Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Samospoznanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1282 komentarjev na to temo

#551 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 2. julij 2014, 12:54

Glede citatov in navajanju drugih v naših tekstih. Všeč mi je misel, da smo vsi palčki na ramenih velikanov. Pa če se tega zavedamo ali pa tudi ne...

 to je srednjeveška fraza, ki sem jo bral v knjigi Ime rože...

Takrat so ljudje verjeli, da je bila včasih zemlja poseljena z virilnimi velikani... in od tod naša palčkost..

ne pa tolk zarad intelekta..

 

 sej jst ne rečem, da ne smemo poznat, del Junga in Pattona,sam kadar modrujemo in pametujemo, dejmo to z našimi dognanji


prenos.jpg


#552 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. julij 2014, 12:54

 recimo da jogini v indiji znajo to brez palice... pa letet okol zdej v Londonu zdej v Madrasu brez letala, se razume..

pa zdravit s pogledom, pa obujat od mrtvih, pa ne vem še kaj..

Mislim vsaj jst sem o teh povestih nekritično bil seznanjen v vsaj treh štirih bukev indijskih gurujev, ki so delovali na zahodu...

 

aborigini pa teh stvari ne prodajajo po zahodni evropi in ZDA na dragih seminarjih,  temveč je to njihov način preživetja....

 mende so mogli razvit nek preživetveno izostren čut, da jih ne fentajo tavžent strupenih in nevarnih žvali na kvadratnem kilometru..

 

Jogini po večini (99,999 %) ne znajo letet brez aviona...nekateri znajo samo levitirat kar ni glih isto kot letenje...prav tako ne znajo obujat mrtvih...zdravljenje s pogledom je pa "klasika", ki naj bi jo znal vsak ,malo napredni meditant al pa bil vsaj seznanjen s tem...Vse ostalo so pa bajke, kaj vse je možno. Ampak to še ne pomeni, da to tudi obvlada vsak, ki sam sebe okliče za jogina al pa guruja. Al pa ga okličejo drugi, ki ne poznajo niti osnov, kaj šeleda bi znali kaj čekirati preverjati...

 

Tudi aborgini imajo to znanje, samo da o tem ne govorijo tujcem...v indiji in ameriki pa so eni človečki, ki malo izstopajo iz povprečja v tem videli možnost zaslužka, da bi si pridobili ugled in ne vem kaj še vse...

 

Tudi vodo ali ne vem kakšne kovine se lahko išče brez uporabe pripomočkov...te stvari se zaznavajo s telesom ali nekim delom telesa...vse ostalo je samo nek vrste indikator...kar nihalo/ bajalica tudi je...In tudi pretečo nevarnost (človek- sovražnik, predatorska žival) se zaznava na ta način...icon_smesko.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#553 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 2. julij 2014, 12:58

Poglejte film Jumper...wink.png



#554 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 2. julij 2014, 13:01

Jogini po večini (99,999 %) ne znajo letet brez aviona...nekateri znajo samo levitirat kar ni glih isto kot letenje...prav tako ne znajo obujat mrtvih...zdravljenje s pogledom je pa "klasika", ki naj bi jo znal vsak ,malo napredni meditant al pa bil vsaj seznanjen s tem...Vse ostalo so pa bajke, kaj vse je možno. Ampak to še ne pomeni, da to tudi obvlada vsak, ki sam sebe okliče za jogina al pa guruja. Al pa ga okličejo drugi, ki ne poznajo niti osnov, kaj šeleda bi znali kaj čekirati preverjati...

 

Tudi aborgini imajo to znanje, samo da o tem ne govorijo tujcem...v indiji in ameriki pa so eni človečki, ki malo izstopajo iz povprečja v tem videli možnost zaslužka, da bi si pridobili ugled in ne vem kaj še vse...

 

Tudi vodo ali ne vem kakšne kovine se lahko išče brez uporabe pripomočkov...te stvari se zaznavajo s telesom ali nekim delom telesa...vse ostalo je samo nek vrste indikator...kar nihalo/ bajalica tudi je...In tudi pretečo nevarnost (človek- sovražnik, predatorska žival) se zaznava na ta način...icon_smesko.gif

 jst recimo lahko tukaj zagotovim, da v neznanem prostoru v čisti temi vem, ali se noter še kdo nahaja ali je prostor prazen, ali so vmes zaprta vrata ali ne..

 

 To sem razvil z desetletjem šunjanja in nočnih pobegov iz bajte ter posledično neslišni vrnitvi v bajto

 

 

 paranormalno?

 

 takisto, lahko v knjihi 200+ strani v recimo 30 minutah, najdem en poljubno izbran odstavek ali stavek...

 

 stvar vežbanja.....

 

izkustva



Jogini po večini (99,999 %) ne znajo letet brez aviona...nekateri znajo samo levitirat kar ni glih isto kot letenje...prav tako ne znajo obujat mrtvih...zdravljenje s pogledom je pa "klasika", ki naj bi jo znal vsak ,malo napredni meditant al pa bil vsaj seznanjen s tem...Vse ostalo so pa bajke, kaj vse je možno. Ampak to še ne pomeni, da to tudi obvlada vsak, ki sam sebe okliče za jogina al pa guruja. Al pa ga okličejo drugi, ki ne poznajo niti osnov, kaj šeleda bi znali kaj čekirati preverjati...

 

Tudi aborgini imajo to znanje, samo da o tem ne govorijo tujcem...v indiji in ameriki pa so eni človečki, ki malo izstopajo iz povprečja v tem videli možnost zaslužka, da bi si pridobili ugled in ne vem kaj še vse...

 

Tudi vodo ali ne vem kakšne kovine se lahko išče brez uporabe pripomočkov...te stvari se zaznavajo s telesom ali nekim delom telesa...vse ostalo je samo nek vrste indikator...kar nihalo/ bajalica tudi je...In tudi pretečo nevarnost (človek- sovražnik, predatorska žival) se zaznava na ta način...icon_smesko.gif

 evo levitacije še niso uspel dokazat, v kontroliranih pogojih


prenos.jpg


#555 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 2. julij 2014, 13:03



#556 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 2. julij 2014, 13:07

ker pri tebi nikoli ne vem, kaj hočeš s čim dokazat, bi prosil za komentar.

