Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

Kupljena/posvojena žival?

• Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
54 komentarjev na to temo

#51 Monday

Monday
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 210

Objavljeno: 1. september 2014, 09:37

Čebelica, itak da jih skrbi da ne bodo šle uboge živalce iz dežja pod kap. Dvomim da te pridejo kontrolirat, čeprav kak obisk v marsikaterem primeru nebi škodil - če sodim po tem kako sosedovi ravnajo z njihovim kužkom...

Sama se nikoli pod nobenim pogojem nebi odločila za rejca - kot prvič ko vidiš kako sploh delajo z živalmi, kot drugič pa a vse tiste kužke ki so svojo pot začeli kot novoletno darilce po par letih jih pa nihče več ne mara pa naj kar pobijemo? Po drugi strani pa proizvajamo nove in nove in nove... kje je tu etika, kje je tu srčnost in ljubezen do živali? 

Vse moje živalce so bile 'second hand' pa moram priznat da bolj ubogljivih, poslušnih in predvsem prijaznih še nisem videla. včasih mi je šla tista njihova 'hvaležnost' za mojo 'prijaznost' kr malo na živce ... ker me je opominjala kako grdi smo lahko ljudje do teh nič krivih in sladkih bitij...

#52 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 074

Objavljeno: 2. september 2014, 21:26

Če bi jaz morala oddajat kakega mačka, bi hotela videt, kje potencialni posvojitelj živi. In potem bi pričakovala, da mi vsake tolk pošlje kako fotko, da vidm, kako je. In seveda po potrebi vet. oskrba, primerna hrana, pa tko pevc.jpg

Jbg, na lepe besede se človek ne more zanašat. Ljudje rečejo in obljubijo marsikaj, naredijo pa potem drugače. Če ne bi, ceste in zavetišča ne bi bila polna živali, mačke so pa sploh "poceni, hitro zamenljiva roba". 

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

#53 Pinki

Pinki
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 18. september 2014, 00:03

za aboyanasanna:

http://www.bolha.com...tml?kw=shih tzu

ta pes ne bo v SLO dobil vzrejnega nikoli!  aboyanasanna dobro veš zakaj...

To temo je popravil/a Pinki: 18. september 2014, 00:07

#54 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 30. december 2014, 19:42

Čebelica, itak da jih skrbi da ne bodo šle uboge živalce iz dežja pod kap. Dvomim da te pridejo kontrolirat, čeprav kak obisk v marsikaterem primeru nebi škodil - če sodim po tem kako sosedovi ravnajo z njihovim kužkom...

Sama se nikoli pod nobenim pogojem nebi odločila za rejca - kot prvič ko vidiš kako sploh delajo z živalmi, kot drugič pa a vse tiste kužke ki so svojo pot začeli kot novoletno darilce po par letih jih pa nihče več ne mara pa naj kar pobijemo? Po drugi strani pa proizvajamo nove in nove in nove... kje je tu etika, kje je tu srčnost in ljubezen do živali? 

Vse moje živalce so bile 'second hand' pa moram priznat da bolj ubogljivih, poslušnih in predvsem prijaznih še nisem videla. včasih mi je šla tista njihova 'hvaležnost' za mojo 'prijaznost' kr malo na živce ... ker me je opominjala kako grdi smo lahko ljudje do teh nič krivih in sladkih bitij...

Jaz to po eni strani razumem, sam do ene meje. Po mojem pretiravajo. Pri meni živalce uživajo kot Lordi.

#55 klarisahorvat

klarisahorvat
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 17. maj 2016, 12:35

Jaz sem mojo prvo psičko Lizo vzela od neke gospe bila je mešanka med bernskim planšarjem in nemškim ovčarjem. Drugače vse ostale torej Merci, Demi in Jagurja pa sem vzela od vzrediteljev ker točno vem kaj lahko pričakujem. So tudi manj plašni, čeprav pa je res da so ti kužki iz zavetišča bolj vdani.

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0