Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Samorazvoj

samorazvoj

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
182 komentarjev na to temo

#26 Agnes Karlo

Agnes Karlo
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 46

Objavljeno: 19. september 2013, 22:40

Samorazvoj-tehnik za začetnikewink.png

Zdravilna moč odpuščanja

:

Ne morete premakniti naprej,če ne odpustite!

Ko boste odpustili,boste postali veliko bolj zdrave.

Ko odpustite,ljubezen teče veliko lažje v vas.

Ko oprostite,spustite strah!

Ko spustite strah,nehate pritegniti negativne izkušnje!

Začnite s najpomembnejšimi osebami v preteklost/sedanjost.....

Nesmemo pozabiti tud sam sebi odpustiti.

Vse ,kar smo poslali,vrne k nam

Duhovni zakon je če mi nočemo sprejeti jezo,se vrne takoj nazaj osebi kdo ga je poslal.



#27 Agnes Karlo

Agnes Karlo
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 46

Objavljeno: 19. september 2013, 22:52

Svetloba, Ljubezen in Modrost. To se imenuje

"Descension Duha". Življenje se nato napolni z ljubeznijo,

Radost, mir, harmonija, ravnovesje, obilje

in ustvarjalnost.

 Začnete izraziti v polnost, ste - kot vir.

Morate  sprejeti Enost. Dokler ne boste

popolnoma integrirali Enost, stare vzorce, ki temeljijo na strahu,

so še vedno v igri. To lahko povzroči veliko razočaranje.

Mnogi so  prav se tako ukvarjajo  z polarnosti med

Darkness and Light. Strah je znak Darkness in 

Ljubezen je znak svetlobe. V resnici pa je le

Enost. 



#28 Agnes Karlo

Agnes Karlo
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 46

Objavljeno: 19. september 2013, 22:55

Svetloba, Ljubezen in Modrost. To se imenuje

 

"Descension Duha". Življenje se nato napolni z ljubeznijo,

 

Radost, mir, harmonija, ravnovesje, obilje

 

in ustvarjalnost.

 Začnete izraziti v polnost, ste - kot vir.

Morate  sprejeti Enost. Dokler ne boste

popolnoma integrirali Enost, stare vzorce, ki temeljijo na strahu,

 

so še vedno v igri. To lahko povzroči veliko razočaranje.

 

Mnogi so  prav se tako ukvarjajo  z polarnosti med

 

Darkness and Light. Strah je znak Darkness in 

Ljubezen je znak svetlobe. V resnici pa je le

 

Enost. 

Ko ne bomo več videli polarnost med Darkness

in Svetlobe, se lahko dvigne nad strahom in prehod v

Polnost in začeli izražati od te ravni v celotni

Ljubezen.



#29 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 19. september 2013, 22:56

Samorazvoj-tehnik za začetnikewink.png

Zdravilna moč odpuščanja

:

Ne morete premakniti naprej,če ne odpustite!

 

Ko boste odpustili,boste postali veliko bolj zdrave.

 

Ko odpustite,ljubezen teče veliko lažje v vas.

 

Ko oprostite,spustite strah!

 

Ko spustite strah,nehate pritegniti negativne izkušnje!

 

Začnite s najpomembnejšimi osebami v preteklost/sedanjost.....

 

Nesmemo pozabiti tud sam sebi odpustiti.

 

Vse ,kar smo poslali,vrne k nam

 

Duhovni zakon je če mi nočemo sprejeti jezo,se vrne takoj nazaj osebi kdo ga je poslal.

 

Samo majhen komentarček...takih pesmic in bodrilnih misli je danes malo morje tako po netu kot FB-ju...ampak strahci ne grejo tako simpl ven, drugače jih ljudje, ki to pišejo in govorijo ne bi imeli še zmeraj v sebi...Človek, ki v sebi nosi strahove pa ne more druge poučevati kako naj se jih losajo, če še sam pri sebi tega ne zna...Lahko pa poda kakšno konkretno tehniko kako se osvoboditi strahca in to na vseh ravni obstoja (če se samo na eni, se lahko potem spet razraste tudi na tisti iz kjer se ga je skenslal)...Seveda obstaja keč, najprej ga jec treba prepoznat, to je pa tisti jebeni del s katerim ima čisto vsak probleme...

