Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Samospoznanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1282 komentarjev na to temo

#526 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 30. junij 2014, 16:50

Razumem, da podajaš pogled, ki kaže preseganje ...

 

Dokler tega preseganja nismo zmožni pa moramo poiskati drugo pot, da ne podležemo naši nižji naravi. Zato sem pogled obrnil na jezo, ko se je ravno omenjala in na funkcijo jeze. Zato sem tudi postavil povsem praktično vprašanje kaj proži odziv v nas na večletno zalivanje kleti ob nalivih?

 

Lahko pa že začnemo s procesom s katerim bomo lahko postopoma presegli. Če ne bomo začel, tud presegli ne bomo nikol, le več ali manj podlegali. Kaj proži odziv zaradi zalivanja kleti je odvisn od posameznika. Lahko je iz jeze, ker "zaradi občine", ne gre tako kot jaz mislim, da bi moglo it, lahko je iz jeze "ker je občina kriva za moje trpljenje", ki ga doživljam ob zalitju kleti. Čeprav bi se na ta odziv lahko stvar premaknila in bi občina razširla cev (kar zgleda kao, da je jeza vseeno lahko pozitivna), bi mi taka jeza vseeno škodovala, ker izhaja iz sebičnosti, iz neznanja, iz nepoznavanja sebe, iz zmotnega istovetenja sebe z materijo in iz miskoncepcije, da sem neodvisni uživalec in delovalec. S tako "pozitivno" jezo, nikol ne morm presežt vzroka problemov, ki jih imam.

 

 

Mogoče je odgovor v dojemanju ljubezni. Kaj je ljubezen in kako jo doživljamo? Ali je lahko ljubezen tista zaradi katere moledujem občini naj končno zamenja cevi? Ali čutim ljubezen, ko se z vodo do kolen sprehajam po kleti in upam, da mi ne zalije peči?

 

Ja, lahko z ljubeznijo (tudi če bi navzven lahko bila v obliki "jeze") prosiš občino naj razširi cev in tudi če je ne bi, ti zaradi tega ne bi bil vznemirjen ali krivil njih za svoje "trpljenje" (ker ga ne bi imel, ker bi na situacijo gledal čisto drugače). Zato se splača začet s procesom prebujanja vseobsegajoče ljubezni takoj zdaj.



#527 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 1. julij 2014, 08:24

Odgovor je bil že ne vem kolikokrat nakazan...kaj, ko bi se malo vprašal kako to, da ga nisi razbral...mogoče pa ne znaš sestavljati puzlov v bolj celovito sliko ...biggrin.png
 
Zdaj pa ti meni povej kako bi dokazal pravilnost neke trditve...recimo da bi jasnovidna oseba vzela nek košček materiala iz muzeja, se povezala z njim, opisala dogodke iz Egipta- kako se je gradila piramida, kako je ta košček prišel tja...in se to ne bi skladalo z uradno zgodovino...materialni dokazi, ki kao spadajo v "forbidden archeology", bi pa ta videnja potrjevala...biggrin.png
 
A nimajo vsi ljudje istih sposobnosti na razpolago...torej se je treba vprašati kako, da jih nekateri lahko ali znajo uporabljati drugi pa ne...biggrin.png

*
Ja sej vem kaj nakazuješ že par postov, ampak to meni ne zapade pod sprejemljivo.

*
Odgovor kako dokazati pravilnost trditve si podal že sam - preveri naj ga več ljudi na istem ali podobnem nivoju. Jaz sem dodal kako naj preverjanje pravilnosti trditve poteka.

*
Ne nimajo vsi ljudje istih sposobnosti na razpolago. Razen, če na razpolago razumeš, da človeku na invalidskem vozičku daš tekaške čevlje (če razumeš prispodobo).

Zdrava kmečka pamet pravi, da so naše ceste sredi belega dne zelo prometne...na naši cesti niso samo avti, ampak tudi kombiji, busi, tovornjaki, itd. Iz te zgodbice ni mogoče zaslediti v kolikšni meri so se ta vozila pojavljala. Motor pa za moje pojme ni avto. Če bi se jaz vozil na relaciji Idrija- Tolmin v času ko bi hodil v službo ali iz nje, bi lahko za vsak ovinek rekel, da prihaja avto...tongue.png
 
Procente bi ti pa kakšen matematičar- analitik bolj znal izračunati...podati bi mu moral samo malo več podatkov- čas vožnje, dan, relacija, vreme, s kakšno hitrostjo sta vozila, itd...tongue.png

*
S procenti rad delaš ti in menda so vedno pravilni. Zato sem ti zastavil vprašanje. Zanimivo kako si v tem primeru vklopil svoj analitični um, medtem ko ga pri mnogo bolj abstraktnih zadevah ne vklopiš, pa je tam toliko bolj potreben. Odgovoru si se verjetno izognil, ker preveč neposredno izpostavlja možnost, da bi zgrešil in te neprijetno izpostavil, torej je varneje ne odgovoriti.

*
Cesta do Tolmina, ki gre skozi Železnike in naprej je bolj ali manj prazna in precej ovinkasta. Torej, če npr. 1 min ni nobenega prometa in nato rečem avto prihaja in to naredim 10x, pa je od tega 1x avto parikran ob cesti in 1x motor, ki je ujet do sekunde natančno potem sem že blizu točke, ko naključje lahko izločim. Priznam, da sem takrat presenetil tudi sebe. Navdušenja, ko je motor švignil mimo avta nisem skrival.

Načeloma gre za čutenje zavesti na cesti:
- torej ni važen tip vozila, čeprav je ime igre bilo 'avto'
- avto parkiran ob cesti lahko pripišem naključju ali pa namigu kako razlikovati

Takšna zaznava je precej preprosta stvar sploh za voznika z več letnimi izkušnjami, ki mu je mar do življenja in zato na cesti deluje s šestim čutom. Podobno potem začutiš prisotnost divjadi. Ne gre zato, da potem med vsakdanjo vožnjo vidiš promet v naprej, gre zato, da izboljšaš svoje sposobnosti odziva, ker deluješ v pričakovanju. Mimogrede, prijatelji so me klicali safe driver.

*
Še vedno pričakujem tvoje procente, saj sicer nikdar ne bomo zvedeli ali je zgodba resnična ali ne griny.gif 

Maš mojo besedo, da se ne bom zvijal od smeha, če fališ ali te zasmehoval ali na kakšen drug negativen način označeval. Poleg tega prisegam, da bom iskren - častna pionirska icon1_biggrin.gif


Brez podpisa

#528 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 1. julij 2014, 09:21

Lahko pa že začnemo s procesom s katerim bomo lahko postopoma presegli. Če ne bomo začel, tud presegli ne bomo nikol, le več ali manj podlegali. Kaj proži odziv zaradi zalivanja kleti je odvisn od posameznika. Lahko je iz jeze, ker "zaradi občine", ne gre tako kot jaz mislim, da bi moglo it, lahko je iz jeze "ker je občina kriva za moje trpljenje", ki ga doživljam ob zalitju kleti. Čeprav bi se na ta odziv lahko stvar premaknila in bi občina razširla cev (kar zgleda kao, da je jeza vseeno lahko pozitivna), bi mi taka jeza vseeno škodovala, ker izhaja iz sebičnosti, iz neznanja, iz nepoznavanja sebe, iz zmotnega istovetenja sebe z materijo in iz miskoncepcije, da sem neodvisni uživalec in delovalec. S tako "pozitivno" jezo, nikol ne morm presežt vzroka problemov, ki jih imam.

*
Strinjam se, da je potrebno začeti s procesom, del procesa pa je tudi razumevanje čustev.