Tole naj bi bil, kao dokaz levitacije? al pritrjuješ mojemu mnenju...


prenos.jpg


#557 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 2. julij 2014, 13:17

je dokaz da je vse možno wink.png



#558 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 2. julij 2014, 13:19

je dokaz da je vse možno wink.png

http://secrets-expla...ngel/levitation

 

 ja če si iluzionist, je vsekakor vse možno


prenos.jpg


#559 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. julij 2014, 13:30

One Million Dollar Paranormal Challenge ni pravljica. Je pokazatelj, da je na svetu precej več ljudi, ki so zgolj prepričani, da takšne sposobnosti imajo kot pa tistih, ki jih resnično imajo.

Dal sem ti možnost, da svojo osebno pravljico demostriraš. Menim, da je to precej bolje kot da bi se ti samo smejal.
Prepričal seveda nisi, ker niti nisi poizkusil. Da ne bo pomote, doživljam te nevtralno. 

 

Fixi a si ti mogočec Alan...pričaš iste bajke kot jih je on...Najprej odgovori na vprašanja na katera on ni...Kdo je v ozadju, kdo financira, a si prebral drobni tisk na prijavnici, itd...in milijon dolarjev ni milijon eur...In če od tisočih še noben ni pokasiral nagrade potem bi se pameten človek vprašal kako to...in bi ga zanimala metodologija izbiranja tekmovalcev, kakšne teste naredijo v predtekmovanjih, na kakšen način jih izločajo (kriteriji), kaj naredijo s seznamom, itd...Kaj pa če za njimi stojijo CIA, KGB, NSA ki na tak način išče rekrute za "psihološko" vojskovanje. In nazadnje kdo sploh preverja njih...tongue.png

 

In še enkrat si dokazal, da o tapravi duhovnosti in ezoteriki ne veš skoraj nič...učenci, ki so res sposobni svašta tega ne bojo kazali v javnosti...Če ti ne razumeš zakaj, potem se malo bolj pouči o pojmu "ego" in še marsičemu drugemu...Čeprav določeni napredni budisti izvajajo eksperimente in teste v laboratorijih z najmodernejšo tech opremo, da malo seznanijo javnost o moči uma, ipd. In še to po tem, ko so jim njihove lame dale dovoljenje...

 

 

Praviš, da te razume samo peščica ljudi na LNF. Moje mnenje je, da je ogromna razlika medtem ali je nekdo dobro načitan in podučen o poljubni tematiki in ali tematiko empirično dojema, doživlja. Zanimivo je prebiranje, ko kdo na LFN deli znanje in izkušnje ter s tem širi idejo, nikakor pa to ni dokaz, da ne gre samo za besede. 

 

Koliko duhovnih knjig si ti sploh prebral...in če grem še dalje- kako to da ne ločiš kaj od tega kar sem nabluzio je v knjigah, kaj pa ni...A mi lahko napišeš tri naslove knjig, ki opisujejo pasti na duhovnih poti malo bolj v detajle, kako se jim izogniti in kaj se pri temu lahko dogaja...biggrin.png 

 

 

 

 

Ko se jaz dotaknem stene in moj prst ne gre skozi to ni vera. Pri pojmih, ki ji povezuješ z vero je to vezano na slepo prepričanje o npr. znanost lahko reši vse probleme, znanost je edina resnica ipd.

 

Vse je odvisno v kakšnem stanju zavesti si...če si meditiral in se dotaknil stene potem veš, da je bil občutek podoben fluidu...občutek da bi lahko šel čez steno, kot da bi bila tekočina...Če tega nisi doživel potem začni eksperimentirat...tongue.png

 

 

Ja vrata odpirajo različni dejavniki, ampak večinoma tako abstraktni, da so pogojeni z vero. Šele s časom se lahko vera spremeni v kaj bolj otipljivega. Osebna, notranja izkušnja tu ni nikakršen pokazatelj. Najlažje to opišem z zaljubljenostjo, kjer zaljubljena oseba projicira svojo notranjo predstavo anime ali animusa na resnično osebo. Zaljubljena oseba vse doživlja resnično in vidi resnično, pa se šele, ko človeka res spozna pokaže ali takšno tudi je. Recimo, da ima zaljubljenost neko vzporednico z vero. V duhovnosti prav tako ne moreš biti prepričan v pravilnost svojih notranjih doživetij, pa naj bodo še tako močna in intenzivna, lahko da so lažna. Nič ne de, če so koristna so ok. Point je, da v njih verjamemo. Vzemi vero stran, pa boš izgubil doživetje. 

Sem videl ja. Ni važno ali se oseba pretvarja. Testirajo tisto, kar oseba trdi, da zna.

Zakaj je važno kaj res zna ali misli, da zna?

*
Ponovno skačeš v osebne zaključke za katere nimaš podlage npr.razlagaš mi o auri in barvah, jasnovidnosti itd. Nikjer se nisem opredelil kaj lahko razbereš iz barve aure (za primer). Ko smo ravno pri tem si barve omejil na duhovno razvitost ... barve ti lahko razkrijejo čustva, socialno naravo človeka, nagnjenost k stvarem, namero in verjetno še kaj. Lahko rečeš temu duhovna razvitost, ampak ponuja globji pogled v človeka. 

Sicer pa ali vidiš barve človeka ali samo pišeš naučeno?
 
*
Ja strinjam se, nekdo ki je že potrdil svojo sposobnosti samo-testiranja ne rabi več. To pa ne pomeni, da svet ne bo dvomil vanj, ampak takšni osebi bi dokazovanje moralo biti podobno kot meni dokazovati, da znam tečt. 

*
Da in o takšnih ljudeh tudi pišem.

*
Taka testiranja so več kot dovolj za oceno ali nekdo sanja o sebi ali sebe živi. Druga napredna preverjanja so naslednja faza katerih namen ni preverjanje 'obstoja' sposobnosti. 

Dober point, ampak mislim, da je gold podal precej boljši point icon1_wink.gif
 
naj dodam 
 
*
Nisi prebral linka. V test so povabili znane osebnosti s sposobnostmi, ki so na test pristale in nato nikoli testiranja izvedle ali pa se izgovarjali na druge razloge zakaj testa ne bodo izvedli. Torej teorija o namenskem izločanju  (navidez) sposobnih odpade, saj so jih k testu celo nagovarjali. 
 
*
Kaj pa, če je bosanac vedel, kje je pri polaganju zajebal. Kaj, če je imel informacijo o terenu, o ceveh, ki mu je pri tem pomagala. 
 
Zakaj takoj skočiti k domnevi, da je šlo za nekaj nadnaravnega?
 

