Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Šri Krišna


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
393 komentarjev na to temo

#26 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. marec 2014, 21:18

Govoril sem o tistih, ki se iz zavisti borijo proti Krišni in kako jim on izkaže svojo milost. Res je tud to, da tudi zaščiti svoje bhakte pred tistimi, ki jim hočejo škodovat in jim na podoben način izkaže svojo milost. 

 

Ta tvoja zelo verjetnost ne drži, ker tisti, ki ga Krišna ubije, mu je hvaležen za izkazano milost in ga vzljubi. Če nekdo ne prenaša imena Krišna, tudi preko več lajfov, je to zaradi njegove zavisti ali kakšne druge materialne asociacije, ne zarad tega ker bi ga Krišna ubil, ampak tud ta se razblini takoj ko začuti njegovo milost. Lahko pa začne tudi s kakšnim drugim njegovim imenom ja.

 

A se ti ne  zdi, da malo preveč posplošuješ...mogoče pa nisi razumel Krišna bajk...Kaj pa če Krišna ni ščitil svojih bhakt, ampak je kao hotel vzpostaviti "sistem pravičnosti"...tongue.png

 

A si preveril trditve z rdečo in plavo...icon1_question.gif Obe trditve sta nekje med 50- 80%... plava trditev ti bolj šepa kot rdeča...le zakaj... tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#27 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. marec 2014, 21:38

A se ti ne  zdi, da malo preveč posplošuješ...mogoče pa nisi razumel Krišna bajk...Kaj pa če Krišna ni ščitil svojih bhakt, ampak je kao hotel vzpostaviti "sistem pravičnosti"...tongue.png

 

Ščiti svoje bhakte in ohranja sistem pravičnosti.

 

A si preveril trditve z rdečo in plavo...icon1_question.gif Obe trditve sta nekje med 50- 80%... plava trditev ti bolj šepa kot rdeča...le zakaj... tongue.png biggrin.png

 

Ker jih ti preverjaš. 



ne serji neumnosti

 

Poleg tega pa v tej dobi, ko se je Krišna pojavil kot Šri Čejtanja Mahaprabhu takih ni ubijal z uničenjem teles, ampak jim je le ubil zavist in dal ljubezen. 



#28 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. marec 2014, 22:16

Ščiti svoje bhakte in ohranja sistem pravičnosti.

 

Ker jih ti preverjaš. 


Poleg tega pa v tej dobi, ko se je Krišna pojavil kot Šri Čejtanja Mahaprabhu takih ni ubijal z uničenjem teles, ampak jim je le ubil zavist in dal ljubezen. 

 

Informacije, ki so bile v zadnjih 30 letih podane človeštvu pravijo, da sta Krišna in Sri Chaitanja dva različna bitjeca...podana je bila celo žarkovna struktura in razvojna stopnja...učna lekcija na Zemlji, ki zgleda da jo ne razumeš...mogoče jo boš pa v naslednjem lifeu...tongue.png

 

In če ne ločiš vibracije dveh različnih bitjec kako potem lahko trdiš, da si "zavestno" v stiku s svojo dušo al pa da znaš ločit druga bitjeca, ki se lahko pojavijo v meditaciji...Mogoče pa preveč naivno in slepo slediš razlagam nekaterih ljudi...tongue.png

 

Vse te bajke si že slišal, ampak koraka naprej v zemeljski šoli pa še nisi naredil...Zakaj pa misliš, da nekateri budisti dajo pred sabo nek simbol ali spis in meditirajo na njega...Zato ker se nekaterih stvari ne more razložiti oz. se razotkrijejo samo toliko kot je človek sposoben prenesti in razumeti...biggrin.png

 

Zdaj pa lahko malo odmeditiraš na spodnje bajke...in mogoče boš celo razumel kaj ti je šamano tupil v glavo...tongue.png biggrin.png

 

1. Krišna je v Bhagavdgiti izjavil: »Vsako bitje je del moje božanskosti.« Kadar vas Bog sprejme kot del sebe, bi morali tudi vi sprejeti druge kot del sebe. Ljubite vse, služite vsem. Ne iščite razlik med ljudmi in ne delajte razlik med beračem in milijonarjem. Danes številni milijonarji skrbijo le za svoj trebuh. Niti koščka hrane niso pripravljeni deliti z beračem, ki se pojavi pred njihovimi vrati. Kakšna je korist od takšnih bogatašev v naši deželi? Z bogastvom ohranjajo svoje ime, v resnici pa so revnejši od najrevnejšega. Sledite poti dobrodelnosti in pravičnosti. Druge sprejmite kot svoje sestre in brate ali še bolje, sprejmite jih kot del sebe.