Jeze ne dojemam kot pozitivne, ne glede na okoliščine, doživljam jo kot neprijetno. Lahko pa so posledice jeze v kolikor je usmerjena pravilno pozitivne. Pri doživljanju razločujem med negativnim in neprijetnim, menim da jeza ne more biti negativna, kot da je to neka lastnost jeze - negativizem ji kvečjemu pripišemo sami. Jeza sama po sebi je nikakršna, doživljamo pa jo kot neprijetno. Verjamem, da mnogim veliko bolj leži, da je jeza negativna, menim pa, da se s tem po nepotrebnem vzpostavlja notranji odnos do jeze, ki sam po sebi ne obstaja.

*
Glede sebičnosti. Ali je ljubezen do sebe sebičnost? Ali je človek, ki do sebe ne čuti ljubezni sploh sposoben ljubezni do drugih? Ali ni želja, da ti kleti ne zaliva posledica ljubezni do sebe in ne posledica zmotnega istovetenja z materijo?

 

Ja, lahko z ljubeznijo (tudi če bi navzven lahko bila v obliki "jeze") prosiš občino naj razširi cev in tudi če je ne bi, ti zaradi tega ne bi bil vznemirjen ali krivil njih za svoje "trpljenje" (ker ga ne bi imel, ker bi na situacijo gledal čisto drugače). Zato se splača začet s procesom prebujanja vseobsegajoče ljubezni takoj zdaj.

Ali napisano pomeni, da bi pustil problem obstati in ga ne rešiti?

Realno gledano ne bi bila tvoja napak, če ti zaliva klet. Gre za občinsko zadevo saj ti kot posameznik ne moreš prekopati ulice in zamenjati cev.
Brez podpisa

#529 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. julij 2014, 09:45

*
Ja sej vem kaj nakazuješ že par postov, ampak to meni ne zapade pod sprejemljivo.

*
Odgovor kako dokazati pravilnost trditve si podal že sam - preveri naj ga več ljudi na istem ali podobnem nivoju. Jaz sem dodal kako naj preverjanje pravilnosti trditve poteka.

*
Ne nimajo vsi ljudje istih sposobnosti na razpolago. Razen, če na razpolago razumeš, da človeku na invalidskem vozičku daš tekaške čevlje (če razumeš prispodobo).

*
S procenti rad delaš ti in menda so vedno pravilni. Zato sem ti zastavil vprašanje. Zanimivo kako si v tem primeru vklopil svoj analitični um, medtem ko ga pri mnogo bolj abstraktnih zadevah ne vklopiš, pa je tam toliko bolj potreben. Odgovoru si se verjetno izognil, ker preveč neposredno izpostavlja možnost, da bi zgrešil in te neprijetno izpostavil, torej je varneje ne odgovoriti.

*
Cesta do Tolmina, ki gre skozi Železnike in naprej je bolj ali manj prazna in precej ovinkasta. Torej, če npr. 1 min ni nobenega prometa in nato rečem avto prihaja in to naredim 10x, pa je od tega 1x avto parikran ob cesti in 1x motor, ki je ujet do sekunde natančno potem sem že blizu točke, ko naključje lahko izločim. Priznam, da sem takrat presenetil tudi sebe. Navdušenja, ko je motor švignil mimo avta nisem skrival.

Načeloma gre za čutenje zavesti na cesti:
- torej ni važen tip vozila, čeprav je ime igre bilo 'avto'
- avto parkiran ob cesti lahko pripišem naključju ali pa namigu kako razlikovati

Takšna zaznava je precej preprosta stvar sploh za voznika z več letnimi izkušnjami, ki mu je mar do življenja in zato na cesti deluje s šestim čutom. Podobno potem začutiš prisotnost divjadi. Ne gre zato, da potem med vsakdanjo vožnjo vidiš promet v naprej, gre zato, da izboljšaš svoje sposobnosti odziva, ker deluješ v pričakovanju. Mimogrede, prijatelji so me klicali safe driver.

*
Še vedno pričakujem tvoje procente, saj sicer nikdar ne bomo zvedeli ali je zgodba resnična ali ne griny.gif 

Maš mojo besedo, da se ne bom zvijal od smeha, če fališ ali te zasmehoval ali na kakšen drug negativen način označeval. Poleg tega prisegam, da bom iskren - častna pionirska icon1_biggrin.gif

 

Če se preverja na isti način kot guruje...potem je za moje pojme čisto dovolj...biggrin.png

 

Jaz nisem nikjer trdil, da imam kakšne ekstra sposobnosti...imam čisto obične kot vsak povprečni človeček, ki meditira kakšne 30- 60 min/ dan...biggrin.png

 

Če se je tvoja "zgodbica" res zgodila zakaj to sprašuješ mene...take, podobne ali še kakšne bolj otkačene stvari se lahko začnejo dogajat vsakemu človeku, ki začne meditirat oz. prihajat v stik s svojo dušo...Ali bo človek našel odgovor v svetih knjigah, pri guruju, naprednejših duhovnjakih ali kako drugače je njegova stvar...

 

Radiestezisti in računovodje uporabljajo procente večji del svojega lifea...jaz se s tem poigram samo občasno...in ker se ima tukaj kar dosti ljudi za duhovnjake, sem že kar dostikrat omenil, da lahko preverijo moje trditve o procentih, mogoče sem se pa zmotil...In zaenkrat tega ni naredil še nihče...zakaj ne...icon1_question.gif In zakaj bi jaz moral nekaj dokazovati, tupiti svoj prav al pa preverjati stvari, ki me ne pritegnejo...Naj to delajo drugi, če jih zanima in če hočejo...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#530 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. julij 2014, 13:59

*
Strinjam se, da je potrebno začeti s procesom, del procesa pa je tudi razumevanje čustev.

Jeze ne dojemam kot pozitivne, ne glede na okoliščine, doživljam jo kot neprijetno. Lahko pa so posledice jeze v kolikor je usmerjena pravilno pozitivne. Pri doživljanju razločujem med negativnim in neprijetnim, menim da jeza ne more biti negativna, kot da je to neka lastnost jeze - negativizem ji kvečjemu pripišemo sami. Jeza sama po sebi je nikakršna, doživljamo pa jo kot neprijetno. Verjamem, da mnogim veliko bolj leži, da je jeza negativna, menim pa, da se s tem po nepotrebnem vzpostavlja notranji odnos do jeze, ki sam po sebi ne obstaja.

 

Če je vzrok jeze sebičnost, povzroči neprijetnost ja. 

 

*
Glede sebičnosti. Ali je ljubezen do sebe sebičnost? Ali je človek, ki do sebe ne čuti ljubezni sploh sposoben ljubezni do drugih? Ali ni želja, da ti kleti ne zaliva posledica ljubezni do sebe in ne posledica zmotnega istovetenja z materijo?

 

Če veš kdo si, pol ljubezen do sebe ni sebična, ker avtomatsko vključuje tudi absolutno dobrobit drugih. Ja, če nimaš ljubezni do sebe ne moreš imeti ljubezni do drugih. Odvisn zakaj hočeš, da ti kleti ne bi zalival. Če si to želiš iz zmotnega poistovečanja sebe z minljivim telesom pol je ta želja sebična, ni ljubezni do sebe in drugih.

 


 Ali napisano pomeni, da bi pustil problem obstati in ga ne rešiti?

 

Pokazala bi se drugačna rešitev.

 


Realno gledano ne bi bila tvoja napak, če ti zaliva klet. Gre za občinsko zadevo saj ti kot posameznik ne moreš prekopati ulice in zamenjati cev.

 

Je tvoja napaka od prej. 



#531 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 1. julij 2014, 20:41

Spoštovana Iknee,

 

 

V kolikor se ne motim sem z vami glede vašega znanja in izkušenj iz področja strokovnega profiliranja oseb enkrat že več kot jasno zaključil. A očitno potrebujete novo lekcijo. Zaradi česar bom tokrat poizkusil biti še malo bolj jasen.