 

Da ne odugovlačim...take bodrilne misli so koristne...ampak jaz v tem ne vidim čisto nič konkretnega...seveda je dobrodošlo še kakšno drugo mnenje...mogoče se pa motim...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#30 Agnes Karlo

Agnes Karlo
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 46

Objavljeno: 19. september 2013, 23:09

Opravičujem,prav imaš.....naj bo samorazvoj za stopnje 0-¸1 ki iščejo začetek...... in nerazumejo čakre......lahko pa bi še odprla za napredni ljudi......tud.....ampak se že bojim da bi me linčali zatolaugh.png tongue.png

Theta Healing začetni seminar je 320 €......ta Vianna zna reklama delat ni kot jazbiggrin.png tongue.png

Moja izkušnja s Theta Healingom naslednji:

Ko seminar bil je konec in mimo bilo 2-3 dana.....vse sem videla samo sedmih raven netongue.png

Človek rabi časa da vse informacijo predela saj course traja 3 dni in ta tri dneve imaš 21 ur učenje.......

Potem pri meni pršlo kot sem rekla trdo temo.....

No ne da sem dala 320 € in zdaj pa nič????

Začela sem izpopolniti Theta Healinge.Našla sem svojo tehnik kako naj pridem do Kreatorja......

Drugo stvar pa da morate otem razmišljati:Kreator,Bog......itd....1 . naredil človeka za samopodoba.

2.vsi smo povezani

3.vse je eno...

4.Kreator smo sami.....

5.potem pa ni treba skakati na sedmi raven....

6.moramo najti sebi božanstvo.....in uporabiti znanje.....

VSE JE V NAS ylflower.gif



#31 Agnes Karlo

Agnes Karlo
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 46

Objavljeno: 19. september 2013, 23:12

Theta Healing začetni seminar je 320 €......ta Vianna zna reklama delat ni kot jazbiggrin.png tongue.png

Moja izkušnja s Theta Healingom naslednji:

Ko seminar bil je konec in mimo bilo 2-3 dana.....vse sem videla samo sedmih raven netongue.png

Človek rabi časa da vse informacijo predela saj course traja 3 dni in ta tri dneve imaš 21 ur učenje.......

Potem pri meni pršlo kot sem rekla trdo temo.....

No ne da sem dala 320 € in zdaj pa nič????

Začela sem izpopolniti Theta Healinge.Našla sem svojo tehnik kako naj pridem do Kreatorja......

Drugo stvar pa da morate otem razmišljati:Kreator,Bog......itd....1 . naredil človeka za samopodoba.

2.vsi smo povezani

3.vse je eno...

4.Kreator smo sami.....

5.potem pa ni treba skakati na sedmi raven....

6.moramo najti sebi božanstvo.....in uporabiti znanje.....

VSE JE V NAS ylflower.gif

Brezo upam da to ti že bolj všeč,danes si pa zelo strogtongue.png



#32 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 20. september 2013, 06:29

Morate sprejeti vse te ljudi keri niso še na vašem, nivoju.....celo ko veste da niti nebojo nikoli......

OK-thumb.gif

 

Zakaj uporabljat na tisoče različnih energij, ki imajo svoje omejitve in ne samo eno ali dve, ki imajo v bistvu vse tiste že v sebi...

...določeno znanje se predaja samo tistim, ki imajo podlago, ki že razumejo nekatere stvari, ipd...

Torej naj se najprej točno definira čemu je tema namenjena, kakšni populaciji, katerim ljudem, na kakšni duhovni stopnji...