 

2. Hrepenenje, da bi videli in slišali Krišno, prisluhnili melodiji njegove piščali in ga umestili v srce in um ter z razumom doumeli njegovo resničnost, resnično pripelje do notranjega miru in blaženosti. Predanost Bogu je veriga, v katero vklenemo um in ga obvladamo. Beseda 'Kriš' pomeni 'tisti, ki privlači'. Krišna k sebi pritegne vaš um in ga odvrne od posvetnih želja, ki vas trpinčijo. Vsakemu bitju poteši najgloblja hrepenenja po notranjem miru, radosti in modrosti. Zato je hrepenenje po Bogu znamenje zdravja na duhovni poti. Ponavljanje božjega imena je nekoristno, če premišljevanje o božji slavi obenem ne izboljšuje vašega značaja. Božja milost je izjemno močna, prejme pa jo le tisti, ki si jo zasluži. Zato od danes naprej izboljšujte svoj značaj in ga prepojite s spoštljivostjo in predanostjo Bogu. Tedaj si boste zagotovili božjo milost.

 

3. Ko presežemo ime in podobo, ki jih vernik pripisuje Bogu in, ko dojamemo Boga kot nekaj, kar nima lastnosti in podobe, pomeni, da govorimo o absolutni in brezobliki božanskosti ali Brahmanu. Ko pa se ta isti Brahman pojavi z določenimi lastnostmi in podobo, ga imenujemo Rama, Krišna, Višnu ali Šiva. Ko veren človek doseže blaženo stanje mističnega zlitja z Bogom, izginejo vse razlike med njim in božanskostjo.


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#29 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. marec 2014, 22:49

Informacije, ki so bile v zadnjih 30 letih podane človeštvu pravijo, da sta Krišna in Sri Chaitanja dva različna bitjeca...podana je bila celo žarkovna struktura in razvojna stopnja...učna lekcija na Zemlji, ki zgleda da jo ne razumeš...mogoče jo boš pa v naslednjem lifeu...tongue.png

 

In če ne ločiš vibracije dveh različnih bitjec kako potem lahko trdiš, da si "zavestno" v stiku s svojo dušo al pa da znaš ločit druga bitjeca, ki se lahko pojavijo v meditaciji...Mogoče pa preveč naivno in slepo slediš razlagam nekaterih ljudi...tongue.png

 

Ne, to ti delaš, naivno in slepo slediš razlagam teh ljudi :) Krišna in Čejtanja sta ena in ista oseba, le da kot Čejtanja je bolj milosten.

 

Vse te bajke si že slišal, ampak koraka naprej v zemeljski šoli pa še nisi naredil...Zakaj pa misliš, da nekateri budisti dajo pred sabo nek simbol ali spis in meditirajo na njega...Zato ker se nekaterih stvari ne more razložiti oz. se razotkrijejo samo toliko kot je človek sposoben prenesti in razumeti...biggrin.png

 

Ja, Krišna in Čejtanja sta ena in ista oseba, le da je kot Čejtanja Mahaprabhu bolj milosten.

 

Zdaj pa lahko malo odmeditiraš na spodnje bajke...in mogoče boš celo razumel kaj ti je šamano tupil v glavo...tongue.png biggrin.png

 

1. Krišna je v Bhagavdgiti izjavil: »Vsako bitje je del moje božanskosti.« Kadar vas Bog sprejme kot del sebe, bi morali tudi vi sprejeti druge kot del sebe. Ljubite vse, služite vsem. Ne iščite razlik med ljudmi in ne delajte razlik med beračem in milijonarjem. Danes številni milijonarji skrbijo le za svoj trebuh. Niti koščka hrane niso pripravljeni deliti z beračem, ki se pojavi pred njihovimi vrati. Kakšna je korist od takšnih bogatašev v naši deželi? Z bogastvom ohranjajo svoje ime, v resnici pa so revnejši od najrevnejšega. Sledite poti dobrodelnosti in pravičnosti. Druge sprejmite kot svoje sestre in brate ali še bolje, sprejmite jih kot del sebe.

 

2. Hrepenenje, da bi videli in slišali Krišno, prisluhnili melodiji njegove piščali in ga umestili v srce in um ter z razumom doumeli njegovo resničnost, resnično pripelje do notranjega miru in blaženosti. Predanost Bogu je veriga, v katero vklenemo um in ga obvladamo. Beseda 'Kriš' pomeni 'tisti, ki privlači'. Krišna k sebi pritegne vaš um in ga odvrne od posvetnih želja, ki vas trpinčijo. Vsakemu bitju poteši najgloblja hrepenenja po notranjem miru, radosti in modrosti. Zato je hrepenenje po Bogu znamenje zdravja na duhovni poti. Ponavljanje božjega imena je nekoristno, če premišljevanje o božji slavi obenem ne izboljšuje vašega značaja. Božja milost je izjemno močna, prejme pa jo le tisti, ki si jo zasluži. Zato od danes naprej izboljšujte svoj značaj in ga prepojite s spoštljivostjo in predanostjo Bogu. Tedaj si boste zagotovili božjo milost.