 

Iz vsebine vaših objav je več kot le razvidno, da nadvse intenzivno prakticirate hitro etiketiranje posameznika ter v kolikor nekdo le malo drugače razmišlja od vas ga nemudoma določite kot osebo, ki ni sposobna kontrolirati lastnih čustev. Pri čemer seveda zavedno in nezavedno nenehno projicirate omenjeno lastno pomanjkljivost na vaše sogovornice in sogovornike. Po drugi strani prav tako niste sposobni obvladovati lastnih predsodkov, stereotipov, pogojnih refleksov in podobno ter vse to nadvse marljivo projicirate na vaše sogovornice in sogovornike. Kakor tudi niste sposobni niti zmožni sprejemati resnične drugačnosti nekoga drugega. Pri čemer imam v mislih drugačnost, ki izvira iz povsem drugačne miselnosti ter povsem drugačnega kulturnega in civilizacijskega 'conditioninga' nekoga drugega, navkljub temu, da nenehno izpostavljate, da ste tega sposobni. (1)

 

Na drugi strani se nadvse radi na osnovi določenih vaših parcialnih in omejenih mnenj, pogledov, stališč, razmišljanj in razlag spuščate v razprave, za katere ne posedujete zadostnih predhodnih znanj in izkušenj. V katerih poizkušate vsiljevati vaša parcialna in omejena mnenja, poglede, stališča, razmišljanja in razlage vsem udeleženim v posamezni razpravi ter se nemudoma zatekate takšnim ali drugačnim manipulacijam in poizkusom diskreditacije sogovornika, pri katerem zaznate, da iz določenega področja poseduje bistveno večji obseg znanj in izkušenj od vas. Katere še nadaljnje podkrepite z vašo uporabo najrazličnejših malo bolj subtilnih oblik provokacij sogovornika in v kolikor se na vse tovrstne vaše pristope vaš sogovornik ne odziva v skladu z vašimi želenimi pričakovanji, je po vašem 'skromnem' mnenju tovrsten posameznik vsekakor manipulant ali še kaj hujšega.

 

Poleg tega nadvse radi izpostavljate iskrenost in odkritost, navkljub dejstvu, da dejansko niste sposobni zaznati kdaj je določen posameznik resnično iskren in odkrit, saj sleherno obliko iskrenosti in odkritosti, katera se razlikuje od vašega osebnega koncepta iskrenosti in odkritosti nemudoma označite za cinizem ali sarkazem. Pri čemer dejansko nimate nikakršnega namena, da bi se vsaj potrudili razumeti drugačno obliko iskrenosti in odkritosti nekoga, ki se od vas zelo razlikuje v vsem. Četudi tovrstni posameznik nadvse jasno in transparentno izpostavi, da razmišlja, se izraža, deluje in veruje v povsem drugačne zadeve od vas. Iz vaših odgovorov in objav je več kot le razvidno, da jemljete tovrstno iskrenost in odkritost zgolj kot prazne besede ter preprosto ne priznavate niti možnosti, da bi obstajal nekdo, ki razmišlja, se izraža, deluje in veruje v povsem drugačne zadeve od vas. Tovrstne posameznice in posamezniki, kot ste vi, vsekakor niste poklicani, da bi kogar koli na kakršen koli način strokovno profilirali. Zaradi česar tudi smatrajte tokratni moj odgovor kot dokončni odgovor na vse vaše nadaljnje odgovore. V kolikor nameravate v bodoče kadar koli vstopiti v razpravo z menoj o čemer koli, pa se za začetek malo bolje držite splošnih načel vljudnosti in medsebojnega spoštovanja.

 

Mimogrede še en manjši popravek za vas: V vseh angleških prevodih del C. G. Junga se uporablja za proces vnovičnega vzpostavljanja osi: jaz-sebstvo angleška beseda: individuation, medtem ko se za širši proces, katerega slednji je zgolj sestavni del, uporablja angleška beseda: individualization. Se pa vsekakor strinjam, da procesa individuacije ne gre kakor koli enačiti s procesom individualizacije. Kajti posameznikova individuacija je zgolj vmesna stopnja na njegovi poti individualizacije. (2) V kolikor me želite v bodoče kakor koli strokovno popravljati iz področja analitične in globinske psihologije vam svetujem, da prvo podrobno predelate vsaj kompletni opus C. G. Junga, Ericha Neumanna, Edwarda Edingerja in Mary Esther Harding.

 

Kar pa se zadeva vaših 'strokovnih' popravkov mojih strokovnih terminov: versko izkustvo, kateri je nosilec sistema diametralnega nasprotja: zavest-intuicija, in duhovno izkustvo, kateri je nosilec sistema diametralnega nasprotja: intuicija-podzavest ter mojih strokovnih razlag slednjih, pa vam svetujem, da si prvo vsaj podrobno preberete moje strokovno delo: Um Buda, v katerem sem ju na osnovni ravni dokaj podrobno predstavil. Vse do takrat pa bi vas vljudno naprošal, da se vzdržite vaše 'mesijanske' potrebe po tem, da morate vsakogar prepričati v vaš prav. Pri čemer mogoče tudi ne bi bilo slabo, v kolikor bi vsaj enkrat v življenju resno upoštevali, da obstajamo posamezniki, ki ne gojimo tovrstnih plemenitih 'mesijanskih' potreb. (3)

 

 

 

Z vsem dolžnim spoštovanjem,

KoryuBudo

 
 
1.) Vaš post je zelo lep primer projekcije. Etiketiranje oseb s tistimi, ki ne kontrolirajo svojih čustev je zelo značilno za vas, ne zame, jaz sem to naredila samo v vašem primeru in v nobenem drugem postu, pa še to zgolj zato, da bi pokazala, kako ravno to, kar očitate drugim, počnete tudi sami. Sicer pa tega vašega vedenja nisem opazila le jaz, ampak tudi nekaj drugih udeležencev foruma.  Tudi vi v svojih postih izkazujete nesprejemanje drugače mislečih. Ne le, da izrazite svoje nestrinjanje, kar je popolnoma v redu, vi greste še dlje, v  osebno diskreditacijo sogovornika, ki se ne strinja z vami in vas ne občuduje in hvali.
 
2.) Kar se tiče vašega vzvišenega podučevanja Jungove psihologije, sem vam pripravila citat eseja o tem, kaj v Jungovi psihologiji pomeni strokovni termin individuacija in individualizacija, z vsemi ustreznimi citati Jungovih del, ki dokazujejo, da se  nisem motila v svojem postu, pač pa ste vi uporabili neustrezen termin individualizacija. Pa v tem primeru niti ne gre za dokazovanje mojega prav, gre za to, da se postavljate v vlogo velikega in edinega strokovnjaka, ko naredite napako, pa namesto dopuščanja možnosti, da se motite,  dobesedno ponižujete in dajete v nič druge. Ali lahko sprejmete dejstvo, da niste edini, ki ste brali Junga? 

 

            “Individuation” is a term often associated with Jung and his psychology. In this four-part essay we are going to define “individuation” and discuss some of the benefits, elements and requirements for achieving individuation (Part I). Then we’ll examine several components of it, specifically the locus of control (Part II), the locus of authority (Part III) and the locus of security (Part IV).

What is “Individuation”?