Seveda obstaja keč oz. več kečev...najprej mora človek prilest do določenega nivoja (razreda)

 

 

 naslednje vprašanje je ... zakaj bi za to plačal 300-1000 evrov ... če se lahko naučiš sam ...ne vem zakaj folk tako zelo podcenjuje svoj potencial ... vso znanje je v tebi ... 

 

Oogle_anim.gif

Pa sem mislila, da jaz ne razumem...


Life begins at the end of your comfort zone. 


#33 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 20. september 2013, 07:16

Pa sem mislila, da jaz ne razumem...

 

Simpl...pejt za čistilko v hotel potem pa nosi s sabo 500 ključev al pa samo enega, dva...kaj je lažje...tongue.png

 

V praksi to pomeni...človek gre čez reiki 1, 2, 3...ugotovi, da ima svoje meje (pa pustmo zadeve s kotodamami in mantrami na miru, ker v tem smislu ne poučujejo na zahodu)...kmalu ugotovi, da imajo simboli svojo polje delovanja, tako kmalu opusti simbole, fura samo reiki...potem človeček začne iskati nekaj drugega, ker pri temu ne najde izpolnitve, nekaj manjka...gre na reconnection, ki je močnejša vibracija, širši spekter delovanja...kmalu ugotovi, da tudi tam nekaj manjka...itd...in potem ko se začne povezovati gor- dol, ko dobi iniciacijo na notranjem nivoju, šele potem dobi "acess" do višjih nivojev in igračko, ki v naših besedah nima imena in se začne igrati...Da pa pride do tam, se mora pa marsikaj naučiti...

 

Če imamo v neki kao "nerazviti" državi za naše pojme otroke od 6-15 let starosti...nekatere so starši učili brati, pisati, računati, drugi se še podpisat ne znajo...a se bo vse uvrstilo v en klas ali v tri različne- recimo začetni, srednji, višji razred...kaj je bolj logično in v praksi bolj koristno...tongue.png

 

Če nekdo ne verjame v karmo, prejšnje life, čakre...a mu potem to razlagat...takemu se bo nakladal psihološke pristope. Tak človek tudi ne bo razumel globine. In ko se bo začel spraševati zakaj se kao poštenim ljudem dogajajo krivice, barabe pa pridejo lepo skozi...bo mogoče šele začel sprejemat pojem "karma"...Nekomu ki so mu pa te pojmi že čisto domači pa lahko sluša in fura druge bajke...

 

A naj se človeku razlaga kako telepatsko komunicirat z mrtvimi, duhci, ipd, če ima v sebi strah in agresijo pred takimi bitji, kaj šele da bi bil sposoben letat po astralu...ali je bolje da najprej skensla, strah in agresijo...In če nekdo tega nima in je sposoben telepatskega stika zakaj se mu ne bi potem razložilo stvari, ki bi mu bolj koristile kot pa nekaj kar njegova duša spoloh ne rabi in se je že naučila...Tukaj se gleda na znanje iz vseh lifeov, ne samo tega...Zemeljski človečki rabijo drugačen način poučevanja kot E.T.- ji ki so tukaj recimo šele 5-ič...mi se moramo naučit letat, oni pa pristajat (zemlja)...in večina nas je vmes nekje...kaj bolj jasno...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#34 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 20. september 2013, 12:46

Ko ne bomo več videli polarnost med Darkness

 

in Svetlobe, se lahko dvigne nad strahom in prehod v

 

Polnost in začeli izražati od te ravni v celotni

 

Ljubezen.

sem nekje bral, da moraš tudi poznat tehniko Darkness, da lahko spoznaš moč svetlobe..wink.png



#35 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 20. september 2013, 22:19

laugh.png kaj je kaj novga tuki?



#36 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 20. september 2013, 22:30

Samorazvoj-tehnik za začetnikewink.png

Zdravilna moč odpuščanja

:

Ne morete premakniti naprej,če ne odpustite!

 

Ko boste odpustili,boste postali veliko bolj zdrave.

 

Ko odpustite,ljubezen teče veliko lažje v vas.