 

3. Ko presežemo ime in podobo, ki jih vernik pripisuje Bogu in, ko dojamemo Boga kot nekaj, kar nima lastnosti in podobe, pomeni, da govorimo o absolutni in brezobliki božanskosti ali Brahmanu. Ko pa se ta isti Brahman pojavi z določenimi lastnostmi in podobo, ga imenujemo Rama, Krišna, Višnu ali Šiva. Ko veren človek doseže blaženo stanje mističnega zlitja z Bogom, izginejo vse razlike med njim in božanskostjo.

 

Krišna v Bhagavad Giti pravi, da je On temelj ali vzrok brezoblikega brahmana in da smo živa bitja delčki njegove mejne energije in da je za nas najbolje če sledimo njegovemu nasvetu. 



#30 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. marec 2014, 09:57

Ne, to ti delaš, naivno in slepo slediš razlagam teh ljudi smile.png Krišna in Čejtanja sta ena in ista oseba, le da kot Čejtanja je bolj milosten.

 

Ja, Krišna in Čejtanja sta ena in ista oseba, le da je kot Čejtanja Mahaprabhu bolj milosten.

 

Krišna v Bhagavad Giti pravi, da je On temelj ali vzrok brezoblikega brahmana in da smo živa bitja delčki njegove mejne energije in da je za nas najbolje če sledimo njegovemu nasvetu. 

 

A ni že čas, da malo povprašaš za drugo, tretje, četrto, peto mnenje...in to take človečke, ki imajo sposobnost energijskega preverjanja, jasnovidnosti, ipd. in ki niso pod vplivom takih slepil kot krišnovci...mogoče boš presenečen nad informacijami...Seveda jim ne bo treba verjeti...tongue.png biggrin.png

 

Dvomim da veš vse kar je Krišna govoril, kaj šele pomen tega...tudi Jezus je govoril svašta pa poglej kaj je danes...kako različni človečki razlagajo njegove nauke...Če so to lahko v 2000 letih tako popačil, le kaj je potem šele z bajkami od Krišne, ki je živel pred njim...tongue.png

 

Če bi ti malo odmeditiral in razumel besedilo pod točko 3., potem bi tudi razumel kaj je Krišna mislil pod tem kar nakladaš v zadnjem odstavku...tako ga pa poveličuješ v ne vem kaj, tako kot kristjani Jezusa...Kar pa še ne pomeni, da ni polovica od tistega kar krišnovci pričajo tudi res...Tudi bajke iz Biblije so približno 50% popačene...tongue.png

 

Zdaj pa lahko malo odmeditiraš na spodnji stavek...biggrin.png

If we admit that we are in the stream of evolution, then each circumstance must be to us quite right. (Practical Occultism)


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#31 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. marec 2014, 10:59

to pomeni samo to, da krišna še ni rešen karme in se ponovno rojeva in popravlja svoje kozmične bedarije ...

vse do takrat, ko bo ugotovil, da ne rabi nikogar ubit za svoj ego ... sploh pa ne iluzij ...

 

Nisi me razumel. Krišna ne ubija nikogar zaradi svojega ega. Če se nekdo iz zavisti bori proti njemu, ga Krišna ubije (uniči njegovo grobo in subtilno materialno telo) in ta oseba v svoji duši (pravemu sebi) začuti, da to ni storil iz ega, ampak za njegovo večno dobro in tako se mu razblinijo njegove napačne predstave o njemu in ga vzljubi takega kakršen je. 

 

tudi zavist se ne ubija ... zavist se transformira v kaj ustreznejšega ...

 

Z ubijanjem zavisti sem mislil, da se zavist odpravi in prebudi ljubezen. Lahko pa tudi rečeš da se energija zavisti transformira v energijo ljubezni če hočeš.

 

tvoja napaka je, ker ga vidiš kot najvišjega, vsemogočnega in idealnega ...

to pa zato, ker je lahko pošiljal bramastre okol in grozil : ... kdor ni zame, ga pokončam ...

v tem primeru so tudi američani, rusi, kitajčeki etc. idealni ker imajo svoje atomske bramastre ...