            Our English word comes from the Latin individuus, meaning “undivided” or “individual.”[1] The dictionary defines “individuation” as “the process leading to individual existence, as distinct from that of the species.”[2] This definition applies the term to both animals and humans. Jung’s usage focused on humans and the concept became central to his approach to psychology.[3]

            Jung recognized the importance he placed on individuation in his 1921 definition of the term:

The concept of individuation plays a large role in our psychology. In general, it is the process by which individual beings are formed and differentiated; in particular, it is the development of the psychological individual... as a being distinct from the general, collective psychology. Individuation, therefore, is a process of differentiation... having for its goal the development of the individual personality.[4]

In later years, Jung amplified his definition in a series of essays, describing “individuation” as

... the process by which a person becomes a psychological “in-dividual,” that is a separate, indivisible unity or “whole.”[5]

...the better and more complete fulfillment of the collective qualities of the human being,...[6]

... practically the same as the development of consciousness out of the original state of identity.... It is thus an extension of the sphere of consciousness, an enriching of conscious psychological life.[7]

... becoming an “in-dividual,” and, in so far as “individuality” embraces our innermost, last, and incomparable uniqueness, it also implies becoming one’s own self. We could therefore translate individuation as “coming to selfhood,” or “self-realization.” [8]

Jung felt this process of “self-realization” was a “natural transformation,”[9] something that “the unconscious had in mind,”[10] something meant to develop our individual personality.

                       Aware of Western culture’s vaunting of individualism, Jung took pains to stress the difference between “individualism” and “individuation.” The former concept is ego-driven and fosters selfishness and lack of concern for others. (Think of the bumper sticker that celebrates “Looking out for #1!”). Individuation is very much the opposite: Over the years of inner work the process requires, the person experiences repeated crucifixions of the ego as the ego confronts and assimilates contents of the unconscious. This long-term process

... brings to birth a consciousness of human community precisely because it makes us aware of the unconscious, which unites and is common to all mankind. Individuation is an at-one-ment with oneself and at the same time with humanity, since oneself is a part of humanity.[14]

So, far from being selfish, an individuated person feels deeper responsibility to support and serve others and to foster peace, wholeness and integrity in the world.

Bibliography

Hollis, James (1996), Swamplands of the Soul. Toronto: Inner City Books.

Jung, Carl Gustav (1971), “Psychological Types,” CW 6. Princeton: Princeton University Press.

________ (1966), “Two Essays on Analytical Psychology,” CW 7. Princeton: Princeton University Press.

________ (1959), ”The Archetypes and the Collective Unconscious,” CW 9i. Princeton: Princeton University Press.

________ (1970), “Civilization in Transition,” CW 10. Princeton: Princeton University Press.

________ (1969), “Psychology and Religion: West and East,” CW 11. Princeton: Princeton University Press.

________ (1954), “The Practice of Psychotherapy,” CW 16. Princeton: Princeton University Press.

Sharp, Daryl (1991), Jung Lexicon: A Primer of Terms and Concepts. Toronto: Inner City Book

            



[1] World Book Encyclopedia Dictionary, I, 1003.


[2] Ibid.


[3] Jung, Collected Works, 6, ¶757. As has been the convention throughout these blog essays, CW will hereafter be the abbreviation for Jung’s Collected Works.


[4] Ibid.


[5] CW, 9i, ¶490.


[6] CW, 7, ¶267.


[7] CW, 6, ¶762.


[8] CW, 7, ¶266.


[9] CW, 9i, ¶234.


[10] CW, 91, ¶530

 

3.) Trditev velja predvsem za vas. Nihče na tem forumu se na vsako najmanjše nestrinjanje ne odziva na celih straneh, na katerih praktično v vsakem odstavku izpostavlja svojo strokovnosti in zaverovanost v svoj prav ob hkratnem razvrednotenju sogovornika. Nisem še zasledila, da bi kogarkoli na forumu, ki ima vsaj malo drugačno mnenje od vašega, sprejeli kot enakovrednega in enako kompetentnega sogovornika. 


 



#532 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 2. julij 2014, 06:45

 Nič ni hujšega kot napuh,  antikrist je že za vrati, ne smejte  se, ne zapravite v trivialnosti poslednjih dni življenja..

 

Kdu je pej ta Jung?

 brat je treba Alta, kaj Jung ve o čemurkoli?


prenos.jpg


#533 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 2. julij 2014, 06:51

Obrazložitev

 

Tist kar najbolj preziram pri intelektualcih je legalna kraja tuje modrosti, ki se izvaja s citiranjem slavnih in pametnih

Veste, če niste po 30 letu starosti sposobni sami priti do zaključkov o stvareh s katerimi se ukvarjate, pol od vas nč ni.

neskončno citiranje in navajanje drugih je tatvina, ne glede na to, da svoj vir navedete

 

Lopov ki ukrade zlatnino in pove, da jo je ukradel od Štefke, Anice in Gertrude, je še zmer lopov...

 

tko da mene osebno boli razmnoževalni organ za Junge, Pattone, to kar pri sogovornikih cenim je tisto kar je na njihovem zeljniku zrastlo..


prenos.jpg


#534 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 2. julij 2014, 08:20

 
 
1.) Va

                       Aware of Western culture’s vaunting of individualism, Jung took pains to stress the difference between “individualism” and “individuation.” The former concept is ego-driven and fosters selfishness and lack of concern for others. (Think of the bumper sticker that celebrates “Looking out for #1!”). Individuation is very much the opposite: Over the years of inner work the process requires, the person experiences repeated crucifixions of the ego as the ego confronts and assimilates contents of the unconscious. This long-term process

... brings to birth a consciousness of human community precisely because it makes us aware of the unconscious, which unites and is common to all mankind. Individuation is an at-one-ment with oneself and at the same time with humanity, since oneself is a part of humanity.[14]

So, far from being selfish, an individuated person feels deeper responsibility to support and serve others and to foster peace, wholeness and integrity in the world.

 


 

 

Če komentiram še Picota: ne zdi se mi pomembno, kaj in kdo je nekaj rekel, in itak, da veliko pomeni, da človek sam pride do temeljnih zaključkov. Se mi pa zdi koristno vedeti, kako sta pojma individualiziranosti in individuacije na splošno razumljena in uporabljana. Sicer mislim, da je večinoma mišljeno, da družbeni individualizem pa individualiziran posameznik nista povezana, da gre v slednjem primeru za individuacijo (individualiziran oz individuiran posameznik mnogi razumejo kot enakovredna pojma v jungovskem smislu), medtem ko gre v prvem primeru resnično za fenomen individualizma, ki je nasproten individuaciji. Cel šmorn.

 

Kar se meni zdi pomembno je to, da verjamem,  da visoko individualizirana družba (s spremljajočimi pojavi - odtujenosti, egoizma, itd.) ne pomeni nič boljših pogojev (po moje pa tudi nič slabših) za individuacijo posameznika kot družba z močno tradicionalno strukturo. Prva namreč predstavlja izziv, ki človeka lahko usmerja na pot iskanja samega sebe, druga pa v tem smislu ponuja udobje, ne pa tudi izziva. 



#535 Tijanti

Tijanti
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 122

Objavljeno: 2. julij 2014, 08:32

Glede citatov in navajanju drugih v naših tekstih. Všeč mi je misel, da smo vsi palčki na ramenih velikanov. Pa če se tega zavedamo ali pa tudi ne...



#536 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 2. julij 2014, 08:37

LASTNINJENJE JE NAGON-na stopnji triletnega otroka- my opinion

 

na stopnji kužota- to moje

 

kdor je imel otroke ali pse, mu je to kristalno jasno-

 

in mi hepani, mislimo da smo duhovno razviti

 

pa samo nagonsko lastninimo stvari in ljudi

 

in si jih krademo, sposojamo, trgujemo- v raznih trgovalnih pogodbah

 

nakup in prodaja, najem, ali pa nmenjava na črnem trgu- stvari in ljudi

 

evo- to je to- mi razsvetljencisleepy.gif


Obečanje ludom radovanje...