 

Ko oprostite,spustite strah!

 

Ko spustite strah,nehate pritegniti negativne izkušnje!

 

Začnite s najpomembnejšimi osebami v preteklost/sedanjost.....

 

Nesmemo pozabiti tud sam sebi odpustiti.

 

Vse ,kar smo poslali,vrne k nam

 

Duhovni zakon je če mi nočemo sprejeti jezo,se vrne takoj nazaj osebi kdo ga je poslal.

 

 

Luštno, zdej pa še povej, kako se odpusti.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#37 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 21. september 2013, 08:21

Da se razumemo...nič nimam proti temu če nekdo napiše kakšno tehniko, postopek meditacije al pa ne vem kaj...pa naj bo za začetnike ali ne...

 

Od kar sledim, sem zasledil samo par ljudi- manj kot 5 (sebe nisem štel), ki so res povedali kaj konkretnega, ne samo pripopal link al pa govorili kako je neka metoda vau, pomaga pri vsemu...da bi pa kaj konkretnega povedal, to pa ne, treba kao na tečaj, ker to se ne sme govorit...bla bla bla...

 

Tipičen primer...transcendentalna meditacija...ni vse tako kot nakladajo...sliši se povsod, obstajajo celo knjige...same neke teorije, dobro za ovo, ono...postopka al pa tehnike, vsaj ene pa nema...treba iti kao na tečaj...nekaj so se celo bunili, da so dobival iste mantre, če so bili rojeni na isti dan oz. v nekem časovnem obdobju...in valjdana koncu se je izkazalo, da so bile zadevce malo prenapihnjene...ampak to še ne pomeni, da meditacija kot taka ni bila koristna...mogoče jo je potrebno samo malo nadgradit...

 

Na kratko povedano...do sedaj tukaj v tej temi nisem zasledil še nič pametnega...v obliki tehnike, meditacije al pa kaj podobnega...tongue.png biggrin.png

In tudi ne boš našel nič uporabnega. Pametno mogoče celo marsikaj je, pa tega ne prepoznaš, ker ne znaš, ne moreš uporabit, zato, ker ti preprosto manjka izkušnja, neposredno učenje. Nekdo, ki še nikoli ni začutil snega, si ne bo mogel prav nič pomagat z nobenim, še tako dobrim opisom tehnike smučanja. Čist brezzveze mu bo. In še celo nekdo, ki sneg dobro pozna, na podlagi opisa ne bo mogel zares vedeti, kaj je smučanje v resnici (kako se čuti, kaj pomeni za telo in psiho), niti slučajno se ne bo mogel naučit smučanja na podlagi opisa (kaj šele, da bi druge učil wink.png )  Vedenje o nečem je vedno povezano s celostno izkušnjo. zato je včasih bolj pošteno, da nekomu rečeš, pridi in preizkusi, če te zanima, namesto da mu poskušaš z opisovanjem ustvariti second hand idejo o nečem, na osnovi česar si on lahko ustvari predstavo, ki je poljubno mim.... Bolj ko stvari kompleksne, bolj ko delujejo celostno, težje jih je zajeti z opisovanjem , ker je izmenjava informacij na osnovi opisov omejena le na razumsko raven bitja. 



#38 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. september 2013, 10:26

In tudi ne boš našel nič uporabnega. Pametno mogoče celo marsikaj je, pa tega ne prepoznaš, ker ne znaš, ne moreš uporabit, zato, ker ti preprosto manjka izkušnja, neposredno učenje. Nekdo, ki še nikoli ni začutil snega, si ne bo mogel prav nič pomagat z nobenim, še tako dobrim opisom tehnike smučanja. Čist brezzveze mu bo. In še celo nekdo, ki sneg dobro pozna, na podlagi opisa ne bo mogel zares vedeti, kaj je smučanje v resnici (kako se čuti, kaj pomeni za telo in psiho), niti slučajno se ne bo mogel naučit smučanja na podlagi opisa (kaj šele, da bi druge učil wink.png )  Vedenje o nečem je vedno povezano s celostno izkušnjo. zato je včasih bolj pošteno, da nekomu rečeš, pridi in preizkusi, če te zanima, namesto da mu poskušaš z opisovanjem ustvariti second hand idejo o nečem, na osnovi česar si on lahko ustvari predstavo, ki je poljubno mim.... Bolj ko stvari kompleksne, bolj ko delujejo celostno, težje jih je zajeti z opisovanjem , ker je izmenjava informacij na osnovi opisov omejena le na razumsko raven bitja. 