 

Narobe si razumel. Krišna ne grozi nikomur, On je naravno ljubeč do vseh, ampak če se kdo bori proti njemu, mu pomaga odpravt to škodljivo dejanje za njegovo večno dobro. Je razlika če nekdo ubija iz ega ali če nekdo ubija iz ljubezni. Če bi prebral Bhagavad Gito kakršna je bi lahko razumel ta point. Kaurave so se nepravično obnašali do svojih bratov Pandav (eden izmed njimi je Ardžuna). Ko se je Ardžuna pripravljal na pravično vojno je na drugi strani videl svoje učitelje, sorodnike itd. in se ni želel boriti, ampak se it "nenasilje". Krišna mu je razložil kako je to njegovo "nenasilje" nasilje nad svojo in dušo drugih. Zato je Krišna Ardžuni najprej razložil razliko med dušo in telesom in umom in potem tudi med različnimi dejanji duše.

 

Ni da je Krišna najvišji, vsemogočni in idealni zato ker ga jaz tko vidim, ampak ker to pač enostavno je smile.png

 

v času bagavatgite je bil krišna v razvojni fazi 5,0 ... torej še mojster ni bil, kaj šele bog v tem smislu

v času čajtanje je bil v stanju 7 , torej enako kot jezus ob koncu zemeljske poti ...

njegovo stanje zdaj je preko 10 in se nahaja v napredni zavestni coni , ampak ne tako daleč kot si ti predstavljaš ...

 

To so tvoje špekulacije smile.png Krišna je vedno Bog in On je vedno Čejtanja Mahaprabhu. Njegove kvalitete so neomejene in hkrati se stalno povečujejo. Vedno je nad mano. Ko sem mu predan, sem srečen smile.png ker je to moja naravna pozicija.



#32 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. marec 2014, 11:06

Če bi ti malo odmeditiral in razumel besedilo pod točko 3., potem bi tudi razumel kaj je Krišna mislil pod tem kar nakladaš v zadnjem odstavku...tako ga pa poveličuješ v ne vem kaj, tako kot kristjani Jezusa...Kar pa še ne pomeni, da ni polovica od tistega kar krišnovci pričajo tudi res...Tudi bajke iz Biblije so približno 50% popačene...tongue.png

 

Povedal je, da je brezobliki brahman sij njegove večne oblike.

 

Zdaj pa lahko malo odmeditiraš na spodnji stavek...biggrin.png

If we admit that we are in the stream of evolution, then each circumstance must be to us quite right. (Practical Occultism)

 

True.



tudi midva sva že od vedno "bog" ... tako kot krišna ... biggrin.png

 

Spet le tvoje špekulacije. Jaz sem večni služabnik Boga, Krišne, tako kot ti, le da se ti tega očitno še ne zavedaš.



#33 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. marec 2014, 11:20

če želiš bit služabnik, je tvoja odločitev ...

mene ne mešaj zraven ....

 

Da sem služabnik ni moja odločitev, tako pač je, po Božji volji. Jaz se lahko le odločam koga želim služiti, ali Boga ali ego. Prvo me izpolni, drugo ne. Da si tudi ti služabnik, te ne mešam jaz zraven, tako pač je, po Božji volji smile.png Ti pa predlagam, da se raje odločiš služiti Boga kot svoj lažni ego smile.png



#34 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. marec 2014, 11:23

... Če bi prebral Bhagavad Gito kakršna je bi lahko razumel ta point. Kaurave so se nepravično obnašali do svojih bratov Pandav (eden izmed njimi je Ardžuna). Ko se je Ardžuna pripravljal na pravično vojno je na drugi strani videl svoje učitelje, sorodnike itd. in se ni želel boriti, ampak se it "nenasilje". Krišna mu je razložil kako je to njegovo "nenasilje" nasilje nad svojo in dušo drugih. Zato je Krišna Ardžuni najprej razložil razliko med dušo in telesom in umom in potem tudi med različnimi dejanji duše.

 

Ni da je Krišna najvišji, vsemogočni in idealni zato ker ga jaz tko vidim, ampak ker to pač enostavno je smile.png

 

To so tvoje špekulacije smile.png Krišna je vedno Bog in On je vedno Čejtanja Mahaprabhu. Njegove kvalitete so neomejene in hkrati se stalno povečujejo. Vedno je nad mano. Ko sem mu predan, sem srečen smile.png ker je to moja naravna pozicija.