 


#537 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 2. julij 2014, 09:22

Če se preverja na isti način kot guruje...potem je za moje pojme čisto dovolj...biggrin.png
 
Jaz nisem nikjer trdil, da imam kakšne ekstra sposobnosti...imam čisto obične kot vsak povprečni človeček, ki meditira kakšne 30- 60 min/ dan...biggrin.png
 
Če se je tvoja "zgodbica" res zgodila zakaj to sprašuješ mene...take, podobne ali še kakšne bolj otkačene stvari se lahko začnejo dogajat vsakemu človeku, ki začne meditirat oz. prihajat v stik s svojo dušo...Ali bo človek našel odgovor v svetih knjigah, pri guruju, naprednejših duhovnjakih ali kako drugače je njegova stvar...
 
Radiestezisti in računovodje uporabljajo procente večji del svojega lifea...jaz se s tem poigram samo občasno...in ker se ima tukaj kar dosti ljudi za duhovnjake, sem že kar dostikrat omenil, da lahko preverijo moje trditve o procentih, mogoče sem se pa zmotil...In zaenkrat tega ni naredil še nihče...zakaj ne...icon1_question.gif In zakaj bi jaz moral nekaj dokazovati, tupiti svoj prav al pa preverjati stvari, ki me ne pritegnejo...Naj to delajo drugi, če jih zanima in če hočejo...biggrin.png

 

Konkretno do tebe sem gojil pričakovanja, ker si se nekoliko bolj glasno izpostavil icon1_wink.gif

 

Dva dni nazaj sem se spomnil enega testa v katerem preverjajo paranormalne sposobnosti. Na kratko gre zato, da se oseba prijavi na test in sprejme pravila testiranja in v zameno za opravljen test dobi milijon dolarjev. Sprva je test bil namenjen samo osebam, ki so v svetu paranormalnega že priznane, ker pa prijav ni bilo dovolj so test omogočili za širše množice. Test je opravilo približno 1000 ljudi, ampak nihče uspešno. 

 

http://en.wikipedia....ormal_Challenge

 

 

 


Brez podpisa

#538 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 2. julij 2014, 09:51

icon_smile_big.gif icon1_thumbup.gif

 

Ko vaju tako berem, ne bi nobenem od vaju verjela.

Verjamem pa lastni izkuišnji! icon_smile_cool.gif  Zame je pristna, čeprav vama ne morem dokazat.

Kaj pa, če bi se vidva skupaj vsedla? In potem nam ''razložila'' icon_smile_wink.gif

 

Vsi imamo takšne in drugačne izkušnje. Ne vidim težav v tem, da gojimo osebna prepričanja o duhovnem svetu, sploh če nam omogočajo notranji razvoj. Vrata v duhovni svet se odprejo z vero in zaprejo s pomanjkanjem vere, vera pa ni nekaj kar bi lahko podvrgli dokazovanju. Npr. jaz nikomur ne morem dokazati na kakšen način se mi spremeni svet, ko so ta vrata odprta, lahko samo opišem. 

 

Nekaj drugega pa je, ko začnemo s svojim duhovnim spoznanjem in videnjem delovati v svet na napačen način npr. pogledamo človeka in vidimo auro, barve ipd. in si domišljamo, da vemo o tem človeku več kot ve on sam o sebi in da razumemo njegov ustroj in svet, brez da bi s tem človekom prej govorili ali ga skušali spoznati, se z njim družiti ter nato primerjati notranje videnje s socialno izkušnjo ...


Brez podpisa

#539 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. julij 2014, 10:38

Konkretno do tebe sem gojil pričakovanja, ker si se nekoliko bolj glasno izpostavil icon1_wink.gif

 

Dva dni nazaj sem se spomnil enega testa v katerem preverjajo paranormalne sposobnosti. Na kratko gre zato, da se oseba prijavi na test in sprejme pravila testiranja in v zameno za opravljen test dobi milijon dolarjev. Sprva je test bil namenjen samo osebam, ki so v svetu paranormalnega že priznane, ker pa prijav ni bilo dovolj so test omogočili za širše množice. Test je opravilo približno 1000 ljudi, ampak nihče uspešno. 

 

Ponavljaš iste pravljice kot Alan New...malo si preberi komentarje za nazaj (v drugih temah)...tongue.png

 

 

Vsi imamo takšne in drugačne izkušnje. Ne vidim težav v tem, da gojimo osebna prepričanja o duhovnem svetu, sploh če nam omogočajo notranji razvoj. Vrata v duhovni svet se odprejo z vero in zaprejo s pomanjkanjem vere, vera pa ni nekaj kar bi lahko podvrgli dokazovanju. Npr. jaz nikomur ne morem dokazati na kakšen način se mi spremeni svet, ko so ta vrata odprta, lahko samo opišem. 

 

Nekaj drugega pa je, ko začnemo s svojim duhovnim spoznanjem in videnjem delovati v svet na napačen način npr. pogledamo človeka in vidimo auro, barve ipd. in si domišljamo, da vemo o tem človeku več kot ve on sam o sebi in da razumemo njegov ustroj in svet, brez da bi s tem človekom prej govorili ali ga skušali spoznati, se z njim družiti ter nato primerjati notranje videnje s socialno izkušnjo ...

 

Vera je zelo širok pojem, ki lahko zaobjema vse kar obstaja...vera v Boga, vera v znanost, vera v denar, itd...vrata v duhovni svet se odprejo zaradi različnih dejavnikov in vera je samo en del njih...tongue.png

 

Ker glih omenjaš auro...A si videl tisti kao test pri Randyju...za moje pojme je bil zelo pomankljiv...kaj pa če se oseba pretvarja, da vidi auro, v bistvu pa tega ni sposobna, ampak je sposobna kanaliziranja in skanalizira informacije od kakšnega duhca, potem jih pa samo na glas pove...tongue.png

 

Ostalo pa samo potrjuje dejstva, da se ti sploh ne sanja o nekaterih osnovah prave duhovnosti (recimo jasnovidnost)...barva aure ne pove nič kaj konkretnega, razen duhovne razvitosti posameznika...branje aure oz. pridobivanje informacije iz nje je pa povezano z drugimi stvarmi...podobno kot branje DVD-ja preko laserja...Recimo sočutje ki je povezano s senzibilnostjo- ko oseba A zazna čustva, misli ali bolečino drugega, je čisto dober dokaz, ki ga izkusijo celo začetniki- duhovnjaki...Potem pa lahko komot vprašajo ali ga res boli na tem in tem delu, ali je res depresiven, ima take in take čustva, misli...

 

Če je pa človek vsaj malo jasnoviden al pa ima razvito kakšno drugo sposobnost pa lahko dobiva informacije na različne načine. Recimo pri jasnovidnosti lahko vidi dogodke iz življenja osebe B in še marsikaj več...in če se dobi potrditev pri parih človečkih, zakaj potem to spraševati pri vsakemu...Nima smisla, razen če oseba dvomi v samega sebe kar je pa spet povezano s podzavestnimi vzorci...Pa tudi če oseba A vidi kakšne stvari, to še ne pomeni, da jih mora povedati drugemu...Zlasti če oseba B ne verjame v te stvari, se uporablja čisto obične "zemeljske" pristope ala psihoterapija varianta...se pač dela majhne korake...biggrin.png

 

V duhovni literaturi obstaja tudi pojem "poistovetiti se" ali "postati eno z nečem ali kom"...kar pomeni, da je vse mogoče, tudi da oseba A ve več kot oseba B...In tapravi guruji ponavadi vejo več o posamezniku kot se on sam zaveda, zlasti kaj se kuha pri njemu v podzavesti in zakaj včasih odreagira tako kot odreagira- recimo našamari ženo...