 

Tehnike ponavadi niso teorija, ampak praktični del...najprej je treba vsaj za silo prebrat teorijo, potem pa to malo v prakso prenest...al se bo človeček "migal" ali ne je pa drugo vprašanje...Pa pri smučanju se bo najprej teoretično učil kaj so to smučke, pancerji, prva pomoč pri zlomih, padcih, kje se lahko fura, kaj pomenijo zastavice, itd...tongue.png  

 

Nisem toliko pametan, kaj hočeš povedat...da je bolje, da v šolah ne učijo kemijskih formul...da naj najprej naredijo preizkus, "razfukajo" laboratorij al kaj...Al pa da starši dajo sinetu avto in ajde Miško vozi, poizkusi in uči...al najprej malo teorije pa potem prakso pa če še kaj ne bo jasno, da furajo oboje skupaj...Torej bi bil vesel pojasnila...whistling.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#39 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. september 2013, 10:43

Hoče povedat, da ni teorije brez prakse. Ni smučanja brez teorije kako noge postavljat, kot ne brez prakse, da to dejansko izvajaš. Ni kemije brez formule, kot ne brez preizkusa... Eno in drugo skupaj da pravo izkušnjo

 

Jaz pa pravim, da danes preveč seciraš. NI eno brez drugega.

 

Hvala za razlago gospa Lili, ampak bom vseeno počakal na strokovno mnenje od gospe Iknee...mogoče pa ni mislila tega al je pa mislila kaj v drugačnem kontekstu...Meni namreč v zgornjem kontekstu ni zvučilo glih tako...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#40 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 21. september 2013, 10:45

Hoče povedat, da ni teorije brez prakse. Ni smučanja brez teorije kako noge postavljat, kot ne brez prakse, da to dejansko izvajaš. Ni kemije brez formule, kot ne brez preizkusa... Eno in drugo skupaj da pravo izkušnjo

 

Jaz pa pravim, da danes preveč seciraš. NI eno brez drugega.

icon1_thumbup.gif Nimam kaj dodat. To je to. 



#41 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 21. september 2013, 10:53

Raje se vprašajte kaj bi radi razvijali? Svoj ego???

 

Agnes Karlo, maš precej lepo ime,

nažalost komerciala tudi sega v te vode,

si verjetno moraš služiti kruha in iger na ta način...Vidiš,

če bi se malo podvizali pa bi lahko živela čist v duhu "samorazvoja"...biggrin.png


dReAM

 

 

 


#42 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. september 2013, 10:56

Gospod Brezić neposredna izkušnja je praksa.

Ne vem pa, kateri slovar vi uporabljate wink.png

 

Uporabljam Đurotov slovar za kučne čarolije+ SSKJ...tongue.png

 

To se pravi, da mora človeka najprej zdrmat, da prisatne v bolnici al pa ga infarkt...in če cpreživi mogoče celo ugotovi, da se ne sme preveč sekirat...al je bolje, če to teoretično izve, se nekaj nauči iz primerov drugih in bolj malo iz svoje izkušnje...da ga ne zadane glih kap, ampak samo kakšna bolečina v trebuhu...da nauči, da se ni dobro sekirat in papcat preveč mastnih jedi v preveč kratkem času...tongue.png

 

Gospa Lili potem vam pa ne bo težko odgovoriti na preprosto vprašanje...a mora biti praksa nujno iz tega življenja ali je lahko tudi iz prejšnjega...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#43 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 21. september 2013, 11:08