 

Mogoče bi pa ti moral prebrati par verzij tolmačenja Bhagavadgite različnih duhovnih učiteljev na različnih nivojih zavedanja...mogoče bi potem lažje opazil razliko...tongue.png

 

Jaz sem Bog; Jaz sem Krišna; Jaz sem bhakta...vse te izjave so pravilne, če človeček razume pomen...ampak da bo tudi praktično to dojel ne samo teoretično, se mora pa tako tudi obnašati...to je pa že malo bolj jeba...To je poanta tistega iz točke tri...tongue.png

 

Gledano iz ptičje perspektive (zavedanje enosti) bi se lahko reklo, da je Krišna Chaitanja, tako kot bi se lahko reklo, da sem Krišna tudi jaz ali šamano...iz našega (človeškega) vidika je pa slika drugačna...Krišna je bil duhovni učitelj, Chaitanja pa njegov učenec...Krišna je naučio vse v zemeljski šoli in tudi naredil zaključne izpite, Chaitanja ne...In tako kot je moral Jezus v naslednjem lifeu narediti zaključne izpite, jih je moral tudi Chaitanja...tongue.png biggrin.png

 

Boljša verzija razlage...za moje pojme valjda...biggrin.png

 

Bog se razkriva v svetih spisih. V Bhagavadgiti lahko dobite popolno predstavo o naravi in lastnostih božanskih utelešenj (avatarjev). Bog deluje kot prijatelj, družabnik, kočijaž, učitelj, svetovalec in zaščitnik slednikov. Vojna opisana v epu Mahabharata ni poglavje iz daljnje zgodovine, ampak se odvija v vsakem človeškem srcu med silami dobrega in zla. Kdor prepozna kako pomembno je, da Boga postavi za svojega kočijaža, je bitko zagotovo dobil. Kdor ne uspe preprečiti vpliva zlih sil, jim podleže. Boga sprejmite za svojega gospodarja. Predajte mu vse aktivnosti, posvetite mu vsako besedo, dejanje in misel, kakor, da mu podarjate cvet. V Bhagavdgiti tistemu, ki se je predal Bogu, s tolažilnimi besedami zagotavlja naslednje: »Osvobodil te bom, ne bodi žalosten«....

 

V epu Mahabharata so Kaurave verjeli, da je najpomembnejši posameznik (jaz), nato svet, na zadnjem mestu pa je Bog. Zavetje so iskali v bogastvu in posvetni blaginji, zato se niso primerno zaščitili. Pandave pa so verjeli, da je Bog na prvem mestu, nato svet in na zadnjem mestu posameznik. Egu niso pripisovali prevelike pomembnosti, zato so dosegli visoko stanje zavesti in našli zavetje pri Bogu. Krepili so lastnosti resnice, pravičnosti, miru, ljubezni in nenasilja. Zato je Krišna osebno postal njihov kočijaž. Celo danes Pandave veljajo za izjemen zgled. Tudi sami se moramo obnašati kot Pandave. Obremenjujejo nas številne lastnosti, kot so slabe misli, dejanja in navezanosti. Vsak dan se v našem srcu odvija bitka pri Kurukšetri, torej spopad med dobrim in slabim. Da bi v tej bitki zmagali tako kot Pandave v bitki pri Kurukšetri in se spojili z Bogom, morate trdo delati in opustiti sebičnost...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#35 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. marec 2014, 11:36

Brezo, narobe si razumel :) Zato tudi še nisi pomirjen tolk kot bi rad bil.



#36 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. marec 2014, 12:07

Brezo, narobe si razumel smile.png Zato tudi še nisi pomirjen tolk kot bi rad bil.

 

Mogoče pa ti ne razumeš...tongue.png V bistvu bi bilo bolj smiselno vprašati koliko xy človeček sploh razume oz. vidi v globino...to je tudi eden izmed dejavnikov v katerem razredu zemeljske šole se človeček nahaja...tongue.png

 

Bajke o pomirjenosti pa lahko govoriš komu drugemu...recimo kakšnim krišnovcem ali ISKCON-u...ali so bili kaj živčni glede novega davka na nepremičnine- rezidenčno /nerezidenčno stanovanje, stopnja davka, itd...tongue.png

 

Še bolj mi je pa smešno, ko praviš, da bi bil rad pomirjen...jaz sploh nimam te želje, vsaj jaz se jo ne zavedam...na začetku duhovne poti so vzponi in padci- nihanja razpoloženja, ne obstaja ravne črte...Kaj pa če sem bolj pomirjen kot si misliš. Kaj pa če je to tudi eden izmed razlogov, da sem v višjem razredu...biggrin.png

 

In kaj je razlika med tabo, ki govoriš bajke o Krišni in nekim krščaninom kateri trdi, da je Jezus edini Bog in da lahko samo preko njega dosežemo zveličanje...icon1_question.gif Sorry, ampak glede na tvoje poste jaz ne vidim bistvene razlike...ista ali podobna slepila...tongue.png biggrin.png  


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#37 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. marec 2014, 16:27

Mogoče pa ti ne razumeš...tongue.png V bistvu bi bilo bolj smiselno vprašati koliko xy človeček sploh razume oz. vidi v globino...to je tudi eden izmed dejavnikov v katerem razredu zemeljske šole se človeček nahaja...tongue.png

 