 

Domišljajo si lahko samo ljudje, ki ne poznajo samega sebe, ne poznajo svoje duhovne stopnje razvitosti, ne vejo koliko so sploh ozavestili...In ko dobijo par informacij o nekomu, že mislijo da vejo vse...take ljudi običajni ljudje zelo težko prepoznajo, za malo bolj razvitega duhovnjaka pa ne bi smeli biti problem...in lahko se jim samo nasmehne in jih ne šljivi kaj dosti...Človek ki se tega vsaj malo zaveda, bo vedel kakšne približno so njegove sposobnosti in bo pri nekaterih stvareh previden. Podobno kot športniki, ne bo dvigoval več uteži kot je zmožen prenest oz. bo počasi stopnjeval tempo...Nefizični nivoji imajo dosti pasti, slepil, iluzij...vse taprave ezoterične in okultne šole pač poznajo določene pristope kako se lahko to preverja ali pridobi informacije koliko je res na temu...Taka testiranja kot so za milijon dolarjev so za njih samo začetek in so otročja igra v primerjavi z njihovim testiranjem...Ne testira se samo sposobnosti, ampak tudi "ego" in še marsikaj več...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#540 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 2. julij 2014, 10:52

Če je vzrok jeze sebičnost, povzroči neprijetnost ja.

Menim, da je jeza v vsakem primeru neprijetna.

V kakšnem primeru naj ne bi bila?

Če veš kdo si, pol ljubezen do sebe ni sebična, ker avtomatsko vključuje tudi absolutno dobrobit drugih. Ja, če nimaš ljubezni do sebe ne moreš imeti ljubezni do drugih. Odvisn zakaj hočeš, da ti kleti ne bi zalival. Če si to želiš iz zmotnega poistovečanja sebe z minljivim telesom pol je ta želja sebična, ni ljubezni do sebe in drugih.

Ja se strinjam, ko čutiš ljubezen do sebe se začne prelivat na druge.

Glede sebičnosti: ali ni tako, da so v samem principu naša dejanja sebična? Npr. ko enkrat spoznaš koncepte ljubezni, boga in vidiš kako dobro vplivajo. Ali ni tako, da koncepte sprejmeš ravno zato, ker tako ugajajo in ker hkrati ugajajo tudi bogu(želiš ugajati bogu)? Ali ni to neka bazična sebičnost, ki deluje kot podlaga, da se ljubezen lahko razširi po svetu?

Ali bi deloval v ljubezni, če bi ti povzročala trpljenje hkrati pa dobrobit drugim?

Pokazala bi se drugačna rešitev.
 
 
Je tvoja napaka od prej.

*
Mogoče bi kakšen drug sosed znorel in ustvaril dovolj pritiska za spremembo icon_smile_big.gif 

*
Napaka v kakšnem smislu, kontekstu?


Brez podpisa

#541 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 2. julij 2014, 11:10

na svetu je preveč ljudi s posebnimi sposobnostmi, da bi vsakemu dali miljon ...

bolj sem prepričan, da so iskali kako extra lastnost, ki je niso opisali in je tajna ...

 

te ljudi pa bojo obravnavali še enkrat izven tekmovanja ...

 

Ne iščejo ljudi s sposobnostmi, ampak jim dajejo možnost, da se dokažejo na testu, ki na 'znanstven način' sprejme ali ovrže sposobnost. Komur rata dobi miljon, potem bi test umaknili.  Npr. v linku je omenjen dowsing test: so našli tri ljudi, ki to znajo in so pristali na pogoje. Na polju 10 x 10 m so napeljali tri cevi za vodo itd. morali bi pokazati kje cevijo vodijo, v ceveh pa je bil pretok vode 5l na sekundo. Že na začetku se niso strinjali: dva sta trdila, da je na polju naraven vir vode, ampak se nista strinjala glede lokacije. Eden je trdil, da naravnega vira ni. Vsi trije niso uspeli locirati cevi, najboljši je bil 2,5m stran od cevi. Vsi so bili pred testom in po testu 99% ali 100% prepričani, da bodo test opravili. 

 

Avtor  One Million Dollar Paranormal Challenge-a ne verjame v kakršnokoli paranormalno, spiritualno sposobnost. 

 

Testa nisem omenil, da bi z njim dokazoval neobstoj takšnih in drugačni sposobnosti icon1_wink.gif


Brez podpisa

#542 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 2. julij 2014, 11:30

"znanstveni način" je tralala ... 

namen tekmovanja pa je tudi diskreditacija

vodo je najlažje odkrivati wink.png



#543 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. julij 2014, 11:48

Vprašal bom isto kot Alana...kje se lahko dobi video o izbiri kandidatov in na kakšen način so jih izbirali, izločali...kaj pa če so vse sposobne izločili in pustili "šarlatane"...da bi kao prišpraral dinarčke al pa jih disklreditiral...tongue.png

 

Zgodbica iz real lifea...građevinci bosančki so nekje v SLO polagal cevi..počila je cev, voda je iztekala in oni so morali popraviti. Ker niso točno vedeli kje, bi morali prekopati kakšnih 50m. Se najde neki starejši čiko, malo razreže jekleno armaturo, naredi dve jeklene žičke in se začne sprehajat gore- dole, levo- desno. Mladiči so se mu smejali, pušili cigare...ko je označil neko mesto, jih je par s smehom izkopalo luknjo...in ko so tam res našli počeno cev, so se vsi nehal smejat in se čudili...prekopali samo okol 2m...biggrin.png

 

Kaj naj si potem en normalen človeček misli...bosanček građevinac ima več pojma od dowserjev...In potem naj še kdo dvomi v jugo šole pa čeprav pastirske, da niso človečkov naučile nič pametnega in koristnega za real life.... biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#544 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 2. julij 2014, 11:55

vodo je najlažje odkrivati wink.png

 se strinjam, da je lahko odkrivat vodo, vendar je vseeno važno, da to vodo poznamo, mislim, da vemo, da je nekaj voda...

 

kar se pa tiče znanstvenega načina in tralalaja, pa spet, razmišljam, kadar sem skeptičen do znanosti  se običajno bolezen še poslabša, in je treba vzet znanstvene antibiotike..

 

Vprašal bom isto kot Alana...kje se lahko dobi video o izbiri kandidatov in na kakšen način so jih izbirali, izločali...kaj pa če so vse sposobne izločili in pustili "šarlatane"...da bi kao prišpraral dinarčke al pa jih disklreditiral...tongue.png

 

Zgodbica iz real lifea...građevinci bosančki so nekje v SLO polagal cevi..počila je cev, voda je iztekala in oni so morali popraviti. Ker niso točno vedeli kje, bi morali prekopati kakšnih 50m. Se najde neki starejši čiko, malo razreže jekleno armaturo, naredi dve jeklene žičke in se začne sprehajat gore- dole, levo- desno. Mladiči so se mu smejali, pušili cigare...ko je označil neko mesto, jih je par s smehom izkopalo luknjo...in ko so tam res našli počeno cev, so se vsi nehal smejat in se čudili...prekopali samo okol 2m...biggrin.png

 

Kaj naj si potem en normalen človeček misli...bosanček građevinac ima več pojma od dowserjev...In potem naj še kdo dvomi v jugo šole pa čeprav pastirske, da niso človečkov naučile nič pametnega in koristnega za real life.... biggrin.png

 

 

 Mislim, da tole kar si sedaj opisal ne sodi v paranormalno, ampak v preizkušeno metodo avstralskih aboriginov, ki so jo seveda tudi drugi narodi posvojili, morda pa nekateri že prej poznali...

Tko da ta sposobnost zagotovo ne bo testirana  v tej  oddaji..

 

Testirane pa bodo recimo trditve o "babaji" vseprisotnosti,

 šestih čutih, telekinezi, lebdenju, in ostalij indijskih čarovnijah, za katere se še ni našel nihče, da bi to empirično dokazal..