Tkole čist iskreno, jaz si pod besedo samorazvoj pravzaprav ne morem predstavljati, kaj naj bi to pravzaprav bilo. Moj pogled na naravo je namreč takle: vse v naravi (vključno s človekom kajpada) se neprestano razvija, bivanje je neprestana dinamika (spreminjanje in razvijanje), dinamika posameznika pa je neizogibno soodvisna z okoljem. Samorazvoja v bistvu ni, nobeno bitje se ne razvija samo od sebe in neodvisno od okolja. Celo smrt je le končni korak neke razvojne faze in prestop v drugo fazo razvoja. Tudi navidezni zastoji niso mirovanje, en tak skrajen primer je stanje bube pri metuljih je mirujoče stanje samo navzven, navznoter pa se dogajajo ogromni premiki, ki se nazadnje pokažejo v zunanji obliki metulja. 



#44 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. september 2013, 11:09

Gospa Lili prosim, če odgovorite na vprašanje in se ne izmikate...če se 99.999% ljudi ne spominja preteklih lifeov in izkušenj, to še ne pomeni da se jih 0,001% tudi ne...tongue.png

 

Če ima nekdo bolj izražene potenciale za nekaj recimo glasbo, se je s tem sigurno ukvarjal že kdaj prej...torej se mu ne bo treba toliko učiti kot nekomu, ki se s tem še nikoli ni ukvarjal...a ne pričajo tudi astro bajke nekaj v tej smeri...tongue.png

 

Od tako izobražene in razgledane gospe namreč pričakujem tudi malo bolj "razgledan" odgovor...Ali se boste raje pridružili nam, v razred "otkačenih" in "tupastih" človečkov...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#45 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. september 2013, 11:12

Tkole čist iskreno, jaz si pod besedo samorazvoj pravzaprav ne morem predstavljati, kaj naj bi to pravzaprav bilo. Moj pogled na naravo je namreč takle: vse v naravi (vključno s človekom kajpada) se neprestano razvija, bivanje je neprestana dinamika (spreminjanje in razvijanje), dinamika posameznika pa je neizogibno soodvisna z okoljem. Samorazvoja v bistvu ni, nobeno bitje se ne razvija samo od sebe in neodvisno od okolja. Celo smrt je le končni korak neke razvojne faze in prestop v drugo fazo razvoja. Tudi navidezni zastoji niso mirovanje, en tak skrajen primer je stanje bube pri metuljih je mirujoče stanje samo navzven, navznoter pa se dogajajo ogromni premiki, ki se nazadnje pokažejo v zunanji obliki metulja. 

 

Ja, gospa Iknee a niste hodili v šolo...V Đurotovi školi so me učili, da je razvoj= evolucija...torej mora biti samorazvoj= samo+ evolucija...mogoče se pa motim, saj nikoli nisem bil dober učenec pa sem mogoče prespal kakšno učno snov...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#46 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. september 2013, 11:22

Jah možno brezo da to vse drži ..wink.png

ampak ...lahko se pa ni on s tem ukvarjal ..ampak so se njegovi predniki ...

in ker vsaka informacija ...s časoma  vpliva na gene ..potem ja morda bo na koncu tudi igral v filharmoniji

in če to vse drži ...kar pravijo ...potem mu bo glasba zelo blizu ..čeprav ne bo imel polsuha ..npr..wink.png

ali pa če bo živel v takem okolju .. npr ..bo to osvojil ...

 

no tako si jaz to razlagam ...