 

Kaj ko bi raje povedal kaj sploh hočeš slišat al pa kaj hočeš dokazat...Usput nam pa lahko še razložiš kaj pomeni pojem "nadnaravno"...icon1_question.gif Za nekatere vesoljčke al pa new age otroke sta jasnovidnost in telepatija čisto normalni proces telesa tako kot za nas dihanje...torej smo iz njihovega stališča mi (večina človeštva) na nivoju idiota al pa otroka...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#560 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 2. julij 2014, 13:34

je dokaz da je vse možno wink.png

 

Criss Angel je iluzionist icon1_wink.gif


Brez podpisa

#561 KoryuBudo

KoryuBudo
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 277

Objavljeno: 2. julij 2014, 13:47

Pozdravljena Iknee,

 

 

Glede na to, da ta vaš 'križarski pohod' proti meni, ki prvenstveno izvira iz vaših občutenj prizadetosti, užaljenosti in še marsikateri drugi obliki sekundarnih občutenj, ker obravnavam primitivna/prvobitna ljudstva iz povsem drugačnega izhodišča kot vi, četudi še vedno priznavam in tudi upoštevam vašega, ter iz vaših občutenj ogroženosti, ker vse intenzivneje ugotavljate, da ste se tokrat z zelo napačnimi metodami in sredstvi spravili nad napačnega posameznika. Pridobiva zame vse bolj smešno in neresno podobo, si bom v tokratni svoji objavi dovolil malo več svojega smisla za humor. Pri čemer se nadejam, da boste vsaj malo bolje razumeli moj smisel za humor, kot ste to razumeli moje objave. V katerih sem se, v skladu s svojimi trenutnimi najboljšimi sposobnostmi in zmožnostmi, poizkusil karseda čim bolje približati vašemu načinu razmišljanja. Predvsem pa se nadejam, da se boste pri prebiranju moje tokratne objave ravno toliko zabavali kot sem se to jaz pri njenem sestavljanju. Preden pa nadaljujem bi vam želel sporočiti, da ste me z vašo objavo, pod zaporedno številko: 739, na 30. strani trenutne teme, spravili v nadvse dobro voljo, in da sem se pri njenem prebiranju nadvse lepo nasmejal (mišljeno izključno v pozitivnem smislu besede, da ne bo znova prihajalo do kakršne koli napačne razlage iz vaše strani).

 

Nadvse zanimivo kako hitro se zatekate k potvarjanju dejstev, mar ne? Namreč do sedaj sem uspel zaslediti v  precejšnjem številu vaših objav, v katerih ste odgovarjali različnim uporabnicam in uporabnikom, vašo nadvse močno izraženo 'dobrotljivo' in 'dobrohotno' plemenito 'mesijansko' potrebo po tem, da istočasno nadvse hitro etiketirate najrazličnejše uporabnice in uporabnike ter da jim nato v skladu z vašim 'skromnim', 'dobrotljivim' in 'dobrohotnim' mnenjem pokažete eno in edino pot proti svetlobi in njihovi odrešitvi. Upoštevajoč vašo poklicno in profesionalno usmerjenost lahko tudi povsem opravičeno pričakujemo, da obstaja velika verjetnost, da boste nadvse naklonjeni k temu, da se do posameznic in posameznikov, za katere 'strokovno' ocenite, da so izpod vašega praga splošne razgledanosti, formalne in neformalne izobrazbe ter vaše intelektualne in čustvene inteligence, obnašate nadvse pokroviteljsko. Sleherni pokroviteljski odnos do kogar koli pa je vedno izrazito dvorezen meč. Kajti na koncu vedno žanjemo le to kar sejemo.

 

Osebno razumem in tudi upoštevam, da vas primarno ženejo plemeniti in dobronamerni nameni ter da se tako kot jaz in vsi ostali ljudje tudi vi soočate z vašimi pomanjkljivostmi in šibkostmi. A pri posameznicah in posameznikih kot ste to vi, kateri tako zelo radi podlegate vašemu hybrisu, ne bom nikoli povsem v celoti razumel vašo nezmožnost prepoznavanja posameznic in posameznikov, kateri smo kar se tega zadeva primarno nosilci Nemesisa. Pri čemer imam v mislih antično grški mitološko-filozofski pomen tako hybrisa kot Nemesisa. Saj od nekoga kot ste to vi lahko povsem opravičeno pričakujem, da ste s pomenoma slednjih več kot le dobro seznanjeni, mar ne?

 

Na tem mestu bi vam tudi želel sporočiti, da v bodoče malo bolje upoštevate vse znake, katere posameznice in posamezniki kot sem jaz več kot le transparentno in jasno nakažemo, ter na osnovi katerih lahko posameznice in posamezniki kot ste to vi zelo hitro ugotovite, da imate opravka z nekom, ki zelo drugače razmišlja, se izraža, deluje, sledi povsem drugačnim vrednotam, si zelo drugače razlaga in uporablja primarne vrline ter ima povsem drugačna prepričanja in verovanja od vas. Na kar sem vas tudi v svojih objavah večkrat zaporedoma nadvse eksplicitno opozoril. A očitno sem kot to potrjujejo trenutno znana dejstva (najina komunikacija preko objav v različnih temah na tem forumu) vendarle deloma precenil vaše sposobnosti uporabe temeljnih primarnih orodij vaše zaznave in intuicije. Za kar se vam tudi iskreno opravičujem. Kajti navkljub vsem nadvse transparentnim in nazornim opozorilom ste se vseeno odločiti drezati v nekaj, kar je vam in vašemu načinu razmišljanja povsem tuje in nepoznano. Pri čemer sem vse dokler se niste odločili poseči po sredstvih agresivne komunikacije in manipulacije v vaši komunikaciji z menoj, z vami komuniciral v skladu z delovanjem čustva: sočutja. Zaradi česar sva vse do takrat imela precej dobro medsebojno komunikacijo, kar potrjujejo vaši odgovori vse do obdobja, ko je tematika nanesla na obravnavo primitivnih/prvobitnih ljudstev, do katere se vi več kot le očitno ne znate distancirati in jo zgolj 'hladno', razumsko in analitično obravnavati. Od tistega 'epohalnega' trenutka dalje ste se odločili, da se boste z vašo šibko 'svetlobo' poizkušali zoperstaviti mogočnim silam 'teme'. Kajti po vašem mnenju mora svetloba vedno nadvladati temo. Pri čemer pa pozabljate, da Tema (Veliko neznano) predstavlja izvor Svetlobe (Znano, Poznano).

 

 

 

 

You run for cover in the temple of love,

You run for another, it's all the same;

For the wind will blow and throw your walls aside,

With the fire from the fireworks up above,

With a gun for a lover and a shot for the pain.

