo duhovni trič trači...To kar se je pričal od začetka te teme, konkretni primer za samorazvoj je pa recimo meditacija na vodnika...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#68 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 23. september 2013, 18:58

Vedno bolj si mi vsec ! To reksi sem v posveceni sobi pripravil flagelantske pripomocke ala opus dei ala Dan Brown aka salabajserus primus inter pares

prenos.jpg


#69 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 23. september 2013, 19:51

Ma, jaz si sploh ne domišljam, da razumem Jezusa. Saj kaj nam pa ostane? Nova zaveza z razumevanjem, da to še zdaleč ni izvir, Tomažev evangelij.....meni osebno je najboljša interpretacija Tomaževega evangelija v The mustard seed (Gorčično zrno) od Oshota. Potem so interpretacije Jezusa od raznih mistikov. Omenjen naj bi bil celo v Koranu, tudi vedah.. bhavad giti..po nekih interpretacijah gre pri Kristusu pravzaprav za Krišno...isti koren besede. Res pa ne najdem v Jezusovih učenjih kakšnih iniciacij...pravzaprav je natančno to želel preseči. 

 

Mislim pa, da Brezo govori o Cremeju. Ali ne vem kakšnih ezoteričnih trič tračih. Pove itak ne. 

 

če samo pomislim, da je brezowski na hitro prebral prvo knjigo o transurfingu in potem do % natančno ocenil celo teorijo, potem seweda ne morem iz swoje kože, da ne bi pomislil, da je ta isti brezowski neki malega na hitro prebral stare zaveze in na podlagi tega ocenil tudi novo zavezo z vsemi jezusi in njegovimi sledilci vred.

 

neki se naslanja na neke kugle in duhce, ampak čeprou sem mu večkrat predlagal, da nej odpre svojo temo in da se tam kej okol teh njegovih vezah in poznanstvih razčisti... pa gospod brezo... kot minister gregor.... nič.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#70 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 23. september 2013, 20:14

mah...

ni vredno. res ne.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#71 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 23. september 2013, 20:51

Iknee ti dam prav, sicer pa čedalje bolj čutim,

da je življenje samo priprava na "smrt"...

Smrt je pa tudi samo beseda, ki naznanja na nekaj kar ne funkcionira več

v naši dimenziji..Vedno znova pa se sprašujem zakaj prav jaz,

kaj je to, kaj vidim, kaj to, zakaj?????? Kaj sploh je, če me ni,

zakaj sploh to je...???

Tkole čist iskreno, jaz si pod besedo samorazvoj pravzaprav ne morem predstavljati, kaj naj bi to pravzaprav bilo. Moj pogled na naravo je namreč takle: vse v naravi (vključno s človekom kajpada) se neprestano razvija, bivanje je neprestana dinamika (spreminjanje in razvijanje), dinamika posameznika pa je neizogibno soodvisna z okoljem. Samorazvoja v bistvu ni, nobeno bitje se ne razvija samo od sebe in neodvisno od okolja. Celo smrt je le končni korak neke razvojne faze in prestop v drugo fazo razvoja. Tudi navidezni zastoji niso mirovanje, en tak skrajen primer je stanje bube pri metuljih je mirujoče stanje samo navzven, navznoter pa se dogajajo ogromni premiki, ki se nazadnje pokažejo v zunanji obliki metulja. 


dReAM

 

 

 


#72 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 23. september 2013, 21:12

Ego haaa???wink.png

saj ne samo ti ... saj nisi izjema ... da se ne boš delal važnega ... laugh.png laugh.png laugh.png


dReAM

 

 

 


#73 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. september 2013, 22:28

če samo pomislim, da je brezowski na hitro prebral prvo knjigo o transurfingu in potem do % natančno ocenil celo teorijo, potem seweda ne morem iz swoje kože, da ne bi pomislil, da je ta isti brezowski neki malega na hitro prebral stare zaveze in na podlagi tega ocenil tudi novo zavezo z vsemi jezusi in njegovimi sledilci vred.

 

neki se naslanja na neke kugle in duhce, ampak čeprou sem mu večkrat predlagal, da nej odpre svojo temo in da se tam kej okol teh njegovih vezah in poznanstvih razčisti... pa gospod brezo... kot minister gregor.... nič.

 

Ja, gospod Janko, vi ste pa prebrali malo več knjig o transfuringu...in še zmeraj niste povedali bistva v par stavkih...Lahko vam pa Ceres pove kako se preverja infornacije, baje je bila v šoli od človečka M...in on je to nekaj nakazal al pa povedal med vrsticami...mogoče je pa telepatsko govoril...al sem pa samo jaz dobil tak feeling...tongue.png

 

Če bi malo pogledali poste za eno leto nazaj, bi ugotovili, da ste delali podobno kar meni očitate nekje drugke (kao smetenje teme)...priporočam da odprete kakšno temo "flirtanje, ircanje" al pa kaj podobnega...tongue.png

 

In ker ste baje tako naštudirali transfuring realnosti potem nam znate povedati kako si lahko depresivec izboljša počutje...ali je to že malo preveč zahtevno...Boste pa ja kaj pametnega in konkretnega povedali v tej temi, a ne...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#74 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. september 2013, 22:46

Brezo, hvala za tvoj trud, ampak sem na stopnji, ko tole nič ne razumem.

 

Informacije o določenih stvareh so bile podane človeštvu že pred 1. svetovno vojno...potem pa še nekatere pred 2...tiste stvari so še zmeraj otkačene...zadnjih 20-30 let so pa bolj informacije, ki na nek način tisto malo bolj podrobno pojasnujejo in seveda kar se nanaša na aktualne zadevce...simpl...

 

Evo plonk listek...Jezus je bil visoki posvečenec...kdor razume brojke...čar matematike...tongue.png

 

Jesus of Nazareth (4.0) .........6 1 1 2 1.........(24 BC-AD 9).........Palestine

                                                  6 7 2 3.........Great Spiritual Teacher

 

Evo malo razlage o čemu se gre...Kogar zanimajo detajli naj pa preštudira ezoterično psihologijo... 

 

A ray is, according to the Master DK, “but a name for a particular force or type of energy, with the emphasis upon the quality which that force exhibits.” Rays thus qualify all creation, including the human constitution. Soul, personality, mental body, emotional (astral) body, physical body, all are coloured by one or other of the seven rays...biggrin.png 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#75 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 23. september 2013, 22:54

Ok....nonsense!

Jezus je to kar mi nismo, človek!

Informacije o določenih stvareh so bile podane človeštvu že pred 1. svetovno vojno...potem pa še nekatere pred 2...tiste stvari so še zmeraj otkačene...zadnjih 20-30 let so pa bolj informacije, ki na nek način tisto malo bolj podrobno pojasnujejo in seveda kar se nanaša na aktualne zadevce...simpl...

 

Evo plonk listek...Jezus je bil visoki posvečenec...kdor razume brojke...čar matematike...tongue.png

 

Jesus of Nazareth (4.0) .........6 1 1 2 1.........(24 BC-AD 9).........Palestine

                                                  6 7 2 3.........Great Spiritual Teacher

 

Evo malo razlage o čemu se gre...Kogar zanimajo detajli naj pa preštudira ezoterično psihologijo... 

 

A ray is, according to the Master DK, “but a name for a particular force or type of energy, with the emphasis upon the quality which that force exhibits.” Rays thus qualify all creation, including the human constitution. Soul, personality, mental body, emotional (astral) body, physical body, all are coloured by one or other of the seven rays...biggrin.png 


dReAM

 

 

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0