 

prejšne življneje ...ja normalno da se nam vse resetira ..kar je tud prav ...wink.png

 

pač skrivnosti življenja biggrin.png

 

Vsak človek, ki ima potenciale, se je kdaj s tem ukvarjal tudi v preteklih lifei...lahko tudi za hobi...In ja, tudi ostali dejavniki imajo bistveni delež pri temu- od vpliva prednikov, genetike, vzgoje, do dejavnikov okolja, družbe, itd...skratka en velik mix...Vsak človek ima pač neka nagnjenja, nekatere privlači narava, druge meditacija, tretje gore, itd...in kot pravijo svete bukvice, vse to je pač posledica "samskar"- preteklih vtisov...koliko se bo to izražalo je pa odvisno od zgoraj naštetih dejavnikov+ razvojne stopnje oz. vpliva duše...icon_smesko.gif

 

Ampak mene trenutno bolj zanima strokovna razlaga od Lili in Iknee...ker sta kao bolj izobražene in razgledane...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#47 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 21. september 2013, 11:24

Uporabljam Đurotov slovar za kučne čarolije+ SSKJ...tongue.png

 

To se pravi, da mora človeka najprej zdrmat, da prisatne v bolnici al pa ga infarkt...in če cpreživi mogoče celo ugotovi, da se ne sme preveč sekirat...al je bolje, če to teoretično izve, se nekaj nauči iz primerov drugih in bolj malo iz svoje izkušnje...da ga ne zadane glih kap, ampak samo kakšna bolečina v trebuhu...da nauči, da se ni dobro sekirat in papcat preveč mastnih jedi v preveč kratkem času...tongue.png

 

Gospa Lili potem vam pa ne bo težko odgovoriti na preprosto vprašanje...a mora biti praksa nujno iz tega življenja ali je lahko tudi iz prejšnjega...tongue.png

V večini primerov to drži, ja, ljudje zelo zelo redko kaj spremenimo v svojem življenju na osnovi teoretiziranja drugih. kar poglej množice kadilcev pa klobasojedcev pa stresnikov huh.png Šele ko doživijo čustven in/ali telesni pretres (zaradi lastnega doživetja na svoji koži ali koži nekoga bližnjega) so pripravljeni na spremembo. Taki pač smo - sej tud ti ne verjameš glih vsakemu pametnjakoviču, ki ti govori nekaj, česar še nisi izkusil (glede na tvoje poste skoraj nikomur  tongue.png ) Bom odgovorila še na zadnje vprašanje, čeprav je naslovljeno na eno drugo gospo wink.png : Praksa iz tega življenja povezuje teorijo in prakso iz prejšnjega življenja. Jasno? Če slučajno ni, še primer: nekdo se je v prejšnjem življenju naučil virtuozno igrat violino. V tem življenju se bo zato pokazal kot izjemen talent, ampak brez igranja violine in še vedno velik vaje, mu ne bo ta prejšnji lajf prav nič koristil - samo z neko idejo o igranju violine iz prejšnjega lajfa  ne bo ustvaril niti najmanjšega zvoka, in tud nikogar drugega ne bo mogel prav nič naučit, če ne bo prijel violine v roke in vsaj malo povadil. 



#48 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. september 2013, 11:29

V večini primerov to drži, ja, ljudje zelo zelo redko kaj spremenimo v svojem življenju na osnovi teoretiziranja drugih. kar poglej množice kadilcev pa klobasojedcev pa stresnikov huh.png Šele ko doživijo čustven in/ali telesni pretres (zaradi lastnega doživetja na svoji koži ali koži nekoga bližnjega) so pripravljeni na spremembo. Taki pač smo - sej tud ti ne verjameš glih vsakemu pametnjakoviču, ki ti govori nekaj, česar še nisi izkusil (glede na tvoje poste skoraj nikomur  tongue.png ) Bom odgovorila še na zadnje vprašanje, čeprav je naslovljeno na eno drugo gospo wink.png : Praksa iz tega življenja povezuje teorijo in prakso iz prejšnjega življenja. Jasno? Če slučajno ni, še primer: nekdo se je v prejšnjem življenju naučil virtuozno igrat violino. V tem življenju se bo zato pokazal kot izjemen talent, ampak brez igranja violine in še vedno velik vaje, mu ne bo ta prejšnji lajf prav nič koristil - samo z neko idejo o igranju violine iz prejšnjega lajfa  ne bo ustvaril niti najmanjšega zvoka, in tud nikogar drugega ne bo mogel prav nič naučit, če ne bo prijel violine v roke in vsaj malo povadil. 