 

You run for cover in the temple of love,

I shine like thunder, cry like rain;

And the temple grows old and strong,

But the wind blows longer, cold and long;

And the temple of love will fall before,

This black wind calls my name to you no more.

 

 

 

"At the beginning there was only the Way, also known as Temporary. It was the Way that begot the Darkness, also known as Voidness. And it was the Darkness that begot the Light, also known as Coinsciousness. Without Darkness there cannot be no Light. By sacred marriage between Darkness and Light the whole universe was begotten. After many eons human beings were begotten through the sacred threefold union between the Way, Darkness and Light.

 

During the course of human history most men have turned to the Light and forgot that they, as well as the Light itself, belong to the Darkness. And therefore forsake their true freedom and replaced it with the shackles of their ignorance and hybris. But until this time have remained men who stayed faithfull to the Way of Darkness, and by their faithfullness to it, they have successfully reclaimed their true freedom. Such men are known by many different names in different human cultures and civilizations. But in all human cultures and civilizations the word for them is the same - Warrior.

 

Of all human beings only the warriors are true free men. Because they have faced and conquered their inborn human fear from the Darkness, also known as Voidness or Great Unknown. They have paid the price of Darkness and therefore the Way, also known as Temporary, smiles upon them. And even though they pledged an eternal oath to protect the Light, they serve and belong only to the Darkness and the Way. The Light itself is of little importance or significance to them, because they have not forgotten that they emerged from the Darkness and to the Darkness they shall return."

 

Grega Vodopivc

 

 

"I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

 

Frank Herbert, Dune

 

 

"Choose your friends carefully, and even more importantly choose your enemies wisely."

 

Unknown

 

 

Spoštovana Iknee, predvidevam, da nekdo z vašim znanjem in izobrazbo pozna razliko med pomeni naslednjih treh angleških besed: individuation, individualization in individualism. Čeprav moram priznati, da se mi postopoma poraja dvom v to, da dejansko razumete razliko med omenjenimi tremi angleškimi besedami. Pri čemer se seveda nadejam, da je porajanje omenjenega mojega dvoma posledica tega, da je vsebina vaše objave pod izrazito močnim nabojem najrazličnejših vaših občutkov, občutenj in čustev, katerih iz takšnih ali drugačnih razlogov niste sposobni ali zmožni nadzirati in obvladovati.

 

Na tem mestu se mi tudi poraja naslednje nadvse preprosto vprašanje. V kolikor vaš namen ni, da tako vam osebno kot tudi določenim, vam podobno mislečim, uporabnicam in uporabnikom dokažete vaš prav in si s tem zagotovite nekakšno moralno zmago, v najinem izrazito enostranskem intelektualnem dvoboju, kateri je kot takšen razumljen in zaznavan izključno iz vaše strani, s katero boste lahko obnovili vašo 'ranjeno' samopodobo kot ene izmed vodilnih predstavnic 'vrhovne' moralne avtoritete na tem forumu, kaj potem je vaš namen?

 

Namreč neizpodbitno dejstvo je, da posedujete občutno premalo znanj in tako strokovnih kot tudi osebnih izkušenj iz področja analitične in globinske psihologije, medtem ko na drugi strani ne posedujete praktično nikakršnih znanj iz Koryu Buda ter ostalih tradicionalnih vzhodnih ved, katere predstavljajo predmet mojega več kot 29 letnega tako osebnega kot tudi strokovnega preučevanja, udejstvovanja in delovanja, da bi mi lahko kakor koli uspešno 'sparirali' na mojem strokovnem področju. Pri čemer nikar ne zanemarite, da osebno uporabljam spoznanja in znanja tako analitične, globinske, razvojne, evolucijske, somatske, transakcijske ter ostalih smeri psihologije in psihoterapije kot tudi ostalih sodobnih zahodnih ved in znanosti zgolj kot sredstvo, da čim bolje približam znanja, učenja in spoznanja Koryu Buda, filozofije ravnovesij, taoizma, konfucijaizma, šintoizma, chana, zena, neokonfucijaizma, tradicionalnih kitajskih in japonskih vojnih in vojaških ved, tradicionalnih kitajskih in japonskih družbenih in političnih ved, kitajske in japonske tradicionalne medicine ter ostalih njim sorodnim tradicionalnih vzhodnih in zahodnih ved sodobni zahodni miselnosti. Pri čemer si vsekakor dovoljujem tako osebno kot tudi strokovno svobodo, da v skladu s svojo strokovno izobrazbo, znanjem, spoznanji in izkušnjami dopolnjujem, razširjam in nadgrajujem posamezne pojme in koncepte tudi analitične in globinske psihologije, z namenom, da v čim večjem obsegu uporabljam izraze in pojme, s katerimi so sodobne zahodne družbe vsaj deloma seznanjene, namesto da uporabljam tradicionalne japonske in kitajske izraze in pojme.

 

Naslednjič, ko boste tako ali drugače poizkušali diskreditirati moje strokovno znanje se prvo vprašajte ali mogoče obstaja kakršna koli razlika med zgolj prebiranjem in poglobljenim/temeljitim preučevanjem določenega strokovnega dela. Kakor se tudi vprašajte v kolikšni meri ste uspeli poglobljeno in temeljito preučiti celotni opus C. G. Junga, Ericha Neumanna, Edwarda Edingerja, Mary Esther Harding, Mircea Eliade ter ostalih očetov in mater analitične in globinske psihologije ter primerjalne mitologije. Predvsem pa se na koncu vprašajte kaj dejansko veste o Koryu Budu in vseh ostalih tradicionalnih vzhodnih vedah, katere slednji vključuje vase. Pri čemer seveda ne zanemarite, da sem po svoji strokovni izobrazbi prvo doshu in šele potem major. Iz česar posledično sledi, da bom pri na vseh področjih svojega osebnega in strokovnega preučevanja, udejstvovanja in delovanja izhajal izključno iz Koryu Buda. V končni fazi je Koryu Budo vendarle moj način življenja; oziroma drugače povedano jaz in Koryu Budo sva eno, v kolikor vam to povem na vam bolje 'razumljiv' način.