 

predvidevam, da je miljončk evrov, dovolj zadosten dokaz, da lahko recimo vsevedi maheshwaranandaji med 10 nosečimi ženskami zadene spol bodočega novorojenca..

 

 

brez pomote in sklicevanja, da mu je kej ušlo


prenos.jpg


#545 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 2. julij 2014, 12:00

vse se da, kadar je namen koristen, pri igrah in zabavah pa pride do pomot...

kdor ima paranormalne čute aktivirane, bi se lahko zavedal da to niso igre wink.png



#546 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. julij 2014, 12:26

Mislim, da tole kar si sedaj opisal ne sodi v paranormalno, ampak v preizkušeno metodo avstralskih aboriginov, ki so jo seveda tudi drugi narodi posvojili, morda pa nekateri že prej poznali...

Tko da ta sposobnost zagotovo ne bo testirana  v tej  oddaji..

 

Pojem "dowsing" se v naš jezik prevaja kot "bajaličarstvo" oz. delo z nihalo...in če to ni nič paranormalnega potem ne vem zakaj to preverjajo...Kaj pa če nekateri aborgini obvladajo podobne zadevice kot šamani v ameriki, krščanski duhovniki (mistiki) v Evropi al pa jogini v indiji...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#547 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 2. julij 2014, 12:36

Pojem "dowsing" se v naš jezik prevaja kot "bajaličarstvo" oz. delo z nihalo...in če to ni nič paranormalnega potem ne vem zakaj to preverjajo...Kaj pa če nekateri aborgini obvladajo podobne zadevice kot šamani v ameriki, krščanski duhovniki (mistiki) v Evropi al pa jogini v indiji...biggrin.png

 recimo da jogini v indiji znajo to brez palice... pa letet okol zdej v Londonu zdej v Madrasu brez letala, se razume..

pa zdravit s pogledom, pa obujat od mrtvih, pa ne vem še kaj..

Mislim vsaj jst sem o teh povestih nekritično bil seznanjen v vsaj treh štirih bukev indijskih gurujev, ki so delovali na zahodu...

 

 

 

aborigini pa teh stvari ne prodajajo po zahodni evropi in ZDA na dragih seminarjih,  temveč je to njihov način preživetja....

 mende so mogli razvit nek preživetveno izostren čut, da jih ne fentajo tavžent strupenih in nevarnih žvali na kvadratnem kilometru..


prenos.jpg


#548 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 2. julij 2014, 12:43


Obrazložitev

 

Tist kar najbolj preziram pri intelektualcih je legalna kraja tuje modrosti, ki se izvaja s citiranjem slavnih in pametnih

Veste, če niste po 30 letu starosti sposobni sami priti do zaključkov o stvareh s katerimi se ukvarjate, pol od vas nč ni.

neskončno citiranje in navajanje drugih je tatvina, ne glede na to, da svoj vir navedete

 

Lopov ki ukrade zlatnino in pove, da jo je ukradel od Štefke, Anice in Gertrude, je še zmer lopov...

 

tko da mene osebno boli razmnoževalni organ za Junge, Pattone, to kar pri sogovornikih cenim je tisto kar je na njihovem zeljniku zrastlo..

 

Pico, če naj bi vsak do vsega znanja, kar ga ima, prišel izključno sam po lastni poti, mi zdajle ne bi bili na forumu, ampak bi bil ti najbrž kje na lovu z lokom in puščico - bolj verjetno pa bi se šele trudil z izboljšano verzijo lesene palice in kamna, jaz pa bi nabirala koreninice in jagode - če se ne bi že prej zastrupila, ker me nihče ne bi naučil, katere jagode so strupene. Ljudje smo socialna bitja in znanje se prenaša iz generacije v generacijo - vsaka gradi na znanju prednikov in nekaj doda. In sprejemanje znanja od drugih ni kraja, ampak nujnost, če hočeš to znanje sploh nadgraditi - seveda pa je treba pošteno povedat izvor tega, kar uporabiš in nato nadgrajuješ. Problematični pa so dvoji:

1.) Tisti, ki vlečejo davkoplačevalski denar za to, da citirajo druge in sami nič ne dodajo. To je zares kraja, ampak niso vsi v intelektualnih poklicih taki - jih je pa preveč, s tem se pa strinjam.

2.) Tisti, ki si domišljajo, da je vse, kar je prišlo iz njihove glave, tudi res njihovo in zanikajo, da so kaj (pa četudi nenačrtno!) pobrali od drugih. Pišejo sicer iz glave in kao lastnih zaključkov, ampak pobrano je pa iz vseh vetrov in nobenih citatov od kod. Tudi to je kraja. In taki imajo ponavadi največ za povedat čez intelektualce, ki spoštujejo znanje, ki ni njihovo in navajajo vire. 



#549 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 2. julij 2014, 12:48

Ponavljaš iste pravljice kot Alan New...malo si preberi komentarje za nazaj (v drugih temah)...tongue.png

One Million Dollar Paranormal Challenge ni pravljica. Je pokazatelj, da je na svetu precej več ljudi, ki so zgolj prepričani, da takšne sposobnosti imajo kot pa tistih, ki jih resnično imajo.

Dal sem ti možnost, da svojo osebno pravljico demostriraš. Menim, da je to precej bolje kot da bi se ti samo smejal.
Prepričal seveda nisi, ker niti nisi poizkusil. Da ne bo pomote, doživljam te nevtralno. 

Praviš, da te razume samo peščica ljudi na LNF. Moje mnenje je, da je ogromna razlika medtem ali je nekdo dobro načitan in podučen o poljubni tematiki in ali tematiko empirično dojema, doživlja. Zanimivo je prebiranje, ko kdo na LFN deli znanje in izkušnje ter s tem širi idejo, nikakor pa to ni dokaz, da ne gre samo za besede. 
 

Vera je zelo širok pojem, ki lahko zaobjema vse kar obstaja...vera v Boga, vera v znanost, vera v denar, itd...vrata v duhovni svet se odprejo zaradi različnih dejavnikov in vera je samo en del njih...tongue.png

Ko se jaz dotaknem stene in moj prst ne gre skozi to ni vera. Pri pojmih, ki ji povezuješ z vero je to vezano na slepo prepričanje o npr. znanost lahko reši vse probleme, znanost je edina resnica ipd.

Ja vrata odpirajo različni dejavniki, ampak večinoma tako abstraktni, da so pogojeni z vero. Šele s časom se lahko vera spremeni v kaj bolj otipljivega. Osebna, notranja izkušnja tu ni nikakršen pokazatelj. Najlažje to opišem z zaljubljenostjo, kjer zaljubljena oseba projicira svojo notranjo predstavo anime ali animusa na resnično osebo. Zaljubljena oseba vse doživlja resnično in vidi resnično, pa se šele, ko človeka res spozna pokaže ali takšno tudi je. Recimo, da ima zaljubljenost neko vzporednico z vero. V duhovnosti prav tako ne moreš biti prepričan v pravilnost svojih notranjih doživetij, pa naj bodo še tako močna in intenzivna, lahko da so lažna. Nič ne de, če so koristna so ok. Point je, da v njih verjamemo. Vzemi vero stran, pa boš izgubil doživetje. 

Ker glih omenjaš auro...A si videl tisti kao test pri Randyju...za moje pojme je bil zelo pomankljiv...kaj pa če se oseba pretvarja, da vidi auro, v bistvu pa tega ni sposobna, ampak je sposobna kanaliziranja in skanalizira informacije od kakšnega duhca, potem jih pa samo na glas pove...tongue.png

Sem videl ja. Ni važno ali se oseba pretvarja. Testirajo tisto, kar oseba trdi, da zna.

Zakaj je važno kaj res zna ali misli, da zna?