Bajke o pomirjenosti pa lahko govoriš komu drugemu...recimo kakšnim krišnovcem ali ISKCON-u...ali so bili kaj živčni glede novega davka na nepremičnine- rezidenčno /nerezidenčno stanovanje, stopnja davka, itd...tongue.png

 

Še bolj mi je pa smešno, ko praviš, da bi bil rad pomirjen...jaz sploh nimam te želje, vsaj jaz se jo ne zavedam...na začetku duhovne poti so vzponi in padci- nihanja razpoloženja, ne obstaja ravne črte...Kaj pa če sem bolj pomirjen kot si misliš. Kaj pa če je to tudi eden izmed razlogov, da sem v višjem razredu...biggrin.png

 

In kaj je razlika med tabo, ki govoriš bajke o Krišni in nekim krščaninom kateri trdi, da je Jezus edini Bog in da lahko samo preko njega dosežemo zveličanje...icon1_question.gif Sorry, ampak glede na tvoje poste jaz ne vidim bistvene razlike...ista ali podobna slepila...tongue.png biggrin.png  

 

Je razlika, sam ti je očitno še ne opaziš.



#38 lily rose

lily rose
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 5. marec 2014, 18:58

wink.pngkrishna-christ.jpg



#39 lily rose

lily rose
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 5. marec 2014, 19:05

Saj ni toliko pomembno katero Božje ime ponavljaš. Izbereš tisto, ki ti je najbolj ljubo, ki ga čutiš, ki ti je blizu. sleepy.gif Vsa so enako sveta. In lepa....

 

 

ylflower.gifylflower.gifylflower.gif in potem " ubij Budo, ko ga srečaš ", kar pomeni da pride trenutek ( potem ko si preko oz.s pomočjo podobe izgradil odnos z Bogom ), ko se nehaš oklepati ene podobe imena. Ne vem love3.gif



#40 lily rose

lily rose
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 5. marec 2014, 19:09

Aja, v vedah sem zasledila, da je baje naš Gospod Bog dolžen odgovoriti človeku na način kot si ga predstavljaš. " Odgovori v skladu z odnosom, ki ga do Njega gojimo."

....Če si ga boš predstavljal kot prelepo čarobno mikavno vsevedno Boginjo, lepo dolgolaso zapeljivo...itd, se ti bo prikazoval kot Taka.wink.png



#41 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. marec 2014, 16:02

Aja, v vedah sem zasledila, da je baje naš Gospod Bog dolžen odgovoriti človeku na način kot si ga predstavljaš. " Odgovori v skladu z odnosom, ki ga do Njega gojimo."

....Če si ga boš predstavljal kot prelepo čarobno mikavno vsevedno Boginjo, lepo dolgolaso zapeljivo...itd, se ti bo prikazoval kot Taka.wink.png

 

Ne da je dolžen, ampak tako deluje. Lahko pride tudi v Mohini obliki ja.



#42 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 7. marec 2014, 10:18

Sam eno vprašanje...kdo je tisti....ki upravlja z bogom....in če je bog tisti zadnji upravljalec vsega....kdo v neskončnosti lahko to resnico....resnično potrdi...na takšen način..da bo to potrjena resnica za vse....no sprejeta sem bolj mislil...hehe...

#43 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. marec 2014, 11:36

Sam eno vprašanje...kdo je tisti....ki upravlja z bogom....in če je bog tisti zadnji upravljalec vsega....kdo v neskončnosti lahko to resnico....resnično potrdi...na takšen način..da bo to potrjena resnica za vse....no sprejeta sem bolj mislil...hehe...

 

Bog, Krišna.



#44 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 7. marec 2014, 13:47

 
Bog, Krišna.


no..ja...saj to mi razumljivo s tvoje strani...in mi je tud vedno bilo...sam ne vem....a ne misliš da tud bog al krišna....al pač kdo že...ki ga tu s svojimi besedami ubesedujemo...nima podobno kot mi...nekaj v zavesti....k čemu stremi....nekak tako kot da bi bog ki je vse....vse mišljeno seveda kot naš zemeljski pogled na svet in naše ubesedovanje tega kar naš pogled zaznava.....imel na nek način nekega drugega boga....kateremu naš bog služi kot mi služimo njemu...torej...zanima me končnost boga....al je to neskončnost bogov...služečih en drugemu
p.s. seveda me kot državljana našega ukalupljenega sistema....zanimajo bilokakšni dokazi..potrditve.....lahk tud citati...bilokaj....kar bi potrjevalo....enost boga....o katerem razlagaš

#45 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. marec 2014, 14:30

Bog, Krišna.

 

Kolk se mi je zagnusu ta krišna.. bljak, fuj..