 

V kolikor boste upoštevali moje zgoraj izpostavljene dobronamerne nasvete, se boste lahko v bodoče nadvse uspešno izognili slehernim nadaljnjim intelektualnim dvobojem z menoj ter si tako tudi uspešno povrnili vaš status ene izmed predstavnic vrhovne moralne avtoritete na tem forumu. V kolikor vam bo na kakršen koli način kakor koli v uteho, vam lahko zagotovim, da me omenjeni status, kateri vam tako zelo veliko pomeni, prav v ničemer ne zanima. Saj v zelo redkih primerih kakor koli dajem kakršno koli težo na takšne ali drugačne vrhovne moralne avtoritete. Saj za svojo vrhovno moralno avtoriteto priznavam izključno svoje sebstvo, medtem ko istočasno tudi pričakujem od ostalih ljudi, s katerimi sem v kakršni koli interakciji, da za njihovo vrhovno moralno avtoriteto priznavajo izključno njihovo lastno sebstvo.

 

Dobronamerno bi vam želel svetovati, da se v bodoče malo manj zatekajte k uporabi takšnih ali drugačni poizkusov jemanja posameznih izjav določenega avtorja izven celotnega konteksta, v katerem je bila določena njegova izjava mišljena/podana. Kajti tovrstne pristope osebno v skladu s svojimi osebnimi prepričanji in verovanji smatram za nedopustne in neoprostljive oblike poizkusov manipulacije ter za skrajno nevljudno in nespoštljivo obliko agresivne komunikacije. Pri čemer vam vsekakor zagotavljam, da boste s tovrstnimi vašimi nadaljnjimi pristopi dosegli zgolj to, da boste na koncu iz najinega porajajočega se konflikta, katerega si tako marljivo prizadevate razviti iz trenutno izključno enostranskega konflikta v dvostranski konflikt, izšli kot absolutna poraženka. Pri čemer bi vas tudi želel dobronamerno opozoriti, da osebno ne znam izgubljati, saj vse do sedaj še nisem izšel kot poraženec iz nobene oblike konflikta, s katero sem se soočil. Po drugi strani pa tudi ne zanemarite, da je preučevanje konflikta v vseh njegovih najrazličnejših oblikah, manifestacijah in okoliščinah tako moj osebni način življenja kot tudi predmet mojega strokovnega preučevanja, udejstvovanja in delovanja.

 

A v kolikor menite, da ste sposobni doseči, da bom iz vaše strani prvič v življenju poražen, sem vaš izziv vsekakor pripravljen sprejeti in ga bom z največjim veseljem tudi sprejel. Saj me tako osebno kot tudi strokovno nadvse zanima kako poraz deluje na posameznika. Vendar v kolikor se boste odločili, da mi namenite ta izziv, za katerega bi vam bil ob vašem morebitnem uspešnem zaključku tudi nadvse hvaležen, upoštevajte, da osebno v kakršni koli obliki spopada/konflikta priznavam, upoštevam in spoštujem izključno svoja lastna pravila. In glede na to, da se je do sedaj več kot le nazorno izkazalo, da v nobenem pogledu ne posedujete miselnosti, ki bi bila v čemer koli kakor koli sorodna moji, se v tem primeru pripravite, da se boste soočil z metodologijo vodenja/razreševanja konflikta/spopada, katera bo vaši miselnosti ravno toliko tuja, nepoznana, nerazumljiva, paradoksalna in brezkompromisna kot ji je to moja miselnost. A kot sem dejal, sem vaš izziv z največjim veseljem pripravljen sprejeti. Sedaj pa odločitev v celoti prepuščam vaši presoji. Pri čemer pa se seveda nadejam, da mi boste namenili omenjeni izziv, s katerim bi se nadvse prijetno zabaval. V kolikor želite vam lahko tudi zagotovim, da bom v primeru, da mi namenite ta izziv z vami prizanesljiv, v skladu s svojimi osebnimi prepričanji in verovanji, saj mi je vaš način razmišljanja, navkljub najrazličnejšim razlikam v najinih izhodiščih in miselnostih, nadvse simpatičen, všečen ter v marsikaterem pogledu tudi veliko bolj soroden, kot bi si to vi trenutno utegnili misliti/predstavljati.

 

 

 

 

 

"Then, Sir, we will give them the bayonet!"

 

Thomas Stonewall Jackson

 

 

"Lead me, follow me, or get out of my way."

 

George S. Patton

 

 

 

Za konec bi se vam želel le še najlepše zahvaliti, da ste mi omogočili, da sem se lahko nadvse prijetno zabaval pri sestavljanju tokratne svoje objave, v katero sem, končno, lahko vključil obilico svojega smisla za humor.

 

 

 

Lep pozdrav,

KoryuBudo



#562 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 2. julij 2014, 13:51

In še enkrat si dokazal, da o tapravi duhovnosti in ezoteriki ne veš skoraj nič...učenci, ki so res sposobni svašta tega ne bojo kazali v javnosti...

 Tole bom pokomentiral

 

 Načeloma je ta štorija o teh ki so sposobni svašta a tega ne kažejo v javnosti, taka, da tile niso sposobni ničesar sam, mislijo da so in seveda tole prodajajo drugim, potem pa kao skromno ne smejo pokazat znanja.

To me spominja na sifuje in senseie v orientalnih borilnih veščinah, ki so praktično nedotakljivi in nepremagani...

 

 dokler  ne naletijo na nekoga, ki jni seznanjen s tem pred kakšno veličino stoji..


prenos.jpg


#563 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 2. julij 2014, 14:01

Fixi a si ti mogočec Alan...pričaš iste bajke kot jih je on...Najprej odgovori na vprašanja na katera on ni...Kdo je v ozadju, kdo financira, a si prebral drobni tisk na prijavnici, itd...in milijon dolarjev ni milijon eur...In če od tisočih še noben ni pokasiral nagrade potem bi se pameten človek vprašal kako to...in bi ga zanimala metodologija izbiranja tekmovalcev, kakšne teste naredijo v predtekmovanjih, na kakšen način jih izločajo (kriteriji), kaj naredijo s seznamom, itd...Kaj pa če za njimi stojijo CIA, KGB, NSA ki na tak način išče rekrute za "psihološko" vojskovanje. In nazadnje kdo sploh preverja njih...tongue.png

 

In še enkrat si dokazal, da o tapravi duhovnosti in ezoteriki ne veš skoraj nič...učenci, ki so res sposobni svašta tega ne bojo kazali v javnosti...Če ti ne razumeš zakaj, potem se malo bolj pouči o pojmu "ego" in še marsičemu drugemu...Čeprav določeni napredni budisti izvajajo eksperimente in teste v laboratorijih z najmodernejšo tech opremo, da malo seznanijo javnost o moči uma, ipd. In še to po tem, ko so jim njihove lame dale dovoljenje...