Ostalo pa samo potrjuje dejstva, da se ti sploh ne sanja o nekaterih osnovah prave duhovnosti (recimo jasnovidnost)...barva aure ne pove nič kaj konkretnega, razen duhovne razvitosti posameznika...branje aure oz. pridobivanje informacije iz nje je pa povezano z drugimi stvarmi...podobno kot branje DVD-ja preko laserja...Recimo sočutje ki je povezano s senzibilnostjo- ko oseba A zazna čustva, misli ali bolečino drugega, je čisto dober dokaz, ki ga izkusijo celo začetniki- duhovnjaki...Potem pa lahko komot vprašajo ali ga res boli na tem in tem delu, ali je res depresiven, ima take in take čustva, misli...
 
Če je pa človek vsaj malo jasnoviden al pa ima razvito kakšno drugo sposobnost pa lahko dobiva informacije na različne načine. Recimo pri jasnovidnosti lahko vidi dogodke iz življenja osebe B in še marsikaj več...in če se dobi potrditev pri parih človečkih, zakaj potem to spraševati pri vsakemu...Nima smisla, razen če oseba dvomi v samega sebe kar je pa spet povezano s podzavestnimi vzorci...Pa tudi če oseba A vidi kakšne stvari, to še ne pomeni, da jih mora povedati drugemu...Zlasti če oseba B ne verjame v te stvari, se uporablja čisto obične "zemeljske" pristope ala psihoterapija varianta...se pač dela majhne korake...biggrin.png
 
V duhovni literaturi obstaja tudi pojem "poistovetiti se" ali "postati eno z nečem ali kom"...kar pomeni, da je vse mogoče, tudi da oseba A ve več kot oseba B...In tapravi guruji ponavadi vejo več o posamezniku kot se on sam zaveda, zlasti kaj se kuha pri njemu v podzavesti in zakaj včasih odreagira tako kot odreagira- recimo našamari ženo...

*
Ponovno skačeš v osebne zaključke za katere nimaš podlage npr.razlagaš mi o auri in barvah, jasnovidnosti itd. Nikjer se nisem opredelil kaj lahko razbereš iz barve aure (za primer). Ko smo ravno pri tem si barve omejil na duhovno razvitost ... barve ti lahko razkrijejo čustva, socialno naravo človeka, nagnjenost k stvarem, namero in verjetno še kaj. Lahko rečeš temu duhovna razvitost, ampak ponuja globji pogled v človeka. 

Sicer pa ali vidiš barve človeka ali samo pišeš naučeno?
 
*
Ja strinjam se, nekdo ki je že potrdil svojo sposobnosti samo-testiranja ne rabi več. To pa ne pomeni, da svet ne bo dvomil vanj, ampak takšni osebi bi dokazovanje moralo biti podobno kot meni dokazovati, da znam tečt. 

Domišljajo si lahko samo ljudje, ki ne poznajo samega sebe, ne poznajo svoje duhovne stopnje razvitosti, ne vejo koliko so sploh ozavestili...In ko dobijo par informacij o nekomu, že mislijo da vejo vse...take ljudi običajni ljudje zelo težko prepoznajo, za malo bolj razvitega duhovnjaka pa ne bi smeli biti problem...in lahko se jim samo nasmehne in jih ne šljivi kaj dosti...Človek ki se tega vsaj malo zaveda, bo vedel kakšne približno so njegove sposobnosti in bo pri nekaterih stvareh previden. Podobno kot športniki, ne bo dvigoval več uteži kot je zmožen prenest oz. bo počasi stopnjeval tempo...Nefizični nivoji imajo dosti pasti, slepil, iluzij...vse taprave ezoterične in okultne šole pač poznajo določene pristope kako se lahko to preverja ali pridobi informacije koliko je res na temu...Taka testiranja kot so za milijon dolarjev so za njih samo začetek in so otročja igra v primerjavi z njihovim testiranjem...Ne testira se samo sposobnosti, ampak tudi "ego" in še marsikaj več...biggrin.png

*
Da in o takšnih ljudeh tudi pišem.

*
Taka testiranja so več kot dovolj za oceno ali nekdo sanja o sebi ali sebe živi. Druga napredna preverjanja so naslednja faza katerih namen ni preverjanje 'obstoja' sposobnosti. 

Vprašal bom isto kot Alana...kje se lahko dobi video o izbiri kandidatov in na kakšen način so jih izbirali, izločali...kaj pa če so vse sposobne izločili in pustili "šarlatane"...da bi kao prišpraral dinarčke al pa jih disklreditiral...tongue.png
 
Zgodbica iz real lifea...građevinci bosančki so nekje v SLO polagal cevi..počila je cev, voda je iztekala in oni so morali popraviti. Ker niso točno vedeli kje, bi morali prekopati kakšnih 50m. Se najde neki starejši čiko, malo razreže jekleno armaturo, naredi dve jeklene žičke in se začne sprehajat gore- dole, levo- desno. Mladiči so se mu smejali, pušili cigare...ko je označil neko mesto, jih je par s smehom izkopalo luknjo...in ko so tam res našli počeno cev, so se vsi nehal smejat in se čudili...prekopali samo okol 2m...biggrin.png
 
Kaj naj si potem en normalen človeček misli...bosanček građevinac ima več pojma od dowserjev...In potem naj še kdo dvomi v jugo šole pa čeprav pastirske, da niso človečkov naučile nič pametnega in koristnega za real life.... biggrin.png

Dober point, ampak mislim, da je gold podal precej boljši point icon1_wink.gif
 
naj dodam 
 
*
Nisi prebral linka. V test so povabili znane osebnosti s sposobnostmi, ki so na test pristale in nato nikoli testiranja izvedle ali pa se izgovarjali na druge razloge zakaj testa ne bodo izvedli. Torej teorija o namenskem izločanju  (navidez) sposobnih odpade, saj so jih k testu celo nagovarjali. 
 
*
Kaj pa, če je bosanac vedel, kje je pri polaganju zajebal. Kaj, če je imel informacijo o terenu, o ceveh, ki mu je pri tem pomagala. 
 
Zakaj takoj skočiti k domnevi, da je šlo za nekaj nadnaravnega?
 

"znanstveni način" je tralala ... 
namen tekmovanja pa je tudi diskreditacija

 

 
Glede na naravo avtorja testa je takšno sklepanje logično in najverjetneje tudi glavni namen avtorja. Če pa boš pogledal video, ki je sicer dolg, pa boš videl, da na začetku pozovejo naj spoštujejo testirano osebo in naj se ne posmehujejo ali kaj podobnega tudi, če se bodo tako počutili. 
 
Tako da možno je ja, ampak prav tako je možno, da želijo obdržati visok nivo testiranja, da ne bi v naprej povzročali odpora pri kandidatih. Konec koncev avtorju ni v interesu, da mu očitajo, da se ljudje testa izogibajo, ker je glavni namen diskreditacija 


Brez podpisa

#550 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 2. julij 2014, 12:49

Obrazložitev

 

Tist kar najbolj preziram pri intelektualcih je legalna kraja tuje modrosti, ki se izvaja s citiranjem slavnih in pametnih

Veste, če niste po 30 letu starosti sposobni sami priti do zaključkov o stvareh s katerimi se ukvarjate, pol od vas nč ni.

neskončno citiranje in navajanje drugih je tatvina, ne glede na to, da svoj vir navedete

 

Lopov ki ukrade zlatnino in pove, da jo je ukradel od Štefke, Anice in Gertrude, je še zmer lopov...

 

tko da mene osebno boli razmnoževalni organ za Junge, Pattone, to kar pri sogovornikih cenim je tisto kar je na njihovem zeljniku zrastlo..

upam, da bo tole prebral tudi kurobudo biggrin.png






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0