 

Mgd.. če ste vsi tolk omejeni in zateženi potem samo stran od tega sranja...


*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#46 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. marec 2014, 15:53

Aja, v vedah sem zasledila, da je baje naš Gospod Bog dolžen odgovoriti človeku na način kot si ga predstavljaš. " Odgovori v skladu z odnosom, ki ga do Njega gojimo."

....Če si ga boš predstavljal kot prelepo čarobno mikavno vsevedno Boginjo, lepo dolgolaso zapeljivo...itd, se ti bo prikazoval kot Taka.wink.png

 

Bog ni nič dolžen, ampak če hoče...za to pa mora človeček izpoljnjevati določene pogoje oz. mora lepo hoditi v šolo na različne planetke in naučiti določene lekcije...in ko doseže določene kriterije, dobi vizije...Bhakti joga je samo ena učna snov...tongue.png

 

Ponavadi se prikaže v taki podobi kot ga človeček časti...da je kao v skladu z njegovo miselnostjo, kulturo, ipd...tongue.png

 

Pa da se ne boste prepiral...Boga si lahko vsak po svoje predstavlja...ne obstaja nobene točne definicije, ampak samo določeni pogledi iz različnih zornih kotov...Mgd zgleda da ne pozna pogleda kvantne fizike al pa kakšnega ateista, ker skozi govori o Bogu kot osebi...Iz tega bi se lahko zaključilo, da se mu sploh ne sanja o neosebnem vidiku Boga. Kar pomeni, da mora još mnogo naučiti... biggrin.png

 

Hare Krišna mantra se je pojavila (je bila z nekim namenom podana človeštvu) preko Chaitanje...V starih Vedskih spisih jo ni omenjeno, prav tako kot ne ime Krišna...Krišna je omenjen bolj v novejših spisih...Pa prosim preden kdo trdi, da je Krišna bil ne vem katerokoli bitjece, ki je omenjeno v Vedah pred njim, naj najprej preveri trditve al pa energijsko preveri ta bitjeca...Krišna in Rama sta recimo dva različna bitjeca (osebnosti) gledano iz našega (človeškega) zornega kota...izražata pa neke skupne značilnosti oz. lastnosti...Energijsko preverjanje raznoraznih bitjec (če so res to za kar se predstavljajo) je pač osnovna učna lekcija vsake bolj globoke meditacije...Pa pri Krišni in Rami je treba znati ločiti že različne nianse, ker oba izražata ljubezen. Ljubezen je samo ena niansa oz. odtenek... tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#47 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 7. marec 2014, 17:22

sej ne vem kaj naj rečem.....da ne bi spet izpadla žaljivo.....

MGD ti nimaš pojma,ko bi res vsaj kaj prebral in ne poslušal sam intrepertacije nekih gurujev.....tudi potruditi se ti ne da in mogoče pogledat in raziskat,ponavljaš se k ena lajna,resnično nič duhovnega....

to kar tukaj govoriš so samo ena velika laž in nič drugega,čisto nič intelektualnega.čisti otročji nateg.

DEj prosim potrudi se in pojdi prebrat kakšno knjigo.....k tole ni za nikamor.....da se bomo lahko vsaj pogovarjal....



#48 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. marec 2014, 19:35

no..ja...saj to mi razumljivo s tvoje strani...in mi je tud vedno bilo...sam ne vem....a ne misliš da tud bog al krišna....al pač kdo že...ki ga tu s svojimi besedami ubesedujemo...nima podobno kot mi...nekaj v zavesti....k čemu stremi....nekak tako kot da bi bog ki je vse....vse mišljeno seveda kot naš zemeljski pogled na svet in naše ubesedovanje tega kar naš pogled zaznava.....imel na nek način nekega drugega boga....kateremu naš bog služi kot mi služimo njemu...torej...zanima me končnost boga....al je to neskončnost bogov...služečih en drugemu
p.s. seveda me kot državljana našega ukalupljenega sistema....zanimajo bilokakšni dokazi..potrditve.....lahk tud citati...bilokaj....kar bi potrjevalo....enost boga....o katerem razlagaš

 

Ne, Bog je eden in edini.

Citat iz Brahma samhite (eden izmed Vedskih spisov) :
 

Sri Brahma-samhita TEXT 1

isvarah paramah krsnah
sac-cid-ananda-vigrahah
anadir adir govindah
sarva-karana-karanam

SYNONYMS

isvarah--the controller; paramah--supreme; krsnah--Lord Krsna; sat--comprising eternal existence; cit--absolute knowledge; ananda--and absolute bliss; vigrahah--whose form; anadih--without beginning; adih--the origin; govindah--Lord Govinda; sarva-karana-karanam--the cause of all causes.