 

 

 

Koliko duhovnih knjig si ti sploh prebral...in če grem še dalje- kako to da ne ločiš kaj od tega kar sem nabluzio je v knjigah, kaj pa ni...A mi lahko napišeš tri naslove knjig, ki opisujejo pasti na duhovnih poti malo bolj v detajle, kako se jim izogniti in kaj se pri temu lahko dogaja...biggrin.png 

 

 

 

 

 

Vse je odvisno v kakšnem stanju zavesti si...če si meditiral in se dotaknil stene potem veš, da je bil občutek podoben fluidu...občutek da bi lahko šel čez steno, kot da bi bila tekočina...Če tega nisi doživel potem začni eksperimentirat...tongue.png

 

 

 

Kaj ko bi raje povedal kaj sploh hočeš slišat al pa kaj hočeš dokazat...Usput nam pa lahko še razložiš kaj pomeni pojem "nadnaravno"...icon1_question.gif Za nekatere vesoljčke al pa new age otroke sta jasnovidnost in telepatija čisto normalni proces telesa tako kot za nas dihanje...torej smo iz njihovega stališča mi (večina človeštva) na nivoju idiota al pa otroka...biggrin.png

 

Najprej povej ali si prebral link iz wiki, ker postavljaš nekatera vprašanja, ki jih link odgovori?

 

*

Povsem strinjam se s teboj, da ljudje z resničnimi sposobnostmi nimajo nikakršne želje sodelovati v takšnem testiranju. 

 

Naj cinično dodam, da jih tudi po forumih ni. 

 

Mogoče nekje od 20 - 30 knjig + prebiranja, gledanje internetne vsebine ... nekje 4 -5  let nazaj sem začel prebirati knjige iz vsebine človeške psihologije, transakcijske analize, poljudne znanosti ipd.

 

Ti povem ali je kakšna o duhovnih pasteh, če mi znaš povedati ali je moja zgodba resnična griny.gif

 

*

Občutek, da je stena fluidna ni posledica fluidnosti stene. Sej tle se mal hecaš ne? 

 

*

Površno je nadnaravno tisto, kar za večino ljudi ni naravno. Ljudje, otroci ki jih omenjaš so v manjšini, v njihovih sposobnostih ni nič običajnega - zato beseda nadnaravno in ne zato, ker imajo vgrajen čip za jasnovidnost icon1_wink.gif

 

*

Nič ne želim dokazat. Naprej hočem poriniti idejo, da je v duhovnosti preveč naivnosti in osebnih želja po doživljanju, prepoznavanju nadnaravnosti kjer tega ni. 

 

Ljudje, ki so več beseda kot dejanje se hitro začnejo obnašati kot maček okoli vrele kaše, ko so konkretno soočeni icon1_wink.gif



 Tole bom pokomentiral

 

 Načeloma je ta štorija o teh ki so sposobni svašta a tega ne kažejo v javnosti, taka, da tile niso sposobni ničesar sam, mislijo da so in seveda tole prodajajo drugim, potem pa kao skromno ne smejo pokazat znanja.

To me spominja na sifuje in senseie v orientalnih borilnih veščinah, ki so praktično nedotakljivi in nepremagani...

 

 dokler  ne naletijo na nekoga, ki jni seznanjen s tem pred kakšno veličino stoji..

 

Mogoče.

 

Moje mnenje je, da sposobnosti pridejo z notranjim mirom, zavedanjem, višjim namenom in sledenju temu namenu. 

 

Pri slednjem pa se zgodi ločitev osebnih hotenj in želja od 'jaza' in sprejetja višjega, beri zunanjega namena. 


Brez podpisa

#564 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. julij 2014, 14:01

 Ovo kar sem poboldal je priročni izgovor, za vse te mojstre ki velik znajo,a  da tega nikoli ne rabijo pokazat, preprosto zato ker ne znajo. namreč, čemu bi se nekdo bahal z nekimi nadnaravnimi sposobnostmi pred svojimi učenci, slednje,sposobnosti, pa nihče na svetu zarad skromnosti učitelja nihče videl..

 

Mojstri se ponavadi ne izpostavljajo preveč javnosti. Pokažejo čira čara na javnem mestu in grejo. Ali potem ljudje verjamejo ali ne, to je pa drugo vprašanje...Seveda pa obstajajo tudi mojstri in Avatarji, ki prebivajo med ljudmi in ki svojih sposobnosti ne skrivajo. Ampak to kar pokažejo je samo majhen del tega kar so sposobni, glih toliko da se obični ljudje začnejo spraševati kako je to mogoče. Svojim učencem pa lahko pokažejo še marsikaj drugega. To sta delala tako Jezus, Buda kot še marsikdo drug...In kar je najbolj važno, oni prav lepo poudarjajo, da naj bo učenec na duhovni poti, ki naleti na take ljudi še posebej previden, naj mu ne verjame vse na lepe oči in naj ga v redu prečekira...

 

 

evo levitacije še niso uspel dokazat, v kontroliranih pogojih

 

Kako da ne...

 

http://www.huffingto..._n_4536297.html

 

Kaj pa če obstaja kakšen dokaz kjer človeček levitira, ki je nastal pod kontroliranimi pogoji pa ga iz nekega razloga ne dajo v javnost...tudi striček google ima stričke iz ozadja, ki mu govorijo kaj lahko pove in kaj ne...

 

Uradno tudi obstoja vesoljčkov niso dokazal...tako da so vsi predmeti, ki malo čudno letajo cigu- migu s kakšnimi 5000km/ h zemeljskega izvora...Le zakaj se o njih nič ne prebere v znanstvenih revijah, člankih...al pa zakaj je tako težko dobit kakšno slikovno gradivo o tehničnih podrobnostih, načinu letenja, ipd...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#565 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 2. julij 2014, 14:03

hmmmmmm


prenos.jpg


#566 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. julij 2014, 14:12

Najprej povej ali si prebral link iz wiki, ker postavljaš nekatera vprašanja, ki jih link odgovori?

 

Občutek, da je stena fluidna ni posledica fluidnosti stene. Sej tle se mal hecaš ne? 

 

A ti res verjameš vsemu kar Wiki govori...vse kar prihaja iz amerike je še toliko bolj sumljivo...tongue.png

 

Tudi dokaz v kontroliranih pogojih ni dokaz, da je stena trdna...tehnično gledano kvantna fizika prav lepo razlaga kako je to kar mi smatramo kot trdni delec ali snov sestavljeno...kvarki se gibajo, med njimi obstaja vakum, tralala...zakaj se potem ne more reči, da je stena na nek način fluidna...tongue.png

 

Telekineza deluje ravno na principu energijske manipulacije s temi majhnimi delčki...Ups, tega ni v knjigah...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#567 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. julij 2014, 15:25

Menim, da je jeza v vsakem primeru neprijetna.