 

big-thumbs-up-smiley-emoticon.gif   animated-italian-si-text-smiley-emoticon   animated-french-oui-text-smiley-emoticon   portuguese-animated-sim-text-smiley-emot


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#49 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 21. september 2013, 12:07

Se ne izmikam. Verjetno ti ne razumeš kaj želim sporočit.

 

1) V kolikor spadaš v 0.0001% MORAŠ razumet, da ostalih 99,999% tega ni sposobnih in temu primerno z njimi komuniciraš.

 

2) Prej si pisal o infarktih, kar si lahko prevedem, da oseba (po tvoje človeček) nekaj ni ravnal prav in ''dobil plačilo'' za svoje ravnanje. Zdaj, v tem primeru pa pišeš o ''danosti'' v tem življenju, ki je namreč posledica prejšnjega življenja kot ''nagrada'' za dobro opravljeno delo in tako uživa sadove. Dobro karmo koristimo, slabo plačujemo, če lahko na hitro tako povzamem. Ko slabo plačujemo, jo predelujemo tako dolgo dokler je ne odplačamo. Vmes se nam celo spomin resetira, da bi lahko imeli novo priložnost.

 

3) Najlepša hvala na kompliment, ma se mi včasih zdi, da je tudi ta pojem relativen in odvisen od iz-ku-šenj wink.png

 

A se ti ni še nikol odvil kakšen flash iz preteklosti...a tudi tistim človečkom ne s katerimi se družiš pri kakšnih "duhovnih" zadevcah (predpostavljam, da občasno pokofetkaš s kakšnim duhovnjakom sa balkana al pa iz kje drugje)...Kdo je pa rekel, da se mora človek vsega spominjat, lahko je samo občasni flash in že se ga lahko uvrsti v to kategorijo...tongue.png

 

Kaj pa če se je človeček preveč sončil al pa delal poleti. In je zaradi premajhne sončne zaščite in dehidriranosti doživel neke vrste infarkt...nobene mistike, karmičnih pufov, itd. samo človeška glupost...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#50 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 21. september 2013, 16:08

Tkole čist iskreno, jaz si pod besedo samorazvoj pravzaprav ne morem predstavljati, kaj naj bi to pravzaprav bilo. Moj pogled na naravo je namreč takle: vse v naravi (vključno s človekom kajpada) se neprestano razvija, bivanje je neprestana dinamika (spreminjanje in razvijanje), dinamika posameznika pa je neizogibno soodvisna z okoljem. Samorazvoja v bistvu ni, nobeno bitje se ne razvija samo od sebe in neodvisno od okolja. Celo smrt je le končni korak neke razvojne faze in prestop v drugo fazo razvoja. Tudi navidezni zastoji niso mirovanje, en tak skrajen primer je stanje bube pri metuljih je mirujoče stanje samo navzven, navznoter pa se dogajajo ogromni premiki, ki se nazadnje pokažejo v zunanji obliki metulja. 

 

icon1_thumbup.gif

 

jes sem že kmal u štartu uprašu tole...

biggrin.png

a ti veš powedat kaj... oz. katerokoli dejanje sploh...

pa da to ne bi bil nujni in neizbežni del procesa samorazvoja?

 

ker....

men se recimo na cajte ne lub lih samorazvijat... no... na silo se mi itaq nkol ne lub, če to pomeni karkoli počet ali se čemurkoli odpovedovat...

in... bi rad pač samo mau lenaril in se zajebaval.

in grem na pir...

in čez čas ugotovim, da je bilo tudi to hudo duhovno dejanje.

in ne, niti malo se ne zajebawam.

 

pa u celi temi ne vidim nič... razen standardnega krepa, k se ponavlja v vseh temah.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0