 

TRANSLATION

Krsna who is known as Govinda is the Supreme Godhead. He has an eternal blissful spiritual body. He is the origin of all. He has no other origin and He is the prime cause of all causes.

Lahko ti citiram tudi iz Taitiriya upanišade (yato va imani bhutani...) ali Katha upanišade (nityo nityanam cetanas cetananam...) ali ekam evadvitiyam... ali Vedanta sutre ali Bhagavad gite ali Bhagavatama... v bistvu vsi Vedski spisi tako ali drugače pridejo do zaključka da je Bog en in edini.



#49 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. marec 2014, 20:29

pa ti veš več o njem kot njegova tajnica ... laugh.png

 

Niti ne, ker sem jaz izvedu preko njegove tajnice smile.png



#50 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 7. marec 2014, 20:51

Bog ni nič dolžen, ampak če hoče...za to pa mora človeček izpoljnjevati določene pogoje oz. mora lepo hoditi v šolo na različne planetke in naučiti določene lekcije...in ko doseže določene kriterije, dobi vizije...Bhakti joga je samo ena učna snov...tongue.png

 

To je res, da se Boga ne da spoznat drgač kokr pod njegovimi pogoji in izpolnjevanje teh pogojev je Bhakti joga.

 

Ponavadi se prikaže v taki podobi kot ga človeček časti...da je kao v skladu z njegovo miselnostjo, kulturo, ipd...tongue.png

 

Ja.

 

Pa da se ne boste prepiral...Boga si lahko vsak po svoje predstavlja...ne obstaja nobene točne definicije, ampak samo določeni pogledi iz različnih zornih kotov...

 

Ja, vsak si ga lahko po svoje predstavlja, ampak ko ga enkrat vidi, vidi, da je bil onkraj vseh njegovih predstav. Pozitivno si presenečen.

 

Mgd zgleda da ne pozna pogleda kvantne fizike al pa kakšnega ateista, ker skozi govori o Bogu kot osebi...Iz tega bi se lahko zaključilo, da se mu sploh ne sanja o neosebnem vidiku Boga. Kar pomeni, da mora još mnogo naučiti... biggrin.png

 

Poznam tud neosebni vidik Boga, Brahman. Neomejena zlatkasta svetloba, ki ti odpravi vse fizične in mentalne probleme. In ta izhaja iz osebe Boga. Če smo mi lohk osebe, zakaj pol naš izvor ne bi mogu bit oseba. On je absolutna oseba. Ma svojo voljo. Lahko govori, hodi, vse.

 

Hare Krišna mantra se je pojavila (je bila z nekim namenom podana človeštvu) preko Chaitanje...V starih Vedskih spisih jo ni omenjeno, prav tako kot ne ime Krišna...Krišna je omenjen bolj v novejših spisih...

 

Lej, če npr. v Italiji izdelujejo 4 vrste jogurta in v Slovenijo je najprej uvožen en... in čez neki časa drug in tret in četrt, a to pomen, da preden smo jih mi vidli v Sloveniji, da niso obstajal? Na podoben način, Vede vedno obstajajo, so večne, ampak manifestirajo se v ta svet postopoma. Ampak tud v "prejšnjih" je vse to kar je v "kasnejših" tudi prisotno, ampak v semenu, zato ne more vsak takoj vidt. V semenu je celo drevo in iz drevesa pride seme in iz semena drevo itd. Čeprav ti ne vidiš Mahamantre ali imena Krišne v "starih" spisih to ne pomen da ga ni. Čejtanja Mahaprabhu, ki je Krišna sam, je sam pel in tudi druge ljudi prosil naj pojejo Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare. 

 

Pa prosim preden kdo trdi, da je Krišna bil ne vem katerokoli bitjece, ki je omenjeno v Vedah pred njim, naj najprej preveri trditve al pa energijsko preveri ta bitjeca...Krišna in Rama sta recimo dva različna bitjeca (osebnosti) gledano iz našega (človeškega) zornega kota...izražata pa neke skupne značilnosti oz. lastnosti...Energijsko preverjanje raznoraznih bitjec (če so res to za kar se predstavljajo) je pač osnovna učna lekcija vsake bolj globoke meditacije...Pa pri Krišni in Rami je treba znati ločiti že različne nianse, ker oba izražata ljubezen. Ljubezen je samo ena niansa oz. odtenek... tongue.png biggrin.png

 

Krišna in Rama sta ena in ista vrhovna oseba, Bog, sam zabave imata drugačne. Iz čiste ljubezni ja.  



tajnica bi naj bila diskretna, ne pa da vse venzlapa ... 

kaj pa ... če te je napizdla   laugh.png laugh.png laugh.png  ???

 

Po navodilih šefa mi je povedala. Ni, zlo milostna je bla.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0