V kakšnem primeru naj ne bi bila?

 

Ko je iz sočutja, ko drugemu hočeš večno dobr.

 

Glede sebičnosti: ali ni tako, da so v samem principu naša dejanja sebična? Npr. ko enkrat spoznaš koncepte ljubezni, boga in vidiš kako dobro vplivajo. Ali ni tako, da koncepte sprejmeš ravno zato, ker tako ugajajo in ker hkrati ugajajo tudi bogu(želiš ugajati bogu)? Ali ni to neka bazična sebičnost, ki deluje kot podlaga, da se ljubezen lahko razširi po svetu?

 

Sebična so če ne služiš Boga, ker le s služenjem Boga deluješ v večno dobrobit vseh, sebe in drugih, tako kot če zaliješ korenino drevesa, pravilno nahraniš deblo, veje, liste, ne pa če posebi zalivaš list npr.

 

Ljubezen, Bog nista koncepta, sta resnica. Lahko pa zgubiš njuno zavedanje, če se odločiš za sebičnost, namesto njuno služenje. Ljubezni ne sprejmeš zato ker bi tebi in Bogu ugajala, ampak ker želiš le iz ljubezni služit Boga, Zanj. Pri ljubezni ni sebičnosti. Nas pa ljubezen edina izpolnjuje. 

 

Ali bi deloval v ljubezni, če bi ti povzročala trpljenje hkrati pa dobrobit drugim?

 

Ljubezen ne povzroča trpljenja nobenemu, ampak izpolnjenost.

 

*
Mogoče bi kakšen drug sosed znorel in ustvaril dovolj pritiska za spremembo icon_smile_big.gif

 

Ne, je onkraj vseh tvojih predstav.

 

*
Napaka v kakšnem smislu, kontekstu?

 

Hotu si uživat materijo, se posledično z njo zmotno poistovetil, dobil materialne potrebe, postal vznemirjen ko ti niso izpolnjene in za to krivil druge. Tud če ti iz sebične jeze rata, da bojo cev razširil, ti še vedno ne boš pomirjen tolk kokr bi rad bil, ker se držiš poželjenja, iz katerga izhaja sebična jeza, ki povzroča neprijetnost.



#568 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 2. julij 2014, 15:54

glede na tvoj dvom o tem kar sem napisal pa še ena dodatna opomba ....
 
iskanje npr. vode, se  v svojem principu ne razlikuje od recimo gledanja in špijoniranja na daljavo ...
in oboje dobro deluje .... dokler ... dokler ... dokler nekdo ne prične motit zadeve
 
uradno seveda ne špionirajo več na daljavo in v globino bunkerjev, če le kdo to verjame ...
neuradno pa se za motenje pogleda postavljajo ezoteriki ... in uporabljajo jih tako amiji, rusi, kitajci, indijci ... in ostali svetovni inventar ...
 
zdaj pa se spomni na testiranje kanditov ...
na oko ja lahko vse OK ... v ozadju postopka pa delujejo naročeni motilci ... in tako pade vsak še tako izpraven poskus v vodo ... vsaj takrat ko gre za nadzorovano in pošteno dogajanje pred kamero ...

Razumem tvoj pogled.
 
Vendar meni to zapade v teorije zarote v katerih pa ne vidim smisla in se zato v njih ne poglabljam niti se z njimi ne ukvarjam.
 
Menim, da gre pri ukvarjanju s teorijami zarote za jalovo energijo. 
 
Kakorkoli, kakšen je smisel takšnega prikrivanja javnosti? Kaj s tem nekdo ali nekaj pridobi?

edit:ne gre za dvom, gre za dopuščanje druge možnosti. Dvom ima negativen prizvok, da nisi samozavesten v svojem razmišljanju, dopuščanje druge možnosti, pa doživljam kot videti širšo sliko in odprtost za druge možnosti icon1_wink.gif


Brez podpisa

#569 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 2. julij 2014, 16:33

Ko je iz sočutja, ko drugemu hočeš večno dobr.

 

 

Sebična so če ne služiš Boga, ker le s služenjem Boga deluješ v večno dobrobit vseh, sebe in drugih, tako kot če zaliješ korenino drevesa, pravilno nahraniš deblo, veje, liste, ne pa če posebi zalivaš list npr.

 

Ljubezen, Bog nista koncepta, sta resnica. Lahko pa zgubiš njuno zavedanje, če se odločiš za sebičnost, namesto njuno služenje. Ljubezni ne sprejmeš zato ker bi tebi in Bogu ugajala, ampak ker želiš le iz ljubezni služit Boga, Zanj. Pri ljubezni ni sebičnosti. Nas pa ljubezen edina izpolnjuje. 

 

 

Ljubezen ne povzroča trpljenja nobenemu, ampak izpolnjenost.

 

 

Ne, je onkraj vseh tvojih predstav.

 

 

Hotu si uživat materijo, se posledično z njo zmotno poistovetil, dobil materialne potrebe, postal vznemirjen ko ti niso izpolnjene in za to krivil druge. Tud če ti iz sebične jeze rata, da bojo cev razširil, ti še vedno ne boš pomirjen tolk kokr bi rad bil, ker se držiš poželjenja, iz katerga izhaja sebična jeza, ki povzroča neprijetnost.

 

Sej veš, da je primer s kletjo in cevmi samo primer  icon_smesko.gif

 

*

Na koga pa se jeziš pri jezi iz sočutja?

 

*

Vem, da ljubezen ne povzroča trpljenja.

 

Probal sem v doživljanju ljubezni prikazati bazično noto sebičnosti, ki kliče po ljubezni ravno zato, ker ne povzroča trpljenja. Od samega začetka v fizičnem telesu strmimo k doživljanju prijetnega in za doživljanje te težnje ne potrebujemo razvitega uma. 

 

Zato si probaj predstavljati, da bi ljubezen bila trpljenje. V tej primerjavi bi moral najti v kolikšni meri si se odločil za ljubezen, ker je prijetna.

 

*

Rešitev problema je realna in ni onkraj predstav. Je vidna, otipljiva in lahko oceniš zemeljske razloge zakaj se je zgodila. 

 

*

Eno so potrebe, drugo so želje.

 

Oseba si želi družinsko hiško s kletjo, ki bi mu služila kot: shramba za sadje, prostor za orodje in peč, garaža. Oseba se zaveda, da to ni stvar preživetja, ampak stvar njegovih želja. Tej osebi zaliva klet. Praviš, da si je sama kriva, ker je sploh imela takšne želje?


Brez podpisa

#570 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 2. julij 2014, 16:51

ena najbolj zlouporabljenih manipulacij je besedna zveza teorija zarote ...

nečemu kar si pogruntal in kar spada pod zaroto, se enostavno prilepi titula teorija

gre za zanikanje dejstva ... ki pa ne spremeni dejstva ...

tudi dopuščenje drugačne možnosti ničesar ne spremeni ...

 

recimo : v roki imam krompir ... ti temu rečeš teorija zarote in trdiš, da imam v roki banano ...

banana je pač tvoj pogled na krompir ... recimo ... laugh.png

 

Sej to je to, ker ne veš ali gre za zaroto. 

 

Npr. 9/11 ali gre za zaroto ali teorijo zarote? Materiala je toliko, da posameznik ne more zaključiti kaj je res in kaj ne. Lahko se odloči za eno ali drugo resnico, ki pa je zanj ravno toliko preverljiva, da jo lahko imenuje tudi vera. 

 

Od kje vsaj indici, da gre pri one million testu za zaroto?


Brez podpisa

#571 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 2. julij 2014, 17:11

A ti res verjameš vsemu kar Wiki govori...vse kar prihaja iz amerike je še toliko bolj sumljivo...tongue.png

 

Tudi dokaz v kontroliranih pogojih ni dokaz, da je stena trdna...tehnično gledano kvantna fizika prav lepo razlaga kako je to kar mi smatramo kot trdni delec ali snov sestavljeno...kvarki se gibajo, med njimi obstaja vakum, tralala...zakaj se potem ne more reči, da je stena na nek način fluidna...tongue.png

 

Telekineza deluje ravno na principu energijske manipulacije s temi majhnimi delčki...Ups, tega ni v knjigah...biggrin.png

 

*

Potem le nisi prebral.

 

Kakorkoli, če maš na voljo kake vire si bom vzel čas, da jih preberem. 

 

*

Pomisli kaj pomeni, da stena resnično postane fluidna in se nato vrne nazaj v trdo stanje.

 

 

*

Kateri majhni delčki? griny.gif

 

Ne verjamem, da dovolj natančno razumeš delovanje sveta na mikro nivoju ( atomi, elektroni, protoni itd.) 


Brez podpisa

#572 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 2. julij 2014, 17:16

...

 

 

Za konec bi se vam želel le še najlepše zahvaliti, da ste mi omogočili, da sem se lahko nadvse prijetno zabaval pri sestavljanju tokratne svoje objave, v katero sem, končno, lahko vključil obilico svojega smisla za humor.

 

 

 

Lep pozdrav,

KoryuBudo

 

biggrin.png

 

Nekaj pa vendarle imava skupnega: tudi mene je vaš zadnji post nadvse zabaval. Že dolgo se nisem kakemu postu tukaj tako nasmejala. 



#573 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. julij 2014, 17:31

*

Potem le nisi prebral.

 

Kateri majhni delčki? griny.gif

 

Ne verjamem, da dovolj natančno razumeš delovanje sveta na mikro nivoju ( atomi, elektroni, protoni itd.) 

 

A si ti prebral kaj je Alan pisal o Randiju...in kakšne podrobnosti so bile v drobnem tisku prijavnice...le kakšne papirčke so šele morali podpisovati po preizkusnih testih...tako da mi (nam) prihrani ponavljanje pravljic, ker jih še Alan ni znal v redu zagovarjat...A Wiki omenja, da ne testirajo stvari pri katerih je možnost poškodbe ali celo smrti...Kar se lahko pretolmači tudi tako, če človek izvaja levitacijo, se dvigne par metrov in če mu slučajno popusti koncentracija, lahko pade dol in se poškoduje. Torej tega ne bojo testiral, ker je možnost poškodbe...tongue.png

 

Za laika čisto dobro razumem fiziko...še bolj pa tehnične podrobnosti povezane s telekinezo (teorija), ki jih seveda ni na netu al pa v bukvicah...bajke, ki sem jih slišal od človečkov, ki so to prakticiral al pa prakticirajo...je bilo pa prav zanimivo opazovat praktični del...ni vse v tehniki, mora tudi telo biti pravilno "namagneteno" na določenih delih...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#574 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. julij 2014, 17:38

Na koga pa se jeziš pri jezi iz sočutja?

 

Na tistega, ki ga imaš rad, npr. ko vidiš, da dela nekaj kar mu škoduje in ga želiš od tega odvrnit.

 

*

Vem, da ljubezen ne povzroča trpljenja.

 

Probal sem v doživljanju ljubezni prikazati bazično noto sebičnosti, ki kliče po ljubezni ravno zato, ker ne povzroča trpljenja. Od samega začetka v fizičnem telesu strmimo k doživljanju prijetnega in za doživljanje te težnje ne potrebujemo razvitega uma. 

 

Zato si probaj predstavljati, da bi ljubezen bila trpljenje. V tej primerjavi bi moral najti v kolikšni meri si se odločil za ljubezen, ker je prijetna.

 

Pri ljubezni ti je interes izključno zadovoljevanje ljubljenega, kar te posledično izpolni. Ampak ti ne delaš zarad svoje izpolnjenosti, ampak ker si želiš zadovoljiti ljubljenega. 

 

*

Rešitev problema je realna in ni onkraj predstav. Je vidna, otipljiva in lahko oceniš zemeljske razloge zakaj se je zgodila. 

 

Mislu sem na rešitev, ki se pokaže, če deluješ iz ljubezni.

 

*

Eno so potrebe, drugo so želje.

 

Oseba si želi družinsko hiško s kletjo, ki bi mu služila kot: shramba za sadje, prostor za orodje in peč, garaža. Oseba se zaveda, da to ni stvar preživetja, ampak stvar njegovih želja. Tej osebi zaliva klet. Praviš, da si je sama kriva, ker je sploh imela takšne želje?

 

Ja, to je izvorna napaka iz katere pol sledijo še ostale. In dokler rešuje problem brez da bi reševala vzrok, tud če doseže rešitev razširitve cevi, ne bo dosegla tistega kar bi jo izpolnil in spet se bo jeza prenesla na nekaj drugega.



#575 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 2. julij 2014, 18:37

ni vam pomoči biggrin.png






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0